ARİDRA

goz yasi2

''diyorlar: bir yanı sarp bir uçurum, bir yanı çılgın dağ doruğu.
oysa böyle yapmasam ben, nasıl korurum içimdeki çocuğu?...''

Murathan Mungan

 

ARİDRA NAKHASTRA

  • Efendisi: Rahu (Kuzey Ay düğümü)
  • Sembol: Gözyaşı, elmas, bir insan kafası
  • Tanrı: Rudra , fırtına tanrısı
  • Hint zodiac: 6 ° 40 '- 20 ° Mithuna
  • Batı zodiac: 2 ° 40 '- 16 ° Yengeç

 

Her fırtınadan sonra tekrar bir şey inşa etmek için elinizde kalanlar nelerdir? Huzuru bulmak için her yol mübah değil mi sizce de? Zor bir Nakhastrayı anlatacağım sizlere. Yıkım, ölüm ve kişisel olarak büyük bir değişimlere gebedir ARİDRA. En az yağmur kadar fırtına ertesinde oluşan büyük yıkımlar büyük değişimler kadar  etkiler barındırır. Her etkinin sonu ise gözyaşıdır. Gözyaşı  duygusal olmakla ilgili değil, oluşan fırtına ile gerçekleşen yıkımın ardından gelen hüsrandır. Bu Nakhastra altında doğan kişiler kazançlar için maddi zenginlik için hedefinde ki kişileri fırtına etkisiyle yok etmeye hazırdır. Bu durum neticesinde ise insanların şiddet içeren suçları işlemeleri ve  kitlelere hükmeden  toplu katliama bile sebep olabilecek cinayetler işlemeleri görülebilir. Gerçek bir mafya babası ile karşı karşıyasınızdır rakiplerin ezer geçer.

Bu kişilerle ilişki kurmakta oldukça zordur. Kontrolü kaybetmek dakika dakika karşınıza gelebilecek misilleme dolu davranışlar ölçülebilir.  Rahunun devre de olması bu kişilerin şeytansı yönünü tetikler.  Bu yerleşim Rasi haritasına göre 2. 3. 4. ve 9. Evde oluşursa kişi  daha sonra ki yaşamında  özellikle 3. ve 4. pada ki yerleşimle çok sakin ve özel bir kişiliğe sahiptir demektir.  Bu Nakhastra altında doğan Kadınları hayatları sorunlarla doludur, mutsuzluk, evlilikte hüsran, arkadaş çevresinde sevilmeme ve aile fertlerinden birini erken yaşlardan kaybetmek demektir.

ARİDRA Nakhastra 1.Pada: Bu Padada olan kişiler Rahu'nun  gerçek doğasına bürünür.  Rahu'nun doymayan ve aç gözlü yönüyle kurnazca hedeflerine ulaşmak için hileye baş vuran tiplerdir.  Hedeflerine ulaşmak için herkesi emelleri doğrultusun da kullanırlar. En avantajlı yönleri ise son derece zeki ve kurnaz olmalarıdır.

ARİDRA Nakhastra 2.Pada: Ellerini çok iyi kullanabilen bu İnsanlarrın içinden çok iyi mühendis ve bilgisayar programcıları çıkabilir. Düzenli bir yaşamları vardır. Agresif yönleri ön planda olmasında dolayı yönetici yada iş adamı değil genel anlamda işçi pozisyonunda çalışırlar.

ARİDRA Nakhastra 3.Pada:  Akademik öğrenme, okuma ve kendilerini eğitmek yönünde çok başarılıdırlar.  Üniversite kariyeri için öğrenme ve bilgi aktarımı yönünden en zeki kişilerdir. Merkür ve Jüpiter bu padada yer alırsa şayet Profesör yada Öğretim görevlisi olabilir kişi. Zihinleri sürekli Kitaplarla meşguldür.

ARİDRA Nakhastra 4.Pada:  Bu etki altında doğan insanlar çok egzotik, yabancı topraklarda yaşayan ve kuralları ihlal eden yapıdadırlar. Et yemeyi ve alkol kullanmayı çok severler. Aile içi şiddet, çete kurmak, Asker yada Polis olurlarsa şiddete meyilli davranışlar görülür. Bu padanın tek iyi yanı vardır oda taklit sanatına yönelik yaratıcı davranışlardır.

AYŞEN

 

 

Tasarım EDREMİTweb