Aşk…

Sevgi mayamız. Bu mayanın kalitesini belirleyen gezegendir Venüs. Verdiğimiz değer ve gördüğümüz değerdir. Aşka duyduğumuz özlem, aşka duyduğumuz ilgi, sevgi için yaptığımız fedakarlıktır. 7’sinde neydiyse 70’inde de odur ruh ve sürekli değişen duyguları ile yarımdır hep diğer yarısını arayan.

Her insan illa ki yaşamı boyunca aşkı tadar. Her aşk başka anı bırakır lakin netice de insana boynunu eğdiren, teslimiyet olgusu aşılayan müthiş bir duygudur. Yanmaktır AŞK! 

Ömür karanlık bir yol. Yolculuk anında susuzluğu dinmeyenler için çok değerli kavramdır AŞK!

Bazı kadın ya da erkekler sırf ilişki deneyimi kazanmak, aşkın formlarında şekillenmek adına dünyaya gelirler. Kaliteli bir Venüs payımıza düşen pastanın tarifidir. Kısacası yaşam coğrafyamızın yarısı AŞK! 

Yüzde ki çizgilerde, saçlarda ki beyazlar da saklıdır AŞK!  Şayet gözyaşları ile suladıysanız.
Sürekli düşündüğün, hayal ettiğin, aynı oranda düşünüldüğünü merak ettiğin duygu sağanadır.

Kalplerimizde ki kavga ve muhabbetin adıdır, sevgiliye ettiğimiz sitemin ismidir AŞK! 

En çok sevgiliye naz yaptıran, gönlü yorgun düşüren, sevgiliye mektup yazdıran duygudur AŞK!  O anlar da gizlidir sevgi.

Ten uyuşmasıdır AŞK!  İçinize sinerek öptüğünüz ve kokladığınız. Görmeden duramadığınız, boğazınıza kadar özlem duyduğunuz duygudur…

Sevgilinin aldığı hediye ile değil, sizi hatırlaması, değer vermesi, sıcacık bir “merhabası” ile anlam bulur AŞK! 

Mutluluğa giden yolda pusuladır AŞK!  Bizi sevgiliye ulaştıran. Bizi değiştiren, hoşgörü sahibi yapan, yumuşatan, Allah’a yakınlaştıran duygudur.

O yüzden aşksız ve sevgisiz geçen ömür çöl gibi susuz ve kuraktır…

Aşk yarımız ise sevgi tüm varlığımızdır. Sevgi dolu insanlar her şeyi sever ve değer katarlar. Yaptıkları işlerine kadar….

Öptüm solunuzu  sizler için kalemimden dökülenler  sevgi ne kutsal değer. Her gün hissedilen, hissedildiğinden kalbe neşe ve huzur getiren…

Bir ilişkinin başında anlamadığınız, bazen sonunda tattığınız duygudur AŞK! 

Acıtarak sevmektir AŞK!  Bazı aşkları ayrılıklar terbiye eder…

En önemlisi güvenmektir AŞK!  Sonsuz bir teslimiyet ile tanımadığınız birine güvenmek.

Merhamettir, korumaktır, fedakarlıktır, kendinden vazgeçmektir, paylaşmaktır AŞK!  Tek taraflı olduğunda ise o kadar acımasızdır ki size kullanılmışlık hissiyatı yaşatır.
Bencilse niyetler bitmeye mahkumdur AŞK!  Sonu ayrılık olan yolda uzun süre yalnız yürüdüğünüz…

Bazen gelişler kalbi kırmak içindir. Bazı dönüşler o kırıkları onarır. Vazgeçme yaşamaktan!

AŞK bazen acı. Bir gün bitmeyecek dediğiniz aşklar biter. Yerini sevgi alır. Sevgi kalmadıysa, hatıralar vardır. Hepsi acı değildir. Aşkı sevgiye dönenlerin sevgisi bâki olsun dilerim…

Sevenin sevdiğine yürekten söylediği en değerli sözdür “Seni seviyorum…” Hayat bazen söylemeye fırsat vermez! O kadar acımasız ki siz söyleseniz de sevgili duymaz çünkü ayrılık vuku bulmuştur…

Kader…Dua edersiniz “Yeter ki Allah ölüm ayrılığı vermesin.” Hayatta olduğunu, mutlu ve sağlıklı olduğunu bilmek bile seven insan için ne büyük lütuftur.

Bugün söyleyin! Ne geçiyorsa içinizden haykırın. Boynuna sarılın, gözlerine bakarak, kulağına fısıldayın. Hediye falan boşverin. Size iyi gelecek, onu iyileştirecek o kutsal duyguyu “Seni seviyorum…” diyerek taşlandırın.

Başka bir yarın ya da başka bir dünya yok ki…

AYŞEN TOK

error: Content is protected !!