BİR DÖNEMİN SONUNDAYIZ&YENİSİ İNŞA EDİLECEK

Anın gökyüzü tablosu;

Merkür-Güneş-Ay-Venüs-Ketu Akrep burcunda.

Pluton Yay burcunda.

Satürn-Jüpiter Oğlak burcunda.

Neptün Kova burcunda.

Mars Balık burcunda.

Uranüs Koç burcunda.

Rahu Boğa burcunda.

Ay, Güneş, Merkür, Venüs sık hareketli gezegenlerdir. Sabitler ve yaşamlarımızda uzun süren sınavları aktif edenler ise Rahu, Ketu, Jüpiter, Satürn’dür. Neptün, Pluton, Uranüs Vedik astrolojide kullanılmaz. Ben tüm yorumlarımda dikkate alıyorum. Jüpiter-Satürn-Pluton Oğlak burcunda kavuştuğunda çocuklar adına dikkat çekici olaylar yaşayacağız. Rahu ve Ketu ise Türkiye Rasi haritasının 6.ev ile 12.ev alanlarında. Geçmiş makalelerimi okuyabilirsiniz. Mundane haritanın 6.ev alanında ki Jüpiter ile kavuşan Ketu sağlığı, müttefik ülkeleri ve çocukları işaret etmektedir. Sürekli eleştiren ve diğerlerini suçlayan insanların özgüven sorunu vardır. Zaman zaman eleştiri ve yargılama yapıcı ve yardımcı olabilir. Ne var ki çoğu zaman yapıcı bir niyet yoktur yapılan eleştirilerde zarar verici sözler söylenir. Nedense, yargılama ve eleştirme yoluyla kendi negatifliğini ve güvensizliğini başkalarına yansıtan insanlar her zaman karşımıza çıkar. Başkalarında gördükleri bütün “kusurlara” işaret etmeyi amaç haline getirmiş kişilerdir bunlar. 2020 yılında içine düştüğümüz olaylar bir tarihin tozlu raflarına gizlenecek ve sonraki nesillere aktarılacak kadar önemli olaylar ile doluydu. Ve ne çok eleştirdik, meğer hepimiz nasıl akıllıymışız. Lakin gök ve yer birbirine paralelken yine gök kubbenin dediği oluyor farkında mısınız? Pandemi süreciyle birlikte yorumladıklarımız adım adım yaşanırken bir yılı geride bırakıyoruz.

Güneş tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Tutulmanın olması için Ay’ın yeni ay evresinde olması ve Dünya’ya göre Güneş ile kavuşum halinde olması, yani yörünge düzleminin Dünya’nın Güneş çevresindeki yörünge düzlemi ile çakışması gerekir. Bir yıl içinde Ay, Dünya çevresinde yaklaşık on iki kez dönmesine karşın, Ay’ın yörünge düzlemi ile Dünya’nın yörünge düzlemi arasında beş derece kadar bir açı olması sonucu, Ay her defasında Güneş’in tam önünden geçmez ve dolayısıyla bu çakışma seyrek olarak oluşur. Bu yüzden, yılda iki ile beş arasında güneş tutulması gözlemlenir. Bunlardan en çok ikisi tam tutulma olabilir. Güneş tutulması Dünya üzerinde hep bir lokasyon üzerinde gerçekleşmez. Farklı meridyenler yıl içerisinde ki tutulmalara şahitlik ederler.

14 Aralık 2020 saat: 18:30/19:30 Jyeshta Nakshatrada 4.padada yılın son Güneş Tutulması. Pada yöneticisi Jüpiter, yıldızın yöneticisi ise Merkür. Merkür tutulma anına dahil olan bir gezegen. Meal edelim efendim; Ateşle dans ediyor gökyüzü. Sağlık adına bu süreçte, diş rahatsızlıkları, kansızlık, ağız ve diş etlerinde yaralar, karın bölgesinde yoğun ağrı ve şeker hastalıklarında artış ve tabii hava yolu ile mevcut corona virüsün artması (Merkür-hava)  gözlemlenecektir. Aynı zamanda Ay ve Merkür düğüm derecesindeler. Sudan ateşe geçerken biz bu pozisyona GANDANTA diyoruz. 14 Aralık + ve – 5 günlük süreçte yeryüzü deprem adına hareketlenecektir.

‘’Kralın Ölümü Gerçekleşecek’’ diyor yıldız. Jyeshta gençleri temsil eder. Bir devir kapanırken sahnede yeni siyasileri görmemiz mümkündür. Türkiye Tajaka döngüsünde 2020/2021 ülkenin en tepesindeki yaşlı kişileri temsil eden enerjileri daha önce yorumlamıştım. Tutulma anına Vedik astrolojiye göre Kova burcunda ki Neptün kare görünüm vererek eşlik etmektedir. Merkür ticareti temsil eden bir gezegen olarak şehirler arası seyahatin bile kısıtlanabileceği habercisidir. Neptün ise aldanışla alakalıdır. Ülkeler Covid-19 salgınına yönelik umutlanmış, aşı haberleri dahilinde adeta kurtuluş için yarışın sonuna doğru dilerim rekabete girmezler. Neptün-Rahu&Ketu enerjisi aldanma, aldatılma, dolandırıcılık, sahtekarlıklar, yağma, hırsızlık, sahte alkol tüketimi, eroin gibi maddelerin aşırı tüketimi, ticareti adına gündem oluşturacaktır. Bu görünüm altında bu aşılarda sonradan telafisi mümkün olmayan olumsuzluklar yılın ilk 6 ayında hissedilebilir. Jyeshta Nakshatra ve yukarıda belirttiğim gibi felç-organ kaybı gibi hastalıkların tetikleyicisidir.  Numerolojik sistemde 5 rakamı özgürlüktür ve özgürlük adına rakamın dolumu yani zirvesi Mayıs ayındadır. 23 Mayıs/11 Ekim zaman aralığında Oğlak burcunda Satürn retrosu bize rahat bir yaz geçirtecektir. 20 Kasım itibariyle Türkiye Mundane haritasının 8.ev alanında kavuşan Satürn-Jüpiter beraberliği geçmiş zamanlarda 1961 yılında Adnan Menderes olaylarının yaşandığı döneme denk gelmektedir. (1960-1961-1962 yıllarında Satürn Oğlak burcunda iken 1961 yılında Jüpiter ve Satürn Oğlak burcunda buluşmuşlardı) Gezegenlerin her zaman sürekli olarak geçmişi hatırlatma özellikleri vardır. Sosyal yapımız ile beraber 2021 yılında en fazla ekonomi-corona virüs-deprem-cezaevleri-kentsel dönüşüm-sağlık konularına yoğunlaşacağımızı bilmenizi isterim. Güneş tutulmalarının enerjisi yeryüzünü şekillendirir. Tutulmaların gözlemlendiği ülkelerde bu enerji daha net algılanır. Sokaklarda halkı ve polisi karşı karşıya gelirken görebiliriz. Ellerinde pankartlar ile aşı karşıtlarını görebiliriz. Şili, Arjantin, Amerika’nın Güney bölgeleri, Afrika ve Antartika deprem, tsunami, sel baskını, yanardağ patlaması ve doğal afetler adına sınanma yaşayacaktır. 2021 yılı Ocak itibariyle Oğlak burcunda ki gezegen kümesine eşlik edecek olan Pluton tetiğe basacak yegane güçtür. 8.ev Mundane astrolojide ölüm-doğum-değişim-dönüşüm gibi olayları kriz halinde yaşatır. Erken seçim beklemiyorum ancak yüce yaratıcı ilahi planı devreye sokar ve siyasi bir büyüğümüzün sağlık sorunları söz konusu olursa (ölüm gibi) TÜRKİYE ERKEN SEÇİME gidecektir.

Uzun lafın kısası sıcak bir sene geçireceğiz. Lütfen su kullanımına dikkat edelim. Satürn Oğlak burcu ve 8.ev alanında kuraklık demektir. Natal Ay düğümleri ile Transit Ay düğümlerinin kare görünüm oluşturması, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında eğitim sistemi-tarikatlar-cemaatler ile alakalı konulardaki karışıklıklara işaret etmektedir.

Yazdıklarım söyleyip, anlattıklarımın aynısıdır. Umarım anlaşılmıştır.

Gönül hanenizin; en ücra köşelerinde bekleyen tüm niyetlerinizin kabul olması dileklerimle.

GÜNEŞ TUTULMASI 1.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ AKREP

Kişiliğiniz ve görselliğinizle ilgili değişiklik yapabilir, ilişkiler adına geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kendimizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Güneş tutulması sizi genel sağlık durumunuzu, davranışlarınızı, motivasyonunuzu ve konsantre durumunuzu, duyarlılığınızı, etkileyecektir. İçine düşeceğiniz hassasiyet ile ilişkilerinizde sevgilinizden, eşinizden, annenizden, ailenizden daha fazla ilgi bekleyebilir, karşılığını bulamadığınız diyaloglarda ilişkinizi sonlandırma kararı alabilirsiniz. Tutulma etkisiyle yeni başlayan bir ilişkinin şansı yoktur ve yol ayrımı kaçınılmaz sondur. Ketu ve Rahu bu ekseni zorluyor. Akrep&Boğa bireyleri ilişkiler adına ciddi ayrılıklar ve anlaşmazlıklarla mücadele haline girdiler. İlişkiler ekseninde değişiklikler oldu. Kalplerinde yeni yeni siluetlere yer verdiler. Ve bu tutulma 2.5 yıl içerisinde bu etkileri barındıracak ve tetikleyecek demektir. Tutulma etkisiyle yoğun baş ağrısı ve tansiyon etkisi oluşabilir. Egonuz, libidonuz ve öz güveniniz pik yapacaktır. Yeteneklerinizi su yüzüne çıkartma vakti yetemediğiniz nokta da ise başkalarından yardım isteme hakkı bu tutulmanın sırrı kademi. Tutulma etkisiyle ani kararlar almayın faydanıza olacaktır. İlişkiler adına hayatınıza yeni birisi dahil olabilir ya da mevcut birisi aniden çıkabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 2.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ TERAZİ

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir, yeni durumlar ortaya çıkabilir. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız, finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz. Maddi gelirler, para kazanma, sahip olduğumuz değerler, banka hesapları ve size ait sırlarınız. İlişkiler adına kaybetmek istemediğiniz kişiler varsa şayet mümkün olduğunca iletişimde bulunmanız sizin lehinize olacaktır. Dusthana eksen kabul edilmeli 2.ev alanı sizleri iyi bir mücadele bekliyor. ‘’Ben savaşmaktan yılmam’’ diyorsanız arena sizlerin. Şimdiii biraz düşünelim hiç sevmediğim bir ev benim 2.ev bende olumsuz çalışıyor bu eve denk gelen ay evreleri. Maddi anlamda kendinizi başkaları ile kıyaslamanız olasılıklar arasında tabii fakat orada seyir eden Rahu&Ketu sürecinde doyumsuzluğu hat safhaya taşıdı. 8.evinizde ki Rahu o kadar ekstra masraf açtı ki başınıza. Söylemleriniz bir de sırlarınız dikkatli olmanızda fayda var. Sabırlı davranırsanız şayet yararı sizlerin lehine olacaktır. Sezgilerinizin artışındaki bu sürecin kıymetini bilin ve o içinizde ki sesi mutlaka dinleyin!

GÜNEŞ TUTULMASI 3.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BAŞAK

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı olumsuzluklar, huzursuz edici diyaloglar, koşullar neticesinde dargınlıklar, ayrılıklar, yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde eğitimle ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir, komşu ve kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişebilir. Yeni eğitim olanağı, sizleri cesaretlendirecektir. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Tutulma anında iletişim alanınız doğrudan etkileneceği için yazılı ve sözlü ifadelerde fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. 3.evinizde aklıma ilk gelen cesaretinizin pik yapacağı oldu. Çevrenizde ciddi anlamda değişiklik olabilir. Arkadaşlarınız, komşularınız bu değişime dair. Daha önce ki deneyimlerimden yola çıkarak diyebilirim ki yeni arkadaşlar edineceksiniz eskilerinden ayrılacaksınız. Olayların ardında yatan etkenleri fark edeceksiniz birde geleceğe yönelik adımlar atabilmek için.

GÜNEŞ TUTULMASI 4.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ ASLAN

Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Ciddi anlamda kalp kırgınlıkları ve hatıralar kadar uykuda önem arz edeceğe benziyor. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Bu tutulma eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar yükselebilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Ya da yeni bir yerleşim alanında yeni bir garimenkul edinebilirsiniz. 4.evinizden Ketu geçerken; evinizi değiştirebilirsiniz, belki de arabanızı. Kalbinizin orta yerinde oturan bir mutluluk var. Hayattan zevk almanızın karşıt konumda ki Rahu sayesinde olacağını unutmayın.  Gayrimenkulleriniz için tadilat gündeme gelebilir. Alım-satım ve lütfen anne sağlığı bu sizi üzecek nitelikte gözüküyor.

GÜNEŞ TUTULMASI 5.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ YENGEÇ

Tutulmalar geniş zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız bu tutulma o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Ya da mevcut ilişkinizi allak bullak eder ve sonuç ayrılıkla ödüllendirilir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyorsanız ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Bu süreçte geçmişte bitiremediğiniz bir ilişkinizle gel-git yaşamanız tutulmanın etkisidir. Adı konmamış ilişkilerin final sahnesini oynayabilirsiniz. Tutulma 5.evinizde 🙂 Aşk, çocuklar, eğlence ve spekulasyon içerikli tüm konularda şayet dengede kalabilirseniz sağlıklı kararlar alabileceğinize eminim. Tutulma derecesine 1.5.7.ev etkilerine Ay Düğümlerinden Ketu’nun Akrep geçişişi, hayatınıza ilişkiler adına 3.bir şahsı fakat hiç tanımadığınız yabancı birini dahil olabilir. Yalnız ve ilişkisi olmayanlar için kesinlikle ufukta yeni bir AŞK var.

GÜNEŞ TUTULMASI 6.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ İKİZLER

Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık, kaza olasılıkları artar, yaşantınızda özellikle iş alanında değişiklik yapabiliriz. 6.evde Dusthana evlerden biridir. İş arkadaşlarınızın çirkin ve düşmanca yüzünü görebilirsiniz. (Ben gördüümmm bennn) Bünyenizde sizin hizmetinizde çalışan kişilerde değişiklik yapabilir ya da onların sorunları ile meşgul olabilirsiniz. Sağlığa azami dikkat! (Bende mesela sağlık tetiklendi. Biliyorsunuz ki AY ve GÜNEŞ Balık konumuna sahibim. Astroloji tam gaz çalışıyor. Dokunulmazlığımız yok! Çok biliyor olmak bazen işe yaramıyor zira kaderin üstünde bir kader var göklerden inen) Siz siz olun dünyevi metaryalleri insandan öne almayın. Güvenin kendize, anın kıymetini bilin. Yaşamak hem uçurum, hem o an işte….

GÜNEŞ TUTULMASI 7.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BOĞA

İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, tutulma ayrılıkla eş anlamlıdır. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, ‘’neden ayrıldık diye düşünmeniz’’ yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa Tutulmanın yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için Tutulma, birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından tutulma yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir. Mahkemelik olaylarınızda ilginç gelişmeler yaşadığınız Dasa evreleriyle paralel ilerleyecektir. Açık düşmanlarınızla tanışma vakti. Tutulma enerjisi ile eşinize yada sevgilinize istemeyeceğiniz sözler sarf edebilirsiniz, ilişkinizi riske sokacak, yol ayrımına taşıyacak kelamlar etmemenizi öneririm. Sizi gönül anlamında üzen ve yoran konuları ise bırakın geride, devam edin yolunuza elbet bu yolda size eşlik edecek yeni birileri çıkacaktır karşınıza. Bu herkes için geçerli. Tutulması 7.evinizde öncelik ortaklı konular, ilişkiler ve eş. Eş adına yaşanılacak üzüntüler evet direkt üzüntü diyorum çünkü AKREP noktasında Ketu var. Tutulma da sözlü diyalogların ilişkiler adına yoğun yaşanması olası. Burada önemli olan sizin uyum göstermeniz aksi takdirde sizin fikirleriniz kimsenin nazarında olmayabilir. Sevdiklerinizden alacağınız haberler mahkemeli konular ile alakalı. Bu dönem genel olarak bireysel  öne çıkmaktan çok, evren sizin diğerleri ile işbirliği yapmanızı ve uyumlu olmayı geliştirmenizi istiyor. Başarınızın sırrı kolektif olmaktan ve işbirliğinden geçecek dediğim gibi egoyu şişirmeyip uyum gösterirseniz helvasını sonra yiyebilirsiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 8.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ KOÇ

Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumluluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız zira burasıda Dusthana eksendir. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir Güneş tutulması. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Tutulma sayesinde bu durum aydınlığa kavuşur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Kısaca Tutulmalar şu anki mevcut durumun gidişatı ne yönde ise onu sonuçlandırır açığa çıkarır. Yani birkaç ayda alınacak sonuç Tutulma sayesinde kısa bir süre içinde tamamlanır. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Sağlık adına ise Jinekolog kontrolleri kadar ameliyat gibi konularda söz konusu olacaktır.

GÜNEŞ TUTULMASI 9.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BALIK

Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Hiç tahmin etmediğiniz bir zaman diliminde yaşadığınız şehirden farklı ve uzak bir şehre yerleşebilirsiniz. Ruhsal gelişiminiz açısında dini mekanlara ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Tutulma 9.evinizde şansınızın kısa süreliğine blokaja uğrayacağını unutmayın. Jüpiter bu alanda Vediğe göre sevgi ve şefkat, ilham, yaratıcılık, eğitim ve uzun yolculuklar, sanatsal yönünüzü besleyeceği gibi perçinleyecektir de. Etrafınızdaki insanlara sevginizi daha çok ifade edebilir ve hayattan daha çok keyif alabilirsiniz. Eğlenme arzunuz yükselecektir ve iştahınız açılacaktır. Üzücü noktası ise babanız sağ ise şayet onun adına kaygıyı tetikleyici bir zaman dilimi başlıyor diyebilirim.

GÜNEŞ TUTULMASI 10.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ KOVA

İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Güneş Tutulmalarında potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek fark edilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir. İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Satürn belası tamda 12.evinizde iken…

GÜNEŞ TUTULMASI 11.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ OĞLAK

Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Aniden arkadaş çevrenizce soyutlanabilirsiniz. Finansal beklentileriniz ya da kayıplarınız güveninizi boşa verdiğinizi anladığınız arkadaş ve dostlarınızla yol ayrımına gelebilirsiniz. Şunu da unutmayın keyifli organizasyonların vazgeçilmez ismisiniz o alemler sizsiz olmaz. Tutulma 11.evinizde sosyal ortamlarda sezgileriniz ve gözlem gücünüz artacaktır. Bu atağa geçmeden önce size bir avantaj. İşlerinizi ve arzularınızı genişletmek adına verimli bir süreç ve bu süreçte büyük kardeşlerinizin faydalarını göreceksiniz. Sizler içinde ilişki anlamında ilginç gelişmeler söz konusu. Bulamadığı cevapları, kaybettiklerini umutla arar ya insan işte aynen öyle bir his içinden geçtiğiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 12.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ YAY

İç dünyamızda karışıklıklar yaşarız. İçsel hissedişler artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Yakınlarımız için hastane yada hapishane gibi ortamlara ziyaretlerde bulunabiliriz yada bu yönde duyumlarımız artacaktır. Hem zihinsel hem fiziksel değişim zamanı diyor evren. Yatak zevklerinde artış ya da bir dönem sağlık sebebiyle molada diyebiliriz. ”Şu çelişkiler atlasında nicedir hep kayıplar okşadı kalbimi” Bazen insan şöyle düşünür sanki yalnızlığa mahkum edilmiş gibi korkup, sınandığınız, nereye ait olduğunuzu pek dillendiremediğiniz zamanlar…

Gönlünüzden geçenlerin, hayatınıza yansımasını istediğiniz tüm mucizelerin gerçekleşmesi dileklerimle…. Hafızamda bir milyon soru yoğunluğumu nasıl atlatırım bilmem. 🙂 Ettiysek bir kusur af ola! Bekleyişlerin filmini koyuyorum slayta, çekip gitmelerin fısıltısı çalıyor fonda, mecazi anlamda ölüm seronomisi gibi ölüp yeniden doğmak istiyoruz ölemiyoruz. Sözler keskin, karanlık gündüzlerimiz, anılarımız kirli, tüm bunların arasında yazdıklarımdan damlayan mutlu anlar dilerim devam eder…

Sevgilerim ile

Vedik Astrolog AYŞEN TOK