Gökyüzü Mapushane

Kimi yakacak 2019? Kimi şah, kimi mat edecek? Kimi gelin, kimi güvey, kimi anne, kimi baba, kimi öksüz, kimi yetim mi kalacak?

Yılı bitirmeye sayılı günler kala gökyüzünü soylu hesaplaşmalara vakıf kılan havarilere selam olsun benden! O selamın her satırında yürek isyanı var. O selamın her satırında bir gözyaşı, bir gülümseme var. O selamın her karesinde başka bir masal var sizlere anlattığım. Sema döndükçe benim masalım bitmez ki, son nefesime kadar aşk ile…Hapishane gibi bazen hayat aşk ise parmaklıklar olsun…Zira yeteri kadar ağladık…

Uzaktan uzağa dayanmak…

Ne söylesem de kaç makale yazsam da değiştiremiyorum içinizde ki yokluğu, değiştiremiyorum yaşadıklarınızı, değiştiremiyorum bu çelişkiler coğrafyasını. Susmak; Belki de bir irinden bir nur doğurmak olacak…Susmak her geçen gün başka bir şerefsizliğe soyluca cevap vermek…

Hepsinin müsebbibi Satürn ve Ay düğümleri.

Satürn yolculuğuna devam güzel insanlar. Halen gezegen disiplini, saygıyı, tevazuyu, sabrı ve sorumluluk bilincini öğretmek adına Yay burcunun 15.55 enlem derecesinde Purvashadla Nakshatra da seyrine devam ediyor. 2020 yılına kadar burada kalacak. 3 adet takımyıldızı dolaşacak. Her birinde farklı çalışacak. Satürn bir evde 2.5 yıl kalır. Bu süreç de ise iki sefer retro seyre geçer.

O mucize sözcük hani tüm yaraları iyileştiren cümle “seni seviyorum” o cümleyi söylemek birine söylemek için beklemeyin. Hayat beklemelere tolerans vermiyor. 21-22 Aralık yılın en uzun gecesine teslim olacak olan Ay enerjisi İkizler burcunda ve iletişim de bizleri daha rahat hareket etmeye, düşünceleri söylemlere dönüştürmeye davet edecektir. Güven bitince yargı başlar. Yaparım dediklerini yapamamak. Yapamam dediklerini yapmak. Verdiğiniz sözleri tutmamak! O cümle doğası gereği söylenmiyor, isteseniz de cesaretiniz kırıldığında söyleyemiyorsunuz.

Buraya bırakıyorum “Seni seviyorum…” Zamanında kullanılmayan sözler eskir derler. Eskimeyen bu söz tüm retrolar da ve tüm dolunaylar da kendini ısrarla hatırlatacak.

Hint astrolojisi 12 burç yorumu yapmaz. Esasında Batı astrolojisinin de yapmaması ve yıldız ilmine ihanet etmemesi elzemdir. Satürn transitini sizlere doğum yıllarına göre aktarmak ve bu enerjinin geçici bir süreci işaret ettiğini belirtmek daha şık bir yaklaşım olur. Gezegenin bir tam dönüşü 28-30 yıl olmakla birlikte 7.5 yıllık periyotlar da kare ve karşıt görünümleri de Allah’ın varlığını bizlere hissettirmesi anlamı taşır.

”Allah’ın sopası yok” sözü esasında bu gezegen için rivayet bulmuştur.

Satürn döngüsü natal gezegen Satürn ile transit gezegenin tam kavuşum halidir. Her ruh yaşamı süresince bunu en az 2 en çok 3 kere deneyimler. Kare ve karşıt görünümler ise natal gezegen ile transit Satürn arasında 4-10 kuralının oluşma halidir. 7.5 yıllık sınav buna eş değerdir. 14.5 yıllık sahne de ise gezegen natal Satürn ile karşıt görünüm alır. Bu süreçler de yaşam oldukça stresli ve bereket anlamında verimsiz süreçleri tetikler. Tek duanın sağlığa dokunmaması yönünde olmalıdır. Satürn transitinde 1-3-7-10.evler ile görünüm hali Yıldızıl Zodyak de Lagna ve Ay konumu Yay, Kova, İkizler ve Başak bireylerini etkilerken en önemli ayraç kişinin yaşamak da olduğu dasa periyotlarıdır. Bu durumda natal haritalarında Satürn yerleşimi Yay burcunda olan bireyler tam kavuşum yaşarken, Satürn’ü İkizler burcun da olanlar karşıt görünüm, Satürn’ü Balık ve Başak burcunda olanlar ise kare görünüm almaktadırlar.

1988-1990 arası doğumlu bireyler, tam kavuşum halindeler.

1959-1961 arası doğumlu bireyler tam kavuşum halindeler.

1944-1946 arası doğumlu bireyler karşıt görünüm.

1973-1975 arası doğumlu bireyler karşıt görünüm.

2003-2005 arası doğumlu bireyler karşıt görünüm.

1966-1968 arası doğumlu bireyler kare görünüm.

2010-2012 arası doğumlu bireyler kare görünüm.

1980-1982 arası doğumlu bireyler kare görünüm.

Yaratıcının ruhunuza biçtiği rol ve sahnede ki rol ile oyunu icra etmeniz adına baş öğretmen Satürn eşliğinde yaşam mücadeleniz de gazanız mübarek olsun!

Satürn geçişleri ve döngüleri önemlidir çünkü gezegen bir evvelinden başaramadığınız yaşam dersini sizlere bir daha yaşatır ve amel defterinize günah ya da sevap işler. Şayet farkındalığı bol bir kul iseniz ve iyilik yapmaktan yüksünmeyen bir insansanız Satürn sizi ceza ile değil ödül ile mükafatlandırır. Başaramadığınız her ne varsa 7.5 yıl ve 14.5 yıl evvelini düşünün derim!

Unutmayın ki hiç bir mutsuzluk bâki değildir, hiç bir mutluluğun sonsuz olmadığı gibi.

”Benim için üzülme, kendin için sevinme!” bana ait bu sözü hatırlamanızı ve hiç unutmamanızı dilerim…

Sema da bu işler para ile değil, sıra ile…

Biz, yarınlara dair büyük büyük planlar yapmadık.

En büyük planın sahibine tevekkül ettik. “Hayırlısı dedik “.

6 Ocak tarihin de yeni yılı karşılarken Yay-İkizler Dolunayı ve Güneş tutulması bir kez daha hepimize ”kadere bak” dedirtecek ki özellikle sizlere verdiğim doğum tarihleri önemlidir.

Hiç bir sır gizli kalmaz, iki kişinin bildiği de sır değildir zaten. Ay ve Yükselen Yengeç, Oğlak, Akrep, Boğa eksenleri özellikle sözüm size. Oynuyor o dağlar bile yerinden. O halde niyedir bu isyan hali..!

Korkmayın ama yılın entarisi hakikaten turuncu ve gri tonlarda. Zira Yay burcunda Satürn şimdi sessiz çalışıyor. Kırbacı yeni yeni tanıştı Yay alevi ile. Kıvılcım sarmadı semayı. En tehlikeli 4 ana tarih var ki iflahımızı kesecek. Ay ve Yükselen İkizler-Boğa-Oğlak-Yay bireyleri kronik rahatsızlıklarla tanışabilirler.

Herkesi okuyun ama sıra bana gelince okuduklarınızı düşünün. İçimde gökyüzü var benim, bende yorgunum…

Her yeniay ve Dolunay da sana döndüm ruhumu sevgili..! Bu yüzdendir ki nefes aldığım sürece asırlık tutkum olacak AY fazları ve başlatacak yeniden sönen yangınımı…

”Elem neşrah leke sadrek”

Cümle alemlerin kalbine bir İnşirah ferahlığı ya Rabbi!

Hürmetler

AYŞEN TOK