HOŞGELDİN&BOĞA YENİAYI

 

Ve gece bir deniz kızı gibiydi. Şarkılarla başladı yıldız yıldız; köpük köpük.

Kah bir çöl rüzgarı gibi yakıcı, kah bir çöl gecesi kadar serin.

Hangi beste sözün musikisiyle, sözün füsunuyla boy ölçüşebilir.

Kelime kanattır, kelime buse.

Ve gece bir deniz kızı gibi başladı. Harikulade gözleri vardı gecenin.

Ve saçları bir kucak alevdiler ve dudaklarında bütün yaraları kapayan, bütün zilletlerin hatırasını silen bir iksir.

Cemil MERİÇ

15 Mayıs 2018 saat:15:00 Boğa burcunda aneratik derece de Krittika nakshatra 0.31 enlem değerinde Güneş yönetiminde ki yıldızın 2.padasında pada yöneticisinin Satürn olduğu dilimde enteresanlıklar senaryosunu yazıyor yıldızlı gök kubbe. Ay düğümleri Rahu-Ketu ile Merkür arasında ki kare görünümden hariç Oğlak burcunda ki Ketu-Mars kavuşumu yeniay anında dikkat çekici duruyor. Ağustos ayına kadar hepimizi bir anlamda etki altında tutacaktır bu enerji. Ketu-Mars kavuşumu zorlayıcı ve serttir. Lagna ve Ay konumundan itibaren kaçıncı eviniz ise Oğlak burcu o konularda kayıplar, üzüntüler, bir disipline olma arzusu hakim. Yorgun düşlerimizde, rüyalarımızda gelsem size, bir yudum su verir misiniz bana? Masallar da ikna edici değil artık. Değil mi ki içimizde yıkık, viran bir kalp var…Ahhh yaşamak ve aşık olmak; İnce bir sızıdır böyle retro zamanlarında…Mayıs ayı süresince İkizler burcunda konaklayacak olan Venüs Satürn’den olumsuz görünüm alırken Terazi burcunda ki Jüpiter destek verici enerjiyi ne yazık ki hissettiremez. Zira Ay düğümleri ile Jüpiter arasında ki kare görünüm beklentileri minimalize etmemiz yönünde çalışıyor. Eğitim-Öğretim, çocukları ilgilendiren tüm konular 2018 yılının Ekim ayına kadar üzüntü verici gelişmelere gebedir. Koç burcunda ki Uranüs yerleşimi ise Eylül ayına kadar Oğlak burcunda ki Mars ve Ketu ile kare görünüm halinde. Bunlar her an ansızın oluşacak ve dilimizde ”kader böyleymiş” söylemlerine yer verdirtecek enerjilerdir. Hint astrolojisi bireysel ve kadersel yorumlar ihtiva eder. Dolayısıyla şu burç böyle etkilenecek bir diğeri şöyle etkilenecek demek ancak ilme ihanet kabul edilir. (Benim kalemim de bunu yazmaz zaten.) Vediğe göre Ay düğümleri ruhun bekası, hayatın anlamı, kader ve insan ilişkisi, kul ile Rabb’in ilişkisi konularını sorgularken sezgisel davranış metodlarımız ile bizlere kılavuzluk ederler. Vediğe göre ruhun bekası yani iyi yada kötü olarak değerlendirilmesi Ay düğümleri Rahu ve Ketu’dan analiz edilir.

Güney Düğümü Ketunun bulunduğu nokta asla kolay disipline edilemez eğer köşe evlere denk gelirse yaşamdan kolay kolay tat alınmaz kayıplar insanoğlunun yakasını bırakmaz. Transit Ketu’yu 1.4.7.10.evlerinde deneyimleyenler yani Oğlak-Yengeç-Terazi ve Koç bireyleri ne yazık ki Eylül ayından 2019 yılının Mart ayına kadar ev konuları kapsamınca kayıplara kendilerini hazırlasınlar. Allah ölüm ayrılığı vermesin. Hüznüne büründüğümüz, sevinçleriyle coştuğumuz Ay fazlarına selam olsun! Sizler hiç anıların birbirine yapışmış halini bilir misiniz? Ya o yapışkan anılara sürekli yama yapıldığını? Retro bu demektir işte!

Özleme emanet edilmiş bir yürek olur bazen tüm yıldızlar. O yıldızlar ki GÜNEŞ olup doğsun yaşamlarınıza dilerim… Beklentisiz, karşılıksız tıpkı bir Martı’nın denizi sevdiği gibi suskunluk size biçilmiş kaftan olsun 2018 yılının geri de kalan 7 ayında. Önümüzde 13 Temuz 2018 İkizler burcu Güneş tutulması, 27 Temmuz Yay burcu Ay tutulması, 11 Ağustos Yengeç burcu Güneş tutulması var. Şimdi hepimiz Haziran ayında yaşanacak tutulmanın etkisindeyiz ve bu tutulma serisi yaşamlarımızda tüm taşları yerine oturtacak türden. Hep tevazu, hep tevazu 🙂 olmaz. Sende katıl oyuna bu sefer kaleci ol! Ne de olsa karşı rakip baygın, adam olan adamlarda yok yanımızda. Bir gün ağzımla kuş tutacağım sizlere gökyüzünden (!).

Sadece bir tane hayatımız varsa şimdi yapamadıklarımızı ölünce mi yapacağız? Kader kimin yüzüne gülüyor? Hiç kimsenin inanın ki bir kahpelik, bir kahpelik 7’den 70’e hepimiz mağduruz. Sevemedik diyeceğiz yılın sonunda zira 2018 afilli bir zaman. Balık-Başak-İkizler-Yay bireylerinin romatizmal ağrılarını tetikledi Satürn. Diş tedavisi içinde uygun zaman aralığı değil. İlişkiler kadar toplumsal saygınlık, kariyer ve yuva ortamları ile haşir neşir oluyorlar. YA AFÜVV esması 156 kez okunduğunda kalbiniz nur ile dolacak, ayrıca olumsuz enerjilerden bir nebze arınacaksınız. Meditasyon arınmanız ve tekamül süreçlerinde önemlidir. Siteme gelen maillere dair bir yaş ortalaması çıkardım genel anlamda 28-30 ve 58-60 yaş grubu. Nöbette ve pusudayız bekliyoruz her an nereden ne çıkacak diye; Yıllardır böyle yaşamıyorduk  tabii ki yıllardır çalışıyor, uyuyor, geziyor ve boş veriyorduk. Ta ki Satürn ve Ay düğümleri haritalarımızda natal yerleşimlere dokunmaya başladılar hayatlar arap saçına döndü. Bunlara rağmen sürecin sonun de değişirken bizler değişmeyen ise günler ve HAYAT! (Satürn 2020 yılının Ocak ayında ayrılacak Yay burcundan. Ay düğümleri ise 2019 yılının Mart ayında burç değiştirecekler.)

Değişen ve dönüşen yaşam koşulları içerisinde hayata ayak uydurmak için hepimizin zaman zaman zorlandığı anlar söz konusu olmuştur. O anlar için evren tetiğe bastı. Değişim ve dönüşüm var olmanın vazgeçilmez unsurlarındandır. Hayatımız boyunca her birimiz bu kavramlarla farkında olarak veya olmadan birçok kez karşılaşmışızdır. Tecrübelerimizi bazen göz önünde, bazen de sadece içimizde yaşarız.

Bazense bazı gerçekler, gerçekleri tam olarak bilemeyen bireyler için güzel bakış açıları yaratabilirler. Uzakta olana yaklaşıp, yakında olana uzaktan bakabilmek gibidir insanı anlamak.

AY Burcu, Güneş Burcu ve Lagna; Kova-Aslan-İkizler-Yay-Yengeç ve Oğlak burçları her olasılığa hazır olmalısınız. Özellikle Güneş Tutulması Yay burcunda yerleşen Satürn ile karşıtlık halindedir. Jüpiter’den olumlu destek alırken her iki gezegeninde retro olması karmik etkiler barındıracaktır. Yani kul fıtratı kadar ceza ya da lütuf imkanına hasıl olacaktır.

İlişkiler de kıskançlık-tutku-aşk-sevgi-ayrılık ve şiddet söz konusu olacaktır. Tutulma etkisi yazdığım burç eksenlerinde yeni ve eski bir çok konuyu tetiklerken dilerim her gelişme hayrınıza neticelenir.

Alimi oldum her ihtimalin, o ihtimaller arasında tüm güzellikler saklı. Oysa ne çok cümlem vardı benim. Dilimde ne çok masalım. Her şeye inat, yüreğimi ısıtan ne çok hayalim…Hayat ; Sabrın lezzetini tadamayacak kadar kısa. İnsan ; O lezzetin sahibini unutacak kadar gafil. Aşk göklerden gelen emirle vuku bulurken nev-İ şahsına kılıf bulduysan işine aşk ile bağlan. Boğa yeniay fazının göksel bir mesajı var herkese. Sitem değil bir veda gibi. Bir dilek gibi. Mesela; Sen benim olamadıklarım ol. İyi ol mesela, mutlu ol, huzurlu ol, aşk ol. Ve; Seni bana sevdirene emanet ol… Der gibi…

Vedik astrolojiye göre Boğa burcu enerjisi Lagna ve Ay konumlarınıza göre;

1-7 ekseni yani Ay Boğa ve Akrep hattı; Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı konular, davalar, eşin geliri ekstra çıkan harcamalar. Ortaklı konular ve açık düşmanları tetikleyecektir.

2-8 ekseni yani Ay Koç ve Terazi hattı; Kazandığınız paranız, geliriniz ve giderleriniz ani oluşan maddi kayıplar, söylemleriniz, eylemleriniz, sırlarınız, cinsel organlarınızda oluşabilecek arazlar. Maji ve büyü gibi negatif enerjilere duyduğunuz ilgi. Birileri ile gizlice uğraşmanız, sırlarınız, gündem konularınızı oluşturacaktır.

3-9 ekseni yani Ay Balık-Başak hattı; Yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz, uzun yolculuklar, kısa yolculuklar da meydana gelebilecek kaza durumları. Varsa şayet babanız, cesaretiniz, eğitim aldığınız konular ve eğitmenleriniz. İnternet ortamlarında birine ilgi duymanız. Duygularınızı açmak istemeniz ay sonuna kadar sizleri meşgul edecektir.

4-10 ekseni yani Ay Kova-Aslan hattı; Eviniz, evinizde oluşabilecek ufak çapta kazalar, satış yapmak ya da almak istediğiniz gayrimenkulleriniz, araçlarınız, kariyeriniz, toplum önünde ki duruşunuz, üst yöneticileriniz ile yaşayacağınız polemikler. Anneniz, annenizin sağlığı, gördüğünüz mesaj içerikli rüyalarınız ve kalp mutluluğunuz Mayıs gündemlerinizi oluşturuyor. Özellikle göğüs bölgeniz ve buralar da oluşabilecek rahatsızlıklar sizi ay sonuna kadar meşgul edebilir.

5-11 ekseni yani Ay Oğlak-Yengeç hattı; Aşk hayatınız, yeni bir ilişki, ayrılık, çocuklarınız, hayalleriniz ve umut ettikleriniz, eğlence hayatınız, isminizin karışacağı spekulasyon içerikli konular, sosyal ortamlar, bir arkadaşınızın sitemi ya da sizin bir arkadaşınıza siteminiz, yeni bir ilişki söz konusu gibi duruyor.

6-12 ekseni yani Ay Yay-İkizler hattı; Öfkeniz zihninizde birikecek enerji oluşumu, çalıştığınız ortam, iş arkadaşlarınız, sağlığınız, hastane ortamları, bilinç altınız, yatak zevklerine duyacağınız aşırı istek, yakarışınız belki de kadere ve Mevla’ya isyanınız.

Dipsiz bir anafor içine sürüklendiğimiz kader, ağa takılan bir Balık gibi beklemelerimiz, denizlerimiz buz tutuyor, huzuru göstermeyen bütün haritaları yakasımız var biliyorum… Rotamızı belirledik Mayıs ayından itibaren 2018 bitene kadar yüreklerimizin izdüşümlerine, zemheride hayallerimizi yorgan yapıp örtüyoruz özlemlerimizin üzerine. Uykusuzluk sürdük gökyüzü sayesinde namluya…

Med cezirli bir zaman bu. Bir varsın bir yoksun…!

Türkiye Mundane haritası deseniz Twitter ve Facebook da yaptığım öngörülerin ekran görüntülerini alın lütfen. Bilgi akarken yazıyorum ve ben görüntü alıyorum. Mundane haritanın 12.ev ve 6. ev alanlarında oluşacak enerji bizlere Mayıs ayı içerisinde şu enerjileri hissettirecektir.

12.Ev; Gizli düşmanla, gizli örgütler,casuslar, derin ve gizli yapılanmalar, şantajlar, hırsızlıklar, suçlular, suikastler, gümrük kaçakçılığı, uyuşturucular, vatan hainleri ve karanlık işlerle uğraşanlar bu evden incelenir. Ayrıca, işsizlik, grevler, sendika problemleri, hapishaneler, hastaneler, medyumlar, okültistler, büyücüler (8.evle birlikte) akıl hastaneleri, bakımevleri, yetimhaneler, klinikler, yardım kuruluşları, ülkelerin vizyonları, inanç evleri, petrol endüstrisi-yağlar ve bu alanda çalışanlar, büyük baş hayvanlar bu evin bünyesindedir. Boğa yeniayı bu konuları tetiklerken 30 Mayıs Akrep dolunayı ise mundane haritaya göre 6.ev alanında oluşup bu konuların tamamlanmasına vesile olacaktır. 6.Ev; Kamusal sektör de tüm işçi ve çalışanlar, sendikala, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş durumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, sağlık çalışanları, lokantalar, yiyecek ve içecek sektörleri, askeri ve güvenlik anlamında resmi personeller, ordu, polis, donanma ve savaş gemileri, sahil güvenlik v.s. gibi Ayrıca evcil hayvanlar ve küçükbaş hayvanlar bu evin konularındandır. Oluşabilecek Türkiye gündemi bu konuları kapsayacaktır.

Ne güzel bir cümle şu “Görüşmek üzere”, hem bir ayrılığı ima ediyor, hem de tekrar buluşma arzusunu…Ne tümüyle iyimser ne de tümüyle kötümser…İkisini de içinde barındıran bir ifade…Ne “kendine iyi bak” gibi umutsuz, ne “hoşçakal” gibi yalan…

Ve ne güzel bir kelime HOŞGELDİN!

Doğduğumuzda kaderimizi apaçık görebilseydik ne olurdu diye merak ederim bazen? Dünya rehberimiz olmadan önce, içsel benliğimizin tarif ettiği yol üzerinde yürüseydik ne olurdu acaba?

Nizam-ı düzeni anlamaya çalışmak ya da anlamak ya da yorumlamaya çalışmak inanın insanın beynini yorduğu kadar da çalıştırıyor…

Hürmetler

AYŞEN TOK