Umutlar Serkeş&AkrepYeniayı

Korkuyorum;

Yağmuru seviyorum diyorsun,

yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun…

Güneşi seviyorum diyorsun,

güneş açınca gölgeye kaçıyorsun…

Rüzgarı seviyorum diyorsun,

rüzgar çıkınca pencereni kapatıyorsun…

İşte, bunun için korkuyorum;

Beni de sevdiğini söylüyorsun…

William Shakespeare

Merhabalar hepinize, sosyal medya hesaplarımda yazdıklarım fark ettim ki web siteme yazdığım makalelerden az. Muhakkak ki hepimiz sürekli pc başında değiliz. Buna bedenen dayanacak güçte de değiliz! Bu tip yazıları genelde geceleri hazırlayıp zamanı geldiğinde sizlere sunuyorum. Lütfen beni sosyal medya hesaplarımdan takip edin. (Özellikle Twitter)

7 Aralık 2018 saat:9:30 Akrep’in karanlık sularında 20 Kasım’dan bu yana gündem oluşturan yaşam sahamızı ilgilendiren konular da bir tamamlanma. 20 Aralık tarihine kadar yansıyacak olumlu yada olumsuz bir enerjinin arafındayız. Jyesticha Akrep-Akrep diliminde Merkür yönetiminde zararlı görünümlerden Mars görünümü altında. 21:06 enlem değerinde Güneş ile Ay Akrep’in döşünde, takımyıldızının 2.padasında sevişecekler. Bu Navamsa D9 haritasında Oğlak alanına düşüyor. Ve Ay düğümleri için wargottoma güç sergilenirken işte sırf bu yüzden bu enerji çok önemli. Boğa burcunda oluşan Dolunay etkilerini tam anlamı ile hissettirecek bir tamamlanma. Belki de yepyeni bir başlangıç, belki neticelenme, belki sonlanma, belki aydınlanma. Tohumun hasat zamanı. Vedik sistemince  Ay önemli gezegen olduğu için Dolunay evreleri uzun zamandır bir kaymaya maruz kaldı. Işığının bolluğundan dolayı Yıldızıl Zodyağın en fantastik ve akustik noktasında, bu öyle şaşalı öyle gümbürtülü bir duruş ki; hayrlara vesile olsun diyelim. 2018 yılı gezegen enerjileri açısından çok yoğundu. 2019 daha naif durmakta. ”Tenimle beynim arasında ki gerçekleri görmediğin anda zuhur etti isyanım; senin AŞK benim ise SEVGİ dediğim kavram…..” Akrep yeniayı tutkunun, aşkın, öfkenin, özlemin, nefretin, gizemin, kıskançlığın, kış ayının zemheri soğuğunun yürekleri kavuruşuna hazır mıyız?

Yeniay anında Lagna Yay burcu ve Satürn hakimiyetinde. Yöneticisi ise Akrep burcunda 12.ev alanında. Bilinçaltında ki kaygıyı temsil ediyor. (Hepimiz adına sanki iç sesin, iç vesvesenin artışı söz konusu olacak gibi) İlişkiler, ilişkiler ve yine ilişkiler tema bu 🙂 Venüs hala Ay düğümleri karesinde iken kalp yıkık, dökük, virane. Üstüne bir de Merkür retrosu her ne kadar yeniay anında düzelse bile gölgeli faz da. Kendiniz gibi birini aramayı unutun lütfen size siz olmayan yeni biri lazım. Parmak izlerimiz bizlerin iz düşümleri ve dokunduğumuz; Tenlerden, hayatlardan silinmezler. Hakkını veriyor gezegenler ve evren hakkını veriyor. Gözlerimizde fer kalmadı, hazanda döktüğümüz yaprakların çetelesi, ruhun harman mevsimleri, bir alışkanlığın sürgün hissiyatında üşüdünüz mü? Dilden dökülen niyetlerin, kalpten ayrı zikrine, kendi nefesinizde boğuldunuz mu? Hevesleriniz mesela kursağınızda kaldı mı? Akrep karanlık yönünü vurgular bu yıldız ile Jyesticha doğumlular kendileri ve aileleri için bir tehlike algıladıklarında acı yönlerini tam olarak ortaya dökerler. Bunun uğruna kan dökmeği bile göze alabilirler. Egoları ve eleştiri yönleri pik seviyesindedir. Aile reisi olarak son derece sağlam kişiliğe sahiptirler. Kritik durumlarda dahi acıyı bal belleme olgunluğuna sahiptirler. Bu kişilerin zihin yapısı sürekli kendine güven ve kendini geliştirme mücadelesi vereceğinden AY için bu yıldız olumlu ve faydalı değildir. Dünyanın tüm fırtınalı halleri bu kişilerin çekim alanındadır. Ailesi ve Arkadaşları bu yıldızda yerleşimi olan kişileri sinirlendirmemeye özen göstersinler derim. Başkasının bünyesinde çalışmayı sevmeyen bu kişiler kendi işlerinin patronudur. Siyaset, büyü, intikam, nefret, gizlilik arz eden tüm konular özel ilgi alanlarıdır. Korunmaya muhtaç tiplere karşı özel zafiyetleri vardır. Saygıya ve anlayışa son derece önem verirler.

Evrenin tüm manyetiğini olumsuz anlamda çekiyoruz hadi bismillah!

JYESTİCHA NAKHASTRA

Efendisi: Budh (Merkür)

Sembol: dairesel muska, şemsiye, küpe

İlahı: Indra , tanrıların baş

Hint astrolojisi: 16 ° 40 ‘- 30 ° Vrishchika

Batı zodyak 12 ° 40 ‘- 26 ° Yay

Jyeshtha Nakhastra 2.Pada: 2. Pada altında doğan insanların din adamları, felsefe kavramları, yüksek eğitim ve eğitimcilerle problemleri olur. Bu pada çok akıllı ve iş takipçiliğini iyi yapma yetisiyle donatılmıştır. Zihin hala karanlıktır, intikamcı Akrep enerjisi  aşık olduğu kişiyi felsefe yönüyle gözünde tabulaştırmaz. Toplumsal statü ve duruş önemlidir.  Ay Akrep seyrinde bu takımyıldızının her Padasında ve yanlış olan her şey için savaşmaya hazır tiplerdir. İstihbaratçılar, Devlet görevinde çalışan ateşeler, din adamları, ruhsal rehberler, gazeteciler ve yazarlar, casuslar bu dilimdendir. Nakshatralar Vediğin inci taneleri, yerleştikleri burç içerisinde 3.20 derecelik Padalara bölünmekteler. 2.Padada gerçekleşecek yeniay yöneticisi Satürn. Navamsada Oğlak burcuna düşen AY; Duyguların yönetilmesi, sorumluluk duygusunun artması, inatçı ve maddiyata önem verecek yönde yansımaları olacak demektir. Önem veriyorum bu yeniaya neden mi? Mars kare görünümü hakim aynı zamanda yani 4-10 kuralı. Ve Rahu-Ketu görünümü 1-5-9-11 kuralı. Satürn deseniz başlı başına devrede. Yeniay anında ilişkilerde gerginlik, gizli düşmanlık kadar ruhani ve kadersel yaklaşımlar baskın olacak demektir. Hesaplaşmaysa bu eğer sorumlusu Mars. Ay’ın Mars görünümü duyguları fazlaca ortaya koymak ve duygusal ihtiyaçları ifade etme konusunda oldukça aceleci ve telaşlı davranabileceğini, aldatıcı olduğu kadar karmanında aktif olduğunu gösterir. İhtiyacımız olan korunma, güven ve şefkat gereksinimini karşılayabilmek için pek çok ilişki yaşayabiliriz ve bu ilişkilerde tatminsizliklerle yüz yüze gelebiliriz. Ruh halimiz çabuk değişebilir. Annemizle olan ilişkinin ve annelik kavramının bizler için fazlasıyla önemli olacağını gösterebilir. Aynı şekilde koruma, korunma ve beslenme ihtiyaçları konusunda hassaslaşacağız demektir. Bu konumdaki bir Ay her iki cins için de içsel ihtiyaçları azami önemli kılar. Bilinçaltı istekleri önemlidir ve kişinin hayatını tamamen duygularına teslim edeceği bir süreçtir. Akrep burcunda ve Akrep’in akustiği ortaya çıkacaktır. Cinsel arzular, tutkular, arzular, kıskançlıklar sınırlarını zorlayabilir, vereceği etki depresyona yönelik duyguların aşırılıklara eğilimli olduğunu gösterebilir. Risk almak, hep daha fazlasını istemek, sınırları aşmak ve farklı ahlak kurallarına sahip olmak bizleri zorlayan konuların başında gelebilir. Ay düğümleri son derecelerine yaklaşırken sanki evrenin tüm bilgeliğini almış ve çok bilmişlik taslamaya aday davranacaktır. Yeni ay anında Rahu en yüksek boylam değeri ile aynı zamanda Atmakaraka gezegendir. Yengeç-Oğlak-Koç-Terazi burçları adına bazıları için güzel çalışırken bazıları içinse sorunları karmaşık hale getirebilir. Özellikle enerjiyi Dusthana evlerinde deneyimleyecek olanlar için ve AK gezegeni Merkür ile Rahu olanlar için, bol dua tavsiye ederim.

Levh-i mahfuz; Olmuşların ve olacakların, zamandaki bütün anların ve mekan da ki bütün varlıkların, kısacası, her şeyin yazılı bulunduğu bir İlâhî muhafaza levhası; İlahi ilmin aynası, kaderin defteri, kâinatın programı. Elif elif yazılmış bizlerin yazgısı kimisine bal börek, kimisine susamlı çörek. Yıldız tozlarından yaratılmış ve yolun sonunda ışık olmaya kodlanmış insanlarız bizler. Derslerimiz hiç bitmedi, bitmeyecek hala cebeleşmekteyiz. Kimi görsem ayrı derdi var, kiminle konuşsam apayrı konular. Her hücremizde yazılı bir bir bu sorunlar. Zor değil anlamak aslında hepsinin Yaratanın isteği olduğunu. Ben çok kaderciyim herhalde! Belki de fazlasıyla nasibimi aldım evrenden yaşadıklarım neticesinde. Dikkat ediyorum zorlu Sadesati, Kandaka ve Asthama evresi yaşayanlar kadar Satürn karşıtlığı, kavuşumu ve karesi yaşayanlarda muzdarip durumdan ziyadesiyle.

Yeniay etkilerini oluşum anında + ve – 5 günlük süreçlerde hissedersiniz. Akrep Burcuna insad edilen intikam hakkını bulacak bulmacasına da mahcubiyet ve üzüntü hakimiyetinde yukarıda yazdım görünümleri ile şaşası etkili geçmişle yüzleşilecek bir enerji. Affetmeli mi? Affetmemeli mi? Çoğumuz bu gerçeği bilmesine rağmen başaramıyor affedici olmayı. Kimisi gururuna yenik düşüyor, kimi affederek kendine onca kötülük yapmış kişiyi ödüllendireceğini düşünüyor, kimi de bunu bir ‘’yenilgi’’ olarak görüyor. İlahiyatçılar ve psikologlar ise affetmeyi kişinin fiziksel ve ruhsal yüklerinden kurtulması, özgürleşmesi ve derinleşmesi adına büyük bir avantaj olacağı konusunda hem fikir. Dahası affetmediğimiz sürece karşımızdakini değil asıl kendimizi cezalandırmış bir süre sonra nefret dolu bir yaşam denizinde boğulma tehlikesinin altını çiziyorlar. Ben ise o an intikamımı sıcağı sıcağına almayı yeğliyorum sonrasında öfkem ile paralel olarak nefretim de son buluyor diyorum ya biraz da yürek meselesi bana göre; Affetmek lütuf değil, haddini bilmektir! İnsan hata yapmaya meyilli yaratıldığından kendisinin de günün birinde affedilmesi gereken hatalar yapması muhtemel. Bu hataların bazıları, boyuna ve ayaklara pranga vuran sırlara, bazıları ise büyük bedellere de sebep olabilir. İnsan Rabbine karşı bile hatalar yapabiliyor, neticesinde ise tövbe ile bağışlanacağına dair onlarca ayetle müjdeleniyorsa, başkalarının yaptığı hatalara karşı insanın toleranslı olması gerekmiyor mu? Affet ki karşında ki yaptıklarından utansın yalnız hiç merak etme gün gelecek ve evren senin yerine intikam alacaktır bunu da asla unutma! ‘’Benim için üzülme, kendin içinde sevinme’’.

Bu yeniayı bana göre önemli kılan başka bir durum var…

Kova burcuna geçen Mars üstelik Akrep burcunda ki Jüpiter’den görünüm var. Haydi buyurun feleğin çemberine, Kala Amrita Yoga eşliğinde her ne kadar Mars eksen dışında kalsa da ne demiştik, Yogayı bozan gezegen meydan okumaya adaydır. İlişkiler adına erkek figürleri üzerinde engel var ‘’Geçmiş, geçmiyor’’ diyor evren. Satürn görünümü yalnızlığı, depresyonu, inzivayı, arzuyu, kıskançlığı ve tutkuyuda tetikleyecektir. ”Ben bir zaman gördüm, hep üşüdüğüm, hep seni düşündüğüm, tüm yolların sana çıktığı, söndüremediğim sigaramla havaya ismini yazdığım bir zaman o zamandan bu zamana tek hafızamda kalan SEN!” bu yazdığımı hayatınızın tüm alanında hissedeceksiniz. Yeniay ardında ki vazgeçişin mesajı; ”Sonra sonra anladım ki alışmadım sana sadece SEVMİŞİM! Renklerini beyaz bellediğim ve diğer tonları unuttuğum zamanlar çizmişim” duygusal ilişkilerde büyük hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Güvenimiz sarsılabilir. Kendimizi değersiz hissedebileceğimiz gibi küçük görme, her ne kadar romantizm hissetsek de bu duygudan uzaklaşma, duygusal anlamda acı çekmeye işarettir. ‘’Ve benim bu yeniay da akvaryumda ki balıkları denize atasım, vazgeçişten geçesim, çöllerde sürüklenesim, sana inanmasam da, kendimi sana itesim var’’diyecek bazıları 🙂 Buradaki gizli neden, geriye ittiğiniz, farkında olmadığınız ya da görmek istemediğiniz psikolojik problemleriniz ya da duygularınızın önüne geçebilen, görev duygunuz ile verdiğiniz kararlar olacaktır bir nevi mecburiyet silsilesi. Verilen yanlış kararlardan ötürü, duygusal ilişkilerde, evlilikte, mutsuzluk, uyuşamama, hayal kırıklıkları olağandır. Tüm bu negatif dışa vurumlarınızın temelinde sevilmeme duygunuz, sevildiğinize inanamayışınız vardır. Bu görünümler ve yeniay etkisi alkole yoğun düşkünlükte verebilir. Birisine olan ilgimizi ya da sevgimizi söylediğimiz zaman bile şüphe duygusuyla karşı karşıya kalabiliriz. Yeniay evresinde yücelen gezegen en yüksek boylam değeri Rahu özellikle, kandırılma ihtmaller arasında. Bu kendinizi kandırmak da olabilir.

Akrep-Boğa-Balık-Yengeç Ay ve Lagna yerleşimleri için Jüpiter olumlu evde ilerlemekte. Dua edelim de yaşanılan Dasa sürecinizde desteklesin ve tabii sav puanınız. Merkür Akrep seyri ile Akrep-Boğa ve Terazi eksenini destekliyor. Mekür zihindir, hafızadır, zekadır. Hafıza, zekanın hazinesi, tefekkürün sermayesi, benliğimizin tarihidir. Ruhumuza takılan en değerli cihazlardan biridir. Hafızasız bir zeka işimize yaramaz. Çünkü biz, eskiden öğrendiklerimize dayanarak düşünürüz. Merkür Retrolarında bu yüzden insan geçmişi düşünür. Geçmişte yaşanılan her konu rüyalarımız ve gerçek yaşamlarda deneyimlenmek adına yeniden önümüze sunulur. Bütün şeytani düşünceler akılda başlar, tartışmalar, kavgalar, kıskançlıklar, sahiplenicilik ve nihayetinde savaşlar. Masallardaki gibi bir aşka düşmüşse insan, hayata da aşkın gözleriyle bakmayı öğrenir lakin unutulmaması gereken HAYAT; Masal değildir bizlerde KAHRAMANLAR değiliz. Masalsı aşklar da her yer pembeye boyanmış gibidir. Başlangıçta pürüzsüz, temiz, hatta tertemiz. Bazen derin bir sevgi bazen de nefret alır yerini. İşte bu aşkın en büyük sınavıdır. Kimisi için sonsuzluğa uzanır gider, ömür yetmez bitirmeye. Kimisi için de mutsuzlukların en büyüğüdür. Büyük aşklar nefretle başlar derler ya bazen de nefretle biterler. 🙂 🙂 Her aşk için bu sınav vardır. Gökyüzü enerjileri bunu tetikler. Aşk ise bazen kazanır, bazen kaybeder. Filmin sonunda kaybeden olmak mutsuzluğa açılan kapı değildir ki! 🙂 Yıldızıl Zodyakda KETU-Oğlak’ları, Başak’ları, RAHU ise Yengeç’leri, Balık’ları AŞK ve ikili ortaklıklar ekseninde oldukça zorluyor. Her ne ise düşündüğünüz ikili ilişkiler ve ortaklıklar adına kalplerimizden ve zihnimizden geçen amelleri netleştirecek, ya tamam, ya devam, herkes kendi yoluna dedirtecek bir enerjidir. Kör sevgi, sevgi değildir, bilgiliyseniz eğer gerçek sevgi budur. Kendinizi, arkadaşlarınızı, elemanlarınızı, sevgilinizi, çocuklarınızı, eşinizi ve konumunuzu sınama vakti. Kalbinizde sevgi ve Aşk olmadan bir şeyler yaparsanız gerçekler ayyuka olacaktır. Akrep-Boğa-Koç-Terazi  ya şimdi affet ya da sonsuza kadar bu intikamla yaşa!

Mars’ın devam eden Kova seyri ise Kova-Aslan eksenine hararet yaptıracaktır. Mars Kova’da özgür ve entelektüel bir enerji ile çalışır. Takımyıldızlarının enerjisiyle bütünleşecek olan Mars transiti esnasında huzursuzluklar peşimizi bırakmayacağa benziyor. ”Bilenle bilmeyen bir olur mu?” Zorlukla beraber, bir kolaylık var mutlaka. Gökyüzünden Allah’ın emirleriyle yıldızların bizlere gönderdiği enerjiler doğrultusunda cüzz-i irademizin devre dışı kaldığı koşullarda kaderimiz yön buluyor. Aslında affedici olabilmek ne yüce ve yegane bir duygudur. Egodan arınmak ve yüksek bilince ulaşabilmek ne büyük bir lütuftur. Açığa çıkan sırların neticesinde mahcubiyet yaşayacak, bitişlere mecazi anlamda umudu yitirip, öldürmeye hazır olun Koç-Terazi-İkizler-Yay ekseni. Bu ölümlü dünya da her şey mübah! Ettiğiniz sürç-i lisanlar dahil olmak üzere. 🙂 🙂 Yalnızca kalben huzuru ve sevgiyi masum insanlar bedenlerinde, zihinlerinde hissederler. Tanrı’nın hediyesi bu sevgi, mutluluğun yegane timsalidir. Sevmek kadar GÜVENMEK daha da önemlidir. Sevgi bütün yok edici enerjiyi kontrol eder. Nefret hem kendinizin hem de başkalarının duygularına yıkımdır. Aslan-Kova ekseni; Anne sağlığı, evinizin içinde arayacağınız huzur, kariyer konularınız ve toplum önünde ki tavrınız, duruşunuz, gayrimenkulleriniz, emlak alım ve satımı, saygınlığınız!

Egolu düşmanlar tetikte dost görünüp, düşmanca davrananlar, arkanızdan kuyu kazanlar. Ego, Vediğe göre enerji merkezlerimizi tarif eden çakralarımızda ki bozukluktan kaynaklanır. Sevgiyi ve başkalarına değer vermenin önemini anlamalısınız. Tepki gösterebilirsiniz ancak düşman çetin ceviz huzurunuz kaçacak. Saf sevginin ve masumiyetin yanlarını deneyin bu seferde siz safa yatın ne olacak ki? Dürüstlük ve hoşgörünün kazanacağını göreceksiniz! İkizler-Yay ekseni; Dolandırıcılara ve depresyona dikkat! Yatak zevkleri kadar iç dünyanızda oluşturacağınız kaleler mümkünse kumdan olmasın zira yıkılacaklar!!

Ülke Natalına göre değerlendirme yapacak olursak 6.evde oluşacak yeniay ve 6.evin simgeleri açısından önemlidir. 6. Ev; Kamusal tüm işçi ve çalışanlar, sendikalar, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş durumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, sağlık çalışanları, lokantalar, yiyecek ve içecek sektörleri, askeri ve güvenlik anlamında tüm personeller, ordu , polis, donanma ve savaş gemileri, sahil güvenlik v.s. gibi bu evin inceleme alanına girerler. Ayrıca evcil hayvanlar ve küçükbaş hayvanlar bu evin konularındandır. Bu yansımalar adına üzüntü yaşayacağımız bir enerjidir özellikle 2019 yılı girer girmez yeniay derecesi aktif olduğunda bu konular su yüzüne vuracaktır Akrep döşünde. Zira 2.3.6.8.12.evler de gerçekleşen tüm Dolunay ve yeniay evrelerinin etkilerini olumsuzluklarla deneyimledik. Yeniay evresinde su ile ilgili sorunlar, sel baskınları, aşırı yağış, kadın ölümleri, kadın cinayetleri, kadına tecavüz. Toplumu üzecek ve bir kadın sanatçı adına gelişebilecek olaylar. Mundane Haritalarda Ay; Halkın, kadınların ve kalabalıkların temsilcisidir. Halkın davranışlarını ve genel davranışların işaretidir. Halkın dikkatinin yoğunlaşacağı konular üzerinde vurgu yapacaktır. Özellikle ulaşım anında oluşabilecek kazalar Dolunay evresinde haber programlarında yoğun bir şekilde yer almıştı. Mundane Haritalarda Güneş; Cumhurbakanını, Başbakanı, monarşiyi, aristokrasiyi, yargıçları, otoritedeki tüm kişiler ile itibarlı insanları, bakanları temsil eder. Bundan başka ulusal kahramanların ve şampiyonların temsilcisidir. Basında yer alacak ekonomiyi ilgilendiren konuların Akrep etkisiyle detaylarına kadar işlenecek tüm haberlerin gündem oluşturmasına şahitlik edeceğiz.

Önümüzde ki süreçler de Nato ve AB Mundane harita da 7.ev alanında seyir eden #Satürn bizleri açık düşmanlarımız ile tanıştıracak. Yılı bitirirken #Aralık ve 2019 bu anlamda çok önemli. O yüzden dimdik durmalı ve Türk’lüğümüz kadar devletimize sahip çıkmalıyız. 2019 enerjileri Mart ayından sonra oldukça zorlu. Dış basında üzerimize atfedilip doğrulanmayan bir sürü konu OCAK ve ŞUBAT ayları ve yılın ilk 6 aylık süreçlerinde gündemlerimizi meşgul edecektir. Size şu kadarını söyleyeyim. #Aralık ayı fırtına öncesi sessizlik gibi algılansa da 2019 kopacak fırtınanın şiddetini tahmin bile edemezsiniz. Özellikle dış ülkeler kadar geçmiş Satürn Yay transitini hatırlayacak olursak dış politikamız yeniden şekillenecektir. Ve dersleri hep aynıdır. Roller ve oyuncular değişir! 2019 Mart itibariyle Türkiye Mundane Rasi haritasında 7.ev alanında kavuşacak olan Satürn ve Ketu beraberliği hiç hoşuma gitmiyor! 

Karmanın en önemli iki akustik gezegenidir. Özellikle Ketu rahmani enerji olarak algılansa da şeytanın devreye girip hep kayıp yaşattığı alandır. 2019 Mart sonrası Mundane haritada ki 7.ev alanı ve orada Satürn teması hiç hoş bir enerji değildir. (Zamanı geldiğinde detaylandıracağım) Özellikle İtalya, Fransa ve İngiltere büyükelçilikleri kadar İsveç ilgi çekici duruyor. Basına yansıyacak önemli gelişmeler! ingiliz’lerden sonra Arap’lardan beklediğim hamle Prens’in başına gelmesi mümkün ihtimaller kadar İsrail ile Abd ve Mısır üçgeni. Bakalım Arap’lar yönünü nereye dönecek?

Gökyüzü kanunları yeryüzüne yansırken tencere yuvarlanır, elbet kapağını bulur! Ay düğümleri 2019 Mart döngüsünden sonra Türkiye’yi ciddi bir yol ayrımına getirecektir.

Bu yazımızı kısa keselim zira peşinden bir tane daha geliyor. Son olarak gönlümden geçenler odur ki; Güzeli ve güzellikleri görmek; gönül gözlüğü ile bakmasını bilmekten geçer. Gönül gözlüğü ile bakanlar, kusur değil hüner görürler çünkü gönül gözlüğü kusurları değil hünerleri gösterir. Hüner arayan göz kusur görmez, kusur arayan da hüner görmez! Ay ve Lagna konumlarınıza göre etkilerini eksen bazında vereceğim zira her birey yaşadığı Dasa süreciyle orantılı etki alacaktır.

Sema’yı ne güzel yaratmış Mevlam! Yıldızlar kılavuzluk ederken bizlere, Ay ve Güneş sevdalı bir yansımanın tutkusunu, aşkını yazıyor destansı bende tercüman oluyorum bu muazzam görsele. En bilinmeyen konuları aydınlatır bu yüzden Ay’ın her hali öyle bir tualdir ki renklere bürür ruhlarımızı. Bir ekmek düşünün bir ucu acı, bir ucu tatlı, elbette ki açlığımız baki olacağı sürece her iki tadada ulaşacağız demektir. Hayata dair telaşlarımız, hiçbir zaman son bulmayacak. Üryan geldik, üryan gideceğiz, önemli olan gönüllerde yer edebilmek ‘’bir kadın tanıdım ya da bir adam tanıdım, bir dost tanıdım, seni tanımadan önce’’ diyebilmek. Hep içimizdekilerin tuhaf yansımalarıdır aslında AY evrelerinde açığa çıkanlar. Sema da ki güzellikleri görmezden gelemeyiz. Hayat, gökyüzünün sesiyle biçimlenen umut tarlasıdır, bunun için hasat mevsimlerinde hüznü toplarız. Buyurun bakalım Boğa’da azmettik ektik şimdi Akrep’te yüzmeye, yüzerek aşmaya, ya da boğulmaya. Şayet affetmez isen toprakta kalan çürümüş tohumlar bir sonra ki mahsulü bozacaktır bunu da unutma!

AY ve LAGNA KOÇ-TERAZİ Ekseni: Yeniay Koç burcuna göre 8.Ev, Terazi konumuna göre ise 2.evde gerçekleşiyor. Bu durumda Koç gizliden gizliye izlediğin, çizdiğin, zihninin derinlerine gömdüğün her ne ise çıkıvericek su yüzüne zira 8.ev sırların çözüldüğü mistik bir alandır. Çok dikkatli olmalısınız ortaya çıkacak bu sırlar neticesinde BİTİŞ temalı olgular birden gündemlerinizi değiştirebilir. 8.ev su burcu ile bağımlıdır ve bu nedenle kendini anlama (moksha) veya ebedi özgürlük evidir. Hayat, yaşam uzunluğu, ölüm, vasiyetnameler ve miraslar, sigorta kazançları, ortak paralar, ortaktan (nafaka dahil) gelecek paralar, kazalar, uzun süren hastalıklar, kronik rahatsızlıklar, itibar kaybı, talihsizlikler, sezgi, okült bilimler, gizli güçler, cinsel güç, cinsel hastalıklar dikkat edilmesi gereken ve gündem oluşturacak konular arasındadır. 2.ev ise kendi potansiyel yeteneğiniz ile kazandığınız dünyevi varlık, para, aile, aile mutluluğu, bilgi, konuşma yeteneği, eğitim konularının söylenmesi gereken sözlerin ve yalanın yada doğru sözün şeklini tarif eder. Sizin için de sırlar söz konusu olacaktır. Alkol tüketimi için özel dikkat diyorum. Kimseyle özel konularınızı paylaşmayın lütfen.

AY ve LAGNA BOĞA-AKREP Ekseni: Yeniay Boğa burcuna göre 7.ev, Akrep burcu yerleşimine göre 1.ev öncelikle BEN dediğiniz, egonuzun, libidonuzun, sağlığınızın, görselinizin, romantizm ve tutkularınızın, derinlemesine ruhunuzca sorgu yapacağını belirtmeliyim. Açık düşmanlarınızla tanışma vakti eşinizin sebeiyet vereceği bir gelirden kayba uğrayabilirsiniz. Buna karşılık ise Akrep evine düşen; Evlilik yaşamınız, eşiniz ile kuracağınız diyaloğunuz, seks tutkunuz ve şehvetiniz, her çeşit ortaklı konular ve varsa ortaklarınız, mahkemesi olanlar içinse nihai kararların gündem oluşturacağının altını çizelim. Radikal kararlar alabilirsiniz.

AY ve LAGNA İKİZLER-YAY Ekseni: Yeniay  İkizler burcuna göre 6.ev, Yay burcuna göre ise 12.ev şimdi iki zararlı nokta her ne kadar Jüpiter gibi doğal faydalı bir gezegenin görünümü bu noktalara temas etse de Yay dürtüselliği ön planda. Öncelikle ikizler; Düşmanlar, rakipler, kıskanç insanlar, hastalıklar, ile uğraşabilirsiniz bir de dayınız ya da kuzenleriniz varsa şayet canınızı sıkabilirler. Yediklerinize dikkat edin. Mevcut konumunuzda iş değişikliği ya da çalıştığınız ortamda ki çevreniz ile ilgili değişiklikler söz konusu olacaktır. Sağlık önemlidir bu evde. Yay 12.eve göre; Masraflar ve harcamalar canınızı sıkabilir. Yatak zevkleri, cinsel fanteziler biraz sınanacağınız nokta, uyku sorunu da yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlarınız açıkça kendilerini ifşa edecekler. Tüm bu sıkıntılar mahiyetinde maneviyat arayışına yönelebilirsiniz.

AY ve LAGNA YENGEÇ-OĞLAK Ekseni: Yeniay Yengeç konumuna göre 5.ev, Oğlak konumuna göre 11.ev Yengeç’ler için çocuklar adına üzüntü, zekanızın kıvraklığının önem kazanması, geçmiş anılarınızı sürekli hatırlamanız, spekülasyon yaratabilecek durumlar, romantizm ve aşk adına bitişler ve yeni başlangıçlar, ansızın belirecek bir ilişki, KETU-RAHU sebebiyle geçmişten gelen bir tanıdığınız olma olasılığı da yüksek potansiyeller arasında. Oğlak’lar ise arzu evinde ki yansımalar ile; Arzular, hedefler, başarma tutkusu, büyük amaçlar, istekler, karşınıza çıkacak fırsatlar, arkadaşlar, varsa büyük kardeşler, kazançlar, mevcut varlığınızı koruma, ile alakalı konuları gündeminize taşıyacaktır. Büyük bir sevinç  ya da büyük bir hayal kırıklığı söz konusu olacaktır. Nihai kararlar ya da yol ayrımları için elverişli zamanlar değil.

AY ve LAGNA ASLAN-KOVA Ekseni: Yeniay Aslan konumuna göre 4.ev; anne, annenizin sağlığı, anneye duyulacak özlem, kalp (duygular ve tutkular) 🙁 mutluluk, arazi, sabit değerler, gayrimenkuller ve araçlarınız adına üzülebilirsiniz. Vesile ile annenizin ya da kendiniz için kalp kontrollerinizi yaptırmanız gerek diye belirteyim. Kova ekseni içinse; 10.ev ile kariyerininiz de merak edilecek bir kaygı söz konusu, üst düzey yöneticiler tavırlarınızı yanlış algılayabilir dikkatli olmanızda yarar var. Toplum önünde şahsınıza yönelik sizi üzecek gelişmeler yaşayacaksınız. İş değişikliği de söz konusu olabilir, işe girme, işten ayrılma, saygınlığınız adına itibar görebilir ya da üzülebilirsiniz.

AY ve LAGNA BAŞAK-BALIK Ekseni: Yeniay Başak yerleşimi için 3.ev; Kardeşleriniz, cesaretiniz, serüven yaşama arzunuz, kişisel gayretiniz, yaşam enerjiniz, sezgisel mekanizmanız, motivasyonunuz, arzu ve istekleriniz yakın çevreniz ile kuracağınız iletişim konularında özellikle bilgisayar üzerinden üzüntü verici olabilir. Arkadaş diyaloglarında yanlış anlaşılma ihtimali ile oluşabilecek kırgınlıklar. Sağlık adına göğüs kontrollerinizi ihmal etmeyin derim. Balık eksenine göre; 9.ev; Şansınız bir süreliğine izine ayrılmak ister gibi hissettim yazarken Babanız varsa şayet sağlığı adına ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun yolculuklara dikkat edin lütfen ve hukuksal konulara. Lehinize ya da aleyhinize neticeler Dasa süreçleriniz de gizli.

Bu sefer yoğun Balık ve Yengeç etkisi taşıyan biri olarak kendime önemli payeler biçtim sizleri bilemem ama bu Ay  fazları beni ve zümremi aydınlatıyor. Gün bölünürken saatlere, gecelerde beni aydınlatan Ay ışığı ile düşüncelere süs kabul ediniz bu yazdıklarımı. Her yudum da şükrü unuttuğumuz, her yutkunuşta derin ahlarla sarsıldığımız, anlara bir merhem olsun.

Hürmetler

AYŞEN TOK