Aşk; Geçmişe Bakınca Güzel & Yay Yeni Ayı

 

“ökseye düşmüş kuş gibi hissediyorum kendimi. değiştiremeyeceğim şeyleri değiştirmeye çalışmam gerektiğini düşünmekten, boş yere kanat çırpmaktan tükendim..”
İnci Aral

18 Aralık 2017 yılın son yeni Ay fazı Yay burcunda. Moola Nakshatra da 2.26 derece de saat:08.30’da oluşacak. Yıldızın yöneticisi Ketudur. Pada yöneticisi ise Mars. Anın AK gezegeni Venüs. Venüs zararlı pozisyondayken ilişkiler ve kalbi ilgilendiren her konu maziyi hatırlatacak demektir. Üstelik retro Merkür ile. Moola önemli bir yıldızdır. Enerjisi kötüdür. Moola Nakshatra da yerleşen natal gezegenlerden ancak Jüpiter, Ketu ve Rahu olumlu etkilenir. Yıldızın yaklaşımında muazzam bir iyimserlik sergileyen ve hayatlarından çok zevk alan canlı insanları temsil ediyor olmasıdır. Barışı seven, cömert ve yumuşak, inançları oldukça sağlam kişilik özellikleri bu yıldız etkisindedir.   

Moola Nakshatra etkisinde ki insanlar ahlakın ve ilkelerin kişilikleri olduğuna inanılmakla birlikte, bazen sessiz öngörülemeyen ve bazı yönleriyle ilgisiz davranabilecekleri için değişken bir zihin taşırlar. Bu insanlar hayatlarında gerekli ciddiyeti taşıyamazlar.  Onlar için yegane güç yüce Allah’a karşı sergiledikleri iman duygusudur. Yabancı dilde müthiş bir yetenek verir. Karmik etkiler barındıran bu yıldızı taşımak bir şanstır. Önemli bir gezegeni yükselen ya da Ay konumu burada olan bir birey; 27 yaş, 31 yaş, 44 yaş, 48 yaş, 56 yaş ve 60 yaş arasında zor zamanlarla yüzleşecektir. Bu yıldızın en fazla alerjik reaksiyona açık bir bünye oluşturduğunu ve bu yıldızın madde bağımlılığına yol açtığını verdiğim danışmanlık hizmetlerinde deneyimledim. O yüzden önemli bir yeni Ay fazı ile yüzleşeceğiz. Yay mıyız? Ok muyuz? Hedef miyiz? 

Göreceğiz…

Yazmak istediğim epey konu var. Zira gökyüzün de hala daha Kala Sarpa Yoga bozulmadı. Yeni Ay anına bakalım; Lagna Yay burcunda. Yay burcunda Satürn, Ay ve Güneş mevcut. Bu zararlı bir yerleşimdir ki Ay’ın Satürn enerjisi ile gebe kalıp 2 Ocak 2018 tarihinde ki doğumu manidar kabul edilecek kadar zararlı enerji barındırır. Lagnadan itibaren 2.ev ve 8.ev alanın da Ketu, Rahu kıskacında; Jüpiter ve Mars Terazi burcunda. Retro Merkür ve Venüs ise Akrep burcundalar. En çok sorduğunuz ilişkiler alanına yönelik. Aşk ne hallerde? Bizim derbeder aşıklar da ne kalıplara girecek u enerji mahiyetinde? Piyano olayım istedim sizler için bu sefer de bir piyanoyu bile doğru düzgün çalamayan birinin serzenişleri belki dokunur gönlünüze de okurken gülersiniz inanın bunu istedim. Bu yazıyı yazarken ben çok eğlendim. 🙂 🙂 Kendi duygularından bir haber fakat sizin duygularınızı öğrenmeye çalışan insanların sarf ettiği enerjiyi nereden bulduklarını çok merak ediyorum. Kesinlikle aşk kimyanızı değiştiriyor. Hele bu sosyal medya yok mu şekerim, her şey bitti bütün aşklar, flörtler, tanışmalar, elektrik almalar, elektrik vermeler ayyy nasıl bir duyguysa bu diyorum ki ateşe baca lazım. Ya dumanlara ne oldu? 🙂 Bence her eve bir NET lazım! 🙂 Dünyanın en saksafonik yaklaşımları bu işler. Yaaa sakın bu yazının VEDIK harici bölümlerini ciddiye almayın bendeniz harbi dalga geçiyorum konu ile. Çünkü yeni Ay ve dolunay enerjisi ziyadesiyle olumsuz. Şurada iki lafın belini kıralım, dertleşelim istedim.

Hani böyle aşık olursunuz ya karşılaşırsınız birde suratınızda aniden renk değiştirir. Pembe, mor, lacivert duman gibi haller falan. Her işin bir adabı var, yolu var yordamı var. Sonra başlar muhabbetler ve evlenirsiniz. Ya da evlenmez sevgili modun da devam edersiniz. Hiç beklemediğiniz  bir anda kadın o can alıcı soruyu sorar; Ben senin için ne anlam ifade ediyorum? Duymak ister çünkü adamın onun ruhunu okşamasını ister. Düştüyseniz armudun birine vah halinize. Romantizm hak getire. Adam cevaplar ”Hayatımın anlamı, sevdiğim kadın, kalbimin sahibi, hatunum, evimin neşesi” ayyy yalannnn sakın inanmayın bu adam bir numaralı cilacı. Merkür retrosu varken nasıl inanırsınız bu yalana? (Sevgili ya da eş modelinde ki partnerleriniz beni okuyorsa, canıma okuyacaklar.) Şimdi sizin gönül bahçenize bir evvel ki sevgili mısır ekti giderken. Bence kesin solan bahçede bülbüllere yer yok, kargalar gaklayacak. Bülbülleri ön bahçeye aldılar. Şarkısı bile var hatırlatırım; Artık bu solan bahçe de bülbüllere yer yok!

Diyelim ki inandınız duruma ne derece güveneceğiz şimdi söylenenlere zira söylenenlerin laf salatası olması çok muhtemel “duymak istedikleriniz” söylenmiş olabilir sadece anı bozmamak için. Kaçın, hemen hemen kaçın. 🙂 Ne gerek var ki böyle bir soruya ama kadın milleti böyledir işte; Sen zaten karşındakinin sana değer vermediğini anlıyorsan seçenek de yoksa elinde mal mal yutacaksın bu sözleri. Belki de kurnaz adam tüm hislerini senden saklıyor böyleleri de var muhtemel odur ki sonra da ”seni denedim” der başka bir retroda. Olmuyor ama biz deneme tahtası mıyız? Çatlatır insanı böyleleri, cennet yerine cehennem oldu hayatınız! 🙂 Hele ki bu adamın zarar gören bir Ay ve Venüs yerleşimi varsa. Hele ki Ay düğümlerinden Rahu Koç yerleşiminde ise amanın arkanıza dönüp bakmadan kaçın!

İlk soruyu soran kişi, kahramanımız genelde kadın oluyor bu “aptal aşık” modeli insandır. (ha diyeceksiniz tüm aşıklar aptaldır, tamam katılıyorum, bu daha da aptal olanı) 🙂 suratına verebildiği en abuk ifadeyi verip, muhtemelen baş başa yenilen bir yemekte veya gidilmiş bir cafe de sarf edecektir bu pamuk helva tadında ki sözü. Böyle bir sözü sarf edebilecek kapasitede bir adam, zaten bu sözü her zaman sarf edemeyecek, kendisini cesaretlendirecek bir duruma ihtiyaç duyacaktır bu karşı tarafın 🙂 (hay karşı taraf kadar taş düşsün Ayşen kafana) yapacağı bir hareket veya kana karışacak alkol olabilir bu durum ortaya çıktığında muhtemel o ki iki kadehten sonra hemen soracaktır. Adam başlar seranat okumaya; Deprem gibi girdin gönlüme, fay hattı çizdin beynime, enkazlar bıraktın kalbimde, artçılar hala devam etmekte. Kadın garibim gitti kafası bir dakika da kandı bu cilalı sözlere 🙂 işte karşınızda tam bir İkizler ya da YAY tipi var Can’lar.

Ve soruyor bu sefer yemek ortamı ve mumlar olsun, hafif müzik; Ben senin neyinim? Adamın kafası iyice Leyla durumunda ”Hastayım ölüyorum sana ama anlatamıyorum sen nasıl bir şeysin”. Kadın hemen yumuşar, yemiştir zokayı ”biliyordum beni sevdiğini” ve başlar komedi. 🙂 🙂 Kadın açtır ve üşüyordur çünkü önüne ne çıkarsa yemeye ısınmaya hazırdır. Aşık  olmamak üşüdüğümüz de, camı kapatmak kadar kolay olsaydı keşke. Keşkelerden mesken eyledi yüreklerimiz hep bu kapı, cam yüzünden 🙂 🙂 malum mevsim de kış, gökyüzü de böyle olunca üşürsünüz…! Sizlerden dinlediğim hikayeler ile neler çıkıyor ortaya görüyorsunuz.

Sevilmediğimizi anladığımız da, o kişiye yüreğimizden söküp atmak ve onu ilahlaştırmamak işin en kolayı. Sevilmediğini anlayan bir kadın kadar, bir erkekten soğuyan başka bir kadın yoktur inanın. Velhasıl-ı kelam aşk şeytanın eline geçmiştir her söz yanlıştır. Kadın bu sözlere kanmamalı ve kanacak da olsa bazı aşklar öğretici vazifesindedir. Her ne olursa olsun yaşanmalıdır. Esasında erkek kadının ne duymak istediğini bal gibi bilmektedir. Şimdi vazgeçilmesi gereken duygu nedir? Burada aldanış olmasa başka platform da yine şeytan kazanacaktır. Bunlar çok basit ayak oyunlarıdır. Aşka susamış birini kandırmak için çok basit taktiklerdir. Vermeyin sakın gönlünüzü ATEŞE! Ölürsünüz, hiç ölmeden sürünürsünüz neme lazım ya! 🙂 Lagna ve Ay konumu Terazi, Koç, Kova, İkizler ile natal Rasi haritasında Venüs yerleşimi burada olanlar ve yine 5.ev ile 7.ev dasa yöneticisi devrede olanlar, aşkın gergefinde…

Özellikle bir ilişkinin baslarında bazı sözler vardır ilk 6 ayda bazen de ilk 3 ayda önemini yitiren yerini hakaretlere bırakan duyulduğunda insani deli eden ne yaşadığınızı zaten kendiniz de çıkartamıyorsunuzdur. Ne oldu yine bizim muhteşem masalsı AŞKIMIZA! Hayatım, canım, bir tanem oldu tüüü kaka. 🙂 🙂 Şeytan hafiften sıçmaya başladı işin içine. 🙂 Vazgeç gönlüm biz PLATONİK sevelim ya! Zaten artık maddi gücü olmayanlarında şansı yok! Kızlar beyaz yatlı prenslerini bekliyorlar. 🙂 Tamamen maddi içerikli duygusalız hani 🙂

Uzun süren bir ilişkiyi zar zor bitirdiniz. Yorgunsunuz… Aradan bir süre geçti ve haliyle yeni bir heyecan yaşamaya başladınız ya da bunu arzuluyorsunuz. Belli ki bu bir ilişkiye dönüşecek. Aman dikkat! Aşkın heyecanıyla hemen kendinizi kaptırmayın. Önce biraz sakin olun ve karşınızdakinin bu kez gerçekten aradığınız kişi olup olmadığını iyi tartın. Sonra aman hiç romantik değil, yok efendim duygularımı anlamıyor diye ağlamayın! Bu adam ya da kadın romantik değilse Venüsü mutlaka Oğlak ya da Kova yerleşimindedir. Duygular buzzz olmuştur. Ya da tam tersi! Ayy bunlar pek bir sevgi pıtırcığı olurlar kızımdan biliyorum Venüs Yengeç karıncaları bile severler hele Aslan yerleşimi ver coşkuyu sana okusun bütün şiirleri. Hiç çekilmez bir de müzik ve şiir sevmeyen tipler. Kadın coşar neşelenir ya da ADAM’dır bu konumda olan oradan bir ses yükselir. Müziğin sesini kıs! Haydiiii bütün motivasyonun yerlere yeksan olur sen içinde dinlersin müziği olmadı alırsın bir çift kulaklık dolaşırsın onunla. 🙂 🙂 Ay Dolunay halindedir. Seyretmeye gidelim dersin nerede anlayış, ruh dengesini yitirmiştir.

Romantizmden hoşlanmadığınız halde, gidip bir aşk böceğine kapılmayın! İşte bu adamın ya da kadının Venüsü ateş ya da hava grubundadır. Yoksa bu kadar flörtçü ve şıp sevdi bir tipi nereden bulursunuz o sizinle masada yemek yerken diğer gözüyle de öbür masada ki kişileri kesecek. Peki buna hazır mısınız? Venüs kesinlikle İkizler-Yay ya da Koç yerleşimindedir. Flörtcü tip. 🙂 🙂 Yersen tabii 🙂 🙂 Hoşça vakit geçirmek mi, yoksa evlenip çoluk çocuğa karışmak mı? Yeterince romantik mi? Alın size bir sâdekat timsali Venüs Balık, Terazi, Boğa ideal AŞIK tipi. Ona göre birini seçin, sonra üzülmeyin! İşte en büyük travmalarınızdan biri! Beklentiniz ne?

Yeni bir travmaya hazır değilsiniz! Zevkleriniz bir mi? Ay yerleşimlerinizden ne haber her iki haritada 5 (Trikona ev) görünümü varsa oldu bu iş! O da sizin gibi gezmeyi seviyor mu? Yoksa tam bir ev kuşu mu? Gezelim ama lütfen ya. Gezen gül olmuş, gezmeyen kül misali şöyle dağlara doğru yürüsek spor yapsak Tracking falan hani? Aşkımıza börtü böcek şahit olsa. Papatyalardan fal baksak. Eline almış bir çiçek sevecek sevmeyecek. Ah, koca sersem çiçek nereden bilecek. 🙂 (Çok mu abarttım ben? ) Sadık mı? Ahhh ne can alıcı bir soru bu sadık mı? Peki ya sen bu sâdekati sorgularken sen sadık mısın? Bakın bu önemli işte! Sürprizlere açık mı? Bu yaş farkı var ya arkadaşlar; Sakın haaa! Yazın bir arkadaşla sohbet ederken beni çok güldürdü okuyorsa kulakları çınlasın. Tomurcuk bir karanfil ile açmış bir karanfili aynı vazoya koyamazsın Ayşen’ciğim demişti. Ne erkek büyük olacak kadından, ne kadın büyük olacak erkekten.

Kim ne derse desin, herkes sürpriz sever! Aşıksın ya gözler de kördür. Sürpriz derken bizim erkek milleti eline alır bir pasta gelirse bu adam kesin Boğa burcudur. Herkesin algısı farklı, sürpriz algılayışı da. Kimisi gündüz sürprizlerini sever kimisi ilginç olanları. Eline her gül alan aşık değildir. Ama ileride gözünüz açılınca, aman ben bu pasaklı adamı ya da kadını nereden buldum demeyin! Herkes APTAL değil yetinmez bir çift güzel gözle! Yeterince çekici mi? Burası da çok önemli hani çekici mi derken ten uyuşması, kan uyuşması şimdi aşklar nette yaşanıyor ya her şey ekranların önünden hoş iki şiir iki resim APTAL etti herkesi. Yan yana gelince ne olacak? Ya adamın tikleri varsa, ya elleri pisse, ya dişleri kötüyse, ya nefesi kokuyorsa, ya da kadın bakımsızsa, aynı durumlar onun içinde geçerli. Her ortam da mum yakan bir kadın ya da erkek varsa Venüslerinin gücüne şahitlik ediyorsunuz demektir.

En iyisi sizi doğru yönlendirecek bir astroloğa danışın! Aynı dili konuşuyor musunuz? Bir önceki ilişkiniz bu yüzden bitmemiş miydi? Sıradan, orta düzey biri sizi hiçbir yere götürmez. Vasat biri mi? Her zaman bir şeyler öğretecek, sizi bir adım öteye taşıyacak birinin peşine düşün! Size ne kadar düşkün? Size düşkün olmayan birinin kimseye bir faydası olmaz. İnatçı mı? Haaa zaten bir keçimiz eksikti. Bu saatten sonra kim kimin inadını çeker, elde bulunmayan, beyde bulunur misali! Bir keçiyle çıkmak, çok cazip olmasa gerek! Oğlak bu Oğlak bilirim ben onların inadını 🙂 Kavgayı uzatıyor mu? Kesin Koç etkisi baskın ayy bu adam insanı dünyadan bezdirir. Uzatıyorsa, siz ilişkiyi daha fazla uzatmayın derim! Kendine yetiyor mu? Kendine güveniyor mu? Kendine yeten ve güvenen insan, size de yeter. Eğer öyleyse ve tek derdi sizseniz vallahi tebrik ederim sizi sakın bırakmayın bu kişiyi. Sosyal bir insansa sizden başka birçok uğraşı, hobisi, arkadaşı ve eğlencesi varsa, ideal insan ile karşı karşıyasınız demektir. Seks hayatınız nasıl? Seks bitti mi aşk biter, aşk bitti mi seks biter. Sonra da zaten ilişki biter. Evet, formül tam olarak böyle! İlişkinizi taze tutmaya bakın! Akrepse şayet akreplerin gözü sizin cebinizde olacaktır. En nefret edilen erkek tipi. Kadınla bir yere gezmeye gider fakat elini cebine atmaz ve hesabı kadına ödetir. Kaçınnnnn!

Ben seninle sevişmek değil ey sevgili! Çırılçıplak konuşmak istiyorum, en dibine kadar edepsiz, varabildiğince şiirsel. Merkür kesin 5.evde ve Jüpiter 5.evdeyse ahhh adam ya da kadın şair oldu. İçelim kendimizden geçelim. Her şeyin başlangıcı bir kadeh şarap! 🙂 🙂

Güldüren ve gülen insan, ömür uzatır. Benden söylemesi… ( Burada amacım inanın sadece AŞK’A mizah katabilmek ) Sürekli gergin tipler vardır her haline kusur bulur, espri anlayışı yoktur, alıngandır artık şaşırırsın karşısında ne edeceğini, halden hale girersin olmadı en sonunda sende GERİLİRSİN. Karınım ben senin EY KARDAN ADAMIM benim! 🙂 Öyle bir hal alırsın ki seni gören baston yuttuğunu falan sanır. İşte bunlar Oğlak ve KOVA tipleridir. Ailesiyle arası nasıl? Ailesiyle arasının nasıl olduğu, sizinle de ileride arasının nasıl olacağının ipuçlarını verir. Dikkatli olun! Burası çok önemli adam sizin sorumluluğunuzu alabilecek mi yoksa o otururken çöp atmaya siz mi gideceksiniz? Felaket olur herhalde nerede kaldı şimdi AŞK! Ağlıyor ağlıyor….. 🙂 🙂

Bağımlı mı? Size bağımlı değil bağlı olsun, yeter! Burası da çok önemli. TUTKU olmadan olur mu ya ruhsuz insan mı olur? Gözünüzün içine bakıyor mu? İlk zamanlar değil her zaman baksın ama sizi anlıyor mu? Anlamıyorsa kaçsanız iyi olur! Ya da derdini anlatabiliyor mu bak bu ATMAKARAKA MERKÜR olanlar kesinlikle iletişim sorunlu oluyorlar benden söylemesi. Ak gezegen Venüs olanlar ihanet ediyor ya da ihaneti deneyimliyor. Mars ise şiddet veriyor. Aman ha! Eski sevgilinize benziyor mu? Ha bir bu eksikti Ayşen dediğinizi duyar gibi oldu şimdi Venüs Akrep burcunda iken ve Merkür retrosu varken aşk ile dalga geçmek için böyle bir yazı yazdıysak eğri oturup doğru konuşalım lütfennn benzemesin ama!

Aşk ehli gitti gideli benden, muhabbet ehli gönlüm bom boş kaldı.

Hani diyorum ya bilmiyorum eğlendiniz mi bu konular aslında ilişkinin arka fonunda yer alan fakat her an uyanmaya hazır konular ve konuşuldukça AŞK’ı yok eden gerçekler. Her ne olursa olsun gerçeğine rastlarsanız asla vazgeçmeyin mutlaka şans verin, MERHAMET en çok erkeğe yakışır, kadına ise ŞEFKAT! Aşk için gece olduğunda SEVDA demektir. Gecelerin kıymetini bilen sevdasıyla buluşur gecenin siyahında! O yüzdendir ki AŞK gerçek gönül ehli kişilerin hakkıdır. Fâni muhabbetlerle KALP, sevda denizin de yol alamaz boğulur.

Sizi istemeyen birini asla istemeyin!

Yeni bir yılı karşılamaya ramak kaldı. Ocak ayının 7’sine kadar Yay-İkizler ekseninde oluşacak bu enerjiyle yüz yüzeyiz.

1-7 ekseni yani Ay ve Lagna İkizler-Yay hattı; Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı konular, davalar, eşin geliri ekstra çıkan harcamalar. Kişisel anlamda en yoğun etki sizlere olacaktır. Özellikle ilişkiler konusunda kritik kararlar verebilirsiniz. İlişkiniz bitebilir ya da daha onsuz yapamayacağınızı anlarsınız ve daha sağlam temellere oturtmak isteyebilirsiniz. Ortaklı konular iş yerinizde tanışacağınız açık bir düşmanın varlığı sizi rahatsız edebilir. Hırslarınıza yenik düşmeden otorite figürleri ile iyi geçinmeye devam edin. Satürn 1. Ve 7.evinizde ilerlerken mevcut işinizden oldukça sıkılmışa benziyorsunuz. İlişkilerde ki özel ve iş anlamında önemli gelişmeler ve dönüm noktaları olabilir. İlişkiniz varsa Merkür retrosu etkisiyle geçmişinizden bir kişi gündeme gelip kafanızı karıştırabilir.!

2-8 ekseni yani Ay ve Lagna Boğa-Akrep hattı; Kazandığınız paranız, geliriniz ve giderleriniz ani oluşan maddi kayıplar, söylemleriniz, eylemleriniz, sırlarınız, cinsel organlarınızda oluşabilecek arazlar dikkat çekecektir. Bu eksen ayrıca sene sonuna kadar maddi konularda çok dikkatli olmalıdır. Yeni Ay enerjisi ile Banka kredisi almayı ya da borç vermeyi düşünüyorsanız 2018 Ocak ortasını beklemenizi öneririm. Merkür retrosu anında sağlıklı karar veremeyebilirsiniz. Partnerinizin parası ya da miras bekliyorsanız bu konularla ilgili gelişmeler yaşanılacaktır. Ya da durduğunuz haberler asparagas olacaktır. Kariyerinizle ilgili ya da sırlarınızla ilgili beklenmedik ve sizi seçim yapmaya zorlayacak gelişmeler gündeme gelebilir. Ciddi bitişler yaşayabilir. Mecazi anlamda birçok ilişkiyi yaşarken öldürebilirsiniz.

3-9 ekseni yani Ay ve Lagna Koç-Terazi hattı; Yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz, uzun yolculuklarda meydana gelebilecek kaza durumları, babanız, cesaretiniz, eğitim aldığınız konular ve eğitmenleriniz. İletişim trafiğiniz Merkür retrosu etkisi ile yanlış anlaşılmalara maruz kalmanıza yol açabilir. Kısa mesafeli seyahatler yapabilirsiniz. Kardeşlerinizle ve yakın akrabalarınızla ilgili önemli haberler alabilirsiniz. Anlamsız sinirlenme ve duygu patlamaları yaşarken sakin kalmaya çalışmanızı öneririm. Uzun mesafeler, yurtdışı bağlantıları, hukuki konular ve yüksek öğrenimle ilgili meselelere dair önemli gelişmeler ya da gecikmeler canınızı sıkmaya yeterlidir. İletişim bazında ilişkilerde yaşanılacak gerginliklere dikkat etmenizi tavsiye ederim.

4-10 ekseni yani Ay ve Lagna Balık-Başak hattı; Eviniz, evinizde oluşabilecek ufak çapta kazalar, satış yapmak ya da almak istediğiniz gayrimenkulleriniz, araçlarınız, kariyeriniz, toplum önünde ki duruşunuz, üst yöneticileriniz ile yaşayacağınız polemikler. Kariyer konusunda beklediğiniz haberler retro Merkür yüzünden gecikmeli olabilir. Fakat bir evvel ki retro süreci Eylül ayıydı ve sizler bu süreçte başlattığınız olaylardan olumlu haberlerde alabilirsiniz. Tam net bilgi ve yeni başlangıçlar Ocak ortasını bulabilir. Aile büyükleriyle bazı pürüzler oluşabilir. İş yerinde sorumluluklarınız artabilir, kariyeriniz birden parlayacak ve herkes sizden söz edecek konuma da gelebilirsiniz.

5-11 ekseni yani Ay ve Lagna Kova-Aslan hattı; Aşk hayatınız, yeni bir ilişki, ayrılık, çoçuklarınız, hayalleriniz ve umut ettikleriniz, eğlence hayatınız, isminizin karışacağı spekulasyon içerikli konular. Yeni arkadaş gruplarına girebilir, sosyal anlamda arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilirsiniz. Hukuksal eylemleriniz adına retro sürecinin bitmesi bekleyin derim. Aşkı sorgulayabilir ve geçmişten bir ilişkinize yeniden şans vermeyi düşünebilirsiniz. İlişkiniz yoksa beklenmedik birisiyle aniden yakınlaşabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir. Retro Merkür sizlere arkadaşlar konusunda ciddi bir sınav hediye edecektir. Sevgilinizin duyguları ile acıda olsa tanışmanız ise canınızı yakacaktır.

6-12 ekseni yani Ay ve Lagna Oğlak-Yengeç hattı; Öfkeniz zihninizde birikecek enerji oluşumu, çalıştığınız ortam, iş Arkadaşlarınız, sağlığınız, bilinçaltınız, yatak zevklerine duyacağınız aşırı istek, yakarışınız belki de Mevla’ya isyanınız. Sırlar açığa çıkabilir, kartlar açılabilir. Açığa çıkacak sırlar neticesinde üzüntüye hazır edin kendinizi. Zihinsel anlamda dengeyi korumak ve ani kararlar vermekten uzak durun. 12.evinizde ki stelyum bilinçaltında kaygı uyandırmaya yeterlidir. İş çevrenizde çok fazla gizli düşmanlığa maruz kalacağınız ilginç bir dönem. Payınıza gözyaşı var üzgünüm. Rüyalarınızı hatırlamaya çalışın. Yaşayacağınız krizin mesajı rüyalarınızda gelecek zira. İlişkinize yönelik bazı gerçekler ise hüsran için yeterli. Yine de fevri çıkışlar yapıp, acele kararlardan uzak durun derim.

İnsan olan insana nasıl kıyar? Ya gökyüzü ipler yukarıda ki ustanın elinde.! Ne diyor şarkıda; İçindeyken çok acı aşk, dönüp geçmişe bakınca güzel, yani şimdiden ayrılmayı, bu yüzden seçtim ben…

Hayrdan hayr, şerden yine hayr doğmasını temenni ederim. Tarih her zaman geçmişin tekrarıdır esasında.

Sevgiler

AYŞEN TOK