DEPREM ve 2023 YILI, TÜRKİYE!

Sn Devlet yetkilileri, sevgili okuyucular, değerli meslektaşlarım, çok değerli yer bilim mühendisleri, sismologlar!

Günümüz dünyası teknolojik olarak çok gelişmiştir. Ancak, bu gelişmelere rağmen, bugüne kadar hiçbir buluş, depremin oluşumunu, menşe yerini veya sıklığını tahmin edemedi. Bilim, bir depremi ölçmek için departmanlar ve bir Richter ölçeği oluşturmada başarılı olmasına rağmen, bir depremin zamanını, yerini ve sıklığını tahmin etme konusunda hala yetersizdir. Bilim adamları, bu depremlerin meydana gelmesinin arkasında yalnızca birkaç neden olduğunu kabul ediyor. Tektonik plakaların hareketi kadar toprak yüzeyindeki kayaların kırılması; Dünyanın en iç yüzeylerinde sıcaklığın artması, gaz oluşumuna ve sonunda volkanik patlamaya yol açması gibi yorumlanmaktadır. Vedik Astroloji de Hora Shastra isimli tüm bu yeryüzü doğa olaylarını inceleyen özel bir teknik kullanmaktadır.
Vedik Astroloji, Vedaların ayrılmaz bir parçasıdır. Astroloji, gelecekte ne olduğunu bilme bilimidir. Astrolojinin faydası, meteorolojininki kadar açıktır. Ancak bir meteoroloji dairesi, cihazlarının yardımıyla yalnızca birkaç günlük hava durumunu tahmin edebilir. Bizler de gökyüzü gezegen konumları ile yorum yapmaktayız. Mundane astroloji dünya astrolojisidir ve yüzyıllardır işinin ehli astrologlarca kullanılarak kehanet yapılmaktadır.
Hint astrolojisi, astrologların yardımıyla bu depremlerin oluşumunu tahmin eden depremlerin geleceği hakkında birkaç işaret içerir. Bununla birlikte, Hint astrolojisi, yıllık solar (Tajak) dönüşü harita tekniklerini kullanarak o ülke haritasına göre yaklaşan tüm astronomi olaylarını tam bir doğrulukla hesaplayabilir. Lütfen ilim ışığı altında paylaştığımız bu bilgilere güvenin ve destekleyin!

TUTULMALAR VE DEPREM

Tutulma döneminde hiçbir deprem olmaz. Bununla birlikte, dolunayın veya yeni ayın tutulma sonrası ay evresinde (sırasıyla Purnima ve Amavasya) deprem olasılığı vardır. Tutulma dereceleri gökyüzünde ki Mars’ın vereceği görünümler ile tetiklenir. Bir kavuşum, bir karşıt, iki kare görünüm toplam 2.5 yıllık zamana eşittir. Tutulmalar toprak ve su gruplarında gerçekleşirse, Mars enerjisiyle depremi tetikler…

Vedik astrolojiye göre, depremin gün ortasından (12:00) gün batımına ve gece yarısından gün doğumuna kadar olma olasılığı yüksektir. Jüpiter, Mars ve Satürn gibi büyük gezegenler geri hareket ettiğinde, deprem olasılığı vardır.

Gezegen geçişleri ve deprem: Gezegen geçişinde, Jüpiter, Satürn ve Mars gibi büyük gezegenlerin konumu dışında, Ay ve Rahu gibi büyük astronomik cisimlerin konumlarında da şu şekilde bir uyum olmalıdır: Mars ve Satürn zıt olmalıdır birbirlerine; Kendra’da Güneş, Mars, Satürn ve Rahu (1., 4., 7. ve 10. Ev yerleşimleri); Güneş, Mars, Satürn ve Rahu burcun 8. evine geçiş; Mars ve Satürn’ün, Mars ve Rahu’nun ve Güneş ve Mars’ın Shadastak Yogası oluşturması gereklidir. Bir ülke haritasının 4.ev alanı, buraya yerleşen gezegen kadar bu evin yöneticisi olan gezegen deprem anlarında hep etkili olmaktadır. Bu tür gezegen geçiş durumları, bir depremin yaygınlığını artırır.
Vedik astrolojiye göre, yaz (çoğunlukla Mayıs ve Haziran) gündönümü ve kış (çoğunlukla Aralık ve Ocak) gündönümü sırasında deprem olma olasılığı yüksektir. Evrende birkaç göktaşı vardır. Ancak bu meteorlar dünyaya veya güneşe yakın olduklarında deprem olma ihtimali artar.

Bunların dışında Uranüs’ün konumu, zararlı gezegen dasa dönemleri de yıkıcı ve yıkıcı bir depremin meydana gelmesinde önemli rol oynar.

Deprem olasılığının en çok yeni ve dolunay sırasında, özellikle gece yarısından sonra olduğunu tespit eden belgelenmiş kayıtlar var. Depremleri tetikleyen bazı temel faktörler şunlardır; Depremler genellikle tutulmaları takip eder. Bu, özellikle tutulmaların ülke doğum haritasının 10. veya 4. evinde meydana geldiği ülkelerde önemli bir faktördür. Bir ülkenin haritasında, zararlı gezegenler 4.evde yer alıyorsa veya bu eve görünüm veriyorsa, o zaman deprem şeklinde sismik rahatsızlıkların meydana gelme olasılığı vardır. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarında yerleşen gezegenlerin yoğunlaşması deprem için elverişlidir. Natal haritası etkilenen bir ülkenin 1., 4., 7., 8., 10. veya 12. evlerinin deprem anında devrede olduğu tespit edilmiştir. Satürn, Jüpiter veya Mars arasındaki büyük bir gezegenin deprem anında geri harekette olması önemli etkiler arasındadır. Jüpiter, Mars ve Satürn gibi büyük gezegenler geri hareket ettiğinde, deprem olasılığı vardır. Yeniayın zamanlaması bir depremi tahmin etmede önemli bir faktördür. Gelgit teorisine göre Dünya, Ay ve Güneş arasındaki göksel ilişki Dünya’nın ekvatorunun çevresini arttırır ve bu Yeniay ve Dolunay’da yüksek gelgitler üretir. Bu enerjinin yer kabuğunu da etkilediğine inanılıyor. Dünya, günlük dönüşünde etrafındaki gelgit yüksekliklerini artırmaya çalışır ve Ay bunu dizginlemeye çalışır, bu da sismik rahatsızlıklara neden olur.

Türkiye’nin astrolojik haritasına bakacak olursak, Yükselen İkizler burcundadır ve Ay 1. evde yer almaktadır. Rahu 3. evde, Ketu 9. evde ve yükselen Merkür Satürn, Venüs ve Güneş ile birlikte 5. evde yer alıyor. 6. evin yöneticisi Mars 4. evde ve Jüpiter 6. evde yer alıyor. Şimdi tüm bunları göz önünde bulundurarak, Türkiye’nin neden sadece 24 saat içinde bu kadar büyük 4 depremle sarsıldığını anlamanız adına anlatacağım. Türkiye’nin kuruluş anı Rasi haritasına baktığımızda, Türkiye’nin Güneş’in Mahadasa’sında, Satürn’ün Antardasa’da ilerlediği görüyoruz. Satürn 8. evin yöneticisi (kaza sonucu gerçekleşen ölüm evi) ve Güneş (Mahadasa yöneticisi) şu anda 8. evden geçiyor. Güneş, 3. evin yöneticiliğini elinde tuttuğu için Yükselen İkizler için zararlı bir gezegendir. Ay ülkemizin 1.ev alanında ve Aridra gibi olumsuzlukları, acıyı, bitmek bilmeyen gözyaşını temsil eden Nakshatra içerisinde yerleşmiştir. Merkür 4.ev yöneticisi olarak en sert takımyıldızı Chitra (Mars yönetimindedir) Nakshatra ile ülkemizin en yıkıcı fay hatlarının sınır bölgelerinde yer almasına sebeptir. Türkiye bulunduğu konum itibariyle mevcut gökyüzü haritası ile zaten deprem ülkesi olmakla beraber bu enerjiyi üretip, hüzün doğurabilecek donanımdadır.

Coğrafya kaderdir, coğrafya bazen de kederdir!

Hem Güneş’in hem de Satürn’ün transit ve yöneticilikleri yoluyla bağlantısı, içinde bulunduğumuz zamanın Türkiye için zor olduğunu ve Güneş ile Satürn arasındaki teknik düşmanlığın göz ardı edilemeyeceğini kanıtlıyor. Mars gökyüzünde Türkiye’nin 12.ev alanı Boğa burcunda. Boğa bir toprak grubudur aynı zaman da Dusthana kabul ettiğimiz alandır 12.ev. Mars uzun zamandır burada. Beraberinde 2020-2021-2022 tutulma derecelerini tetikliyor. Gezegen buraya 11 Ağustos 2022 tarihinde yerleşti ve retro yaptı. 13 Mart 2023 tarihine kadar burada kalacaktır. Bu bile deprem ve sert artçılar adına yegane sebeptir. Mars aynı zaman da ülkemizin 6.ev ile 11.ev alan yönetici gezegenidir.

Tüm gezegenleri yönleri vardır! Bu senaryo dahilinde tam olarak 2023 bitimine kadar bu enerjinin Batı ve KuzeyBatı istikametine yöneldiğini tespit ettim.

Biz Astrologlar fay hatlarını bilemeyiz ancak toprak ve su gruplarında oluşan yeniay ve dolunay tarihlerini, yönleri + ve – 5 günlük opsiyon ile sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu tarihleri sismolog ve jeoloji mühendisleri ile değerlendirebilir ve tedbirleri arttırabiliriz…

Toprak ve su gruplarında oluşan Ay fazları, yeniaylar, dolunaylar, tutulmalar, deprem, tsunami, doğal afet, maden ocakları, erozyon gibi doğa olaylarını aktif etmektedir. Yıllardır incelediğim tüm Türkiye deprem analizlerini sizlere isterseniz takdim edebilirim.

2023 yılının bitimine kadar bu tarih aralıkları ve yönler en tehlikeli olan zaman aralıklarıdır! 

21 Mart 2023 +/- 5 gün Balık burcunda yeniay.

6 Nisan 2023 +/- 5 gün Başak burcunda dolunay

Batı ve Güney bölgelerde ki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

20 Nisan 2023 Koç burcunda Güneş tutulması +/-5 gün.

5 Mayıs 2023 Terazi burcunda Ay tutulması +/-5 gün.

KuzeyDoğu bölgesinde ki fay hatlarına odaklanmalıdır.

20 Mayıs 2023 +/- 5 gün Boğa burcunda yeniay.

4 Haziran 2023 +/-5 gün Akrep burcunda dolunay.

KuzeyBatı ve KuzeyDoğu yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

18 Temmuz 2023 +/-5 gün Yengeç burcunda yeniay.

1 Ağustos 2023 +/- 5 gün Oğlak burcunda dolunay.

Batı ve KuzeyBatı yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

16 Ağustos 2023 +/- 5 gün Yengeç burcunda yeniay.

31 Ağustos 2023 +/- 5 gün Kova burcunda dolunay.

Batı ve KuzeyBatı yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

14 Eylül 2023 +/- 5 gün Aslan burcunda yeniay.

29 Eylül 2023 +/- 5 gün Balık burcunda dolunay.

Batı, KuzeyBatı  ve Güney yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

14 Ekim 2023 +/-5 gün Başak burcunda yeniay.

28 Ekim 2023 +/- 5 gün Koç burcunda dolunay.

Batı, KuzeyBatı ve Güney yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

13 Kasım 2023 +/- 5 gün Terazi burcunda yeniay.

27 Kasım 2023 +/- 5 gün Boğa burcunda dolunay.

Batı, KuzeyBatı ve Güney yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır.

12 Aralık 2023 +/- 5 gün Akrep burcunda yeniay.

27 Aralık 2023 +/- 5 gün İkizler burcunda dolunay.

Batı, KuzeyBatı ve Güney yönündeki fay hatlarına odaklanılmalıdır. Bildirilmiş olan bu yön çalışması aynı zamanda ülkemiz ve ülke komşularımız içinde geçerlidir. Örneğin; Batı derken Ege denizi veya Yunanistan üzerinden gelebilecek bir enerji gibi…

Deprem korkulacak bir olay değildir. Deprem kader değildir. Deprem ülkesi olduğumuz için oluşan yeryüzü enerjilerinin gökyüzü enerjileri ile bağlantısı vardır. Yıllardır Vedik astroloji adına sizlere hizmet vermekteyim, amacım kimseyi korkutmak değildir. Aksine bu zaman aralıkları 2023 bitimine kadar risk teşkil ettiği için Devletimizi bilgilendirmek boynumuzun borcudur. Vedik astroloji adına 20 yıldır tüm sosyal ağlar da hizmet vermekteyim ve benim kalemime ait iki adet kitabım bulunmaktadır. Her yıl için bu çalışma yapılabilir ancak önceliğimiz 2023 yılıdır. Yüce yaratıcı ne ülkemizi ne başka bir ülkeyi böyle felaketler ile dileriz üzmesin! Allah (c.c) vatanımıza, bayrağımıza, devletimize zeval vermesin!

Saygılarım ile

Vedik Astrolog Ayşen Tok