GURU JÜPİTER OĞLAK SEYRİ

JÜPİTER OĞLAK YOLCULUĞU…
“Faydalı ilim; Dünyanın kötülüğünü, ahiret hallerinin tehlike ve korkunçluğunu anlatan ilimdir. Kötü sıfatların kalpte ki zuhuru tahsil ile telafi edilemez. O fenalık doğuştan ruha aittir. Bu kişiler tevbe edemez. Bu kişilerin arkadaşları da kendileri gibidir.
İmam Gazâli Kimyâ-yı Saâdet”
İnsanları kaybetmekten korkmayın, asıl insanları memnun etmeye çalışırken kendinizin farkına varın. Hayat akıp gidiyor efendim. Unutmak iyi insanların en iyi ve keyifli intikamıdır…
Acıyı bal bellemişlerin konağı Oğlak burcu alanına önemli bir gezegen bir yıl konaklamak üzere yerleşiyor.
Talih, kısmet, ve genel yaşam için karma kabul ettiğimiz geçmiş yaşam kredisi ile ödüllendirildiğimiz bir gezegendir Jüpiter…Batı ve Vedik için ayni yorumları kapsamamaktadır…Gezegen genel anlamı ile yaşam içerisinde fırsatları ve zenginliği yönetir..Kadın haritasında eş timsali olarak değer gören gezegen ayni zamanda çoçuk (karakası) olarak yerleştiği ev itibari ile bizlere aydınlatıcı bilgiler sunmaktadır…Hint astrolojisinde Uranüs, Neptün ve Plüton yer almadığı için Jüpiter ve Satürn en dış yörünge gezegenleri kabul edilmekte ve kişiye en yüksek evrimsel değerler bahşetmektedir. Bu ana taslakta dikkat çeken nokta, Jüpiter ile Güneş ve Satürn arasında ki her hangi bir görünüm (kavuşum veya karşıt bile olsa) yaptıklarında yüksek bir ruhani tabiat verdikleri kabul edilir….
Rasi haritaları kurulduğunda 3 noktaya önce bakılır. Jüpiter, Satürn ve Ekliptik Düzlem, karmikler yani Rahu ile Ketu. Jüpiter için yükselimde olduğu burç Yengeç’tir buna karşılık düşüş yaşadığı Burç ise İkizler, Başak ve Oğlak’tır…Balık ve Yay burçlarının yöneticisi olduğu için buradaki yerleşimleri Mooltrikano değerindedir…Akrep ve Koç için dost olurken, Başak, İkizler, Terazi ve Boğa burçları için zararlıdır…Kova burcunda ise yansız çalışacaktır…Doğum anında ki en olumlu yerleşimi 1.evde digbala olduğu yerdedir…Gezegenin dostları Güneş, Ay ve Mars, düşmanları ise Merkür ve Venüs’dür, Satürn tarafsız davranır…Haritanızda Jüpiteriniz zayıf ise Sarı Topaz ve Sarı Safir takılması önerilir…
Para, zenginlik, mal varlığı, talih, kısmet, fırsatlar, din, felsefe, çocuklar, Uzun yolculuklar, inanç, kendini adamak ,bilgelik, eğitim, dürüstlük, erdem, yardımseverlik, cömertlik, merhamet, yabancılar, yabancılarla işler, astroloji, kanunlar, kanuni meseleler, kısacası şans gezegenin yansımalarıdır…Bir kişi ne kadar inançlıdır yada manevi yönü ne denli kuvvetlidir? Jüpiter inançsızlığı kaldırmaz zira Jüpiter’i güçlü olan bireyler yaşamın bu alanlarında her zaman başarılıdır.
Jüpiter’in 20 Kasım itibariyle Oğlak burcu geçişi ve bir yıl sürecek olan bu transit sizler için şu şekilde yansımalara sebebiyet verecektir, yorumları öncelikli olarak Lagna ve Ay burcunuza göre okumalısınız…Jüpiter’in Lagna ve Ay konumuna göre 2, 5, 7, 9 ve 11.evlerdeki seyri olumlu enerjiler üretecektir…
T.Jüpiter 1 yıldır Yay seyrindeydi. T.Jüpiter’i deneyimlerimi baz alarak ağırlamış biri olarak bu fevkalade sürecin öncelikle Ay ve Lagnası Yay, Koç, Aslan ile İkizler ve Akrep olanlar için fırsatlarla dolu geçti, yine ateş gruplarında Mars ve Venüs yerleşimi olanların görünümlerden olumlu etkiler aldılar. Jüpiter Oğlak seyri toprak gruplarına rahmet yağdırırken Vedik astrolojiye göre Ay ve Lagnası Oğlak, Boğa, Başak, Yengeç ve Yay burçları için avantajdır.
Bununla birlikte Vediğin olmazsa olmazı dasa evreleri adına Rasi haritalarında zararlı bir Jüpiter yerleşimi ve olumsuz bir dasa süreci söz konusu ise sıkıntının katlanarak artacağını bilmenizi isterim.
Yorumlar çok yüzeyseldir. Vedik astroloji daha çok bireysel analizlere önem verir.
AY/YÜKSELEN BAŞAK : Aşk var size, hem öyle bir aşk ki ilahi yönüyle. Eğlence hayatınız ve çocuklarınız ile kuracağınız diyaloglar son derece keyifli saatler geçirmenize sebebiyet verecektir. İçinizde tam kalbinizde düşmanlarınızı yenecek gücü bulacaksınız kendinizde. Hadi bakalım kolay gelsin. Yeni bir bebek dahi söz konusu olabilir.
AY/YÜKSELEN TERAZİ : Terazi kariyer ve iş adına tıkanıklık yaşıyor iseniz, önünüz açılıyor. Jüpiter 4.evinizde seyre başlayacak. 10.eviniz ile görünüm kuracak. Bu transit sizlere yaşadığınız şehri dahi değiştirtebilir. Bol bol iş fırsatı sizlerle olacaktır. Dost-Düşman kim varsa tanışma vaktiniz. Maddi konularda, uzun yolculuklarda, mal ve mülk alım satımlarında, anneniz ile kuracağınız diyaloglarda evren sizden yana…Sağlığınıza ise azami dikkat!
AY/YÜKSELEN AKREP : 3.evinizde seyir edecek Jüpiter çevre ilişkileriniz adına yanlış anlaşılmalara sebebiyet veren durumlara dikkatinizi yöneltmenizi sağlayacak. Sizi bir ben bilirim bir de Yaradan amma velakin sözüm odur ki, sevdiğiniz birinden ayrılma, romantizm de düş kırıklığı, sevdiğiniz bir arkadaşınız ile yol ayrımı, maddi alanlarda düş kırıklıkları ve ev, mekan değişikliği sizler için gündem oluşturacaktır…’’neyleyim köşkü, neyleyim sarayı, içinde salınan yar olmayınca’’. Herkesi arkadaş ve dost kabul etmemeyi, hak edene ederi, kadar değer vermeyi evren öğretecek.!
AY/YÜKSELEN YAY : Maddi ve manevi huzur sizlerin, iştahınız açılacak ve güzel sözler telafuz edeceksiniz, rahat bir süreç ta ki Jüpiter’in Yay geçişine kadar…Kazandığınız paraların hepsini harcamayın, naçizane tavsiyem sizlere. On iki yılda bir bazen fırsat gelir kapıya dayanır.
AY/YÜKSELEN OĞLAK : Maneviyatın bu kadar önem arz ettiği bir transittir bu, kaderi kabulleniş, Allah sevgisi ile yüreğinizin her bir köşesinin bezendiği, her olumsuzluğa derin bir eyvallah çekeceğiniz buna karşılık ise maddi masrafların tavan yaptığı bir süreçtir…Geçmiş; Yüreğimde ki öfkeye prangalı zincir bu aralar hop oturup hop kalkıyor….
AY/YÜKSELEN KOVA : Zihin karışıklığı sebebi ile doğacak huzursuz bir süreçtir bu, hemen karşıt eviniz direkt enerjiye maruz kaldığı için iş, eş, ortaklı konularda sıkıntılar zuhur edebilir…Beraberinde kilo alımı da görülecektir. Zihin berrak kalmalı, akıl firari değil bilakis belalı olacaktır bu süreçte. Hayatın bir kaf dağı olduğunu; harelenmiş mutluluklarla öğrendim, öğrettiler. Dertleri zevk edinmeyin kendize üzüntünün vadesi 1 yıl olacaktır.
AY/YÜKSELEN BALIK : Size desem ki yeni bir iş, yeni bir AŞK, talihli bir süreç, mutluluk ve sosyal platformlarda olumlu geçecek zaman dilimi….’’Vefa arıyorum, dost arıyorum, şevkat arıyorum’’ 2021 Kasım ayına kadar hepsi sizler için…”Kuşkuyu, mesafeyi, ayrılığı bertaraf edip; özlemi sürüyorum sol yanıma…” deseniz de ellerimizde bir de Sadesati gerçeği olduğunu unutmayalım.
AY/YÜKSELEN KOÇ : 10.evinizdeki bu yorum aslında görecelidir, gezegenin transitte bulunduğu burç önemlidir, YAY burcunda güçlü olduğu için ve sizin 10.evinize tekamül ettiği için kariyer konularındaki beklentileriniz açısında elverişli olacak bir evrenin habercisidir…Üst düzey yöneticiler ile yaşayacağınız sözlü diyaloglara dikkat..! Gayrimenkul, araç alımı, satımı, annenizle ilgili sağlık sorunları ne varsa gündemlerinizde. ”Endişeyle akar mı insanın gözünde ki yaş? İçine hapis olduğum duvarların rengi kırmızı. Tam ortasından parçalanıyor kalbim ve merhamet dileniyorum.”
AY/YÜKSELEN BOĞA : 9.evinizdeki bu süreç tam 1 yıl sürecek. Gezegen yılda bir sefer retro evresi yaşar. Yeni bir eğitim programına dahil olmak isteyebilirsiniz. Manevi değerlere bakışınız değişirken, uzun yolculuklar, hatta çok sık yolculuk yapmak keyif verecektir. Babası olanlar ise yaşadıkları dasa evresinin devrede olmasıyla babaları adına ya üzülecekler ya sevinecekler. Aşk var sizlere de uzaklardan biri bu yabancı!
AY/YÜKSELEN İKİZLER : Maddi anlamda masrafların, başkalarının vesilesi ile kazancınızın düşmesi, sağlığınızın bozulması, yapacağınız yolculuklarda ise kazalara sebebiyet verecek durumlar ile karşılaşmanızın işareti olarak bu transit sizler için zorlayıcı…Cinselliğiniz, cinsel arzularınız, rüyalarınız, uykularınız, gizli ilimler, kronik hastalıklar, metafizik konulara merak duyma, ekstra masraflar can sıkıcı, can yakıcı…
AY/YÜKSELEN YENGEÇ : Hemen karşıtınız da 7.evinizde ağırladığınız Jüpiter nihayet enerjisi ile sizleri şereflendirecek…Cinsellik ve romantizm adına oldukça keyifli bir süreçtir bu yaşamınızı paylaştığınız kişi ile hoş saatler geçirecek ve yaşam adına olumlu paylaşımlarda bulunacaksınız…Eşinizin gelirinde artış muhtemelen yüksek seviyeleri bulacak…İlişkisi olmayanlar içinde yeni fırsattır. Evlilik için, yeni ortaklık için evren sizlerle.
AY/YÜKSELEN ASLAN : 6.evinizde Yay burcunda seyir edecek Jüpiter sizi biraz üzecek bu aşikar, düşmanlarınıza dikkat Jüpiter iş ortamınız ve gizli düşmanlarınız ile kapı arasında…Sağlığa dikkat diyorum özellikle kalp kontrollerinizi yaptırmalısınız. İş ve çevre değişikliğine gidebilirsiniz…İç huzur biraz bozulacak, akrabalarınız ve sağlığınız üzülmenize sebebiyet, sık sık hastane ziyaretleri söz konusu olacağa benziyor, hizmetinizde çalışanlarla kuracağınız diyaloglarda mümkün ise sükut eyleyin dilinizi..!
Dimağımızın durduğu süreçler. Bir çoğumuz esasında hayatın lay lay lom penceresinde bir kesim var ki vurgunun en derin yerlerine yiyecekler. Satürn 2023 yılının Ocak ayına kadar Oğlak seyrinde. Bu transit bazı doğum yılları ile Lagna ve Ay konumu Oğlak-Yengeç-Koç-Terazi olanları etkilemeye devam edecek. Sizleri korkutmak istemiyorum. Jüpiter’in natal haritalarınızda ki gücü Sav puan değerlerinde saklıdır. Bu görünümlere bir Vedha yani olumsuz gezegen tarafından perdelenme olmamalı. ”Bu yolların bu kadar tozlu, bu kadar taşlı olduğunu bilmezdim.” diyecekken bazılarınız ise hala Satürn nerede Ayşen Hanım diye soru soruyor. Üzülüyorum onca yazıyoruz demek ki dikkat etmiyorsunuz. T.Satürn halen Oğlak burcundadır. Ben sadece sizlere Hint astrolojisi hakkında yorum yapmaktayım. Gezegenler ve gökyüzü olayları (tutulmalar) 24 dereceden geriden geldiği için Batı astrolojisi ile karışıklık yaşamanızın sebebi budur.
Mühürler mi vurdun talihime? Sabırlar boy verdi, mutluluklar yerine…Olumlu ya da olumsuz yaşadığımız ve yaşayacak olduğumuz her derde, her sefaya sebep Yaradan..!! Gezegen bu süreç içinde gönül kefelerine KUŞ bıraksın.
O olmasını istedi ve O’lduk…
Benim sözlerimin hepsi nakit, başkalarınınki nakildir. Nakil, nakdin gerisindedir.
Yaşam da yanınıza kâr kalan; Öğrendikleriniz ile değil,.. öğrettikleriniz ile hatırlanmanız değil mi?
Sizin sevdikleriniz değil,.. sizi artı ve eksileriniz ile sevenler arkanızdan yâd edecektir. Satın aldıklarınız değil,.. verdikleriniz anımsanacaktır. Verilenlerin arasına biraz sevgi, biraz özveri, biraz insanlık saklıdır illa ki. Aslolan hepsinin takdir edilmesi değil mi? Şükürsüz kalırsa ruhunuz, eksik olmaz başınızda arsızlıklar, dertler, doymak bilmeyen sömürmekten vazgeçmeyen tipler! Gönül dilidir aslolan. Allah gözü ve gönlü TOK insanlar ile karşılaştırsın hepimizi…O Ay ışığında gecenize, kalbinize kuşlar konsun…
Kişinin genel sağlığını kontrol ettiğimiz 1.6.8.12.evler herhangi bir doğal zararlı gezegen görünümü alırsa burada faydalı gezegen dahi yerleşmiş olsa Wimsottori ve Andardasa süreçlerinin bir doğal bir zararlı gezegen yöneticileri anında sağlık adına ciddi üzüntü yaratır.

Gerçek astroloji her zaman Tıbbın önündedir. Potansiyal hastalıklar astroloji sayesinde bulunur. Tıb sadece tedavisini yapar.

“Tecrübeden sonraki idrak evvelkinden çok daha pahalıdır.”
Peyami Safa
Ülkemde her evde için için yanan dertler, ayyuka olan sevinçler. Sabahtan dilediğimiz kutsal mucize sardıysa gününüzü devamı var demektir. Demektir ki tüm gün gökyüzü sizin için mavisi ile sevişti. Dileyelim o vakit sonra ki sırr-ı kademe de AY mühür vursun! Jüpiter kalbinizi ve hislerinizi genişletirken varlığınızın kıymetini öğretiyor.
Ben daha ne isterim, sağlığıma, aileme, Allah’a (c.c) şükürden başka…
Doğal zararlılar dusthana evler de olumlu çalışır. Doğal faydalılar Dusthana evler de zararlı çalışır. #vedik kurallar bütünü olsa da yorum işin teknik kısmıdır.
Şayet yaşadığınız transit Maraka gezegen Dasa sürecine denk gelirse 🙁 işte o zaman ölüm bir nefes ensenizde demek oluyor. Doğum haritaları net bilinen doğum saatleri üzerinde bireyin yaşam sonunu, yaşam sonunun nerede geleceğini dahi gösteriyor 🙁 iş yorum yapabilmekte.
Diyeceksiniz ki onca terör kurbanı, depremzede aynı kaderi mi yaşıyor? Buna da cevabım var 🙂 kişiler yaşadıkları coğrafyanın kaderinde yol alırlar. Aynı anda terör saldırısı anında herkes ölmeyebiliyor. Nasıl ki deprem anında bir aileden 3 kişi ölürken bebek kurtulabiliyor ve günlerce göçük altında kalıyorsa gibi.
O halde Maraka gezegen çok önemli! Demek ki neymiş; astroloji 12 burç yorumu değilmiş…!
İnsan arkadaşlar Satürn sayesinde hayatın tamamını anlıyor sadece küçük bir kısmını değil…
Sırf bu sebepten hayatın anlamını çözmek adına sizler de astroloji öğrenmelisiniz.
Ben okuyarak ve bir sürü olayı içselleştirip, araştırarak bu hale geldim.
Kendinizi okuduklarınız ile sınırlandırmayın. Araştırın, eğitim alın, önce kendi hayatınızı masanın üstüne yatırın. Kendinizi çözerseniz, gerisi beyin jimnastiği gibi, düşünülen ve şekillenen. Ruhunuza yakın astroloğu kendiniz seçin…
Satürn ve Ay Düğümleri yaşam düzenini ve ritmini değiştirdiği için bunlarında kader olduğunu anlıyor insan…
“Bize farkındalık kazandırdınız, iyi ki varsınız” diyenler, teşekkür edenler, boynuma sarılıp ağlayanlar…
Hangimizin göğüs kafesinde ince bir sızısı yok ki?Cümle alemlere selam olsun!
Benden bu kadar! Semanın gurusu eminim rahmet yağdıracaktır üzerimize…
(Yazıda paylaştığım eser vakitsizce aramızdan ayrılan ruhların hüznü içindir)
Hürmetler
AYŞEN TOK
https://www.youtube.com/watch?v=PAhidSK_T1A