EKİM-KASIM-ARALIK ve TÜRKİYE

Sun MD: 2020-03-02 (16:16:18) – 2026-03-03 (5:26:42)

Politik-Mundane Astroloji nedir?

Güneş, Ay ve diğer tüm gezegenlerin bir ülkenin kuruluş anına göre natal yerleşimleri ve transitlerin yorumlanmasına Mundane Astroloji denir. Dasa dönemi değişen Türkiye İngress Rasi haritası Güneş evresine başladı. İngress harita ise; Güneş’in Zodyak’ın ilk burcu olan Koç burcuna girmesi esas alınarak çıkarılan haritadır. Bu harita bir ülkenin bir yıllık geleceği hakkında birçok doneler edinmemizi sağlar.

2019/2020 aralığında seri şekilde İkizler-Yay ekseninde Güneş ve Ay tutulması enerjisine maruz kaldık. Mundane Rasi haritasına göre bu alan 1.ev ve 7.ev olmaktadır. Ve bakınız ülkemizde neler değişti? Yabancı ülkelerden tutunda, bölgede stratejik güç unsuru olarak Türkiye Doğu ve Batı komşuları, müttefikleri ile önemli yol ayrımlarına geldi. Bazıları ile yeniden anlaşmalar yaptı. Uluslararası mahkemeler de ülkemizin Banka müdürleri, Bakan’ları yargılandı. Dış ticaret şekillendi. Komşularımız ile itilaf yaşadık. Diyanetin takvaları ile serseme döndük. Bu konular tarihin ve arşivlerin tozlu rafları arasında gelecek kuşaklara yansıtacak.

Kozmos güçleri evrenin aslında bir muamma olmadığının ispatıdır. Binlerce yıllık analizlere dayalı bu sistem de hiçbir istatistiğin yorum yapamayacağı ya da öngörü de bulunamayacağıda bir gerçektir. Gök cisimleri bilinmeyen güçlerin kaynağı ve bizleri iç yörünge, dış yörünge transitleri ile toplumsal olaylar kadar değişimin eşiğine sürüklemektedir. Astroloji aslında donanım açısından eksik bir bilim dalı değildir, değer görmeyen bir bilim dalıdır. Bilimsel açıklamalar başka başka gezegenlerin varlığını kabul ediyor fakat oluşan bu enerjinin akışını neden kabul etmiyor? Batı normlarında Neptün düzensizlikleri, Uranüs çığırları, Pluton yıkımları, Satürn öğretileri, Mars eylemleri derken peki ya Doğu kültürü? Geçmişte alim-ilim-bilim derken ismi falcıya düşen bu kişiler günümüz yıldız ilmi ile ilgilenen tüm astrologlar ben dahil herkes FALCIDIR!. (Modern şekilde yıldız ilmini kullanarak geçmiş ve gelecekten haber verdikleri için.) Kimse lütfen aslını inkar etmesin. Mazisine vefa gösteren insanlar her zaman dengeyi yaşamlarında bulurlar. 🙂

Gelecekte şekil alacak gidişatı belirleyecek olaylar ve yaşam profili transit gezegenlerin yapacağı görünümler ve Natal gezegenlerin  kavuşumlarıyla bağlantılıdır. Vedik astroloji 9 gezegen üzerinden hareket eder. Ekliptik Düzlem Rahu-Ketu bu manyetik alanın bilyesi gibidir. Bu iki kör nokta Rahu esasında Jüpiter, Pluton ve Satürn gibi hareket ederken Ketu ise Mars, Neptün ve Uranüs’e benzetilmeli. Satürn insan yaşamında periyotik olguları, alınacak dersleri ve bizleri değişime zorlayan enerjileri barındırmaktadır. Jüpiter yani Guru bir ödül oluyor feleğin içerisinde fakat o da her evde olumlu çalışmamakla birlikte natal da yaptığı bazı kavuşumlar ve olumsuz Dasa evrelerinde bilinmeyenin içerisinde ki güç olmaya devam ediyor.

Astroloji tamamen zekaya dayalı bir matematik hesaplamasıdır. Kaleminiz ve edebiyatınız beraberin de duygunuz güçlü ise sizden harika bir astrolog olabilir. Hiç bir astrolojik veri sunmadan, makale yazmadan, spritüel koç ya da medyum olan insanlar neye dayanarak öngörü yapıyor inanın şaşırıyorum. Medyada ki haberleri izleyenler, havayı sık sık koklayanlar kendirini öngörü (tahmin edebilme tekniği) yapıyor sanmakta. Teknik aktarımın olmadığı hiçbir açıklama öngörü değildir. Astroloji katledilirken takipçi her konunun en doğrusunu bu siteden benim kalemimden okurken farkında.

Ülke haritasında T.Satürn Oğlak seyri Ay ve Lagna konumuna göre 8.evdedir. 2023 yılının Ocak ayına kadar 8.ev alanında kalacaktır. 1.evde bulunan natal Ay ve Lagna ile 2.5 yıl kadar temas kuracak ve toplumsal konularda bizleri değişime sürükleyecektir. Biz bu evreye Vedik jargonunda Asthama Satürn 8.ev seyri diyoruz. Jüpiter ise Mundane harita da 7.ev alanındadır. Bu değişimler silsilesinin neler olacağını tahmin etmeden önce Jüpiter’in Mundane horoskoplarda ne anlam içerdiğini incelememiz gerekiyor. Jüpiter; Din ve din kurumlarını, din adamlarını, ibadet yerlerini, hukuksal içerikli adalet sistemini, hukuk adamlarını, ulusal varlıklarımızı, bankaları, denizcilik ve deniz taşımacılığı ile yapılan transferleri, uçakları ve makine endüstrisini, uzun yol trafiğini, ticaret amacıyla yapılan yolcuları, uluslararası iletişimi, ibadet yerlerimizi, yüksek eğitim kurumlarımızı, üniversitelerimizi ve kadrolarını, din ve felsefe içerikli tüm yayınları, yayın evlerini, kütüphaneleri, öğrenci ve öğretmenleri, kamunun bu konular üzerinde ki düşüncelerini, dış ilişkiler ve dış ticareti, dış işleri ile ilgili bakanlık ve kuruluşlarla yapılacak ortak hareketleri, büyükelçilikleri, profesyonel anlamda başvurulan danışmanlıkları ve astrologları temsil etmektedir. 20 Kasım 2020 itibariyle Jüpiter 1 yıl konaklayacağı Oğlak burcu seyrine başlayacaktır. Burası düştüğü nokta ve 8.ev alanıdır. Direk gözlerimiz hazineye, iç yapılanma ve dış borçlara odaklanır. Zira doğal faydalı gezegenler Dusthana evlerde zararlı enerji üretirler. Oğlak toprak grubu bir burçken Jüpiter’in bu seyri yerküreyi aktif etmeye yeterlidir.

Ay düğümleri var bir de bizleri değişime sürükleyen. Şimdiler de Boğa burcunda ki Rahu ile Akrep burcunda ki Ketu. 2020 yılında Yay burcunda kavuşum halinde olan Jüpiter ve Ketu; hal böyle olunca Jüpiter adına yazdığım tüm konularda maalesef ki değişim kaçınılmaz duruyor. ‘’Eğitim Şürası’’ ile medyada yer alan haberler bir türlü bitmiyor. Eğitim sistemi değişime uğradı. ‘’Absürd’’ kabul edilecek bir çok konu Meclis’te onaylanacak yönde. Satürn değerleri öldürür. Ölüm neyi anlamsız kılar? Vadesi bitmiş olanları. Böylelikle insan toplulukları gelişir. 2020 retrolar senesi. Tüm gezegenler retro iken bana göre en vurgulu olanı Mars retrosudur. Mars 9 Eylül 2020/15 Kasım 2020 itibariyle Koç burcunda başlayıp, Balık burcunda retro seyri bitecek. Mars; Askeri liderleri, polisleri, mühendisleri, cerrahları, ölüme yatkın insanları, militanları, provakörleri, yangınları, suçluları ve şiddet suçlarını ifade eder. İnsanları ve kavga eden veya kavga edenleri ifade eder. Savaşı ve silahlı kuvvetleri yönetir. Türkiye natal haritasının 6.ev alanı yönetici gezegeni olan Mars sağlık, sağlık çalışanları, sağlık bakanlığı, hizmet sahaları konusunda epey gündem oluşturmuştur. Mars ve Güneş görünümleri haberleri karıştırabilir. Uygun yönlerde, güçlü ama dengeli bir güç kullanımı gösterir. Türkiye’nin önemli alanlarında retro seyir edecek olan gezegen genellikle askeri meselelerin ön plana çıktığını gösterir. Mars 2020 ve 2021 yıllarında tüm Güneş tutulmaları dereceleri ile görünüm kurdukça sizler ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu makaleyi yazmamın asıl sebebi retroların neler yapacağı, enerjisini nasıl aktif edeceğini içermektedir. Bu süreç yani 2020-2023 zaman dilimi gürültü çıkartacak bir süreçtir. Toplum üzerinde amaçlanan başka değişimler sanki görünmeyen güçlerin insiyatifinde. İşte o güçler semanın melekelerinden başkası değil. Geçmiş tarihleri arşivlerden kontrol ettiğimde Satürn Oğlak seyri inanılmaz olaylara gebe kalmıştır. 1990-1991-1992 ve 1960-1961-1962 yılları Türkiye arşivlerine göz atmanızı isterim. Tabi yaşanan Dasa evreleri değişik olsa da bunu hiçbir zaman unutmayacak olsak da şunu hissederek yazmaktayım. İktidarın ivedilikle hamleleri ekonomi, işsizlik ve gelir-gider konuları kadar tarım odaklı çözümler üretmesi yönünde olmalıdır. Satürn kuraklık, kıtlık demektir. Satürn gayri safi milli hasıla ile ülkenin miras niteliğinde ki servetleri üzerine odaklı yönelmesi demektir.

Türkiye’nin 6.ev alanında Jüpiter ve Ketu kavuşuyor; Ketu 6.ev alanında faydalı çalışır. Jüpiter ile teması müttefikimiz olan ülkeleri işaret ederken bir çoğu ile anlaşmazlık yaşayabiliriz. Jüpiter Mundane haritalarda çocukları, erkekler ve eğitim sistemini işaret eder. Milli Eğitim Bakanı adına gelişmeler kadar çocuklar ve çocukları ilgilendiren gelişmeler, alınacak insiyatifler söz konusu olacaktır. Türkiye corona virüs adına uluslararası arenada isminden bahsettirip aşı çalışmalarında müttefik ülkeler ile ortak karelerde yer alabilir.

29 Eylül 2020 itibariyle ileri seyre başlayacak olan Satürn, şirketler üzerinde dengeleri değiştirecektir. 2021 ve 2022 Türkiye İş Bankası hisse senetleri ve hazineye devri adına son derece önemli zaman aralığıdır. 2020 Eylül itibariyle Ay düğümleri Rahu ve Ketu burç değiştirerek 18 ay sürecek yeni bir yolculuğa başlayacak…

Ketu 6.ev Akrep burcu seyri; Kamusal tüm işçi ve çalışanlar, sendikalar, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş durumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, sağlık çalışanları, lokantalar, yiyecek ve içecek sektörleri, askeri ve güvenlik anlamında tüm personeller,  ordu , polis, donanma ve savaş gemileri, sahil güvenlik v.s. gibi bu evin inceleme alanına girerler. Ayrıca evcil hayvanlar ve küçükbaş hayvanlar bu evin konularındandır. 6.ev sağlık ile alakalıdır. Ketu petrol demektir. Kuzey ve Güney bölgelerde Türkiye petrol sondaj çalışmalarında ismini duyuracak ve tüm düşmanlarını yenecek ülkeler arasındadır. Dünya’daki Kuzey Denizi gibi eski petrol sahalarındaki üretim düşmesi ve artık ‘kolay petrol’ döneminin sona yaklaşması nedeniyle hidrokarbon arama ve sondaj şirketleri odaklarını daha derin sulara ve geçmişte pek ilgi gösterilmeyen alanlara yöneltmeye başladı.İşte Doğu Akdeniz Havzası bu eğilimin sonucu son yıllarda enerji-politiğin merkezine oturmuş bulunuyor. Komşu ülkelerinin birbirleriyle olan sorunları ve münhasır ekonomik bölge sınırlarındaki anlaşmazlıklar bölgenin ekonomik potansiyelinin artmasıyla siyasi gündemi de daha fazla meşgul etmeye başladı. Tabii sağlık söz konusu olunca ülkenin bu alanda ki başarısı uluslararası platformlarda övgü alacaktır.

Rahu 12.ev Boğa burcu seyri; Boğa burcu toprak grubundandır. Rahu Jüpiter etkisinde çalışır. Ülkemiz için tarım ve tarıma yönelik sektörler değer kazanacak demektir. Gizli düşmanlar, gizli örgütler, casuslar, derin ve gizli yapılanmalar, şantajlar, hırsızlıklar, suçlular, suikastler, gümrük kaçakçılığı, cezaevleri, uyuşturucular, vatan hainleri ve karanlık işlerle uğraşanlar bu evden incelenir. Ayrıca, işsizlik, grevler, sendika problemleri, hapishaneler, hastaneler, medyumlar, okültistler, büyücüler (8.evle birlikte) akıl hastaneleri, bakımevleri, yetimhaneler, klinikler, yardım kuruluşları, ülkelerin vizyonları, inanç evleri, petrol endüstrisi-yağlar ve bu alanda çalışanlar, büyük baş hayvanlar bu evin bünyesinde incelenir. Rahu ve Ketu transitleri bahsettiğim konularda vurgu yaparken bence biz güçleniyoruz.

Jüpiter kurallara göre 5.7.9.evlerle görünüm oluşturur. Jüpiter 2020 Kasım ayında Oğlak yolculuğuna başlayacak. Şimdilik Yay seyrine devam etmekte. Bulunduğu alandan Yay, Koç, İkizler, Aslan ile görünüm kurmuş.  Jüpiter transitlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka açılım gezegenin 1.2.5.7.9.11.evlerden geçerken olumlu çalıştığı yönündedir. Retroya döndüğünde ise bu evlerde olumsuz enerji üretir. Yazdığım konular dahilinde şahane bir süreç bizleri bekliyor demektir meali.

Türkiye’nin değişime olan arzu eksikliği, toplumun bir kesiminin yoğun direnişi ve muhafazakar duygularına rağmen problemlerini aşacak güçte olacağı zamanlarda gelecek elbette. Güneş tutulmasının etkisi ile mücadele ve müdahale gerektiren siyasi gerginlikler ve ülkenin iç güvenliğini kapsayan dış saldırılar ve sınırlarımızı da ilgilendiren durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Basına yapılan saldırılarda gelinecek son nokta Merkür Retro etkisi ile gençlere, yazarlara ve ticaret içerikli konulara ve cemaate, İktidar partisi ve muhalefet yöneticilerine yönelik olacaktır. Yılın 3.Merkür retrosu da Terazi burcunda ve 5. Ve 11.evle görünüm kuracağı için yaratacağı enerji ile dünya basınında siyaset, ekonomi ve iç güvenliğimizle ilgili daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalabiliriz. Sınır komşularımızla diyaloglarımız bozulabilir. Sanat, spor, borsa, ve bu alanlardaki ünlü kişiler adına hassas bir süreçtir. Bir çok sporcunun, bir çok sanatçının virüs haberine tanıklık edebiliriz. Uzak diyarlara bakıldığında ise Ukrayna, Amerika ve Çin yaşadıkları Satürn transiti sebebiyle cehennem gibi günler yaşamaya devam edecekler. Güneş tutulmasının etkisiyle ülke natalında etnik köken ayrılıkları ve aşırı dinci grupların kendi içlerinde bölünmeleri ve diğer insanları birbirine düşürecek ayrıştırmalara sebep olacak tutumları; halkı polis ve askeri güçle karşı karşıya getirip, şiddeti, kazaları, suikast eylemlerini tetikleyebilir. Son defa medya ile iktidarın savaşı büyük kaosa neden olabilir. 3. ev medya, iletişim ve kültür alanlarını temsil eder. Mundane haritalarda 4.ev; toprakları, yerleşimi, maden ocaklarını, muhalefet partilerini, liderlerini ve tarımı temsil eder.10.ev ise Devletin başını, hükümeti ve iktidar partisini yansıtır. Bu enerjilerle doğal afet kapsamında deprem gibi üzücü bir enerjiyi Ekliptik Düzlem maziye döndüğümüz da 1999-2000 yıllarını hatırlamak adına ayrılmadan yaşatabilir. 2020 Eylül itibariyle Ay düğümlerini takip eden Güneş ve Ay tutulmaları toprak gruplarına yönelik, deprem, jeolojik oluşum, erozyon ve yanardağ enerjilerini aktif edebilir.

16 Ekim 2020 Başak yeniay enerjisi 4.ev; Aile mevhumları, vatanperverlik, halkın korkuları, muhalefet partisi, zirai ve tarım durumları, beslenme değerleri, doğal felaketler sonucu zayiatlar,doğal kaynaklar, ülkelerin anıtsal ve tarihsel değerleri ve binaları, gayri menkuller, emlaklar, barınak evleri, madenler, fabrikaların yerel durumları, çiftçiler, inşaatçılar, mezarlıklar bu evin konularındandır. Deprem adına aktif bir enerjidir.

31 Ekim 2020 Koç dolunay enerjisi 11.ev; Müttefik ülkeler, toplumsal kuruluş ve yönetimler, yasa değişimleri, ulusal hareketler, isyanlar, devrimler, şehir meclisleri, ulusal servet. Ayrıca, bir ülkenin anlaşmaları, organizasyonlar ve jüriler, elektrik kaynaklı olaylar, erezyonlar bu ev konularındandır.

15 Kasım 2020 Terazi yeniay enerjisi 5. ev; Çocuklar, doğum oranları, genç nüfus, genel zevkler, eğlence yerleri, tatiller ve ikametleri (oteller gibi), tiyatro ve sinemalar, sanata verilen değerler ve sanatçılar,ünlüler, sosyete, kumarhaneler, şans oyunları, spekülasyonlar ve 2. Ev bağlantılı olarak borsa spekülasyonlarının getirileri ve sonucu, halk kahramanları (ülke adına başarı kazananlar gibi) spor ve spor karşılaşmalarının yerleri bu evin bünyesinde incelenir.

30 Kasım 2020 Boğa dolunay enerjisi 12.ev; Gizli düşmanlar, gizli örgütler, casuslar, derin ve gizli yapılanmalar, şantajlar, hırsızlıklar, suçlular, suikastler, gümrük kaçakçılığı, uyuşturucular, vatan hainleri ve karanlık işlerle uğraşanlar bu evden incelenir. Ayrıca, işsizlik, grevler, sendika problemleri, hapishaneler, hastaneler, medyumlar, okültistler, büyücüler (8.evle birlikte) akıl hastaneleri, bakımevleri, yetimhaneler, klinikler, yardım kuruluşları, ülkelerin vizyonları, inanç evleri, petrol endüstrisi-yağlar ve bu alanda çalışanlar, büyük baş hayvanlar bu evin bünyesinde incelenir. Boğa dolunayı ayrıca depremi işaret etmektedir. 20 Kasım 20 Aralık zaman aralığı yerküre ülkemiz ve global anlamda aktif olacaktır.

14 Aralık 2020 Akrep yeniay enerjisi yılın son Güneş tutulması 6.ev; Kamusal tüm işçi ve çalışanlar,sendikalar, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş durumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar,sağlık çalışanları, lokantalar, yiyecek ve içecek sektörleri, askeri ve güvenlik anlamında tüm personeller, ordu , polis, donanma ve savaş gemileri, sahil güvenlik v.s. gibi bu evin inceleme alanına girerler. Ayrıca evcil hayvanlar ve küçükbaş hayvanlar bu evin konularındandır. 2020 yılı biterken Aralık itibariyle yaşanılacak olan tutulma enerjileri dahilinde Türkiye 2022 Nisan-Mayıs-Haziran aylarına kadar corona virüs dahilinde aşı, tedavi, panzehir adına tüm dünyaya müjdeyi verecek ülke olacaktır. Kutsal Vedik kaynakları yılın son Güneş tutulmasının gerçekleşeceği pada açılımı için der ki; Kralın ölümü. 

Ülke olarak Güneş Dasa dönemine girdik. Güneş’i temsil eden kişi ülkemizin Cumhurbaşkanı’dır, kabine bakanlarıdır, otorite figüründeki kişilerdir. Yaşanılacak tüm olaylar Türkiye’nin eğitim-öğretim, basın-medya, komşu devletler, kamunun düşünceleri, radikal bir değişiklik yaşayacağını işaret etmektedir. Satürn 8.ev seyrini daha önce sizlere defalarca anlattım ve yazdım. Güneş Dasa yönetici misyonundaki kişilerin değişeceğini işaret etmektedir. 2021 yılı ilk 6 ayı iktidar ve muhalefet cephesi adına çok önemlidir. 6 yıl sürecek bu Güneş Dasa süresince benim ne sözüm biter ne kalemimin mürekkebi tükenir…

Anlayacağınız zerre posa bulunmayan bu makalede tüm yazdıklarım adına ”bir off çeksem karşı ki dağlar yıkılır…” der ve susarım. Allah (c.c) en doğrusunu bilendir.

Hürmetler

AYŞEN TOK