KUŞLAR YUVAYA DÖNDÜ TERAZİ&KOÇ AY ENERJİSİ

Ey gönüllerin en yumusağı, en derini

Sevgili

En sevgili

Ey sevgili

Uzatma dünya sürgünümü benim.

Sezai Karakoç

Allah ne muazzam bir denge ve ahenk ile yaratmış evreni, üzerinde yaşayan tüm insanları, gece ile gündüzü. Gündüzü Güneş, geceyi ise karanlıktan korkmayacağını belirten Ay beklesin ve ‘’tüm sırları açık etsin ışığı ile’’ diye düşünmüş sanırım.  Bir inanışa göre, Ay Müslüman, Güneş Hıristiyan’dır. Ay tutulması Müslümanlar’ın, Güneş tutulması ise Hıristiyanlar’ın Allah’a karşı isyanlarından ileri gelir……ve bu sebepledir ki Ay’ın hep bir yüzü karanlıktır. Gökyüzünde şekillenen karmaşık bir düzenin kurbanı oluyoruz çoğu zaman öncü burçlarda oluşan dolunay evreleri temsil ettikleri alanlarda ki konuları pırıl pırıl aydınlatırlar. Etkileri de uzunca vadede gerçekleşir yani eylemlerin baş vekili T.Mars dolunay derecesine temas ettikçe. Büyük macera başladığından bu yana zerre-i miskal yanıltmadı beni T.Satürn Yay burcu seyri esasında tahminlerimizin ötesinde bazılarımız için zor geçti.

Karmik etkilerin en yoğun hissedileceği ve derslerini vermeden o noktayı terk etmeyeceği, bireysel Rasi haritalarında T.Satürn hangi evinizden geçiyor ve hangi natal gezegeniniz ile temas ediyorsa gezegenin yönettiği ev konularında sınavlar vereceğimizi biliyoruz. Dasa evreniz olumlu ise sınavlar ödül olacaktır. Ödülse ödül, cezaysa ceza….2018 yılının tutulmalarının etkileri 2019-2020 yıllarında gündemlerinizde ki yerlerini korumaya ve sizleri değişime sürüklemeye devam edecekler.  2019 yılında ise Ekliptik düzlem Ketu ve Rahu eksenlerine paralel tutulmalar serisi yaşayacağız. İkizler ve Yay burçları bu enerji fazından 1.derece nasiplenecek. 2020 yılında ise sırada Yengeç-Oğlak ekseni var.

Dolunaylar artık hepimizin bildiği üzere, zümremizde gerçekleşecek ve bizlerin başlatacağı olayları yönetir, dış tesirleri burada bizzat bizler başlatırız başlatmalıyızdır. Dolunay etkisinin KOÇ-TERAZİ bazında 1.ev ve 7.ev eksenlerini etkilemeyeceğini düşünmek olası bile değil. Bununla birlikte ilişkiler adına Ay ve Lagna konumları Koç-Terazi-Yay-İkizler olanlar enerjiyi daha yoğun hissedeceklerdir. Yelkenleri açıp rüzgarın yönüne göre şekil alma vakti. Aşksa aşk, işse iş, paraysa para ama en önemlisi şifa…

30 günlük zaman diliminde bizler ayın ortasında bir dolunay ve ayın sonunda ya da başında bir yeniay yaşarken fark ettiğiniz gibi her ayın gündem konusu değişmektedir. Dolunay anının yöneticileri eril (Mars ve Venüs) dişil olarak sahnede doğalarına uygun hareket ettikleri ve bu enerjiyi Jüpiter’in ateşlemesiyle abartacakları  noktadalar. Dolayısıyla bu akış ilişkilerimize yansıyacaktır. Dolunay anında gökyüzünde Lagna Koç yöneticisi Mars simgelediği konular kapsamında sondaj yaparak ilerlediği Oğlak noktasında. Dolunay anının AK gezegeni ise Satürn der ki; Gururdan ve kötülük yapmaktan ölen var mı söyle? Bu sefer evren, bizleri ruhsal ve manevi hazlarla mutlu olmaya davet ediyor neticede bu da bir kabulleniştir serzeniş değil. Lütfen bilerek kötülük yapmayalım. Karmik enerji aynen iade edecektir size bunu. Bu gökyüzü fizibilitesi ile özellikle Ay ve Lagna İkizler, Yay, Akrep, Boğa, Başak, Balık olanlar korkularıyla yüzleşmeye başlayacak.  Rasi haritalarında Dasa evresi olumlu çalışanlar, onlar içinde kalıcı başarı gelebilir aksine, lakin biliniz ki Kandaka, Asthama ve Sadesati evreleri mutlak suretle ciddi değişim-dönüşüm-ders içeren yaşam da unutulmayacak deneyimlerin kazanıldığı zaman dilimleridir. Bir çok kişi evlenebilir, bir çok kişi değerlerinden, düşüncelerinden vazgeçebilir, alışkanlıklarımızdan kurtulabileceğimiz gibi durumları aynen gözler önüne seren ve kabullenmek istemediğimiz, annemizle, babamızla, kardeşimizle, dostumuzla darıldığımız, eleştiri kabul etmeyen taraflarımızla sudan çıkmış balığa döndüğümüz, kronik hastalıklarla tanıştığımız ve bizleri sırt üstü getirecek, göğün göğsünden akan enerji ile devşiriliyoruz. Yaşam dalgalı dalgalı vurmaya başlayacak kıyılarımıza, vuracak vurmasına da aşınma payını unutmamak elzemdir.

KOÇ VE TERAZİ ekseni, ateş ve hava elementinin gücüyle Ay’ı nasıl etkileyecek peki? Ateş kendi bünyesinde değişken tabiatla, tutkulu, ve aceleci tavırlarla cesareti üflerken ruhlarımıza Güneş ise; hava elementinin gücüyle detaylara takılmayan, olayların derinliğini sorgulamayıp, yüzeyselliğinde boğulan ‘’hayır yeter artık ne istediğini bilmek zorundasın, bizimle alakalı hiçbir konuyu es geçemezsin, benim senin için yaptığım fedakarlıkları görmemezlikten gelemezsin, emeğimizi hiçe sayamazsın, araftasın, sana olan duygularımı hiçe saymaktasın, ya dışına çık, ya da içine gir, ilişkimizin ki tamamlanabilelim.’’ gibi serzenişlerle yükleme yapacak beyinlerimize.

Kuzey Ay düğümü geleceğin simgesidir, Vediğe göre baba tarafımızdır. Rasi haritalarında ki bazı özel yerleşimler babamızdan aldığımız genler ve kadersel etkileri belirtir. Kendi Rasi haritalarımızda natal gezegenler ile Ekliptik düzlemlerin teması kadersel olarak hayatımıza giren insanların öğretmenimiz gibi olacağınıda belirler. Neden deyindim bu noktaya Düğümler zodyakta geriden seyir eder ve şimdilerde oldukça güçlüler. Düğümler kare görünüm ile Ay ve Lagna Balık, Başak, Yay ve İkizler eksenini oldukça zorluyor. Bu enerji 2020 yılının Eylül ayına kadar etken, yani 18 ay sürecek. Bunlar böyledir zati adamı labirentin içine sokar. Vediğe göre Koç-Terazi ekseninde oluşan enerjiler; Toplumsal olarak orman yangınlarını, patlamaları ve havada ki anı ısı değişikliklerinde son derece etkili. Ölümcül kazaları, trafik kazalarında ki artışı, bulaşıcı ve ölümle neticelenen ateşli hastalıkları, erken doğumları, düşük yoluyla biten hamilelikleri, bir Politik liderin başına gelebilecek felaketler gibi…durumlarda tetikleyicidir. Vediğe göre Terazi eksenini etkileyen Ay fazları; Sağanak yağmur ve dolu fırtınalarını, tanınmış ve ünlü sanat camiasından insanların ölümlerini, eş kayıplarını işaret ve sanatçılara yönelik alınacak haberleri temsil eder. Adalet sisteminde gerçekleşecek değişiklikleri, ekonomi ve para piyasalarında ki ani dalgalanmalar yansımaları arasındadır.

Türkiye natal haritasına göre 5 Mayıs 2019 tarihinde Koç burcunda gerçekleşecek olan Koç yeniay fazı 19 Nisan’da oluşan Terazi dolunayı ile birlikte gündem konularını tamamlayacaktır. Mundane harita da Koç burcu 11.ev alanıdır. 11.ev alanı şehir meclislerini, yasa değişimlerini, toplumsal kurum ve yönetimleri temsil etmektedir. Uranüs Vedik astrolojiye göre Koç burcunda yer almakta ve dolunay ile yeniay fazında etkin rol oynamaktadır. Bu durum seçim sonuçlarıyla ilgili bir sıkıntı doğurabilir. Şehir merkezlerinde ki yerel belediye yönetimi ve Meclis ile alakalı beklenmedik gelişmeler ortaya çıkabilir. Yöneticilerin hem Muhalefet hem İktidar cephesinden fevri çıkışlarına tanıklık edebiliriz. Terazi burcu ise 5.ev (para) alanı olurken tüm bu gelişmeler ekonomi-para ve borsa gibi spekülasyon alanlarına yansıma yapacaktır.

27 Nisan-29 Mayıs Türkiye Tajaka haritasına baktığımda ise Mun yükselen Lagnadan itibaren 7.ev alanı, Ay’dan itibaren 11.ev alanına yerleşmiştir. Hoş geldin Amerika! Biz zaten MB kararını beklemekteyiz değil mi? Amerika’nın söylemleri ile şekillenecek etkili bir aydır.

Mevzu Money!Money!Money!

Ve o muhteşem beklenti; Mayıs ayı ayrıca, ceza evleri adına, ceza indirimi, ceza yasasında iyileştirme veyahut bu konuların Meclis’te konuşularak gündemimize yansıması gibi yorumlanmalıdır. Ayrıca evcil hayvanlar ve küçükbaş hayvanlar hakkında çıkacak kararlar Mayıs ayına vurgu yapmaktadır. Dolares içinse halen Balık burcundaki Venüs, Terazi dolunayı anında Satürn, Ketu ve Jüpiter kare görünümü alırken yeniay anında ise retro Satürn ve olumlu anlam da Akrep burcuna geçiş yapan retro Jüpiter’den tam destek alacaktır. 2018 yıl sonunu 5.15tl seviyesinde bitirip, dört aylık zaman da 5.80tl seviyesine yerleşen güzelimiz için hareketli ve hararetli süreç devam edecektir. Dolar dört ay da yatırımcısına uzun vade de güzel kazandırmıştır. Bitcoin ise yatırımcısının Mayıs itibariyle yüzünü güldürecektir. Bitcoin için düşüşü öngördüğüm müthiş tarih ise 2020 Mart-2020 Ekim zaman aralığıdır. BTC son çakılmasının ardından epeyce toparlamış gözükmektedir lakin 2020 yılının ilk 6 aylık süreci de son derece riskli ve düşüş odaklı gözükmektedir.

Haritalarınızda en yoğun etki Dusthana ev olarak kabul ettiğimiz 6.8.12.evlere denk gelen alanlar da hissedilecektir. Bireysel olarak Ay tutulması (Dolunay) ve Güneş Tutulması (Yeni Ay) eş değerdir ve içsel ve bizim artık tamamlamamız gereken olayların habercisidir, son noktaya gelen işlerimizi gözümüzün önüne getirecektir. Sırlar öğrenilecek, maskeler düşecek, arafta kalma durumları netice alacaktır. İlişkiler adına haksızlığa uğradığımız noktalar da hesap sorma dürtülerimiz kabarır. Bu sizlerin Rasi haritalarında ki açılara göre menfi de olabilir müspette, Vediğe göre Dusthana kabul edilen 6.8. 12. evlerinize denk geliyorsa Ay enerjisi ve tutulma enerjileri, zararınız olacaktır, olmuştur da ve devamı niteliğinde elinizde bireysel olarak size ait olan değerlerde bu işe dahildir ve sonuçta bu huzursuz eden iş durumu yine iyiye gitmeyecek ve olan kendinize ait olan değerlere de olacaktır. Özellikle sırlar ve gizlenen konular açığa çıkar ve sonucunda mahcubiyet kaçınılmazdır. Midyat’da ki  pirince giderken evdeki bulgur misali. Tabii fenomen kabul edilen ağır Satürn transiti yaşayanlarda olumlu gelişmeler beklemesin demek aptalca bir yaklaşım olur. T.Satürn etki derecesi 3 cups çizgi hizasıdır. Ekliptik düğümlerin etki derecesi 5 cups çizgi hizasıdır. T.Satürn Ya Balıklar; Bizim merhamet timsali, kendi iç dünyalarında yaşayan Balık’ların halini hiç sormayın bir Balık olarak mahvoldum.  Herkesin gönlünü yapayım derken, kendi gönlüm paramparça. Değer mi acaba? Bence değer. Yaratanın Balık’lara biçtiği fıtrat budur! (Ekliptik Düzlem 12. ve 6.ev alanlarımda iken daha sınavımız bitmedi. Dayan Ayşen…! İnceldiği noktadan kopabilir. Bu teselli kendime, hiç sormayın hallerimi, gözümde pembe gözlük var ya da bir fanusun içinden öylece sanki rüyaymış yaşadıklarım gibi seyreyliyorum etrafı başıma full makyajlı Venüs donanımlı saksı düştü, kalbime ise BOMBA!)

Hayatımız da hiç bir şey bâki değildir. Birileri gelir, başka birileri gider. Tercihlerimizde değişebilir, aşklarımızda. Ya evren alır elimizden ya da ölüm sevdiklerimizi. Geçen her şey, yüreğimizin ve beynimizin bir köşesinde kaldı, ruhumuzda derin yaralar bıraktı, neleri aldı götürdü, incecik sızı oldu, hatırladığımızda kanayan bıçak yaramız oldu 🙁  sonrasında ise acı dolu bir tebessüme kurban ettik tüm geçmişi. Adına hatıra dedik, tecrübe dedik, kabul ettik ve kısmet değilmiş dedik. Geçen her ne ise unutulmayacaktır. Karmamız gereği, evren yine aynılarını yaşatır hesaplaşmak üzere işte bu sebeplerle bitiririz insani değer taşıyan tüm duygularımızı. İnanmak ve güvenmek isteriz, elimizde yaşanmışlıklarla, anılarımızı yad ederiz. Bir yaşadıklarımıza bakarız bir de hala devam eden hatalara, mantık ve duygu çakıştığında bağı kopartırız işte. Bu eylemler genel de retro dönemlerine denk gelmektedir. Acabalarla bir ilişki ne yaşar ne de yaşanır, bu esnada öğrendiğimiz ağır tecrübelerin hepsi birer ders niteliğindedir. En ağır tecrübelere yelken açıyor bazılarımızın kayıkları ve yine en sert fırtınalar karmanın efendisi Satürn, Ketu, Rahu transitlerinde ezber edilir.

Mayıs-Haziran cümbüş var gökyüzünde. Tutku, kıskançlık ve cinselliğin vekili Venüs’ü ağırlayacak Koç ve Boğa burçları. Mars kimyasının hakkını verecek Vediğe göre yeniay anında Jüpiter ile selamlaşıyor. Su gruplarının enerjileri ilahiyata teslim oldu bu aralar. Geçmiş karmaları ile yüzleşiyorlar. Ay konumum Balık 12.evimde dolaşan Rahu bana zihinsel anlam da türlü oyunlar oynuyor, görünmeyenin ardındakini görür oldum. Mars Boğa seyri ise kazanı kaynatacak Akrep ve Boğa ekseni ikili ilişkilerde sınanmaya ve tartışmaya oldukça yatkın. Aslan ve Yay’da alır payına düşeni. Ne yapalım bunlar da geçecek, neler neler geçmedi ki öğrendiğim yegane unsur ‘’SEVGİ’’. Donat yüreğini sevgiyle, gerisi hikaye! Tabii kendimizi zorla da sevdirecek değiliz hani bir söz vardır ya ‘’ Olursa pazarım, olmazsa bozarım’’ bunu deneyimleyecek olanlar Terazi-Koç Ay enerjisini 1. 4. 7. ve 10. ev ekseninde yaşayacak olanlar yani Koç, Terazi, Kova, İkizler burçları.

Dokunamadığınız, verdiğiniz değer nispetinde değer görmediğiniz ilişkileriniz ruhunuz için bir sınanma, bir uyanıştır. Bir deyim vardır ‘’Gönül düştü kediye, kedi benzer kadıya’’. Sahip olduklarınız için ne kadar dost ne kadar düşman değerini ölçme biçme zamanıdır. Her birimiz için bu yaşımıza gelinceye kadar tanıdığımız, tanıştığımız, seçimlerle ya da seçimsiz hayatımıza eklenmiş olan insanlarla kurduğumuz iletişimle, öğrendiklerimizin, tecrübe edindiklerimizi, yeniden bir gözden geçirme zamanıdır.  Buyurun temizliğe…! ‘’Ben beceremiyorum Balık halimle’’ diye hayıflanırken 8. ve 12.eve denk gelen birkaç dolunay ve tutulma evresi açtığım mezara diri diri neleri gömdürmedi ki bana. Bunu bu şekilde yaşamadan da becerenler var tabii bu da Horoskop potansiyeli; Katı bir kalp, merhametsizlik ve kıskançlık duyguları ile…

Muhabbetin en güzeli, en temizi, kalpten, kalbe yol almaktır. Kalbini öptüklerimin, farkındalığınız için neler yazayım diye düşünürken akıyor kelimeler parmaklarımdan. Beşeri aşkın, muhabbetin bu kutsal değeri arzu ve nefs düzeyine indiğinde ise muhabbet nefsin renklerine bürünür ve nefsin arızalarına bulanır. Nefs önemlidir. Astroloji bana öğretti bilmiyordum bu yaşıma kadar inanın bu da benim en samimi itirafımdır. Gönüller hiç dokunmadan sevebiliyorsa gerçek sevgi, evrensel boyut kazanmış demektir. İşte bu yüzden bu dolunay ve yeniay da yol alabilmek çok önemlidir. Hayat her zaman toz pembe değildir dostlar. Satürn döngüleri ve AY düğümlerinin yaratacağı enerji akışı ile öyle fırtınalı zamanlar yaşanır ki hayatta, dallarınız kırılır, yapraklarınız dökülür. Kökünüz sağlamsa hiç üzülmeyin! Bir daha ki randevuya daha güçlenmiş, yenilenmiş olarak çıkarsınız sürecin sonundan. Her son dediğiniz, yeni bir başlangıçtır. Her son dediğiniz alınan dersler, kazanılmış tecrübelerdir. Her birey 30 yaşında ders alır, 40 yaşında hesap öder. Bu değişmez kuraldır.  Netice de nefesimiz son bulduğunda sema da Allah’ın katındayız. Döneceğiz yeniden hesaplaşmaya! Cesur ve yürekli bir kadınım ben, ağzıma gelen, gönlüme düşen kalemimde yer alır, canım neyi nasıl isterse öyle yazarım! Günahları ve sevaplarıyla her konuyu hak ettiği fıtratıyla. Aşkı özlemiyle, acısıyla, ateşiyle, hüznü en dip noktalar da, mutluluğu ise heyecanla. Ama basarlarsa kuyruğuma iyi vıyaklarım, atmam içime, etmem dert! Benim anam ağlayacağına, düşmanımın anası ağlasın felsefesi var yani… Yazılarıma gösterdiğiniz ilgi ve sevgi neticesinde Rabbim zeval vermesin ilmime, kalemime, öfkelendiğimde tekmeme, tokatıma…

Zira AK gezegeni Mars olan bir kadını kimse kolay kolay alt edemez hele ki bu güçlü bir yerleşimdeyse, bu kalemi ancak Yaratıcı kırabilir.

Hayat ilginçtir, bir mutlu bir mutsuz. Hayat belki de anı yaşamak demek. Özlemlere sarılmak, güzel rüyaların olduğu uykulardan uyanıp, yeniden uyusam da kaldığım yerden devam edebilsem demek! Aksiliklerle, hainlikle, düşmanlıkla karşılaştığımızda ise bir feryat etmek!

Öptük bir kez daha o nur parçası Ay’ı. Bir dolunay fazında ”Doğu’nun Dasa Teknikleri” ile tanışacaksınız!

Selam ve hürmet ile

Ayşen Tok