Yaşam Ritimleri & Başak Yeni Ayı

Sen; karada şarkılarla demlenirken…Ben; sesimin yankısı ile suyun en dibinden, en soğuğundan göğe uzanacağım. Dinleyip senin şarkılarını sonra yeniden dibe dalacağım. Beni diğer yanına yazmayı unutma!

20 Eylül 2017 saat: 08.30 U.Phalguna Nakshatra Güneş yönetiminde ki yıldızın 3.padasında pada yöneticisinin Satürn olduğu 3.22 enlem değerinde Başak Yeni Ayı ve ardı Ekim ayının ilk haftası Balık Dolunay fazı.

KANADI KIRIK KUŞLARIN TARLASIDIR GÖKYÜZÜ ya YERYÜZÜ?

Kuş yürekli insanlar… İlahi bir tanım ararken kalemime bakalım neler dökülecek yine? Çığlık biriktiriyor bazılarınız. Bana gelen maillerden biliyorum. Kayıp giden bir hayatın ortasında fırtınaya tutulan ve bu fırtınanın hiç dinmeyeceğine inanıp umudunu kaybedenlere olsun bu yeni ay makalem. İçsel fırtınalarımızın kesilmesi dileklerim ile…

Her yeni ay soluksuz bir hikayenin tohumunu atar evrene. Biz o tohumları büyütürüz Dolunay evresine kadar. Damarlarımızda dolaşan kanın bir de kalbimizde ki ilahi sevgi boyutu vardır. İmkanlı, imkansız sevinçler yaşarız böyle kah gücenmişizdir sevdiklerimize, kah gücenmiştir sevdiklerimiz bize. Lagna ve Ay konumu Akrep-Boğa-Kova ve Aslan olan bireyler sabır gösterin az kaldı. 26 Ekim itibariyle Satürn Yay geçişi sizleri dertlerin koynundan uzaklaştıracak. Sol yanınız tükenmek üzere biliyorum. İki satır makale yeter mi çağlayan duygularımı anlatmaya bilmiyorum. Kıssadan hisse alın payınıza düşeni. Zira yeni ay anında Lagna Başak burcunda yöneticisi Merkür Aslan yerleşiminde ve kendisine eşlik eden Mars ile Venüs var. Derece olarak Merkür ve Mars kavuşumda sayılırlar. Semaya baktığımda Lagnadan sonra Akrep burcunda aneratik dereceli ve gandantha etkisinde Satürn mevcut. Oğlak burcunda Ketu, Yengeç burcunda Rahu, sizin anlayacağınız Lagnadan itibaren Kala Amrita Yoga etkisiyle selam ediyor bizlere yıldızlar. Olumlu bir yeni ay fazı. Satürn ve Mars, Merkür arasında ki kare görünüm hariç. Yeni ay anına zararlı gezegen görünümü hakim değil. Gökkubbenin yön tabelası bilinçaltını işaret ediyor. Lagna yöneticisi Merkür’ün 12.evde ki enerjisi hepimize kaygı enjekte edecektir.

Uykusuz yine bazılarımız, geçmiş bir bir yokluyor zihinleri; Ay ve Lagna İkizler ve Terazi olanları özellikle. Anneleri olanlar onların sağlığı adına da kaygılı bir süreç üstelik…Aşkta, eğlence hayatında kayıplar belki de bebek isteyen anneler için düşük tehlikesi, çocuklar adına alınacak ciddi sorumluluklar, biraz sevmek diye birşey yoktur bu hayatta. Ya seversiniz, ya sevmezsiniz. Spekulasyon içerikli konulara isim lanse edilmesi aman dikkat..!

Ay ve Lagna Boğa ve Akrep bireyleri…

Ve biliriz ki çok şey değişir bir anda.! Değiştiren gökyüzü ve SEN…!Değişen BEN… 🙂 Satürn ilişkiler anlamında canınıza okudu biliyorum 🙁 Boğa-Akrep-Aslan-Kova. Kaçan kovalanır diyerek düşünmeyin, aldanırsınız. Sevgilinin oynadığı oyuna ‘’çelik çomak’’ diyorduk çocukken…18 yaşında değiliz….Gerçek AŞK bambaşka, gelmese de seversin, sevmese de…gitse de…..Balık-Başak eksenleri özellikle Lagna ve Ay konumu. Akrep konumu Ay ve Lagna olanlar; görünümleri fiziki anlamda değişecek, çok ciddi radikal kararlar alacaklar, aniden ilişkilerini bitirebilirler, aniden ilişkiye başlayabilir, evlilik dahil olmak üzere ve ciddi bir sağlık sorunu sebebiyle ameliyat olabilirler.

İnsan sevdiği kadar affeder. Affetme duygusunu yitirmişseniz sevginizde bitmiş demektir. Geçmişler olsun. Evren yeniye yer açmanızı istiyor. Gelecek olan Dolunaydan sonra…Lagna ve Ay konumu; Akrep-Boğa-Balık-Başak. Dış güzelliklere estetik operasyon sayesinde ulaşıyoruz da kalp ve ruh güzelliği o başka mesele….Vicdan muhakemesi yapma zamanı…İkizler ve Başak bireyleri.

T.Satürn Ay ve Lagna konumunuza göre 1.evden geçerken 3.7.10.evlerle görünüm kurar. Bu etkiyi en fazla 7.evinizde ilişkide olduğunuz kişi eş ya da sevgili ile aranıza giren mesafede hissedersiniz. Partnerden soğuma ve hislerden emin olamama gibi hele ki T.Satürn Natal Venüs ile temas ederse bu tamamen ayrılık getirir. Kaç yıllık beraberlik ya da evlilik olursa olsun sonuç AYRILIKTIR. Aynı etkiyi Ekliptik Düzlem Ketu ve Rahu da verir. ”Sev seni seveni, sevme seni sevmeyeni”….

Akrep-Boğa-Aslan-Kova eksenleri bu enerjiyi atlatmak üzere iken benim dilime sonbahar ile birlikte Balık-Başak-Yay ve İkizler eksenleri dolanacak.

Beraberliği olmayan arkadaşlar için; Gönlümün tüm sarayları senin olsun sevgili..! Terazi-Kova-İkizler Yeni ay enerjisi ile yeniye yer açma zamanı…Hele ki Natal Venüs bu alanlardaysa, değerlendirin Jüpiter transitini…Yüz güldürmeyen ve içe sinmeyen ilişkiler; Allah aşkına bırakın gitsin, inceldiği yerden kopsun değer mi? Payınıza bir nebze yalnızlık düşebilir alışırsınız zamanla. Kesin ayrılık yaşayacaklar; bunu ilişki anlamında algılamayın…Anne-Baba, eş-sevgili, iş-kariyer-yuva ortamından kopuş, radikal kararlar…

Yani yine mutluyuz, hep mutluyuz yorumlar tam isabet gidiyor. Ay konumu Terazi-Kova-İkizler olanların ilişkiler hattı ısındı.. 🙂 Ne diyeyim hazır ısınmışken soğutmayın. AŞK her zaman kapıyı çalmaz….Yalnız dikkat ediniz Satürn Retro olacağı süreçlerde genç bireyleri çıkartır karşınıza birde YALAN karıştırır işe sonra Jüpiter ve Ketu oda geçmiş karmayı ekler. Empati kuralım Güneş Başak seyrine başlayacakken tüm çakralarım açıldı. Ben yazayım sizler faydalanın. Sevmeyi, sevilmeyi, uzanacak bir dost eli, kazancı, sermayeyi, sağlığı, bir gülüşü, bir SÖZÜ…! Kıymet bilmeyen ne varsa evren elinizden otomatikman alacak. Yaşamak kitap gibi bazı anları UÇURUM…!

Keşkeler ahhh keşkeler, pişmanlıklar, bitmek bilmeyen geceler, sonlanmayan bekle bekle gelmeyen sabahlar…! Her evin dumanı ayrı tüter, kimse bilemez dört duvarın sırlarını. Uyandığımız her gün bir önce ki günden daha beter olabilir hep kaybettim hissiyatı saracak bellekleri Sadesati böyledir. Tutarsızlıklar, tahammülsüzlükler en beteri sağlık sorunları…Delirmek değil, zır deli olmak caizdir…

‘’Üzgünüm hemde çok; normal hayatlara sahip olamamaktan hep elalem ”ne der” diye hayıflanmaktan. Yaparım dediklerimi yapamaz, yapamam dediklerimi ise yapmaktan. Yalnız kalmaktan bu yalnızlıkta ”Seni daha fazla sevemediğim” için ÜZGÜNÜM….!” AY ve LAGNA Balık-Başak-Boğa-Akrep bu yeni ay ve dolunay da hissedeceğiniz duygu budur! Bir insan bile bile kaç kez kırar kalbini, kaç onursuza eğdirir başını, kaç kez yenilir duygularına, kaç kez değer verir değersizlere? Kaç kaç kaç???…..Cevabı olmayan sorular. Hayat denen yolda hiç kimsenin arkasında değiliz, yanında da hele ki sırtında asla, aklını kemirirken tüm ladesler kaç kez daha kurban eder nefsini…Tüm hayat böyle nasıl geçer? Lakin zamana yeniğim, o zaman ki amacımı, umudumu elimden aldığından bu yana adım YAŞAMAK işte…! Satürn Mars, Merkür kare görünümünde hissedecekler bunlardır. Kırın bakalım zincirlerinizi kırabiliyor musunuz? Kazanmak ile kaybetmek kardeştir kaderde. Kaybettiğiniz herşeyin yerini hemen doldurur evren. 🙂 Duyarlı kadınlar çok gizemlidir…Çok hassastır…Duygusuz insan modeli pratikte ve realde çok daha güçlüdür. Duygular tecrübe ve kalp ile paralel ilerler. Lakin duygulu insan bir başkadır. Vefalıdır mesela… 🙂

Onları “Çok az tefferuat” İle memnun edebilir ve yine “hiç” diyebileceginiz, size göre önemsiz olan ayrıntılar ile uzebilirsiniz. Unutmayın ki bu duyarlı insanlar sizi sizden daha iyi tanır ve anlarlar. Su grubu ağırlıklı olan bireyler genel anlamda içsel bir sezgiye sahiptir. Zeka sezgi ile bütünleşir. Merkür’üm Balık burcunda olduğu için ekranın ucundan bile sizlerin benim hakkında ne düşündüğünüzü hissediyorum. Balık Dolunayı ve Başak burcunda oluşacak yeni ay bir daha gözünüze sokacak geçmişi. Yara kabuk bağlar, kabuk ise yaranın üzerinde kalmaz ve düşer. Şimdi o zamanlardayiz. Yıldız İlmi öyle bir ilim ki hani şu bizim Astroloji gerçeğine inanmayanlara ithafen ufak bir hatırlatma yapmadan geçmeyelim:

Yer ve Gök ilk yaratılışta birleşik iken, (lâ taayyün) Hakk Teâla göğü yükseltmiş, yerden ayırmış, yeri ve göğü döşemiş. ”O inkâr edenler görmüyorlar mı ki, (başlangıçta) göklerle yer, birbiriyle bitişik iken, Biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı?” (Enbiya Suresi, 30)

”Allah, yedi göğü ve yerden bir o kadarını yaratandır. Allah’ın emri bunlar arasından inip durmaktadır ki, Allah’ın her şeye kadir olduğunu ve Allah’ın her şeyi ilmiyle kuşattığını bilesiniz.”Talak 12

Biz, bir ”oyun ve oyalanma konusu”olsun diye göğü, yeri ve ikisi arasında bulunanları yaratmadık.(Enbiya Suresi, 16)

İyi hoşta bu kalp hep böyle mi yaşayacak? Yani vücudu canlı tutan, kan pompalayan organdan çok daha başka bence. Allah sevgisini hissetmeyen kalp gözü ile bakıp göremeyen kul yaşıyorum demesin bence.

Sadece zamanı geldiğinde, zamanın elinden aldığını, yine zamana terk etmeyi ve vazgeçmeyi bileceksiniz. Vazgeçtiğin başka bir siluetle yine sana geriye dönecek. Gökyüzünde oluşan Ketu-Ay-Güneş arasında ki görünüm ve Balık-Başak ekseninin var gücüyle çalışıyor olması ve dahi inanın bana enerji 2 haftaya yayılacak 🙂 2 hafta sonra tekrar görüşelim mi? Farklısınızdır 🙂 Farklı olduğunuz için genele uyum sağlamanız zordur. Sizin gibi farklı biri sizi fark edene kadar. Sıfatı aynı ama görseli farklı duygu ve nesneleri fark edeceğiz. Doyumsuz ve bitimsiz bir yol hikayesidir hayat. Dalgasına doyamadığımız. Kalplerde bir heyecan dudaklarda sabır sözcükleri yer alır oysa ki kader ağlarını örmeye başlamıştır. Başımızda sonsuz mavi. Titretiyor ruhumuzu bu Ay evreleri. Bir bilinmezlik resmi çiziyor size göre. Oysa ki beynimizi esir alan bir sevmek bin ölmek meselesi. Bazen de düşlerimizi çaldı bu Ay evreleri…

Devri alemin hedefi belli. Yükselen ve Ay konumu Başak-Balık-Akrep-Boğa olanlar ilişkiler ve umutlar deryasında verecekler sınavlarını. Zoraki olur bazen yaşam, o zorlukları yaşarken birden başkalarından farklı olmadığınızı fark edersiniz 🙂 .Geleceği hiç düşünmeden devşirilir ve izleriz hep hayatı. Bu Ay evreleri ve bu enerjiler doyumsuzca devam ettiği sürece bizler daha çok kaybederiz. Sızlar sonra kalbimiz. O yüreklerde kopan fırtınanın sesi dışarıya yansısa belki korkar AY! Belki de o farklılığa rağmen süzülmek gerekir hayata, sarılsak sevgiye ve sevgiliye, kaybolsak masumane düşler içinde. Ne bileyim işte öyle haller! 🙂 Sonbahara ramak kalmışken gönlünüzde ki sahra iklimleri belki kavuşur yağmurlara belki gözyaşı dökmedikçe rahmet yağmaz coğrafyamıza…Önce kendimize soralım soruyu? Sahiden farklı mıyız her ay fazında?

Sınanmak, en başarılı sınavı verebilmek ve Yüce Yaradan’ın katına ulaşarak veremediğimiz sınavlarla yeniden dünya denen bu cehenneme dönmek. Derle ki; Haritasında Retro gezegeni olanlar ESKİ RUHTUR. O halde verilmeyecek ve bitmeyecek sınavımız yok! “En kolay katlanılan, başkasının acısı!” diyor, şair. Bende ise öyle olmuyor, hepinizin derdi, derdim oldu. Sonuçta hayatın amacı, karamsarların “Cehennem” olarak gördüğü “Başkaları”nı mutlu edebilmektir…Herkesin ruhsal yolu farklı…Bu farklılıkları kim görüyor? Saygı ile kabul edebiliyor ?…Kim kendini bir başkasının acısını giderebilmeye adamış ki?…Güya yardımcı olma adına, insanları daha çok sıkıntıya soktuğumuzu görebiliyor muyuz?…Ve verdiğimizi (!) istediğimiz gibi almadıkları ve yeteri derecede müteşekkir olmadıkları için onlara içerliyor bozuk atmıyor muyuz?…Büyük bir çoğunluğun şikayeti bu değil mi?

LAGNA ve AY eksenlerinize göre değerlendirecek olursak; Her birey yaşadığı dasa evresine göre olumlu ya da olumsuz algılayacaktır enerjiyi.

YENGEÇ-OĞLAK ekseni 3.ev ve 9.ev alanları;  İletişim trafiğiniz aşırı hızlanabilir ve beklenmedik seyahatlere çıkabilirsiniz. Kardeşlerinizle ve yakın akrabalarınızla ilgili önemli haberler alabilirsiniz. İş ve ilişkiler arasında denge kurmak ve gerekiyorsa önemli bir seçim yapmak gündeme gelebilir. Yalnız kare görünüm etkisinden ötürü ani sinirlenme ve duygu patlamalarına dikkat etmelisiniz. Sakin kalmak çok önemli. Yurtdışı bağlantıları, hukuki konular ve yüksek öğrenimle ilgili meselelere dair önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Önemli seyahatler ve görüşmeler yapabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerle ilgili çözmeniz gereken bazı sıkıntılar görülebilir. İlişkiler konusunda özellikle internet ortamında beklenmedik gelişmeler olabilir, ancak yine de siz kendinizi ön planda tutmayı unutmayın. İş yerinde gerginliklere dikkat, olayların merkezinde olmamaya dikkat edin. Arkadaşlar ve kardeşler üzülüp kırılmanıza sebep olacaklar.

ASLAN-KOVA ekseni 2.ev ve 8.ev alanları; Yıl sonuna kadar maddi konularda çok dikkatli olmalısınız. Kredi almayı ya da borç vermeyi düşünüyorsanız Kasım ortasını kadar beklemenizi öneririm. Para hızla kazansanız dahi masraflar oluşabilir ve hızla elden çıkabilir. Bu dönemde uzun vadeli büyük kararlar almak yerine beklemede olmak daha avantajlı olacaktır. Partnerinizin parası, ya da miras bekliyorsanız bu konularla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Maddi konularla ilgili sorumluluk almanız gereken konular olabilir, çabayla ek gelir yaratabilirsiniz. Sağlık kontrolleri yaptırmak ve ruhsal çalışmalar için ideal bir dönem. Kariyerinizle ilgili beklenmedik ve sizi seçim yapmaya zorlayacak gelişmeler gündeme gelebilir, iş ortamınız değişebilir. Bu dönemde kesinlikle borsa, spekülatif para hareketlerinden uzak durmalı, güvenli yatırım kaynaklarını tercih etmelisiniz. Sırlarınız açığa çıkabilir, başkalarına ait sırları öğrenebilirsiniz.

BAŞAK-BALIK ekseni 1.ev ve 7.ev alanları; Bu Ay fazından en fazla kişisel olarak etkilenecekler tabii ki Başak ve Balık bireyleri olacaktır. Özellikle ilişkiler konusunda kritik kararlar verebilirsiniz. İlişkiniz bitebilir ya da daha ciddi bir zemine oturabilir. Arkadaşlarınızdan ya da üyesi olduğunuz gruplardan beklenmedik hayırlı haberler gelebilir. Çalışıyorsanız aşırı hırslı olmadan, otorite figürleri ile iyi geçinerek ilerlemeye dikkat etmelisiniz. Açık açık, gözünün rengini bildiğiniz düşmanlarınızla bir daha restleşebilirsiniz. Taşınma ve tadilat konuları düşünüyorsanız ertelemeyi tercih etmeniz daha iyi olacaktır. İlişkilerinizle ilgili önemli gelişmeler ve dönüm noktaları olabilir. İlişkiniz varsa yeni bir kişi gündeme gelip kafanızı karıştırabilir! Kendinizi tekrar tanımlamak, hayattaki amacınızı sorgulamak bu dönemde vurgu kazanacaktır. Libidonuz tavan yapmışken görünümünüzde değişime gitmek isteyebilirsiniz.

TERAZİ-KOÇ ekseni 6.ev ve 12.ev alanları; İş çevrenizde karışık bir dönem oluşabilir. Sağlık adına da oldukça hassas bir süreç. Sık sık hastane ortamında bulunabilirsiniz. Hakkınızda dedikodular, haberler velhasılı gıybet seline kapılmayın, sessiz ve dikkatli durun, gözlem yapın. 12.ev aynı zamanda bilinçaltıdır. Kriz kapıya dayanırsa, krizi çözmek yine size düşecektir. Rüyalarınız güçlenebilir, psikolojik anlamda yüzleşmeler yaşayabilir, bilmediğiniz bazı gerçekleri öğrenebilirsiniz. İlişkiler konusunda fevri davranmamak bu dönemde tehlikeli. Yatak zevklerinizde artış yaşanabilir. Sırlar açığa çıkabilir, uzak diyarlardan haber alabilirsiniz. Beklenmedik gelişmelere, gizli tutulan konuların ortaya dökülmesine hazır olun. Özellikle 12. evinizde güçlü yerleşimler varsa bazı düşmanlarınız artık görünür hale gelebilir. İş ve ev hayatı ile ilgili dengeyi korumak ve ani kararlar vermemek, sağlığınız adına zorlayıcı enerjiyi alt edecektir.

AKREP-BOĞA ekseni 5.ev ve 11.ev alanları; Yeni arkadaş gruplarına girebilir, sosyal bağlantılarınızı genişletebilirsiniz. Spekulasyon içerikli hukuksal girişimlerde bulunacaksanız Satürn Yay geçişini beklemelisiniz. Aşk konusunda sorumlulukların paylaşımı, bu ilişki nereye gidiyor gibi konuşmalar olabilir. İlişkiniz yoksa beklenmedik birisiyle aniden yakınlaşabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onlarla ilgili uğraşmanız gereken önemli konular gündeme gelebilir. Sorumluluklarınız artabilir. Arkadaşlar konusunda sonbahar temizliği kapıda. Sizin için değerli olan ve olmayanı ayrıştırmaya gidebilirsiniz. Hayatınızda ki kişinin gerçek hisleri ortaya çıkabilir. Uzun vadeli ve büyük bir proje düşünüyorsanız beklenmedik destekler alabilir ve hayallerinizi gerçekleştirmek için girişimlerde bulunabilirsiniz.

YAY-İKİZLER ekseni 4.ev ve 10.ev alanları; Kariyer konusunda sürüncemede kalan konularla ilgili ilk haberler gelebilir. Başak noktası 10.ev alanınız. Üst düzey yöneticiler canınızı sıkabilir. Ancak netleşmesi tam olarak Ekim ayının ilk haftasını bulacaktır. İş başvurusu yaptıysanız da aynı durum söz konusu. Bu dönemde ev ve tadilat konuları kadar aile büyükleriyle bazı pürüzler oluşabilir. Annenizin sağlığı önem arz edebilir. Arabanız birden masraf çıkartabilir. Beklenmedik miras ya da ek gelir haberi gelebilir. Ekim ayının ilk haftasına kadar iş yerinde ve ev ortamında sorumluluklarınız artabilir. Sizler için üzgünüm ki stres ve kalp kırıklığı söz konusu olacaktır.

Gezegenler dürtülerimizi, burçlar onları nasıl yönettiğimizi gösterirken, evler ise hayatlarımızda bu dürtünün tezahür edeceği alanları simgeler. İlk 6 evin kişisel bir anlamı vardır. İkinci 6 ev ise bir anlamda ilkinin yaşam sahnesinde ki yansımasıdır. Biliyorsunuz ben çok önemsiyorum her ay oluşan Yeni Ay ve Dolunay zamanlarını, kendi yaşantımda gündem konularında hem Astrolojiyi pekiştirmemi sağlarken yaşadığım olaylar neticesinde farkındalığım beni her ay hayretlere düşürüyor. Atmakarak gezegen Satürn iken kimseye kötülük yapmadan bitirelim bu süreci. En azından kendi karmamız adına. Kötülük yapanları da iyiliğe davet edelim. Şarkıda ki gibi altı üstü iki kelime…

Su burçlarında oluşan Dolunay fazları; duygu dünyamızı, içsel sezgilerimizi, uzun zamandır düşündüğümüz pasif kararlarımızda aniden netice odaklı sonuçları, olumsuz anlamda devam eden ilişkileri sonlandırmamızı sağlar. Yeni ay enerjisi bu yönde ilerleyecektir. Çözül çözülebildiğiniz kadar lakin suyun soğuğu iliklerinizi dahi donduracak. Bekleyin göreceksiniz. Gündeminiz tamamlanacak. 6 Ekim’de ekilen tohumlar meyvesini kucağınıza bırakacak…

Sevgilerim ile…

A.T