Sağlık Kader midir Sizce?

 

rrr

‘’İşitme kaybı, doğumda karşılaşılabilecek yaygın hastalıklardan biridir. Özellikle bebeklerde gözlem yoluyla anlaşılması güç olan işitme azlığı erken dönemde tespit edilmediğinde konuşma ve dil gelişimi ile birlikte zihinsel gelişimi de olumsuz yönde etkilemektedir. Yenidoğan bebeklerde işitme kaybı görülme sıklığı yaklaşık binde bir ile üç arasındadır. Bu oran yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde kalması gereken bebeklerde daha yüksek olmaktadır. Anne ve baba arasında akrabalık olması, ailede çocukluk döneminde başlayan kalıtsal işitme kaybı olması, annenin hamileyken kullandığı bazı ilaçlar ve geçirdiği hastalıklar, doğum sırasında bebeğin oksijensiz kalması veya solunum zorluğu yaşaması, doğum kilosunun 1500 gr’dan az olması, yenidoğan yoğun bakım ünitesinde kalması, kulak şeklinin anormal görünmesi, doğum sonrasında sarılık değerlerinin yükselmesi, ateşli hastalık geçirmesi ve bebeğe verilen bazı ilaçlar işitme kaybına neden olabilmektedir. Bu faktörlerden birinin ya da bir kaçının mevcut olması halinde bebek, işitme kaybı açısından riskli olarak değerlendirilmektedir.’’

Bunlar tıbben yapılan açıklamalar. Peki ya kader? Ya doğum anında ki gökyüzü? Hayatımıza sunulan lezzet ve acı dolu tablo! Doğum haritalarında saklı olan yazgı, sağlığımızı ne yönde şekillendirmektedir? Sağlıklı doğmak yada hayata sağlıkla devam etmek belki de Yaratıcının en büyük hediyesidir. Sizlere işitme kaybı yaşayan bir bebeğin haritasında ki bulguları göstereceğim. Bu ilim beni günden güne hayretlere düşürmeye devam ediyor. Astrology de sağlık dediğimizde akla gelen 1.6.8.ve 12.evlerdir. Diğer evlerin ve burçlarında yönettiği sağlık konuları başlı başına vücudun çeşitli bölümlerine ayrılır. Bu sefer ki yazımız bir erkek okurumun ricası üzerine tarafımca hazırlandı. Kendisi yaklaşık 1 yıldır beni takip ediyormuş bende yeni öğrendim övgü dolu sözleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaptığım analiz oğluna aittir. ‘’Ayşen Hanım merhabalar, öncelikle ne kadar hassas ve ince bir ruha sahipsiniz bunun için sizi kutlarım piyasada bulunan tüm Astrologların kapısını defalarca aşındırdım maddi olarak altından kalkamayacağım için benim ricamı yerine getirirseniz çok sevinirim. Aile olarak zorlu günler geçiriyoruz yeni bebeğimiz oldu. Ve %50 işitme kaybı teşhisi kondu. İleri ki günlerde tedavisi için bir sürece başlayacağız. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?’’

Zordur Satürn transitleri. Sadesati, Kandaka ve Asthama evresi, alır götürür insanı. Hayat dağlara benzer kimi zaman geçit vermez. Kimi zaman alır koynunda saklar seni. Aşk yollara benzer kimi zaman bıkmadan yürüsün, götürür seni istediğin yere. Kimi zaman alır götürür sürgüne. Ve insan bir ağaçtır filizlenir büyür. Kimi zaman meyveleriyle mayhoş tatlar bırakır ağızlarda. Kimi zaman acı. Bir doğum haritasında gezegenlerin simgelediği rahatsızlıklar şunlardır. GÜNEŞ : Safra, kalp, beyin, kafa, göz ve kemik. AY : Göğüsler, salya, rahim, akıntı, kan ve lenf sistemi. MARS : Safra, kulaklar, burun, alın, kas sinirleri, kas ve lif dokuları. MERKÜR : Karın, dil, akciğerler,  bağırsaklar, sinir merkezleri,  kas ve adale lifleri.  JÜPİTER :  Balgam, Kan, uyluklar, böbrekler, etler ve yağlar,  atardamar sistemi. VENÜS : Yumurtalıklar, gözler, üreme sitemi, akıntı, salya. SATÜRN : Ayaklar, dizler, asitler, ilik ve kapalı sistem. Benim analizini yaptığım delikanlı henüz bir bebek. Nasıl büyüyecek bir selvi mi yoksa bir çınar mı olacak? İlginç bir hayat ve SAĞLIĞA güzel bir bakış yapacağız hep birlikte. Mahremiyet adına yukarıda gördüğünüz Rasi haritası doğum bilgileri saklanmıştır.

Sonu belli olmayan bir yol gibidir hayat kimilerine göre; Vediğe göre ise öyle değil, ruhun yolculuğudur Jyotich önüne ne zaman neyin çıkacağını bilirsin, bazen bir şeyler alır götürür senden tutamazsın, bazen de getirdiklerinden kaçmak istersin kaçamazsın bu kadar acımazsızken hayat, Vediğin ince dokunuşlarıyla anlarsın her şeyi ve anlam katılır duygularına, bakışın değişmiştir, gelsin dersin her şeye, her gelene kocaman bir EyvAllah çekersin! Anlamsız çekişmelerin yaşandığı Astrology camiasını bu kadar duyarlı bir erkek okurun takip etmesi beni mutlu etti, bir çok örümcek kafalı zihniyet Astrology ilmine fal, bu ilmi yorumlayan zeka oranı yüksek kişileri de falcı gözüyle itham ederken, Astrolojinin minvali Vedic adına uzun uzun yazayım istedim, hem okurum hoşnut olsun, hem Vedic bilgileri su yüzüne çıkıversin, yapılacak tüm eleştirilere EyvAllah!

1)Rasi haritasında yükselen burç Terazi ve yöneticisi Venüs 12.evde yerleşmiş Hastha Nakhastrada ve Mars ile tam kavuşum halinde genel anlamda Venüs yaşamda konfor içerikli tüm olguları yönettiği için bu durum olumludur. 12.ev uzak diyarlardır. 12.ev yatak zevkleridir. 12.ev cinsel tatmindir. 12.ev gizli işlerdir. 12.ev maneviyattır. Sağlıkta ise 12.ev sol kulak ve sol göz demektir ve dahi ayakları bu alandan irdeleyebiliriz. 12.evde ki kombinasyonu görmüş olmalısınız. Venüs ise göz organımızı temsil eder. Venüs-Mars ve Rahu. Olumlu seks yaşamı, Uzak ve bilinmeyen ülkelerde yaşamak arzusu, ruhani hayata meyil, yaşadığı dünyadan fazla ulvi bir alem ile ilgilenen kişilik yaş ilerledikçe belirginleşecektir bundan ziyade haritada var olan KALA AMRİTA YOGA ve Yoganın dışında kalan 11.evde ki Jüpiter özel anlam taşımaktadır. Jüpiter kurtulan gezegen ise, kişi psikolog olabilir, gerçek ve gerçek olmayanı ayırt etme özelliği vardır, dînî duyguları gelişmiştir ve çalışkan, başkalarına yardım eden bir insan olur. Venüs Başak burcunda düşüş noktasındadır. Venüs’ün 12.evde yerleşmesi kişiye inançlı ve ruhsal bir yaşam verir. Cinsel yaşamı da o kadar renkli, zevkli ve doyurucu olacaktır. Parası için çok koruyucu ve tutumludur. Malını iyi kullanır ve israftan kaçınır. Parasını akıllıca harcar ve büyük borçlar altına girmez. Bununla beraber konforlu ve lüks yaşam için para esirgemez. Cinsel zevkler için gereken harcamayı yapar. Başkalarını mutlu edecek ve eğlendirecek konularda, partiler vermek gibi, eli sıkı biri değildir. Hindu bilgeler gezegenin bu yerleşiminin varlık konusunda çok olumlu olacağını açıklamışlardır. Bununla beraber bu kişide yerine getiremeyeceği konularda söz vermek alışkanlığı olacaktır. Cinsel organları kapsayan hastalıklar çıkabilir. Eğer Venüs zararlı etkiler alıyorsa aşk ilişkileri müthiş zarar görür. Lagna yöneticisi olan Venüs’ün kulakları ve kan rahatsızlıklarını temsil eden Mars ile birlikte ki kavuşumu tamamen KADER olsa gerek.

2)Lagna yöneticisi olarak Venüs; 12.evde Mars ve Rahu arasında zarara uğramıştır. İncelememiz gereken alanlar 1.ev, 6.ev, 8.ev ve 12.evdir. Mars kulakları simgeler ve kan sorunlarını. Balık burcunda ki Ketu’dan aldığı görünüm sıkıntının anne tarafında genetik yada su yolu ile geçtiğinin göstergesidir.

3)Rasi haritasında işitme sıkıntısını irdeleyeceğimiz alan 3.evdir. 3.ev işitme duyumuzu özellikle sağ kulağı gösterir. 3.ev yöneticisi nerede yerleşmiştir? Lagnadan itibaren 3.ev yöneticisi Jüpiter 11.ev alanındadır. Bu olumlu kabul edilir. Zira arzu evinin yönetici diğer arzu evindedir. Yaşamda arzular tam olarak tatmin olacaktır. Aslan burcunda yerleşen Jüpiter’in almış olduğu Ay görünümü güçlü bir Gaje-Kesari yogayı oluşturmaktadır. Gayretlerin semeresi başarılıdır ve bu başarıda annenin rolü büyüktür. Ayrıca bebeğimiz yetişkin bir birey olduğunda güzel sanatlarla bağlı alanlardan kazançlar sağlayacak, edebiyat ve felsefe yeteneği gün yüzüne çıkacaktır. Lakin 2.ev alanında ki Satürn-Güneş ve Merkür ile Aslan burcunda yerleşen Jüpiter arasında oluşan kare görünüm yani 4-10 kuralı yabana atılmamalıdır. Kişi çok fazla efor sarf etmek zorunda kalabilir. Natal yerleşimde 11.evde ki Jüpiter 3.ev ile görünüm halindedir.

4)Lagnadan itibaren ilk 6 evde Ketu yerleşimi, çocukluk çağlarında mutsuzluk, sevgisizlik verirken ilk Satürn kavuşumundan sonra yaşamda yükselişe geçen bir kader ve Babanın sahip olduğu sosyal prestijden daha güçlü bir mevkii vaâd etmektedir. Rasi haritalarında Ketu anne tarafımızı ve anneden geçecek genetik rahatsızlıkları tarif eder. Ketu bilinmeyen tüm olguları bünyesinde taşır. Ketu 6.evde yerleşirse kişi düşmanlarını kolayca yenecek ve rakiplerini geçerek işinde zirveye yükselecektir. Kilo problemi olacaktır. Fakat Akrep burcunda ki Satürn 5 Trikona görünümü bu durumu destekler. Bununla beraber, bazı tuhaf ve tanımlanması zor hastalıklara yakalanabilir. Hizmetinde çalışanlar ve yardımcıları ile sorunları olabilir. Şeytanca ve kurnaz taktikler ile karşılaşabilir.

5)Boğa ve Terazi Lagna sahipleri için Satürn Kral birleştirici vazifesi taşır. Rajayoga konumunda ki gezegen tüm olumsuzluklarından ziyade olumlu enerji üretir. 2.evde Akrep burcunda ki yerleşimi için kişi devamlı yükselen ve varlığı çoğalan birisi olur. Bilgisi yüksek ve akıllıdır. Ciddi birisidir ve hayatını ailesine adayacaktır. Verimli bir hayal gücüne sahiptir. Güçlü bir konuşmacı olabilir ve belirli konularda otorite sahibi sayılabilir. Gezegen 8.ev ile görünüm yaptığı için ayrıca kişiye sağlıklı ve uzun bir yaşam verecektir. Vedic bilgilerine göre kişi ileri yıllarında doğduğu topraklarından uzak bir yerleşim yerinde yaşayacaktır. Satürn Navamsa haritasında da Terazi yerleşiminde ve yüceldiği noktadadır. Fakat Navamsa haritasında Satürn, Mars görünümü almaktadır. Rasi haritasında ki Lagna Terazi noktası böylelikle Navamsada ki görünümlerle bebeği sağlık sorunu ile tanıştırmıştır.

6)5.Evde Kova burcunda yerleşen Ay bulunduğu mevkide yücelmiş halde fakat Güneş-Satürn-Merkür gezegenleri ile oluşturduğu kare görünüm göz ardı edilmemelidir. Ay Navamsa haritasında da Wargottama etkisindedir. Anne baskın bir karakter olarak bebeğin yaşamında sonsuz söz sahibi olacaktır.

7))Rasi Haritasında 64Navamsa 8.evde Boğa burcunda yerleşmiştir. Satürn gezegeninin görünüm vereceği talihsiz zamanlar ve Boğa üzerinden geçiş seyrinde sağlık, kariyer, ilişkiler adına sıkıntılı süreçler, gözden düşüş, prestij kaybı yaşatır. 64Navamsa hakkında yaşadıklarım, tecrübelerim, inanın öğrendiklerimden çok daha fazla oldu çünkü yazılanları birebir deneyimledim bu sebepten dolayı bu nokta haritanın kara deliğidir ve süreçleri oldukça zorlayıcı etkiler barındırmaktadır. Na mütenahi bir durum ile 11.evde Aslan burcunda yerleşen Jüpiter ile 64Navamsa noktası arasında kare görünüm mevcuttur. Yani Jüpiter ve Satürn natal yerleşimler ile kronik sayılabilecek rahatsızlıkların zeminini hazırlamıştır.

8)Kısacası; İşitme ve kan problemi ile yüzleşen bu bebeğin Lagnası, 3.evi, 6.evi ve 8.ev ile 12.evi ve tüm bu evleri ilgilendiren gezegenlerin birbirleri ile kurdukları kontağı açıkladık.

9)T.Satürn için Kasım-Aralık 2016 zaman aralığı risklidir.

10)T.Jüpiter Başak geçişi içinse Temmuz-Ağustos 2016 zaman aralığı önemlidir.

Şimdi olumlu zamanları irdeleyelim. Söz konusu sağlık ise ve beklenen mucize şifa ise hemen Dasa süreçlerine bakmalıyız.

Vimsottari Dasa:

Rah MD: 2003-11-12 (17:29:30) – 2021-11-12 (8:11:33)

Ven AD: 2015-05-29 (18:26:02) – 2018-05-29 (12:54:33)

Bebeğimiz Rahu Dasa sürecinde dünyaya merhaba demiş. Rahu 12.ev alanında yerleşerek Dasa sürecinde sağlık evlerinin ilgilendiren gezegen Andardasa evrelerinde sağlık adına hem problem yaratıcı hem çözüm üretici yönde olacaktır.

1)Tam anlamıyla refah adına 2017 yılı bitmelidir. Zira T.Satürn Akrep seyri  ve Ay konumu bebek için Kandaka Satürn evresidir. Aile adına bebek ve anne için tüm konuları ilgilendiren olaylar silsilesi Kandaka Satürn sürecindedir ve bebekle birlikte annede Kandaka periyotundadır. 2017 yılı bitmeden huzur sağlamak zorlayıcıdır.

2)T.Jüpiter Ağustos itibariyle Başak seyrinde yer alacaktır. Jüpiter hem faydalı hem zararlı bir gezegendir. Zararlarını Retro süreçlerinde sergiler. Keza bebeğin rahatsızlığı Retro süreçte ayyuka olmuştur ki Jüpiter Rasi haritasında 3.ev yani işitme ve göz problemlerinin irdelendiği alan yöneticisidir. Almış olduğu Satürn görünümü ise sıkıntının dozunu arttırıcı yöndedir. Bebek Ağustos 2016-Ağustos 2017 sürecinde şifalanacaktır. Üstelik şifa aldığı Ketu görünümü ile anne vesilesiyle gelecektir. Beraberinde anneninde bir sağlık tetkiki geçirme ihtimali yüksektir. Jüpiter’in bu anlamda Lagnadan itibaren 12.ev seyri şifanın hastane ortamında geleceğinin ve sık sık hastane ziyareti yapılacağının anlamıdır.

3)12.evde yer alan Venüs-Mars-Rahu ile temas edecek T.Jüpiter için tedavi süreci özellikle Retro zamanlara denk getirilmelidir. Zira Dusthana evlerde doğal faydalılar Retro süreçlerinde olumlu çalışırlar. Bunun içinde tarih; gezegen yılda bir sefer retroya geçer 2017 yılının Şubat-Haziran aralığında Retro seyirde olacaktır. Tedavi için bu zaman dilimi uygundur.

4)Yaşanılan Dasa evresi Rahu olduğu için ve Rahu yönetici gezegeni Merkür olduğu için ilerleyecek zaman içerisinde T.Jüpiter’in Akrep yerleşimi bebeğin tam anlamıyla şifaya kavuşması adına yegane tarihtir. Merkür aynı zamanda 9.ev yöneticisidir. Sağlık ve şifa adına müracatlar bebeğin doğduğu, yaşadığı toprakların haricinde gerçekleşecektir. Bu süreç ise 2018 Ekim ile 2019 Ekim zaman aralığıdır. Zira 2.ev ile 12.ev arasında Parivantara Yoga mevcuttur. Ve Mars sağlık sorunları kapsamında (kulak ve kan) başrol oyuncusudur.

5) Yinede T.Jüpiter’in mutlak suretle Başak geçişi, takip edecek Terazi seyri ve Akrep süreci olumlu zamanlardır.

6)Öncelikle uzun bir yaşam gösteren (Purnayu) işaretlerin neler olduklarını “Jataka Tatva” adına açıklamak gerekirse haritada çok olgu mevcuttur.

7) Ay 5. evde ve Jüpiter üçgen (trine) 11.ev yerleşimindedir. Yükselen ve 8.ev yöneticisi 12.evde yerleşerek KADER dediğimiz kurguyu hazırlarken Navamsa da Venüs ikizler burcunda yerleşmiş ve Terazi burcunda yerleşen Satürn’den 5 Trikona görünümü almaktadır.

8)T.Jüpiter’in Başak geçişi Lagnaya göre 12.ev, Ay konumuna göre ise 8.ev olacaktır. Yukarıda belirttiğim gibi doal faydalılar retro süreçlerinde Dusthana evlerde yani 6.8.12.ev alanlarında fayda üretir. Bebek için ufak ameliyatlar, operasyonlar söz konusu olabilir.

9) 1 Eylül 2016 tarihinde Aslan burcunda Güneş tutulması-16 Eylül 2016 tarihinde ise Balık burcunda bir Ay tutulması mevcuttur. Bebeğin Rasi haritasında bu tutulmalar Lagnaya göre 11.ev ve 6.ev ile Ay konumuna göre ise 7.ev ve 2.ev alanlarındadır.

Yaratıcının mucizesi seninle olsun küçük bebeğim…

Yaradanın biçtiği kader kadar ilerleme sağlıyoruz yazık ki; neden yazık? Ve bir gerçek acıyı tatmadan, mutluluğu bulamazsın çocuk!  Küçücük yüreğinle yalnızlığa pay verecek zamanlar yaşayacaksın sen bu hayatta delikanlı olduğunda!  Aşktan çok terk edişlerle acıyı tadacaksın, sevgi ekecek ve ihanet biçeceksin, mutluluğuna gölge düşürecekler! Zaman ve yaşadıkların seni boşlukta bırakacak, ruhuna değersizliği tattıracaklar ve sen sonrasında güvenmemeyi, denizlere haykırarak, sevgiyi  nefrete bırakmayı öğreneceksin. En mutlu günlerinde acıyı boyamayı, hayallerini gözyaşlarınla boğmayı, değersizlere verdiğin değer için kendinden utanmayı, onlar yaşarken farklı farklı ortamlarda, sen yüreğinde yalnızlığı ve dört mevsimi yaşamayı öğreneceksin. Sırası geldiğinde telafisi olmayan hataların için bir çok ismi gönül hanenden silmeyi de düstur edeceksin kendine! AMA ÖNCE SAĞLIĞINA KAVUŞACAKSIN!

Hürmetler

Ayşen TOK.