Bunlar Önemli & Mayıs Gündemleri & Jüpiter Düz Seyri

 

Yalnızlık, başkalarından uzak yaşamak değildir, söylediğin şeylerin başkalarına uzak, anlamsız ve anlaşılmaz gelmesidir.
Ramin Jahanbegloo – Isaiah Berlin’le Konuşmalar

Sizler beni anlıyorsunuz, yani muhatap aldıklarım, bu siteyi her daim okuyan, beni sosyal platformda devamlı takip eden kişiler için yazıyoruz zati.

22 NİSAN TERAZİ Dolunayının ardı 6 MAYIS KOÇ YENİ AY fazı. Vallahi çook önemldir Ay fazları. Her ay zodyağın başka bir konağında, zümremizdeki olayların, ülke gündeminde ki konuların aydınlanmasına vesile. Ülke Mundane haritasında 5.evde ki Dolunay nasıl karıştırdı spor camiasını, sanat camiasında ki ölümlerle gündemlerimizi meşgul etti. Bu kadar basittir işte ve dahi her dem ömrümün sonuna kadar yazmaya devam edeceğim.

AŞK eksenidir Terazi-Koç fazı. Ben ve Sen kavramlarının iki ucu. Oldukça ilginç bir Dolunay fazından geçtik. Ne yazdıysam bu sefer kendi Rasi haritamda dikkat ettim. Bire bir yaşamışımdır.  Koç Yeni Ay’ının oluşacağı ev konumu ve hemen karşıtı 180 derece Terazi evinde ki etkiyi yeniden tetikleyecek. 29 Nisan tarihinde başlayacak Merkür retrosunda 3 gün evveli dahil gündemlerinize dikkat etmenizi istiyorum. Yaklaşık 21 gün sonra aynı konularla bir daha yüzleşeceğiz. Öfkeler sarsıntı oluşturduğunda yüreğin sandalı devrilir…Bazılarımız yaşadıkları transitlerin etkileri ile oldukça ağır sarsıntı geçiriyor. Yasakların eşliğinde ne kadar kürek çekseniz de geçtiğiniz girdapları fark edemezsiniz  bile…Böyle zamanlarda bedenlerde, ruh gibi denizde dümeni kırılmış gemi gibi alabora olur. İçinizde bir özür, bir ah kalır bu süreçte. Hayatınıza giren ve çıkanlara dair ve anlarsınız kaderin bile yalancı olduğunu, şunu hissedersiniz ”hayatta başka şans yok…!”

Hasretin ve özlemin tuzuyla ovalarsınız sonra umutlarınızı, gördüğünüzü, yaşadığınızı, hissettiğinizi bir martı çığlığıyla fısıldarsınız gökyüzüne….!!!NEDEN BEN?…Sende olan bir şeyi başkasından istemezsiniz ki, istediğiniz sende olmayandır. O yüzden sorarsınız zaten. Sevgi gibi, aşk gibi, huzur gibi, maddiyat gibi, iffet gibi, merhamet gibi, güven gibi, inanmak gibi, başarı gibi, aile ve çocuk kavramları gibi, sağlık gibi, sadakat gibi……

Dillerde ki şarkımızda sustu, nedenler arıyoruz unutmak için her şeyi….İki kelime her şeyi bitiriyor…..İki kelime….Kozalarımızda hayal dolu günler biriktiriyoruz, yokluğuna alışıyoruz kaybedilen tüm değerlerin, yeniden kelebek olacağımız günleri bekliyoruz. Yorgun kanatlarımız artık, üstelik kırık, renkleri solgun çünkü ayağımıza ve yüreğimize bağlanan prangalarla nicedir uçamıyoruz. Uğrunda ölmeye kanat çırpan kelebek misali geride kalan ömrümüz. Yenilgiyi kabul etmeden direndiğimiz düşüncelerin bedelidir bunlar. Yorgunuz vesselam.

Utangaç gecelerde biriken arzularla sonrasında umudun vedasını törpülüyoruz. Tükenirken yürekler anılara sığınmaktan başka bir şey gelmiyor elden. Hepsini unutup aslında çocuk olma vakti belkide. Renklere bürünsek yuvarlansak. Hayatın tek bir zerresiyle mutlu olanlara hayranım. Oysa ki ürkütücü sessizlik oluyor göz yaşları Dolunay evrelerinde. Gelen mesajlardan anladığım kadarıyla herkes iliklerine kadar hissetti rahu yönetiminde ki yıldızın etkisiyle Dolunay için yazdıklarımı. Kimsenin bilmediği gökyüzünde Ay ile Yıldızlar aykırı dururlarken, tedirgin kuş oluyor saatler ve bizim mutluluğumuza kıyıyor. Satürn ve Ekliptik Düzlem transitlerinden kurtuluş yoktur arkadaşlar. Bugün o, yarın diğeri, öteki gün BEN!

Sevdanın sözleri karanlığa düşerken, karanlığın dili tutulurmuş biliyor musunuz? Bazılarımız öyle olacak işte özellikle Ekliptik Düzlemin çarkına takılanlar KOVA-ASLAN-AKREP-BOĞA. Sustukça sanki yüreğimizde ki tüm çiçekler su ister hale geliyor. Susmak çare mi? Güneş bile öyle uzak ki….! Bazı itiraflarda ateş öpüyor dilimizi, su içsek de acısı geçmiyor alev çığlığı gibi değil mi? Çelişkili itirafların boy aynası değil mi hayat…! Sonrası itiraflara göre şekillenen hüzün yada halay…! Aslında yaşamak; yalnızlığa mahkum olup ağlamak gibi Aşk’ın pençesi yüreklerde. Delirmiş hatıraların çerçevesinde cemreler düşer mi? Bahar mevsimlerine?. Üstelik Merkür retrosu kapıya dayanmışken.

Tutunup Terazi Dolunayına ansızın düşünceler içinde düşüncesizliğe düşmek gibi sonrası ayıp Koç Yeni Ay’ında Koç pervasızlığıyla sözlere müfreze olmak gibi. Her yudumda sevgili olup, her yutkunuşta kaderin tuzaklarına müptela kul-köle olmak….! Aşk adına dökülen göz yaşlarını elekten geçirdiniz mi? Sükut ikrardan geliyor. Kalburun üstünde kalan taşların hatırına. Yinede yorgun da olsam masallar büyütüyorum ben her Ay fazında.

Çok doğru çalıştı Nisan Tajaka yorumumuz. Paralel yapıya tehdit oluşturan yargısız tahliyelerle yüzleşeceğiz ceza evleriyle birde Tajaka Navamsa da 12.evde yerleşen ve 64N noktasının tam çalıştığını gösterecek gökyüzü birkez daha!  Bu tahliye kararları Asliye Ceza üzerinden ve kanunsuz olarak devam edecek Mayıs ayında da ”Ceza Hukukunda suç işleniyor” ve bizler uyuyoruz….

Mayıs ayı içerisinde özellikle 7 Mayıs civarı T.B.M.M’sinden bir karar çıkacak ve bir Politika liderinin istifasına tanıklık edeceğiz. Ortalık epeyce karışacak. İkitdar partisinin söylemleri Döviz piyasalarını hareketlendireceğe benziyor.

Tahliyeler Mayıs ayında da devam edecek…

DOLAR-ALTIN-DÖVİZ

Durumlar düşüşte. Para piyasalarında ki parametre uzunca süre değişmeyecek. Zira Venüs’ün Koç seyri-Güneş teması, aldığı Rahu ve Jüpiter görünümü hafif bir dalgalanma yaratsada, Venüs’ün Boğa seyrinde alacağı Satürn görünümü yine kuru sabitleyecektir. İkizler geçişinde ise alacağı Ketu görünümü kuru daha da düşürürken yükseliş için Venüs Yengeç seyrini beklemelisiniz yani Temmuz aylarını.

Mundane haritada 5. Ev ve 11.ev konuları kapsamında aydınlattı bizleri AY1 5.EV Çocukları, doğum oranlarını, genç nüfus, genel zevklerimizi,  tiyatro ve sinemaları, sanata verilen değerler ve sanatçıları, spor camiasını, spor camiasında ki spekülasyonları simgeler.  KOÇ Yeni AY fazıyla ise 11. Evkonularıyla yüzleşeceğiz.  Müttefik ülkeleri, toplumsal kuruluş ve yönetimleri, yasa değişimlerini, ulus olarak isyanları, devrimler, büyük millet meclisinde ki konularla tamamlanacağız. Ne kadar manidardır ki Merkür ülke mundane haritada 11.evde Retro olacaktır. Elektrik kaynaklı olaylar ve erezyonlar bu alanda irdelenir.

Mayıs TAJAKA haritasında Mun yükselen Natal yükselen ve Ay’dan itibaren 3.eve yerleşmiştir. Mayıs Tajaka haritasında Lagnadan itibarense 2.ev alanındadır. Mun yükselen Rahu ve Ketu ile Jüpiter etkisindedir. Akrep burcunda ki Retro Satürn ve Mars’tan kare görünüm almaktadır. 3. Ev; iletişimsel olarak yayın yapan tüm basın-yayın kuruluşlarını temsil eder. Kısa mesafeli trafik, demiryolları, toplu taşımacılık, Deniz trafiği, ilk ve orta eğitim kurumları, kütüphaneleri, öğrenci ve öğretmenleri, komşularımızı simgeler. 2. Ev ise; Ülkenin maddi kaynaklarını, hazineyi, mevduatını, milli zenginliklerimiz, gelirleri, bankaları, borsayı, sermaye ve para piyasalarını irdeler.

MAYIS AYINDA KOMŞULARIMIZLA YAŞANILACAK KRİZ işte bu kadar açık ve nettir.

MAYIS Tajaka haritasında Mudda/Vimsottari Dasa: Maha Dasas:

Sat: 2016-04-26 (7:46:21) – 2016-05-01 (5:05:29) ile başlayan Dasa tablosu oldukça zor ve üzücü bir AY olacağını anlatıyor zaten.

NATAL haritada ki Dasalara bakarsak; Vimsottari Dasa:

Ven MD: 2000-03-02 (13:23:15) – 2020-03-02 (16:16:18)

Merc AD: 2016-03-02 (15:49:28) – 2019-01-03 (5:38:07)

Merc PD: 2016-03-02 (15:49:28) – 2016-07-29 (17:20:23)

Sizlere hep bahsediyorumya Dasa değişirse hayat değişir diye. Mart ayında başlayan ve Ülke haritasında 4.ev ile 1.ev yöneticisi olan Merkür Andardasa ve Bhukti evreleri gözlerimizi topraklarımızda yaşanan terör saldırıları, asker-polis ve muhalefet partilerinin söylemlerine dikti. Gündemlerimiz değişmiyor aynen bu motta 2019 yılına kadar devam ediyoruz. Bilakis TERÖR Güney Doğu sınırlarımızda ve dahi yıkıcı depremler AĞUSTOS 2016 itibariyle hortladığı noktadan tam gaz geriye dönüyor.

Gerçekleşecek olan YENİ AY fazı, Merkür retrosu, devam eden Satürn ve Mars Retroları kadar Mayıs içerisinde düz seyre geçecek olan JÜPİTER! Etkiler hem maddi, hem de manevi, hem global, hem bireysel anlamda dünyamızı yakından ilgilendiriyor. İçince bulunduğumuz konulara ve koşullara karşı olan farkındalığımız artacak, zihnimiz berraklaşacakta Retro mars ile havada asılı kalan öfkemize kim sahip çıkacak? Güçlü bir duruş sergilemek ve duygularımızı kontrol edebilmek isteği ile hareket etme dürtümüz irade gücümüzün zayıfladığı anlamıdır bu enerjilerin meali. Kaçış yok! Korkularımızla yüzleşe yüzleşe büyümüyor muyuz zaten! Maddi konular ile alakalı olarak üzerimizde ki sorumluluk kendini belirgin bir şekilde fark ettirecek ki krizin en afillisi kapıda. Finansal konular ile ilgilenmek zorundayız zira geçinebilmenin, hayatı idame ettirebilmenin gerçeğidir aslolan. İş piyasalarında ani ve tutarsız değişimler gündeme gelebilir. İş ve işçi bulma sendikaları toplu greve kalkışabilir. Manevi konularda yoğun bir enerji akışı ruhumuza boyun eğmeyi ve yaşanılanları KADER dürtüsüyle kabullenmeyi telkin edecektir. Merkür Retrolarının cilveli halidir asparagas haberler bu vesile ile kamuoyundan saklanan gerçekler ekranlara yansıyabilir. Çocuk tacizlerinde ki skandal haberler yeniden baş gösterebilir. Gündem hızlı bir şekilde değişebilir.

10 MAYIS İTİBARİYLE DÜZ SEYRE GEÇECEK OLAN JÜPİTER ENERJİSİNDE;

AY/LAGNA BOĞA & AKREP: Satürn transiti tam üzerinizde çok zor biliyorum hatta zor kelimesi kifayetini yitiriyor. Jüpiter düzeldiğinde maddi konularda, uzun yolculuklarda, mal ve mülk alım satımlarında, eğitim programını sürdürenler içinse kariyer ve iş adına ne tıkanıklık yaşıyor iseniz, önünüz açılıyor. İç huzur biraz bozulacak, akrabalarınız ve anneniz üzülmenize sebebiyet belki de ev ortamınız, kalbinizin defalarca kırılışına şahitlik edeceksiniz. Sağlık adına sık sık hastane ziyaretleri söz konusu olacağa benziyor, üst düzey yöneticileriniz ile kuracağınız diyaloglarda mümkün ise sükut eyleyin dilinizi..! Jüpiter sizlerin 4.ev ve 10.ev alanlarında etkili olacaktır.

AY/LAGNA KOÇ &TERAZİ; Aşk var size, üstelik bu kişi uzaklardan ve yabancı biri. Eğlence hayatınız ve çocuklarınız ile kuracağınız diyaloglar son derece keyifli saatler geçirmenize sebebiyet verecektir. İçinizde tam kalbinizde düşmanlarınızı yenecek gücü bulacaksınız kendinizde. Spekulasyon peşinizi bırakmıyor genel anlamda arkadaşlar sorunlara sebep olabilir. Hadi bakalım kolay gelsin. Mayıs itibariyle hareketlenme başlar. Çok mutlu olun dileğim zira 8.ev alanında ki Satürn transiti düşünce bazında epey hırpaladı sizleri. Sosyal ortamların vazgeçilmez bireyleri haline geleceksiniz. Yaz aylarında eğlence sizlerle. Eğlence kadar AŞK! Jüpiter sizlerin 5.ev ve 11.ev alanlarında etkili olacaktır. Ağustos’a kadar koynunuza konan kuşlarla hasbihal ediniz emi!

AY/LAGNA BALIK & BAŞAK; 6.evinizde düz seyre geçen Jüpiter sizi biraz daha üzecek bu aşikar, düşmanlarınıza dikkat Jüpiter iş ortamınız ve açık düşmanlarınız ile kapı arasında. Sağlık içinde aşırı tedbirli olmanız gerekiyor, İş ve çevre değişikliğine gidebilirsiniz, yanınızda yada hizmetinizde çalışanlar sizi üzebilir yada bu kişileri değiştirebilirsiniz. Zihin karışıklığı sebebi ile doğacak huzursuz bir süreçtir bu, hemen karşıt eviniz direkt enerjiye maruz kaldığı için iş, eş, ortaklı konularda sıkıntılar zuhur edebilir. Jüpiter enerjisinin vereceği rahatlık ile çok olumlu düşünceler sizleri yanlışa sevk edebilir. Beraberinde kilo alımıda görülecektir. Zihin berrak kalmalı, akıl firari değil bilakis belalı. Maddi anlamda masrafların artması, sağlık adına sık sık hastane ziyaretleri,  başkalarının vesilesi ile kazancınızın düşmesi, sağlığınızın bozulması, yapacağınız yolculuklarda ise kazalara sebebiyet verecek durumlar ile karşılaşmanızın işareti olarak bu transit sizler için zorlayıcI. Jüpiter sizlerin 6.ev ve 12.ev alanlarında etkili olacak Ağustos ayına kadar.

AY/LAGNA ASLAN & KOVA; 1.ev ve 7.evinizde ağırladığınız Jüpiter nihayet enerjisi ile sizleri şereflendirecek. Cinsellik ve romantizm adına oldukça keyifli bir süreçtir bu yaşamınızı paylaştığınız kişi ile hoş saatler geçirecek ve yaşam adına olumlu paylaşımlarda bulunacaksınız. Eşinizin gelirinde artış muhtemelen yüksek seviyeleri bulacak. Belki de aileye dahil olacak yeni bir bebek..! Maneviyatın bu kadar önem arzettiğini anlayacağınız bir transittir bu, kaderi kabulleniş, Allah sevgisiyle yüreğinizin her bir köşesinin bezendiği, buna karşılık hiç bir şey düşünmediğiniz zamanların kıymetini bilin zira Jüpiter Ağustos ayında terk edecek bu ekseni.

AY/LAGNA YENGEÇ & OĞLAK; Jüpiter Rasi haritanızda 2.ev ve 8.ev alanlarında düz seyre geçecek. Ağustos ayına kadar fora yelkenler. Kazançlarınızda ki artış kadar ekstra çıkacak masraflar, vergi cezaları, ödemeler can sıkıcı olabilir. Cinsel organlarında rahatsızlığı olanlar adına düz seyre geçtiğinde gezegen olumlu enerjisiyle sizlerle olacaktır. Sırlar birde o kadar önemli ki.

AY/LAGNA İKİZLER & YAY; Jüpiter Rasi haritanızda 3.ev ve 9.ev alanlarında sizlerle. Yaşam aslında dayanılmaz olduğu zamanlarda bile dayanabilme gücü demek değil midir? Merhamet, sevgi ve hoşgörü sizlerle olsun dilerim zira o kadar çok ihtiyacınız var ki; 3.evinizde düz seyre geçecek Jüpiter çevre ilişkileriniz adına yanlış anlaşılmalara sebebiyet veren durumlara dikkatinizi yöneltmenizi sağlayacak. Sizi bir ben bilirim birde Yaradan amma velakin sözüm odur ki, sevdiğiniz birinden ayrılma, romantizimde düş kırıklığı, maddi alanlarda düş kırıklıkları ve ev, komşu, mekan değişikliği sizler için gündem oluşturacaktır. Babanız varsa onun adına mutlu olacağınız, sağlığı adına güzel gelişmeler yaşayacağınız ve kendisi ile kuracağınız diyaloglarda evren sizden yana. Şans diyorum o hiç bir şeye benzemez ve gözle de görülmez…! Uzun yolculuklar, uzak diyarlar, yabancılar, seyahatler sizi bekler Ağustos ayına kadar…

Hürmetler

AYŞEN TOK