HAYALLERİMİN TASVİRİ BALIK-BAŞAK AY FAZI

Gidiyorsun: 

Bütün kendimi göndersem seninle

Götürür müsün…..?

Bak, denizdeyim

Diyecektim:

Bir serin ürperti.

Yaladı geçti dalgaları.

Diyemedim……!

Oruç Aruoba

Hint astrolojisi geleneksel ismi Vedic Astrology veya Jyotish, Türkçe de Vedik Astroloji adı ile bilinir. Dünyanın en eski ve gizemli astroloji sistemlerinden bir tanesidir. Yıldız Zodyak yöntemine göre hazırlanan Doğum Horoskopunun analizi ile kader ve gelecek hakkında pek çok bilgi elde edilir. Geleceği analiz etmek için doğrudan bilgi veren, yalın yorumları ile zengin bir astrolojidir. Kehanet içeriklidir. Yorumu yapan astroloğun kişisel bilgisi, sezgileriyle buluşur. Hint (Vedic) Astroloji analizlerinde kişilik, mizaç ve karakter gibi yaşam olaylarında davranışlarımızı yönlendiren olgular yerine, doğrudan sonuçlar ön plandadır. Hint astrolojisi çok geniş analiz olanakları veren bir sistemin şifresidir. Doğum horoskopu (Rasi) ile diğer çeşitli haritaların analizlerinde gelecek hakkında her bilgiyi elde ederiz. Evlilik, çocuklar, anne ve babanın hayatı, varlık ve karma, başarı ve kariyer, sağlık gibi hayat olaylarını açıkladığı gibi Gezegen periyotları (Dasa) sistemi ile evlerin transitlerdeki güçlerini (Astrakavarga) gösteren özel haritalarla gelecekte neler olacağını da açık bir şekilde görebiliriz.

Hint horoskopunun özellikleri

Hint astroloji sisteminde gezegenlerin olduğu kadar Ay Düşümlerinin de büyük ve etkin görevleri ve anlamları vardır. Kuzey düşümüne “Rahu” ve Güney düşümüne “Ketu” adı verilir. Haritada görünümleri ve yerleşimleri ile gelecek hakkında ipuçları verirler. Doğumdan itibaren hayat, tamamı 120 sene olan ve her biri gezegenlerin yönetiminde olan “Dasa” adı verilen periyotlara bölünmüştür. Her dasa bize geleceğin neler vereceğini gösterir. Yönetici gezegen güçlü ise dasa (periyot) olumlu geçer. Hint sisteminin gizemli yanlarından bir tanesi de haritada “Maraka” gezegenleri tespit ederek hayatın ne kadar süreceğini tespit etmek olanağıdır. Maraka gezegen yaşam sonunu belirleyen gezegen demektir. Haritada 8.ev de hayatın ne kadar süreceğini gösterebilir. Hint sisteminin en büyük farkı 24.00 derece geriden geliyor olmasıdır. Bu da gezegen konumlarını ev mahiyetinde değiştirebilir.

Hint sisteminde gezegenler ile özel bir puanlama yapılarak Astakavarga adı verilen bir harita ortaya çıkartılır. Her evin bir puan değeri olur. Transit gezegenler buradan geçerken evin puan gücüne göre çalışırlar. Hint Astrolojisi’nin oldukça önemli bir kısmı Ay ve Ay Evleri ve Nakshatra  vardır. (27 adet Yıldız, Zodyak da her bölümü 13 derece 20 dakikadan oluşur.)

Takımyıldızları yani Nakshatralar aşağıda liste halindedir.

1 Asvini Koç 00 derece

2 Brahani Koç 13 derece 20 dakika

3 Krittika Koç 26derece 40 dakika

4 Rohini Boğa 10 derece

5 Mrigasiras Boğa 23 derece 20 dakika

6 Ardra İkizler 6 derece 40 dakika

7 Punarvarsu İkizler 20 derece

8 Pushya Yengeç 3 derece 20 dakika

9 Aslesha Yengeç 16 derece 40 dakika

10 Magha Aslan 00 derece

11 Purva Phalguni Aslan 13 derece 20 dakika

12 Uttara Phalguni Aslan 26 derece 40 dakika

13 Hasta Başak 10 derece

14 Citra Başak 20 derece 20 dakika

15 Stavi Terazi 6 derece 40 dakika

16 Visakha Terazi 20 derece

17 Anuradha Akrep 3 derece 20 dakika

18 Jyestha Akrep 16 derece 40 dakika

19 Mula Yay 00 derece

20 Purva Ashadha Yay 13 derece 20 dakika

21 Uttara Ashadra Yay 26 derece 40 dakika

22 Sravana Oğlak 10 derece

23 Sravishtha Oğlak 23 derece 20 dakika

24 Catabhishaj Kova 6 derece 40 dakika

25 Purva Bhadra-Pada Kova 20 derece

26 Uttara Bhadra-Pada Balık 3 derece 20 dakika

27 Revati Balık 16 derece 40 dakika

Yazdığım bunca yazı yaptığımız bunca yorum yıldızların Ay’ın ve Güneş’in gökyüzüne süs olarak yerleştirilmediğinin ispatıdır. Yoğunluğumun arasında yazdığım bu makale biraz uzun ve erken oldu. Benim Ay ve Güneş’im Balık. O yüzden coştum yine diyelim. Balık burcunda 26 Eylül tarihinde dolunay oluşumu anında ben ameliyatta olacağım. O günlerde oturup makale yazamayacağım için bu yazdıklarım uzun vade de 20 Ekim 2018 tarihine kadar enerjileri okumanız adına sizlere lazım olacaktır.

25 Eylül Balık burcunda UtaraBhadra Nakshatra da saat: 05:50 7:55 enlem seviyesinde Balık dolunayı.

9 Ekim 2018 Başak burcunda Hastha Nakshatra da saat: 06:00 21:40 enlem seviyesinde Başak yeniayı.

Kozmik evrende gökyüzünün son burcunda ki Nakshatralar çok değerlidir. Bu Nakshatralar sayesinde ayırırız onca insanı ve onca kaderi birbirinden. Enerjilerin oluşacağı takımyıldızlarının özellikleri birbirine benzemez. Ortak özellik adına her iki yıldızın içsel bir var oluş ve inançla donatılmış olduğunu söylemek doğru olur. Akıl sezgi ile değil mantık ile buluşur. En büyük deneyimlerini bilgelikle kazanma şeklinin en iyi ifşa edilen dilimde oluşacak bu enerji hepimizi hırslı ve sonuç odaklı bir yöne itecektir. Dolunay  anında açığa çıkacak enerji sonlanma içeriklidir ve bu alanda gezegeni bulunanların özellikle bu Nakshatralar diliminde ise sürpriz yönde tetikleyici olacaktır.

Yeniay anında ise 6 Ekim’de başlayacak Venüs retrosu ile sonbahara özgü neler ölecek bakalım içimizde? Neleri bitirip neleri gömeceğiz diri diri mezara? Neleri kabul edeceğiz? Neleri kesin anlamda noktalayacağız? Nelerden vazgeçerken, neleri davet edeceğiz yaşamlarımıza? O halde 15 Ekim’e kadar tüm yazacaklarımın etkilerini en güçlü hissedecek su ve hava grubudur. Seyahate çıkmak için uygun zaman olmayabilir uzun yolculuklar için, hukuk içerikli konular, davalar, yüzleştirme, spekülasyon, çabukluk, kredi finans, hareket, kazançlar, yediklerimiz, gibi alanlarda fazla efor sarf etmek olumsuz yansımalarıdır. Tutkulu aşklar başlayabilir, ilişkiler de finaller Ay’ın enerjisi ile aldatıcı yönde olabilir.

Yüreğimizde vuku bulan, beynimize nakşeden sonrasında ise dillerimizden dökülen tüm niyetlerimiz gönlümüzün iklimine göre şekillenir. Mutluluğu, acı çeken insanların acılarını geçirebilmek adına derin maneviyat, merhamet ve sevgi aktarımında bulan Balık insanları ve su grubu mensupları için duyguların sınanacağı, ciddi kararların verileceği enerji diye yorumluyorum. (Jüpiter Akrep seyrini düşünerek) Aşka, şiire, müziğe, sanat ve fantezilere aşık olan Balık insanlarının sevdikleri kişiyi mutlu etmek adına yapamayacakları fedakarlık yoktur. Hatta bu mutluluk çıtasını biraz yukarıya çekelim kendimde Balık etkileri ağır bir birey olarak hani Balık burçlarını hafife alanlara ithafen! Kalpleri kırıldığında hemen yüz ifadeleri değişirken, gerçeklerin acımasızlığıyla karşılaştıklarında ise perişan olan, bir o kadar çabuk toparlanabilen başka bireyler yok inanın! Balık burcu özellikleri ağır olan bir kişinin cevherinin psişik yetenekleri, sezgileri, merhameti olduğunu asla unutmayın. Ay enerjisi anında misitizm ve rüyalar ağır basacaktır, yaşamsal olarak daha yüksek ruhsal değer arayışına girebilirsiniz. Ay-Lagna-Güneş konumu; Yay-İkizler-Koç ve Terazi olanlar geçmişleri ve kaybettikleri aile fertleri yani ölüleri rüyalarında görebilirler. Ay fazlarının mesajları + ve – 5 gün süreyle etkilidir. Kısıtlamamak gerekli zira bu yoğun enerjiyi her an hissediyor olmanız lazım. Balık burcunda Ay, kendi doğasında, kendi olduğu kadar, rahat bir konumda. Balık derinliğin, mana kapısında bilinçli farkındalığın, huzurun ve ilhamın, ihsanın, hani mucize diye tabir ettiğimiz lütufların kaynağıdır. Vedik için Ay bilinçsiz alışkanlıklarımız, Ay ünsiyetimiz, Ay ruhumuzu besleme biçimimiz, Ay korumacılığımız, duygularımız, annemiz, sahipleniciliğimiz, endişelerimiz, gelecek adına planlarımız kısacası her şeyimizdir.

Bir işi yapmadan önce düşüncelerinizde tasavvur edersiniz, o düşünce size haybeye gelmez, o düşünceleri size düşündürten vardır. Mars enerjisi gelir kurulur yaşam evlerine, bir enerji bir enerji, yakıcı, patlayıcı bir enerji, düşüncenizde sürekli  irkilirsiniz, devinim hali, bunu size getirmeye görevli olan Mars ve bunu işleyecek olan sizsiniz. Sizin seçiminiz, sizin aklınız, sizin kararınız evet orada bir potansiyel var yoğun bir enerji var, siz alıp da bunu, ona buna çatmakla, ona buna muhalefetlik yapmakla, olmuşu bozmakla, pişmişe su katmakla harcarsanız sonucuna da katlanmalısınız. Siz bu potansiyeli alıp, huzurunuz için, geleceğiniz de ki emniyetiniz için, yaşadığınız an da var olmuş sorunların çözümleri için harcarsanız da alın size  işte bir şerden doğurmaya çalıştığımız hayır misali. Lakin şu gerçekte var ki yaşadığımız transitler ve olumsuz Dasa evreleri ile şekillenir zümrelerimizde ki insanların haliyet-i ruhiyesi. Kısacası mayasında var bu Balık’ların ”iyilik, merhamet ve fedakarlık” durumları. Gökyüzü olayları hangi burçta oluşuyorsa ve o esnada hangi enerjilerle bire bir kontak kuruyorsa o an da Mars’ın geçtiği ev hangi evimiz ise hepimiz için geçerlidir. Benim nasıl bir Balık olduğumu hatta Balığa dair hiç bir özellik taşımadığı düşünen çok yakın arkadaşlarım var. Tüm Balıklar manevi yönden aşırı gelişmiş değil maalesef, gelişmiş olan Balık burçları gerçekler doğrultusunda yüksek maneviyatı sorgulama evresine girerler. Bedeni, ruhu ve zihniyeti temizlemek için var olan Balık enerjisi feleğin 12.evidir. ‘’Leyla’dan geçer, o Mevla’yı buluruz.’’…Niyetler ve ameller eşliğinde dön bak kıymetli okurum ne var içinde, iç dünyanı inşa edemediysen vay haline!

Göğün göğsün de ne varsa bizlere yansıyan odur. Balık-Başak ekseni ilişkiler ve mevcut düzen bazında değişime gidecektir. 26 Eylül-26 Ekim aralığında yaşadığınız konuların devamı ve tamamlanış şeklidir. Ayın coşkulu ışığı ile yakamozlar da açığa çıkan deniz kızlarının gözyaşları ya da mutluluktan kuyruk çırpışları eşlik edebilir sizlere. (Bu kadar şiirsel yazdığımı merak ediyordunuz ya Merkür’üm Balık yerleşiminde ve Revati Takımyıldızında, 9.evde 3.ev ile görünüm halinde. İşte herkesi olduğu gibi fıtratı ile kabul etmemize en büyük sebeptir astroloji. Kişilerin meziyetleri ile dalga geçme kulvarı değildir, bir kabulleniştir, Yaratanın yarattığını, Yaratan aşkı ile sevme sanatıdır. (Lagnadan itibaren 9.evim, Ay konumuma göre 1.evimdir Balık alanı. Bu yazıları yarı mistik, yarı edebi, yarı ilahi olarak sizlere sunmama sebeptir. )

İnanın bana hayatın hepimiz için ayrı ayrı planları var.

Lagna, Güneş ve Ay konumuna göre 1.ev ile 7.ev ekseni Balık-Başak: 1.ev veya Yükselen burç kişinin en fazla karakterini ve eğilimlerini yansıtan özelliklere sahiptir. Bu nedenle yükselen de ki bir gezegen insanın fiziki yapısını, sağlığını, mizaç veya tabiatını yansıtır. Onun dış dünyaya nasıl göründüğünü ve nasıl kabul edildiğini belirtir. Ayrıca toplumda tanımının nasıl olacağını, ün veya saygınlık olasılığını açıklar. Güven uyandırma, kendinden eminlik ve kabul edilir olmak bakımından en önemli göstergedir. 7.ev genel olarak ortaklık ve evlilik ile bağlantılıdır. Evlilik hayatının kalitesini ve niteliğini açıklar. Evlilik ortağının durumu ve şartları ortaya çıkar. Ayrıca, yabancı ülkelerdeki ikameti yönetir. 7.ev bir köşe (kendra) evi olarak genel olarak talihli sayılır ve yöneticisi yerleştiği evin değerini yükseltir. 7. evin kılavuz (karaka) gezegeni Venüs’tür. İlişkisi olanlar için, sorunlar var ise yüzleşme zamanı, aştıkları dağ geride kaldı ise, birlik içinde hareket ederek yeni bir eve taşınma isteği, yeni bir çevre içine girme gibi durumlar cereyan edebilir. Ortak işleri olanlar, yeni bir imza için hayırlı, Hukuksal konularla uğraşanlar, devam eden davaları olanlar için yine yeniden durumu gözden geçirmeniz gereken işaretler ve tamamlanmalar yaşanacaktır. Satürn karmanın efendisi geçmiş konuları daha iyi analiz edebilmeniz için fırsat yaratırken Mars mücadelenin hat safhalara taşınacağını anlatmaktadır.

Lagna, Güneş ve Ay konumuna göre 2.ev ile 8.ev Kova-Aslan: 2.ev ve 8.ev genel anlamda maddesel değerleri simgeler daha çok parasal yönden cinsellik, ameliyatlar, doğum-ölüm, borçlanmalar, alacaklar, maddi sıkıntılar, bankalar, yasal konuların ekonomi alanında olan konular, gizlediklerimizle özellikle sırlarla ilgilidir. Balık/başak sağlıkla da ilgili olduğundan acil bir ameliyat söz konusu olabilir, dolunayın gökyüzündeki etkisi konumu dolunay, süreci tedaviye taşıyabilir. Sözler önemlidir size ait sırlar açığa çıkabilir. Çıkacak olan her ne ise mahcubiyet yaşamanıza ve bu üzüntüyü içinize hapis etmenize yol açabilir. Kimseye sırrınızı vermeyin. Kaybetmeyi kabullenseniz hayat kolaylaşacak gibi sanki.

Lagna, Güneş ve Ay konumuna göre 3.ev ile 9.ev Yengeç-Oğlak: Vediğe göre 3.ev kardeşler, cesaret, serüvenler, kişisel gayret, yaşam, enerji, heves, sezgi, motivasyon, arzu ve istekler, ruhsal denge, kişilik direnci, komşular, mektuplar, haberleşme, iletişim, yazım, hizmetçiler, kısa yolculuklar, 9.ev ise talih, kısmet, baba vurgusunun ağır bastığı uğurlu evlerden biridir. Kardeşlerimizle ilgili, uzaktaki yakınlarımızla ilgili, komşularımız la ilgili, sağlık sorunları baş gösterebilir, bunlarla ilgili haberler alabilir, acil seyahatlere çıkmamızı gerektirecek durumlar olabilir. Bu evler eğitimle de ilgilidir, hem dünyevi eğitim hem de içimizdeki ruhsal terbiye ile manevi yaşamımızla, bilgimizle ilgilidir, yeni bir konuya merak salabilir, kendimizi geliştirmemize ön ayak olacak insanlarla tanışabiliriz, yakınlık kurabiliriz. Manevi anlamda doyurucu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Lagna, Güneş ve Ay konumuna göre 4.ev ile 10.ev İkizler-Yay : Vedik  için 4.ev anne, kalp (duygular ve tutkular), mutluluk, arazi, sabit değerler ve taşıtları simgeler. Bundan başka mutluluğu ve kalbi yönetir. Bu nedenle 4.eve yerleşen gezegenin kişinin kalbinden kaynaklanan tutkuları açıkladığı kabul edilir. Yaylar dualarınız kabul olacak kalp gözünüzü açık tutun yeter. 10.ev kariyer, meslek, şöhret, ünvan, statü, devlet, kutsal ziyaretler, hayırlı işleri, toplum yararına girişimleri gösterir. Dolunay enerjisi için, geleceğimizle alakalı, güvenliğimizle alakalı, yaşadığımız evimiz yuvamızla alakalı gelişmeler olabilir. Dünyaya dönük evler olduklarından bu evler, emlak gibi konularda hareketlenmeler olabilir, yine ev değiştirme, tadilat yapma, ev alma, alınmış bir ev var ise eksi tarafta ise bu evle ilgili sorunlar gündeminizi bir süre meşgul edebilir. Aile büyüklerinden hasta olanlar var ise durumları bir anda ağırlaşabilir. İşinizle kariyerinizle ilgili değişimler kapınızda olabilir. Ne olursa hayrınıza olacaktır emin olun.

Lagna ve Ay konumuna göre 5.ev ile 11.ev Akrep-Boğa: Vediğe göre 5.ev çocuklar, zeka, bellek, geçmiş yaşam kredisi (ödülü), spekülasyon, kumar, sporlar, boyama veya çizim sanatı, ahlak, erdem, hayırseverlik, dine bağlılık, romantizm, aşk maceraları, zevkler, ruhsal yönelimler, bilgelik, yüksek eğitim, iyi alışkanlıklar, yücelik değerlerinin ön plana çıkmasıyla olumlu gelişmeler yaşayacak olan Akrep’ler hemen karşıtı 11.ev konumu ile Vediğe göre arzular, hedefler, başarma tutkusu, büyük amaçlar, istekler, fırsat, arkadaşlar, büyük kardeşler, kazançların artışının vurgu kazanacağı Boğa’lar daha bir şanslısınız diğerlerine nazaran. Her İnsanın geleceğe yönelik bir planı bir projesi mutlaka vardır bunun için illa iş adamı ya da İş kadını olmanızı gerektiren durumlar söz konusu bile değil. İkili ilişkilerinizde bu ev de dolunayı karşılıyor iseniz, gizlediğiniz konular var ise açığa çıkabilir. Kaçmayın yüzleşin, ya evet ya da hayır deyin, ya özür dileyin affettirin kendinizi, ya da sevmesini bilmiyorsanız çekip gidin sessizce. İnce işçilik sevmek çok ince tutkulu sevmeler geliyor ola la la la parti var! Sizlere aşk var. ‘’Gözünü ayrı, yüzünü ayrı, sözünü ayrı seveceksiniz, yeniden yeniden yeniden bıkmadan, değiştirmeden, hatalarıyla, saçlarında ki beyaz, yüzünde ki çizgilerle, ilk defa görüyormuş, her görüşte ölüyormuş gibi seveceksiniz. Sevemiyorsanız unutacaksınız!….’’ kayıplara da hazır olun AY, Güneş  ve Lagna konumu Akrep olanlar için aşk adına tam anlamıyla karmanın yaşanacağı 2.5 yıllık zaman dilimi.

Lagna ve Ay konumuna göre 6.ev ile 12.ev Koç-Terazi: Vediğe göre 6.ev düşmanlar, rakipler, kıskanç insanlar, hastalıklar, illetler, iş, yiyecek (gıda), iştah ve istek, yönetim altında çalışanlar, kiracılar, borçlar, yedikleriniz. 12.ev ise Dusthana 6.ev gibi bu durumda en fazla etki alacak olanlar Terazi ve Koç ekseni diyebiliriz tabii masraflar ve harcamalar, israf, aksilik, kurtuluş, ebedi özgürlük, ölümden sonrası, yatak zevkleri (Cinsel hazlar), cinsel fanteziler, yatalak, hastaneler, hapishane ve mahkumluk, gizli düşmanlar, uzak ülkeler, yabancı ülkelerdeki yaşam buralardan alacağınız haberler vurgu kazanacak. Başarılı insan, önce evinde huzuru yakalamış insandır evinde huzuru bulan insan işinde de sosyal ortamlarda da mutludur. Meydana gelen, oluşmuş olan her huzursuzluğun, sorunun da sizin gelişmeniz için basamak olduğunu bir nimet olduğunu bu dönem daha net görecek ve artık onu bunu suçlamayı bırakacaksınızdır sanırım. Kendiniz ile yeniden tanışacağınız, barışacağınız güzel bir dönem sizler için.

Tuzaklar bitmez yaşamda eğer kendinize yeterli olabilirseniz başkalarıyla da harikulade ilişkiler kurabilirsiniz. Öyle salıvermek yok canlar! Kaderin başka bir cüzü dünya da yaşarken bize bahşedilen akıl, irade ve güç ile dayanmak, mücadele etmek. Her şey sizlerin gönlünüzde ki niyet ile orantılı. İster sabredin  arşa ulaşın. İster vazgeçin kaçıp uzaklaşın. Tercih sizlerin! Sizlere burçlara göre çekebileceğiniz Esma listesini vereceğim fakat bunun için Vedik haritanızın, AY ve LAGNA konumları ile yaşadığınız Dasa yöneticisinin tespiti gereklidir ki yaşadığınız Dasa süreci bilinmelidir. Öncelikle burçları oluşturan gezegenlerin hangi Esmaların özelliklerini yoğun olarak aldıklarını gösteren kısa bir liste ile başlayalım.

MERKÜR: Azim, Muhsi, Rauf, Basir, Melik, Habir, Veli, Semi, Muid.

VENÜS: Musavvir, Vedüd, Kavi, Gani, Hasib, Hafid, Mümin, Vahhab.

GÜNEŞ: Hu, Muizz, Muzill, Muhyi, Hayy, Kayyum, Macid, Nur, Hakk, Evvel, Baki, Selam.

MARS: Cebbar, Kahhar, Celil, Mecid, Aziz, Muktedir, Vali, Muntakim, Malikul Mülk, Muksid, Darr, Varis, Mumit, Kaviyy, Vahid.

JÜPİTER: Basıt, Rezzak, Samed, Gaffar, Vekil, Vacid, Muteali, Berr, Nafi, Adl, Kabız, Gafur, Tevvab, Gani, Aliyy, Hafiz.

SATÜRN: Mukit, Vasi, Mukaddim, Muahhir, Mani, Sabur, Kerim, Zül Celali vel İkram, Metin, Kadir, Kuddus, Hakim, Mürid, Alim.

URANÜS: Hakim, Ahir, Muğni, Reşid.

NEPTÜN: Şehid, Halim, Latif, Mucib, Batin.

PLUTO: Mütekebbir, Halik, Bari, Bais, Mubdi, Bedii, Kebir.

DÜNYA: Zahir, Cami,

AY: Rahman, Rahim, Afuvv, Batın, Şekür, Muheymin, Hafiz, Rakib.

Elbette bu liste sadece esmaların o gezegenlere yansıttıkları başlıca etkiler göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bunların dışında hepsinin var oluşu, birbirleri ile olan uyumları ve açıları, birbirlerine etkileşimleri gibi birçok etken bambaşka esmaların karışımlarıyla mümkün kılınmıştır.

Şimdi gelelim esmaların burçlar üzerinden genel olarak etkilerine.

KOÇ: El Cebbar,El Kahhar,El Fettah,El Muhdi El Muktedir

BOĞA: El Metin,El Kaadir,El Muahhir,El Ganiyy,Es Sabur,El Hakk

İKİZLER: Es Semi,Eş Şehid,El Mukaddim,El Basir

YENGEÇ: Er Rahim,El Habir,El Hafiz,El Veli

ASLAN: El Mütekebbir,El Azim,El Muhyi,En Nur

BAŞAK: Er Rakib,El Hakim,El Muhsi,El Kayyum

TERAZİ: El Adl,El Latif,El Halim,El Vedud,El Muksit

AKREP: El Bais,El Muid,El Mümit,El Varis

YAY: El Kerim,El Ganiy,El Mugni,El Basit

OĞLAK: Ed Darr,El Mani,El Kaabid,El Muahhir

KOVA: El Alim,El Muhsi,Ed Darr,El Mukaddim

BALIK: El Habir,El Batın,En Nafi

İnsanız ya hepimiz halden hale devşirilmekteyiz. Felek dediğimiz çark-ı alem kimini döndürür, kimine kendini döndürtür. Feleğin çemberinden geçmek kolay değildir çünkü her geçiş sıfırdan başlamayı ifade eder ama her turda farklı bir evden yakalanırız. Güneş Solar haritalarda doğumdan itibaren 1.yaşta başlayan ilk süreçte Mun yükselen bir sonra ki yılda farklı bir eve yerleşir ve o ev konuları yaşantımızı esir alır. Bütün hataları yapacak kadar zengin değiliz. BÖYLE BİR LÜKSÜMÜZ YOK. Zorluklar olacak ki kul tefekkür, tevekkül, tekamül etmesini öğrenecek. Cümle alemlere şifa olması dileklerimle. Hakikaten derdi nedir bu gökyüzünün,  intikam almak istiyor gibi Ekim ayında ki ve Kasım-Aralık diliminde ki Merkür retroları ile…

Bu güne kadar söylenmiş ya da söylenmemiş tüm sözleri unutsak diyorum. Duygularımızla kalsak, hayat devam ederken hiç bir şey için geç değil ki yüreklere söz geçirememe zamanı çünkü. İtiraflarımızı, arzularımızı, sevdamızı, her gün bir sonra ki güne taşısak. Bir kaçış ki, bu insanı kendinden eder. Kaçtıkça arkamızdan gelen geçmişle kapatamadığımız kapının ardına kadar aralanma ihtimali vardır.  Sorular döner beyninizde. İçinde satır satır, hece hece, işlenir acısı ve tatlısı ile tüm duygular. Hapis olur ruha ve taşınır bir sonraya. O hatıralar ki bir yaprağın yere düşüşü gibi değil! O hatıralar ki süzülüp yakamozlar oluşturan Ay ışığından beter. O hatıralar ki şelale gibi coşkun. O hatıralar ki arzuları yüreklere, korkuları belleklere, işleyen türden. Korkuların eşliğinde, ertelenmiş sevdalar, ertelenmiş dostluklar, ertelenmiş bir yaşam yaşamaktayız. Yıldızların ucunda sarkaç halindeyiz. Kendimizle savaşımız, bütün mesele RUHUN OLGUNLUĞU. Sallana sallana bulacağız doğruyu. Ertelenmiş bir hikayenin baş rol oyuncusudur UMUT!. (Ertelediğimiz ne varsa)

Söyleyin şimdi değerli okurum hala umudunuz var mı yarınlara? Şimdi ben bu dolunay ve yeniay da dibe en dibe indim siz bilemezsiniz. Fırça darbeleriyle hareket ediyor gökyüzü. Düşler aralanmıyor nicedir. Yürek karanlık sularda yüzüyor. Venüs retrosu dayandı kapıya. Provalı, provasız ağlayışlara tanıklık edecek yürekler bir kez daha! Oluştukça Dolunay, gökyüzünün düğmeleri çözülecek. Kaleme aldığım her bir kelam okşasın yaralı duygularınızı dilerim. Bir çocuğun hatta bir çok çocuğun gözlerinden yaşlar süzülmeye, kadınlar ve adamlar ihanetin kitabını yazmaya devam edecek. Ya siz olun bir Balık, ya ben olayım mavi bir kuş! Ulaşalım semaya, ya da derin maviye! Hayallerim tasvirleşemedi. Hayat acımasızlaştı benim için…

Hürmetler

AYŞEN TOK