TÜRKİYE/KORONA ve DEPREM

Bazen sırtımdaki yükler agir gelir ama yorulmam.

Bazen gözlerim dolar ama ağlamam.

Bazen mücadele yorar beni ama yıkılmam.

Bazen her şeyi silerim ama sevdiklerimi asla unutmam…

Hz. Mevlana der ki :”Dostlarını daima vefa ile hatırla.! Arayan sen ol, bulan sen, tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen ol! Kula vefası olmayanın, Hakk’a vefası olmaz”

Yüregi güzel insanlar oldukça zor günlerde geçiyoruz. Enerjiler bu denli zorlu iken bende sizler için gece gündüz çalışmaktayım. Bu öyle bir makaledir ki önemli satırlarını Karşıyaka 3.Noterinden onaylatıp, sizlerle paylaşmakta mahsur görmedim. Ateş korona oldu, düştüğü yeri yakıyor.  Ya koronadan sonra ki tablo. Sizlere o hep bahsettiğim 2020 yılına dair deprem çalışmamı ve yıldızların yönlerini bitirdim.

Sarılmak güzeldir hem de sımsıkı 🙂 Tensel temas sevginin aşkı öpmesidir. Gökyüzü Retrolar eşliğinde bilindik bir ninni okumaya başlayacak, 15 Mayıs itibariyle üç adet gezegen retrosu, 18 Haziran Merkür retrosu, 21 Haziran İkizler burcu Güneş tutulması, 5 Temmuz Yay burcu Ay tutulması. Kimse merak eylemesin. Gönlünüzde ölenlerin artık çığlığı dahi duyulmuyor diyorsunuz ya, kandırın kendinizi. Yaşlı ruhların, eskiyen bedenlerinde intizar saklıdır. Satürn, Venüs ve Jüpiter isyana soyunurken, Güneş tutulması anında Rahu ve Merkür devreye girerek, hicran kelepçelerini vuracak bazılarımızın yaşamlarına.

Kalp mi? Yatağından ayrılmış, rüzgarın savurduğu, ezbere güttüğümüz hayat yolunun, ıslak çamurlu yollarında unutulmuş mevsimlerde… Yaşam ben dahil hepimizi sınarken bizler hala umutlarla yıkıyoruz her sabah yüzümüzü, başarıya ulaşmak, bir yaramıza derman bulmak, sevdayı, tutkuyu ve aşkı yaşamak adına. Gecelerden sabaha umutla kavuşuyoruz.

Bizler böyle beklerken o beklenen duraklardan, hüzün savrulur, susmayı da öğreniriz, susturmayı da. Sancılı bekleyişler birikir göğsümüzün tam ortasında hislerimiz karışır da o beklentilere bizler ne beklemekten ne de beklentilerden vazgeçmeyiz.

İlmin sahibi yüceler yücesi Allah (c.c). Yüce dinimiz İslâm’ın ilme ve âlimlere verdiği değer, farklı ifadelerle birçok âyet-i kerîme, hadîs-i şerîf ve büyüklerimizin sözlerinde önümüze çıkmaktadır. Yer yer Osmanlı kitabelerinde görülen “İlim rütbesi, rütbelerin en yücesidir” sözü de ecdadımız ve onların şahsında İslâm dininin ilme verdiği değeri gösteren veciz sözlerdendir. İslâm dininin ilme verdiği değeri gösteren, meziyet ve faziletleri beyân eden deliller pek çoktur. İlim ve deprem adına sizlere takdim ettiğim bu makale T.C Cumhurbaşkanlığına tarafımca gönderilmiştir. Bende ki hem ilim aşkı, hem ülkeme duyduğum yoğun vatan sevgisidir. Büyük emek sarf ederek hazırladığım bu çalışmalarımdan kimse haksız yere fayda sağlayamaz! Bu makaledekiler Ayşen Tok öngörüleridir.

Sizlere Nisan ayının ilk haftasında 25 Nisan/15 Mayıs zaman aralığı; Güney, KuzeyDoğu ve Doğu yönlerinde deprem beklediğimi bildirmiştim.

15 Mayıs itibariyle geriye gidiyoruz, dört ay geriye tam olarak 24 Ocak 2020 tarihinden bu yana yaşadıklarımızın tekrarına. Büyük bir yanılgıdır normalleşmeye geçmek. Bazı ülkeler Retrolar sayesinde bir mola derken bazı ülkeler ise olaya yeni başlayacak. Ölüm bir nefes gibi ensemizde…(Türkiye, Rusya, İngiltere, Kanada ve Suudi Arabistan Retrolardan en ağır etkiler alacak ülkeler arasındadır. )

-29 Ekim 2020 tarihi gelmeden ülkemin kaderi değişmez. (Bu ilk aşamadır)

-2023 yılı gelmeden Satürn Kova burcuna geçmeden biz rahat nefes alamayız. (Bu ikinci aşamadır) Korona biterken deprem enerjisi vuku bulduğunda beni hatırlarsınız.

-30 Haziran/20 eylül zaman aralığı çocuklar adına son derece önemlidir.

-2020 Eylül bittiğinde korona virüs kimlik değiştirerek karşımıza çıkacaktır.

-15 Mayıs/25 Mayıs deprem(Doğu-GüneyDoğu)

-1 Haziran/15 Haziran deprem(KuzeyDoğu-GüneyDoğu)

– 15 Haziran/10 Ağustos deprem(GüneyBatı-KuzeyBatı)  

-1 Ağustos/15 Ağustos deprem (GüneyBatı-Güney)

-2020 Eylül itibariyle Türkiye geçireceği 18 aylık süreçte aşı ve tedavi adına sonuca ulaşacaktır. Şifa yaranın içerisinde saklıdır. Gökyüzüne göre 2020 Eylül itibariyle 2021 Ocak/2021 Kasım zaman aralığı şifacı bir süreçtir.

-15 Eylül/15 Ekim zaman aralığı Doğu ve Batı yönlerinde ki yıldız depremi işaret etmektedir.

-15 Kasım/31 Aralık deprem (KuzeyBatı-Doğu ve Güney)

Benim penceremden, bana ait ilim ile 2020 Türkiye Mundane Rasi haritasına göre tespit ettiğim tüm deprem tarihleri bunlardır.

(Yazının tüm telif hakları saklıdır. Özellikle Deprem tarihlerini ve yönlerini çalacak olanlar için kanuni işlem tarafımızca yetki verdiğim M.Sait Tekin Hukuk bürosu tarafından başlatılacaktır. Bu deprem tarihleri Karşıyaka 3.noterine onaylatılmıştır.)

Nereye, nasıl, gidersek gidelim, hangi durakta beklesek ya da beklerken tükensek bilmeliyiz ki tükendiğimiz anlar elbet yerini mutluluğa terk edecek. Kör düğüm olan bu yaşamların asıl senaryoları adına Satürn retro seyri biter bitmez film yeniden gösterime girecek. Vee asırlarca da bu böyle devam edecek. Hep aynı yakarışların, aynı duaların, hayata dair bildiğimiz aynı nakaratların, bilindik gölgesi yoğun aşk duraklarının, en can alıcı yerinde Allah’a el açacağımız zamanlar…Hayat bizleri sınamaya devam ederken aymazlıklarımıza dilerim şifa niyetinde olsun AY ışığı.

Allah hepimizi en zayıf anımızda en hassas noktamızdan vurmayı adet edinmişlerden korusun! Ben, sen, o ya da öteki. Yok birbirimizden farkımız!

Baharın gelişini müjdeleyen ve bir simge olarak karşımıza çıkan Hıdırellez, Türk geleneklerine göre her yıl çeşitli etkinlikler ile Mayıs ayının ilk haftası içerisinde kutlanıyor.

Hızır ve İlyas buluşur ve ölü tabiat canlanır.

Hıdırellez Günü, Miladi takvime (Gregoriyen) göre 6 Mayıs, eskiden kullanılan Rumi takvim olarak da bilinen Jülyen takvimine göre 23 Nisan günü olmaktadır. 6 Mayıs’tan başlayıp 4 Kasım’a kadar olan süre Hızır Günleri adıyla yaz mevsimini, 8 Kasım’dan 5 Mayıs’a kadar olan süre ise Kasım Günleri adıyla kış mevsimini oluşturmaktadır. Bu yüzden 5 Mayıs günü gecesi kış mevsiminin bitip sıcak yaz günlerinin başladığı anlamına gelmektedir. Bu özel zamanları farklı kültürlerde farklı tradisyonel öğretilerle kutlanarak gelenek haline gelmiştir.

Hıdırellez günü bol bereket için, rızık için aşağıdaki dua okunur. “Allahümme Rabbühü Ya Halkalhalas Muhammedin Resulullah Yetiş imdadıma Ya HIZIR YA İLYAS”

Bu dua 40 defa okunuyor. 5 Mayıs günü 39 defa okunuyor. 6 mayıs günü 1 defa okunup 40’a tamamlanıyor. İçinizden geldiği gibi Allah’a dua edersiniz. Allah’tan dileklerinizi ve bu senenin hayırlı olması,bol rızıklı olması ve diğer isteklerinizi bildirirsiniz.

Ayrıca 5 mayıs günü ikindi namazından sonra sabah namzına kadar 2 rekat Allah rızası için namaz kılınır.Şöyle dua edilir. “Ya Rabbi Sen dünyanın kainatın sahibisin.Her canlıyı yaratan Sensin.Benim ve her canlının Rabbi de Sensin.Benim hem dünyamı hemde ahiretim güzel eyle.Bana ve tüm kullarına hak ettiğimiz gibi değil lutfunla ve merhametinle muamele eyle.Hızır (as) ve Hıdır(as) bana yoldaş eyle.Bizleri hata ve yanlışlarımızdan döndürsünler.Maddi ve manevi sıkıntılarımızda her zaman yanımızda olsunlar.

Dualarımızı senin güzel isimlerin hürmetine,habibin hürmetine kabul buyur Allah’ım.

HIDIRELLEZ RIZIK DUASI

Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.

Es’elüke bismikel azîmil-a’zami

Enterzukanî helâlen tayyiben.

Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu

Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu

Ve in kâne kâriben yessirhü

Ve in kâne kalîlen kessirhü

Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi”

Vardır elbet hepimizin bir dileği. Belki de takipçimizin fazlalığını avantaja döndürüp hep bir ağız ve yürekten edeceğimiz dua ile 2020-2021-2022 yıllarını en az felaket ile atlatabiliriz. Allah kabul eylesin…

Ömrünüz hayırlı, Hıdırelleziniz bereketli, Ramazan ayımız mübarek olsun..!

Hürmetlerim ile

AYŞEN TOK