VENÜS RETROSU/MAZİNİN TELAFİSİ

“Biz insanı pişmiş çamurdan, değişmiş cıvık balçıktan yarattık.” (Hicr Suresi : 26)

”sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan eşini yaratıp ” (Nisa Süresi :1)

Yaratılışlarının öyküsü çok eskiye dayanan İnsanoğlunun ilk varlıklarıdır onlar. Adem ile Havva dişi ve eril enerji. Tek bir erkeğin toprak ya da çamurdan yaratılması ve içinde yaşadığı cennet adlı bahçenin betimlenmesi; hayvanların yaratılması ve insan tarafından adlandırılmaları; erkeğe eşlik etmek üzere, onun gövdesinden bir kadının yaratılması; kadının bir yılan, erkeğinse kadın tarafından kışkırtılması sonucu ikisinin birden iyiliğin ve kötülüğün bilgisini taşıyan ağacın yasak meyvelerinden yemeleri ve cennetten kovulmaları. Bu yüzden yılan, karnı üstünde sürünmeye ve kadın soyundan gelenlere düşman olmaya, kadın doğum sırasında acı çekmeye ve kocasına boyun eğmeye, erkek ise yaşamını sürdürmek için çalışmaya, çileye ve ölmeye mahkum edilmiştir. Cennetten kovulduktan sonra Adem ile Havva’nın, birçok çocukları olur insanoğlunun tarihsel deneyimi Adem ile Havva’nın cennetten kovulmasıyla başlar. Ve aşk doğar ve VENÜS….!

“Kadınlar hakkında hayır tavsiye ediniz. Çünkü kadın, eğri “kaburga kemiği”nden yaratılmıştır. Kaburga kemiğinin en eğri tarafı, en üst tarafıdır. Onu doğrultmaya çalışırsan kırarsın, hali üzerinde bırakırsan öyle kalır.”

Sanıyorum Adem ile Havva’ya kadar dayanan bu cinsellik mevzularında konular bu kadar irdelenmemiştir. Sonuçta İnsan nesli onların soyundan türediğine göre bambaşka dürtülerle binlerce model karşımıza çıkmakta. Kadının arzuları, erkeğin dürtüleri yazacak o kadar çok konu var ki; ben bu yazımda erkeklerin zihin yapısına değinmek istedim. Rasi haritalarında ki Venüs en çok onların nasıl bir dişi arzuladıklarını simgeler. Çok iyi bir Astrolog Rasi haritasını kurduğunda karşısında ki kişinin tüm özelliklerini analiz edebiliyor. Yaradılış olarak, düşünce olarak, bedensel ve ruhsal güç olarak bir birinden çok farklı yaratılan Kadın–Erkek cinselliği arasında ki farklara bir göz atalım ister misiniz? Kadın ve erkek arasındaki farklılıkların var olduğunu biliyoruz ve bu farklılık cinsellikte de karşımıza çıkıyor.

Cinselliği ise Rasi haritalarında Ay yerleşimi 7.ev, 8.ev 12.ev konumları aldığı görünümler, Venüs, Mars yerleşimleri belirlemekte. Daha önce ki yazılarımda erkeğin Venüs yerleşimine göre nasıl bir kadın arzuladığına değinmiştim bu yazımda ise karşımızda ki Erkeğin cinsel dürtülerinin boyutunu, sadâkatini, sapkınlığını, cinsellik anında neler düşünebileceğine değinelim. Hormon farklılıklarının insanı belirli davranış biçimlerine sürüklemesi çok olasıdır ama davranış şekillenmesi, şartlanma diye de bir şey vardır  ve bu şartlanmalar, biyolojik nedenlerden daha baskın çıkacak kadar güçlü olabilir. Bazı psikologlar ve seksologlara göre erkeklerin kadınlara daha düşünceli, daha anlayışlı olmaları ve birbirlerinin davranışlarıyla daha çok ilgilenmeleri gerektiğini vurgularlar. Aslında Psikologların öğrenmesi gereken yegane ilim astrolojidir. Yeni nesil ya da eski nesil fark etmiyor cinsel anatomi asla değişmez o doğuşta var olan gökyüzünün horoskopunuza yansıyan kodlanma halidir. Ya sapıksınızdır, ya sadık, ya da ensest ilişki kurbanısınızdır. Genelde erkeklerin, kızlarına ya da kız kardeşlerine göz koyduğu haberlerine aşinayız. Böyle bir yazı yazmamın gereği üzerine hazır Venüs’de 13 Mayıs 2020 tarihinde Boğa burcunda yüceldiği noktada retro seyre başlayacakken hayatın keyif menşei kabul ettiğimiz Venüs için temsili tüm konularda durumları yokuşa sürecektir. Medyada skandal ilişkileri anlatan çok fazla habere denk geleceğiz. Retro sürecinde Venüs temsili konularda sağlık ile alakalı konular ön plana çıkar. Ruhsal olarak aşırı duyarlı, bencil ve çıkarcı davranmak gezegenin retro etkisinden kaynaklı olacaktır. Yaşam cinsel hazların peşinden koşmak değildir. Venüs yücelim de olduğu bir burçta iken doğacak bebeklerin çehresine güzellik yerine normal bir görünüm verir. Balık-Boğa-Terazi yüceldiği noktadır keza Yay burcu da öyledir ki Yay ve Balık burçlarının yöneticisi Jüpiter’dir. Başak-Koç düşüş Akrep ise zararlı noktadır. Transit Venüs Rasi haritalarında Lagna ve Ay konumundan itibaren 1.2.3.4.5.8.11.12. evlerden geçerken olumlu çalışır ve transite başladığı evin hemen karşıt evi ile görünüm kurar. 6.7.9.10.evlerde ise zararlı enerji üretir. Transit Venüs bir evde yaklaşık olarak bir ay kalır. Retrosu ise 40 gün sürer.

İlişkilere dair nasip deyip kabullenmek, kısmet deyip avunabilmek ve hayırlısını dileyerek teslim olmak ne güzel.

“Değer vermek” çok kolay ya “verilen değeri hak etmediğine inandığınız insandan geri almak” o daha kolay. Hepimizin elinde ilişkiler eksenine projeksiyon olacak retro süreci başlıyor. Duygular mantığın önüne geçiyor ve terazi gibi tartamıyoruz sevgiyi, sevgiliyi! Tartabilsek sevgimize sağır, yüreğimize ağır gelenleri, oldukları yere bırakıp yola devam edebilsek mesele kökünden çözülecek sanki…Gönül yüklerinizi boşaltmayı öğretecek sizlere retrolar sayesinde 2020 yılının geri kalan süreci. Venüs retrosu en fazla yöneticisi olduğu burçları sonrasında ise Lagna ve Ay konumuna göre; Oğlak, Yengeç, Boğa ve Akrep burçlarını etkisi altına alacaktır. 

Venüs retrosu evliliklerde ya maddi konular ya da ilişkilerde çapkınlık yüzünden ilişkilerin kalitesi bozarken partnerinizin size ihanet ettiğini öğrenebilir ve sarsılabilirsiniz. Moda ile ilgili web sitesi açmak, tekstil ile ilgili ticaret siteleri açmak, hesaplar açmak, güzellik salonu, kuaför, estetik kliniği açmak ve botoks  vb. yaptırmak sonuçtan memnuniyetsizlik doğurabilir. Venüs parayı ve değerli olanları temsil eder. Venüs Türkiye Mundane Rasi haritasının 5.ev yönetici gezegenidir. 12.ev alanında retroya geçecek olması; cezaevleri, yardım kurumları, huzur evleri, yetimhaneler, hastaneler ve buralarda yaşanılacak skandanlların işaretçisi olacaktır. Piyasalar ya zirve yapacak ya düşerek bu süreci kazanım vermeden sabit geçirecektir. Retro sürecinde sanatçı, sporcu ve ünlü kişilerin ilişkilerinde yaşayacağı skandallar gündemimize düşebilir. Bu dönem ertelenmiş evliliklerin, nişanların, yarım kalan ilişkilerin gündeme gelme zamanı olabileceği gibi yine başlangıç adına Venüs retro süreci seçilmemelidir. Gölgeli fazının hesap edecek olursak 50 gün kadar temsili konularda girişimde bulunmamanızı tavsiye edebilirim.  İlişkilerde kafa karışıklığı, zihin karışıklığı dönemidir. Şayet boşanma adına dava açacaksanız sağlıklı bir karar alamayabilirsiniz. Barış ve huzuru yakalamak bu süreçte biraz zordur. Sevgiyi ve duyguları temsil eden Venüs’ün, sinsi, kurnaz, kıskançlık adına yapamayacağı hiçbir eylem olmayan Boğa’daki seyri tuhaf durumlara sebep olacaktır. Yoğun sahiplenme duygusu, güçlü libido, aşk ilişkinizde sık sık kıskançlığa yönelik davranışlar özellikle Akrep ve Boğa bireyleri için söz konusu. Bu süreçte sevgisini gösteren çok uçarı bir aşık olabilirsiniz, ihtiraslarınıza boyun eğebilirsiniz, lüksten hoşlanmak yerine gösterişli zevklere yönelebilirsiniz. Kadınlar için kadın figürlerine dikkat, erkekler içinse yatak zevklerine dikkat diyorum. İntikam duygusu kadar, ölmüş kadın figürleri (mecazi) de Ay ve Lagna Kova ve İkizler burçlarının rüyalarında yer alacaktır. Kalplerimizde bu incinme hissiyatı, bu saklanmalar, bu boşvermişlik hali, sanki bir daha acıtmasın kimse diye azalırken günler yılın dört ayını bitirdik. Sevgi, şefkat, merhamet olgusundan mahrum insana Allah’da merhamet etmiyor. Mayıs ayı bizleri yaşam sahnemizde maziye sürükleyecek tek aydır. Venüs, Satürn, Jüpiter bu üç gezegen retrosu ile başımız belada. İşi bilen insanı severim. İşini bilen insandan korkarım. Pişmiş insanı severim. Pişkin insandan korkarım. Hasbi insanı severim. Hesabi insandan korkarım. “Kitap”a uyan insanı severim. Kitabına uyduran insandan korkarım…

Yaradılışımız gereği Allah-ü Teala kan bağımız olan, birinci dereceden yakınlarımıza karşı bizim gözlerimizi kapamıştır. Yani bir annenin ya da babanın öz evlatlarına, bir kardeşin diğer bir öz kardeşine nefsinin kabarması mümkün değil. Öyleyse insan ister istemez sorguluyor; aile içinde nasıl böylesi ensest ilişkiler meydana gelir diye? Mesela; iki sene boyunca öz kızına tecavüz eden bir baba, olay ortaya çıktığında ve kendisine neden bunu yaptığı sorulduğunda şu cevabı veriyor; “ben bir ağaç yetiştirdim, ilk meyvesini de ben yemek istedim” bu nasıl bir ruh hali ve nasıl bir düşünce yapısıdır ben cevap bulamıyorum……! Aslında bir tecavüzcüyü dahi ayıplamamak gerekli bence bu da horoskobundan yansıyan etkiler barındırdığı gibi kaderin ona kurban ettiği tecavüze uğrayan kişinin  horoskobunda bu yönde etkiler bulunmaktadır. İlaçla hadım yasası ne saçma bir yasadır. Hele ki, Türkiye gibi toplum baskısının acımasızlığı ve sağduyudan yoksun bir çevre bakışı, yaşanan pek çok tecavüz olayında mağdur olanın bu alçak saldırıyı gizlemeye çalışması ve daha da kötüsü saldırganın devam eden taleplerini kabullenilmesi ile neticelenmektedir…

Gerçekler acı ama gerçek işte! Ve bu tip haberler hep retro Venüs süreçlerinde gün yüzüne çıkar!

Birey psikolojisinden tutun da toplum psikolojisine kadar her katmanda alınabilecek pek çok önleyici tedbirler varken, suçun oluşması için bekleyip suçluyu cezalandırmak yöntemi ancak ve ancak “çağa ayak uydurma” gibi saçmalıklarla açıklanabilir. Diyorum ya mutlak suretle T.B.M.M ‘sinde astroloji İlimine yer verilmelidir.

Erkek okurlarım bana kızacak belki de bu yazı biraz ezber bozan türden oldu, biraz dürüstçe, biraz absürt ve tabulara aykırı. Tabii bu tiplerin arasına sadece erkekler girmiyor, Horoskobu dahilinde sapıkça dürtülere sahip kadınlarda mevcut. Yaratılanı seviyoruz yaradandan ötürü…

Bu konu yazmakla, tartışmakla bitmez ne erkek, kadının arzularını bilebilir, ne kadın cinsellik anında eşinin zihninden geçenleri bilebilir bu konu üzerine istatistiklerin dahi yazdıkları, açıklamaları beni tatmin etmiyor bu tamamen bir horoskop potansiyelidir. Elbette ki iki cins arasında ki düşünceler, tepkiler ve beklentiler çok farklıdır. Biz kadınlar daha romantik olmayı ve romantik yatak odası hayalleri kurarken, erkekler ise daha vahşi ve yırtıcı sevişmeyi arzu eder. Ya da tam tersi. Çok arzulu bir kadın, cinselliği zayıf bir erkekle hayatını birleştirdiğinde, aynı durumlar söz konusu olabilir. Vedik Rasi haritalarında bugüne kadar rastladığım bulgular ve kaynaklardan derlediğim bilgileri size sunayım; öncelik Ay demiştik çok önemlidir. Ay’ın, Hint astrolojisinde en çok önem verdiğimiz gezegen olduğunu belirttim defalarca. Kişinin ruhsal durumunu, duygularını ve annesi ile ilişkilerini temsil edişi Ay’ın yerleştiği burç da bir yükselen burç gibi kabul edilip doğum haritasının Ay’a göre de analiz edilmesi. Özellikle doğum saatinin bilinmediği durumlarda Ay yükselene göre yapılan analizin bir çok bilgiyi barındırması gibi. Yapı itibariyle çok kolay etki altında kalan bir gezegen olan Ay’ın haritada güçlü bir yerleşimde olmasını isteriz. Ay’ı güçlü insanlar hayatta hangi sıfata ya da imkana sahip olurlarsa olsunlar içsel anlamda mutlu olacaklardır. Ay’ın olumlu gezegenlerle ilişkisi olumlu kabul edilirken, Satürn, Mars, Rahu, Ketu gibi gezegenlerle ilişkisi olumsuz kabul edilir. Kişinin psikolojisini, içsel huzurunu temsil eden Ay, aynı zamanda fiziksel sağlığın incelenmesi için de önemlidir. Aslında 5.ev aşkın temsili iken 7.ev evliliğimizi gösteren evdir ve bununla birlikte ilişkide olduğumuz kişidir burada ki ilişki dünyanın nimetlerinden faydalandığımız alandır ve buna yatak zevkleri de dahildir. 8.ve 12.evler ise tamamen iç dünyamızdan olan bitenle alakalıdır. Cinselliğin bakıldığı, sorgulandığı alan 8.ev olmakla beraber yatak zevkleri de yine 12.ev konuları arasındadır.

7.8. ve 12. Evlerde ki soluk ve parlak Ay’ın erkek zihninde ki etkileri

Parlak Ay: Dolunay fazıdır.

Soluk Ay: Yeniay fazıdır.

7.EV ve ETKİLERİ

Ay’ın bazı zararlı gezegenlerle kavuşumu hayat boyu devam edecek bazı kişilik özellikleri, ruhsal sorunları ve sağlık sorunları yaşatabilir. Çeşitli gezegenlerin Ay’la kavuşum yaptığında vereceği etkilerden ziyade Ay’ın yerleşeceği evlerde önemlidir. Ay’ın büyümekte veya küçülmekte olduğu haritada Güneş ile olan ilişkisinden kolayca bulunabilir. Eğer Ay horoskopta Güneş ile karşıt pozisyona doğru ilerliyorsa, büyümekte ve dolunay olmaktadır. Eğer, Güneş ile karşıt pozisyondan ayrılmış ve kavuşuma doğru ilerliyorsa, küçülen ve ışığı azalan Ay’dır. Öncelikle belirtelim Vedik astrolojiye göre Ay’ın çok güçlü çalıştığı yerler vardır. Ay karakter olarak dişil, nemli ve soğuktur. En iyi yerleşimi Boğa ve Yengeç burcunda ve en zayıf durum Akrep’tedir. İkizler Yay , Kova, Terazi, Balık ve Oğlak da yansız (nötr) davranırlar. Aslan ve Başak dost olurken bulundukları evlerde Ay’ı olumlu karşılayanlar Güneş ve Merkür’dür. Vedic Astrolojide Ay ve Güneşin karşıt hali (Dolunay) çok makbul sayılmaktadır. Ay’ın bu hali kadar yerleşeceği evlerin ve yanında yer alan gezegenlerin ise konuyu nasıl şenlendirdiğini inceleyelim. Vedik astrolojide Satürn sonrası gezegenler kabul edilmemektedir. Bizim için doğal zararlılar; Satürn, Mars, Rahu, Ketu ve Güneş.

Duygu ve hislerin temsilcisi Ay şayet Ketu gibi doğal zararlı gölgeli kabul ettiğimiz Güney Düğümü ile kavuşum halindeyse; kişiyi çok kırılgan ve alıngan yapar. Duygusal açıdan kendini yetersiz hissetmesine ve kronik depresyon yaşamasına neden olabilir. Ay’ın yerleştiği ve yönettiği eve göre etkileri değişir. Böyle bir kişinin alkol ya da madde kullanımı gibi bağımlılık potansiyeli yüksektir. Annesinden yeterince bakım ve ilgi görmemiş olma olasılığı fazladır. Eğer bu yerleşim cinselliğin tetiklendiği evlerde gerçekleşirse kaçın bu erkekten kaçabildiğiniz kadar derim, çünkü kadın onun için cinselliğini tatmin edeceği bir araçtır, duygudan yoksun bu tip her türlü fantezisini gerçekleştirebilecek kadar karmaşık bir zihin yapısına sahiptir. Böyle bir yerleşim 7.evdeyse; parlak ve soluk durumuna göre değerlendirilmelidir.

7.evdeki parlak Ay’ın birden fazla eş göstergesi olduğunu açıklıyor Hint’liler. Evlilik yaşamı çok dalgalı olacak, kişi aşırı tutkuları ve cinsel arzuları altında eşini çok kıskanacaktır. Eğer şartlar zorlarsa evliliğe sıkı bağlı birisi olmayacaktır. Birden fazla evliliğe meyil görünmektedir. Sağlık ta o kadar olumlu değildir ve kişi hastalıklı biridir. Yine de kişiliğinde karşı cinse alımlı ve çekici gelen özellikler bulunmaktadır. Ayrıca romantik, tutkulu ve cinsel arzulu tabiata sahiptir. Evlilik ortağı da fazla başarılı ve talihli birisi olmasa da, özel birisi sayılabilir. Ay, 7. evde Boğa veya Yengeç’te ise yükselimdedir. Evlilik büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır. İki taraf için aşk evliliğidir. Evlilik ortağı zengin, ünlü, güzel , parlak veya özel birisi olacaktır. Ay’ın köşe evlerden birinde, kendi burcunda veya yükselim de olduğu burçta olması tüm horoskop için mükemmel bir olaydır Ay 7. evde Akrep burcunda ise düşüştedir. Evlilik hayatı oldukça fırtınalı geçecektir. Birden fazla evlilik gözükmektedir. Evlilik ortağı zayıf, aşırı duygusal, hastalıklı ve kendine güvensiz birisi olacaktır. Bundan başka, eş zihinsel olarak dengesiz, zorlu bir yaşama sahip veya erken ölecek birisidir. Sağlık, onur veya ün, genel olarak yapısı büyük ölçüde zarar görmektedir. Akıl dengesi, zihin barışı, hafıza ve sağduyusu da kötü şekilde etkilenmektedir.

Böyle bir konumda Ay doğal zararlı ve Kuzey Düğümü yani Rahu ile birleşirse; Rahu maddi dünyanın nimetlerinin peşinden koşar. Öyle aç gözlü ve hırslıdır ki, bedeli ne olursa olsun istenilen her şeyin elde edilmesi gerekir.Gezegen, kavuşum yaptığı gezegenin etkilerini artırıcı etki verir ancak Rahu karakterinde bir değişim olacaktır. Ay’ın Rahu ile kavuşumu kişinin iç dünyasının hiç bir şekilde tatmin olmamasına, hep daha fazlasını istemesine neden olacaktır. Tabuları kabul etmeyen, ilerici bir kişilik verir.

Peki ya Ay doğal zararlıların en etkilisi olan Satürn ile birleşirse; Satürn, astrolojinin en zararlı kabul edilen gezegenlerinden biri olarak Ay ile ilişkisi olumlu kabul edilmez. Gezegen yıkıcı ve tahrip edici etkilere sahiptir. Ay, duyguları temsil ederken Satürn duyguları hiç bir zaman hesaba katmaz o engellerin ve yasakların gezegenidir. Satürn’e göre her şey kuralına uygun işlemelidir. Satürn Ay kavuşumu, doğum haritası sahibinin çeşitli psikolojik sorunlar yaşamasının sebebidir. Alın işte size cinsellikten soğumuş, korkmuş ve ilginç deneyimler yaşamaya aday bir bireyin yerleşimi.

Şiddetin efendisi Mars’ın bu kavuşumu ne demektir biliyor musunuz? Mars gibi sert bir gezegenin Ay’la kavuşum yapması Chandra Mangala Yoga adı verilen maddi varlık kombinasyonunu oluşturur. Chandra Mangala yoga, zenginlik yogasıdır ve bu etkiye sahip insanlar finansal anlamda bolluk içinde yaşarlar. Ancak en zor etkileri kişinin çabuk sinirlenen ve kavga etmeye sürekli hazır bir ruh hali içinde olmasına sebebiyet vermesidir. Çevrenizde bir anda parlayan, durduk yere patlayan insanlar görürseniz Mars’ın Ay ile etkileşim halinde olması büyük olasılıktır. Kişiyi fiziksel anlamda güçlü, atletik yapabilir. Harita sahibi annesine karşı da zaman zaman sert bir tutum içinde olabilir. Ay’ın Mars’la ilişkisi hem kişinin genel sağlığı hem de annesinin sağlığı açısından olumsuz bir durumdur.Kazalar, ameliyatlar, kronik hastalıklar çok fazla yaşanabilir. Yoga, kadınlar(AY) sayesinde elde edilen varlığı da temsil eder. Kavuşumun Jüpiter’le ilişkisi yoganın olumsuz etkilerini azaltabilir.Kan fazlalığı, yüksek tansiyon başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlara neden olabilir. Cinsellik anında böyle bir etki kişinin kadına şiddet uygulamasına kadar uzanabilir yada kişi saldırgan sözler barındırır küfür ve tahrik edici sözler, cinsellik anında kullanılır.

8.EV ve ETKİLERİ

Parlak Ay ya da soluk Ay her iki konumda olsa da 8. evde yerleşmesi kişinin düşünce yapısı ve cinsel dürtüleri açısından oldukça zararlı bir yerleşimdir. Cinsel organları kapsayan çok uzun süreli veya kronik hastalıklara yakalanmak olasıdır. Zihin barışı da oldukça etkilenmiştir ve kişinin ruhsal yaşamı oldukça dalgalı ve karmaşıktır. Böyle birinde aşırı duyarlık, kendine güven eksikliği ve çeşitli psikolojik karmaşalar ortaya çıkar ve bunları zamanın geçmesi tedavi edemez. Anne ile olan ilişkiler sürtüşmelidir ve annenin hayatı zorluklar ile doludur. Eğer Ay çok zararlı etkiler alıyorsa annenin erken kaybı görülebilir. Bebekliğinden bu yana duygu Dünyası gelişmemiş birey tam anlamıyla Ay figürünün kadınları temsil etmesi olarak baz alındığında Kadın düşmanı olarak karşımıza çıkabilir. Böyle birinin çok güçlü cinsel çekiciliği ve kuvvetli bir cinsel gücü vardır. Kadınlar, erkek için yaşam boyu üzüntü verici etkiler barındıracaktır.

12.EV ve ETKİLERİ

Dusthana ev olarak kabul ettiğimiz ve anlamı çok geniş olan 12.ev konularına sadece yatak zevkleri alanından bakacak olursak parlak ya da soluk Ay’ın bu yerleşimi olağanüstü zararlı konumların başka bir halidir. Cinsel zevklere aşırı düşkünlük ve erotizmden büyük haz alma. Kişinin annesini erken çağında kaybetmesi ve kadın figürlerine düşman olması gibi yorumlanabilir. Ay yerleşiminden ziyade bir erkeğin cinselliğe bakışının değerlendirileceği 8.ev oldukça açıklayıcı sırlar barındırıyor bakmasını bilene şayet erkeğin 8.evininde doğal zararlılardan Mars varsa, kişinin cinsel tercihleri farklılaşabiliyor, şayet Venüs ve Jüpiter varsa cinsellik romantizmle buluşuyor böyle bir erkek şair ruhlu bile olabilir ve eşini sürekli aldatma ihtiyacı içindedir. Merkür varsa erkek sürekli konuşma ihtiyacı barındıracaktır, Satürn bir engeldir böyle bir erkeğin cinselliği oldukça zayıftır yine Güneş doğal zararlı olarak 8.ev konularında kızgın mizaçlı ve üreme organlarında sorun olan bir erkek olacaktır. Güneş’in bu durumu yerleştiği ve yüceldiği Aslan ile Koç burçlarında değişecektir ve olumlu çalışacaktır. 8.ev yerleşimlerinde Ekliptik Düğümler çok olumlu çalışacaktır. Cinsellik ve Seks yönelimi erken yaşlarda başlayacak ve doyumsal olarak tatmin olacaktır.

Belki de unuttuğumuz o kadar detay var ki daha binlerce kombinasyonu ana temalarıyla bilmek bile insan denen canlının aslında bir sır küpü olduğunu unutmamamızı hatırlatıyor. Görünümler, Nakshatralar, pada yerleşimleri ve doğum anında ki Tara yerleşimleri, en önemlisi dasa sistemlerine göre değişir. Bu yazının içerisinde ki mesajı aldınız bir çoğunuz cımbızladınız ve çektiniz gerisi güzel gönüllerinize selamımdır. Kadın olarak ne yapacaksınız, cinsel dürtüleri normal oranda, düşünce mahiyeti sağlıklı bireyleri nasıl bulacaksınız? Ha burası bir muamma değil Hint’liler bunu çözmüş doğum anında tertemiz bir Ay yerleşimi ve tertemiz bir 8.ev 12.ev dünya denen bu cehennem de cenneti yaşamanıza vesile olacaktır. Nereden bileceksin ki eskilerin değimiyle ”kavunmu ki koklayalım”. Biz biliyoruz ama efendim! Farkımız ilmimiz! Şükürler olsun!

Nazarımda kadın gül, erkek ise dikendir. Ne gül dikensiz, ne diken gülsüz anlam ifade etmediğine göre tutmasını bilmezseniz eğer dikenlerin battığı noktada elinizin kanayacağını da unutmayın!

Gözle değil, ruhla hissedilendir aşk….!

İnsanın mertebesi ilim deryasın da ki yeridir. Semayı seyrederken, insan hayatlarını dinlerken sonsuz hayret içerisindeyim…Alemlerin Rabbi umduğunuz kadar perde çeksin kötülüklerin üzerine. O zaman hiç kötülük ummayalım mübarek günler de! Benim yerim belli, yazılmış alnıma.

Gül bahçesinde yaşayıp solmayan var mı? Nice sultanlar dahi toprak altındayken, koskoca hayat dediğiniz kalpte iz bırakan birkaç hatıradan ibarettir. Acısı ve tatlısı ile o hatırları unutmayan ise zekanızdır. (Beyin)

Acayip hatıralar biriktirilen bir ay olacaktır Mayıs!O hayalini tabulastirdigimiz sevgiliye ne olacak peki? Merak etmeyin! Retrolar sayesinde tüm mabetler yeniden inşa edilecek hem de hiç yıkılmamışcasına…Sevgi hiç bu kadar değerli, aşk ise hiç bu kadar yoğun yaşanmamıştır.Gökler hiç bir şeyi unutmaz! Dertleri ve sevinçleri katbekat zümremizde tutarak…

Sevgilerim ile…

AYŞEN TOK