Yılın İlk Ay Tutulması Yengeç Burcunda & Vursun Yeryüzüne Tüm Yıldızlar

 

Senin yumruğun şu gökteki ses de benim kalbimdeki bu gürültü ne?

Yağmur da yağmıyor üstelik içimde…

Ruhi Konak

Kimseyi sonsuz mutlu edemezsiniz. Kimse sonsuza kadar sizinle değildir. Kimseden sonsuz sadâkat beklenilmez. Hayat tek kişi başlar, tek kişi biter. Zordur ağır gezegen transitleri. İnsan sessizleşir, kimselerin anlamadığı konuşamadığı bir dil haline gelir. Belki çevreniz delirdiğinizi, psikolojik sorunlarınız olduğunu düşünebilir. Sorularınızı kendiniz sorar, kendiniz cevaplarsınız. Hiç bir şarkı yaranıza iyi gelmez! Daha beter kanatır. Yalnız, çaresiz, yorgun, bitkin, aşırı alıngan ve aşırı kırılgan sanki kalabalıklar içinde varmışta yokmuş gibi yaşadığınız ortam ve çevrenizdekiler sizlere acımasız gözükebilir. Gezegenler sayesinde her hayatın kendine özgü bir tecrübesi vardır. Netice itibariyle sema döndüğü sürece bizler bu kaostan kurtulamayız. Olumsuzluklar ile mücadele versek bile büyümek adına olumlu enerjilere yönümüz çevirmeliyiz. Ay transitleri sayesinde gün içerisinde çeşitli kararlar almamız bile bizlerin esasında sema da ki yıldızlardan ne kadar etkilendiğimizi gösterir.

17 Ocak 2018 saat: 4:00 civarı UttaraShada Nakshatra 2.pada da Oğlak Yeni Ay fazı…

-26.40-10.00 enlem aralığında Yay-Oğlak diliminde var mı burada natal gezegeniniz? 

31 Ocak 2018 saat: 16:00 civarı Aslesha Nakshatra 1.pada da yılın ilk Ay tutulması ile karşı karşıyayız.

-16.40-30.00 enlem aralığında Yengeç-Yengeç diliminde var mı burada natal gezegeniniz? 

Yeni Ay fazları Güneş tutulmasına benzetilir. Ay Tutulmaları ise Dolunay’ın etkisi iki katına çıkmış halidir. Duygu dünyasını, sağlığı, ilişkileri ve günlük düzeni değişime uğratabilecek güçlü etkiler taşır. Ve bu durumdan en fazla Yengeç burçları etkilenir. Yönetici gezegenleri o yüzden Yengeç burçlarını Ay hareketlerine aşırı duyarlı kılmıştır. Ay’ın Yengeç burcunda, Güneş’in de Oğlak burcunda yer alacağı bu Ay Tutulması’nda özellikle ilişkilerde ve global anlamda güven-korunma-ben-sen hissiyatı yaşanacak! Stresli bir zaman aralığı olacağı için ruhsal olarak etkisi de en az 6 ay devam edecektir. İlişkilerde karşımızdakinin istek ve duygularını göz ardı etmemek, güven duygusunu zedelememek gerekiyor. Oğlak ekseninin güvenlik-güvende olma enerjisi ile Yengeç ekseninin sahiplenme, koruma dürtülerine rasyonel duyguyu katmadan kişisel nedenlerle karar vermeme arzusu içimizde duygu ve mantık arasında kalacağımız çelişkili duygulara yol açabilir. Oğlak-Yengeç burçlarında oluşan Dolunay ve tutulmalar anında bakış açımıza müdahil olacak Rahu ve Ketu bu tutulma da etkin rol oynuyor. Duygusal anlamda ani değişimler, isyan ettiren tepkisel tavırlar, iş projelerinde ve çalışma programında değişiklikler, piyasalar da maddi ve ekonomik konularda dalgalanmalar beklenebilir. Rahunun Yengeç baskısı ile ego ve gururlu olmak, bencillik dürtüsünde egoist tutumlar ile beğenilme arzusu, takdir edilmek, onaylanmak ve kabul görmek ihtiyacı ile hareket ederken Ketu karmik anlamda takdirin geçmişiniz ile ilgili olacağına işaret etmektedir. Özellikle Lagna ve Ay konumu Yengeç-Oğlak-Balık-Başak eksenleri etkileneceği için sert eleştirel enerjilerde ani çıkışlar yapmak, keskin bir dille, esnek olmayan bir tavırla davranmak akıllıca olmayacaktır. Tutulma civarı ani kararlar almamanızı tavsiye ederim.  Tutulmalar her zaman kötü değildir. Birden harekete geçebilir, beyin fırtınası yapabilir, geleceğe yönelik orijinal proje ve fikirleri açığa çıkaracak kararlar alabilirsiniz.

2018 yılı oldukça ilginç gökyüzün de bizler;

9 Mart-10 Temmuz tarihleri arasında Terazi burcunda Retro Jüpiter süreci ile tanışacağız. Jüpiter Yıldızıl zodyak sisteminde Balık ve Yay burçlarının yöneticisi olduğu için en çok Terazi-Koç-Yay ve Balık burçlarını etkileyecektir. (Zamanı gelince detaylandıracağım.)

23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda yılın ilk Merkür retrosu ile beraberiz. Merkür Yıldızıl zodyak sisteminde Başak ve İkizler burçlarının yöneticisi olduğu için en fazla Balık-Başak-Akrep-Boğa burçlarını etkileyecektir.

26 Temmuz-19 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda Merkür retrosu.

17 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda Merkür retrosu.

18 Nisan-5 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda yılın ilk Satürn retrosu ile beraberiz. Satürn Yıldızıl zodyak sisteminde Oğlak  ve Kova burçlarının yöneticisi olduğu için Sadesati, Kandaka ve Asthama Satürn evresi yaşayan Yay-İkizler-Balık-Başak-Boğa burçları için etkin süreçlerdir.

Ve asıl faslı şahane 2 Mayıs-6 Kasım tarihleri arası Oğlak burcunda Mars retrosunu deneyimleyeceğiz. Mars Vedik sisteminde Koç ve Akrep burçlarının yöneticisidir. Bu süreçte Oğlak burcunda yer alan Ketu ile birlikteliği simgeleri açısında global ve bireysel anlamda hepimizi üzecek, yoracak, yaşam sahasında önemli deneyimler kazandıracaktır. Eylem gezegeni olarak tanıdığımız Mars Rasi haritalarınızda Lagnadan itibaren hangi ev yöneticisi ise astrolojik anlamda o ev konuları kayıplar yaşamanıza sebep olacaktır. Zamanı gelince detaylandıracağım. Tutulma anında Mars Akrep burcunda olacak. Bu bir anlamda mücadeleci yönümüzü tam anlamıyla sergileyeceğimizi gösterir. Satürn ve Mars Mayıs ayına kadar Yay burcunda koyun koyuna dolaşacaklar ki 🙁 üstüne birde Jüpiter retroya dönecek! Bela geliyorum demez! Gezegenler sayesinde alimallah gelir…

5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında Terazi burcunda Venüs retrosu ile karşı karşıyayız. Venüs Vedik sisteminde Boğa ve Terazi burçlarını yönetir. Bu süreç de Ay düğümleri ile arasında oluşacak kare görünümü romantizm, aşk ve duygusal konular da beklentilerin karşılanmaması adına üzüntü verecektir. Süreç en fazla Koç-Terazi-İkizler ve Yay eksenlerini etkileyecektir.

Çelişkidir bazen hayat. Belirsiz, dengesiz, hüzünlü, sırnaşık, yağmur, fırtına, yalnızlık, mutluluk, ateş…. Hayattır hepsi! Sonra bir hikaye daha dinledim 🙁 geçim derdi yüzünden ayrılmaya karar veren bir çift bilmiyorlardı Ketu kurbanı olduklarını 🙁 Yorgun masallar anlatıyorlar bana istiyorum ki gece ektikleri umut tohumları sabaha boy versin lakin olmuyor! Düşler küser bazen bizlere beslendikleri aşkın gözyaşlarıdır…Yorumsuz rüyaların koynuna sürüklenmeye, aşkı en sırnaşık hali ile deneyimlemeye hazır mısınız? Bir insan dinledim bugün bana kahpe dünyanın oyunlarını anlattı. Dedim ki danışanıma; dünya kahpe değil, insanlar kahpe! Dasanız kötüyse o kahpeler ağ örer etrafınıza! Kışın kardelen, baharda papatya, yazın gül olun. Bazen de bekler o yaş göz pınarında aktı akacak belki de akıyor!

Doğru zamanda, doğru yerde olamamaktır dilimizde ki kısmet sözcüğünün açılımı. Oğlak Yeniayı’nda bol olsun kısmetiniz. Algımız ne alemde? Bazılarımız akıl tutulması yaşayacak Rasi ve Navamsa D9 haritasında Düğümler devrede! Gözünüzü bürüyecek aşk, hırs, nefret, intikam, tutku ve hepsi kadersel olarak gelişecek. Tüm bunlara inat insan olmak istedikçe kader silledir ahir ömürlerimize. Yürek yangın yeridir sırf bu yüzden ihaneti belgeler, şerbet gibi içeriz yudum yudum!

İşin özü şu ki bazılarınız abarttığımı düşünse de 15 Şubat 2018 tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasını Satürn görünüm altında tutacak. O yüzden bence son yüzyılın en önemli ayıdır ŞUBAT ve MART ve tabii 2018! Ve bireysel anlamda Kova-Aslan ile Yengeç-Oğlak ekseninde natal gezegeni olanlar evren tarafından taçlandırılacak. Geleceği resmedikçe hiç bir anlamı yoktur yaşamanın. Hayat denilen bu rengarenk alemin notaları gönlünüzü vursun. Bazılarına hüzün senfonisi var üzgünüm!

İnsan umut ekiyor her sabah! İnsan bile bile umudunu kirletiyor her gece! İnsan umut etmekten vazgeçecek bir gün! Görkemli yalnızlıkların kral ve kraliçeleri olarak o yalnızlıklara prens ve prenseslerimizde eşlik edecek. Uykusuz geceler görselinde kör olmuş gerçekleri görmezken, sağır olmuş yalanlara kanmışken, sebepsiz renkler lazım bizlere. Siyah ve beyaz gibi net. Yorgunuz vesselam! Umutlar isyankar, ne kadar dirensekde aşka çıkıyor tüm kapılar!

Hayat ne biliyor musunuz? 🙂 Hayat bir rulet. Çok severim ruleti. 🙂 İhtişamlı bir oyundur tıpkı hayat gibi. 🙂 Neyi fark edeceğiz biliyor musunuz? Oğlak yeni Ay’ında varsaydığımız güç ile aslında nasıl devrildiğimizi, sonrası yine derin bir eyvallah! Noktası, virgülü yok mu bu gidişatın peki? Bu nasıl bir yaradır kanadıkça kanar, yok mu kabuğu? Ya da nasıl bir eldir durur durur kaşır o yarayı? Hangi gece düşünmedi sevgili, sevdiğini? Hangi düş mızrak oldu saplantı gece yarısı uykunuza? Hangi gün sızlamayacak o kahrolasıca anıların menzili göğsümüzde? Bu nasıl bir hafıza? Bu nasıl bir tutkudur? Hangi masaldı o yarım kalan? Hangi yağmurun ardı sonsuz gökkuşağı? Hangi aşktan kopamayacak? Hangi sevgisizliğe kurban olacağız?

Başımızdan kötü bir olay geçtiğinde, bu genel anlamda Satürn ve Ekliptik Düzlem transitlerine denk gelir ve bir başarısızlık yaşadığımızda, bir sağlık sorunu yaşandığında, eş ya da sevgiliden ayrıldığımızda, ” aslında hayatın akışı insanın elinde değildir” manasına geldiği için ezikçe sığındığımız kelime. ”KADER ELDEN NE GELİR Kİ” yaftası diye adlandırıyor bazılarınız biliyorum. Fakat elden gelen yok! Kader işte! Gördünüz defalarca göreceksiniz birkez daha!

Mevlana meşhur eseri Mesnevi’ sinde şöyle söylemektedir: Güneş, bir burçtan bir burca gidip durduğundan, pencereye vuran ziyası da evin etrafında döner dolaşır. Kimin bir yıldızla alaka ve mecburiyeti varsa; o, kendi yıldızı ile döner, dolaşır, o yıldızın tesiri altındadır.

Bazı değişiklerden bahsedecek olursak şayet; Vedic değerlerine 31 Ocak 2018 Yengeç tutulması anında Vediğe  göre Terazi burcunda Jüpiter, Akrep burcunda Mars, Yay burcunda Satürn, Oğlak burcunda ise Venüs, Ketu, Güneş ve Merkür yer alırken oluşan Kala Sarpa Yoga tutulmanın zor enerjileri koynunda sakladığına işaret etmektedir. Ketu ve Rahu devredeyse beklenmeyeni beklemek farzdır. Üstelik Jüpiter kare görünümü hakimken olumlu enerji kısıtlanmış vaziyette. Jüpiter aneratik derecelere yaklaşırken ateş ve hava gruplarını şereflendirecektir mutlaka. Keyfimize düşkünüz bu günlerde, sevgimize, zevklerimize, yediğimize ve içtiğimize duygusalız aynı zamanda ve cinsel dürtülerimiz pik yapmış vaziyette. Mucizelerin sahibi belli olduğu için anlık mutluluklar dahi belki de yeter tadı olmayan hayatlarımıza neşe katmaya. Siz siz olun ve gerçekten seviyorsanız ilk adımı karşı taraftan beklemeyin. Aşkın önünde engel ne olabilir ki irade denen ve tüm duyguları halefe uğratan, mutsuzluğa vesile olacak cehennem ateşi ile uğraşmayın. Rasi haritalarınızda 1.5.7.ev yöneticisi dasa süreçleriniz kadar Venüs ve Jüpiter devrede ise zaten söze ne hacet! 🙁 Oğlak Yeni Ay fazında ki tabloya dikkat edelim diye detaya gireceğim şimdi!

Bazıları ise horlanacak şayet Rasi haritalarinda Mars baskısı varsa ve yaşanılan Dasa evresi iki olumsuz gezegense Ketu-Mars Ketu-Rahu Mars-Satürn gibi şiddet görebilir. Eşinden, babasından, annesinden, abisinden…Hayat işte! Bazıları ise artık susmak istemeyecek. Gönüllerinde ki yara büyüdükçe, esir aldıkça yaşamlarını sırlarını haykırmak, dile getirmek ve paylaşmak isteyecek! Lâl olmanızı tavsiye ediyorum. Sır vardır adamı rezil eder sır vardır maziyi kalbinize gömer. Hayat işte! Bazıları ise tam buldum derken kaybedecek bir daha hiç kavuşmamacasına, ölüm ayrılığı gibi mecazi anlamda. Alışılır! Gün teslim aldığında geceyi gözlerden süzülen yaşlar bittiğinde için yana yana unutursun. Hayat işte! Bazılarının ise canı acıyacak. Eee bu işler sırayla! Can acittiginiz günleri hatirlamaniz içindir belki. Hayat işte! Bazılarıda var ki yüzünü görmeden sesini duymadan taht kurdu gönül köşkümde. Bakış açısı neylersin? Hayat işte! Aslesha Nakhastra farkındalığında bazılarının çirkin ve riyakar yüzünü görmek acı verici olsada hayat işte! Teşekkür ederim bana ve ilmime verdiğiniz değer için birkez daha!

Coşkulu, SAF SEVGİ mahiyetinde insanca duygulara sahip olamayacağız Oğlak burcunda yerleşen Hemmed konumunda ki Venüs sayesinde. Özgürlük temaları eserken başımızda, adalet duyguları ağır basacak vicdanlarımızda, sıradan olmak istemeyeceğiz. Meydan okumayı seveceğiz. Venüs’ün bu yerleşimi kişiye ilişkilerde fazla soğukluktan ziyade, koşulsuz sevgi, korumacılık, coşku ve ahenk vermez. Çabuk sıkılmak ve konudan konuya geçmek gözlenebilir. Çabuk sıkılma durumu hakim olacağı içinde sevdiğimizi sandığımız tüm değerlerden aniden kopabiliriz ve ani bir değişiklikle başka değerlerle ilgilenebiliriz. Zodyak da Balık ve Terazi ile Yay noktaları Venüs ve Jüpiter sayesinde güçlü ve talihli bir burçlardır. Tutulma anında Güneş halen Oğlak burcunda. Oğlak öncü gruptandır. Dolayısıyla da çok çabuk etki alır. Bu yüzden de zıt burcu olan Yengeç noktasına ait sorunlar görülebilir. Kalp sorunları, göz ve göğüs ve mide rahatsızlıkları en basit ve ilk bulgu olabilir sürekli GERGİN olma hali, kan sirkülasyonu, gözler ve nefesimizde daralma söz konusu olacaktır. Kendi dünyam da aydınlığa çıkmak için yol arıyorum lakin bütün yollar karanlık değil artık. Düğümlerin geçişi farkındalığımı daha fazla arttırdı bilincimde. Neden yazdım bunu zor konu vesselam bu insanoğlunu anlamak. 😀 Gökyüzü Ay tutulması anında rüzgar misali savuracak zehirini Aslesha Nakshatra sayesinde diyorum ki…..

Sonuçta yaşanan her şey… Sevilen ve nefret edilen herkes…Sahiplendiğimiz bütün duygular…Zamanın denizinde bir damladır…Ve yeterince yukarıdan bakıldığında…Hepimiz rüzgarda savrulan bir toz zerresinden başka bir şey değiliz…Yine de bazılarımız duman ….Bazılarımız bir sis bulutu…Bazılarımız ise tatlı bir ışıltı bırakırlar uçup giderken arkalarında…RÜZGAR misali 🙂

Kime niyet kime kısmet! İnsanın aklına gelen, başına geliveriyor ya da ayıpladığın, ya da kınadığın. Sen sen ol sakın kimseyi kınama, eleştirme, ayıplarını yüzüne vurma…Unutma dünya denen bu gezegen karma üzerine çalışıyor. Ne ekersen, onu biçersin. Hıçkırıklara boğularak ağlayan insanların, gözyaşları, ağlatan kişilerin başına gelebilecek olaylara hazırlanan zemindir. Yengeç-Oğlak ekseni en fazla etki sizlere ikili ilişkilerde lâl olmak ve geçmişi sorgulamak belkide haz verici durumlardan ziyade acı verecek kadar ağır gökyüzünün vurgusu tam olarak Yengeç fizibilitesi üzerine evimiz, annemiz, iç dünyamız, sevdiğimiz değerler ve GÜVENLİK! Lagna Yengeç ve Ay Balık olarak yaşadığım Venüs-venüs Dasa süreciyle Astrologynin rüştünü ispat ettiği zamanlardan geçmekteyim… Derin bir sessizlikte ve yalnızlığımla Venüs eşliğinde kürek çekiyorum bilinmeyene. Gündüzden geceye uzanan arsız düşüncelerim beni ne zaman yanıltacak? Ketunun ardından bu öyle bir derinlik ve öyle bir inziva hali ki dilerim sizlere de yaşamak nasip olsun. Çok çalışıp, çok yalnız kaldım. Bazen huzurlu, bazen heyecanlı, hatırlanmak istenmeyecek kadar düşmanlıkla örülmüş anı ile dolu! Bir esirlik halinden kurtulma ihtiyacı, oysa olmazsa olmazların ile kalma dürtüsü esir alıveriyor tüm benliğimi. Göklerde ne varsa bizlere yansıyan o! İkizler Lagna sahiplerine göre 2.evde konaklayan Rahu; 2.ev konularında çok çalışma hissiyatı verirken, birde cesaret yükledi söylemlerinize…Yay burcuna göre 8.evde yerleşen Ketu ise; Spritüel içerikli her konuda gözünüzün üzerine bir göz daha koymuş vaziyette. Yani bir yanınız bahar bahçe, bir yanınız kış desem abartmış olmam sanırım…Hele ki Ketunun seyri natal haritalarınızda bulunan gezegenler ile temasında bıçak sırtı diyaloglar yaşatıyor….Şayet burada Venüs varsa aşk adına hüsran, kayıp, sevgisizlik, Jüpiter varsa, eğitim ve dini konularda alınacak yeni kararlar, derin maneviyat, Ay varsa Anne ve duygu dünyanızda üzüntü verici gelişmeler, araya girecek mesafe, Güneş varsa libidonuzda düşüş babanızın adına ciddi sağlık sorunları, vs…. Vedic için kullanılan 9 gezegenin temsili durumlar ve gezegenlerin  Karaka simgeleri haritalarda ki vurgu alanları bizlere mistik bilgiler veriyor! Bu yüzden Vedic Astrologysi kehanet Astrologysidir….Uzun lafın kısası; Bu Oğlak-Yengeç ekseni Lagna Yengeç-Balık-Başak ve Oğlak’lara ilişkiler ekseninde hesap ödetecek!

En büyük sınavımız öğrenmek olsa da, kadere dair en zor sınavları veremedik hala! Duygularıyla hareket eden bir insan çekicidir fakat zekasını ve dilini kullanan insan ise cazibelidir ve gizemlidir. Unutulmaması gereken başka bir gerçek ise başarılı ve zeki kişilerin romantizme olan düşkünlüğü tutku boyutundadır. Bu süreç bakalım bu durumları nasıl etkileyecek? Her şey mükemmel olsun derken gerçek ötesi beklentilerimiz aslında real dünyanın gerçekleriyle buluşunca hüsranlara uğruyor. Umut bir sandaldır, hüsran ise deniz peki ya mutluluk oda sandalın küreği olsun. Çek Babam çek! Kabullenme ve takdir görme arzumuz iletişim mertebesiyle şereflenecek. Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten….Buyurun buzlar, ateşler, sular, havalar karışın karışabildiğiniz kadar unutmayın Satürn, Rahu, Ketu ve Jüpiter görünümleri devredeyse  yüreğe dair en güçlü kilit içeriden açılandır. Jüpiter etkisi Dolunay anında bazıları için harika zamanları, imkanları, fırsatları bizlere sunacak en fazla da ilişkiler adına gezegenler Retro süreçlerinde anlaşma yollarını zeka ile buluşturup, söze dökecek. Fakat unutmayınız Yay burcunda ki Ay düğümleri ile Jüpiter arasında oluşan güçlü kareyi. Gezegenler dürtülerimiz, burçlar onları nasıl yönettiğimizi gösterirken, evler ise hayatlarımızda bu dürtünün tezahür edeceği alanları simgeler. İlk 6 evin kişisel bir anlamı vardır. İkinci 6 ev ise bir anlamda ilkini yansıtır, ancak dışsal meseleler ile bağlantılıdır. Gökyüzü keyifliyse bizde keyifliyiz. Madem ki güzelsin, güzeli yaşatmak için iyisin, iyiliği yaşatmak için umutlusun, umudu yaşatmak için mutlusun çevren için, aşıksın var olabilmek için…Bu içinler bitmez! Hayattan keyif almak başka mesele; denizi dinlemek yaşamak kimisine göre, toprağı dinlemek barışmak der bir başkası yaşamak denen hevese, bir müzik çalar fonda al sana İşte aşk, işte özlem, işte savaşmak gücü, uyan diyor evren uyansana henüz bahar gelmedi!!!!! Sanmayın ki sadece sevmek yeter. Hayır yetmez, nasip de var işin için de, kısmet de ve bir de “ol” emrini beklemek var tevekkülle olmuyorsa da sonsuzluk niye var bu alemde o kadar çok bekleyen var ki; sağlık, iş, kariyer, mutluluk, aşk, evlilik, sevgili, başarı her beklenen olsun lakin vakit gelince. Gökyüzünü dinlemek yarınları dinlemek gibi……

Alışmak vazgeçmektir; Dünyadan, hayattan, kendinden, sevdiğinden geçmektir, en büyük ihaneti kendine etmektir de, gizlenip de hayatın olmadık kuytularına, yaşıyoruz yana yakıla, gerçeklerle yüzleşmekten korkuyoruz. Varsın düşsün süngüleri düşlerimizin, o yüzümüze gözümüze bulaştırdığımız hayatın içinde, o gerçeğin en keskin yanında bile acılarımızla varız bizler insan olmanın, insanı diğer canlılardan ayıran duyguların tamamını gerçeklerin en olmadık yerlerinde kendimize, hayata, sevgiliye, çocuğumuza dair düşler kurmaktayız. Olumlu transitler başladığında hayat düze çıkıyor ve bizler sanki o yokuşları hiç aşmamış gibi oluyoruz.

İki ucu var bu hayatın. Bir tarafı aydınlık, bir tarafı zifiri karanlık. Bir de her şey pahasına arada duranlar var. Gidip gidip gelenler. Aydınlıkta karanlığı kurcalayıp, karanlıkta ışığı özleyenler…Peki ya gerçek nerede, hangi zamanda yitirdik bizler umutlarımızı. Ben tam anlamıyla bir pozitif düşünce karşıtıyım ve tabi ki kuantum teorisini kabul etmeyenler arasındayım çünkü benim gerekçelerim sağlam ve elle tutulur nispette. Pozitif düşüncelere dalmayın boşuna zamanınızı, zamansız düşler esir almasın. Hayatın tamda bitti dediğiniz orta yerinde ne mucizeler var yeter ki olumlu Dasalar başlasın. Hangi acının uzvuna dokunduğu, hangi düşün kanattığı, yaraladığı sol tarafının, sol yanının hangi elin hafifliği ile iyileşeceği Rasi haritalarınızda gizli. 31 Ocak 2018 tarihine kadar rüyalarınız da önemli. Mesaj içerikli bilgiler mistik anlamda Lagna ve Ay konumu; Koç-Aslan-Yay bireyleri için geçerlidir.

Tutulma etkileri çok genel yazılmıştır. Bu sizlerin dasa evreleri ve Rasi haritalarında ki Vedha (Perdeleme) sistemi ile alakalıdır. Ayrıca tutulma anında o enlem değerinde natal gezegeni olanlar bire bir etki alacaktır.

AY ve LAGNA YAY-İKİZLER Ekseni: Dolunay ve Yeni Ay 2.ev ve 8.ev konularınızı çalıştıracaktır. Bu durumda Yay’lar için gizliden gizliye izlenilecek yol, çizdiğiniz, zihnininiz derinlerine gömdüğün sırlar, pasif düşünceler su yüzüne zira 8.ev sırların çözüldüğü mistik bir alandır. Çok dikkatli olmalısınız ortaya çıkacak bu sırlar neticesinde BİTİŞ temalı olgular birden gündemlerinizi değiştirebilir ve tabii mahcubiyet yaşayabilirsiniz. 8.Ev su burcu ile bağımlıdır ve bu nedenle kendini anlama (moksha) veya ebedi özgürlük evidir. Hayat, yaşam uzunluğu, ölüm, vasiyetnameler ve miraslar, sigorta kazançları, ortak paralar, ortaktan (nafaka dahil) gelecek paralar, kazalar, uzun süren hastalıklar, kronik rahatsızlıklar, itibar kaybı, talihsizlikler, sezgi, okült bilimler, gizli güçler, cinsel güç, cinsel hastalıklar dikkat edilmesi gereken ve gündem oluşturacak konular arasındadır. Mecazi anlamda ağzınızda çıkacak kelamlarla ayrılık ve yol ayrımı yaşayabilirsiniz. 2.ev ise kendi potansiyel yeteneğiniz ile kazandığınız dünyevi varlık, para, aile, aile mutluluğu, bilgi, konuşma yeteneği, eğitim konularının söylenmesi gereken sözlerin ve yalanın ya da doğru sözün şeklini tarif eder. Sizin için de sırlar söz konusu olacaktır. Yay bireyleri başkalarına ait sırları öğrenirken başkalarıyla sırlarını paylaşmaması gerekenler aslında sizlersiniz. Alkol tüketimi için özel dikkat diyorum. Kimseyle özel konularınızı paylaşmayın lütfen.

AY ve LAGNA OĞLAK-YENGEÇ Ekseni: Dolunay ve Yeni Ay 1.ev ve 7.ev konularınızı çalıştıracaktır. 1.ev öncelikle BEN dediğiniz, egonuzun, libidonuzun, sağlığınızın, görselinizin, romantizm ve tutkularınızın, derinlemesine ruhunuzca sorgu yapacağını belirtmeliyim. Buna karşılık ise bu eksen ilişkileri destekler ve tarif eder. 7.ev ise; Evlilik yaşamınız, eşiniz ile kuracağınız diyaloğunuz, seks tutkunuz ve şehvetiniz, her çeşit düşmanlık ve açık açık düşmanlarınızla tanışacağınız zaman dilimi, her çeşit ortaklı konular ve varsa ortaklarınız, mahkemesi olanlar içinse nihai kararların gündem oluşturacağının altını çizelim. Radikal kararlar alabilirsiniz. İkili ilişkilerde ya tamam ya devam durumları söz konusu olacaktır.

AY ve LAGNA KOVA-ASLAN Ekseni: Dolunay ve Yeni Ay 6.ev ve 12.ev konularını aktive edecektir. Şimdi iki zararlı nokta her ne kadar Jüpiter ve Venüs gibi doğal faydalıların yerleşimleri Navamsa haritasında bu noktaya temas etse de bizim için krital Satürn transitidir Öncelikle Kova; Düşmanlar, rakipler, kıskanç insanlar, hastalıklar, ile uğraşabilirsiniz bir de dayınız ya da kuzenleriniz varsa şayet canınızı sıkabilirler. Yediklerinize dikkat edin. Özellikle sıvı içeceklere. Mevcut konumunuzda iş değişikliği ya da çalıştığınız ortamda ki çevreniz ile ilgili değişiklikler söz konusu olacaktır. Sağlık önemlidir bu evde. Aslan yerleşimine göre 12.ev; Masraflar ve harcamalar canınızı sıkabilir. Yatak zevkleri, cinsel fanteziler biraz sınanacağınız nokta, uyku sorunu da yaşayabilirsiniz. Gizli Düşmanlarınız açıkça kendilerini ifşa edecekler sonra bana demedin demeyin 🙂 Tüm bu sıkıntılar mahiyetinde maneviyat arayışına yönelebilirsiniz. Çalışalım, kazanalım, kazandıklarımız ise Düşmanca geriye dönmesin. Emeğin hakkını kul verir, Yaradan görür. Yanımızda çalışanlar, sağlığımız, iç dünyamız, maneviyatımız, gizli düşmanlarımız mayın tarlası gibi bu ara gökyüzünde gezegenler çarpışan oto misali. İnsan bazen derin bir iç çekişle beklemek istiyor, yaşanmışlığı rafa kaldırmak, geçmişe ise ufak bir çizik atmak, tüm soğukluğunu yaşamın, soğuk bir geceye terk etmek ve hiç açılmamış yeni bir kapı bulmak. 6.12.ev eksenleri şekli bozuk tüm konuları kurcalayacak. acıyı tamir edebilir miyiz diye bir fondan çaldırabilir.

AY ve LAGNA BALIK-BAŞAK Ekseni: Dolunay ve Yeni Ay 5.ev ve 11.ev konularında dikkat çekici. Çocuklar adına üzüntü, zekanızın kıvraklığının önem kazanması, geçmiş anılarınızı sürekli hatırlamanız, spekülasyon yaratabilecek durumlar, romantizm ve aşk adına bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu. Başak’lar ise arzu evinde ki Dolunay; Arzular, hedefler, başarma tutkusu, büyük amaçlar, istekler, karşınıza çıkacak fırsatlar, arkadaşlar, varsa büyük kardeşler, kazançlar, mevcut varlığınızı koruma, ile alakalı konuları gündeminize taşıyacaktır. Büyük bir sevinç ya da büyük bir hayal kırıklığı söz konusu olacaktır.

AY ve LAGNA KOÇ-TERAZİ Ekseni: Dolunay ve Yeni Ay 4.ev ve 10.ev konularında dikkat çekici. 4.Ev; Anne, annenizin sağlığı, anneye duyulacak özlem, kalp (duygular ve tutkular) 🙁 mutluluk, arazi, sabit değerler, gayrimenkuller ve araçlarınız alım-satım, mevcut mal varlığı adına gelişmeler. Uyku düzensizlikleri. Terazi 10.ev ile kariyerini merak edecek bir kaygı söz konusu, üst düzey yöneticiler tavırlarınızı yanlış algılayabilir dikkatli olmanızda yarar var. Toplum önünde şahsınıza yönelik sizi üzecek gelişmeler yaşayacağınız gibi iş değişikliği de söz konusu olabilir.

AY ve LAGNA BOĞA-AKREP Ekseni: Dolunay ve Yeni Ay 3.ev ve 9.ev konularını gün yüzüne çıkartacaktır. 3.Ev; Kardeşleriniz, cesaretiniz, serüven yaşama arzunuz, kişisel gayretiniz, yaşam enerjiniz, sezgisel mekanizmanız, motivasyonunuz, arzu ve istekleriniz yakın çevreniz ile kuracağınız iletişim konularında özellikle çok yakın arkadaşlar ve akrabalar ile üzüntü verici olabilir. Yanlış anlaşılma ihtimali ile oluşabilecek kırgınlıklar. Sağlık adına göğüs kontrollerinizi ihmal etmeyin derim. Akrep eksenine göre; 9.Ev Şansınız bir süreliğine izine ayrılmak ister gibi hissettim yazarken babanız varsa şayet sağlığı adına ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun yolculuklara dikkat edin lütfen ve hukuksal konulara. Yüksek Eğitim sürecinde olan Ay Akrep bireyleri ise kendilerini oldukça bunalmış ve yorulmuş hissedebilirler.

BALIK-BAŞAK-İKİZLER-YAY-YENGEÇ-OĞLAK ekseni; Satürn ve Ekliptik Düzlemin üzerinizde ki olumsuz etkisi varlıkları ile hayatlarımıza anlam katan insanlar hakkında ‘’hiç olmasalardı bu hayat daha güzel olurdu’’ diyeceğimiz bir yıldır 2018. Bazen kadere suç atmak kişinin kendine yenilmesiyle eş değer her neyse o işte! İnsan; erdemleri gereği meyve gibi ne ilginçtir ki bazıları erken oluyor bazıları ise ham. Dikkat ediyorum ham olanlar hep bir isyan da düşünmüyorlar neden böyleyim diye ya da Mevla’yı suçluyorlar oysa ki sır kendi içlerinde ki tecelliyatta gizli. İçimizde biriktirdiklerimiz, öfkemiz, sevgimiz, özlemlerimiz tetiklenir. İlişkiler de ve dünyevi değerlere verdiğimiz anlamlar ve karşılığında göremediğimiz değerler, görmek istediğimiz değerler, elimizden sabun gibi kayıp gidenler, verdiğimiz neticede alamadığımız tüm karşılıklar, gidenler, gönül toprağına yaptığımız mabetlerinden hortlar gelir, gelecektir tabii gündem konuları evren ile bireyler arasında göbek bağı kuracaktır. Bu evrede sevgiye susayacağız. Doyumsuzluk hat safhada olacaktır. Sevgi ne idi, aşk ne idi? Duvarlarım yosun tuttu, duvarlarım kaygan, duvarlarımı yükselttim sen ve senin gibiler aşamasın diye. Renklerim değişecek bu yıl, Güneş artık içime doğmuyor! Dokunduğum her sana benzeyen değerlerde pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor ruhuma! Teselli edecek gönlümüzü AY! Benim umudum hayallerimdi diyecek bazılarımız belki de isyan edecekler gerçekleşmedikçe kaderlerine! Oysa ki gökyüzü yaşamlarımıza hep güzellik kattı zorluklar ise ruhun inzivası ile olgunluğuna merdiven dayadı. O hayaller de bazen aşk hikayeleri vardı, bazen ayrılıklar, bazen hüzünler, bazen ölümler, bazen BEN!, bazen SEN! Zorlayıcı bir enerji açığa çıkacak tüm kalbimle yanılmayı istiyorum.

Evrenin bizden çaldığı, bizim ise hangi makamdan dem vuracağımızın belli olmadığı bir zaman. Dikenler ben sebep olmadıkça batamaz desek te sebepli sebepsiz hak sahibi sanıyor kendini bu dikenler. Sevginin ne demek olduğunu anlayıp idrak etmemize vesile aynı zamanda bu enerjiler. Hayatlarımıza birileri girer, birileri çıkar fazla yormayın zihninizi her giriş ve çıkışta kozmik etki barındırıyor. Çıkanlardan alacağımız dersler bitti demektir, girenler ise bizleri yeni tecrübelere davet edecekler. Bizler de enerjiler mahiyetinde davete icabet edeceğiz. Dağılanlar topladıklarımızdan fazlaca olabilir. Bu yılın bitiminde bu kadar önemli Retrolar varken bir şeyler hep yarım, hep eğreti ve hep eksik olacak o yüzden üzülmeyin. Afilli devrim netice de bu süreçte akıl sizi terk ederse DELİ; Siz akılı terk ederseniz VELİ olma ihtimalini unutmayın! Hallerimize baktıkça ne kadar acınacak durumdaymışız gibi düşünsek de kendimizi cesaretle koynuna bırakacağımız evrelerden mahrum olmamakta var kaderde yada mahrum olmak işte o noktada akıl girsin devreye. Binlerce sebebimiz var yaşamaya…Yarım kalmışlıklarımız var tamamlanması gereken daha bir sürü neden! Önemli olan sevilmek değil! Gön-lü perişan olabilmek işte tam konumuz, bu saflığın ortasında sana sunulan aşk okyanusundan ardına bakmadan koşar adım kaçacaksın. Jüpiter AK gezegen konumunda iken gerçek yüzlerini göstermeyen her şeyin en doğrusunu ben bilirim diyen ulemalara dikkat ediniz. Beni yanlış anlama şikayetim yok ama ben aşkı böyle bildim gel merhem ol yarama. 😀 Dünden beri!!!!

Günleri günlerin üzerine ekliyoruz. Ömür ağacına her gün afilli bir çentik atıyoruz. Bu çentikler hiç bitmeyecek bazen bazı Dolunay evrelerinde derinleşecek. Yapmayı isteyip de yapamadıklarımıza, gönlümüze kelepçe olanlara dönüp hesap sormamız adına. Kahkahanız bol olsun. Dolunaysa Dolunay yani haddini bilsin keza Yeni Ay’da öyle! Hayata dair biriktirdiklerimizle kimine yalandan, kimine inattan, kimine içten, kimine küfürlü, kimine sevgiyle, kimine aşk ile … ? Yazıyorummm. Demeyin içimiz ağlarken dışımız nasıl gülecek diye…. ? Benim için gülü verin işte! Desem de ağlayacak olanlarımız var bunu da unutmayın zira enerji Retro Mars sayesinde tetiklendikçe yıla damgasını vuracak. Yollara vurup kendinizi içli bir ruh yalnızlığında bulursunuz belki de ruh eşinizi aşkın coğrafyasında dört mevsim aynı anda yaşanır zira. Mor ve kırmızı hayallerle sevişecek gönlünüz yangın ormanlarında tam bir yıl boyunca. O Düğümler oradan ayrılıncaya kadar pek huzur yok. Sessiz bir yürüyüş bilinmeze. Geçmişin anılarıyla masalarda kadeh tokuşturma zamanlarında uykusuz gecelere süreceksiniz gözlerinizi. Bazıları için artık kendi gökyüzünde uçma zamanı. Bu öyle bir uçuş olacak ki yıllarca hüküm sürdükleri diyarlari terk edip bir daha asla geriye donmeyecekler. Vefa nerede? Vefa denilen o yüce duygu? Bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanlarında hatası kabul olmaz… Tutulma dört ana koldan Satürn ve  Mars eşliğinde özellikle ilişkiler ekseninde bunu öğretecek. Ne düşündüğünüzü asla başkası bilmesin. Çünkü sakladığınız bir çok sır gün yüzüne çıkacak.

Sırları çözülecek ve sırları öğrenecek olanlar beraberinde epeyce gözyaşı dökeceklerdir. Yılın ilk Ay tutulmasında yükselen ve Ay konumu; İkizler-Yay-Başak-Balık-Yengeç-Oğlak eksenleri üzülecektir. Aşk mı? O Titanicle birlikte battı. Hayat geç kalmayı affetmiyor. Rüzgar arkanizdan eserken bazen yüzünüzden vurur. Yaşadıklarımdan çıkardığım derslerden sınıfta kaldım. Hep böyle olmaz mı bedavadan hayat tecrübesi. Mutlu değilim ama mutsuz da değilim. Sizlerden gelen dertlerle birazda duygusuz olmayı öğrenebilsem. O duygu yoğunluğundan çıkıyor bu yazılar işte. Işığı sönmüş sevgililer bir yangının ortasından eski fotoğraflarla geri dönüyor. Artık şekil verip yeniden lamba yaparsınız. Uzulenlerin ahi tutar adamimmmm! İlk aşk unutulmaz, sadece bir başkası olarak kendini hatırlatır. Her zaman bir başkasında kendini aratır. Aslan burcunda ki Jüpiter ve Venüs ateşi yakmaya hazırlanıyor. Bir insanın gerçek kişiliği iyilik yapmak zorunda olmadığı insanlara karşı davranışlarından belli olur. Hayat hep boktan değildir elbet geçecek! Gökkubbe de gördüğünüz AY bu sefer can yakıcı kalbiniz aciyacak ama geçecek. Kanadı da olsa sanki melek! Dediklerinizin kelek modu ile tanışacaksınız. Yeni yeni mevsimler türetmek lazım bazı zamanlarda sonra insan denilen canlının gönül köklerine o mevsimlerin her tonunu işlemeli. İşlemeli ki ruh Güneş’ini kaybettiğinde afallamasın. Yorgun zamanlarda şafaklar hep aynı saatlerde söker. Gezegenlerin Retro seyirleri bittiğinde felek yeniden devrine başlayacak. Bu sene doğacak olan bebeklerin oldukça ağır bir karmaları var.  Gönül gücenir mi hayata? Dosta? Arkadaşa? Anneye? Babaya? Evlada? Sevgiliye? 🙂 Gücenir 🙂 öyle zamanlar gelir ki bu saydıklarımın hepsi düşman, düşman bildiklerinizde dost oluverir. Yaşamınızda ki dingin anları okşar Satürn sonra Ekliptik Düzlem 🙂 böyle zamanlarda şakşakçılar istila eder yaşamın her anını. Elde edeceğiniz efkarı sonrasında damıtıp şarap niyetine içersiniz her dem akıl akıllanmaz, gönülde uslanmaz! Mayan önemli!

Ciddi dersler alacak herkes ve tüm evren verdiğim tarih aralıklarında. Ülke topraklarında kadersel etkiler yaşanılacaktır. 2018-2019 yılları deprem gibi jeolojik oluşumlara gebedir. Toprak ve su gruplarında ki enerji beraberinde sel ve doğal afet gibi olayları tetiklemekle meşhurdur. Lagna ve Ay konumundan Satürn, Mars, Güneş 3.6.11.evlerde olumlu çalışır.Doğal zararlı gezegenler Dusthana evlerde zararını aza indirger densede bu gezegenlerin birde gözle görülmeyen cilveli tavırları vardır. Bence herkes zamanın ve anın kıymetini bilsin. Cümleler kurup sevgiliye; hece ile kelime arasında sıkışanlar dilerim anında uçsunlar. Oğlak-Yengeç ekseninde ülke ve halk olarak gözlerimiz yabancı devletlerle kurulacak diyaloglara, dış basına, ortaklı alınacak kararlara yönelecek artık yine bu komşular ne sürprizler yapacaklarsa yaşayıp göreceğiz. Balık uçamaz, kuşlarda yüzemez! Soğuk kış  rüzgarları savurur mu yeniden? Savurur fakat bu sefer anıların eşliğinde yüreğinin götürdüğü yere kadar! Böyle etkili Ay zamanlarında şarkılar daha şarkı, şiirler daha şiir sanki…AY aydınlık..! Böyle düşünecek olanlarınız da var ‘’Başıma gelmez dediğim onca şeyi yaşadım da, kalbime değsin istediğim elini bile uzatmadı.’’ Hayatın çeşitli güçlüklerine karşı üç şey hediye edilmiştir: Ümit, umut ve gülmek….Yine bu üç şey bir arada olmazsa dengemiz bozulmakta zira ümit ve umutlar gercekleştikce gülme eylemimiz fiilen devreye girmekte…

Kalbinin bir yanı sizlayanlara olsun bu makalem. Ay öpsün kalbinizi, yaranızı, sizlayan mevzilden! Bir an gelir gönlünüzde ki öfke denizi durulur tıpkı kum saati gibi yüzünüze çizgiler, saçlarınıza aklar bırakır. Sevgiyi öğütür zaman nefreti üretir…Ekliptik düzlemin bazı olumsuz süreçleridir hayattan soğumanıza ve o hiç bozulmayacağını düşündüğünüz düzeni alt üst etmeye sebeptir. Neymiş demek ki kimsenin dokunulmazlığı yokmuş! Allah’ım bana yolu gösteren sensin üstelik de kapıyı ardına kadar açık bırakan sanki geri dönmemi ister gibisin. Hayat işte! Beni de bu hale getirdi. Bir danışanım 45 yaşında eşini kanserden kaybetmiş bir bey 🙁 22 yaşında ki bir bayan ile gerçek sandığı (bayanın menfaatleri doğrultusunda ilerleyen) bir evlilik yaparsa aldatılır, kandırılır ve dolandırılır. Aldığı derslerle umutlarını yarına asar, ucuna da ”Aşktan nefret ediyorum” söylemlerini bağlar. Hayat işte!

Yaşamın gizli sahalarıdır mutluluk, gülümseme, kapı aralığından bakar ve kaçar. Dil, irfan hazinesinin anahtarıdır, çok konuşan, gönüldeki hizmet cevherini boşaltır. İnsan kendi meselelerini niçin başkalarına anlatma ihtiyacı duyar? Ve onu birisine anlatmazsa o içinde bir yerde ona ağır gelir. Anlattıktan sonra rahatlar böyle hissetmeyen var mı? İnsanların en büyük özelliklerinden birisidir konuşmak çünkü hayatındaki çoğu işi de konuşarak yapar ve dertlerine deva bulması için anlatması, konuşması gerekir. Tutulma civarı eteğinizde ki taşları dökmek isteyeceksiniz. Dökeceksiniz de kaderin bildiği gibi işlemek yönünde inanılmaz bir misyonu vardır.

Ay Yengeç burcunda Güneş Oğlak’ta. Bu öyle bir restleşme. Sizlere verdiğim gezegenlerin Retro sebebiyle konuşmalarımız vicdanımızla olacaktır, dile gelmeyen sözler, lâl durumları, ilahi yakarış söz konusudur. AY Yengeç burcunda Aslesha Nakhastra da zeki ve yaratıcı bir zihne sahiptir, karamsar fakat çok yönlü düşünmeyi sever. Huzursuz ve benzeri değişimler kişiliğinizi yansıtır. Yazmayı çok seven, iyi okuyucu kendisinin her hangi bir konuya adapte olmakta muazzam bir kapasitesi vardır. Yeteneklerini, anlama, analiz ve hızlı bir şeyler kavramak ruhta hakimdir. Her zaman dikkatli ve yeni bir şey bilmek isteyeceklerdir. Bu süreçte başkalarına yararlı ve doğru karar verebilirsiniz, ama kendiniz için kararlarınızda sorunlar oluşacak zira Merkür yönetiminde ki yıldız böyledir. Resmin büyüğünü görme arzusundan bazen cok önemli fırsatları kacırırsınız. Ayrıca bu Pada etkisi kişiye güzel konuşma yeteneği, iletişim becerisi, çok yönlülük, hareket, zeka, pratiklik, espritüellik, aşırı iyimserlik gibi Merkür ve Jüpiter vari konulara doğuştan yatkınlık verebilir. Ay Yengeç burcun da, çok fazla duygusal arzular içerisindedir. Duygusal dünyanın simgesi olan Ay, bu Pada da biraz sezgiselleşecektir. Gün boyunca hiç bir şey yapmadan uğraşmak , yapılmayacak bir sürü şeyi bulmaya çalışmak Ay’ları Yengeç burcunda olanların logosu diye kullanılabilir. Tembel olduklarından değil , aksine aşırı derecede yapıcı olduklarından , birçok şeyi sürekli kendilerine dert ederler. Sonuçta Ay’ı bu durumda olan bir kimse oturmuş , rahat halinde bulmak çok ender bir olaydır. Her duyguyu incelemeye , her heyecanı tartıp ölçmeye ve her durumu tartışmaya bayılırlar. İş olsun diye sık sık tartışma çıkarır veya karşıt bir görüş savunurlar tüm bunlar olumlu yönden yaşama ilginçlik katarsa da olumsuz yönde çözüm gerektiren bir buhran, ortaya çıkacak sarsıcı bir olay onlardan her zaman beklenebilir. Aşık olabilirler meraklıdırlar ve başkalarının yaşamları ile yakından ilgilenirler. Kolay inanmayıp şüpheci bir tavır sergilerler DUYGULAR NÖTÜRDÜR, duygular mantık çerçevesindedir. Yüreklerine giden yolun üzerine mutlaka akıllarını koyarlar.

Ay fazı anına Navamsada olumsuz gezegen drişhtisi Mars görünümü Jüpiter’den tam destek. Tatlı tatlı sohbet istiyor duygular, yüreklerinize dokunacak türden, canlanıyor hatıralar bazen gözyaşı bazen tebessüm eşliğinde. Yeni Ay anları spritüel konular isteyen her türlü açılımı desteklese de gönül muhabbet istiyor, aşk tadında. Cinsel arzularda artış, sezgilerin yükselmesi, aynı zamanda Jüpiter’in AK olması ve yine Karakamsa gezegen konumundan itibaren Navamsa da İkizler burcunda olup Mars ile kare görünüm oluşturması aldatılmaya, kandırılmaya duygusal anlamda ve dahi yoğun tutkuya zemin hazırlandı demektir. Ay ise Navamsada Yay burcunda ilişkiler adına vazgeçiş ya da devam durumlarında etkendir. Su gruplarında oluşan Ay fazları vazgeçişleri temsil eder.

Bakalım neler doğuracak gökyüzü? Kimler diyecek sevgiliye ‘’uzat yeniden ellerini’’ diye. Hayra yorulmayacak rüya görmeyin..! Rüyalarına dikkat etmesi gerekenler Aslan ve Koç ekseni. Bir dükkan olsa orada satılmaya hazır düşler ve gidip istediğimizi alsak (benim gibi su dolu bardağın sadece su kısmına bakan biri, böyle hayaller kurar, sonra oturur bunları kalem eder) Kimler yürümek isteyecek uzaklara? Bir tutam zevk için kimler mahremine yasak sokacak? Kimlerin teni ıslanacak gözyaşları ile? Ve gökyüzü kimlere öfke kusacak? Kimler ölecek diri diri? Kimler oturup insanlığını sorgulayacak? Kimler intiharı düşünecek? Kimler ihaneti öğrenecek? Kimler hüznün düsturuna isyan çekecek? Kimlerin yangını hücrelerine işleyecek? Kimler rüyalarında yasak sevişmeler yaşayacak. Ve kimler yalnızlığında demlenecek? (Sıkılmadan okuduysanız buraya kadar bir daha TEŞEKKÜR!)

Göreceğiz gördükten sonra ise üryan halimizle ayacağız 😀

Baki sevgi ve saygılarım ile

AYŞEN TOK