Vedik Kuralları

Bir adam, bir kadın ve bir çocuk…!

Duygu insanı olduğumuz, duyguya yer verilmeyen yazıyı yazıdan saymadığımız doğrudur. Lakin bu üç karakter yazılarımda yer alan bu kahramanlar hepimizi anlatıyor. BENİM HALİMİ DEĞİL!

Bilmenizi isterim…. 🙂 Vedik astrolojiyi anlamadığınızdan bahsediyorsunuz. Bende sizlere faydalı olabilmek adına yazılarımın içerisinde kullandığım ya da kullanmadığım bazı bilgileri data şeklinde bu yazıda toplamak istedim.

Retro zamanlarda ağlamak kalpte ki ihtirasları dile getirmektir. Mevsim yazsa ne yapalım yani? Bazen yağmalanır tüm duygular. Bir avuçlarınızda kalanlara bakarsınız, bir kalbinize, bir maziye, bir yaşadıklarınıza, bir de yaşayamadıklarınıza. Gelecek düşünülmez zira belirsizdir. Kahrolasıca retrolar böyledir. Eylül ayına kadar Satürn Akrep seyrinde ve retro hali ile düz seyre geçip 26 Ekim’e kadar burada, sonrası ise 2020 yılına kadar Yay seyrine başlayacak. Bu mesela en çok sorulan sorudur.

Bir adam öyle yorgun ki; karanlık sularda kulaç atmaya çalışıyor. Dokunduğu kadınların teninde ki kıymıklar batıp, kanatıyor yaralarını. Gözyaşlarını görmesinler diye hüzün pencereleri keşif etmiş kendine. Unutulmuş olduğunu düşünüp iflah olamıyor yeryüzünde…!

Bir kadın öyle hazin ve sır dolu ki; düzmece hikaye uydurmuş kendisine. Dolamış diline mazide ki kelimeleri. Ana olduğu için dinmiyor gözünde ki gözyaşı. Dinmiyor ızdırabı, sarılmak istiyor, koklamak… İnkar ederken bu duyguları, mangalda ki kömür misali harlıyor tüm hafızasında ki anıları…!

O adam ve o kadın her ikisi de mutsuz, huzursuz, üzgün, derbeder. Her yeni güne selam ederken akşamdan kalma dertlerle, günü geceye devirirken gün enstanteneleri ile yaşamaya var olmaya çalışıyorlar.

Ve bir çocuk…Yüzünde emanet bir gülüş, göğsünde misafir etmiş Güneş’i. Hıçkırarak ağlıyor, sonra birden kahkahaya boğuluyor. Adı üstünde çocuk…! Farkında değil korkuların, farkına varamadı faili meçhul ızdırapların. Oysa ki mutluluk dedikleri az ötede gökkuşağının hemen altındaydı….

4-10 kuralı 🙁 hayatın en zorlu derslerini içinde barındıran görünümlerle oluşuyor. Bu zaman dilimi kronik rahatsızlıkların, ayrılıkların, ihanetlerin, iflasın, yalnızlığın, CEZA EVİ SÜREÇLERİNİN, tacizin, tecavüzün, depresyonun ve ölümün ne demek olduğunu öğrendiğiniz zaman dilimleridir. Kare görünümlerin oluşturduğu enerjiler kader çarkını aktive eder. Böyle kare görünümler altında sakın aşık olmayın sürünürsünüz. Venüs’ü Boğa, Akrep olanlar sözüm size. Ayrıca Düğümler Eylül 2017 itibariyle değiştiğinde kare görünüm kuralı Lagna, Ay ekseni Koç-Terazi, Oğlak ve Yengeç olanlar için geçerlidir. Yandık velhasılı 1.5 sene boyunca. Düğümler 9 yılda bir tersten, 18.5 yılda bir düzden kavuşurlar. (Bunu sizlere ayrıca yazacağım.)

”Bu dağlar ve taşlar şahit olsun; en büyük sırları kalbime gömdüm”.

Yogakaraka güç demektir kısacası. Birleştirici güce sahiptir bazı gezegenler. Bir Rasi haritası için en faydalı gezegenin fayda sağladığı ev yöneticisi olması , iyi evde olması Yogakaraka olmasına bağlıdır. Örneğin, Mars Yengeç yükseleni olan haritalarda 5.ve 10. evleri yöneterek bir Yogakaraka olur.

Papakarthari diğer adı ile hemmed; Ay’ın iki yanında doğal zararlı gezegenler tarafından sıkıştırılması ve yerleşmesi sonucunda enerji kaybetmesi demektir. Hint Astrologysini sevmeniz adına makalelerde bu terimlere yer vermiyorum. Yoksa bilmediğimizden değil! Sizleri düşündüğümüzdendir.

Gardanta çok önemli bir noktadır. Rasi haritasında Ay veya Yükselen her hangi su grubu evlerinden birinin son 2 derecesinde yerleştiğinde ortaya çıkan ve tüm yaşamı mücadele ile geçeceğini gösteren etkidir. Eğer horoskopun diğer işaretleri de onaylarsa bir bebek çocukluk çağında erken yaşam sonu ile tanışır.

Dasa; Gezegenlerin periyotlarına verilen isimdir. İnsan yaşamının bir sürecini etkisi altında tutan gezegen zamanı olarakta bilinir. Bilinen 40 çeşit dasa içinde en tanınmışı Vimsottari’dir. Benimde kullandığım budur. Tajaka (Güneş dönüşü) haritalarda ise Muntha Dasa tablosu kullanılır.

MARS deyipte geçmeyin emi!

Mars 27 Ağustos tarihinde Aslan burcuna geçerken Gandanta etkisinde olacaktır.

Ahada size benden müjde! Kalemimden dökülen Hollywood filmlerinde ki sahneleri aratmayacak. Zira demem o ki; Yoğun derecede güçlü isteklerin amaçları gerçekleştirmenin peşinde ve tutkulu şekilde kendimizi adamışken kapıda Satürn, kare görünümü! Kendimizi bütünü ile konuya konsantre edebilme derdiyle sağa sola çekilirken muazzam bir disiplin ile tanışacağız. İnsan bir şeyi arzuladığı zaman tamamen tek taraflı olur ve kafası bu konuya takılı kalabilir. Mars ve Satürn Lagna ile Ay’dan itibaren Rasi haritalarınızda Akrep ve Aslan noktası kaçıncı evimiz ise tamda oraya 9/8 ritmi ile dokunacak. Mars bu noktada güçlüdür. Çocuklara, yangınlara, şiddete ve dahi terör eylemlerine yatak hazırlar. Yıldızıl zodyakta Akrep ve Koç yöneticisidir. Etkili,verimli ve tutkulu olacağız cümlemiz.

Hırslı, azimli,tutarlı ve son derece kararlı bir ruh hali ile başımız sonbahara kadar belalarda. Mars’ın bu yerleşimi için olumsuz Dasa evresine takılanlarda sert etkileri ortaya çıkartacaktır. Böyle bir insan sahip olacağı enerji ile kişisel gücünü karşısındakini manipüle etmek adına kullanabilir.

Ağustos sıcak geçecek. Anlayacağınız dilde ki meali….

Teknik bilgisi bu olan bu sürecin efektli öngörüleri zamanı geldiğinde şiir tadında kalemimizden dökülecektir. Bu tarih aralığında fazla riske girmeden hayatı yaşamaya çalışın derim.

Ağustos sıcağında yürür bir kadın, uzaklara dalar başka bir adam göğsünde üşümüşlüğü gizleyerek!

Günümüzde kullanılan Hint astroloji sistemi “Varaha Mihira ve “Brihat Jataka” isimleri verilen eski kitaplardaki kurallara dayanır. Siz bana bakmayın bende ki cesaret kadim delilik türünden. Yurt dışından getirttiğim bir sürü kitabın içinde ki bilgilerle yapıyorum öngörüleri!

Türkiye’de işinin erbabı ASTROLOG (!) yok ne yazık ki! Ancak sağa sola sataşan, insanların sırlarını biriktirip silah olarak kullanan, iyi olanları taklit eden, farazi hesaplar üreterek kendini şikayet mercii sanan, gözü dönmüş para aşıkları var.

Transit veyahut natal 8.evdeki Güneş adet sırasında aşırı kan kaybını gösterir.

Aslan’daki Mars çocuk doğumu için sakıncalıdır. Çocuk düşürmeye veya geç anne olmaya yada tedavi yolu ile bebek sahibi olmaya neden olur. Mutlu ve mutsuz insanlar 2’ye ayrılır; Ekliptik düzlem ağına takılanlar ve takılmayanlar. Ön tekerlek nereye giderse arka tekerlekte onu takip ediyor. Yazgıyı ve karmayı kimse değiştiremez. Bazılarımız için düğümlerin yüzden kavuşumu yada tersten kavuşumu hayata dair çok büyük önem arz etmekte. İşten, eşten ayrılmalar. Hastalık ya da vakitsiz ölümle tanışmalar. Kısacası Azrail ile dansa kalkmak gibidir. Kadının tarifi Venüs’ün yerleşimiyle anlaşılır, her birimizin haritalarında Venüs yerleşimi farklıdır…Gerçekten kadınlar şiir gibidir, nazı, niyazı, endamı çekilir 🙂 Erkeklerin forsuda Mars yerleşiminden irdelenir. 🙂 Gökyüzünde ki enerjiler geçici, hikaye birazda. Kırmayınız birbirinizin kalplerini bu iki ruh birbirini tamamlıyor.

Astrolology hem Vedic hem Batı bir kez daha rüştünü ispat etmiştir. Global, ülke derken esasında bireysel anlamdada Temmuz sonunu ciddi gelişmelerle kapatacağız. Ağustos ayının ise tamamı oldukça gergin geçecek.

Gerçek anlamda ciddiyetle ve emek harcayarak makale hazırlıyorum. Sizlerde aynı ciddiyetle yazılarımı özenle okuyorsunuz. Okuma hitlerinden anlıyorum. Eğer bu bir öngörü tekniğiyse herkes ilmini konuşturmalı işini hakkıyla yapmalı.

Atmakaraka gezegene ait dünyevi dersler nelerdir? Diye çok mail alıyorum mesela…AK gezegen ruhun örtüsüdür. Doğum anında ki en yüksek boylam dereceli gezegendir. Ve ruh o gezegenin temsili konu ile illa ki bir tekamül dersi verecektir.

Güneş; başarı, şöhret, güç ego, alçak gönüllülük ve mütevazi davranışlar.
Ay; Duygular, mutluluk, sevgi, memnuniyet, tatminkarlık, mutsuzluk. Doğru ile yanlış arasında ki farkları algılayabilme.
Mars; Cinsel eğilimler, tutku, savaşma arzusu, zafer, macera, yenilgi, hırs, şiddet eğilimi. 
Merkür;Entelektüel zekanın sergilenişi, gerçeklerle yüzleşmeyi öğrenme, yada yalana başvurmak.
Jüpiter;Çocuklar, maneviyat, dini ve ruhsal açılımlar, eş, her konuda fazla bilmişlik taslamak.
Venüs;Seks, ilişkiler, lüks, şehvet, gizli ilişkiler, ihanet, duygusal kontrolsüzlük.
Satürn; Aşırı disiplin, politika, acı gerçeklerle yüzleşmek, yalnızlık, inziva.
Rahu; Hırs, başarı, hayal kırıklıkları, korkular, kaygılar, dolandırılma, hayata dair ağır deneyimler.

Kadının tercih edileni; yumuşak başlı mı olmalı sizce? Yoksa ağırkanlı ve sıcak mı? Erkekler aptal kadın sever! Çünkü aptal olursanız saf saf inanırsınız sahte sevgililere, sahte sevgilere sonra aydığınızda hayatınız kayar…Biten bir aşk için acı çekilmez! Gururunuz bir süre yerlerde kalacak, zamanla, ağladıkça, yangın sönecek ve unutacaksınız. Giden sevgiliden artık vefa beklenmez.! Ay ve Yükseleni Yengeç-Başak-Balık ve Oğlak eksenleri. Transit veyahut natal Akrep’teki Venüs rahim düzensizlikleri, adet sancıları ve hastalıklar verir. Satürn ile birlikte yerleşirse kişi geç adet görür. Mars ile birlikte yerleşirse adet kanaması aşırı sancılı ve çok olur. Transit veyahut natal yerleşimlerde Ay’dan alacağı olumsuz görünümlerle Akrep’teki Mars rahim iltihabına, çocuk düşürmeye ve aşırı, sancılı adet kanamasına neden olur. Transit veyahut natal yerleşimlerde Akrep’teki Rahu rahim ve vajina bozukluğuna neden olur. Transit veyahut natal yerleşimlerde Akrep’teki Satürn rahim sorunlarına neden olur. İnsanlar 2’ye ayrılır; Satürn döngüsü yaşayanlar ve yaşamayanlar. Lanet olsun ki o beter döngü en fazla 7.5 yıl en az 2.5 yıl sürer. En etkili süreci ise tam olarak 1 yıl hayatta hissedilir. Üstünüze ölü toprağı serpildi sanırsınız. Hatta büyü yapıldı inancına kapılırsınız.

Yükselen ve Ay ekseni; Boğa, Akrep, Kova, Aslan, Yay, Terazi olan arkadaşların hayatlarına limon sıkıldıysa bir sebebi var! Bir kadını tanımak için onun Ay burcunu ve Ay’ın yerleştiği Nakhastrasının özelliklerini bilmeliyiz. Ay, kadınlar için özel bir analiz noktasıdır. Gezegen horoskopun 12 evinde bir turunu bir aylık süreçte 27 günde tamamlar. Sağlıklı bir kadının adet dönemi bu evreyi izler. Doğum haritasındaki Ay’ın zararlı etkiler alması bu devredeki karışıklıklara neden olur. Bir kadının adet dönemi Ay ve Mars’ın birbirini etkilemesine bağlı olarak tetiklenir. Bazı kadınlar çok sancılı adet süreci görürler.

Hint astrolojisinde Ay zihnin , akıl ve kavrayışın, seks organlarının, cinsel hastalıkların ve göğüslerin simgesi ve yöneticisidir. Zayıf bir Ay ve olumsuz bir takımyıldızı bu organların hastalıklarını gösterir. Ay, Vedic Astrolojisi’nde en çok önem verdiğimiz gezegendir. Kişinin ruhsal durumunu, duygularını ve annesi ile ilişkilerini temsil eder. Ay’ın yerleştiği burç da bir yükselen burç gibi kabul edilip doğum haritası Ay’a göre de analiz edilir. Özellikle doğum saatinin bilinmediği durumlarda Ay yükselene göre yapılan analiz bir çok bilgi edinmemizi sağlar.

Ketu’nun Yansımaları

Tecrit, dünyevi isteklere kayıtsızlık, doğal yönelim yöntemleri (perhiz vs), bilgilenme, aydınlanma, ebedi özgürlük, ruhsal yetenekler, akıl, bilgi, ayrım kabiliyeti, dikkati çekmeme isteği, hayaletler, ruhlar, astral güçler.

Rahu ve Ketu’nun ortak Yansımaları

Ökültizm, ruhsallık, zorlayıcı- bilinçsiz davranışlar, korkular, fobiler, kabuslar, akıl bozuklukları, düşük insanlarla beraberlik, bağımlılık, kötü huylar, zehirler, yanılsama, aldanma, kirlilik, pislik, parazitler, kekemelik, kasılmalar, onulmaz hastalıklar, hırsızlık, cinayet, hapis, büyücülük, cadılık, ülser, kanser, deri hastalıkları.

Ay – Gezegen Kavuşumları

Ay’ın bazı zararlı gezegenlerle kavuşumu hayat boyu devam edecek bazı kişilik özellikleri ve sağlık sorunları yaşatabilir.Çeşitli gezegenlerin Ay’la kavuşum yaptığında vereceği etkileri aşağıda okuyabilirsiniz.

Ay Ketu Kavuşumu

Ketu gibi mistik ve hayattan kopuk bir gezegenin Ay’la kavuşum yapması kişiyi çok kırılgan yapar. Kişinin duygusal açıdan kendini yetersiz hissetmesine ve kronik depresyon yaşamasına neden olabilir. Ay’ın yerleştiği ve yönettiği eve göre etkileri değişir. Böyle bir kişinin alkol ya da madde kullanımı gibi bağımlılık potansiyeli yüksektir. Annesinden yeterince bakım ve ilgi görmemiş aile ici huzursuzluk olma olasılığı fazladır.

Ay Rahu Kavuşumu

Rahu maddi dünyanın nimetlerinin peşinden koşar. Öyle aç gözlü ve hırslıdır ki, bedeli ne olursa olsun istenilen her şeyin elde edilmesi gerekir.Gezegen, kavuşum yaptığı gezegenin etkilerini artırıcı etki verir ancak Rahu karakterinde bir değişim olacaktır. Ay’ın Rahu ile kavuşumu kişinin iç dünyasının hiç bir şekilde tatmin olmamasına, hep daha fazlasını istemesine neden olacaktır. Tabuları kabul etmeyen, ilerici bir kişilik verir.

Kadın haritasında çocuğuna karşı farklı bir yaklaşım içinde olan anneyi temsil eder.Annelik duyguları çok gelişmiş olabilse de çocuk bakımında zaman zaman takıntı haline gelmiş davranışları olabilir. Diğer insanların ilgisini çekme ihtiyacı duyarlar.

Ay Mars Kavuşumu

Mars gibi sert bir gezegenin Ay’la kavuşum yapması Chandra Mangala Yoga adı verilen maddi varlık kombinasyonunu oluşturur. Chandra Mangala yoga, zenginlik yogasıdır ve bu etkiye sahip insanlar finansal anlamda bolluk içinde yaşarlar. Ancak en zor etkileri kişinin çabuk sinirlenen ve kavga etmeye sürekli hazır bir ruh hali içinde olmasına sebebiyet vermesidir.Çevrenizde bir anda parlayan, durduk yere patlayan insanlar görürseniz Mars’ın Ay ile etkileşim halinde olması büyük olasılıktır. Kişiyi fiziksel anlamda güçlü, atletik yapabilir.

Harita sahibi annesine karşı da zaman zaman sert bir tutum içinde olabilir.Ay’ın Mars’la ilişkisi hem kişinin genel sağlığı hem de annesinin sağlığı açısından olumsuz bir durumdur.Kazalar, ameliyatlar, kronik hastalıklar çok fazla yaşanabilir.

Yoga, kadınlar(AY) ve erkek sayesinde elde edilen varlığı da temsil eder. Kavuşumun Jüpiter’le ilişkisi yoganın olumsuz etkilerini azaltabilir. Kan fazlalığı, yüksek tansiyon başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlara neden olabilir.

Ay Satürn Kavuşumu

Satürn, astrolojinin en zararlı kabul edilen gezegenlerinden biri olarak Ay ile ilişkisi olumlu kabul edilmez. Gezegen yıkıcı ve tahrip edici etkilere sahiptir.Ay, duyguları temsil ederken Satürn duyguları hiç bir zaman hesaba katmaz. Satürn’e göre her şey kuralına uygun işlemelidir.

Satürn Ay kavuşumu, doğum haritası sahibinin çeşitli psikolojik sorunlar yaşamasının dışında hayat boyu süren bir çeşit sadesati yaşatır.Kişi, hayat boyu stres altında yaşayacak, bir çok konuda huzursuzluğu olacaktır. Ancak, bu huzursuzluğa doğuştan sahip olduğu için sorumluluklarının oldukça bilincinde olacaktır. Hint Astrolojisi’nde hayatın en sıkıntılı 7.5 yıllık süreci olan Sadesati*, ruhsal ve psikojik açıdan çok sıkıntılı geçebilir Çevresindeki insanları yönetme eğiliminde olmaları, annelerinin de kendilerini sürekli kontrol altında tutmalarından kaynaklanmaktadır.Sağlık sorunlarının yaşanma olasılığı anneleri için de geçerlidir.

Kadın natal haritalarında Ay’ın özellikle Satürn Ketu gibi zararlı gezegenlerle bağlantısında özellikle meme kanserinin sıkça görülmüştür. AY, kadın haritasında göğüsleri temsil eder.Herhangi bir şekilde zarar gören Ay göğüslerle ilgili sağlık problemlerine neden olabilir. Ay da ruhsal durumu tanımlar. Düşünce yapısı ve aşırı stres (Ay Satürn ilişkisi) kadınlara özel bu tür sağlık problemlerine neden olabilmektedir.

Sadesati

Transit Satürn’ün doğum haritasında Ay’ın yerleştiği burçtan bir önceki burca girmesiyle başlayan ve Ay’a göre ikinci evden çıkmasıyla sona eren yaklaşık 7.5 yıl süren hayatın sıkıntılı sürecidir.Her insan hayatı boyunca 1 ya da 2 kez bu dönemi yaşar.

Birde Hint Astrolojisine göre doğum tarihleri aralığında ki Güneş burcunuzu sormaktasınız. 

Hint Astrolojisinin en büyük farkı Yıldızıl Zodyağı kullanıyor olmasıdır. 24 derece Ayanamsa farkıdır değerlerin değişmesinde ki sebep. Hint Astrolojisi öncelikle Ay merkezli yorumlarda kullanılıyor olsa da her Astroloğun yaklaşımı farklıdır. Ben her analizde öncelikle Lagna yani Yükselen sonra Ay konumuna göre değerlendirme yapıyor. Analiz ve Transit yorumlama çokça tecrübe ile paraleldir. 140 adet haritayı bünyesinde barındırıyor olması çeşitlilik açısından ve öngörülerde zengin bir aura oluşturuyor. 24 derece farkı Rasi haritalarınızda ki her nokta için yani kullandığımız 7 gezegen ve Ekliptik Düzlem için geçerlidir. Bazende son derecelere denk gelen yerleşimler Vedic için değişmez. 30.00-24.00 derece hesaplaması ile Rasi haritalarınızda ki değerleri bulabilirsiniz.
21 Ağustos 2017 tarihinde saat:21.00 sularında Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması yorumlarını okurken Güneş yerleşiminizi baz alarak da faydalanabilirsiniz.

Koç Burcu (14 Nisan – 13 Mayıs arası doğanlar)
Yönetici gezegeni MARStır. Çok yüksek hırs ve cesaret sahibi olurlar. Eleştiriden, ince davranışlardan ve diplomasiden hoşlanmazlar. Kafalarının doğrultusunda ilerleyen ve başkalarının duygularına aldırmayan kişilerdir. Doğaları gereği aceleci ve sabırsız olurlar. Yaşamda genel olarak iyi bir mevki ye gelmeyi ve para kazanmayı başarırlar. Bu kişilerin romantik serüvenleri birden gelişir. Bununla beraber evlilik yaşamları bu kadar mükemmel geçmez. Çünkü, eşlerini anlamaya çaba göstermezler. Bu süreçte doğan kişilerin 14 Ağustos-13 Eylül veya 14 Aralık-13 Ocak arasında doğanlar ile evlenmeleri olumludur. Burcun hastalıkları baş ağrıları, göz sorunları ve kafaya gelen yaralardır…

Boğa Burcu (14 Mayıs – 13 Haziran arası doğanlar)
Yönetici gezegeni VENUS:Güzel renkli giyinmeyi severler, hükmedici ve inatçı olurlar. Pratik işlerde başarılı ve güven duyulan insanlardır. Genel olarak sabırlı ve dayanıklı olup, büyük bir azim gücüne sahiptirler. Boğa burcları insanlarından sadık ve vefalı dostlar çıkar. Kişisel rahatlarına ve para konularına karşı hassas olurlar. Güneş’i Boğa’da olan kişi erotizmde duyarlı, kıskanç ve seks konularında duygusal olur. Boğa burcu doğumlunun 14 Eylül-13 Ekim veya 14 Ocak-13 Şubat arasında doğanlar ile evlenmesi olumludur. Duygular ve hisler bakımından kolayca yanılabilirler. Boğa Burcunun sağlık sorunları gırtlak,geniz ve ciğerlerin üst kısımlarından kaynaklanır..

İkizler Burcu (14 haziran – 13 Temmuz arası doğanlar)
Yönetici gezegeni MERKÜR:Havai değişken karakter ve mizaç sahibi olurlar. Ruhsal durumları kolayca değişebilir. Bir kural olarak huzursuz, diplomat davranışlı ve hırslı kişilerdir. Kültürlü, eli her işe uygun ve pek çok alanda başarılı olacak karaktere sahiptirler. İkizler insanı aşk hayatında kararsız davranır. Doğal olarak şıpsevdi olurlar ve cok çeşitli aşk maceraları yaşarlar. İkizler’de doğanlar 14 Ekim- 13Kasım veya 14 Şubat- 13 Mart arasında doğanlar ile başarılı evlilik yapabilirler. İkizler sağlık olarak sinir sistemini, sindirim sistemini ve göğüsleri etkiler.

Yengeç Burcu (14 Temmuz – 13 Ağustos arası doğanlar)
Yönetici gezegeni AY:Anac değişken, duyarlı, huzursuz ve vesveseli olurlar. Duygusal davranışlardan tutkulu kolayca vazgeçmeyen tabiatları vardır. Evlerine ve ailelerine düşkündürler. Bununla beraber mutlu aile yaşamı nadiren elde ederler. Sert işlere ve kurallara dayanıklı olduklarından genel olarak iş yaşamında başarılı olurlar.
Yaşamda yüksek mevkilere erişmelerine çok sık rastlanır. Doğal olarak romantik, sevgi dolu ve şefkatli mizaçları vardır. Yengeç’ler 14 Kasım-13 Aralık veya 14 Mart-13 Nisan arasında doğanlarla mutlu olabilirler. Onların hastalıkları gastrit sorunları,sinir depresyonları ve ruhsal sarsıntılar olabilir.Bunlara yakın hastalıklar mide sorunları, sinirsel hastalıklar ve depresyonlar.

Aslan Burcu (14 Ağustos – 13 Eylül arası doğanlar)
Yönetici gezegen GÜNEŞ:Aslan kişiliği Sanatı gece yaşamını cömert, açık sözlü, güvenilir ve lider yaradılışlıdır. Para konularında talihli ve dürüsttür. Çok güçlü iradeye ve amaçlarına yönelme hırsına sahiptir. Aşk ve romantizmde sahiplenici, duyarlı, dürüst ve isteklidirler. İnatçı ve dik kafalı davranışları yüzünden karşı cins ile sıkça anlaşmazlıklara düşerler. Aslan kişisi 14 Aralık-13 Ocak veya 14 Nisan-13 Mayıs arasında doğanlar ile mutlu olabilirler. Aslan’ların sağlık sorunları kalp problemleri, baş ve kulakları etkileyen ağrılar olabilir.

Başak Burcu (14 Eylül – 13 Ekim arası doğanlar)
Yönetici gezegen MERKÜR:genel olarak hayatta başarılı olurlar. Çok titiz yargı güçleri ve keskin analiz kabiliyetleri vardır. Ne başkalarını etkilemeye çalışırlar, ne de kendileri aldanırlar. Hayatta daima yüksek yaşam düzeyi ararlar. Başak’lar halkla ilişkili muhasebe matematik alanlardaki işlerde başarılı olurlar.duygusal yanlarını anlamak zordur. Hem güçlü hem de zayıf tarafları vardır. Başak’lar 14 Ocak-13 Şubat veya 14Mayıs-13 Haziran arasında doğanlar ile mutlu olabilirler..Başak’ları sağlık sorunları Ayrıca, göğüs sorunları, kol ve omuz sinirlerini mide bağışıklık sorunları kapsayan arazlar gibi problemleri olabilir.

Terazi Burcu (14 Ekim – 13 Kasım arası doğanlar)
Yönetici gezegeni VENUS:düşüncelerinde ve davranışlarında kararlı insanlardır. Çok kuvvetli ileriyi görme yetenekleri ve sezgi güçleri vardır. Diplomat davranışlıdır ve her an tetikte, dengeli ve dürüst olurlar. Çevrelerinde geniş bir tanıdık ve dost halkası bulunur. Resmi işlerde güvenli kişilikleri ile yer bulurlar. Evlilik açısından ise her zaman mutlu olamazlar. Terazi’ler 14 Şubat-13 Mart veya 14 Haziran-13 Temmuz arasında doğanlar ile başarılı evlilik yapabilirler.Terazi burcu sırt bel ağrıları, böbrekler ve başını kapsayan sağlık sorunları ile karşılaşabilir.

Akrep Burcu (14 Kasım – 13 Aralık arası doğanlar)
Yönetici gezegen MARS: Akrep’ler genel olarak çift yönlü yaşarlar. Biri kendilerine ait diğeri de başkalarına yönelik tarzları vardır. Politika ve iş alanlarında berrak görüşleri vardır. Erotizmleri güçlü ve seks yaşamları canlıdır. Evlerinde egemen ve dogmatik davranırlar, Akrep Burcu azimli, bağımsız ve enerjik olur. Çok yönlü ve çekici bir karakteri vardır. Bir paradoks olarak en asil ve en temelsiz insanlar bu burçtan çıkarlar.Evde egemen ve dogmatik davranırlar. Akrep insanı 14 Mart-13 Nisan veya 14 Temmuz–13 Ağustos arasında doğanlar ile mutlu olabilir. Akrep burcu sağlık sorunları ciğerler ve üreme organları ile alakalı olabilir.

Yay Burcu (14 Aralık – 13 Ocak arası doğanlar)
Yönetici gezegen JUPİTER: Yay Burcu kişiliği şevkli neşeli şen fakat, düşüncesizce davranan bir özellik gösterirler. Genel olarak açık sözlüdürler ama, bu yönleri ile kolayca düşman kazanırlar. Kendileri dürüst olduklarından aldatılmaktan nefret ederler. Dostluk yanlısı ve sosyal insanlardır. Her konuda bilgi sahibi olmak istedikleri aşırıya kaçarlar ve ani kararlar verirler. Bununla beraber hangi konu olursa olsun başarılı olabilirler. Ani bir karar ile evlenmeye kalkarlar ve bazen mutsuz olurlar. Yaylar için uygun eşler 14 Nisan- 13 Mayıs veya 14 Ağustos-13 Eylül arasında doğanlardan çıkar. Yay insanı sağlık sorunları karaciğer akciğer sinir sistemi hastalıklarından rahatsız olur.

Oğlak Burcu (14 Ocak – 13 Şubat arası doğanlar)
Yönetici gezegen SATRUN:Hint Sisteminde Oğlak Burcu simgesi keçi yerine timsah ile gösterilmiştir. Bu süreçte doğanlar zihinsel olarak çok güçlü, kararlı hazimli Sıkı bir işçi oldukları kadar derin bir düşünür de sayılırlar. İdarecilik ve yöneticilik kabiliyeti isteyen tüm işlerde başarılı olurlar. Ne başkalarını incitici davranırlar ne de onları incitmelerine izin verirler.Aile yaşamları sorunlu geçebilir. Oğlak’lar için uygun eşler 14 Mayıs-13 Haziran veya 14 Eylül-13 Ekim arasında doğanlardan çıkar.Oğlak’lar için başa gelen hastalıklar romatizma, deri arazları ve kemik diş rahatsızlıklarıdır…

Kova Burcu (14 Şubat – 13 Mart arası doğanlar)
Yönetici gezegen SATRUN: Kova’lar aşırı ÖZGÜR ruhlu olurlar Bazen kendilerini kontrol etmeyi elden kaçırabilir ve sonradan pişman olacakları şeyler söyleyebilirler. Sosyal yaradılışlı olduklarından hayatta yalnız kalmak onları rahatsız eder. Bununla beraber çok iyi dostları ve rehberleri olur. Tartışma ve münakaşalardan üstün ve galip çıkarlar. Bilimsel yanları kuvvetli olduğundan böyle alanlarda çalışabilirler. Aşk maceralarında gizlilikten hoşlanırlar ve evlilik hayatları engebeli geçebilir. Kova’lar 14 Haziran-13 Temmuz veya 14 Ekim-13 Kasım arasında doğanlar ile uyuşabilirler. Mide hastalıkları ve dolaşım sistemi sorunlarından rahatsız olurlar.sağlık sorunları genelde bacaklarında olur mide hastalıkları ve dolaşım sistemi bozuklukları onları rahatsız edebilir…

Balık Burcu (14 Mart – 13 Nisan arası doğanlar)
Yönetici gezegen JUPİTER: cömert, sempatik ve kibar hassas davranışlıdır. Derin düşüncelere dalmayı ve hayeller kurmayı severler ve biraz melankolik olurlar. Dostlarına karşı dürüst ve yüklendikleri her konuda güvenilir kişilerdir. Balık insanı güçlü biçimde sevmek ve sevilmek ister.Balık’ların romantik yanları onları gizli aşk ilişkilerine iter. Bu insanlar için uygun eşler 14 Temmuz-13 Ağustos veya 14 Kasım-13 Aralık arasında doğanlardan çıkar. Sağlık sorunları genelde ayaklarında ve ayak bileklerinde olur.

Hayr’dan hayr, şer’den yine hayr doğsun zümrelerimizde zira değişimin tam merkezine geldik hem bireysel hem global anlamda…

Sevgiler

AYŞEN TOK