Alemin Gayb Perdesi & Akrep Dolunayı

Dua et ve bekle; Bilinmez ki gaybın ressamı sırlar, perdesinde ne yaptı..?

Hafız Şirazi

Evvelinde azıcık dertleşelim istiyorum. Astrology zor bir alan, zor olduğu kadar ruhen yorucu ve emeği fazla. Astrology eğitimini herkes alabilir fakat başarı tecrübe zamana endeksli. Terimleri ezberlemek, Sankritçe gramer kuralları ya da bu terimleri makalelerin içerisine yansıtmak yazılarımızı sıkıcı ve okunmaz hale getirebilir. Zira Vedic Astrology çokça matematik hesabıdır. İşinize yarayacak şekilde sizlere derdimi anlatayım ve sizlerin hissinizi kelama dökebileyim bu kadarı bana inanın yeterli. Aksi takdirde yazmaya kalksak okumaktan nefret edersiniz. O deyimler ki ardı ardına sıralanmaya başlandığında durum çokta havalı olmuyor hani! Vedic Astrology adına Türkiye’de çok fazla kaynak bulunmamakla birlikte evrenin sizi hazırlaması diye bir kuralda var. Bakınız bana bir Ketu geldi başıma ne hallere devşirildim velev ki Yaratıcının biçtiği role en sonunda büründüm. Teknik bilgiyi her yerde bulabilirsiniz, yorum işin sanat kısmıdır. Ve inanın bana en zor kısmıdır. Varsayalım ki tekniği ezber ettik (etmedende olmuyor) gerçek yaşam anında uygulamaya sokarken şaştığınız, konuşamadığınız, yazamadığınız noktada devreye sezgi, duygu ve edebiyat girmeli.

Vedic Astrologlar ya da Batı Astrologları onlarında bir insan olduğunu ve bu olumlu-olumsuz tüm enerjilere maruz kaldıklarını, yanılabileceklerini, yaşamsal anlamda zaman zaman tıkanıklık yaşayabileceklerini, dokulmazlıklarının olmadığı unutmamanız gerekiyor. Hiçbir Astrolog sizi içerisine düştüğünüz mevcut sıkıntıdan kurtaramaz. Sadece tehlikenin gelişini, gidişini, yaratacağı tahribatı haber verebilir. İnsan bilinmeze her daim merak duyar lakin Astrology fal değildir. Yorum duymak isteyen özellikle olumlu yorumlar duymak isteyen sizler ne görürsek onu yorumladığımızı ve kaderinizi asla değiştiremeyeceğimizi bilmelisiniz. Sezgi tabii ki teknik bilgi kadar önemlidir. Şahsım adına sizlerin kalbine ve ruhuna dokunduğum için mutluyum.

Aşk geçicidir. Sevgi ve saygı kalıcıdır. Sev beni;  sayayim seni ya da say beni; seveyim seni….Hepsi bittikten sonra çiftleri bir arada tutan şey? Bunu sormayın! Pekıiiii her şeyi bitiren Satürn ve Ay düğümleri ise demek ki bitmeyecek birşey yok! Kimse vazgeçilmez değil zira….Ahhh bu gezegenler. “Benim icin sakın üzülme, kendin içinde sevinme.” Genel anlamda tüm yazılarımda kullanırım bu cümlemi. Evrende ben dahil kimsenin dokunulmazlığı yok. Kimsenin torpili yok. Şayet öyle olsaydı çok iyi adamlar ölmezdi (Atatürk ya da Hz.Muhammed) gibi…Rabbim sınavlarimizi kolaylaştirsin. Bundan 3 yıl önce bir analiz yapmıştım o zamanlar şimdi ki kadar profesyonel değildim lakin sezgiler yine doğru çalışıyordu. Şimdilerde bana şükür etmek düşüyor hemde binlercekere hamd olsun. Yürüdüğümüz yol belli, yola çıkış gayemiz belli, yolda bulduklarımız belli, yolda bıraktıklarımız belli, lakin yolumuzu kaybetmediğimiz, sapmadığımız, şaşırmadığımız, kimseye bulaşmadan sadece okurlarımıza hizmet ettiğimiz besbellidir. Dürüstlük payemiz olsun. Canınızın acıyacağını bile bile beni okumaktan vazgeçmeyenlere de selam olsun. Bir daha sonsuz teşekkür ederiz.

Merkür çok cilveli enerji yayıyor. İletişimde aldanıp, aldatıp, kandırıp yakmayın gemileri yıkmayın gönül kabenizi. Süreç biter utanirsiniz. Asparagas haberlere Rahu ve Jüpiter görünümü eşliğinde geride pişmanlık kalır. Merkür zodyağın fırıldak Ömer’idir. Kime dönse yüzüne hemen onun dostu olur, o kimseden medet ummazda. Diğer argümanlarıda hesaba kattığımızda Merkür yerleşimi bireysel horoskoplarda önemlidir. Teknik zeka dediğimiz işlev bir nevi. Şans dediğin yakalanmaz ki o doğuştan vardır ya hep ya hiç. Jüpiter hediyesidir. 10.ev güçlü olmalıdır. Beraberinde 11.evde zira azme 11.ev alanından ulaşırız. Dolunay Mars ve Venüs etkisinde yani süreç başladığında buz gibi sular, kolonyalar yaşayacağınız şoklarda aymanıza kafi gelmezse şerbetli şerbetli mevcut duruma devam edeceksiniz demektir.

Vedic değerlerine göre 9 Haziran 2017 feleğin 8.evinde Ay, Akrep ile koyun koyuna iken Boğa burcunda ki Güneş ve Merkür’e kılıç çekecekler. Venüs tek başına takılıyor semada. Lagnadan itibaren değerlendirisek 2.ev ve 8.ev eksenlerinde ki curcunaya neler neler dahil olacak bakalım. Duygular zedelendi zira ve gizem hakim belki de ses içinde çok sessiz geçmeye aday bir Dolunay gibi düşünülsede  nazarımızda öyle değildir. Kendimizden emin olmayacağımız aksine güven sorgulayacağımız değişik bir süreç. Tüm tabuların bizi cezbedeceği, yoğun tutkuları , derin özlemleri ve aşırı sahiplenme gereksinimlerinin gömüleceği bir enerji. Bunu kabullenmekten çok çekinsek de, duygularının derinliğini gizleyebilmek için çok zaman harcasak ta ( ama başarılamayan çabalar ). Bunun sonucunda da bugün ya ilk darbeyi indirir ya da sıkı savunmaya geçip kimsenin kendimize yaklaşmasına izin vermeyebiliriz. Lagna yöneticisi ile Yay burcunda ki aneratik dereceli ve Retro Satürn arasında destekleyici görünüm varken aşk konuları düğüm olacak demektir. Bir çok Astrolog Venüs-Satürn beraberliğini soğukluğu hakim kalıcı bir enerji olarak yorumlasada ben böyle yorumlamıyorum. Duygular soğuduktan sonra sağlamlığın, kalıcılığı ne anlamı olabilir?. Hint’lilere göre de Satürn ve Venüs dosttur. Dolunay anında Ay Ketu ve Rahu’dan kare görünüm almakta. Fakat Lagna Terazi Mars enerjisi ile desteklenmekte. Ben her şeyi bilirim mantelitesiyle, çok çabuk değişecek bir ruh yapısı, çabuk sinirlenen ve hislerine yenilen bir tavırla kırıcı olabiliriz. Duygular ”ben acıtarak severim” diyor çünkü 🙂 Ay Akrep de iken, kişisel olarak kendimizi sevemez, kendimize güvenemez ve yeteneklerimizi gösteremeyiz belki de bu yüzden bu kadar daralır ve bu kadar dibe vururuz. Dolunay etkilerini + ve – olmak üzere 5 gün zaman diliminde ve 15 Haziran’a kadar yoğun hissederiz, tam etki ise Dolunay anında Dolunayın oluştuğu ev ve hemen 180 derece karşıt evi aktive olur.

Bütünleşme, sevilme ve iz bırakabilme ihtiyacını direkt olarak ifade etmek yerine, planlar yaparak çoğu kez farkında olmadan son derece ince hesaplı ve önsezili olarak hazırladığımız planlarımız uzun süre işleyecektir. Akrep konsepti budur. Herkesi fethetmek ve kendine bağımlı kılmak içgüdüsü ile aşırı kıskanç , affetmeyen ve intikamcı hallerimizin sık sık depresif ve melankolik havalara girmemizin zararı ise yine en çok kendimize olacaktır. Ay’ın bu Akrep halinde lütfen Alkole dikkat edelim. Bu günler de özellikle Süt, beyaz peynir, yoğurt, balık, karaciğer, böbrek, yağsız etler, buğday, yulaf, çavdar, bezelye, yeşil fasülye, lahana, marul, mısır, elma, üzüm, portakal, greyfut, incir-hurma, şeftali, ceviz, fındık vb.den bol bol tüketilmelidir. Astrolojiyi bilmek bu işte belki de insanları hatalarıyla kabul edebilmek, engin bir hoşgörüye sahip olabilmek. Ben seviyorum AKREP etkisi taşıyan herkesi, kendimde su grubu olduğum için onları iyi anlıyor ve aynı tutkuları dolaştırıyorum beynimde çünkü Akrep noktam 5.evim. Duygular karanlık ve hiçbir zaman su yüzüne çıkmayacak kadar derinlerde belki şarkılar anlatır bize! O da yetmezse gizem içeren her davetiye cezp edecektir zihinlerimizi. Yeni Ay ve Dolunay evrelerinde görülen rüyalardan ve öneminden bahsedelim istiyorum. Rüyaları kontrol ettiğimiz Rasi haritalarımızda 4.ve 12.ev yerleşimleridir. Gezegenlerin natal yerleşimleri görülen rüyalarda son derece etkilidir ve tabii ki transit gezegenlerin görünümleri de konuya aktif. Yeni Ay evrelerinde Ay’ın ışığı olmadığı için hep geçmişi ve geçmişte kaybettiğimiz ölülerimizi görürüz. Dolunay anında ise bilakis uykusuzluk hakim olur bu durum Dolunay anının 4.ve 12.ev oluşumlarında geçerlidir. Günlük yaşadığımız olaylar, sevinçler, korkular, kayıplar, duygu inisinasyonları, yaşadığımız tüm tranvatik durumlar bilinç altına kotlandığı için rüyalarla yakından ilgilidir. Su grubu mensupların genel anlamda sezgisel farkındalıkları yoğun olduğundan rüyaları çıkar. Bunun yanı sıra Aslan-Koç-Yay konumlarının ardı 12.evleri su grubu olduğu için sezgisel farkındalıkları vardır.

Vedic Astrlogy jargonunda rüyaların bilimsel açıklaması yoktur fakat uyku halini irdelediğimiz 4.ev ve 12.evdir. Bu ev konumları Dolunay ve Yeni Ay oluşumlarına denk gelirse rüyalardan daha ziyade uykusuzluk hali hakimdir. Çok değişik kombinasyonlar söz konusudur uyku ve uykusuzluk hali içerisinde bir örnek vermek gerekirse Atmakara Gezegeni Mars olan ve Lagnadan itibaren 12.evine yerleşen bir bireyin göreceği rüyalar; Kabus, gizem ve cinsellik üzerine olabilir. Şiddet ve yüksek noktalarda gezmek kadar sezgi ham maddesi olacağından geleceğe yönelik haberler verir. Hayat ne tuhaf yanan bir sevdanın incecik nakaratı gibiyiz aslında hep bir tekrar hali. Bizler sahip olduğumuz yaşamlarda bir misyon uğruna cennet ve çöl arasında ki o sahra çöllerinde yol almaktayız. Alnımızda ki yazıya rızamızdır kader dediğimiz. Şimdi bu Yeni Ay ve Dolunay evresi kimilerimizin yüreğine yetim sevinçler ekecekken kimimizi ise pembe düşlerin gerçekleşmesiyle şenlendirecek. Bunca yazdım sizlere yaklaşık 5 yıldır yazıyorum bu sitede ise 3 yıla yakın zaman. Neyi gözlemlediniz diye sorduğunuz da derim ki Dusthana ev işte oraya denk gelmemeli Ay’ın her hali yani 2.6.8.12. gerisi mi gerisi harikulade duygulara gebe. Umut ve hüznün aynı zamanda yaşandığı feleğin çarkında sayın bakalım Lagna ve Ay konumunuzdan itibaren Akrep-Boğa ekseni kaçıncı evler? 1.5.7.11. evlerse çok güzel gelişmeler yaşamlarınızı yıldız sevişmelerine boğacaktır. Ruhumuza dolanan kutsal dokunuşların vakur edalarıyla felek bazen aşırı medeni davranırken bazen de utangaç göz yaşları bırakarak ömrümüzden zamanlar çalmakta ve bu sıfatla ömürlerimiz tükenmekte hep bir umut hep bir beklenti halleri. Gecenin kör karanlığında Ay’ın endamı sevgiliyi sadece rüyalarda var etse de başka umutlar ekleyecek bundan sonra düşlerimize. Düşün bakalım benim muhatap bildiğim canım okurum; kaç umut tükendi kaç gülücük yer aldı yaşamlarınızda?. Bazılarımızın yaşamlarında hiç bitmeyen yağmurlar var hani bunu da biliniz diye yazıyorum. İnsan kolay sarhoş olur hem de çok kolay, aşk bir şaraptır, sesimiz, yankımız, şiirlerimiz ile bu 2.makale 3. makalede bireysel Lagna ve Ay konumlarınıza göre yüzeysel etkilerinden bahsedeceğim.

Hayat engebeli yollara gebe. Hiç kapanmayan bir yarayla dolaşır bazıları, bazıları ise yaşam zorluklarıyla ve ekonomik sarsıntılarla boğuşmakta bu camdan gökkubbenin altında. T.Satürn Akrep yerleşimine geri dönüyor. Yaz ayları sizlere 2014-2015-2016 gündemlerinizi hatırlatacaktır. Önümüzde ki günlerde daha yoğun hissedeceğiz. Gezegen 3 cups çizgisini aşmalı ki yaşamlarımızda ki baskısı azalsın. 3 cups çizgisi hizasında dolanmakta. Birde bunun Tarası var, Vedhası var, Sav puanı var. Gözyaşının dile gelmiş halidir Dolunay evreleri. İnsan yaşamın yorgun işçisidir. Yaşadıklarının izini sürer, her bir iz tecrübedir, her bir iz çığlıktır, her bir iz feryattır, her bir iz mutluluktur, her bir iz bir sonrası için pusuladır, her bir iz hayata mühürdür…

Ay doğduğunda gökyüzünde gün batar. Gün batarken izlerini saklar, izler yangın olur sabahı bulur. Ya söner, ya sönmez! Sönmez ise biliniz ki Satürn ve Ekliptik Düzlem baş rollerdedir. Mevsimlerimiz kırıldı bazılarımızın, can’lar verdik ve dahi vermeye devam edeceğiz. Hastalıklar ve ölümle tanıştı bazılarımız. Kimileri vakitli, kimileri vakitsiz, Ayrılıklar yaşandı ve kavuşmalar. Yalanların gölgesinde, yüzde ki maskelerde düştü. Gerçekler göründü. Bazı dönemlerde üzüntü eker insan ömrüne. Bu nasıl olacak diye soruyorsunuz değil mi? Gizli aşk ilişkisi yaşayan anne, sevgilisine infaz emri veriyor, kızını öldürmesi için…Bu acılar bitmez bu coğrafyada! Kader budur işte! Ardında kalacak hüzünlü zamanlarda dilerim o anne pişmanlık duyacak! Acep duyması ne derece akıllanmasına vesile olacaktır? Satürn ve Ekliptik Düzlem varya düşlerin miadını eskitir. Bir gün hatıralar yangına döner o yangın sönmez! Sönmez zira ülke Mundane haritasında Lagna ve Ay yönetici Nakhastrası olumsuz bir yıldızdır. Ve bu ülkede ki kadınlar her daim ağlayacaktır. Bu ülke Haziran ayında ağlayacaktır.

Ülke demişken bakalım mealine; Lagna ve Ay’dan itibaren 6.ev ve 12.ev alanlarında ki enerjinin yansımaları Mars enerjisiyle Nisan ayında ki konulardan pek farklı değildir. 6. Ev; Kamusal alanda çalışan tüm işçi ve çalışanları, sendikaları, çalışanlara hizmet eden toplu dernekleri, iş durumlarını, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıkları, sağlık çalışanlarımı, yediğimiz yiyecekleri temsil eder. Aynı zamanda toplumsal olayların irdelendiği bu alan güvenlik anlamında tüm personeller, ordu , polis, donanma ve savaş gemilerini, sahil güvenlik v.s. gibi alanları simgeler. Kümes hayvanları ve evcil ev hayvanları da bu evin konusudur. Sağlığımızı içerecek çok konu mevzu bahis olacaktır. İş ve işçi bulma kurumları, kadar iş sebebiyle oluşabilecek işçi kazalarıda yaşanabilir. 12. Ev; Gizli düşmanlarımızı, gizli örgütleri, casusları, derin ve gizli yapılanmaları, şantajları, hırsızlıkları, suçluları, suikastleri, gümrük kaçakçılığında gelişen haberleri, uyuşturucuları ve kullanıcılarını temsil eder. Ayrıca, işsizlik, grevler, sendika problemleri, hapishaneler, hastaneler, akıl hastaneleri, huzur evleri, yetimhaneler, klinikler, yardım kuruluşları ile ilgili haberler gündemlerimizde yer alacaktır. Karaka gezegen simgeleri açısından Jüpiter-Rahu-Mars ve Satürn arasında oluşan kare hiç hoş değil arkadaşlar! Su ve Toprak gruplarında oluşan Dolunay ve Yeni Ay enerjileri jeolojik olaylarda tetikleyici etkendir. Su burcu Akrep ve Boğa ekseninde gerçekleşecek olan Dolunay gizem içeren konularda iç dünyamızı, bilinçaltımızı, güvenliğimizi temsilen her hususta, pasif ve aktif kararlarımızda hele bunları gündeme sokmak nasıl olacaksa? Karar aşamaları tamam mı? devam mı? Toprak grubunda ki Yeni Ay’la birlikte tamamlanacak enerji daha çok geleceğe yönelik hedeflerimizde oluşacak güvenlik çemberimizi, emlak alım satım konularını, birikimlerimizi, yatırımlarımızı yönetir. Özellikle Haziran ayı Deprem-Toprak kayması-Sel felaketi gibi afetlere yakın tarihlerdir. Velev ki Ağustos-Eylül  2017 itibariyle deprem ülkemizin korkulu rüyası olacaktır. Kuzey, Kuzey Doğu ve Güney yönlerini işaret ediyor haritalar. Ağustos 2017 itibariyle ise sadece Kuzey Doğu ve Güney bölgelerini gösteriyor. Ah Satürn ne çok can aldın Akrep seyrinde, dileğim odur ki mezarlardan yükselen ruhlar bu ülkenin geleceğinde ki baharlar olsun…

Travma çığlıklarıyla bunalanların ruhlarında, dudaklarında, hayatlarında, arzularında farklılıklar oluşur. Bu farklılıkların sebebidir Dasa evreleri. Her Dasa evresinin değişiminde kıymık batar cana. Bağışlayan ruhunuzun ve sonsuz sevginin sizlerle olmasını dilerim. Bazen dalga durulmaz! O dalgada boğulmakta kaderdir! Asla ve asla size değer vermeyenleri önemsemeyin. Zira hayat çok kısa! Eğri ile doğrunun kalıplarını öğrenme vakti Ay ve Lagnası Kova-Aslan-Akrep-Boğa olanların.  Her mevsim değişecek, yağmur, rüzgar, müthiş bir değişimi gözlerimizin önüne serecek, yaşam gerçeğinin farkına vardıkça evrende bizlerin egosu eğilecek ve kocaman bir Eyvallah demeyi öğreneceğiz. Hayat direncimize ahenk katan bu görsel güzellikler, ömrünü tamamlayan ve toprağa düşen bir tohumun hikayesinin sonunda gizli, sonuçlar AKREP DOLUNAYIN da ve asırlarcada bu devran böyle devam edecek. Önemli olan mutluluğu gönülden isteyebilmek. Gözyaşları, sevinçler ve dillendirilmeye çekinilen kaderler…Offffffff

Gel gör beni aşk neyledi…

Sevgiler

A.T