Aşkın Derinlerinde Gizlidir Akrep Zehiri & Akrep Dolunayı

“Herkesin hayatı roman ama herkes yazamıyor.”

Erkan Can

9 Haziran 2017 tarihine dair gökyüzü müsaade etse güzel bir haber vermek istiyorum sizlere.  Arka fona üzücü mailler yazılıyor hepinizin en hassas noktası ilişkiler. Sınandığımız, mutluluğu ve mutsuzluğu sevdiğimizin bir tatlı sözüne sığdırdığımız alan. Neden güzel haber veremiyorum sizlere! Üzgünüm Dolunay anında AY ile Ay Düğümleri ile oluşan kare görünüm, üstelikte aldığı Retro Satürn ve Mars enerjisi ilişkiler adına yine birçok bireyi sevgi çıkmazına sürükleyecektir. Kadın cinayetleri, aşk vurgulu yaşanabilir. Bir mektupla başlayan sevdalarin satırları uçar gider. Rüzgarlara bırakılan sözlerin ne tadı kalır, ne de şarkılar sevgiliyi yad eder…Gezegenler vuracak birkez daha…Gecenin karanlığında yıldızların ve Ay’ın gölgesinde kalbe son işkence. İçimizde ki mezarların duası yok! Boğa burcunda Yeni Ay, Akrep burunda Dolunay fazi Merkür, Mars ve Satürn retrosu eşliğinde intikam çanları çalıyor vakit maziyi gösteriyor…

Bu 3.makalemiz hey maşallah kalemimize. Başkaları dedikodu ürete dursun bizde edebiyat yapalım.

Her insan sever, mutlu olur, istisnalar dışında acı çeker ya hani ve başlar yazmaya kağıtlara anlatmaya. Kalemime fısıldıyorum ne yazsam diye soruyorum. Dert çok, konu çok. Sizler de ilişkiler adına ne yaşıyorsanız anlatıyorsunuz bana gökyüzü enerjilerinin kontrolünde gelişiyor kavuşmalar yada ayrılmalar. Sevgisiz kalmak yada sevdiğinden ayrılmak okyanusun ortasında susuz kalmak gibi. Sevmek;  her zaman suyu görmek ama içememek . Aşk boyun eğdiğin kadardır hislere, hisler soğusa da engel ortadan kalkınca secde edecektir gönül dergahına en yüce makamdan. Aşıklar suçlu arayacağı yerde suçlu kelimeler yerine, özde cümleler kuracaktır kalplerden sevdiklerine. (Ya Rabbi; Yüreğine sığındığım, göklerin ümmeti, sen söyle az ya da öz, doğuştan vurgun yediğim Balık halimle, cümlelerim eksik, ya da ağlamaklı gözlerimle, benliğimle, sana vurgun halimle, okyanuslar kurusun sana olan AŞKIM ile……)

Ne gerek var ki süslü cümleler kurmaya, anlamlı anlamsız kelimeler üretmeden, sevgiyi tüketmeden, yalanlarla, avutmalarla, sürekli sorun aramalarla, AŞK tükenmişken gökyüzünde, artık vuslat zamanı belki de ve her tövbe sonrası aynı günahı işlemek gibidir. Bu yüzden oyuncak oldu yalan gözlere, korkak yüreklere, sahte yüzlere ve maskeler düştükçe yüzden, kelimeler dökülür ağızdan. ELVEDA….! Her sevda bir veda….!Oldu mu buda yapılır mı dediğimiz zamanlar bitmedi Venüs’ün Koç seyri Satürn görünümü ile iyi bir eyvallah çekeceğiz sevgiliye; ‘’Ya gel! Ya da ver sende kalan sol yanımı. Kırık gönlünden her ne kaldıysa geride, bırak hepsini git gidebildiğin gönüle, gönlünce!’’ deyivereceğiz… 😀

Aşk ve sevgi nedir biliyor musunuz? Aşk geçer de sevgi geçmez! Sevgiye emek verilmiştir çünkü her insan da kalan vardır aslında gecenin sessizliğinde durup dinlemektir yaralı kalbin sesini. Venüs Lagna yöneticisi olduğu için AŞK cinayetinin moda olduğu süreçlerden geçeceğiz. Bu etki ile hanginiz öldürmedi ki sevdiğini? Bu süreçte sadist yanını sevecek  herkes AŞK’ın, canım dediklerimiz bile kıyarken bize, yine de sevdik biz AŞK’ın sadist yönünü, geç kaldık sevmelere dilimiz kıyam-a teşvik etti bizleri, sözler unutulmayacak nispetteydi. Malum Merkür kare görünüm alıyor düğümlerden. Bitecek Dolunayda ölüp ölüp dirilmeler. Şimdi ana fikire gelelim; Oyunu kim kaybetti? Kim kazandı? Gerçek olan SEVGİ adına hala kalbiniz dolu mu? Dolu ise siz sınavınızı geçtiniz demektir. Boş ise ve sevgiliye lanet okuyorsanız  o sadece tutku ve sahip olma güdüsünden ibaretmiş unutun gitsin demektir.

ÇÜNKÜ SİZ SEVMEMİŞSİNİZ! Yalnızlığının labirentinde dolaşın daireler çizerek kendi halinizde, Retrolar eşliğinde!

Şimdi anlaştık değil mi benim sevgili okurum; Yürekler uyanacak bin yıllık uykusundan. ‘’Siz bu uyanışta olur da hesap sorarsanız, hani olur da karşı tarafa dem vurursanız, derseniz ki ‘’sensizliğe düşman iken ben, seni çağırmadan gelmişsen düşlerime, sen beni, ben seni bilmez iken sevmişse yürekler, hiç bir şey bilinmezken bu sonsuz evrende, çözersen bu gizemin sırrını beni de çağır.’’ Hani olur da açarsanız ellerinizi semaya kavuşmak için MEVLAM MEVLAM diyerek’’ dualarınız kabul olduğunda yanınıza beni de çağırın emi!..AŞIKLAR sıkı tutun yüreklerinizin saflarını. Girmesin araya ayrılığın ayracı ne bir söz, ne bir ötre. Aşk tebessümden ziyade gözyaşı ile arkadaş olmaktır. Aşk şarabının diğer adı, SABIR şarabıdır. Hüzne özlemin ateşine, sevdiğinizin  hasretine katlanamıyorsanız tatmayın hiç AŞK şarabından. Yüreğiniz Aşkın nuruna savaş açmışken, gözlerinizdeki bu karanlıkla üzmeyin sevdiğinizi de unutmayın ki ruhunuz  aşkın nuruna eriştiğinde, son bulacak tüm öfkeniz geçmişinizle. Ketu-Merkür etkisiyle sezgiselliğin dibini bulduğum günlerde kalemim ve gönlüm denizler gibi dalgalı. İçime yüzüyorum bazen, bazen okyanusa. Yüreğimden kopan bu kelimeler ile toparlayalım ve sizlere öncelikle Yükselen yani Lagna sonrasında AY konumlarınıza göre teknik aktaralım semayı.

Ev eksenleri bazında yazıyorum, yazdığım etkiler neredeyse tüm Haziran ayını kaplayacaktır. Yinede belirtmekte fayda var bazılarımız üzülecek, aynı gökyüzü altında yaşıyor olsak da oluşumların Dusthana ev etkileri üzücü hissedilirken, yaşadığınız Dasa evreleri ve bireysel transitler de etkendir. Bunun için bireysel Danışmanlık almalısınız. Rasi haritalarınız önümüzde ki süreçler için bir klavuz mahiyetinde keza yaşadığınız transitlerde aynı derecededir.

AY ve LAGNA KOVA&ASLAN ekseni; Yeni Ay ve Dolunay etkilerini 4.ve 10.ev eksenlerinde deneyimleyeceksiniz. T.Satürn Akrep seyri ile Kandaka Satürn ismini verdiğimiz süreci başladı. Kalp mutluluğunuz kadar toplumsal statünüzde zorlu enerjiler barındırmakta. Yaşanacaklar neticesinde bu evrenin bitiminde hayatınızın hikayesini yazabilirsiniz. Satürn etkisiyle sinirli ve depresyona meğilli bir yapıya sahip olabilirsiniz. Yaşanılacak olumsuzluklar  ruhsal enerji yardımıyla manevi yönünüzü güçlendirebilir. Akıl ve mantıkla, şansı birleştirmek zor ama deneyin derim. ASLAN konumu içinse; T.Satürn etkisiyle bu süreçte mutluluk adına bir arayış ile duygularınızı besleyen tüm donelere ulaşmak isteyebilirsiniz. Yaşamı iyi bir sorguya çekeceksiniz kalbiniz ciddi ciddi kırılacak. Uykusuzluk ker bela başınızda. 4.Ev; Anne, Annenizin sağlığı, Anneye duyulacak özlem, Kalp (duygular ve tutkular) 🙁 mutluluk, arazi, sabit değerler, gayrimenkuller ve araçlarınızla ilgili gelişmeler. 10.ev ile kariyerinizi merak ettirecek bir kaygı söz konusu, üst düzey yöneticiler tavırlarınızı yanlış algılayabilir dikkatli olmanızda yarar var. Toplum önünde şahsınıza yönelik sizi üzecek gelişmeler yaşayacaksınız. İş değişikliği de söz konusu olabilir.

AY ve LAGNA OĞLAK&YENGEÇ ekseni; Derin bir ohhh deme zamanları ancak T.Satürn Retro ve sizler için bu enerjiyi aymanıza vesiledir. 2016-2017 yılları sizleri çok elit bir Aşkla buluşturacaktır. Kalbi boş olanlar için ilginç gelişmeler yaşanabilir. Özenilerek, duygusal anlamda derin ilişkiler dostlar vasıtasıyla sosyal ortamlardan gelebilir. Satürn 5.ve 11.evinizdeki Akrep seyri yolculuğuna devam ediyor. Üstelik Yeni Ay ve Dolunay da bu eksenleri şereflendirecek. Bazılarınız ise eski Aşklarıyla ilgili duygularını yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirler keza T.Jüpiter görünüm verirken karmik, ekliptik düzlem Rahu ve Ketuda devrede ve ısrarla eskiyi gösteriyor. 5.Ev, Yengeç konumuna göre 11.Ev. Oğlak konumuna göre Çocuklar adına sorumluluk bazında artış kadar, zekanızın akıl ile kıvraklığının önem kazanması, geçmiş anılarınızı sürekli hatırlamanız, spekülasyon yaratabilecek durumlar, romantizm ve Aşk adına bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu. Oğlak ise arzu evinde ki Yeni Ay ve aksı Dolunay; Arzular, hedefler, başarma tutkusu, büyük amaçlar, istekler, karşınıza çıkacak fırsatlar, Arkadaşlar, varsa büyük kardeşler, kazançlar, mevcut varlığınızı koruma, ile alakalı konuları gündeminize taşıyacaktır. Büyük bir sevinç yada büyük bir hayal kırıklığı söz konusu olacaktır. Maddi anlamda fırsatları sizlere sunacak yeni girişimlerde bulunabilir, yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Özellikle Yengeç’ler için diyebilirim ki yıldızlar sizleri bilgelik ve mutlulukla taçlandıracak. Yaşadıklarınızı sorgulayabilirsiniz Aşklarınızı, sorumluluklarınızı, çocuklarınızı. Tanışacağınız kişiler sizin vizyonunuzu genişletebilir, etrafa bakışınız değişecek. Sezgisel yetenekleriniz artacak. Aşka yönelik arzular, tutkular, duygular ve ilginç deneyimler kazanabilirsiniz.

AY ve LAGNA YAY&İKİZLER ekseni; Yaylar için Satürn Akrep seyri 12.evinizde, bilinçaltınızı körükleyecektir. 12.ev temalarında kısıtlanma ve bir sınava tabi kalabilirsiniz. Masraflarınız aratabilir. Yüz kere düşünüp bir kere hamle yapma zamanları. Mantık ve kurallar çerçevesinde zaman sizlere yeni deneyimler kazandıracaktır. 8.evinizden aldığınız Guru Jüpiter desteği sezgileriniz kadar hukuksal sorunlarınızı çözmede imdadınıza yetişti. İKİZLER içinse T.Jüpiter 2.evinizde parasal anlamda kazançlarınız açısından destek vermeye devam ediyor. T.Mars Yay seyrindeyken size yaptığı görünüm ile heyecanlara çok çabuk kapılmamanız yönünde uyarıcı sinyal yakıyor. 6.evinizde ilerleyen T.Satürn ile iş dünyasında ani ve kalıcı değişikliklere hazır olmalısınız. Satürn sizleri epey çalıştıracaktır. Yeni Ay ve Dolunay 6.ev ile 12.ev eksenlerini aktive edecek. Her iki evde Dusthanadır ve zararlı, üzücü etkiler barındırır. İkizler 6.Ev, Yay Burcuna göre ise 12.Ev şimdi iki zararlı nokta her ne kadar Jüpiter ve Venüs gibi doğal faydalıların yerleşimleri bu noktalara temas etsede Akrep dürtüselliği ön planda. Öncelikle İkizler; Düşmanlar, rakipler, kıskanç insanlar, hastalıklar, ile uğraşabilirsiniz bir de dayınız yada kuzenleriniz varsa şayet canınızı sıkabilirler. Gizli gizli düşmanlarla yüzleşme zamanları. Yediklerinize dikkat edin. Mevcut konumunuzda iş değişikliği yada çalıştığınız ortamda ki çevreniz ile ilgili değişiklikler söz konusu olacaktır. Sağlık önemlidir bu evde. Yay 12.Eve göre; Masraflar ve harcamalar canınızı sıkabilir. Yatak zevkleri, cinsel fanteziler biraz sınanacağınız nokta, uyku sorunu da yaşayabilirsiniz. Gizli Düşmanlarınız açıkça kendilerini ifşa edecekler sonra bana demedin demeyin 🙂 Tüm bu sıkıntılar mahiyetinde maneviyat arayışına yönelebilirsiniz, rüyalarınızda geçmişinizle ve ölülerinizle buluşabilirsiniz.

AY ve LAGNA AKREP&BOĞA ekseni; Satürn tam 2.5 yıl Akrep burcunda kalacak. Akrep yöneticisi Mars’tır ve Satürn burada rahat etmez. Sadesati evresinin tam göbeği. Karar kadar kararsızlık, istikrar kadar değişkenlik. Enerji nerede? Onu hiç sormayın bu evre bittiğinde bir çoğunuz geride bıraktığınız zaman için artık yaşamınızın eskisi gibi olmadığını fark edeceksiniz. BOĞA; Bütün ilişkiler, evlilik ve ortaklık adına yeniden gözden geçecek. Yeni deneyimleri yine karmanın efendisinin 7.evinizde ki seyri esnasında öğreneceksiniz. Mahkemede bekleyen uzayan bir çok davanız netice alacak, yol ayrımları kadar hayata dair yeni evliliklerde söz konusudur. Yeni Ay ve Dolunay 1.ev ile 7.ev ekseninizde; Akrep yerleşimine göre 1.Ev öncelikle BEN dediğiniz, egonuzun, libidonuzun, sağlığınızın, görselinizin, romantizm ve tutkularınızın, derinlemesine ruhunuzca sorgu yapacağını göreceksiniz. Buna karşılık ise Boğa’ya düşen; Evlilik yaşamınız, eşiniz ile kuracağınız diyaloğunuz, seks tutkunuz ve şehvetiniz, her çeşit ortaklı konular ve varsa ortaklarınız, Mahkemesi olanlar içinse nihai kararların gündem oluşturacağının altını çizelim. Radikal kararlar alabilirsiniz. Fiziki görünümünüz ve evliliğiniz, ilişkiniz ile alakalı olarak.

AY ve LAGNA TERAZİ&KOÇ ekseni; Zorlu Sadesati evresini bitirdi Terazi konumu risk almak kadar risklerden korkmamayıda deneyimledi. Eskiyi unutmak yani yaşanılanları sizleri zorlasada Satürn bu seferde 2.evinizde burayı denetleyecek. Kendi çabanızla kazandığınız kazançları. İhtiyaçlarınız kadar harcamaya yada daha çok çalışmaya hazır olun derim. KOÇ yerleşimi ise Asthama Satürn evresiyle tanışacaklar. Bu süreç sizleri biraz zorlayacaktır. Değişim ve dönüşümün menşeidir 8.ev ve sizler bu süreç bitiminde dostluklarınız kadar ilişkilerinizide sorgulayacaksınız. Geçmişinizde size ait olan bir maddi kazanım bu süreç içerisinde geri dönebilir. Ben bu transiti yeni bitirdim ve bende bu şekilde bir yansıma oldu o yüzden tecrübeyle orantılı yazıyorum. Yeni Ay ve Dolunay evresini 2.ev ve 8.evlerde hissedeceksiniz. Dusthana kabul ettiğim diğer noktalar. Terazi konumuna göre ise 2.Ev. Koç konumuna göre 8.ev; gizliden gizliye izlediğiniz, çizdiğiniz, zihninin derinlerine gömdüğün her ne ise kişiliğinizde bağımlılık yaratan her şeyden kurtuluyorsunuz. 8.ev sırların çözüldüğü mistik bir alandır. Çok dikkatli olmalısınız ortaya çıkacak bu sırlar neticesinde BİTİŞ temalı olgular birden gündemlerinizi değiştirebilir. Mahcubiyet yaşayabilirsiniz. 8.Ev su burcu ile bağımlıdır ve bu nedenle kendini anlama (moksha) veya ebedi özgürlük evidir. Hayat, Yaşam uzunluğu, Ölüm, Vasiyetnameler ve miraslar, Sigorta kazançları, Ortak paralar, Ortaktan (nafaka dahil) gelecek paralar, Kazalar, Uzun süren hastalıklar, Kronik rahatsızlıklar, İtibar kaybı, talihsizlikler, Sezgi, Ökült bilimler, Gizli güçler, Cinsel güç, Cinsel hastalıklar dikkat edilmesi gereken ve gündem oluşturacak konular arasındadır. 2.Ev ise Terazi konumuna göre kendi potansiyel yeteneğiniz ile kazandığınız Dünyevi varlık, para, Aile, Aile mutluluğu, bilgi, konuşma yeteneği, Eğitim konularının söylenmesi gereken sözlerin ve yalanın yada doğru sözün şeklini tarif eder. Sizin için de sırlar söz konusu olacaktır. Alkol tüketimi için dikkat diyorum. Kimseyle özel konularınızı paylaşmayın lütfen.

AY ve LAGNA BAŞAK&BALIK ekseni; T.Satürn 3.evinizde karmik etkilerle geçmişte yaşadığınız bir ilişkiyi yeniden yaşamlarınıza sokabilir. Fakat sizler bu sefer tecrübeyle orantılı yol almalısınız. Felsefe yeteneğiniz ve edebi yaklaşımınız güçlenecek. Düşüncelerinizde son derece başarılı olacaksınız. Çok yakın çevrenizle, arkadaşlarınızla birlikte hedefleriniz doğrultusunda kısa ve uzun seyahatler yapabilirsiniz. BALIK yerleşimi içinse Jüpiter’den aldığınız destek kadar üzerinizde seyir eden Ketu sezgisel anlamda güçlendirdi sizleri. Değiştirmeden, dönüştürmeden herkesi, her şeyi olduğu gibi kabullenmeyi nihayet öğrenebildiniz. T.Satürn 9.ev seyri ile şans ve yaşam kalitenizin çıtasını yükseltecektir. Eğitiminiz adına yeni fikirler sizlere son derece cazip görünecek. Düşünceler çok güzel dile gelecekken yazım ve ifade şekliniz güçlenecektir zira kendimden biliyorum bende Ay Balık olarak her ne olduysa artık son bir haftada 8 makale yazdım. Yeni Ay ve Dolunay evrelerini 3.ev ve 9.ev eksenlerinde. Başaklar için 3.Ev; Varsa Kardeşleriniz, cesaretiniz, serüven yaşama arzunuz, kişisel gayretiniz, yaşam enerjiniz, sezgisel mekanizmanız, motivasyonunuz, arzu ve istekleriniz yakın çevreniz ile kuracağınız iletişim konularında hareketlenme ve neticesinde üzülme söz konusu. Yanlış anlaşılma ihtimali ile oluşabilecek kırgınlıklar. Sağlık adına Göğüs kontrollerinizi ihmal etmeyin derim. Balık eksenine göre; 9.Ev Şansınız bir süreliğine izine ayrılmak ister gibi hissettim yazarken Babanız varsa şayet sağlığı adına ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun yolculuk planları kadar dikkat edilmesi gereken Hukuksal konular ve Hukuksal süreç başlatacak girişimler. Yüksek Eğitim sürecinde yeni planlar ve yeni fırsatlar sizlerle olacaktır.

Gökyüzünde yıldızları vesile kılmış Rabbim bir çok konuya ve bu bir çok konu ettiğimiz dualarla paralel ilerlemekte. Mucize olarak yansımaktadır yaşamlarımıza..

Kimisi kabul oluyor hikmet gereği, kimisi kabul olmuyor tedbir gereği. Ay fazları seyir ederken yeni oluşumlar, gökyüzünden inecek olan matemin ve sevincin renginide anlatmakta bizlere düşüyor.

Olmayacak duaya AMİN demek yıkıyor tüm hayalleri…
Miss gibi bahar havasını solumak varken, vakitsizce buz gibi toprakla tanışanları unutmuyoruz…

Her Yeni Ay ve Dolunay evresi oluşumunda olumsuz anlamda sizlere bahsettiğim Dusthana evler 2.6.8.12.evlerdir.
Ay ve Lagna yerleşimlerinize göre 2.6.8.12.ev eksenlerinde oluşan Ay fazları yaşanılan Dasa evreleriyle birlikte farkındalığımızı üzüntü ile harmanlayarak hissettirir. Çalışalım, kazanalım, kazandıklarımız ise düşmanca geriye dönmesin mantığıyla her zaman iyi düşünsek de deneyimlerim neticesinde bu fazlar da hep hüsran ve üzüntü yaşamış bolca gözyaşı dökmüşümdür.

Emeğin hakkını kul verir, Yaratan görür. Yanımızda çalışanlar, sağlığımız, iç dünyamız, maneviyatımız, gizli düşmanlarımız, gizliden gizliye izlediğimiz, çizdiğimiz, zihninizin derinlerine gömdüğünüz sırlar, ölüm, vasiyetnameler ve miraslar, sigorta kazançları, ortak paralar, ortaktan (nafaka dahil) gelecek paralar, kazalar, uzun süren hastalıklar, kronik rahatsızlıklar, itibar kaybı, talihsizlikler, cinsellik adına kazanılan deneyimler, aile mutluluğu, sahip olduğumuz bilgimiz, konuşma yeteneğimiz, ekstra çıkan masraflar, hastane ortamları, aniden nüks eden sağlık sorunları ve benzeri tüm konular çarpışan oto gibidir bu evlerde yeniden hatırlatır kendilerini.

İnsan bazen derin bir iç çekişle beklemek istiyor, yaşanmışlığı rafa kaldırmak, geçmişe ise ufak bir çizik atmak, tüm soğukluğunu yaşamın, soğuk bir geceye terk etmek ve hiç açılmamış yeni bir kapı bulmak. 2.6.8.12.ev eksenleri şekli bozuk tüm konuları tetikler.

”Acıyı tamir edebilir miyiz” diye bir düşünceyi fondan çaldırabilir. Evrenin bizden çaldığı, bizim ise hangi makamdan dem vuracağımızın belli olmadığı süreçlerde ilerliyoruz. 2017 yılının YAZ aylarında çoğalıyor içimizde ki fısıltılar en azından ben öyle hissediyorum. Ruhumuzda eksik kalan anlar, dudaklarımızda özlemler, tenimizde hezeyanlar, sevişmeye davetiye gönderen ılık bir rüzgar, yüreklerde yanılgılar, akıp giden bir zaman kapsamında kaybedişler.

Göğün göğsünden yeryüzüne inen umut nafakası, yalanlar ve çirkefliklerle verilen mücadeleler, aksımızın iletileri, bizleri doyumsuz yaratıklara döndürdü. Ciddi yalnızlıklara demir attık, kâinat; riyanın ve rücunun sınavını verecek retro Satürn sayesinde.

Akrep-Boğa ekseninde ki Ay fazı için çok makale yazacağım daha sizlere. Fakat bu eksen en fazla Lagna (yükselen) ile AY yerleşimi Kova, Aslan, Balık-Başak-Boğa-Akrep eksenlerini etkileyecektir.

Nihayet bitirdik yazımızı. Hayrdan hayr, şerden de hayr doğması dileklerimle. Yazınız hiç kışa dönmesin, kışınız ise hep bahar kıvamında geçsin. Gülüşler gibi ağlamaları da harmanladığımız hayatta her şey yolunda gittiğinde seviyoruz dünyayı ve yaşamayı. Şimdiler de sizlere bahsettiğim Sadesati evresi, Kandaka ve Asthama süreci yaşayan bireyler ruhlarının köhneliğini deneyimleme evresinde. Masal anlatmaya çalışsamda, dilimde yuvarlanan özlemleri sizlerin hayatlarına serpiştirsem de yazda kara kışı, kara kışta ise yazı yaşadığımız gerçekler var.  Bu süreçlerde oluşuyor yüzümüzde ki asırlık kederler. Umutlar seyyah olup göçebe kuşları kıskandırırcasına uçuyor ömrümüzün yalnızlıklarından. En son ne zaman başınızı kaldırıp baktınız gökyüzüne? Yada en son ne zaman geldiniz sevdiğinizle göz göze? Aynaya baktığımızda içimizde ki kırgınlıklar çağırıyor bizleri ötelere. Zaman geçmiyor. Derin bir iç çekiş, sonrası rüyalarda bir sarılış, bu dönemlerin coğrafyası budur işte! AKREP-BOĞA-ASLAN-KOVA-KOÇ; çoook üzgünüm sizler için 2017 tarumar olma zamanları. Bunu yazmaktan keyif almıyorum ama biliniz, şimdi tepki versenizde zamanı geldiğinde beni hatırlayacaksınız. YAY-KOÇ-ASLAN ve bu noktade N.Venüs yerleşimi olanlar sürükleyin kendinizi tesadüf aşklara zira evren sizlerden yana…

Gülüşler gizlense de ya da hüzünler yine de gönlümüz ötelerde! Öteler yakın olsun hepimize hediye niyetine. Ötelerin aslı belli, sureti de belli yine de bir umut öteler işte! Donuyor özlemlerin ateşi, umutlarımızın hepsi gizli ufkun ötesinde! Yüreği görmek isteyen yüreğiyle bakacak gönüllere. Gün doğumunu seyrettikçe mavi denizlerde, dudaklarınız çatlayacak susuzluktan da yine de vazgeçmeyeceksiniz ötelerden!

Ve göklerde nice melekler vardır ki Allah, dilediğine ve râzı olduğuna şefâat etmeleri için izin vermedikçe şefâatleri, hiçbir şeye yaramaz.

Necm Suresi 26.ayet.

Bir yerden sonra acımaz diyorlar teselli belkide neresiyse işte oraya bir türlü gelemedik…. Diye diye düşüncelere dalma vakti. Bazılarına ise mola veriyor gökyüzü, yordum sizi dinlenin dercesine.

Sakin sular derinden akıyor… ?Haberiniz var mı? Fakat iş bu ya bazen su yön değiştirebilir. Ya da geçmiş canlanıyor olabilir. O her neyse geçemeyen biliniz Satürn etkisidir. Yüzüne yüzüne vurur insanın. Siz bitiremezseniz o bitirir. Tehlikeli dereceler ile Eylül ayına kadar Satürn bizleri sınamaya devam edecek. Umut dünyası işte. Belki Satürn koynunda saklıyor mucizeleri… ❤️❤️❤️

Akrep burcunda aşkın ve derin sezgiselliğin menşeinde Jyestickha Nakshatrada yöneticisinin Merkür olduğu yıldızın 3.padasında Ay ve Güneş karşıt duracaklar. Dolunay anının Rasi haritasında Lagna Terazi burcunda ve Ay düğümleri yine duruma hakim. 2.ev ve 8.ev alanlarını aktif edecek olan Ay fazı en fazla maddi konularda Lagna ve Ay konumu Terazi-Koç bireylerini alakadar ederken ilişkiler vurgusuda en fazla yine Akrep-Boğa-Yengeç eksenlerinde Lagna (yükselen) ve Ay konumu olanların farkındalığını ve yaşadıkları gündem konularında bir tık level atlamalarını sağlayacaktır.

Enerji + ve – olmak üzere 5 gün evvelinde yoğun yaşanır. ”Ben bu Dolunaydan birinci derece etki aldım” diyebilmemiz için Akrep burcunun bu ondalık diliminde natal gezegenimiz olmalı Lagna yani Yükselen dahil. Diğer bireyler ise her Yeni Ay ve Dolunay oluşumunda yaşadıkları etkilerin bir doz yükseğini Akrep-Boğa burcu hangi evleri ise Lagna, Ay, Güneş yerleşimlerine göre algılarlar.

Bazen susmakta çözüm değil zira ”Dağ dağa küsmüş kimsenin haberi yok” En güzeli sözünü insan sevdiğine yağmur gibi indirmeli; kırmadan, dökmeden, incitmeden ve incinmeden… AŞK ile……

Küsmek mi? İnsan sadece sevdiklerine sitem eder ve küser…Beklentilerimiz değer verdiklerimize…

Kırılmak, gücenmek, üzülmek insanın doğasında var. Mesele hoş görmeyi affedebilmeyi başarabilmek. İşte o zaman yenilmez oluyorsun geçmişe…

Allah yüceler yücesidir. Hamd Allah’a mahsustur. Faydasız ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul olmayan duadan sana sığınırım.

Şerden hayr, hayrdan hayr doğması dileklerimle.

A.TOK