An’da ki Endam! Terazi&Koç Ay enerjisi

De ki; Ey ilk Güneş saatinin çubuğu. De ki; Aşk pusudadır ve bir dükkanda ölümsüzlüğün mührünü kazır.

Turgut Uyar

-19 Nisan 2019 saat: 14:20 Terazi burcunda Chitra Nakshatra 5.05 enlem değeri yönetici Mars 4.pada Dolunay

-5 Mayıs 2019 saat: 02:00 Koç burcunda Bharani Nakshatra 20.05 enlem değeri yöneticisi Venüs 3.pada yeniay

-30 Nisan Yay burcu Satürn retrosu.

Gökyüzünde Jüpiter ve Satürn retroları eşliğinde Terazi dolunayı ve Koç yeniayı. Yazacağım konuları 15 Mayıs tarihine kadar geçerlidir.

Bu öyle şifa dolu bir karşıtlık ki ani ve tutkulu etkiler yaratacak nispette. Zira Retro Satürn, Ketu ve Rahu kadar Mars dahi devrede değil. Takımyıldızlarının yönetici gezegenleri  harika yerleşimlerde. Jüpiter ki bir haritanın en sihirli, en mucize dolu gezegenidir. Ay enerjilerinde gökyüzündeki genel tablo meçhul teşhis niteliğindedir. Dolunaylar ise daha net bilgiler, farkındalıklar barındırır. Sadece Güneş ve Ay değil, bu iki ışığın diğer gökyüzündeki enerjilerle olan açısal ilişkileri ve o enerjilerin de kendi aralarında yaptığı görünümler, ‘’neler oluyor bize?’’ sorularının cevaplarını hemen Dolunay evresinde verir. Yeni Ay bitişi tetikler Vediğe göre Dolunay evreleri kıymetlidir. Ev eksenlerine göre yazacaklarımın tam etkisini oluşumdan + ve – olmak üzere 5 gün içerisinde hissederiz.  Ay ve Güneş Terazi-Koç eksenini tetiklemekte.  Koç-Terazi-Yengeç-Oğlak ekseni 1.derece etki alacaklar. Boğa-Akrep-Balık-Başak ise olumsuz anlamda üzüntü hissederken, kendilerini gözyaşı dökerken bulabilirler.

Gökyüzü sadece gündüz gördüğümüz sonsuz mavi, gece gördüğümüz ışıklı zemheri değil. Yıldızlar var yere düşmeyi bekleyen, yıldızlar var karanlığı baştan aşağı yarmak isteyen, yıldızlar var yaşamlara dokunduğunda sihir yaratan, yıldızlar var çöpçülerin süpürdüğü ve yıldızlar var ki birkaç yıldır onların sayesinde mevsim hep KIŞ!

2016 yılından bu yana toparlanamadık hala!. Terazi burcunda ki Ay ile Koç burcunda ki Güneş karşıt konumdalar.  Rahu ve Ketu olumlu anlamda destek veriyor hiçbir olumsuz gezegen görünümü yok! Amma velakin Boğa burcunda ki Mars kare görünüm halinde Lagna konumuna.  Sizler en çok Rahu ve Ketu için sorular sormaktasınız. Bende her seferinde kısa kısa açıklama yapıyorum. Ekliptiğin (Rashi Chakra) doğrusal olarak iki karşıt ucunda bulunan hayali noktalardır ve geriden hareket ederler. Bu karşıt noktalar, Ekliptik veya Rasi haritasında Ay’ın aldığı yol ile kesişmesi ile ortaya çıkar. Ay düğümleri konusu, Vedic Astrologysinde ki pek çok konu gibi çelişkilerle doludur. En büyük tecrübe yaşanmış hayat hikayelerini dinlemek. Temelde bunlar önceki hayatlarımıza ait karmik noktalardır. Ketu karmik geçmişimizi bugünkü hayatımıza getirirken Rahu bunu özümseyerek, geçmiş karmamız eğer ruhanî ve faydalı bir şekilde gelişmiş ise, geçmiş karmamızı mutlu ve rahat bir yaşam için kullanmamızı sağlar. Yaşam dersleri ve Dasa evreleri oldukça zorludur. Özellikle yöneticisi oldukların evin sahibi duygusal dünyamızı etkileyen gezegenlerden biri ise durum daha da yıpratıcı olabiliyor. İçsel huzursuzluk ve toplumsal mücadele ruhun yorulmasına sebep. Yönetici Nakshatralar eşliğinde ilişkiler bu kadar önem kazanmışken ortada bir sorun olduğunu hissettiğinizde insan yüreği ne kadar huzursuzlanır. Gönlünüzü ve icra ettikleriniz ile ruhunuzu ya da vicdanınızı rahat hissediyorsanız doğru yoldasınız demektir. Ya aldığınız AH! Dil ile söylenen ‘’Helal olsun’’ kelamı acaba gönülden mi söylenmiştir? İşte bu Ah’ların tohumları atıldı şimdi bazılarınız tarafından! Düğümler halen İkizler-Yay ve 18 ay süresince Balık-Başak-İkizler-Yay eksenlerini burada natal gezegen yerleşimi olan bireyleri kadersel olayların tam ortasına davet edecekler. Düğümler Koç-Oğlak-Yengeç-Terazi-Aslan ve Kova burçları içinse verimli çalışıp, yaşam sahnesinde başarılar imza atmanıza yardımcı olacaktır.

Yürek hepimizin kıstasıdır çünkü o rahatsız olmuşsa demek ki yolunuzu değiştirmeniz gerekiyor benim sevgili okurum; Bir şeyler doğru gitmemiş, bir şeyler yoldan sapmış. Evren size diyor ki bozabilirsiniz düzenizi, altı ne? Üstü ne? Kökü sağlam olmayan ne varsa kopacak, koparacak çünkü düzen böyle. Yüreğiniz sizin kılavuzunuzdur. O doğayla tam bir uyum içinde olduğunda, yüreğinin içinde mutlulukla eş değer güzel bir dans ve müzik vardır. Doğadan uzaklaştığında ise müzik gürültüye dönüşür, dans aksar. Bunlar yüreğinin, doğru yolda olup olmadığının farkına varabilmeniz  için size gönderdiği işaretler, konuştuğu dildir. Başka birinin kılavuzluğuna ihtiyacınız yok. Sizin kılavuzunuz  kendi içinizdedir. SEN ve BEN ne zaman BİZ olacağız? Ya da olmayacağız? Sorusuna cevap gelecek evrenden.

Vediğin Kraliçesi olan Ay’ın hareketlerine bağlı olarak zümremizin bu noktada oluşacağını, Dolunay ve yeniay zamanlarında medcezirler misali kabaran duygularımızı, yaşadığımız çatışmaları, yükselen enerjimizi, agresif durumları, gündem konularımızı ne kadar telkin versek de lütfen sakinlik ve sükunet desek de her şeyin yaşanılası tüm gerçeklerin KADERDEN ibaret olduğunu anladınız. Şeytanın aklı, fikri, eli, ayağı bağlanmış mıdır sizce? Bence hayır! Çiftler arasında yaşanacak gerginlikler de şiddet söz konusu olabilir. Acı verecek bir süreç, vazgeçişlerin yoğun olduğu, bağımlılıklarımızı gözler önüne seren ve kabullenmek istemediğimiz, eleştiri kabul etmeyen taraflarımızı yüz üstüne çıkaran bir enerji ile karşı karşıyız. Sakız niteliğine dönen ilişkiden ziyade mecburiyet yolunda ilerleyen kabul ettiğimiz her şey yine başa gelen çekilir misali katlandığımız ne var ise pekte öyle sevgiyle kabul etmediğimizi hatırlatacak. Arsızlık hat safha da yani.  Demek ki göğün aguşunda Satürn ve Jüpiter enerjisi baskın olacak. Satürn ve Jüpiter Dasa evresinde olanlar epey nasiplenecek bu durumdan.

Hazmedemediğimiz duygularımız, ya da hazmettiğimizi sandıklarımızı, davranışlarımız karşılığında gördüklerimiz, uğradığımız haksızlıklar, kendimizi tutsak ettiğimiz, bağımlı olduğumuz, modası geçmiş, eskimiş köhne kalıplarla boğulurcasına kendimizle inatlaşıp değişmediğimiz, değiştirmekte hayıflandığımız, bunca zaman idare ettim dediğimiz tüm konular su yüzüne çıkıvericek. Mars düğmeye bastıkça kıyılarımıza vuracak dalga misali tüm hüzünler. Demek ki bir çok yuva-evlilik, ortaklı konular, açık düşmanlar, devam eden mahkemeler köklü değişime gidecek ve netice alacak demektir. Temennim yeniay ve Dolunay fazının Dusthana kabul ettiğimiz 6.8.12.evlere denk gelmemesi yönündedir. Merkür Koç  burcuna geçtiğinde yeniay fazında; Zihin ve zeka atak, heyecanlı, üstelik hevesli. Zeka ve zihin Yıldızıl Zodyakta hem Ay hem Merkür konuları kapsamındadır. Hafızayı da dahil edersek nicedir unutulmayacak olaylar yaşattı bu gökyüzü tablosu hepimize.  Zihinsel enerjimizi ve iletişim şeklimizi temsil eden Merkür’ün, Ketu ve Satürn ile kuracağı kontak önemli. Merkür adına İletişimde denge arayabiliriz. Sözcüklerle oynamak isteyebiliriz. Bakalım göreceğiz Merkür burada hem kendisinin hem de karşısındakinin fikirlerinden etkilendiği için haksızlık yapmaktan çok çekineceği için başkalarıyla düşünceleri ile çatışmak yerine uyum sağlayabilecek mi? Hatta başkalarının fikirlerini kendi düşünceleriymiş gibi benimseyebilecek mi? Arabuluculuk yapmak zira tam ona göre bir meziyettir.

YÜKSELEN ve AY AKREP-BOĞA EKSENİ

İç dünyamızda karışıklıklar yaşayabiliriz. İçsel hissedişler ve sezgilerle, rüyalar artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Yakınlarımız için hastane ya da hapishane gibi ortamlara ziyaretlerde bulunabiliriz yada bu yönde duyumlarımız artacaktır. Hem zihinsel hem fiziksel değişim zamanı diyor evren. Yatak zevklerinde artış ya da bir dönem sağlık sebebiyle molada diyebiliriz. Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık haberleri, kaza olasılıkları artar, yaşantınızda özellikle iş alanında değişiklik yapabiliriz. 6.evde Dusthana evlerden biridir. İş arkadaşlarınızın çirkin ve düşmanca yüzünü görebilirsiniz. Bünyenizde sizin hizmetinizde çalışan kişilerde değişiklik yapabilir ya da onların sorunları ile meşgul olabilirsiniz.

‘’Hiç bu kadar dua ettiğim ve kendi dünyamda kaybolmayı istediğim zamanlar olmamıştı, hiç bu kadar acı çekmemiştim.’’

YÜKSELEN ve AY YAY-İKİZLER EKSENİ

Yeniay ve Dolunay fazları T.Mars’ın oluşum derecesi ile teması neticesinde geniş zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız bu enerji Dolunaya kadar o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Ya da mevcut ilişkinizi allak bullak eder ve sonuç ayrılıkla ödüllendirilir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyorsanız ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Adı konmamış ilişkilerin final sahnesini oynayabilirsiniz. Fakat şunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Aniden arkadaş çevrenizce soyutlanabilirsiniz. Finansal beklentileriniz ya da kayıplarınız güveninizi boşa verdiğinizi anladığınız arkadaş ve dostlarınızla yol ayrımına gelebilirsiniz. Şunu da unutmayın keyifli organizasyonların vazgeçilmez ismisiniz o alemler sizsiz olmaz.

‘’Hiç beni senin kadar özleyen olmayacak ve ben hiç kimsenin vazgeçilmezi değilim artık….’’

YÜKSELEN ve AY OĞLAK-YENGEÇ EKSENİ

İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. İş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek fark edilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Ciddi anlamda kalp kırgınlıkları ve hatıralar kadar uykuda önem arz edeceğe benziyor. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Bu Yeni Ay eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. Annenizin sağlığı ile özel ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar yükselebilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Ya da yeni bir yerleşim alanında yeni bir gayrimenkul edinebilirsiniz.

Ben ”hiç kimsenin yanında değilim, varsayılan her şey bir hayalden ibaret, oysaki anılar bir salise dahi çıkmıyor akıldan”..

YÜKSELEN ve AY KOVA-ASLAN EKSENİ

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı olumsuzluklar, huzursuz edici diyaloglar, koşullar neticesinde dargınlıklar, ayrılıklar, yaşayabilirsiniz. Dost bildiklerinizin gerçek yüzünü görebilmek adına AY ışığını sizlere sunacak. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde eğitimle ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir, komşu ve kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişebilir. Yeni eğitim olanağı, sizleri cesaretlendirecektir. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Yeni Ay ve Dolunay anında iletişim alanınız doğrudan etkileneceği için yazılı ve sözlü ifadelerde fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alan da olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Hiç tahmin etmediğiniz bir zaman diliminde yaşadığınız şehirden farklı ve uzak bir şehre yerleşebilirsiniz. Ruhsal gelişiminiz açısında dini mekanlara ziyaretlerde bulunabilirsiniz.

Ben ”alı gördüm, sonra beyazı, sonra pembeyi bundan sonra siyaha da alışırım hani” yeter ki cesaret edebilsin insanoğlu….

YÜKSELEN ve AY BALIK-BAŞAK EKSENİ

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir, yeni durumlar ortaya çıkabilir. Fazladan ödeme yapabilirsiniz. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız bu eksende finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz. Maddi gelirler, para kazanma, sahip olduğumuz değerler, banka hesapları ve size ait sırlarınız. Başkalarına ait gün yüzü görmemiş sırları da öğrenebiliriz. İlişkiler adına kaybetmek istemediğiniz kişiler varsa şayet mümkün olduğunca iletişimde bulunmanız sizin lehinize olacaktır. Dusthana eksendir 8.ev alanı sizleri iyi bir mücadele bekliyor. ‘’Ben savaşmaktan yılmam’’ diyorsanız arena sizlerin. Sizin için artık bir anlam ifade etmeyecek kayıplar yaşayabilirsiniz mecazi anlamda kalbinizde ki ölümlere şahitlik edeceksiniz. Bu kesin dönüşü olmayan bir ayrılık ve bitiştir. Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumlukluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız zira burasıda Dusthana eksendir. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Dolunay sayesinde bu durum aydınlığa kavuşacaktır. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Sağlık adına ise Jinekolog kontrolleri kadar ameliyat gibi konularda söz konusu olacaktır.

”Belkide bir şarkının ya da bir şiirin en son mısrasında, bir sessizlikte ya da bir kuş sesinde bulursunuz sevgiliyi…! Paha biçilemez bu sevgiye yaptıklarınızdan utanırsınız belkide…”

YÜKSELEN ve AY KOÇ-TERAZİ EKSENİ

İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, YENİ AY ayrılıkla eş anlamlıdır. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, ‘’neden ayrıldık diye düşünmeniz’’ yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa Ay’ın yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için Dolunay birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından tutulma yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir. Mahkemelik olaylarınızda ilginç gelişmeler yaşadığınız Dasa evreleriyle paralel ilerleyecektir. Açık düşmanlarınızla tanışma vakti. Ay enerjisi ile eşinize ya da sevgilinize istemeyeceğiniz sözler sarf edebilirsiniz, ilişkinizi riske sokacak, yol ayrımına taşıyacak kelamlar etmemenizi öneririm. Sizi gönül anlamında üzen ve yoran konuları ise bırakın geride, devam edin yolunuza elbet bu yolda size eşlik edecek yeni birileri çıkacaktır karşınıza. Bu herkes için geçerli. Düşmanlarınızı tanımaya ve yolları ayırmaya hazır olun. Kişiliğiniz ve görselliğinizle ilgili değişiklik yapabilir, ilişkiler adına geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kendimizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Yeniay sizin genel sağlık durumunuzu, davranışlarınızı, motivasyonunuzu ve konsantre durumunuzu, duyarlılığınızı, etkileyecektir. İçine düşeceğiniz hassasiyet ile ilişkilerinizde sevgilinizden, eşinizden, annenizden, ailenizden daha fazla ilgi bekleyebilir, karşılığını bulamadığınız diyaloglarda ilişkinizi sonlandırma kararı alabilirsiniz. Bu süreçte yeni başlayan bir ilişkinin şansı yoktur ve yol ayrımı kaçınılmaz sondur.

‘’Gün gelir minicik sebepler bir hayatın değişmesine vesile olabilir yeter ki yaşamın zarif yanı karşılasın sizleri.’’

Ülke Mundane haritasına göre Dolunay Lagnadan itibaren 5.evde gerçekleşecektir. 15 Mayıs tarihine kadar sanat ve spor camiasına yönelik spekülasyon içerikli durumlar ve para, sermaye, borsa piyasalarında ki gelişmeler gündemlerimizde yer alacaktır. Mundane Astroloji de her evin özel anlamı vardır. 5.ev; diplomatları, büyük elçileri, eğlence yerlerini, ülkenin sanatsal faaliyetlerini, şans oyunları kapsamında ekonomiyi temsil eder. Asıl cümbüş Mayıs ve Haziran ayında vakti gelince yazarız elbet! Yaptığımız öngörüler her ay değişmektedir gökyüzü gibi. ‘’Mayıs ayı  milattır. Ceza evlerinde AF ve şartlı tahliyeler söz konusu olacaktır. Ya da bu konular çok konuşulacak ve bir orta yol bulunacaktır. Süreç esasında 2019 yılının Kasım ayına kadardır. 5 Mayıs yeniay anına kadar ise 11.ev tetiklenirken; Parlamentoyu, mahalli idareleri ve devletin müttefik olan olmayan komşuları ile ilişkilerini temsil eder. Kanun yapma ve yasama organları evin simgeleri arasındadır. Meali; 15 Mayıs’a kadar İstanbul belirsizliğini korurken, spekülasyona yönelik haberleri gündemlerimiz de olacaktır.

(Hala daha 100.000 kişi ama haklı, ama haksız mağduriyet yaşarken ve gerçekler bu kadar aşikarken yine duygu dolu satırlar dökülür benim kalemimden. Yazdıklarımız hissettiklerimizdir çokçası.)

Hayat elinizden bir şeyleri alır, alırken de ruhunuzu prangalara mahkum eder. SIRLARINIZ o sırlar ki sizleri gölgenizin suretine mahkum kılar. İçiniz coşkulu bir nehir değildir, içiniz hızla tükenen, kuş seslerinin yok olduğu, düş ile gerçeği birbirine karıştırdığınız başka bir atmosferdir ağır gezegen transitlerinde. Peki bu prangalar ne zaman çözülecek? Hangi bataklıkta Ay ve Lagna konumu bu duyguyu daha fazla içine çekecek? Tenimize sürdüğümüz bu zehirli iksir bizi daha ne kadar tutkuya hapis eyleyecek? Düşlerde sevgiliye dair derin yanılgılar ve kaybolan umutlar. Küflü bir mızrak saplanır ya insanın yüreğine işte öyle bir hissiyat. Bu hissiyat ne vakit son bulacak?

Aynı an da bırakıp sonra ışık hızıyla yakalayacağımız hüzünler ve mutluluklar var şimdi. Hayatın dingin hallerine aşinalığımızı kaybettik zira. Bu kadar yıkılmazdık öncesinde ki hoyratlığın esiri olmasaydık eğer gökyüzü ben dahil hepimizi sınıyor. İlişkiler adına hiçbir lezzet yok! Gelen mesajlar hep ayrılık üzerine bir kahvenin acı telvesi kadar olamadı sevgililer. Ay tamamen açacak kendisini, yüzünü dönecek güne cesur ve pervasız bir hal bu çünkü Navamsa da AY ve Mars başrollerde. Bu öyle bir sevişme ki sonrasında rüzgar bile sus pus olacak. Fayları çatlatacak gökyüzünden gelen esinti ve AŞK üşüyecek artık…İkizler-Yay ekseninde yaşanan Güneş ve Ay Tutulmaları ikili ilişkiler ve uzun vadeli dostluklarda bazılarımız için final hazırladı ve devam edecek!  Vazgeçtik, canımızı yakan, kalbimizi kanatan her sevgiden ve eylemden vazgeçtik. Geçmişin hiç mi hatırı yoktu? Lakin ”olmaz mı? ” gibi kelamlar hafif kalır bu enerjiler diyarında. Dost bildiklerin düşman, düşmanların ise can oluverir. Ben şahsen hiiiç büyük konuşmamayı öğrendim. Balık-Başak-Akrep ve Boğa-Yay-İkizler bitişler yakınlaştırır aslolana…Biten her şey yüzde bazen güzel bir tebessüm, dilde AH! Bazen de acı bırakıyor ruhta. Yaşanılması gereken bir dünya güzelliğin ardında kavuşma biletini kesti gökyüzü! Geçmiş ile geçmişte tamamlanma fırsatına eremeyen aşklar adına. Tutku hakim zira Navamsada ki Venüs-Mars-Jüpiter görünümleri  sağolsun.

Yaşam ne gariptir, tesadüfler diye adlandırdığımız kaderin ağlarını ördüğü birisiyle karşılaştığımızda kendimizle karşılaşılaştığımızı sandığımız anlarda benliğimiz içimizde ki BEN bize kendisini takdim eder. İlişki anlamında karsınızda duran kişi sizin bir asıl suretinizdir böyle hissedersiniz. O kişiyi karsınıza çıkaran bir kaza vardır yazgınız da vuku bulan. Sonrasında denemeye başlarsınız başka başka formlarda ortaya çıkan bu benzerlik sizin aslında kendi yansımanızdır. Yıllarca aradığınız ve bulduğunuz ruh sizin diğer yarınızdır. Bu benzerlik için mıknatısın iki ucu ve zıt noktası gibi çekildikçe çekilir aynı anda da itilirsiniz. Sonra hissettikleriniz karşınıza çıkan bu kişiyi kaybetme korkusu sizi ürkütmeye başlar. Her halükarda sizin bir yönünüz, sizin bazı düşünceleriniz, önünüzde ortaya çıkmıştır karşılaştığınız kişi de. Göze görünmeyen evren muazzam bir iş birliğine soyunmuştur. Bir gün karşınıza perişan bir dilenci çıkabilir, ya da varlıklı bir işadamı, ağlayan bir çocuk, acelesi olan bir insan, bir adam ya da bir kadın, yaşlı veya genç; Bunların hepsi sizsiniz. Mümkün olan her nev-i şahsına münhasır suret sizin aslınızdır. Zaten sizden birer parça barındıkları için bu kişiler size geçmiş yaşamdan tanıdığınız hissiyatı uyandırır. Tüm bunlara yoldaki sarhoş bir adamı da ilave edebiliriz, ona karsı ya bir empati besler ya da onu suçlarsınız; zira içinizdeki bir şeylerin tezahürüdür o adam. Polisleri ve hırsızları görürsünüz; çünkü siz hem yakalayan, hem de yakalanansınız. Hem iyi çocuk, hem de kötü çocuksunuz. Bilinen her kılığa girersiniz değil mi ki bu evrende yaşıyorsunuz. Gün gelir tecavüzcü olursunuz bu illa ki cinsel anlamda kişisel hak ya da saldırı babında değildir. Aldatan konumundan aldatılan konumuna düşersiniz ki o zamanda yapmış olduğunuz hataların dersini almanız gerekmektedir. Bu transitler öyle etkiler veriyor ki dünyanızın altı üstüne, üstü altına geliverir bir anda. Sadâkat isteyenler gün gelir ihanet eder! İhanet edenlerse, sonsuz sadâkat peşine düşerler. Devşiriliyoruz işte gökyüzünün ellerinde.

Karşımıza çıkan kişiler iyi ya da kötü; Bu bir hak etme meselesi değildir. Suçlama ya da pişman olma meselesi değildir; lakin bu bir mesuliyet halidir. Yazgınız neticesinde Yaradana edeceğiniz tefekkür-tevekkül-tekamül. Hayal mahsulü ortaya çıkan bir hata da yapılmış olsa, O böyle istedi demeyi öğrenirsiniz. Kâinatın reaktörü ve dinamosuyuz bizler bireyler olarak. O’nun ekseni ve merkeziyiz. Sürecin kendisiyiz ve süreci işleyen ve de neticelendiren suretleriniz. Bunun iyi tarafı, istediğiniz her şey olabileceğiniz ve istediğiniz herkesle bir arada olabileceğinizdir. Mevcut dünya sizin yarattığınızdır. O’nun emri ile gönlünüzden geçenlerin, hayatınıza yansıması, istediğiniz tüm mucizelerin gerçekleşmesi dileklerimle….Hayatımıza hoş gelen duygulara, kişilere, ruhumuzu anlayan, dinleyen, bizi olduğumuz gibi kabul eden, değiştirmek istemeyen sevdiklerimize…! Zira yalnızlık zamanla küflenir ve ruhumuzu hasta eder. Dudaklarımızda eskiden kalma bir şarkı, acının salıncağında sallanırız. Göğsümüzde sakladığımız fakir aşkımız üşümesin diye! Sırf denge de kalmak için kanatlarımız daha fazla kırılmasın bahardan sonra yaza hazır olsun diyedir tüm telaşımız.

İsyankar bir şarkının melodisi kıymık olmuş batıyor benim yüreğime, sizi bilemem dinleyin bakalım!

”Belki de sen çaresiz olduğun için güzelsin, imkansız olduğun için aşksın…”

Hürmetler

AYŞEN TOK