JÜPİTER RETROSU

“Vesvese pamuğunu can kulağından çıkar ki, semalardaki meleklerin tesbîh ve takdîs uğultusunu işitesin.”

“İki gözünü ayb kılından temizle ki, âlem-i gaybın bağlarını ve serviliklerini göresin.”

“Beyninden ve burnundan nezleyi defet ki, burnuna Allah rayihası girsin.”

Hz. Mevlana

Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 0.14 enlem değeri ile 10 Nisan 2019 tarihinde Yay burcunda retro seyre başlayarak yeniden Akrep burcuna 2019 yılının Kasım ayına kadar ayrılmamak ve bir yıllık transitini tamamlamak adına geriye dönecektir. Her burçta yaklaşık 1 yıl kalan gezegen; Para, servet, zenginlik, talih, şans, kısmet, fırsatlar, din, felsefe, çocuklar, uzun yolculuklar, inanç değerleri ve kavramımız,ruhsallık ve bilgelik adına farkındalıklarımız ile dürüstlük, erdem, yardımseverlik, cömertlik, merhamet, tefekkür ve Astroloji, hukuksal anlamda ise kanunları ve mahkemeleri temsil etmektedir. Jüpiter kadın haritalarında eşi ve çocukları temsil eder. Vücudumuz da ise; Karaciğer, alerjileri simgeler. Günü Perşembe’dir. Yönü Kuzeydoğu’dur. Rengi sarı, taşı ise sarı safirdir.
Doğum haritasında (horoskobunda) Lagna ve Ay konumu Akrep, Balık, Yengeç, Boğa, Terazi burcunda olanlar Jupiter’den gelen şansı bereketi en çok değerlendirebilenler olacak ve bu 2019 yılının Kasım ayına kadar devam edecektir. Olumsuz evler de ve zararlı burçlar da ise Jupiter abartı ve aşırılığa kaçma eğilimi verebilir. Zira retro dönemi de bu enerjiyi tetikler. Hint astrolojisi kurallar bütünüdür. Doğal faydalı gezegenler retro süreçlerinde zararlı, doğal zararlı gezegenler ise retro dönemlerinde faydalı çalışırlar.

10 Nisan-10 Ağustos zaman aralığında Jüpiter yıldızıl zodyak sistemine göre retro pozisyonu ile Akrep burcundadır.
Jupiter kişisel horoskobunuzda hangi evden geçiyorsa, yani hangi evinizde Akrep burcu var ise o evle ilgili konularda bolluk, bereket ve kısmetin açıldığını farkedersiniz. Jüpiter için 1.2.5.7.9.10.11.ci ev transitleri fayda sağlarken 3.4.6.8.12.ci evler zararlı çalışmasına sebebiyet verir. Retro seyre geçtiğinde ise durum tam tersi olacaktır.
Hayatımız rengarenk gezegen enerjileri sayesinde ve yine bazı insanlar bize armağandır, bazıları ise ders niyetine…Ders biter ve o insanlar hayatımızın dışında kalırlar. Düzen ya da karma dediğimiz zincirleme etki böyle devam eder gider…Yazgınız gereği bazı özel süreçlerde bazı dönemeçlerde gökyüzü ciddi sınar sizi. 9-18-27 yıllık döngüler bu yüzden çok önemlidir. İlk sınavdan sonra ki süreçte şayet siz kötülük yapmaya devam etmiş ve hiç hayr duası almadıysanız bir sonra ki sınavınızda kafadan söylemek gerekir ki sınıfta kalırsınız hem de en zayıf not ile…

Düşünce mi yoksa ince düşününce mi kalbi acır insanın? Bilemiyorum. Bildiğim ve size söylemem gereken ise Jüpiter aynı zaman da rahman olanı hatırlatır. Denizlerde, uzun yolculuklarda ve havayollarında oluşabilecek kazalarda dikkat çekici yönde, olacaktır!

Düşüncelerimiz çözülürken, enerjimiz düşecek zira peş peşe Jüpiter ve Satürn retroları enerjiyi allak bullak edecek! Bu durum ekonomi, borsa ve para piyasalarına ziyadesiyle yansıyacak!
Sizi özlerse mutlaka arar, umursarsa belli eder, eğer bunları yapmıyorsa hiç bir şeye değmiyor bırakın gitsin demektir. Ne güzel ifade ettim vallahi. Bayanlar için ayrıldıkları sevgili, eş ile ilgili ilişkiler de ve alınılacak haberler de önemlidir Jüpiter retrosu.

Rabbim gökyüzünden indirsin tüm güzellikleri yaşamlarımıza. İnsan bazen yorulur. Dinlenmek, mola vermek için çekilir köşesine, çekilmelidir de. Bakacaksınız, düşüneceksiniz kimde ne kadarsınız? Ederiniz ne? Verilen değer ne? Şair’in dediği gibi ‘’ Bazen yağmur olmak ister insan, yağmak ister sevdiğinin yüreğine.’’ Akrep burcunda ki R.Jüpiter en fazla Başak, Aslan, İkizler ve Yay burçları için retro süreçte zararlı çalışır, gölgeli yanını yansıtır. Ne büyük bir lütuftur insanın karanlıkta kaldığı sandığı anda aslında ne kadar şanslı olduğunu fark etmesi. ”Göz görmeyince gönül katlanır lakin göz göre göre hiç bir yürek katlanamaz”. Retro Jüpiter ilişkiler anlamında Akrep, Yengeç, Boğa ve Balık burçlarına destekleyici enerji verecektir. Sizler ya sevgiliye, ya da sevgilinin şahsınıza yapacağı haksızlığa veyahut yaptıklarından dolayı özür dileyip sizden af dilemesine tanıklık edeceksiniz. İş hayatında olanlar 🙂 fazla riske girmeyin derim.

Lagna ve Ay konumunuza göre;

1.Ev AKREP; Sağlık, libido, kişilik, kimlik, yeni başlangıçlar evidir. Transit Jupiter 1. evinizden geçerken, her türlü yeni girişim gündeme gelebilir, yeni başlangıçlar yapmak kolaylaşır, davranışlarınızda değişiklikler yapmak daha dışa dönük ve özgüven ile hareket etmek istediğinizin farkında varabilirsiniz. Kilo alımı gözlemlenebilir ki olumsuz durumlar da abartıya kaçabilirsiniz. İlişkiler önceliğiniz olacaktır. Akrep Lagna ve Ay konumu olan hanımlar bebek sahibi olabilir.

2. Ev TERAZİ; Kazanımlarınız, kazançlarınız, eğitiminiz ve para konularında fırsatlar getirir. Kendi çabalarımızla veya yaptığımız işten dolayı para kazanmamızda artış görülürken retro süreç durumu tersine döndürerek yaşam hevesinizi ve kazanımlarınızı azaltabilir. Şayet sizden ödünç para isteyen olursa vermemenizi tavsiye ederim.

3. Ev BAŞAK; İletişim konularının öncelik kazandığı alanda farklı insanlarla arkadaş olabilir mevcut arkadaşlarınızın değişik huylarını görebilirsiniz. 3.ev Hint astrolojisinde öz güven ve cesaretle alakalıdır. Cesaretiniz pik seviyelere ulaşabilir. Özellikle kısa ve uzun yolculuklarınız artar. Çok yakın çevre, yakın arkadaşlar, kardeşler, kısa vadeli plan ve projeler, yabancı dil, okullar, öğrenim ile ilgilidir. O yüzden bu alanlarda da artış ve hareketlilik görülür.3.evinizde gezegenler varsa bu gezegenlerin diğer gezegenlerle yaptıkları görünümlere ve temsil ettikleri konulara göre diğer evleriniz de hareketlenir.

4.Ev ASLAN; Anne, aile yuva evinizde gelişmeler, sahip olduğunuz gayrimenkuller, almak ve satmak konusunda destekleyici enerji, kalp huzuru ve bol uyku demektir. Annenizin sağlığı kadar şayet ilişkiniz de küslük varsa barışma gözlemlenecektir. Yaşadığını alanı değiştirmek, dekor, tadilat, onarım yapmak isteyebilirsiniz. Aileniz bu dönemde büyüyebilir, evinize misafir hayvan alabilirsiniz. Bekarsanız şayet evlenebilirsiniz.

5.Ev YENGEÇ; Şans her anlam da sizinledir. Arkadaşlar kadar, aşk, kısmet bolluğu, çocuklar, sosyal yaşam, eğlence, serüven, yaratıcılık, sanat, ego ,benlik üzerine vurgu yapan konular kadar zevk aldığınız alanları hobby olarak geliştirebilirsiniz. Borsa kumar şans oyunları yine bu evle ilgili olduğundan bu evde gezegen varsa ve olumlu görünümler söz konusu ise para kazanabilirsiniz veya olumsuz süreç içinde iseniz kaybedebilirsiniz.

6.Ev İKİZLER; Öncelik gizli düşmanlar, günlük yaşam, rutin işler ve fiziksel sağlık eviniz aktifleşirken, sağlık,temizlik,hijyen,topluma yararlı hizmetler,çalışma şekli, çalışma yöntemleri gibi konular, aşırı çalışmaktan yorulma ve kendinize zaman ayıramama gibi konulardan yana şikayet ederken bulabilirsiniz kendinizi. Bu dönemde çalışma şartlarınız değişebilir, düzelebilir, belki daha huzurlu belki daha sosyal bir ortamda çalışmaya başlarsınız. Bir sağlık sorununuz varsa çözümlenebilir, iyileşebilirsiniz ama bu evde bulunan gezegenler ve yaptıkları olumsuz açılar söz konusu ile sağlığınızla uğraşmak zorunda da kalabilirsiniz. Diyet programına başlayabilirsiniz, eşinizin ve çocuklarınızın sağlığı adına tetiklenmeler söz konusu olabilir.

7.Ev BOĞA; Aşk adına, ikili ilişkiler adına birden ikili diyaloglar, ortaklı konular kadar, eşin ve iş ortağınızın farklı yönleri ile tanışabilirsiniz. İkili ilişkileriniz sayesinde kendinize bir ayna tutmuş gibi bakabilir eksik yönlerinizi görebilirsiniz veya karşınızdakinin arzularına kendinizi uyum sağlarken bulabilirsiniz. 7.ev ortaklar evidir. Bu eş adayı da olabilir, iş ortağı da olabilir. Şayet bekarsanız evlenebilirsiniz. İş yerinize ortak alabilirsiniz. Ayrıca düşmanlarınızı da açık ve net görürsünüz.

8.Ev KOÇ; 2.şahıslardan alacağınız, elde ettiğiniz ortak paralar, ortak yatırımlar gündeme gelir. Elinizden çıkacak paraların işaretçesidir. Maddi anlam da kazandığınız paraları kaybedebilirsiniz. Her anlam da derinliğini sorguladığınız ilişkiler ve ucunda para ilişkisi olan diyaloglar yaşarsınız. Size miras gelebilir veya eş dahil kendi aileniz dahil başkalarının paraları veya kaynaklarından faydalanabilirsiniz. 8.ev beraberinde kronik sağlık sorunları ve ameliyatlar gibi, ölüm ve ölüm ötesi boyutlarla, mistik ve gizemli yaşamla alakalı olduğundan bu konularla ilgilenmeye araştırmaya başlayabilirsiniz veya bu konularla ilgili insanlarla tanışırsınız vs.

9.Ev BALIK; Hayata bakış açımız, vizyonumuz değişirken birden kendinizi uzun yolculuklar yaparken bulabilirsiniz. Yabancı dil ve yüksek eğitim konularında destekleyici bir enerjidir. Yaşam felsefeniz değişir. Din ve inanış bakımında ve felsefe ile ilgilenirsiniz. Başka ülkeler başka kültürler başka bakış açıları ilginizi çeker. Belki uzak ülkeler uzun iç ve dış seyahatler yapabilirsiniz. Bu seyahatler yüksek öğrenim amaçlı da olabilir. Bilgiyi hazım etme, öğrenme ve ulaşma gezegenin desteği ile asla sorun olmayacaktır.

10.Ev KOVA; Toplumsal saygınlık ve kariyer hayatımızı yeniden şekillendirdiğimiz bu alan da gezegen istediğimizi bize verir. Kariyerimizi büyütmek genişletmek, statümüzü yükseltmek istiyorsak şayet fazla bir çaba harcamadan arzumuz yerine gelecektir. Bunun için önümüze fırsatlar çıkar. Sosyal standartlarımız artar. Kariyerimiz ne ile ilgili ise o konuda ünlü olabiliriz, popüler olabiliriz. Tabii bunlar yine sizin içerisinden geçmekte olduğunuz gezegen dasa periyotlarına göre şekillenir. Olumsuz görünümler ile kötü bir üne de sahip olabilirsiniz mesela.

11.Ev OĞLAK; Grup ilişkileri, sosyal ortamlar ve arkadaşlıklar, klüpler, dernekler, sivil toplum örgütleri, idealler, sosyal çevre de artışlar ve genişlemeler, yeni çevreler getirecektir. Yeni arkadaşlar edinirsiniz, belli amaçlar için, insanlık için hizmet eden kuruluşlar içinde bulunmak istersiniz. Dostların ve sizden büyük kardeşlerinizi, akrabalarınızın desteği sizinle olacaktır. Ayrıca hayatınızda yeni hedefler ,idealler belirleyebilirsiniz. Tabii bu ideallere ulaşıp ulaşamamak yine o evde bulunan gezegenlere ve içerisinden geçtiğiniz dasa süreçlerine bağlıdır.

12.Ev YAY; Yatak zevklerinden tutun da hastane ortamları ve bağımlılıklarımız ile bilinç altımıza ,ruh sağlığımıza kadar tüm detayların incelendiği alandır burası. Rüyalar, hülyalar, hayaller ve iç alem, mistik aydınlanma, ruhani kavramlar, edebiyat ve sanatla ifade, gerçeklerden kaçma, yanlızlık hissi oldukça yoğun hissedilir. Birey içsel bir rahatlama ve huzur hisseder. Yanlız başına olmak hayallere dalmak, evinde ev hayvanı beslemek veya yardım kuruluşlarında görev almak isteyecektir. Kısacası zihin hep rahmani enerji ile meşgul olacak, inanç kavramı artacaktır.

TÜRKİYE içinse;  Akrep BURCU Mundane haritaya göre 6.Ev alanıdır; Kamusal alanda tüm işçi ve çalışanlar, sendikalar, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş durumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, sağlık çalışanları, doktorlar, hemşireler, sağlık personelleri, lokantalar, yiyecek ve içecek sektörleri, askeri ve güvenlik anlamında tüm personeller, ordu , polis, donanma ve savaş gemileri, sahil güvenlik v.s. gibi bu evin inceleme alanına girerler. Ayrıca evcil hayvanlar ve küçükbaş hayvanlar bu evin konularındandır. Hayvanlardan gelecek virüs türü rahatsızlıklar kadar gezegenin 12.ev alanı ile yapacağı görünüm; Gizli düşmanları, gizli örgütleri, casusları, derin ve gizli yapılanmaları, şantajları, hırsızlıklar ve suç teşkil eden konularda ki artışı, suikastleri, gümrük kaçakçılığını, uyuşturucuları, vatan hainleri ve karanlık işlerle uğraşanlar bu evden incelenir. Ayrıca, işsizlik, grevler, sendika problemleri, hastaneleri, cezaevlerini, bakımevlerini, yetimhaneleri, klinikleri, yardım kuruluşlarını, ülkelerin vizyonlarını, kliseleri, camileri ve petrol endüstrisi-yağlar ile büyük baş hayvanlar temsil eder.

2019 yılının Kasım ayına kadar gezegenin 12.ev alanı ile yapacağı görünüm cezaevlerini işaret ederken konu MAYIS-KASIM ayında ki gelişmeleri işaret etmektedi. 2019 Kasım ayına kadar EYT ve Cezaevleri gündem oluşturmaya devam edecektir. 

Hayr dolu bir retro süreci geçirmemiz dileğiyle zira gördüğünüz üzere yıldızlı gök kubbe durmuyor hemen peşi sıra 30 Nisan 2019 tarihinde ise Yay burcunda Satürn retrosuna tanıklık edeceğiz. Satürn Yay burcuna yerleşen ve geriden transit eden Ketu ile aynı meridyen üzerinden, aynı kıvam da 9/8 basacak damarımıza. Vakti gelince yazarız efendim! Gülümsemek olgunlaşmak demek mi sizce? Hep sorup duruyorum kendime, ne kadar uzak ve bir o kadar yakın hüzünler ya da mutluluklar genelde yeniay ve dolunay fazlarında yaşanıyor…Dünya dönüyor siz ne derseniz deyin. Biz dönmeyelim dünya ile sahiplenmeyin sakın kimseyi sonsuz mutsuzluk, sonsuz mutluluk ve sonsuz aşk yok zira….

Hürmetler

AYŞEN TOK