SEÇİM BİTTİ Mİ?

Efendim merhabalar;

Türkiye tarihi öyle sanıyorum ki bir kez daha böyle bir yerel seçim atlatmaz demeyiniz zira ne demiştik; Gökyüzü bir silindir bizler de içinde dönen oyuncularız. Yaşınız yardımıyla hatırlayınız 2001 ve 2002 yıllarını ve AKP yönetiminin ülke de takdir ile iktidar oluşunu…

21 Mart 2019 Başak dolunayı; Mundane haritada oluşurken Ay fazı Başak noktası Türkiye haritasının 4.ev alanıydı. Yöneticisi ise Merkür retro pozisyonu ile önce Balık sonrasında Kova burcunda seyir halinde Satürn görünümü altındaydı. 4.ev; Muhalefet partileri, jeolojik oluşum, deprem, ülkenin sınırları ve maden ocakları ile alakalıdır. Bu enerji 5 Nisan 2019 tarihinde Balık burcunda oluşacak yeniay enerjisi ile 15 Nisan tarihine kadar gündem oluştururken Kova burcunda ileri harekete başlayan Merkür gölgeli fazında yer alacaktır. Gölgeli fazlar retro pozisyonlarından daha zararlı enerji üreterek çalışır. 10.ev; Devletin en tepesi, iktidar partisi, başkan ve cumhurbaşkanlarını gösterir. Ayrıca ülkenin dış platformda ki saygınlığıdır.

Üç büyük il, üç gözde il ve hepsi birbirinden değerli adaylar ile tecelli eden millet iradesi neticesinde bir noktada uzlaşmaya varılamayan konu. Ne olacak İstanbul? Gerçekten iddia edildiği gibi oylar da karışıklık yaşandı mı? Bakalım gökyüzüne dedim. 15 Nisan’a kadar muhalefet partisini temsil eden Merkür ne yazık ki Satürn görünümü alırken Jüpiter desteği alamamaktadır.

Ne demiştim; Seçimlerde ülke genelinde AKP önde olacaktır. Fakat adayların doğum bilgileri net bilinmediği için isabetli yorum yapabilmek mümkün değildir. Bin Ali bey’in Rasi haritası üzerinden defalarca yorum yaptığım için isabet edişi verilerin doğruluğunu gösterir lakin rakibi beyefendinin bilgileri bilinmediği içinse çekimser kalıyorum.

Bu durum da gökyüzüne döndüğümde elimde zarar gören ve muhalefeti temsil eden gezegen varken oylar yeniden sayılır ve bir usulsüzlük olduğu açığa çıkarsa üzgünüm ki erken zafer nidaları atan tarafın sevinci içinde kalabilir. Seçimler de AKP %52 gibi bir oranla önde!

Vizyon sahibi iseniz şayet anlık mutluluklar sizi tatmin etmez. İlim sayesinde ben hep 10-20 yıl vadeli bakıyorum semaya. HDP-İyi parti ve CHP koalisyonunda seçmene neler vaat edildi acaba? MHP-AKP koalisyonunda ise başarı çıtası MHP’yi tatmin etti mi? Sizler ne düşünürsünüz bilemem. Benim de düşüncem şudur ki; Seçmen siyasete ve siyasetçilere ayar çekerken bana göre bu seçimin galibi MHP ve HDP’dir. Demedi demeyin! Sonra ne demek istediğimi hatırladığınız da anlarsınız. Mesela 5 yıl sonra…

Makalem burada kalsın! Döner döner satır aralarında ki nüansları okursunuz olur mu?

2020-2023 yılları arasında Satürn Oğlak burcu seyrine başladığında burası Mundane Rasi haritasının 8.evi olurken bu transitin yaşatacağı enerji son derece zorlayıcı olup, farklı bir yönetim şekli ile bizleri tanıştıracaktır. İlaveten kalemimi yıllardır takip edenler uzun vadeli öngörüler ile birlikte bu yıllara ısrarla dikkat çektiğimi bilmektedir. Başkanlık kelimesini ilk defa Türkiye’de beni takip edene astroloji severler duymuş ve kalemimle itilaf yaşamıştır. Şükür ki kendimi bu seçimde çok fazla ifade ederken bulmadım. Netice de ilimdir aslolan! İktidar partisi müthiş bir değişim ve dönüşüm yaşayacaktır. Aksi takdir de 2023 seçimleri için pek şansları gözükmemektedir. Vakti geldiğinde yine detaylandıracağım.

Ne idik? Ne olduk? Ne olacağız? Balık noktası zodyak da sonun başı, başın sonudur. Görüp, tahmin ediyoruz yıldızlar sayesinde şükürler olsun! Bu üç büyük il yöneticileri öyle mükemmel çalışmalı ki şimdi ekecekleri tohumlar 5 yıl sonrasının baharında çiçek açabilsin.

Ne olacak piyasalar?

Yerel seçimlerin piyasalar ile alakası olamaz! Yerel seçimlerin zamlarla alakası olur. Piyasaları 2.ev, 4.ev, 7.ev, 8.ev ve 9.ev alanında gerçekleşecek gelişmeler ilgilendirir. Venüs transiti paraya yön verir. 7.ev alanında Satürn ile Ketu kavuşumu uluslararası platform da ticaret yaptığımız ülkeler ile aramızda ki para diyaloglarında yanlışlar yapacağımızın işaretçisidir. Finansal astroloji makalemi mutlaka bekleyin, detaylandırmasını orada yapacağım.

Söz her zaman milletindir. Milletin iradesi semadan inen melekeler ile şekillenirken tek bir oy farkı dahi sonucu değiştirebilir. Muhalefeti temsil eden alan zarar görmektedir…Bu seçimler şaibeli ise iptal edilirse ki halk yeniden hakkı elinden alınan tarafı memnun edecektir.

Sonuçlar; Ülkemiz, illerimiz ve halkımız adına refah getirsin efendim!

Hürmetler

Ayşen Tok