SARI YAZ ASLAN yeniayı ve KOVA dolunayı

Merhabalar efendim;

19 Ağustos 2020 saat 5:30 Aslan burcu Magha Nakshatrada yeniay

2 Eylül 2020 saat 8:30 Kova burcu Satabihiska Nakshatrada dolunay

Gökyüzünde Vedik astrolojiye göre; Satürn/Mars ve Mars/Venüs kare görünümü hakim.

Ay düğümleri son derece güçlü. 23 Eylül 2020 itibariyle 18 ay konaklayacakları ve önümüzdeki Ay ile Güneş tutulmalarına ev sahipliği yapacak Ketu Akrep, Rahu Boğa seyri başlayacak.

Mars 10 Eylül 2020 retro seyri ile dikkat çekiyor.

Satürn ise 29 Eylül 2020 itibariyle Oğlak burcu noktasında retro seyrini bitiriyor.

Jüpiter ise 20 Kasım 2020 itibariyle Oğlak burcu geçişini gerçekleştirecektir.

2020 yılının özeti; ”Biz bu çağın afilli kaybedenleriyiz” diyenlerimiz olacak ”hadi oradan canım kaybetmenin afillisi yoktur, kaybetmek kendini yitirmektir, kaybetmek kimsede bütünleşememektir, kaybetmek acıdır ve acının güzel bir tarafı yoktur. Sadece başka çaren yoksa buna uygun iltifatlar uydurursun”diye teselli etsem de sizi her kaybediş belki de vazgeçişleri tetikleyecek. Olmuyorsa zorlamayın. İkinci şans ikinci kere kaybetmek ve zaman kaybı demektir. Geçer merak etmeyin; her hastalığın bir miadı, her derdin semadan inecek bir devası vardır.

Bazı Vedik Astrologlar (!) Vedik astroloji hakkında çok yanlış bilgiler veriyorlar… Sayfama düşüyor ve dehşetle okuyorum. Bazı takipçilerimden danışmanlık aldıkları astrologların kendilerine söylediklerini hayretle dinliyorum. İnsanları kadere yönelik yanlış bilgilendiriyorlar.

Bazı yogalara dair verilen bilgiler tamamen yanlıştır. Efendim dolunay veya yeniay ritüelleri tamamen safsatadır. Zarar görmüş bir Venüs kadın ya da erkek mutsuzluk işaretidir. Satürn transiti yaşayan bir bireyin sıkıntılarını kimse yok edemez! Yapmayın olur mu? Akıl sağlığından kopmayın! Okuyanlar etki altında kalmasın. Bu konuya değinmemin sebebi, başkalarından okuduğunuz yanlış bilgileri bana sormanız ve benden onay beklemeniz olduğu için. Yorum sanat gibidir. Bilgiyi sizlere aktarmak incelik istiyor.

Allah’ın yegane hediyesi iman gücü zor transitler anında en büyük destektir. Ayrıca yogaları bozan her türlü görünüm harita üzerinde etkenken, karmanızı şekillendiren aile bireyleriniz dahi mevcut kaderinizi değiştirebilir.

Hepimizln ortak sorunsalı aldırmak ve aldırmamak…

Bazı insanlar da her şeyi bilme hastalığı var. Sizi tanımadan yorum yaparlar. Derdinizi bilmez, çamur atarlar. Kolay çizip, karalarlar. Aldırmayın, herkesin değeri karakteri kadar. Aldırın tabii, bu tipler; anneniz, babanız ve evlatlarınız ise…

Hayat bazen çok insafsız. Bu insafsızlık Satürn ve Ay düğümleri transitleri ile alakalı. Gezegen retroya dönünce düz seyri kadar zararlı olmuyor. Retro gezegen enerjisi ile doğanlar, retro süreçler de rahat eder. O insafsız zamanlar da yaraladığı yer önemli. Hangimizin yarası yok ki? Ağustos ve 2020 yılının son dört aylık zamanında şifalanabilmek umudu ile…

Önümüzde ki iki yıllık süreç de Ay ve Güneş tutulmalarından en fazla Lagna, Ay ve Güneş konumu; Boğa, Akrep, Kova, Aslan bireyleri etkilenecek. İlişkiler alanında bir çok evlilik ciddi derece de sınanırken partnerlerinizde değişiklik olabilir. Ayrılıklar ve beraberlikler hayatın renkleri arasında iken biten ilişkiler yerine yeniden yenilerini inşa edebilirsiniz.

Zaman film şeridi gibi geçerken gözlerimizin önünden, bazen insan öyle bir yere gelir ki, öyle bir yer işte! Dönüp ardını ve ardında kalanları infaz ettiği, mezara gömdüğü…

Mutsuzluk bazen gölgesi olur insanın. Düşlerle mutlu olur, sadece düşlerde sevişiriz. Satürn ılık ılık okşadıkça yaşamlarımızı, kendi benliğimizi yitirir, kendi kişiliğimizle çatışır bir başkası olur çıkarız. Bir aynadır oysa hayat! Bizi bize gösterecek. Bu yıllar sonra dahi değişmez ki. Devrilmiş yılların akışında baş başa kalmalı insan kendiyle. Bıktığınız hayatların gölgesinde dinlenip, transitler olumlu çalışmaya başladığında değişecek olan iklimlerinizin sıcaklığında ısınacağınızıda bilmelisiniz. Bu gezegen dasa evreleri var ya; şekilden şekile sokar ruhu! Hata üstüne hata yapar, sonra ben bu hataları nasıl yaptım diye ahlanırsınız…

Hint astrolojisinde bazı gezegenler Ay, Güneş ve Satürn’ün yönettiği burçlarda rahatsızdır. Mesela Güneş ve Mars Yengeç burcunda zararlıdır. 2020 girdiği günden bu yana yorgun olanlar, Oğlak, Yengeç, Terazi, Koç burçları isyana soyunacak! Rab hayrdan hayr, şerden hayr doğursun yaşamlarımızda ve coğrafyamızda diye temenni etsek de Ağustos ve geride kalan dört ay bazılarımız için üzüntü verecek gelişmeleri gün yüzüne çıkartacaktır.

Bu noktada Şems’in o meşhur dizelerini hatırlamakta fayda var. Ve hepimiz tercihlerimiz ile kaderimizi imzalarız!

Öyle bir eşikteyiz şu sıra…

Cümle alemlere rahmet…

“Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye, endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

İnsan ruhuna bir müziğin notaları değdiğinde yaş kaç olursa olsun hatırlanır hem yaralar, hem sevinçler. Deniz günlerdir dalgalıyken bir gün dümdüz olabiliyor. Biliyor musunuz denizin dalgaları denizin içini süpürmek içindir. Yaşamlarımızda böyle işte. Ne sonsuz mutluluk, ne sonsuz üzüntü hakim. Bir gün insan her şeye yeniden başlayabilir. Neden o gün bu gün olmasın? Ya da Ağustos mesela. Neden insan affetmesin? Doğmak, büyümek, aşık olmak, yaşamak ve sevmek…

Ve dedim ki kendi kendime; iyi ki varım be, iyi ki varım…!

İyi ki Ayşen Tok olarak dünyaya gelmişim.

Bazen yazgımızın kahrını sorgularız, isyan ederiz kaderimize. Hayallerimiz yok olur arzularımız ile birlikte, hüzünle kapanmış anılarımız vardır hepimizin içinde, unutulmaya yüz tutarlar. Gölge de kalır yaşadıklarımız, rüzgarların her sert estiğinde ise acı ile sokulurlar yeniden yüreklerimize. Karanlığın utancını yaşar her aşk acısı geceler de! En büyük ızdırap ihanettir.

Büyülendin mi sen hiç aşkla? EVET…

Peki ya büyüdün mü sen hiç aşkla? EVET…

Ay ve Güneş tutulması etkisindeyiz Aralık ayına kadar. Hayrımıza olacak tüm gelişmeler son bir yıl bitene kadar vizyonumuzda. Üzülmeyin, isyan etmeyin. Biten ilişkiler, akıp giden geçmiş, geri gelmesi mümkün olmayan güzellikler vs… Hepsi anılarda kaldılar. İnsanlar sevdikleri ile vedalaşamadan ölüm haberlerini aldılar. Çokta takılmayın olup bitene, olması gerektiği için olduğunu bilenlere selam olsun benden…

Sizler ne güzel insanlarsınız. Ruhuma iyi gelen, ruhunuza şifa olmaya seçti beni mevla! Elhamdülillah!

Retro süreçlerde gezegenler size yapılan yanlışları altın tepside önünüze koyar. Sizin tepkiniz önemlidir. Üstünü örter ve görmezden gelirseniz, retro bittiğinde vay halinize. Tavsiyem işi Satürn’e bırakmayın. Kangren olan yeri kesmek sizin görevinizdir. Yoksa Satürn vücudunuzu götürür.

Anlamaya ve anlaşılmaya özen gösterin. Önemli bir enerji ile muhatabız. Duygularınızı retrolara kurban vermeyin zira en değerli yer kalbiniz en değerli duygularınız kanamasın. Sevgi kazansın; duru bir su gibi telaşa kapılmadan! Yüreğiniz nasıl hissediyorsa…

Bir aşk yağmuru yağmış adamın ve kadının yüreğine! Satürn retrosunun kıymetini bilin. Belki de tüm retroların. Ağustos ayında kalbiniz cız edecek. Yükselen ve Ay ekseni Kova, Aslan, İkizler, Yay olanlar kaybettiğiniz sevgi gerçekse geri döner! Dönerse sizindir. Döndüğünde hesap soruyorsa amacı intikamdır.

Fazla düşünmeyin, fazla konuşmayın. Sizi anlamayacaklar! Keçilere mukayyet olun! Şükür ki rüyalar var. Koç, Başak ve Oğlak burçları mesajları rüyalarında alacaklar.

Normal de çok üzüleceğim şeylere artık üzülemiyorum. Bilmem ki bu hissizlik tam olarak ne zaman başladı ama altında bir kaç tanıdık imza var…

Belki de yaş tecrübesi bilemiyorum. İnsanlara ederinden fazla değer yüklememeyi bazı ruhlar doğuştan fıtratları gereği (doğum haritaları) çok iyi icra edebiliyor.

İyiler her zaman hakettikleri yere gelmeseler de kötülerin her zaman hakettikleri çukura düşeceğine inanıyorum. Bunu hep beraber #Aralık ayına kadar deneyimleyeceğiz…

Yıl bitiyor, bazı hamleler cesaret işidir. Cesareti olanlar hep kazanır!

Bazı adamlar kadınları, bazı adamlar parayı, bazı adamlar hem kadınları hem parayı çok seviyor. (Bazı kadınlar da bu yönde) Ağustos bitimi ile birlikte dört ay bazılarınıza kalp acısını hatırlatacak nispette…

Acıyan kalbi öpmek lazım! Kaybetmeyi “kader” deyip kabul etmek lazım! Kaybederken kan kaybından ölmemeniz için okşamak lazım yarayı, kabuğu kaşımak lazım!

Son dört ayda “Bayılıyorum insanları sanki hiç hayatıma girmemiş gibi unutmaya.” ( ne 2020 be) der misiniz? Dersiniz…İnsandır deyip geçerken hepimiz ilişkiler de kırılmadan öğrenemeyiz, denemeden bilemeyiz yalan söylenip, söylenmediğini. Tüm bunları öğrenince bile bile de devam edemeyiz. (İş, arkadaşlık, dostluk, sevgili, eş) Üzülmeden gülmemeyi, yorulmadan dinlenmemeyi, yürüyemeden önce koşmamayı, bir bedel ödemeden emeksiz zahmetsiz zevk sefa olmayacağını böyle yeniay dolunay dönemlerinde öğreniriz.

Dilde ki hecedir aşk! 70 yaşında ki bir adamın 65 yaşında ki eşine “sevgilim” diye seslenmesidir. Gökyüzü sonu olmayan bir düştür.

Gökyüzü Satürn retrosu bittiğinde son biletleri kesiyor. (Bitiş tarihini yukarıda verdim) Tren doldu. Bilet bitti. Hüznün ve mutluluğun koltukları belli. Biletsiz yolcular gel-git seferlerinde. İlla ki binecekler bu trene. Ama bu sefer ama bir daha ki seferde. Nefes alıp verişimiz gibi kaçınılmaz o trendekilerin kalp senfonisi. Bir kadın gözleri hep yaşlı, bir adam hep yalnız. Gökyüzü kavuşturacak onları bu trende. Zaman durur, sema dönerken aşk susmaz! Her insan illa bir defa yaşar o anı. Beklerken vuslatı? Sordun mu hiç kendine benim kıymetli okurum? ” Aşk tende değil, özde güzel…”

Yeniay ve Dolunay KOVA/ASLAN  Ay ve Yükselen

Kişiliğiniz de değişiklik olabilir. Libidonuz yükselebilir. İmajınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kişisel değişiklikler yapabilirsiniz. Kendinizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Kişinin yaradılışı ve sağlık durumu, fiziksel ve düşünce bazında değişime uğrarken, yaşama gücü, yaşam uzunluğu, mutluluğu, karakteri, dış görünümü, refahı, hayattaki genel konumu, itibar ve  arzuları zorlanabilir. Hemen karşıt evi ile görünümde olacağı için eş ile ilgili konular şayet evli değilseniz, iş ile ilgili ortaklı konularınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, bu dolunay ayrılıkla eş anlamlıdır. Bir ayrılık hayatınıza aniden bir başkasını getirebilir. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Uzun süreli ilişkiler, yasal bağlar, eş, yaşamdaki ya da işteki partnerimiz, yaşama gücümüz, cinsel güç, doğurganlık, tutku, cana yakın mizaç, yetişkinlik, ahlaki davranışlar, zevkler, konfor ve yabancı ülkelerde yaşamak, aşk ilişkilerinde başarı ya da başarısızlık, evlilik hayatı, ev dışı, seyahat, ticaret ve iş, gelişmeleri ile zorlanabilirsiniz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, neden ayrıldık diye düşünmeniz yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa gökyüzünün yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için DOLUNAY birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından aktif olacak tutulma enerjisi yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir. Burası aynı zamanda hukuksal mahkemelerin irdelendiği alandır.

Yeniay ve Dolunay  BALIK/BAŞAK Ay  ve Yükselen

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir. Yeni durumlar ortaya çıkabilir. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız, finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz. Zenginliğiniz, aileniz, geçim, beslenme, erkek ve kız çocuk, yüksek eğitim, mesleki konum, eşiniz, evliliğinizin sürekliliği, kıymetli taşlara sahip olmak, nakit para, kazanma kapasiteniz, finansal durumunuz, talihiniz, başarınız, taşınabilir mallarınız, konuşma tarzınız sertleşebilir ve yine AY’ın enerjisi, ağız ve diş sağlığı kapsamında sıkıntıları gün yüzüne çıkartabilir. Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumlukluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız. Kronik bir hastalığınızla tanışabilirsiniz. Mevcut rahatsızlığınızla ilgili sağlığa kavuşabilirsiniz. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Yaşam uzunluğu, araştırma, mistik bilimlere duyulan ilgi (Astrology gibi) esrarengizlik içeren, gizliliği olan konular, içsel ve dışsal değişim, geçmiş ve gelecek olaylar, miras, ölüm, istek ve vasiyet, sigortadan gelir kazanma, kolay kazançlar, evlilik bağı, yaralanabilirliği belki ayrılık, korku, kazalar, engellemeler, davalar, iflas, hırsızlık, kayıplar, talihsizlikler, gözden düşme ve hayal kırıklıklarını yaşatabilir.

Yeniay ve Dolunay İKİZLER/YAY Ay ve Yükselen

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı dirençler, huzursuz edici koşullar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkileriniz, çocuğunuzun eğitimi ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir. Komşu, kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişir. Yakın çevremiz, kardeşlerimizle ilgili değişiklikler olması mümkündür. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Küçük kız ve erkek kardeşler, komşular, cesaretiniz, fiziksel gücünüz, spor aktiviteleriniz, girişkenlik, girişimci ruhunuzun durağanlaşması, algılama ve öğrenme gücünüz, iletişim, kısa seyahatler, ruhani tekniklere başlayabilmek, yazma ve iletişim kurma kapasitesini zorlayabilir. Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Babanız sağsa şayet, öğretmeniniz, ruhsal öğrenme arzunuz, ruhsal eğilimlere olan meyiliniz, sezgiler, hayırseverlik, iyi ahlak, vazife, meditasyon, yabancı yerlere yolculuklar, kısa zamanlı uzak seyahatler ve yabancı ülkelerdeki yaşam, yabancı ülkelerde eğitim, saygınlık, şans, genel kısmet, ani ve beklenmedik kazanımlar, din görüşler, hac yolculukları, felsefe, hukuksal içerikli konularda zorluklar yaşanabilir.

Yeniay ve Dolunay AKREP/BOĞA  Ay ve Yükselen

Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Enerji, eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar bunaltabilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Anne, mutluluk, yetiştiriliş tarzınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız, temel eğitiminiz, sahip olduğunuz araçlarınız, iç huzurunuz, ev ve mal varlığı gibi konularda zorlanmalar olabilir. İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Uzmanlık alanınızda değişiklik, kariyeriniz, meslek değişimi, terfi etme, güç, ün, sosyal itibar, statü, pozisyon, onur, karakter, otorite, devlet daireleri, iş veren, yurt dışı yaşamı, hırslarınız, çocuklardan gelecek mutluluk yada mutsuzluk konularında zorluklar yaşanabilir

Yeniay ve Dolunay KOÇ/TERAZİ Ay ve Yükselen

Dolunaylar + ve – olmak üzere 10 günlük zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız AY enerjisi o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyor ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Yol ayrımları yada yeniden başlamalar söz konusu sizler için. Zeka, duygular, sezgi ve ayırt edicilik, entelektüel ve fiziksel yetenekler, hafızanız, yaratıcı zekanız, duygusal mutluluk, sevgi, romantizm, spekülatif yatırımlardan doğan kazançlar, organizasyon kabiliyeti, başarı, çocuklar, bilgi ve bilgelik, yüksek eğitim-öğretim, sosyal hayat, eğilimler, ruhani arayış, spekülasyona açık durumlar, hayattaki yetenek ve hünerleriniz, kavrama konularında zorlanabilirsiniz. Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Bugüne kadar hiç deneyimlemediğiniz sosyal ortamlarda bulabilirsiniz kendinizi. Gelir, mal mülk, kazanımlar, elde edilen kar, arkadaşlarınız, abi ya da ablanız, onların adına üzüntü duyacağınız gelişmeler, umutlar ve emeller ve onların gerçekleşmesi konularında zorluklar oluşabilir.

Yeniay ve Dolunay YENGEÇ/OĞLAK Ay ve Yükselen

Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık, kaza olasılıkları artar, yaşantımızda değişiklik yapabiliriz. Münakaşalar, hastalıklar ve yaralanmalar, borçlarınız, düşmanlıklar, varsa dayınız, muhalifler, rakipler, hırsızlar, korkular, şüpheler, endişeler, zaaflar, zayıflıklar, finansal durumunuz, hizmet verdiğiniz iş sahanız, sağlık adına şifalanma, hırsızlıktan kaynaklanan kayıplara karşı korunmak, yanlış anlaşılmalar, yüzleşmeler, veyahut iş değişikliği gündemlerinizde olacaktır. İç dünyamızda karışıklıklar yaşarız. İçsel hissedişler artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Sizde bağımlılık yaratan bitirmek istediğiniz alışkanlıklar, ilişkiler ile bağınızı kopartabilirsiniz. Masraflarınız, zararlarınız, hayır için yapılan harcamalarınız, yaşam sonunu düşünme,  kendi iç dünyanıza sürgün edilme, yalnız kalma, yabancı ülkeler gitme ve burada ki yaşam isteği, yaşamdaki engeller, aileden ayrılma, kötü alışkanlıklar kazanma, inzivaya çekilmek, aydınlanmak, gözlerden uzak yerlerde bulunmak, hapsedilmek, kronik rahatsızlıklar için uzun süre hastanede kalmak gibi konuları zorlayacağı gibi gündemlerinizi oluşturabilir.

Yüce Yaratanın enerjisini ve sifasını, sevgiyle kabul etmek, değişime direnmemek hayrimiza oluyor. Üzdükçe kendimizi etrafımız dahil yıpranma payımız artıyor. Bir insan; Kalbi sızladığında dinlemeli Ay ışığını ve denizin o hışırtısını, kalplerinizin daha beter sızlayacağını bile bile hem de. Tılsımlı bir kapıdan geçmek gibi gökyüzünün büyüsü bir ucundan diğer ucuna acı ve mutluluk döşeli ama her nasılsa sonsuza dek gezip bitiremediğiniz başka bir evrendir. Biz mavi huyluyuz zira mavi giyer, mavi konuşuruz. Eylül’ün kısa bir dilimine retro hali ile yüz sürecek Jüpiter. Böylesine görsel güzellik hakimken gökyüzünde rahman olan kalplere huşu veriyor ve umut tarlaları bir bir sulanıyor.

‘’Nadiren de olsa gel! SARI YAZA inat doğan Güneş gibi, ara sıra da olsa uğra gözlerime. Aklına estikçe gel! Yaz sıcağına inat; Serin bir rüzgâra katıp kendini, penceremden süzül içeriye. Tenim hissetsin seni! Arada sırada sesini duyur, sevdiğim bir şarkıyı düşür diline, sen biliyorsun hangisi olduğunu, arada bir hayalini bırak rüyalarıma, tıpkı dün gece ki gibi…desin mi yüreği sevda ateşiyle yananlar! Sevgilisini kaybedenler, vakitsizce kara topraklara verenler.’’

Desin!

Yazdıklarım bu kadar netken anlam verebilmek, anlayabilmek kendi içerisinde bir muamma değil inanın bana. Ruhunuzu örseleyen dertlerden belki arınacaksınız, belki de yenileri ile tanışacak. Unutmayın ki kapanan her kapı açılır bir gün yeniden. Açıldığında çıkan gıcırtı, ruhunuzda ki delikten işler içinize. Bir öykü anlattım sizlere uzunca bir makale ile dönüp yeniden yeniden okuyabilmeniz için hepsi sitede kalacak. Umut pazarında bazılarınız için gözyaşları satılacak, bazılarınız içinse mutluluk. Payınıza ne düşecekse biliniz ki hayrınıza. Güneş gölgeye gizlenirken sizler dilerim yörüngenizde tutkunuzla yol alırsınız. Kaçan değil, savaşanlarındır güzel günler!

Baki sevgi ve saygılarım ile…

AYŞEN TOK