TERAZİ YENİAY FAZI ve KOÇ DOLUNAYI

“Mesela gözlerinde bir şey var açıklayamıyorum onu.

Sanki aynı kareye sığdırılmış topyekün,

yeryüzü ve gökyüzü!”

Cemal Süreya

Unutulması zor olaylar, sinede açılan yaralar, tarihin tozlu raflarında bir devre rehberlik edecek gümbürtü kopartarak biten bir yıl daha. Süngümüz düştü yorgunuz velhasılı. Dün gibi hatırlıyorum 31 Aralık 2018  gecesini. Bir yıl içinde kurulmuş bir sürü hayalim vardı. Bazıları gerçekleşti bazıları ise başka baharlara ötelendi. Kâh demir aldık bazı limanlar da, kâh özgürlüğe koştuk zincirlerimizi kırarcasına, yaralar aldık telafisi mümkün olmayan, gerçekleri öğrendik, bir düşün koynundan uyandık, bir de bakıyor ki insan mazide kalmış tüm yaşananlar. Bilimsel olarak yapılan her açıklama negatif ya da pozitif yer ediyor yaşamlarımızda. Sırlar alemi olarak bilinen gerekçelere dayalı bu ilim bizlere yeni bir serüven sunacak 2020 senesinde. Oysa daha dün gibiydi olumlu düşündük de olumlu mu geçti bu yıl. 🙂  İşte astrolojinin farkı bu kuantumcuların felsefelerini onaylamıyorum sen iyi düşün iyi olsun yahu kötü mü düşündük? Bilerek kim düşünür hakkında kötü. Herkes horoskobu kadar bir kadere sahip. Herkes yaşar kendi dünyasın da kendi kaderi ile baş başa. Kimsenin sınavı benzemez bir diğerininkine.

2020 yılına dair kurulmuş bir sürü hayal var hepinizin içinde biliyorum. İdeallerimiz neticesinde öyle dersler aldık ki. 2019 senesinde bazı Ay ve Lagna sahipleri ‘’olsun’’ dedi teselli bulduk nasıl olsa her ibret ders verici türdendi ve tevekkül etti bazılarımız, farkındalığı olanlar, sevdikleri için onların mutluluğu bizlerin mutluluğu olsun diye vazgeçtik hayallerimizden. Özellikle bazıları için hazırladım bu yazıyı sevinci ve ümidi yok edecek kadar keder, bolca gözyaşı döktüler biliyorum. Sizler için her gün ve her gece baktığım gök kubbe bile sırf mücadeleyi bırakmamak için yaratıcıya hayranlık vesilesidir. Yeni gelen yıl, hepimizin hayatına yeni yüzler sokacak, yeniden sil baştan, yeni aşklar, yeni beraberlikler, yeni evlilikler, yeni başlangıçlar bazen de hesaplar ‘’belki bir fırsatım daha olsaydı, böyle davranmazdım” dediğimiz ince hesaplaşmalar. Çok fazla direnmeyin bu 2020 yılı bol retrolar ile mazinin aralamak için geliyor. Yani yenilerin pek şansı yok! Hesap geçmiş ile! Karmik ilişkiler ile kimse macera olsun diye girmiyor yaşamlarımıza ya da çıkmıyor hayatımızdan. Kaderimize rıza göstermeyi öğreneceğiz bir kez daha…

28 Ekim 2019 tarihinde saat:06:30’da güçlü bir Yeniay evresiyle Ekim biterken, Kasım gelirken merhaba diyeceğiz. Swati Nakhastra Rahu yönetiminde ki yıldızın 2.Padasında, Pada yöneticisinin Satürn olduğu dilimde YENİAY! Özgürlük temasının en uç noktasında Ay ve Güneş doyumsuzluk içerikli Nakshatra da  Kala Sarpa Yoga eşliğinde vuslata erecekler. Ve senenin 11.ayında 12 Kasım 2019 tarihinde saat:15:30’da retro Merkür ve aneratik dereceli Mars eşliğinde oluşacak olan Koç dolunayı enerjisini aktive edecekler. Yeni Ay der ki; Yaşamlarımızda ki en büyük eksiklerimiz, sonra ne olur diye düşünüp sonlandıramadığımız konulardır. Gurur aşkı, aşk gururu bitirdi ama biten bizdik. Ne gurur ne aşk. Gurur gökler de AŞK ise başka gönüller de yine buldu APTAL edeceği birilerini. 🙂 (Duygu ayarlarımızın bozulduğu  yeni yılda biliniz ki bu böyle devam edecek.) Koç ve Terazi zodyağın en fazla ilişkilerin önem kazandığı eksendir. Yeni Ay sebeplerini, mazeret biliyoruz artık hepimiz, Batı değerlerine göre ne varsa bizde tersi durum söz konusu. Düşüncelerimizde yeni sonlanmalar, herkesin farklı bahaneleri ile başka birine mecburiyeti, bazen kaybetmekten korktuğumuz için alışkanlık haline gelenler, başladığımız noktaya geri dönmemek için, yalnız kalmamak için, aslında kelepçelerle yaşadığımız hayatlarda yeniden şanslar elde edebilmek için yepyeni vizyonlar ile sonlanmalar. Netleşen ya da netleşmeyen yol alan durumların ya da karara bağlanmayan durumların ayıklanması. Bahane dolu ben de görüyorsunuz . 🙂 🙂 Bu şartlar altında YENİ YIL coşkunuzu alt etmek istemem. Belki de hayallerimizin gerçek olmasını istememize çok ihtiyacımız var. Rasi haritasında Yeniay anında Lagna Başak burcudur ve yöneticisi Merkür 3.evde Jüpiter ile temas halindedir. Bu durum Yeniaya kıymet katmayacaktır. Jüpiter ise aneratik dereceli. Meali; Sevgi göstergeleri altında beslenen art niyetler. Kimseye bilerek ya da bilmeyerek kötülük yapılmaması gerekmektedir. Satürn zira bu hesabı mutlaka sorar asla unutmaz. Gökyüzünde Kala Amrita Yoga oluşmuştur. Ne gelirse başa takdiri ilahi, kader deyip bir kabulleniş söz konusu. Yeniay ilişkilere odaklanacaktır.

1 Kasım 2019 tarihinde Akrep burcunda başalyıp, Terazi burcuna geçerek, retro enerjisi ile 21 Kasım 2019 tarihine kadar devam edecek olan Merkür retrosunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Bir Merkür deyip geçmemek lazım zira natal haritasında Merkür’ü retro olanların devri başlıyor. Bir önce ki retro Temmuz ayındaydı. Temmuz ayında ki konularınız yeniden gündeminize gelecektir. Retro süreci ilişkiler anlamında; Akrep, Boğa, Yengeç, Oğlak, Koç, Terazi, İkizler, Yay bireylerini yakından ilgilendirecek gibi duruyor.

AY ve LAGNA konumlarınıza göre çok yüzeyseldir bu yorumlar ısrarla istediğiniz için zira her kader farklı her haritanın iz düşümleri, yaşadığı transitler ve Dasa periyotları bambaşkadır. 15 Kasım tarihine kadar gündemleriniz…

AY ve LAGNA BAŞAK-BALIK Ekseni: Balık burcuna göre 8.ev, Başak konumuna göre ise 2.evde gerçekleşiyor. Bu durumda Balık gizliden gizliye izlediğin, çizdiğin, zihninin derinlerine gömdüğün her ne ise çıkıvericek su yüzüne zira 8.ev sırların çözüldüğü mistik bir alandır. Çok dikkatli olmalısınız ortaya çıkacak bu sırlar neticesinde BİTİŞ temalı olgular birden gündemlerinizi değiştirebilir. 8.ev su burcu ile bağımlıdır ve bu nedenle kendini anlama (moksha) veya ebedi özgürlük evidir. Hayat, Yaşam uzunluğu, Ölüm, Vasiyetnameler ve miraslar, Sigorta kazançları, Ortak paralar, Ortaktan (nafaka dahil) gelecek paralar, Kazalar, Uzun süren hastalıklar, Kronik rahatsızlıklar, itibar kaybı, talihsizlikler, sezgi, okült bilimler, gizli güçler, cinsel güç, cinsel hastalıklar dikkat edilmesi gereken ve gündem oluşturacak konular arasındadır. 2.ev ise kendi potansiyel yeteneğiniz ile kazandığınız dünyevi varlık, para, aile, aile mutluluğu, bilgi, konuşma yeteneği, eğitim konularının söylenmesi gereken sözlerin ve yalanın ya da doğru sözün şeklini tarif eder. Sizin için de sırlar söz konusu olacaktır. Alkol tüketimi için özel dikkat diyorum. Kimseyle özel konularınızı paylaşmayın lütfen. Düşmanlarınız tarafından nazar ve maji gibi olumsuz enerjiler üzerinize dolunay enerjisi fırsat bilinip uygulanabilir.

AY ve LAGNA KOÇ-TERAZİ Ekseni: Koç burcuna göre 7.ev, Terazi burcu yerleşimine göre 1.ev öncelikle BEN dediğiniz, egonuzun, libidonuzun, sağlığınızın, görselinizin, romantizm ve tutkularınızın, derinlemesine ruhunuzca sorgu yapacağını belirtmeliyim. Buna karşılık ise Terazi’ye düşen; Evlilik yaşamınız, eşiniz ile kuracağınız diyaloğunuz, seks tutkunuz ve şehvetiniz, her çeşit ortaklı konular ve varsa ortaklarınız, mahkemesi olanlar içinse nihai kararların gündem oluşturacağının altını çizelim. Radikal kararlar alabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Venüs retrosu geçmişte ki sevgilinin yerine yenisini sizlere hediye edebilir.

AY ve LAGNA BOĞA-AKREP Ekseni: Boğa burcuna göre 6.ev, Akrep burcuna göre ise 12.ev şimdi iki zararlı nokta her ne kadar Jüpiter ve Venüs gibi doğal faydalıların yerleşimleri bu noktalara temas ettiği için Akrep dürtüselliği ön planda. Öncelikle Boğa; Düşmanlar, rakipler, kıskanç insanlar, hastalıklar, ile uğraşabilirsiniz bir de dayınız ya da kuzenleriniz varsa şayet canınızı sıkabilirler. Yediklerinize dikkat edin. Mevcut konumunuzda iş değişikliği ya da çalıştığınız ortamda ki çevreniz ile ilgili değişiklikler söz konusu olacaktır. Sağlık önemlidir bu evde. Akrep 12.eve göre; Masraflar ve harcamalar canınızı sıkabilir. Yatak zevkleri, cinsel fanteziler biraz sınanacağınız nokta, uyku sorunu da yaşayabilirsiniz. Gizli Düşmanlarınız açıkça kendilerini ifşa edecekler sonra bana demedin demeyin 🙂 Tüm bu sıkıntılar mahiyetinde maneviyat arayışına yönelebilirsiniz.

AY ve LAGNA İKİZLER-YAY Ekseni: İkizler konumuna göre 5.ev, Yay konumuna göre 11.ev. İkizler için çocuklar adına üzüntü, zekanızın kıvraklığının önem kazanması, geçmiş anılarınızı sürekli hatırlamanız, spekülasyon yaratabilecek durumlar, romantizm ve aşk adına bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu. Yay’lar ise arzu evinde ki enerji sayesinde; Arzular, hedefler, başarma tutkusu, büyük amaçlar, istekler, karşınıza çıkacak fırsatlar, arkadaşlar, varsa büyük kardeşler, kazançlar, mevcut varlığınızı koruma, ile alakalı konuları gündeminize taşıyacaktır. Büyük bir sevinç ya da büyük bir hayal kırıklığı söz konusu olacaktır.

AY ve LAGNA YENGEÇ-OĞLAK Ekseni: Yengeç konumuna göre 4.ev; Anne, annenizin sağlığı, anneye duyulacak özlem, kalp (duygular ve tutkular) 🙁 mutluluk, arazi, sabit değerler, gayrimenkuller ve araçlarınız adına üzülebilirsiniz. Vesile ile annenizin ya da kendiniz için KALP kontrollerinizi yaptırmanız gerek diye belirteyim. Oğlak 10.ev ile kariyerini merak edecek bir kaygı söz konusu, üst düzey yöneticiler tavırlarınızı yanlış algılayabilir dikkatli olmanızda yarar var. Toplum önünde şahsınıza yönelik sizi üzecek gelişmeler yaşayacaksınız. İş değişikliği de söz konusu olabilir.

AY ve LAGNA ASLAN-KOVA Ekseni: Aslan yerleşimi için 3.ev; Varsa kardeşleriniz, cesaretiniz, serüven yaşama arzunuz, kişisel gayretiniz, yaşam enerjiniz, sezgisel mekanizmanız, motivasyonunuz, arzu ve istekleriniz yakın çevreniz ile kuracağınız iletişim konularında üzüntü verici olabilir. Yanlış anlaşılma ihtimali ile oluşabilecek kırgınlıklar. Sağlık adına göğüs kontrollerinizi ihmal etmeyin derim. Kova eksenine göre; 9.ev şansınız bir süreliğine izine ayrılmak ister gibi hissettim yazarken babanız varsa şayet sağlığı adına ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun yolculuklara dikkat edin lütfen ve hukuksal konulara. Yüksek eğitim sürecinde olan Kova’lar ise kendilerini oldukça bunalmış ve yorulmuş hissedebilirler.

Buraya kadar sabır ile okuduysanız can-ı gönülden TEŞEKKÜRLER! Surç-i lisan ettiysek affola! Kalplerimizde ki gecenin sahibine yazdım bu makalemi! Koç-Terazi hattında ki AY fazı ile ilişkiler adına tutku, kıskançlık ve ihtiras rüzgarları hakimiyetinde.

Makalenin devamı var. Türkiye için etkilerini ayrıca yorumladım.

Baki Sevgi ve Saygılarım ile

AYŞEN TOK