Kova Dolunayı/ İnsan kaderinden kaçabilir mi?

Hiç şaşmayan saat gibi işIer durur kader.

Yahya KemaI BeyatIı

13-14 Eylül tarihinde yaşayacağımız Kova burcu dolunay fazında 30 Ağustos tarihinde Aslan burunda doğan yeniay enerjisini tamamlıyoruz. 14 Eylül 2019 Kova burcu saat:07:00 Purvabhadra Jüpiter yönetiminde ki Nakshatra da 26:50 enlem değerinde Güneş’le Ay’a, karşıt dururken Mars ve Rahu görünümlü dolunay enerjisi bakalım yine yaşamımızda hangi sahaya ışık tutacak? Ay annemiz ise Güneş babamız. İçimize sindiremediğimiz konuları, geçtiğimiz Oğlak dolunayında daha iyi idrak edip ya ”tamam” dedik, ya ”devam” dedik. Ay evrelerinde bir karamsarlık, yoğun duygu hali ve aceleci ruh hali hasıl olur üzerimize. Direndiğimiz, bu yüzden tuhaf bir şekilde motivasyon kaybına uğradığımız, hastalıklı düşüncelerimizle yüzleşiriz. Gerçekleri görüyor olacağız ki yılın son dört ayı ziyadesiyle önemlidir. Aile ilişkilerimiz, toplumda ki statümüz, saygınlığımız, günlük yaşantımız, parasal durumumuz, sağlığımız, ilişkilerimiz eş, dost, arkadaş, sevgili, yeniden revize ettiğimiz bir zaman dilimidir Ay fazları, o yüzden yeniay evrelerinde belirttiğim tüm konular esasında dolunay anında tamamlanır. Uzun zamandır mücadeleye neden olan tutkularımızın ve korkularımızın ölümüne şahitlik ettik. Öyle de değil mi zaten hayatımızda verdiğimiz tavizler, yaşamlarımıza sonradan birer çivi olarak saplanmıyor mu? Önce hayallerimizi başlıyoruz öldürmeye; Nefretle, yeniye yer açıyoruz. İnsanın insanda ki ömrü, bilinçaltında ki hayalinde yaşattığı kadardır. Kaderimizi yaşıyoruz. Sahip olduğumuz iman kadarı ile arınıyoruz, rıza gösteriyoruz ya da isyan ediyoruz.

Nedir bağımlılık arz eden konular? Bazı şeyleri bırakmak, onlar için mücadeleden vazgeçmek, onları serbest bırakmak. Kökü sağlam olmayan gevşek olan ile bağı kopartmak. Yaşamlarımız kazançlar kadar kayıplarla da dolu. Ömrümüz beklemeyle geçiyor, hep daha iyi bir ilişki, daha iyi yaşam koşulları, yaptıklarımızın takdir edilmesi, aşkımızın anlaşılması ve değer görmek beklentilerimiz hep bu çerçeve de. Beklentileriniz olmuyorsa bırakın. Eylül mevsimine yakışır hüzün. Yaşamlarımız da, bir de güçlü görünenlere karşıt naif ve depresif olanlar var. En azından benim karşıma çıkan diğer insanlar hep böyle oldu. Birde beyinlerimizin kuytularında yer alanlar, anılar, hatıralar, acılar, nefretler, özlemler, sizler de eminim bu durumdasınız. Öğrendikleriniz ya da öğrenmeye devam ettikleriniz yükünüzü arttırıyor olmalı ziyadesiyle. Yaptığımız hataları değiştirebilme gücüne sahibiz ve bunun bir ders olduğunu sonradan idrak edebiliyoruz. Yaptığımız hataları yinelememenin ise cesaret olmadığını bunun tamamen KADER olduğunu kabul etmenin kendimizi korumanın en iyi yolu olduğunu bazen hiç öğrenemiyoruz. Filim biter çoğu zaman fakat biz hala oynadığımız role takılı kalırız, bir sonra ki role geçmişten izler sürükleriz, belleğimize kazıdığımız bu olgular Ekliptik Düzlemin (Rahu ve Ketu) izleridir.

Aslan-Kova ekseninde ki bu enerji, döngünün bilinmeyen yüzünü, gizemli kalan yönünü tamamlamak, tüm maziyi gömmek için kurgulanmış. ”PİMİ ÇEKİLMİŞ EL BOMBASI” gibi. Eylül ve sonbahar mevsimine ayrılık, ihanet, intikam kelimeleri eklemezsek yazık olur paragraf ağlar sonra. Ağlar ve üşür. Ayrılıklar da en çok acıtan ayrıntılardır aslında hatıralar öyle yer etmiştir ki hafızalar da 18 Eylül 2019 tarihinde Yay burcunda ki retro seyrini bitirip, düz seyre başlayacak ve Ketu ile kavuşan Satürn çözüverir tüm şifreleri. Zaten astrolojinin ana şifreleri, düşündüğüz, düşünülmemiş ayrıntılardır. Ayrıntı, yolu tehlikeli yapan ama güzel bir oyuna da çeviren şeydir. Her detay ise ayrıntılarda gizlidir. 🙂 🙂 🙂

Ülke olarak da bireysel olarak da zorlanacağız. Başak burcuna yerleşen ve düşüş konumunda olan Venüs ile “Geçmişin gölgesinde yaşayıp senin adım atmana izin vermeyenler için de önlem al. İşte hayat tam da şimdi başlıyor.’’ Uğruna neler kaybettiğimizi düşünerek acı çekmenin yaşayabileceğimiz mutluluklara hiç faydası yok. Mutlu olmak arkamıza bakmaktan daha çok kazandıklarımıza bakmakla alakalı o nedenle kanserleşmemeli hiç bir acı. Eğer gerçekten bittiyse tabii. Karşınıza çıkan ve sizinle dalga geçmeyi hangi kefeye koyan zihniyetler tabulaşmaya değil, bitmeye mahkumdur. (Ne bekliyorsunuz benim gibi İLAHİ AŞK derdine düşmüş bir BALIK’tan ben ki bu satırları yazarken kasvetten çökmüş, manâ denizinde dibi bulmuşum.)

‘’Ölmedim henüz ölmedim ama gömdüklerimi, sırlarımı açık edeceğim, görüşmeye hazırım” ve tüm sırlar açık olacak diye sizlere hatırlatıyorum. Aşık olduğu gülüne kızıp gezegenini terk eden ve bir çok gezegen dolaşan Küçük Prens masalını çok severim bu yüzden. Gezegenler arasındaki bağlantıyı hiç koparmadan kaçabileceğimiz yerler, kişiler, kimlikler, değerler olmalı. Mabedimiz olmalı ve oraya kimse dokunmamalı. Yüreğimizdir mabedimiz ve orayı bir Allah bilir. Sağlamlığı ve kökü olmayanlar; Arkadaşlar, dostluklar, sevgiler, sevgililer, geçmişe vefa beslemeyen kişilerin, geleceğe olmayan saygısı tüm değerler kopacak yılın son dört ayında. Kaderimiz yazılmışsa eğer geriye sadece bunu yaşamak kalıyor. Ne yaşanırsa yaşansın, kolunda ki yaşam saati durmadığı sürece hayatı zorlamaktan bıkmayalım lütfen!

Farz edelim ki Ay damla şekline büründü, kuru bir mevsimde hüzün ile birlikte Güneş’in karşısında üstelik Mars da var burada. Biliriz ki, Kova menzilinde iç çekişlerimiz, suskunluklarımızı fısıltıya dönüştürür. Korkunun ve gizemin içinde anlamsızlıklar dahilinde her ürpertiden bir ses, her sesten yok oluşun telinde çalan bir şarkı, her şarkının ise umutsuz dinleyiceleri olacağız. Hepimiz yaşamın birer köşesinde hamleler yapmanın gayesiyle doğrulmaya, doğru durmaya çalışıyoruz. Geceler de gizeme bürünürken, gündüzler de sert rüzgarlarla mücadeleye devam. Kapana sıkışmış gönüllerimiz var elimizde bir de sürekli budadığımız çiçek bahçemiz, zaman ise onu hiç sormayın kahpe gülüşlerle ritmimizi bozmakta.

Bütünleşme, sevilme ve iz bırakabilme ihtiyacını direkt olarak ifade etmek yerine, planlar yaparak çoğu kez farkında olmadan son derece ince hesaplı ve önsezili olarak hazırladığımız planlarımız uzun süre işlemelidir diyemem. Kader plan yapmayla işlemiyor ki! Aralık ayına kadar dönüp, dönüp okuyacağız bir makaledir bu ve konseptimiz yazdığım konulardır. Herkesi fethetmek ve kendine bağımlı kılmak içgüdüsü ile aşırı kıskanç , affetmeyen ve intikamcı hallerimizin sık sık depresif ve melankolik havalara girmemizin zararı ise yine en çok kendimize olacaktır. Neptün versiyonlu bu dolunay fazında lütfen alkol tüketimine dikkat edelim. Bu günler de özellikle süt, beyaz peynir, yoğurt, balık, karaciğer, böbrek, yağsız etler, buğday, yulaf, çavdar, bezelye, yeşil fasulye, lahana, marul, mısır, elma, üzüm, portakal, greyfut, incir-hurma, şeftali, ceviz, fındık vb… bol bol tüketilmelidir. Astrolojiyi bilmek bu işte belki de insanları hatalarıyla kabul edebilmek, engin bir hoşgörüye sahip olabilmek. Satürn ve Ketu sayesinde Aralık ayına kadar gizem içeren her davetiye cezp edecektir zihinlerimizi.

Yeniay ve dolunay evrelerinde görülen rüyalardan ve öneminden bahsedelim istiyorum. Bu konu hakkında çok fazla soru geliyor. Rüyaları kontrol ettiğimiz Rasi haritalarımızda 4.ve 12.ev yerleşimleridir. Gezegenlerin natal yerleşimleri görülen rüyalarda son derece etkilidir ve tabii ki transit gezegenlerin görünümleri de konuya aktif. Yeniay evrelerinde Ay’ın ışığı olmadığı için hep geçmişi ve geçmişte kaybettiğimiz ölülerimizi görürüz. Dolunay anında ise bilakis uykusuzluk hakim olur bu durum dolunay anının 4.ve 12.ev oluşumlarında geçerlidir. Günlük yaşadığımız olaylar, sevinçler, korkular, kayıplar, duygu inisinasyonları, yaşadığımız tüm tranvatik durumlar bilinç altına kotlandığı için rüyalarla yakından ilgilidir. Su grubu mensupların genel anlamda sezgisel farkındalıkları yoğun olduğundan rüyaları çıkar. Bunun yanı sıra Aslan-Koç-Yay konumlarının ardı 12.evleri su grubu olduğu için sezgisel farkındalıkları vardır. Vedik jargonunda rüyaların bilimsel açıklaması yoktur fakat uyku halini irdelediğimiz 4.ev ve 12.evdir. Bu ev konumları dolunay ve yeniay oluşumlarına denk gelirse rüyalardan daha ziyade uykusuzluk hali hakimdir. Çok değişik kombinasyonlar söz konusudur uyku ve uykusuzluk hali içerisinde bir örnek vermek gerekirse Atmakara gezegeni Mars olan ve Lagnadan itibaren 12.evine yerleşen bir bireyin göreceği rüyalar; Kabus, gizem ve cinsellik üzerine olabilir. Şiddet ve yüksek noktalarda gezmek kadar sezgi ham maddesi olacağından geleceğe yönelik haberler verir. Hayat ne tuhaf yanan bir sevdanın incecik nakaratı gibiyiz aslında hep bir tekrar hali. Bizler sahip olduğumuz yaşamlar da bir misyon uğruna cennet ve çöl arasında ki o sahra çöllerinde yol almaktayız. Alnımızda ki yazıya rızamızdır kader dediğimiz. Şimdi bu dolunay evresi kimilerimizin yüreğine yetim sevinçler ekecekken, kimimizi ise pembe düşlerin gerçekleşmesiyle şenlendirecek. Bunca yazdım sizlere yaklaşık 10 yıldır yazıyorum neyi gözlemlediniz diye sorduğunuz da derim ki Dusthana ev işte oraya denk gelmemeli Ay’ın her hali yani 6.8.12. gerisi mi gerisi harkulade duygulara gebe, umut ve hüznün aynı zamanda yaşandığı. Feleğin çarkında sayın bakalım Lagna ve Ay konumunuzdan itibaren Kova-Aslan ekseni kaçıncı evler? 1.5.7.11. evlerse çok güzel gelişmeler yaşamlarınızı yıldız sevişmelerine boğacaktır. (Aşk ve ilişkiler hattı ısınıyor)

Ruhumuza dolanan kutsal dokunuşların vakur edalarıyla felek bazen aşırı medeni davranırken bazen de utangaç göz yaşları bırakarak ömrümüzden zamanlar çalmakta ve bu sıfatla ömürlerimiz tükenmekte hep bir umut hep bir beklenti halleri. Gecenin kör karanlığında Ay’ın endamı sevgiliyi sadece rüyalar da var etse de başka umutlar ekleyecek bundan sonra düşlerimize. Düşün bakalım benim muhatap bildiğim canım okurum; Kaç umut tükendi, kaç gülücük yer aldı yaşamlarınızda? Bazılarımızın yaşamlarında hiç bitmeyen yağmurlar var hani bunu da biliniz diye yazıyorum. İnsan kolay sarhoş olur hem de çok kolay, aşk bir şaraptır, sesimiz, yankımız, şiirlerimiz ile hayat engebeli yollara gebe. Hiç kapanmayan bir yarayla dolaşır bazıları, bazıları ise yaşam zorluklarıyla ve ekonomik sarsıntılarla boğuşmakta, bu camdan gök kubbenin altında. Her mevsim değişecek, yağmur, rüzgar, müthiş bir değişimi gözlerimizin önüne serecek, yaşam gerçeğinin farkına vardıkça evrende bizlerin egosu eğilecek ve kocaman bir Eyvallah demeyi öğreneceğiz. Hayat direncimize ahenk katan bu görsel güzellikler, ömrünü tamamlayan ve toprağa düşen bir tohumun hikayesinin sonunda gizli sonuçlar barındırıyor. Asırlarca da bu devran böyle devam edecek. Önemli olan mutluluğu gönülden isteyebilmek. Göz yaşları, sevinçler ve dillendirilmeye çekinilen kaderler………offffffff

1.Evde Ay ve Lagna Kova enerjisi ile; kişi, kişisel gelişiminde ciddi değişimlere odaklanabilir. Kendini tanıma beğenme veya büyüme kişinin sahip olduğu kendi yeteneklerini tanıması yönünde önem kazanabilir. Dış görünümde değişiklik, ya da diyete başlamak için uygun bir zaman değildir. Duygularınızda ve enerjinizde düşüş olacak birkaç gün, duygusal belirsizliklere ve çevrenizde değişen olaylar da fazlasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Dolunay da bu durumları etkileyecek önemli olaylar Ay’ın ışığı ile açığa çıkabilir. Önemli kişilerle karşılaşabilir, ruhsal ve manevi farkındalıklar kadar yeni bir ortaklık içinde görüşmeler yapabilirsiniz. Diyet için Dolunay enerjisini beklemelisiniz.

2. Evde Ay ve Lagna Oğlak enerjisi ile; maddi kazanç ve gelir seviyelerinde ki durumun belirlendiği alanda oluşacak. Eğer dolunay doğumu anında natal haritanızda bu nokta da Güneş var ise ego tavan yapabilir ve otorite, baba figüründe ki kişiler adına önemli gelişmeler yaşatacaktır. Maddi kaynakları genişletmek ve geliri artırmak için kişiyi denemelere sevk edebilir. Güvenliğin ifade ediliş tarzı üzerine yoğunlaşılır. Lüks eşyalar almak, harcamalar yapmak ve mali zenginliği sergilemek için cömert davranışlarda bulunmak ego tatmini için gündeme gelebilir. Ayrıca dişler de ve yüzde ciddi sorunlar olabilir. Kişi gerçeklerden kaçarak yalan konuşmaya meyledebilir. Maddi durumunuz önümüzde ki süreçte geçici bir süreliğine değişecektir, kemerleri sıkma vakti ve sırlarınızı paylaşmama vaktidir. Maddi kazançlarınız ve sahip olduğunuz tüm değerler kendi çabanız ile kazandıklarınız özellikle ön planda olacaktır. Beklediğiniz paralar Dolunay da gündeme gelebilir, kazançlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Duygusal iniş çıkışlar ile zihinsel belirsizlikler neticesinde sözlü sohbetleriniz de kimseye sırrınızın vermemeniz gerektiğini hatırlatmak da fayda görüyorum.

3. Evde Ay ve Lagna Yay enerjisi ile; Kardeşlere, komşulara, yakın arkadaş çevresine duyulacak ilgide, haberleşmede sizlere artış yaşatacaktır. Vediğe göre 3.ev cesaretin göstergesidir bu anlamda cesur davranışlar iletişim yoluyla pekiştirilir ve İnternet aracılığıyla deneyimler kazanılır. Yakın arkadaş çevrenizde değişiklik olabilir, eski meseleler yeniden açılabilir, aynı ortamı paylaştığınız mesai arkadaşlarınızla polemikler yaşanabilir. Çevrenizde oluşacak değişimin evrensel boyutu dolunaya kadar tetiklenecektir. Değişken ruh hali ekliptik düzlemin devrede olması sebebi ile sık sık fikir değiştirebilir, düşünce ve fikirlerinizde netleşmekte zorlanabilirsiniz. Zihinsel anlamda farkındalığınız artacak tam olarak dolunay da.

4.Evde Ay ve Lagna Akrep enerjisi ile; Anne, kalp mutluluğu, yaşadığınız ev, mülkiyet aracınız, ev yaşamında rahatlık ve güvenlik, değişiklik yapma hissini kurmaktadır. Evin elle tutulabilir özelliklerini geliştirmek yada aile ilişkilerini ön plana almak ve aile bireyleri ile ilgilenmek yönünde olumlu adımlar atılabilir. Annenizin sağlığı adına önemli ve üzücü gelişmeler yaşanabilir. Aile mutluluğu derinden sarsılabilir. Uykunuz ile alakalı birkaç gün gergin geçebilir. Kalbiniz kırılabilir. Geçmişten gelen alışkanlıklarınızla yüzleşebilir, onları geride bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Rüyalarınız aşmanız gereken konulara ışık tutabilir. İş hayatınızda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tam olarak dolunay da kazanacağınız farkındalık etkili olacaktır.

5. Evde Ay ve Lagna Terazi enerjisi ile; Çocukların, eğlence hayatının ve aşkın değer kazandığı evde tetikleyici özelliktedir. Bunların haricinde zihinsel faaliyetlerin bilinç ve vurgu kazanması esnasında yanılgı ve üzüntülerde bir o kadar ensemizde olacaktır. Bebek sahibi olabilir, gebelik haberi alabilirsiniz. Aşk hayatınız da hareketlenmeler yeni ilişkiler, geçmişten gelen sevgiliden alınan haberler ya da bitişler gündeminizde yer alacaktır. İlişkiniz ile ilgili yeni gerçekler öğrenebilir, ilişkinizde geldiğiniz noktayı gözden geçirebilir ve yeni kararlar alabilirsiniz. Güçlü ve yoğun duygular hissedebilirsiniz, ancak değişken bir ruh hali içinde olacağınızdan sağlıklı karar verebilme tam olarak dolunay zamanında.

6.Evde Ay ve Lagna Başak enerjisi ile; Kişi kendi sağlığı, çalışma hayatında ve iş ilişkilerinde ki değişimlere odaklanacaktır. Yeni İş fırsatlarını değerlendirirken, açıktan çıkacak düşmanları da göz ardı etmeyin derim naçizane. Sağlığa daha bir özen gösterseniz fena olmaz. Burası Dusthana evdir. Becerilerinizi ya da beceriksizliklerinizi geçmişte yaşadığınız olayların etkisiyle düşünebilir, yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Kısa bir süreliğine bünyenizde ki rahatsızlık yeniden zuhur edebilir.

7.Evde Ay ve Lagna Aslan enerjisi ile; İşte BEN ve SEN temasını BİZ değerlerine bırakan bir EV. Peki ortaklı konular, mahkemeler, çalışma sahamız, eşimiz, evliliğimiz ve yabancı ülkeler ile kuracağımız ilişkilerimiz. Dolunay anında 7.evinizde natal yerleşimde doğal zararlı gezegenler varsa etkileri zorlu olacaktır bu etkiler evlilik ve ortaklığı bitirmeye kadar gider şayet olumlu gezegenler varsa etkileri daha hafiftir belki de uzun zamandır yaşadığınız ilişkiniz evlilik arifesine taşınacaktır. Ciddi bitişler ya da ciddi başlangıçlar bireysel haritalara göre şekil alacak diyebiliriz. Mahkemesi olanlarda ilginç ve kadersel etkiler yaşayacaklardır. Eş sebebiyle yaşanılacak sıkıntılara, maddi kayıplara ya da kazançlara odaklanabilirsiniz.

8. Evde Ay ve Lagna Yengeç enerjisi ile; 8.Evde değişim dönüşüm temalarını vurguladığı için gündeme boşanmalar, eşimiz kanalıyla elde ettiğimiz maddi değerlerde kayıpları getirebilir. Evlilik ortaklığı ile paylaşılan maddi varlıkların kullanılması ve aktifleştirilmesi yönünde ilerleme sağlanır. 8. ev Dusthanadır ve ölüm kelimesini bu eksen de mecazi anlamda da kullanabiliriz. Fiziksel duyarlılıklara karşı aktiflik getirirken, bu durum saldırgan-cinsel dürtüleri uyandırabilir. Kişinin psişik ve spritüel konulara ilgisi aratabilir. Banka Kredisi ve Sigorta gelirlerinden uzak durun. Cinsel organlarınızda oluşabilecek kronik rahatsızlıkların tetiklenmesi olarak yorumlanabilir. Mahçubiyet yaşama olasılığınız var sakladığınız, değerleriniz gün yüzüne çıkacaktır. İçiniz de bir şeylerin öldüğünü hissedeceksiniz. Edineceğiniz yeni yaşam tecrübeleri dolunayın enerjisi ile üzülmenize sebebiyet verecektir. Başınıza gelen olayların nedenlerini kendinize sorabilir, size zarar veren kişi ve alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

9. Evde Ay ve Lagna İkizler enerjisi ile; Genel anlam da eğitim, dini görüş, uzun yolculuklar ve şansın vurgulandığı bu ev kayıpları üzüntüleri gündeminize getirecektir. Baba söz konusu. Babası olanlar ilginç gelişmeler yaşayabilirler. Uzun mesafeli yolculuklara dikkat! 9.ev ruhsal farkındalığın evidir. Ruhsal ve manevi konularla ilgili yeni farkındalıklar kazanır ya da arayışlar içine girebilirsiniz. Hayat tecrübelerinizi gözden geçirebilir, yeni bakış açıları geliştirebilirsiniz. Yakın çevre ilişkileriniz ve kardeşlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Dolunaya kadar bu konular hep gündeminizde olacaktır.

10. Evde Ay ve Lagna Boğa enerjisi ile; Kariyer ve toplum önünde ki duruşunuzla alakalı ciddi skandallar ve kayıpların yaşanması olasıdır. Kişi tanınmada iç güdüsüyle sağlıklı kararlar veremez. Üstleriniz ile sorun yaşayabilirsiniz. Dolunay da bu enerjiyi yoğun hissedeceksiniz. Ani kararlara bağlı iş değişikliği bile gündeme gelecektir. Evrenden güzel destekler almanızı diliyorum tüm kalbimle. Patron vasfında ki kişilerle sözlü polemiklerden uzak durmalısınız.

11.Evde Ay ve Lagna Koç enerjisi ile; Sosyal gruplar ve organizasyonlara yönelik ilgi de canlanma yaşayabilirsiniz, beraberinde üzüledebilirsiniz. Buna sebep kadınlar olabilir. Arkadaş çevreniz genişleyecektir ve umutlarınız, arzularınız sizi daha istekli bir ruh haline bürüyecektir. 11.ev şans oyunlarının tetikleyicisidir. Bu eksende gerçekleşen Yeni Ay ve Dolunay enerjisi şayet Dasalarınız da desteklerse beklenmedik bir Piyango kazanma ihtimalini dahi doğurabilir. Yeni gerçekler öğrenebilir, içinde bulunduğunuz durumu farklı açılardan gözlemleyebilirsiniz bunu tam olarak dolunay da hissedeceksiniz. Arkadaşlara dikkat özellikle bayan olanlar!

12. Evde Ay ve Lagna Balık enerjisi ile; Dusthana evinizde. Maneviyatın ve öze dönmenin yeridir 12. Ev Vediğe göre Moksha kabul edilir. Sağlıkla ilgilidir. Beynimizde oluşan manevi değerler, düşünceler kisvesinde beden bulur. İç dünyamızdır. Madde bağımlılığının da kontrolünün yapıldığı bu ev aslında spritüel manâda minvaldir. Ebedi huzur, Allah inancı ve rüyaların anlamları da buradan tespit edilir. Hastane ortamlarında bir yakınınız için bulunabilirsiniz. Yine gizli düşmanlar söz konusu, zihin epey bir karışacaktır. Sizlerinde içinde bir şeyler ölecek mecazi anlamda bunu yoğun hissedeceksiniz. Arkanızdan dönen ve bu zamana kadar sizden saklanmış bazı bilgiler açığa çıkabilir. Geçmişte yaşadıklarınız yeniden düşmanca davranışlarla sizi üzecektir. Gizli bir gönül ilişkisine başlayabilirsiniz, bunu bir süre gizlemek isteyebilirsiniz hatırlatırım Satürn 10.evde iken film biter.

Gökyüzü sakinleri, yıldızlar, gezegenler, Ay, Güneş; Pırıl pırıl parlarken menzilerinde bizler o kadar sönük kalıyoruz aslında yanlarında. Rabbim öyle derin anlamlar yüklemiş ki, gökyüzünün sadece geceye süs katan, hikayelere konu olan, yeryüzünde yaşanan aşklara tanıklık eden görseli değil onlar. Onlar varlıkları ile bizim var oluş sebebimize arzu hal. Halimize, derman, derdimize figan. Maruzatımızı Mevla’ya iletme şeklimize elçi. Çok derin anlamları var. Kaderimizin figüranlarını, izleyeceğimiz yolun güzergahını belirlemekteler. Vediğin merkezi kabul ettiğimiz ve transitleri değerlendirdiğimiz AY konumu çok değerli ve bir o kadar önemlidir. Yeniay ve Dolunay evrelerinde +, – 5 günlük zaman diliminde farkındalığımız artıyor ne güzel işte daha ne istiyoruz bizde güzelce yorumluyoruz. Saflığın neticesinde tertemiz dilekler ile yarayı aldığımız yerden fayda bulabilmemiz, Yaratanın affına lütufla maruz kalabilmemiz temennisiyle.

Bir nefestir, bir ölüm, bir şölen, bir sevda, bir yara, bir deniz, bir sofra acısı ve tatlısı ile, bir şarkı, bir ayrılık, bir yangın, bir düş, bir kangren, bir naz, bir eda, bir masal, bir vurgun, bir yemin, bir umut, bir coşku, bir bahar, bir aşk, bir hazin, bir ölüm, bir pusula, bir düş, bir sevinç, bir gece, bir gündüz, bir çığlık, seslerine katlanamadıklarımız, birde sesini dahi bilmediklerimiz var ve bir bütündür HAYAT!

Satürn retro hali ile YAY noktasında bitmişşşş. Jüpiter tam gaz ile Akrep noktasında, terk edecek burasını Kasım ayında. Mars ve Güneş Aslan burcunda can ciğer kuzu sarması olmuşşş. Venüs, Merkür Başak noktasında Ay düğümleri ile kare durmuş. Dolunay doğdu doğacak henüz sevişmemiş Güneş ile. Görmemişiz anyayı ve konyayı.

Var mı Yay, İkizler, Balık, Başak burçlarında natal gezegeniniz. Şayet varsa ha işte onlar zokayı yutmuş. (Hayata dair kadersel etkiler) Der misiniz ki; Ayşen çok geç rastladım sana! Hayata ve kadere eyvallah dediğimiz olaylar dönüyor zümremizde… Örnek; Ben. Ay derecesi 1.15 Balık yerleşimi ile Satürn kare görünümü. Biz buna jargonda ”Kandaka Satürn” diyoruz. Gök kubbede ki yıldızlar pusuya yatar. Şaha kalktıkları evrelere ”hayat”, o evrelerde dilimizden uzanan nidalara ”ah”, dilimizden dökülen sahipsiz kelimelere ise ”kader” der teslim oluruz velhasılı!

Gökyüzünün ışığı hepimizin sonsuz umudu! Satürn transitleri görmenizi istediği ve o konulara ağırlık vermenizi gerektirecek enerji ile çalışır. Olaylar karmiktir, karşınıza çıkan ve olayları tetikleyen bireyler hem kendi, hem sizin karmanıza hizmet ederler.Satürn 2020 yılının Ocak ayında ayrılarak Yay burcundan Oğlak burcu seyrine başlayacak. Ben o zaman Oğlak, Yengeç, Koç, Terazi ve Boğa burçlarını dilime dolayacağım!

Retro evreleri tekrarı olan anıların peşrevlerini çalar. Ruhun aksı dalga sesi gibidir. Bir düşünün tam da böyle zamanlar da içerisinden geçtiğimiz süreçleri sanki evvelinde yaşıyormuşuz hissiyatına kapılırız. Herkes tanıdık, seyir ettiğimiz filim ise siyah-beyazdır…Fonda yalnızlık senfonisi çalıyor. Hayat ve kader bazılarını teyet geçse de acılar, hüzünler, sevişmeler, sevinçler ve ayrılıklar tüm coğrafyalarda aynıdır. Bir de ne vardır bilir misiniz bu retrolarda? İntizar…Yüzümüzün ve dahi kalbimizin kısımcıklarında kederler.Gökyüzüne bakıyorum da Ay muazzam sanki bir ressamın fırçasından ruh kazanmış gibi…Aralık ayında Yay burcunda güçlü bir stelyum ve kuvvetli yogalar eşliğinde yılın son Güneş tutulması var!

Aşkın yasaklı bahçelerinde sevgilinin tutkusunu seyir ediyor bazılarınız. Zira Akrep burcunda ki Jüpiter faydanın demini vuruyor. Rüzgarla sevişen mavi gök kubbenin üzerine kırık kırık cümleler gönderiyorum günlerdir. Ve bazılarınızın kalp ağrısı güze nispet edercesine gümbürtü kopartıyor.

Satürn öğretir, direnirseniz Allah’ın sopası yoktur, Satürn’ünde.Yay, Balık, Başak, İkizler senaryo kaldığı yerden devam. (Satürn enerjisinden en fazla etkilenenler) Balık, Yengeç, Terazi, Akrep, Boğa semanın enerjisi sizlerle.

Cevabı verilemeyecek soruların sorulmayacağı zamanlar vardır. İnsan bilemez o zamanı. Kader öyle bir cilvelidir ki tam da o zaman da soru sormanız için ruhunuzu alevlendirir. Bildiğiniz ateşten gömlek bu gökyüzü… Soyun soyun giyin, şimdi çırıl çıplağız üryanların burcunda! Allah kalplerimizi biliyor. Acaba bizler farkında mıyız yaptıklarımızın? İnsan her daim unutmamalı bir çift gözün huzurunda olduğunu…

Bedeniniz sizin olsun, bana ruhunuz lazım.

Elhamdülillah

Kalpte uyanan hatıralar vardır hani retro dönemlerinde hatırlanır. Her retronun görevi en çok bu uyuyanları uyandırmaktır. Sizde de oluyor mu? Soru soruyorsunuz kendinize cevabı yok! Esasında cevap sorunun ta kendisi. Rüyanızda gördüğünüz mavi denizin anlamını kim anlatacak? Cevap; bir kaç güne kadar yaşadıklarınız da saklı. İsmi ile müsemma (sıkıntılı süreçler de) dile en çok dua yakışır. 18 Eylül itibariyle Yay burcunun oklarında düzelirken Satürn, yağmurdan kaçılamayacağı gibi insan kaderinden kaçabilir mi?

Hürmetler

Ayşen Tok