TÜRKİYE/RUSYA/SURİYE

Birçok zaferler kazandım. Fakat, bunların en büyüğünden sonra bile her akşam, savaş alanlarında ölen bütün askerleri düşünerek içimde derin bir keder duyuyorum. Ben, gerektiği zaman, en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ulu önderimizin ölmüş olmasının hiçbir anlamı yok bizler zihinlerimizde ve çocuklarımızın beyinlerinde birer Atatürk modelini ilelebet yaşatacağız.

Saygı-minnet ve özlemle…

……….Şeytan Ayrıntıda Gizlidir……….

Efendim merhabalar; Aşırı detaycılık zarar verir. Uzun zaman sonra yazdığım bu makale detay dolu ve uzundur. Ulus olarak yutkunmakta zorlandığımız zor günlerden geçiyoruz. Gökyüzü böylesine gerginken bazı konulara yaklaşma mesafemiz azami 50 metre olsun lütfen. Mundane Astroloji politik ilişkileri ve konuları, siyasileri, insan guruplarını ve politik organizasyonları yönetmektedir. Alanına doğa olayları, seçimler, ekonomi, terör olayları, halkı ve ülkeyi ilgilendiren güncel olaylar vb. girer. Gruplar ve ülkeler üzerine gökyüzü döngülerinin incelendiği eski bir astroloji dalıdır. Burada yorum işin sanat kısmıdır. Eskilerin sözüdür ”şeytan ayrıntıda gizlidir” sözü. Çevremizde yaptığı her işte aşırı ayrıntıya kaçan yüzlerce insanla karşılaşırız. İşte bu insanlar eskilere göre ayrıntıdaki şeytanın tuzağına düşerler. Günümüzde ise bu duruma detaycı kişilik diyoruz.

Su uyur, Putin uyumaz!

Hatırlatayım sizlere, sosyal medya hesaplarımda yazmıştım. Şam’ı ziyaret ederek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’de egemenliğin yeniden tesis edildiğine ve hayatın normale döndüğüne vurgu yaptı.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ziyareti öncesi Şam’a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la biraraya gelmişti. Coğrafya bizim, dilerim kader de güler! Kafamda deli sorular. O günlerde bugünlerin planını mı yapıldı? Ritim iyidir, kan akışı ne kadar hızlı olursa damarlar o kadar sağlıklı çalışır.

Pes Vallahi! Putin’in Rasi haritasını gördükten sonra, adamın beynini okuyabilirim size…Haritası güçlü, transitleri güçlü, kaybetmek düşmüyor payına…!

Rusya Suriye’deki askeri varlığını artırıyor ama neden? Moskova’nın amacı ne? Rusya’nın Suriye için neden önemli olduğunu gösteren ana başlıklar…

1-RUSYA, SURİYE’DEKİ SİLAH İTHALATINDA YÜZDE 71 PAYA SAHİP

2-RUSYA’NIN ORTADOĞUDAKİ TEK ASKERİ ÜSSÜ SURİYE’DE

3-DOĞALGAZ, PETROL REKABETİ

4-RADİKAL İSLAM TEHDİDİ

5-ULUSLARARASI PRESTİJ

6-İRAN’IN P5+1 ÜLKELERİYLE İMZALADIĞI NÜKLEER ANLAŞMA ÜZERİNE KAYGILAR

7-SURİYE’NİN PARÇALI MUHALEFETİ VE ESAD’IN GÜCÜ

8-IŞİD VE ULUSLARARASI GÖÇMEN KRİZİ

9-RUSYA, LİBYA SENARYOSUNUN TEKRARLANMASINI İSTEMİYOR

-24 Ocak Satürn Oğlak burcu seyrine başladı. Başlamaz olsaydı! Elazığ, Van, Manisa hattı aktif ve zaman zaman kendini hissettiriyor. Satürn Oğlak burcu seyri 2.5 yıl, 35 ay sürecek! Gezegen bizleri ziyadesiyle üzecek. Burası Mundane haritanın 8.ev alanı; Uluslar arası finansal anlaşmaları, uluslar arası borçları,vergileri, vergi kanunu üzerinde uyarlamaları, tahvil ve bonoları, hisse senetlerini, faiz oranları ve gelirleri, dış borsaları, kredileri, sigortaları, ipotekleri, emeklilik fonlarını, miras hukuku, kamu gelir ve borçlarını, genel ölüm oranlarını, çocuk ölümlerinin sebepleri ve doğum kontrolleri, hayati tehlikeler ve intahar durumları bu evin konularındandır. Ayrıca morglar, ameliyatlar, cerrahlar, fahişeler, laboratuvarlar, nükleer ve kimyasal kuruluşlar, kanalizasyon giderleri, organize suçlar, teröristler, dedektifler, silahlar, araziler, yer altı hareketleri ve okült konularda bu ev bünyesindedir. 35 ay süresince bu konuları gündemimizi zorlayacak demektir!

Felaketin daha büyüğü mahşerin dört atlısından biri olan Satürn’e eşlik eden diğer atlı Pluton

-24 Şubat 2020 itibariyle Pluton 2040 yılına kadar Oğlak burcu seyrine başladı. Pluton; Siyasal veya finansal güç, finansal grupları, diktatörlük, büyük işler, ölüm, şiddet, felaketler, mali şirket birleşimleri, kentsel yenilenme, geri dönüşüm, casusluk konularını irdeler. Gezegen burada Satürn ile 35 ay kavuşum yaşayacak ve tabii oluşabilecek olasılıkların konu başlıklarını sizlere verdim. Bu konular tutulma dönemleri ile yeniay ve dolunay evrelerinde tetiklenecektir.

-8 Şubat 2020 Mars Yay burcu seyrine başladı. Gezegen bir burçta 45 gün konaklar. Mars;Ordu, polisler, generaller, savaş, şiddet, yangın gibi konuları temsil eder. Geçişi Yay burcunda yer alan Jüpiter ve Ketu ile kavuşması demektir ki zararlıların bana göre en büyüğü Satürn kadar karmik diğer gezegen Ketu’dur. Bazı astrologlar Ketu’yu kabul etmezler. Büyük bir yanılgıdır. Ketu mahşerin üçüncü atlısıdır. Mars ise dördüncü atlı olarak tüm elemanların devreye girdiği bu tablonun açılımı nedir peki?

Mars ve Ketu 20 Şubat itibariyle kavuşum yaşarken Suriye’nin İdlib eyaletinde 27 Şubat’ta düzenlenen hava saldırısında 33 Türk askeri hayatını kaybetti. Daha sonra çatışmalarda 1 Türk askeri daha yaşamını yitirdi. Türkiye, saldırı ardından Suriye yönetimine ait hedeflere misliyle karşılık verildiğini duyurdu. Suriye ordusunun önemli generallerinin hedef alındığı saldırılarda binlerce rejim askeri etkisiz hale getirildi.

-Kova burcu yeniay fazı

-Kova burcu Merkür retrosu

Gökyüzü aynı zamanda bu enerjileri tetikledi. Retro 10 Mart tarihinde biterken 9 Mart 2020 Aslan dolunayı tüm konuları netliğe ulaştıracaktır. 

Merak edenler linki tıklayarak hatırlayabilir.

-22 Mart 2020 Mars Oğlak seyrine başlıyor.

-23 Mart 2020 Balık burcunda yeniay. (20-23 Mart aralığı)

-7 Nisan 2020 Başak burcunda dolunay. (1-7 Nisan aralığı)

-Kuzey ve Doğu bölgelerini işaret eden yıldız için o bölgelerde ki fay hatlarına dikkat edilmelidir.

Bu tarihler son derece önemli, tehlikeli ve tetikleyici enerjiler ile geliyor zira Mars Oğlak seyri ve Satürn-Pluton kavuşumu askerlerimiz adına oldukça dikkatli bir zamanı işaret ediyor. 20 Mart-20 Nisan zaman aralığı; Aile mevhumları, vatanperverlik, halkın korkuları, muhalefet partisi, zirai ve tarım durumları, beslenme değerleri, doğal felaketler sonucu zayiatlar, doğal kaynaklar, ülkelerin anıtsal ve tarihsel değerleri ve binaları, gayri menkuller, emlaklar, barınak evleri, madenler, maden ocakları, deprem, fabrikaların yerel durumları, çiftçiler, inşaatçılar, mezarlıklar ve hükumet, devlet başkanları, iktidarlar, yönetimsel olarak başta olanlar, Cumhurbaşkanı, otorite figüründeki kişiler, Devletin dış ülkelerce itibarı, kariyeri, kuruluşların kariyerleri, halkın öne çıkan kişileri, diğerleri tarafından tanınanlar, ün ve tanınmışlık, hortumlar ve dağlık bölgelerde ki doğal olaylar bu ev kapsamında incelenir.

Bütünsel tablo asker ve depremi işaret ederken virüsü unutmuyoruz! 2020 yılının belki de en sert aylarıdır Mart-Nisan-Mayıs. Piyasalarda yön hep yukarıyı işaret ediyor.

Ülkeler arası bürokrasilerde detaylar daha bir dikkat çekici hale gelecek yaşamlarımızda. Hata yapmamaya özen göstermek, yapılan işi dört dörtlük yapmak için gayret sarf etmek bir noktaya kadar faydalıdır. Vedic değerlerine göre Mars Oğlak yerleşiminde güçlü olduğu noktadadır. Mars deyip de geçmeyin eylem ondan sorulur. Enerjisini pratikte uygulanabilir projelere harcayan, titiz, dikkatli, mükemmeliyetçilik kavramları kadar bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye takılı kalabiliriz. Sağlık adına, kan problemleri, alerjik cilt sorunları, migren, yüksek tansiyon ve karın ağrıları görülebilir. Vedic değerlerine göre Mars; ilişkide olduğu tüm horoskop elemanları için zararlı bir gezegendir. Zararını saldırganlık, zalimlik, şiddet, düşüncesizlik, duygusuzluk olarak yansıtabilir. Zararlı bir MARS yerleşimi kişiye mevcut enerji ve motivasyon yerine uyumsuz bir karakter verebilir. Mars (MANGAL); cesareti, kahramanlığı, erotizm, tutkuları ve cinsel davranışların göstergesi olup, seks eylemlerinin nedenidir. Mars genç kardeşlerin ve tapusu bizde olan gayrimenkullerin karakasıdır. Gezegen köşe evlerden birinde yerleşirse güç kazanır kişi karşısındaki rakiplerince korkulan bir tiptir. Upachaya evlerden birinde yerleşirse şayet talihsizliğe ve anlaşmazlığa sebep olur. Dusthana evlerde yerleşen doğal zararlılar faydalı çalışır denilse de bu sefer aksi söz konusudur. Bu tablo üç ülkeyi alakadar ederken Rusya-Putin, Suriye-Esed, Türkiye-Erdoğan, İran-Ali Hamaney Rasi haritalarını tek tek inceledim.

Biz yürürüz içeriye, daha içeriye! Lakin tedbir hikmet gereğidir. Asker adına verdim tarihleri…

Ankara, İdlib’de şehit düşen askerlerinin kanının yerde bırakılmayacağını, misillemede bulunurken ‘’elinin ağır’’olacağını gösterdi, gösteriyor. Avrupa’ya gidiş noktalarında tüm kontrolleri en az seviyeye indirip, kapıların mültecilere açılmış olması ise başlı başına bir konu değil mi? Hazır kapılar açılmışken gördüğümüz manzara Avrupa’nın medeniyet hali mi yoksa Türkiye’nin elinde ki son kart mıydı?

‘‘Hele sınırı geçelim gerisi Allah kerim!’’ Arşivler tarihe düşülecek bu notları unutmaz! Ülkem için hazırladığım ‘’300 yıllık öngörüler’’ kitabım ölümümden sonra basılacak lakin o kitapta öyle şeyler yazılı ki bir tarih var ki ülkemin nüfusunun çoğunluğu Suriye’li…

Bu yazıyı dip not olarak okuyun ilmimiz köşe yazarlarının kalemlerinin önündedir. Bugüne kadar 2020 yılından bu yana önce bloğumda sonra web sitemde ülkemizin gündemi hakkında yazdığım tüm makaleler burada kayıtlıdır. Yıldız ilmi kullanılarak her ne yorum yapılmış ise hepsi nokta atışı gerçekleşmiştir. Sizlere faydam olması açısında her ay Tajaka haritasını kullanarak detaylı bir ülke fizibiletesi hazırlıyorum önemli tarihleri vurgulayacak türden.

Deniz ve deniz trafiğinde yaşanacak kazalar, bulaşıcı ve ölümcül bir virüsün salgını, kamusal tüm işçi ve çalışanlar, sendikalar, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş ve işçi bulma kurumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, sağlık çalışanları, Doktorlar, hemşireler, topluca grevler, savaş gemileri ve çocuk ölümlerinde artış, ölümlerin ise genellikle Deniz ve su yolu ile gerçekleşecek olması oldukça manidardır. Din ve Devlet işleri bu kadar iç içe girmiş iken İktidar Partisi kendi içerisinde belki de yeniden yapılanma evresini deneyimleyecektir. Gözlerimiz bir de Muhalefet partilerinde çıkacak kargaşaya takılacak. İyi de acaba halkın güveni ne boyuttadır.

Anlamadığım başka bir durum ise bir kesim var ki acaba hangi Türkiye’de yaşamaktalar, hayat umurlarında değil! Tuhaf biçimde bu ülkede zuhur eden her olay, mutlu bir azınlığın farklı görüşlerinde mi cereyan ediyor yoksa suya sabuna dokunmayan bu kesim neyin kafasını yaşıyor? Anladığım o ki kapitalist kesimin düzeni bozulmasın, ok yaydan çıkmasın yada hedefi bulmasın yani servetimiz hali hazırda artışa devam etsin. Merhametsizliğin ayyuka olduğu, insanın insana kıydığı, can pazarının yaşandığı dünyada; Yalakalıkta altın vuruş çağı yaşanıyor hali hazırda.

Kul unutur da Allah unutmuyor efendim! Mevcut tablo değişmez, aksine arap saçına dönerse hatırlarsınız okuduklarınızı. Neden değişsin ki? 2020 Güneş ve Ay tutulmaları müttefik ülkeleri işaret ediyor. Uzun vadeli bakmanız lazım bu tip analizlerde semaya. 18 Haziran 2020 İkizler burcunda ki yılın 2.Merkür retrosu yine üç haftalığına geriye dönerken bir operasyonu, depremi, maden ocaklarını ve sınırları işaret ediyor! Ben yine de Jüpiter’e güvenelim derim zira o semanın en iyi melekesidir. Ülkemizin 7.ev alanındayken ABD desteği desteklerin en kuvvetlisi değil midir?

Allah devletimize, vatanımıza, bayrağımıza, askerimize zeval vermesin! Görünen köyün hikayesi budur!

Hürmetler

AYŞEN TOK