Korkunun Ecele Faydası Var mı?

Gücün ve mutluluğun temeli, sağlıktır.

Benjamin Disraeli

Ruhsal olarak psikolojik bazda gelecek kaygısı içerisinden geçtiğimiz bu süreçlerde sizlere güzel haberler vermeyi ne çok isterdim bilemezsiniz. Korku ve panik yaratmadan, gökyüzünü anlatmanın nasıl olduğunu öğrendim bu makaleyi yazarken. Yaşadıklarımızın biyolojik mi yoksa psikolojik mi olduğunu sorgulayanlarınızda var biliyorum. O halde gökyüzü neden var? Yıldızlar bu konuda ne diyor? Neden psikolojik yada biyolojik bir baskı altında olalım ki? Yüzyıllardır farklı insan toplulukları salgın hastalıklar ile mücadele etmedi mi? O dönemlerde yaşanılanlar da mı algıydı? Benzerlik yasasından yola çıkalım. Geçmiş yüzyıllarda toplumları ölüm ile tanıştıran salgın hastalıklar anında gökyüzünde ki gezegen yerleşimleri nerelerde? Astroloji benzerlik yasasıdır. Her musibet Satürn gezegeninin eseri değildir. Satürn hep ceza değildir. Satürn ödüldür. Bireysel veyahut ülkeler haritasında ki 3.6.11.ev transitleri olumlu kabul edilir. Ay düğümleri Rahu ve Ketu sıralamada başı çeker fakat en önemli enerjiyi açığa çıkartan gökyüzü olayları Güneş tutulmalarıdır. Vedik kadim bilgileri özel sırlar barındırır. 27 adet takımyıldızı kendi için 4 eşit padaya bölünmüştür. Bazı takımyıldızları olumsuz kabul edilen gezegenler tarafından yönetilirken pada yöneticileri olumsuz olan yıldızlarda meydana gelen gökyüzü olayları hüznü sağanak halinde yaşama 2.5 yıllık süreç dahilinde Mars ve tutulma derecelerinin teması sonrasında yağdırır. Tutulmaların tamamı Ay düğümleri Rahu ve Ketu ekseninin 15.00 derece enlem seviyesinde oluşur. Rahu Ekim 2019 tarihinden bu yana olumsuz bir yıldız olan ve göz yaşını temsil eden Aridra içerisinden geçmektedir.

-Antoninus Vebası (Galen’in Vebası)

Milattan sonra 165-180 yılları arasında Roma İmparatorluğu’nda ortaya çıkan salgın, günde iki bin kişinin ölmesine sebep olan, dünyanın ilk büyük salgınlarından biri. Gökyüzünde Satürn Oğlak-Kova burçlarında. Rahu ve Ketu ise Balık-Başak, Kova-Aslan, Oğlak-Yengeç burçlarında.

-Jüstinyen Vebası

Milattan sonra 541 yılında ortaya çıkan Jüstiyen Vebası, yaklaşık 25 milyon insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Bilim insanları salgının nedenini Asya kökenli olarak düşünürken, tarihçiler ise Mısır’dan geldiğini düşünüyor. Araştırmalar, Avrasya bozkırlarında keşfedilen 137 insanın iskeletinden alınan DNA analizlerine dayandırılıyor. Satürn Terazi burcunda. Rahu ve Ketu Yay-İkizler burçlarında.

-Kara Veba

1346-1353 yılları arasında ortaya çıkan Kara Veba salgınıyla 75-200 milyon arasında insan hayatını kaybetti. Tam sayının bilinmemesiyle birlikte Avrupa nüfusunun salgının yaşandığı yıllar arasında yüzde 30 ile yüzde 60 oranında azaldığı belirtiliyor. Yaşanan salgının, tanrının ve kilisenin sorgulanması nedeniyle dinde reformun, aynı zamanda da hayatta da rönesansın başlamasının en önemli nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Satürn Kova-Balık-Koç burçlarında. Rahu ve Ketu Başak-Balık-Aslan-Kova-Yengeç-Oğlak-İkizler-Yay eksenlerinde.

-Amerika’nın su çiçeği ile tanışması

15.yüzyılda Avrupalılar yeni dünyayı yani Amerkiya’yı keşfetti. Bu keşif sonucunda, kendilerinde bulunan bakteri ve mikropları da buraya getirdiler. Bunun sonucunda ise Avrupa’nın üçte birinin ölmesine neden olan suçiçeğini Amerika kıtasındaki yerlilere bulaştırdılar. Bu olay sonucunda Amerika kıtasındaki yerli nüfusun yüzde 90’ı hayatını kaybetti. 19. yüzyılın başına kadar her iki Amerika yerlisinden biri Avrupa’dan gelen hastalıklar nedeniyle öldü. Satürn Başak burcunda. Rahu ve Ketu se Kova-Aslan eksenlerinde.

-Cocoliztli Salgınları

16.yüzyılda Yeni İspanya adıyla bilinen ve şu an Meksika olan yerde, birkaç farklı hastalığın aynı dönemde ortaya çıkmasıyla yaşanmış salgın felaketine cocolitzli sangınları ismi veriliyor. Bugün yapılan incelemelere göre Salmonella bakterisi nedeniyle olduğu düşünülen salgınlar 1520 ile 1576 yılları arasında 15 milyona yakın insan öldürdü. En uzun süren salgın. 56 yıllık döngüyü tek tek inceledim. Başlangıç yılında Satürn Oğlak burcunda. Rahu ve Ketu ise Koç-Terazi eksenlerinde.

-7 farklı kolera salgını

Bugüne kadar yedi farklı kolera salgını yaşansa da, bunlardan en ölümcülü olan üçüncü salgındı. 1852 ile 1860 yılları arasında ortaya çıkan üçüncü salgın, içme sularının kirlenmesinden dolayı ortaya çıktı. Uzun zaman boyunca insanlar, dışkı ve atıklarını, su içme kaynaklarına dökünce sonucu Hindistan’da ortaya çıktı. Dünyanın en kirli nehirlerinden biri olan Ganj Nehri, 2011’de yapılan bir araştırmaya göre 100 mililitresinde 1,1 milyar dışkı bakterisi barındırıyor. Yani bu oran kullanabileceğimiz en kötü suyun 500 bin katı. Hindular bu nehri kutsal gördükleri için, burada sürekli yıkanıyorlar ve sürekli kolera oluyorlar.19 yüzyılda yaşanan büyük salgında kolera Hindistan’dan Afganistan’a ve sonrasında da Rusya’ya, Avrupa’ya, Afrika’ya ve son olarak Amerika’ya yayıldı. Kayıtlara göre sadece Rusya’da 1 milyon insanın ölümüne sebebiyet verdi. Kolera bulaşan her 5 kişinin 1’inde şiddetli ishal görülüyor. Tedavi edilmezse bu kişilerin yarısı hayatını kaybediyor. Üçüncü salgınla birlikte doktorlar koleranın nedenini bularak, insanların bilinçlenmesini sağladı. Satürn Koç burcunda Rahu ve Ketu ise İkizler-Yay eksenlerinde. 8 yıl süren bu etki esnasında Güneş tutulmaları Rahu ve Ketu’yu takip ediyor.

-Üçüncü Veba salgını

1855-1859 yılları arasında Çin’de başlayan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan salgın, yalnızca Çin ve Hindistan’da 12 milyon insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Jüstinyen Vebası ve Kara Veba’nın ardından gelen üçüncü veba olduğu için adına Üçüncü Veba denildi. Satürn Boğa ve İkizler burçlarında. Rahu ve Ketu ise Koç-Terazi, Balık-Başak eksenlerinde.

-Tifüs salgını

1914-1918 yılları arasında yaşanan Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan Tifüs salgını, Tifüs bakterilerini taşıyan bitlerden dolayı Avruğa ve Asya’da toplam 25 milyon insana bulaştı. Sovyetler Birliği ülkelerinde 3 milyona yakın insan salgın nedeniyle hayatını kaybetti. Satürn Boğa burcunda. Rahu ve Ketu ise Kova-Aslan eksenlerinde.

-İspanyol Gribi

Birinci Dünya Savaşı’nın ardındaki yıllarda 500 milyon insana bulaşan İspanyol Gribi, H1N1 influenza virüsü nedeniyle, yüksek ateş ile dünya genelinde 50 ile 100 milyon arasında insanın ölümüne yol açtı. Bu rakam birinci ve ikinci dünya savaşında ölen insan sayısından kat kat fazla. Satürn Yengeç burcunda. Rahu ve Ketu ise Yay-İkizler burçlarında. Virüsün en kötü yanı, bulaşan kişinin bağışıklık sistemi ne kadar güçlüyse, ateşin o kadar fazla yükselmesiydi. Tarihteki en büyük salgınlardan biri olarak kayıtlara geçti.

-Asya Gribi

1957 yılında Çin’de başlayan Influenza-4 virüsünün ördeklerde mutasyona uğrayarak insanlara bulaşması sonucunda ortaya çıktı. 4 milyona yakın insanın canını alan virüs, bulunan bir aşı sayesinde durdu. Bir yıl içinde 40 milyon kişi bu aşıyı kendine yaptırdı. Satürn Akrep burcunda. Rahu ve Ketu ise Terazi-Koç ekseninde.

-HIV (AIDS)

20. yüzyılın ortalarında maymunlardan insanlara geçtiği anlaşılan HIV’nin ilk örneği 1959-1960-1961 yıllarında Kongo’da ortaya çıktı, teşhisi ve adı 1980’lerde konuldu. Son 30 yılda 36 milyon insanın canını alan HIV için kesin tedavi henüz bulunamadı. Yalnızca önlemler biliyor ve hastalığa yakalandıktan sonra bir ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyor. Satürn Yay-Oğlak burçlarında. Rahu ve Ketu Terazi-Koç, Başak-Balık eksenlerinde.

-Corona virüsü

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan virüs, ilk kez Çin’in Wuhan kentinde görüldü. Yaklaşık 4 ayda tüm dünyaya yayılan virüsün bulaştığı kişi sayısı şu an 116 binden fazla ve ölü sayısı ise 4 bini geçti. 64 binden fazla insan sağlığına kavuşmuşken, tam olarak nereden yayıldığı ve tedavisi henüz bulunamadı. Satürn Yay burcunda ve son derecelerdeydi. Satürn Oğlak burcunda geçti virüs vakası arttı. Ay düğümleri Rahu ve Ketu ise Yay-İkizler ekseninde önemli takımyıldızları içerisinden geçiyor.

Meali;

Durum ciddi arkadaşlar. Sadece Satürn üzerinden kontrol edemez iyi bir astrolog bu tabloyu. Ay düğümleri müsebbidir her kadersel etkiden. 2020-2023 zaman aralığı Satürn Oğlak seyri her ülke haritası için Lagna ve Ay konumundan itibaren farklı ev alanında enerjiyi açık edecektir. Yine de bizim ülkemizde ki bu alan 8.ev alanıdır. Yaşanılan global kriz ülkemizi ekonomik alanda ziyadesiyle etkileyecektir. Mundane (ülkeler haritası) 8. Ev; Uluslararası finansal anlaşmalar, uluslararası borçlar,vergiler, tahvil ve bonolar, hisse senetleri, faiz oranları ve gelirleri, dış borsalar, krediler, sigortalar, ipotekler, emeklilik fonları, miras hukuku, kamu gelir ve borçları, genel ölüm oranları, çocuk ölümlerinin sebepleri ve doğum kontrolleri, hayati tehlikeler ve intahar durumları bu evin konularındandır. Ayrıca morglar, ameliyatlar, cerrahlar, fahişeler, laboratuvarlar, nükleer ve kimyasal kuruluşlar, kanalizasyon giderleri, organize suçlar, teröristler, dedektifler, silahlar, araziler, yer altı hareketleri ve okült konularda bu ev bünyesindedir. Gökyüzünde şu sıra Oğlak burcunda Satürn ve Pluton kavuşumu yaşanmakta. Bu kavuşum için en vurgulu zaman 2020 senesidir. Pluton mahşerin dört atlısından biri olan yıkım getiren en sert gezegenlerin başında gelir. Mundane haritalarda Jüpiter ilaç sanayisini temsil eder. Yay burcunda halen kavuşum halinde olan Jüpiter-Ketu-Mars enerjisi olumsuzdur. ”Satürn Oğlak seyri” hatırlamak isteyenler tıklayabilir.

-Satürn Oğlak burcu seyrine 24 Ocak itibariyle başladı. Gezegen burada 2023 yılına kadar 35 ay kalacak. Bu süreç içerisinde içerisinden geçeceği 3 adet takımyıldızı seyri esnasında çok farklı olaylara vurgu yapacaktır. Yine Satürn 8.ev alan seyri dünya ve ülkemiz adına toplu insan-hayvan ölümleri demektir.

-22 Mart Mars Oğlak burcunda 8.ev alanında 45 günlük yolculuğuna başlarken burada Satürn ve Pluton ile kavuşum yapacaktır. Corona viüs adına vaka sayısında artışı işaret etmektedir. 22 Mart itibariyle Satürn-Pluton-Mars buluşması ülkemiz adına 8.ev alanında ki ekonomik baskılamayı vurgulamaktadır. Acilen önlem alınması gerekmektedir. Tüm dünya ülkeleri adına İMF başvuruları gündem oluşturacaktır.

-29 Mart Jüpiter kısa bir süreliğine Oğlak burcu seyrine başlayacak ve burada yaklaşık iki ay kalırken yine bu süreçte retroya dönecek ve sonra Yay burcuna geri gelecektir. Corona virüsü Nisan-Mayıs-Haziran aylarında aniden duruş gösterebilir lakin 1 Temmuz itibariyle 2020 yılının Eylül ayı bitene kadar yeniden belirecektir.

-Virüs adına tedavi için aşı uygulaması içerisine giren ülkeler 2020 yılının Eylül ayı bittikten sonra başarılı sonuçlar elde edeceklerdir.

-Jüpiter çocukları, eğitim sistemlerini, eğitmenleri, üniversiteleri, dini mekanları ve din adamlarını temsil eder. 2019 Kasım ayından bu yana Jüpiter-Ketu kavuşumu tam da bu konuların üzerinde virüsün Mekke-Medine-Ümre ziyaretleri sonrası ülkemizde yoğunlaşması kadar eğitim kurumlarında sınava girecek çocuklar adına kadersel enerjiyi tetiklemiştir. 2006-2007-2008 doğumlu bireyler eminim ki 2020-2021-2022 yıllarını hiç unutmayacaklar. Eğitim kurumları elbette normale dönecektir. Lakin 2020 yılının Eylül ayının bitmesi şarttır. Nisan ve Mayıs aylarında eğitime başlana bilinir.

2020 yılının ana konuları arasında virüs olduğu kadar deprem enerjisini unutmamız gerekliliğini vurgulayan bir tablo var ellerimde. 20 Mart itibariyle 1-15 Nisan zaman aralığında ülkemiz ve global anlamda yıldız Kuzey Doğu ve Güney Batı bölgelerini işaret etmektedir.

21 Haziran 2020 tarihinde İkizler burcunun 6.17 enlem değerinde Mrigasira takımyıldızı 4.padada yaşanılacak olan Güneş tutulması; Din adamları ve dini mezhepler arasında dağılma ve çekişme ve insanların inanış sistemlerinde ki değişimi, insanların birbirlerini hor görecekleri, toplumsal bazda hırsızlık, tecavüz ve cinayetlerin artacağını, bazı devlet yöneticilerinin ani ölümlerinin toplumsal çöküntü doğurabileceğini işaret etmektedir. İki tutulma arası olaylar değişmez. 14 Aralık 2020 tarihinde Akrep burcunun 28.57 enlem değerinde Jyesticha takımyıldızı 4.padada yaşanılacak olan Güneş tutulması ise bambaşka enerjiler ile gelmektedir.

2020-2023 zaman aralığında Satürn Oğlak burcu aynı zamanda sismik olarak ülkemiz ve dünyada ki yanardağları aktif edecek kadar güçlü bir enerjidir.

Bugün şükür ettim. İçerisinden geçtiğimiz yüzyıl bir ruhun tanıklık edeceği ve tekamüle ereceği türlü olaylar ile dolu…

Rabbim önce devletimizi, ulusumuzu sonra hepimizi korusun!

Hürmetler

Ayşen Tok