Uzak dur yangınımdan! Yakan ben, yanan ben! Başak Ay Tutulması

 

Mutluluğun, basit ve açık bir şey olup bir bardak şarap, bir kestane, kendi halinde bir mangalcık ve denizin uğultusundan başka bir şey olmadığına aklım yattı. Yalnız, bütün bunların mutluluk olduğunu insanın anlayabilmesi için basit ve açık bir kalbe sahip olması gerekiyordu.

KAZANCAKIS

İyi ve tertemiz niyetlerin Ay ışığı ile toprağa ekilmesi neticesinde Uttarabhalguna Nakhastrada geçirdiğimiz 9 Mart 2016 Kova Güneş tutulmasının tamamlanma fazını yaşayacağız. 23 Mart 2016 saat 14:00, 09.13 boylam derecesi 4.pada da takımyıldızının yöneticisin Güneş pada yöneticisinin Jüpiter olduğu dilimde yılın ilk AY TUTULMASI. AY ve GÜNEŞ tutulmaları insanlığın her daim merak konusu olmaya devam edecek çünkü yaşanılan önemli olaylara projektör görevi yapmaktalar. Her ay oluşan Yeni AY fazı bir Güneş tutulması niteliğindedir. Dolunaylar ise Ay tutulması görevi üstlenir. Oluşumların gerçekleştiği ev konuları Lagna ve Ay yerleşiminden itibaren yorumlanır. Görünümler, yaşanılan Dasa evreleri ve Natal haritada ki Ay yerleşimi bireysel anlamda yorumları farklılaştırır, yazdıklarımız ve yazmaya devam edeceklerimiz yüzeysel olmakla birlikte sizlerden gelen mailler etkileri yakından hissettiğiniz doğrultusunda buda beni açıkçası mutlu ediyor. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Örneğin; geçtiğimiz Güneş tutulması AY ve Lagna konumu Terazi-Koç-Kova-Aslan eksenini ilişkiler noktası kabul ettiğimiz 5.evde ve 7.evde sınava tabii tuttu şayet yaşadığınız Dasa evresi 5.ev yöneticisine aitse Maha yada Andardasa süreci gündeminiz hemen çocuklarınızı ilgilendiren konu ve Aşk ilişkiniz olacaktır sanırsınız ki gökyüzünden üzerinize AŞK yağıyor. Şayet Dasa yöneticisi 10.ev yöneticisi ise gündeminiz kariyeriniz ve toplumsal duruşunuza duyduğunuz kaygı yönünde bilinç oluşturacaktır. O yüzden Danışmanlık hizmeti almanız daha profesyonel yorumlarla buluşmanızı sağlar. Tutulmalar yaşamlarımızda bir dönemi kapatıp yeni bir evreye girmemize vesiledir. Ruhsal anlamda farkındalığı olan bireyler bu oluşumları daha kolay atlatmakta. Netice itibariyle her türlü oluşum köklü değişimleri de beraberinde getirecektir. Dünyanın maddi yönü ile beslenen kişiler ise mevcut düzenlerinin zedelenmesi kaygısıyla yaşadıklarını daha zorlu deneyimler hatta ciddi kayıplar vererek tamamlamaktadır.

Gökyüzünde ki Kala Sarpa Yoga kırıldı nihayet. Merkür ve Güneş’in Balık geçişi enerjiyi hafifletmeye yeterlidir. Var mı Rasi haritalarınızda Balık ve Başak noktalarında 9.15 derecelerde natal gezegeniniz? Varsa şayet etkisini uzun vadede hissedeceksiniz zira Akrep burcunda ki Mars 6 ay kadar Akrep-Terazi ekseninde gidip-gelecek. Bu tutulmanın olumlu ve olumsuz tüm enerjisiyle 2017 yılında tanışacağız.. 😀

Uttarabhalguni Nakhastra Güneş yönetimi altındadır. Bu takımyıldızı Aslan-Başak diliminde yer alır. 4.Padada yıldız Jüpiter kontrolüne girer ve kişisel gelişim ve ruhsal aydınlanmadır. Maddi ve manevi rızkı bollaştırma özelliğine sahiptir. Zeka format değiştirir bu yıldız ile kararlı tavırlar, yüksek ikna kabiliyeti duygusallıktan ziyade mantık içerikli maneviyat ön plandadır. Tabii tüm bu özellikleri sergiliyebilmesi için Natal haritalarda bu takımyıldızına düşen bir AY yerleşiminin tertemiz olması şarttır. Zararlı gezegen teması yada görünümü nitelikleri değiştirir. Göğün göğsünde Ay enerjisi Güneş ve Jüpiter karışımı ile buluşacak. Nakhastranın etkisi ile AY sayesinde zihinsel ve duygusal yetinizi kullanarak harika işler ortaya çıkartabilirsiniz. Vediğin bel kemiğidir Nakhastralar 27 adettir. Her biri inci değerindedir. Başak Yıldızıl Zodyağın 6.Burcudur.

İnsan Yaratanın kendine bahşettiği en kıymetli yaşamsal bazda aldığı her nefesin tadını çıkartmayı bilmeli. Mamafih hayat mücadelesini bazılarımız zorlu verdiği için sahip olduklarının kıymeti yerine arzuladıklarının, umutlarının, hayal ettiklerinin peşinde bir o yana bir bu yana sürüklenmekte. Oysa ki hayatın aslı biziz ve ilk önce hak ettiğimiz değeri kendimize kendimiz vermeliyiz ki çevremiz bizi daha az yaralayabilsin. Neticede baktığımız ve gördüğümüz, gördüklerimizi bildiğimiz, bildiklerimizi ise sindirip sevebildiğimiz kadarı ile yaşamaktayız. Bakıp görmekten rahatsız olduğumuz, gördüklerimizi sindiremediğimiz noktada kopuyoruz hem hayattan hem çevremizden işte bu noktada yol ayrımları başlıyor. İlişkilerimizde, işimizde vs…Bazen bir nefeslik molalarda çok karanlıkta kaldığımızda kendi kabuğumuza çekilmek yerine, içimizde hesaplaşmak yerine gerçeklerin düşlerde kaybolması yada düşlerin gerçekleri örtmesi neticesinde yok olmak istiyoruz. Oysa ki mücadeleye, direnmeye gerek yok hepimiz aynıyız, aynı sınıfta, farklı derslerden sınava girmiş öğrencileriz. Gerçekleri bertaraf ederek bazende düşlerimiz kadar düşlerde yaşamayı mutluluk kabul ettiğimiz öğrenciler… 😀

Kırıldık bir çoğumuz. Bu öyle basit bir kırılma değildi. Geçirdiğimiz Güneş tutulmasında aklımız bir elimizde, yüreğimiz diğer elimizde, cebimize ise küstüklerimizi aldık, düşler mi onlar bizi hiç terk etmeyen mutluluk durakları….Gördüklerimiz canımızı acıttı. Kayıplarımızı bağrımızı yaktı. Kör olmayı yeğledik, belkide yalancı, kimi dinlesem aynı nakarat çalıyor fonda, içimizde söylemediklerimiz bu sefer fena kırıldık, ne sözümüzde durabildik nede sözümüzü dinlete bildik. Bumerang gibi dönüp dönüp durmalar, olmadı ‘’kısmet değilmiş’’ kelamları, başı sonu belli olmayan noktalardan yeniden vurulmalar, neticede hepimiz alacaklı kalacağız sanıyorum yaşamdan. ‘’Yüreğin izini takip et’’ değerli okurum desem ‘’YÜREKLER YORGUN’’ sevdiklerini feda etmekten, masallar ikna etmiyor bizleri geçen her gün, her hafta, her ay, her yıl sakinliği, tevazuyu alıp, özlemi, arzuyu, tutkuyu, öfkeyi ve birazda nefreti yüklüyor belleklerimize çünkü gönül ayrı telden çalıyor hayat ise apayrı o yüzden bu yorgun kalplerle şimdi AYDINLANMA ZAMANI….!

Sezen Aksu’nun parçasında dediği gibi ‘’Bir ömrün hikayesi sığar mı bilmem satırlara’’ misali geride kalan her yıl, bu yorgun yürekler bir yaş daha büyüyor fakat gelin görün ki düşler eksilmiyor aksine artıyor. Akıl veren çok olur siz bence yüreğinizin sesini dinleyin zira ben aşırı Balık etkisiyle öyle yapmaya karar verdim. Yol uzun; virajlar var, tali yollar, çamur balçık diz boyu, çimenlere de adım atacağız elbet bu hep böyle gitmez. Yeter ki yanlış duraklarda durmayalım ve hayat bizi mola yerinde unutmasın ki aklımızla yüreğimiz bir karış havada asılı kalmasın.

Vedic Norm okuyucuları, bu siteyi her daim takip etmekten usanmayanlar, benim muhatap aldıklarım, muhatap almayıp, kırıldığım yolumu ayırdığım 😀 Dolunay enerjisini sizler için ev eksenlerine göre yorumladım. Bu sefer oluşan Başak-Balık eksenine önem veriyorum. Bu makaleyi yazamayacak kadar yoğundum fakat çok ihtiyacı olanlar acil mesajlar attılar kıramadık vesselam! Başak Dolunayında AK gezegen Satürn. Gökyüzünde anın Rasi haritasında Lagna Yengeç yöneticisi Ay Başak Burcunda fakat Navamsada İkizler-Yay ekseninde ki Ekliptik düzlemde tam olarak devrede. Kova burcunda ki Ketu-Venüs kavuşumu, aldığı Retro Jüpiter görünümü ve retroya hazırlanan, zehirli enerji yayan Satürn üstelik AK konumundayken gökyüzü kimseye bilerek kötülük yapmayın diyor. Özellikle ilişkiler alanında geçmişin iyi niyet içermeyen canlanmaları intikam dürtülerine gebe. Zihinler karışık, netlik kazanmayan konular ise İLİŞKİLER. Navamsa haritasında AYve Venüs birleşimi Balık burcunda olsa da Ekliptik düzlemin kare görünümü etkisinde. Başak noktası Lagna ve Aydan itibaren kaçıncı eviniz ise onu okumalısınız yazdıklarıma dair. Kova Güneş tutulmasında başlayan olaylar tamamen Başak Dolunayın da netice alacaktır. Etkiler en yoğun 6 aylık sürece yayılır. Başak burcunda Natal Rasi haritasında UttaraPhalguni Nakhastra 4.Pada diliminde gezegeni olanlar, gezegenin yönettiği ve yerleştiği ev konularında T.Mars’ın tutulma derecesine yapacağı görünümlerle karar verecekler yürüyecekleri yollara.

İnsanoğlu ilginçtir. Bakmayın siz öyle bol keseden atıp tutanların keskin köşelerine, sabit fikirlerine, bu gezegen Dasaları insanı halden hale sokar, halden hale devşirir. Gün gelir virgülünüzü kaybedersiniz, yazdıklarınızın hepsi birbirine karışır. Sonrasında bir bakmışsınız ki noktayı da kaybetmişsiniz, düşünceler de birbirine karışır. Eee ne kaldı geriye ünlem işareti var aklıma gelen çokça kullandığımız, onu da kaybederseniz, sevinç, öfke, bütün duygular hooop havaya uçtu gitti. Asıl mevzu soru sorma hakkımızı doğuran soru işareti, soru sormaktan vazgeçtiğimiz o gün her şeyi olduğu gibi kabul ettiğiniz gündür. Hiçbir anlam yüklemeden tükettiğimiz bu hayatlar da her şeyimizi kaybettiğimiz gün elimizde ne kalacak? Bu gün sevgilinizi kaybetmişsiniz, bir başkası da belki eşini kaybetti, başkası da çocuğunu kaybetmiş olabilir. Eğer yeni bir güne uyanıp, sağlıkla nefes alabiliyorsanız inanın bana sizden daha bahtiyarı olamaz bu dünya da en beteri sağlık sorunu. O yüzden başkalarının düşüncelerine saygı duymayı öğrenmeliyiz, halimize şükür etmeyi bilmeliyiz. O başkalarının fıtratının bu yönde olduğunu ise Astrology sayesinde çözüyoruz. Bir bakmışsınız zaman geçmiş. Dost bildiğiniz düşman, düşman dediğiniz ise dost oluvermiş. Evren bizlerin yerine enerjiyi aktive edecektir. Eylemlerimiz ile bizde onaylayacağız. Ne yaptık yaşamımız boyunca; sürgün edilmiş acılar içerisinde sıkıştık. Ruhlarımız retro gezegen evrelerinde küf kokulu yalnızlıklara maruz kaldı. Hangi şerefe kaldırılıyor mutluluk kadehi! Hangi kadın? Hangi adam? Büyümek istedik mi yoksa çocukluk hoşumuza mı gitti? Geceler boyunca gözyaşları ile sulanan yanaklar, saçlara düşen aklar ve cevapsız onca soru beynimizi kemirirken! Sızı sardı sol yanımızı, yara hala kanamakta? Hangi mevsimi, hangi hazanı, hangi baharı, hangi yazı Aşka doyamadan geçirdik. Bir teslimiyet kadere, mağrur insanlar, terk edilenler, ihanete uğrayanlar, hayata, sevgiliye geç kalanlar, hangi acıya gönül kırıklığı ile meydan okuyacak bundan sonra! Mutluluğun merhemini bulamadan, benliğini esir alan o ince sızının bile adını koyamadan! Anlık yaşıyoruz zaten maksat günü tamamlamakta. Ölümün geleceğini bile bile koşar adım ilerliyoruz işte! Yok kimsenin bir saat sonraya garantisi vesselam!

1.Evde AY KONUMU ve Lagna BAŞAK; Dolunay enerjisi ile kişi kişisel gelişiminde ciddi değişimlere odaklanabilir. Kendini tanıma beğenme veya büyüme kişinin sahip olduğu kendi yeteneklerini tanıması yönünde önem kazanabilir. Dış görünümde değişiklik, yada diyete başlamak için uygun bir zaman dilimidir. Görsellik adına değişimi ruhunuzda hissedebilirsiniz. Duygularınızda ve enerjinizde artış olacak birkaç gün, duygusal belirsizliklere ve çevrenizde değişen olaylar da fazlasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Dolunay da bu durumları etkileyecek önemli olaylar Ay’ın ışığı ile açığa çıkabilir. Önemli kişilerle karşılaşabilir, ruhsal ve manevi farkındalıklar kadar yeni bir ortaklık yeni bir ilişki içinde görüşmeler yapabilirsiniz.

2.Evde AY KONUMU ve Lagna ASLAN; Dolunay enerjisi maddi kazanç ve gelir seviyelerinde ki durumun belirlendiği alanda oluşacak. Eğer Dolunay oluşumu anında natal haritanızda bu nokta da Güneş var ise ego tavan yapabilir ve otorite, baba figüründe ki kişiler adına önemli gelişmeler yaşatacaktır. Maddi kaynakları genişletmek ve geliri artırmak için kişiyi denemelere sevk edebilir. Güvenliğin ifade ediliş tarzı üzerine yoğunlaşılır. Lüks eşyalar almak, harcamalar yapmak ve mali zenginliği sergilemek için cömert davranışlarda bulunmak ego tatmini için gündeme gelebilir. Ayrıca dişlerde ve yüzde ciddi sorunlar olabilir. Kişi gerçeklerden kaçarak yalan konuşmaya meyledebilir. Maddi durumunuz önümüzde ki süreçte geçici bir süreliğine değişecektir, kemerleri sıkma vakti ve sırlarınızı paylaşmama vaktidir. Maddi kazançlarınız ve sahip olduğunuz tüm değerler kendi çabanız ile kazandıklarınız özellikle ön planda olacaktır. Beklediğiniz paralarda gündeme gelebilir, kazançlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Duygusal iniş çıkışlar ile zihinsel belirsizlikler neticesinde sözlü sohbetleriniz de kimseye sırrınızın vermemeniz gerektiğini hatırlatmak da fayda görüyorum. Kandaka süreci yaşadığınız bu günlerde retro seyre geçen Satürn sizler için zararlı enerji üretmiyor bu Ağustos ayına kadar devam edecektir kıymet bilin. Dertler parmaklarınızla sayamayacağınız kadar çoğaldıkça, etrafınızda ki insanların bir bir azaldığını göreceksiniz. Üzerinizde seyir eden Ekliptik Düzlem Natal Ay yerleşimi burada olanlar yada Natal Ekliptik noktası burada olanlar için kadersel etkiler barındırıyor bu etkiler arasında intihar girişimi dahi söz konusu olabilir aman dikkat edelim olur mu? Ruhsal anlamda bunaltan bir süreçtir zira. Uyku ile uykusuzluk arasında gidip gelmeler, ya çok sevmeler, ya eksik sevmeler ve netice de hep ödün vermeler.

3.Evde AY KONUMU ve Lagna YENGEÇ; Dolunay enerjisi kardeşlere, komşulara, yakın arkadaş çevresine duyulacak ilgide, haberleşmede sizlere artış yaşatacaktır. Vediğe göre 3.ev cesaretin göstergesidir bu anlamda cesur davranışlar iletişim yoluyla pekiştirilir ve İnternet aracılığıyla deneyimler kazanılır. Yakın arkadaş çevrenizde değişiklik olabilir, Rahu etkisiyle yanlış anlaşılmalar yada düşmansı tavırlar, aynı ortamı paylaştığınız mesai arkadaşlarınızla polemikler yaşanabilir. Çevrenizde oluşacak değişimin evrensel boyutu Dolunaya anında tetiklenecektir. Değişken ruh hali ekliptik düzlemin devrede olması sebebi ile sık sık fikir değiştirebilir, düşünce ve fikirlerinizde netleşmekte zorlanabilirsiniz. Zihinsel anlamda farkındalığınız artacak tam olarak Dolunay da. Her Bahar gelişinde yaşam; Gökyüzüne bakıp maviyi görmek gibi her seferinde yeniden yenileneceğini bile bile aşık olmak gibi kırgınlıklarımız geçici, öfkelerimiz nefretsiz, saygımız sınırsız, sevgi ve sadakat ise sağlam olmalı bunu deneyimleyeceksiniz bu tutulmada.

4.Evde AY KONUMU ve Lagna İKİZLER; Dolunay enerjisi; Anne, kalp mutluluğu, yaşadığınız ev, mülkiyet aracınız, ev yaşamında rahatlık ve güvenlik, değişiklik yapma hissini kurmaktadır. Evin elle tutulabilir özelliklerini geliştirmek yada aile ilişkilerini ön plana almak ve aile bireyleri ile ilgilenmek yönünde olumlu adımlar atılabilir. Gayrimenkul alımı-satımı söz konusu olabilir. Annenizin sağlığı adına üzücü gelişmeler yaşanabilir. Aile mutluluğu derinden sarsılabilir. Uykunuz ile alakalı birkaç gün gergin geçebilir. Kalbiniz kırılabilir. Geçmişten gelen hatıralarınız, alışkanlıklarınızla yüzleşebilir, onları geride bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Rüyalarınız aşmanız gereken konulara ışık tutabilir. İş hayatınızda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tam olarak Dolunay da kazanacağınız farkındalıklar bunlar olacaktır. Yenilmekte var hayata; ağladıkça gözlerimizden süzülenler, sevinçli anlarımızda şen kahkalarımız, çığlıklarımız, sevenlerimiz, sevmeyenlerimiz, aşkların derin heyecanı, ayrılıklar yenilmekte var hesapta….

5.Evde AY KONUMU ve Lagna BOĞA; Dolunay enerjisi; Çocukların, eğlence hayatının ve Aşkın değer kazandığı evde tetikleyici özelliktedir. Bunların haricinde zihinsel faaliyetlerin bilinç ve vurgu kazanması esnasında yanılgı ve üzüntülerde bir o kadar ensemizde olacaktır. Aşk hayatınız da hareketlenmeler yeni ilişkiler yada bitişler gündeminizde yer alacaktır. İlişkiniz ile ilgili gerçekler öğrenebilir, ilişkinizde geldiğiniz noktayı gözden geçirebilir ve yeni kararlar alabilirsiniz. Güçlü ve yoğun duygular hissedebilirsiniz, ancak değişken bir ruh hali içinde olacağınızdan sağlıklı karar verebilme adına beklemede kalmanızı öneririm. Susmak ne güzel eylemdir. Tüm kırgınlıkların önünde ki tek barajdır bana göre. Sevgi dudak uçlarımıza takılı kalır bazı zamanlarda ne dilden düşer ne gönülden gider. Tam söylemeye ramak kala o iki kelimeyi ‘’Seni seviyorum’’ sıradan bir hal alır ruhumuz, olmakla olmamak, gitmekle kalmak, söylemekle susmak arasında sıkışırız tıpkı gece ile gündüz gibi…Bence sizler dudaklarınız değil yüreğinizden geçenlere kulak verin yüreklerde ki mutsuzluk hayatta ki cehennem demektir.

6.Evde AY KONUMU ve Lagna KOÇ; Dolunay enerjisi ile; Kişi kendi sağlığı, çalışma hayatında ve iş ilişkilerinde ki değişimlere odaklanacaktır. Yeni İş fırsatlarını değerlendirirken, açıktan çıkacak Düşmanları da göz ardı etmeyin derim naçizane. Sağlığa daha bir özen gösterseniz fena olmaz. Burası Dusthana evdir. Becerilerinizi yada beceriksizliklerinizi geçmişte yaşadığınız olayların etkisiyle düşünebilir, yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz.

7.Evde AY KONUMU ve Lagna BALIK; Dolunay enerjisi ile; İşte BEN ve SEN temasını BİZ değerlerine bırakan bir EV. Peki ortaklı konular, mahkemeler, çalışma sahamız, eşimiz, evliliğimiz ve Yabancı Ülkeler ile kuracağımız ilişkilerimiz. Dolunay anında 7.evinizde natal yerleşimde doğal zararlı gezegenler varsa etkileri zorlu olacaktır bu etkiler evlilik ve ortaklığı bitirmeye kadar gider şayet olumlu gezegenler varsa etkileri daha hafiftir belki de uzun zamandır yaşadığınız ilişkiniz evlilik arifesine taşınacaktır. Ciddi bitişler yada ciddi başlangıçlar bireysel haritalara göre şekil alacak diyebiliriz. Rahu ve Ketu devre de bu eksende hakkınızda hayırlısı olsun. Mahkemesi olanlarda ilginç ve kadersel etkiler yaşayacaklardır zira Ketu Jüpiter görünümü altında üstelik retro Jüpiter önümüzde ki günlerde düzelecek. İçinizi biliyorum AY konumum Balık olduğu için denizimiz dalgalı bugünlerde, soğuk, maviden ırak. Geçmiş Lodos gibi vuruyor, yürek yorgun ve uzak mutluluğa başımızın üzerinde esen kuşlar ise gelecek fırtınanın habercisi.

8.Evde AY KONUMU ve Lagna KOVA; Dolunay enerjisi 8.Evde değişim dönüşüm temalarını vurguladığı için gündeme boşanmalar, eşimiz kanalıyla elde ettiğimiz maddi değerlerde kayıpları getirebilir. Evlilik ortaklığı ile paylaşılan maddi varlıkların kullanılması ve aktifleştirilmesi yönünde ilerleme sağlanır. 8. ev Dustanadır ve ölüm kelimesini bu eksen de mecazi anlamdada kullanabiliriz. Fiziksel duyarlılıklara karşı aktiflik getirirken, bu durum saldırgan-cinsel dürtüleri uyandırabilir. Kişinin psişik ve spritüel konulara ilgisi aratabilir. Banka kredisi ve sigorta gelirlerinden uzak durun. Cinsel organlarınızda oluşabilecek kronik rahatsızlıkların tetiklenmesi olarak yorumlanabilir. Mahçubiyet yaşama olasılığınız var sakladığınız, değerleriniz gün yüzüne çıkacaktır. İçiniz de bir şeylerin öldüğünü hissedeceksiniz. Edineceğiniz yeni yaşam tecrübeleri Dolunayın enerjisi ile üzülmenize sebebiyet verecektir. Başınıza gelen olayların nedenlerini kendinize sorabilir, size zarar veren kişi ve alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Kimsenin daha önce ayak basmadığı yeni topraklar lazım size şimdilerde Kandaka Satürn sürecinin ardından dilerim ulaşırsınız o topraklara karanlığa eğilmeden, korkmadan ve yenilmeden.

9.Evde AY KONUMU ve Lagna OĞLAK; Dolunay enerjisi; Genel anlamda eğitim, dini görüş, uzun yolculuklar ve şansın vurgulandığı bu ev kayıpları üzüntüleri gündeminize getirecektir. Baba söz konusu. Babası olanlar ilginç gelişmeler yaşayacaklar. Uzun mesafeli yolculuklara dikkat! 9.ev ruhsal farkındalığın evidir. Ruhsal ve manevi konularla ilgili yeni deneyimler kazanır yada arayışlar içine girebilirsiniz. Hayat tecrübelerinizi gözden geçirebilir, yeni bakış açıları geliştirebilirsiniz. Yakın çevre ilişkileriniz ve kardeşlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Dolunay anında bu konular hep gündeminizde olacaktır. Hayat bu işte kimine göre oyun, kimine göre ise kaybedişler silsilesinin uzun metrajlı filmi.

10 Evde AY KONUMU ve Lagna YAY; Kariyer ve toplum önünde ki duruşunuzla alakalı ciddi skandallar ve kayıpların yaşanması olasıdır. Kişi tanınma iç güdüsüyle sağlıklı kararlar veremez. Üstleriniz ile sorun yaşayabilirsiniz. Ekliptik noktalar Ay konumunuza görünüm vermekte ve Dolunay da bu enerjiyi yoğun hissedeceksiniz. Ani kararlara bağlı iş değişikliği bile gündeme gelecektir. Evrenden güzel destekler almanızı diliyorum. Hayat bu işte kimine göre oyun, kimine göre ise kaybedişler silsilesinin uzun metrajlı filmi. Natal Rasi haritasında Boğa-Akrep ekseninde Ekliptik düzlemi bulunan bireyler de transit ay düğümlerinden kare görünüm alıyorlar tüm bu enerjiler kadersel etkiler barındırır yorum ise DASA evrelerinizde gizlidir.

11.Evde AY KONUMU ve Lagna AKREP; Dolunay enerjisi; Sosyal gruplar ve organizasyonlara yönelik ilgide canlanma yaşayabilirsiniz, beraberinde üzüledebilirsiniz, sevinedebilirsiniz. Buna sebep kadınlar olabilir. Arkadaş çevreniz genişleyecektir ve umutlarınız, arzularınız sizi daha istekli bir ruh haline bürüyecektir. 11.ev şans oyunlarının tetikleyicisidir. Bu eksende gerçekleşen Yeni Ay ve Dolunay enerjisi şayet Dasalarınız da desteklerse beklenmedik bir Piyango kazanma ihtimalini dahi doğurabilir. Yeni gerçekler öğrenebilir, içinde bulunduğunuz durumu farklı açılardan gözlemleyebilirsiniz bunu tam olarak AŞK ilişkilerinizde de hissedeceksiniz. Geçmiş geçmemiş gibi duruyor ve geçecek gibi de durmuyor zira üzerinizde ki retroya dönecek olan Satürn, retro Jüpiter ve Ketu görünümü altında. Destursuz dalıp da içeriye yüreğinize kimsenin girmesine müsaade etmeyin. Bulaşın işte Aşkın en doyumsuz haline yok olup gitmeden evvel…

12.Evde AY KONUMU ve Lagna TERAZİ; Dolunay enerjisi Dusthana evinizde. Maneviyatın ve öze dönmenin yeridir 12. Ev Vediğe göre Moksha kabul edilir. Beynimizde oluşan manevi değerler, düşünceler kisvesinde beden bulur. İç Dünyamızdır. Madde bağımlılığının da kontrolünün yapıldığı bu Ev aslında Spritüel manâda minvaldir. Ebedi huzur, Allah inancı, cinsel zevkler ve rüyaların anlamları da buradan tespit edilir. Hastane ortamlarında bir yakınınız için bulunabilirsiniz. Yine gizli düşmanlar söz konusu, zihin epey bir karışacaktır. Sizlerinde içinde bir şeyler ölecek mecazi anlamda bunu yoğun hissedeceksiniz. Arkanızdan dönen ve bu zamana kadar sizden saklanmış bazı bilgiler açığa çıkabilir. Geçmişte yaşadıklarınız yeniden düşmanca davranışlarla sizi üzecektir.

Gelelim Ülkemize göre Ay Tutulmasının etkilerine; 1.derecede etki edecek bir Tutulmadır. Zira Ülke natal haritasında Başak burcunda yerleşen natal Mars tutulma derecesinde aktif role sahip. Mundane haritalarda 4.ev; ülkenin topraklarını, muhalefet partisini, sınırlarımızı ve tarımı simgeler. Tarım ürünlerini, madenleri, tarihi eserleri ve yapıları kapsar. Bu evin çizgisine yakın veya kavuşumda olan gezegen karakterine bağlı olarak havayı etkiler. Bu evdeki zararlı bir gezegen 10. ev karşıtı olarak devleti etkiler. 10. Ev; Hükumeti, Başkanları, mevcut İktidarı, yönetimsel olarak başta olanları temsi eder. Devletin dış ülkelerde ki itibarıda bu ev kapsamında incelenir. Güneş tutulması da ülke natalında 9.evde gerçekleşmiştir fakat ülkemizi etki altında tutan bir tutulma olmuştur. Önümüzde ki 4.5 yıllık süreçte Üniversiteler ve dini görüş mahiyetinde bir çok oluşum dejenere olacaktır. Ay tutulması ile birlikte gözümüz muhalefet partisinde, ülke topraklarında, sınırlarımızda, ordu, asker, denizlerimizde oluşacak kazalar, grev, aykırılıklar, çıkabilecek yangın yada terör saldırılarına yoğunlaşabilir. Çocukluğumda izlediğim bir citcom diz vardı ‘’Emret Başbakan’ım’’ diye hatırlarsınız şimdi o dizinin Türkçe versiyonunu gösterime koydular nicedir seyrediyoruz birlikte. Paralel, derin, düşman, bürokrak, İmralı hepsi karıştı birbirine hani ‘’at izi, it izi’’ misali eee bu işler böyledir. (Devamını Nisan makalesinde yazacağım.) 😀 😀

Saflığın neticesinde tertemiz dilekler ile yarayı aldığımız yerden fayda bulabilmemiz, Yaratanın affına maruz olabilmemiz temennisiyle hayrdan hayr, şerden hayr olsun bizlere yansıyan. İnsan düşününce yaşanmışlıklarını aslında mutluluğun satır aralarında kalmış ne kadar değer taşıdığını anlıyor. Beynimizi kemiren hüzünlü düşünceleri def edelim, yalnızlıklarımız dualarla demlensin, Güneş kalbimizi, AY ise uykularımızı aydınlatsın. Her çığlık ve her isyan yaşadığınız hezeyanı anlatır. Bir destandır silemediğiniz anılar, bir düşün vazgeçemeyeceğiniz hikayesidir. Tenimizde ki o istekli arzular buluşsun vuslat ile böyle Dolunay zamanlarında vefasızlığı, aşkı, yarım kalmışlığı aynalara anlatsın bize ise gerçekler düşsün acıda olsa en acı gerçek YALANDAN iyidir….. Bir çoğumuz için elde var hüzünlerle yeniden hayata tutunmak olacak eminim. Dağılmış bir öykünün arta kalmış satırlarında göğsünüzden havalanan KUŞ’A…!

Hürmetler

AYŞEN TOK