Geçmişi Yakarım Bir Uçtan Diğer Ucuna! Başak Yeni Ayı

 

Her şey senin için yaratıldı ama dikkat et sen her şey değilsin.

Dünya boyun eğicidir ama sen zalim efendi değilsin.

Yeterli sayıyorsun kendini kendine. Oysa hiç yeterli değilsin. Muhtaçsın, ihtiyaçsız değilsin.

Her şey senin emrinde doğru, ama amirliğe kalkışma.

Bil ki kalıcı değil geçicisin, sahip değil misafirsin. Sabit değil iğretisin.

Her ne var ki sen de, ödünçtür, senin sanma şımarma.

Yarı kısmın topraktır. Toprağı horlama. Dünyadan, yerine koyduğundan fazlasını alma. Onun dengesini bozma. Uyumuna musallat olma. Gülün rengiyle, sütün tavıyla oynama. Karıncanın yolunu kapama, kırlangıcın yuvasını bozma, yılanın dişini kanatma. Pınarların, nehirlerin, ince suların kurumaması için çaba sarf et. Göz kulak ol emanete. Bozma kıvamını aldığın gibi iade et. Hava-toprak-ateş-su da insandan alacaklı. Bitkinin ve hayvanın, dağın taşın ve börtü böceğin, yaralı kedinin, hasta leyleğin, yırtıcı parsın, dayanıklı devenin de insan üzerinde hakkı, insandan razılığı vardır.

Nazan Bekiroğlu – Lâ / Sonsuzluk Hecesi

İyi ve tertemiz niyetlerin Ay’ın ışığını kapatması tecellisinde Chitra Nakhastra saat 03:00 sularında boylam derecesi  25.16 1.padada 13 EKİM 2015 tarihinde Başak-Terazi dilimi yöneticisi Mars olan takımyıldızında bir YENİ AY! Chitra Nakhastra 1.Padasi değerlidir. Bu pada Navamsa haritasında Aslan burcunda yer alır. Ve güzellik ego ile buluşur. Bu yıldız altında doğanlar çok güzeldirler. Konuşma, giyim-kıyafet-takı ayrı bir önem arz eder. Mars enerjisi ayyuka  olur. Nakhastranın etkisi ile Güneş sayesinde düşünme yetinizi kullanarak harika işler ortaya çıkartabilirsiniz. Vediğin bel kemiğidir Nakhastralar 27 adettir. Her biri inci değerindedir. Başak Yıldızıl Zodyağın 6.Burcudur. Kendi gezegeni ve manevi güç aldığı Yeni Ayın oluşacağı Padanın yöneticisi gezegen Güneş bizlere bilgilenmek, haberleşme, kültürel ve iletişim gibi konular kadar ego ağırlıklı düşünce yönümüzü hatırlatacaktır.

CHİTRA

Efendisi: Mangala (Mars)

Sembol: Parlak mücevher ya da inci

Diyet: Indra, tanrıların şefi

Hint zodyak: 23 ° 20 ‘Kanya – 6 ° 40’ Tula

Batı zodyak: 19 ° 20 ‘Terazi – 2 ° 40’ Akrep

Bir önce ki Balık burcu dolunayında evren ve bireyler olarak açtığımız vizyonlarımızı toparlamak adına hayatımıza dahil olan yenilikleri maddi boyuta davet içerisindeyiz. Nasıl mı? Anlatacağım merak etmeyin ama öncesinde dertleşelim azıcık. 😀 Yıldız ilmi öyle ince sırlarla dolu ki, her bir gezegenin, Ay’ın ve Güneş’in bulunduğu her bir enlem değerinin öyle çok maddi ve manevi rızıkları var ki, işte bu dönemin rızkı ise çalışmak ve çok çalışmak! Faydalı ve hayır sever davranmak ve bunu zeka ile harmanlamak, ego ile değil 😀 Merkür retrosunun bitmiş olması gezegen gölgeli fazdan kurtulmadığı için sonlanmıyor maalesef. Merkür retroya başladığı dereceye gelmeli ki rahatlayabilsin.

Vedic Astrology gerçekten çok derin bilgiler barındırıyor öğrendikçe hayranlığım artıyor, öğrendikçe daha çok hevesleniyorum. Bir kadını yada bir erkeği tanımak için onun Ay burcunu ve Ay’ın yerleştiği Nakhastrasının özelliklerini bilmeliyiz. Ay, kadınlar için özel bir analiz noktasıdır. Gezegen horoskopun 12 evinde bir turunu bir aylık süreçte 27 günde tamamlar. Sağlıklı bir kadının adet dönemi bu evreyi izler. Doğum haritasındaki Ay’ın zararlı etkiler alması bu devredeki karışıklıklara neden olur. Bir kadının adet dönemi Ay ve Mars’ın birbirini etkilemesine bağlı olarak tetiklenir. Bazı kadınlar çok sancılı adet süreci görürler. Hint astrolojisinde Ay zihnin , akıl ve kavrayışın, seks organlarının, cinsel hastalıkların ve göğüslerin simgesi ve yöneticisidir. Zayıf bir Ay ve olumsuz bir Takımyıldızı bu organların hastalıklarını gösterir. Vedic Astrologların çok önem verdiği  iki nokta Rahu ve Ketu transitte oldukları evlerde şayet natal gezegen yerleşimi varsa özel bir etki oluşturuyor hem gezegenin konuları dahilinde hem yöneticisi ev konuları mahiyetinde. Hint mitolojisinde Ejderhanın Başı ve Kuyruğu (Sırasıyla Rahu ve Ketu) olarak bilinen bu iki gezegen Hint Astrolojisinin belkemiği Vediğin en önemli alt yapısı , mihenk taşı niteliğindedir. Güneş ve Ay konumları baz alınarak matematiksel hesaplamalar ile bulunan noktalardır, Ay düğümlerinin yerleştiği burçlar, kişinin hayata geliş amacına büyük bir ışık tutacak noktalardır. Rahu Ketu evlerde iken bulundukları evin yöneticisinin özelliklerini alırlar. Rahu Ketu evlerde iken yerleştiği evin yöneticisi oldukça  önemlidir, Rahu ve Ketu özellikle yöneticisi AY-MERKÜR-VENÜS gibi gezegenlerle temas halindeyse kadersel olaylar yaşatır. Gökyüzünde uzun zamandır T.Ketu Balık burcunda Rahu  ise Başak burcunda ve Navamsa D9 haritasında ise tersten kavuşum halindeler. Bu etki Ekim ayının 20’si itibariyle değişiyor ve Ay-Lagna konumu Yay-İkizler-Başak-Balık eksenleri derinden bir ‘’Ohh’’ diyebilecekler.

Severim Başak’ları benim karşıt burcumdur, tamamlayıcımdır. Başaklar büyük iddialar ve gerçekler arasında ki çelişkiyi hemen ayırt edebilme yetisine sahiptirler. Başak ne kadar maddiyatçı ise Balık bir o kadar maneviyata önem verir. Tek sıkıntıları ağır eleştiriler yaparlarken eleştiriye maruz kaldıklarında hemen köşelerine çekilmeleridir. Her burç özelliği gibi Başak’larında zayıf ve güçlü yönleri vardır. Başak’ların aşırı titiz ve mükemmeliyetçi formlarını göz ardı edecek olursak çalışkan, dikkatli, akıllı ve temelci insanlardır. En önemli özellikleri; Dürüstlük, alçak gönüllülük ve ölçüdür. En zayıf noktaları ise; titizlik ve hasta olmaya karşı abartılı korku hissiyatıdır. Genel anlamda tüm doktor ve hemşirelerin haritalarında yoğun Başak etkisi hakimdir.

Vediğe göre Ay ve Lagna Akrep’ler için 2015-2017 yılları en ağır bedellerin ödeneceği süreçlerdir. Keza Kandaka sürecinde ki Kova-Aslan ve Boğa’da durumdan paylarına düşeni alacaklar. Sadesati evresinin son dilimini yaşayan Terazi’ler kaderlerine boyun eğmeyi nihayet öğrendiler. Derin sıkıntılar atlattılar, evlilikleri, kariyerleri, ilişkileri, aile içerisinde ki misyonları ve toplum önünde ki duruşları, maddiyatları evet maddiyat dedim çünkü Satürn ve Mars Aylarına göre 2.evlerin de son vuruşu yapmaya yemin etmiş Roma Askeri gibi 2016 yılı bittiğinde derin bir ‘’Ohhhh’’ çekecekler. Denendi sınandı bu ağır bir sınavdı. 7.5 yıl süren Sadesati periyotu bitti.

Rahu Başağın tanelerini döküverdi sapla samanı ayırt ettirdi. Rahu etkisiyle dünyevi değerlere bakışınız değişti.  İşte tam bu noktada şifalanma enerjileri içermekte bu Yeni Ay özellikle Balık, Yay, Başak, ve İkizler. Peşinden 28 EKİM’de Koç Dolunayı, Dolunay zamanında Ay’ın büyük bölümü aydınlıktır her başladığımız yenide böyle değil midir? An’da olan, meydanda olan, görünür olan ve devamı, bizlerin adımlarıyla, seçimleriyle, tecrübeleriyle gelişmez mi? Bir minik hata, önemsiz zannettiğimiz ufak bir ayrıntı, onca yolu yürüyüp geldiğimiz noktada bizi başa döndürmez mi? Hayatı evet basit yaşamalı fazla oyalanmadan geçenle, geleceğe doğru akmalı, bazen bazı hatalar var ki, basit yaşayalım derken hayatı, bizleri basit yapmaz mı? Ne incinelim, ne de incitelim sevdiklerimizi. Bir terazi gibidir ilişkilerimiz, ne ezelim ne de ezilelim. Ne fazla üste çıkalım ne de anlamayan için gereksiz yere eğilelim. Saflık oranında bir YENİ AY demiş olsak da neticede ameller ve niyetlerdir hasıl olan! BALIK AY TUTULMASINDA eskilerden kurtulup, yenileri hayatınıza dahil ettiyseniz, akıl ve fikir ile yenilenmeyi kafanıza koyduysanız alâ ha koymadıysanız eleştiri ve sağduyunun hakimiyetinde maddi vurguludur BAŞAK! 🙂 Yakamazsınız geçmişi, ne geçeni nede geçemeyeni!

Bir hikaye geldi aklıma sizlere anlatmadan es geçemem. Albert Einstein kendisi Balık burcudur. Güneş’i de Merkür’ü de Balık yerleşimindedir. 14 Mart 1879 yılında doğmuş olan dahiye aittir anlatacaklarım. Güzel bir kadın evlenmek için Einsten’a bir mektup yazar ve resmiyle birlikte gönderir. Mektupta şöyle yazmaktadır: ”Sevgili Einstein, sizinle evlensek ve bir çocuğumuz olsa aklını sizden güzelliğini de benden alsa sizce de bu muhteşem olmaz mı?” Einstein’ın buna verdiği cevap:

”Hanımefendi teklifiniz için teşekkür ederim ama ya aklı size güzelliği de bana benzerse?” 🙂

Ne yaptınız Balık Dolunayında? Ne kadar iyi ve yeni dahil oldu hayatlara, neler bitti yaşamlarınızda, bir perde aralanır bir perde kapanır, ne sırlara vakıf oldunuz, gizde kalan tüm konular aydınlandı mı? bu sahne hiç bitmez nefes aldığımız sürece. Gelecek için sizlerin yada benim endişe duymamıza gerek yok ki eninde sonunda jet hızı ile geliyor nasıl olsa önemli olan bizler de bıraktığı derin hatıralar, hisler, duygular, hassasiyetler, kaybolan ümitler, yıkılan gururlar, yok olan güvenler. TALAN OLAN GÖNÜL BAHÇELERİ!

İnsanız ya hepimiz bilgenin şu sözünü çok severim; Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır. Einstein 

2016 yılınında gökyüzü enerjilerini yoğun hissedeceğiz. Teknik aktarıma geçmeden önce sizlere birde Rasi haritalarınızda GK yerleşimi yani Gulika gezegeninizden bahsetmek istiyorum.

NEDİR GULİKA GEZEGEN?

Ne kadar önemlidir Gulika bir fikriniz var mı bu hususta Rasi haritalarınızda ki yerleşimini biliyor musunuz? Programı kuranlarınız için söyleyeyim GK noktasının olduğu alandır. Kadim kaynaklarda yer alan bazı bilgiler içimizde ki hayvani duygunun tarifinin verildiği bu nokta için 1.3.6.11. evlerde ki yerleşiminden olumlu bahsediyor. Bende bu görüşe katılıyorum tabii ki özellikle noktanın aldığı görünümler yada Navamsa da wargottama oluşturması durumu ekstra yorumlara sürükleyebilir.

Gulika 1. Evde: Zalim, hırsız , tevazu yoksunu, obur.

Gulika 2. Evde: Kavgacı,yalancı, sözüne sadık olmayan, cimri, sahtekar.

Gulika 3. Evde: Huysuz,asosyal, gösteriş meraklısı.

Gulika 4. Evde: Güvenilmez,vicdansız, sahtekar,yalancı.

Gulika 5. Evde: Kararsız, cin fikirli, kötü, hilekar.

Gulika 6. Evde: Gereksiz cesaret, gücün kötüye kullanılması, iş yaşamındaki haksız kazanç ve rekabetler.

Gulika 7. Evde: Kavgacı, ahlaksız, nankör,günahkar.

Gulika 8. Evde: Zayıf ve bozulmuş kişilik, ölüm konularından zevk almak, öldürmeye meyil,şefkat yoksunu.

Gulika 9. Evde: Sahte dindar, Dini konuları çıkar için kullanmak,din istismarı,kötü eylemler.

Gulika 10. Evde: Toplumsal konularda ve rekabette acımasız olma eğilimi,başarı için her yolu mübah görmek,.

Gulika 11. Evde: Kazançlarda sahtekarlık eğilimi, dostlar arasında nifak tohumu ekmeye çalışmak, dedikodu meyili.

Gulika 12. Evde: Cinsel suçlara yatkınlık, kaybetme duygusunu yaşamamak için acımasız olmak, iftira ve bir çok gizli düşünce.

Kaynak; BV. Raman

http://www.barbarapijan.com/bpa/Graha/graha_Upagraha_Gulika_etc.htm

Vedic Astrology kimsenin tek elinde değildir. 4.000 yıllık geçmişe dayanan bu öğretiler Hindistan arşivinde değerli yazarlar BV.RAMAN ve Parashara YAYINLARIDIR. Vedic Astrologlar ben dahil Türkiye’de mevcut kitapları bulunanlar bu kaynaklardan yararlanır. Çeviri yapar ve deneyimlediği haritalar üzerinde ve yazılarında bu bilgiler üzerinden yol alır. Sonrası ise Astroloğun yorumu ve işin sanat kısmıdır. Zaman zaman sizlere takip ettiğim yabancı Vedic Astrology sitelerinin linklerini de vereceğim. Sözüm odur ki 😀 kimse Vedic Astrology anasının karnından doğarken öğrenmiyor. Tekniği aldıktan sonra ÖNGÖRÜ kısmı kişinin kendi yeteneği ve anelatik zekasıdır.

Öncelikle AY sonrasında ise Lagna bazlı okumalısınız.

Lagna ve Ay Başak-Balık 1-7 ekseni; Bozulan ilişkilerle ilgili iki tarafı da objektif bir şekilde değerlendirecek kişilere danışmak isteyebilirsiniz belki de 3.bir göz size yardımcı olabilir. Yaşadığımız hayata ilişkin, hem ruhen hem de fiziken çevremizi daraltan objelerden kurtulmak isteyebilirsiniz. Ben ve biz temalarını yeniden değerlendirmek, ortak kaynaklar üzerinde müşterek kararlar almak, mahkeme yolu açık davalar üzerinde olumlu gelişmeler yaşamak. Balık Dolunayında yaşadığınız gelişmelerin tamamlanışını deneyimleyeceksiniz yine ufak tartışmalar havada esecek bu sefer oldukça yumuşak. 2016 sürecinde yaşanacak Satürn ve Mars Retroları Balıkları çok zorlayacaktır. Köklü değişimlere gidebilirler. Ev değişikliği, iş değişikliği, sevgili değişikliği, eş değişikliği ne varsa kökü sağlam olmayan hepsi değişebilir. Başak’lar ise son turdalar hiç korkmalarına gerek yok Ocak 2016 sürecine kadar sıkın dişinizi Rahu üzerinizden ayrılır ayrılmaz maddi anlamda daha rahat nefes alacaksınız. Ay Balık olanlar ilişkiler de her zaman yanlış anlaşılmalara maruz kalacak kişilerle yanlış diyaloglar kurulabileceği gibi eğitim konuları ve babanızın sebep olacağı konular ile de uğraşabilir.

Lagna ve Ay Koç-Terazi 6-12 ekseni; Sağlık alanıyla ilgili rahatsızlıklara ilişkin tedaviler. Başladığımız yarım işleri bitirmek. Yanlış yaptığımız konularda gerçeği bulmak, doğru yaptıklarımızın ise yanlış olduğu kanısına varmak. Kendimiz ve yakınlarımızla ilgili sağlık konusunda tedaviye başlamak. Gizli düşmanlarımızın varlığından haberdar olmak ve cinsel hazlardan uzak kalmayı denemek. Açık düşmanlarınızı tanıyorsanız bu bir avantaj onlarla sözlü polemikler yaşayabilirsiniz. Ay Terazi olanlar2016 yılında Satürn ve Mars retrosunu tam 2.evlerinde yaşayacaklar, oldukça zorlu geçecektir bu olumsuz enerjiyi özellikle evliliklerin de ve maddi kazanım sahalarında deneyimleyecekler. Ay Koç yerleşimi ise Asthama Satürn sürecinde aynı zorluklar özellikle ortaklı konular, evlilik ilişkilerinde, sağlığın önem kazanacağı dönemler söz konusu olacaktır. Zordur bu iki süreç yaşamdan insanı bezdirecek kadar zordur bende atlattım biliyorum. Bu süreçte neler olur biliyor musunuz? Eşin sağlığı bozulabilir. Çocuklar ve yakın akrabalar ile ilişkiler zararlı etkilenecektir. Yaşamdan pek tat alınmaz. Düşman korkusu yerleşir. Yaşamın her alanında anlaşmazlık ve uyumsuzluk görülür. Yeni başlanan girişimler olumlu sonuçlanmaz. Masraflar çoğalır ve maddi kayıplar görülür. Aile bireylerinden eş yada babanın sağlığı risk teşkil edebilir. Kendinize ait sırlar barındırırsınız bazı Dolunay evrelerinde bu sırlar açığa çıkabilir ve utanç duyarsınız.

Lagna ve Ay Boğa-Akrep 5-11 ekseni; Aşk hayatınız berbat durumda bir türlü hayalinizde ki gelmedi, değmedi ömrünüze de gönlünüze de sevgili sizden soğudu yada siz sevgiliden. Çocuklarla ilgili ilginç gelişmeler yaşamanızda olası. Aklın ve büyük arzuların hedeflerine kilitlenmek. Derinliği ve temizliği olan Aşk ilişkilerini arzulamak. Şansın ne kadar yanımızda olduğuna dair deneme yanılmalara başvurmak. Eğlenceyi her zaman değil, önce çalışmayı sonra eğlenmeyi öğrenmek. Kaybetmek mi kazanmak mı? Neticesi sizin cüzz-i iradeniz ve kaderinizle orantılı. Satürn ve Mars retrosu özellikle Ay Boğa olanlar için faydalı enerjiler üretecektir. Düşmanlarınızı yenilgiye uğratacaksınız emin olun. İlişkileriniz adına 2015 yılında yaşadığınız konular tamamlanmak adına yeniden önünüze sunulacaktır.

Lagna ve Ay İkizler-Yay 4-10 ekseni; Köşe evler Vediğe göre Rasi haritalarının sağlam olması gereken 4 direği Yeni Ay bu evlerde annemizle ilgili ve kendi anneliğimizle ilgili yine bir değerlendirme yapıp, atladığımız ya da fazlaca evham yaptığımız konuları aydınlığa kavuşturacaktır. Mutluluğun çıtasını yükseltmek için kendinin de fedakarlık yapması gerektiğini ve bu konuda saf enerji tüketmenin önemini anlamak faydalı olabilir. Kariyer beklentisi içerisinde olanların ise daha fazla çalışmaya yönelmeleri ve bunun idrakına varabilmeleri. Yuvada ki mutluluk vazgeçmeyeceğiniz en önemli değer emin olun! Ay Yay ise Satürn ve Mars retrosunu 12.ev bilinç altının kontrol edildiği alanda irdeleyecekler. Üzülerek söylemek gerekirse bu durum depresyon için biçilmiş kaftan mahiyetinde o yüzden Doktora baş vurmanız sizin faydanıza olacaktır. 12.evde Satürn zihin karışıklığı ve üzüntü verecektir bu süreçte mahkemelik olduğunuz konular ise sizin aleyhinize sonuçlanabilir. Kişisel bazda huzur kaybolacak ve aile için tartışmalara sebebiyet verecektir. Bu durum ikili ilişkileri de finale taşıyabilir. Ayrılık kaçınılmaz olacaktır.

Lagna ve Ay Yengeç-Oğlak 3-9 ekseni; Uzun zamandır haberleşemediğimiz yakınlarımızla iletişim sağlamak açısından faydalı. Özellikle yakın çevre, arkadaş ve komşu tartışmalı konularda kendimizi ifade edecek kelimeleri bulmak. Uzun yolculuklara meyil etmek. Dini vecibelerle ruhu arındırmak. Sofistik ortamlarda huzur bulmak. Şansını kendi kendine yaratabileceğini deneyimlemek. Konuşmak mı? Susmak mı? Sussanız diliniz yanar? Konuşsanız etraf yanacak? Kendiniz bilirsiniz artık. 🙂 Satürn ve Mars retroları sizlerin arkadaş kavramına ve arkadaş çevrenize yeni bir oluşum getirecek. Bazı dost ve arkadaş bildikleriniz ile yol ayrımına gideceksiniz.

Lagna ve Ay Aslan-Kova 2-8 ekseni; Sırlar, sözler, maddiyat, cinsellik, eşiniz yada başkaları vasıtasıyla kazandığınız paralar, gelirler, sonlanmalar, tamamlanmalar. Yaşadığınız ortamlarda değişiklik yapma arzunuz. Ağzınızdan çıkan her sözün bedelini ödemenin takdiri ilahi olduğunu anlayabilmeniz. Algınızda oluşan açıklık. Ve ifadeleriniz bazen küçük yalanlar işe yarar size tavsiyem budur. İki kişinin bildiği sır asla sır değildir. Sırlarınızın esiri olmayacaksınız sırlar gün yüzüne çıkacaktır. Satürn ve Mars retroları Aslanlar için olumsuz enerjilere gebedir. Cesaretinizin artışı ile yeni girişimler için uygun zamanlardır. Bu süreçte üstleneceğiniz bütün işlerde mutluluk, başarı, mevkii teflisi söz konusu olacaktır. Ay Kova olanlar ise sağlık sorunları, düşmanlardan gelecek zararlar ve eğitim konularında ki beklentilerini yeniden gözden geçirmek için pek motive olamayabilirler. Baba sağlığı ve rahatsızlığı sizleri üzebilir. Satürn ve Mars Aslan’lar için en kritik nokta olan 4.evde yuva ve kalp mutluluğundan vuracak. Lagna Yengeç olarak Satürn tam kalbimin üzerine çöreklendi 2012-2014 diliminde çok zormuş 4.ev seyri gülmeyi unutmuştum  bu denli zormuş. Ay konumu Kova olanlar ise 10.evlerinde baskıyı hissedecekler. Muhtemel odur ki iş değişikliğine gidebilirler. Yuvalarında, işyerlerinde mutsuzluğu ve üzüntüyü tadabilirler. Yeni bir iş ve girişim için asla uygun zaman değildir. Satürn sizleri karmanız ile yüzleştirecektir. 2008-2010 yılının Şubat ve Temmuz aylarında yaşadıklarınız, verdiğiniz sınav, veremediğiniz cevaplar kadar tekrar kapınızda.

Geldik bir yazının daha sonuna 2005 yılından 2010 yılına kadar amatörce, 2010 yılında hayatıma giren Vedic Astrolog (!) sayesinde ise daha bir farkındalıklı yaşamaya başlayarak an itibariyle ilim denizinde ne Yeni Ay ve Dolunay evreleri gördüm en afili olanlar Lagna ve Aya göre 2-8-6-12 evlere denk gelenler. Yolunda gitmeyen, karışıklığın olduğu, beni rahatsız eden konularla yüzleşmem gerekiyordu yüzleştim. Olmayanlarımın neden olmadığına dair, kendime bir dönüp bakmam gerekiyordu baktım ve hala da bakmaktayım. Olmayanlar için ısrarla olması adına mücadelemi bıraktım. Onları günahları ve sevapları ile evrene teslim ettim. Ne kadar çaba vermekteyim, olmasını istediğim benim için ne kadar önemli, önce bana ne katkısı olacak şayet beni yeni bir BEN yapacaksa, topluma da pay düşecek demektir. Düşsün de zaten Balık vericidir ruhumun huzuru adına hep daha iyi ve daha kaliteli bilgi öğrenmeye ve sizlerle paylaşmaya. Bunun yanı sıra yaşadığım Ketu Dasa ile zaman zaman kalemimden dökülen sitem dolu sözcükler, her insan gibi benimde hayatımda umutlarımın delik deşik edildiği zamanlardan geçişimi anlamanız için yeterlidir. Sonu gelmez gecelerde, olmayan sabahlar, bitmesini istemediğim günlerde aşk şarabımı yudumlarken geçmişi yakarım bir uçdan bir uca .Yakarım ve yanarım. Ama hep yazarım, yazma eylemini sizlere de tavsiye ediyorum. Hazırladığım iki Kitaptan biri Dasa süreciyle alakalı diğeri ise zaman zaman dokunduğum, dokunmaktan hayıflanmayacağım kadar duygulu oldu. Maneviyat denizin de yüreğimi sevgiliye götürecek rüzgarlar ararım. Derinlere dalıyorum epey bir derin okyanusa yüzüyorum bazen, bazen içime. Benim bu yaralı halimden bir anlayan olmaz Yaratandan başka.

Denizlerde bir damlayım, yüreğim ise özlem dolu, Yaratanın yarattıklarının yanında ben bir zerreyim. Ben yine sitem dolu kalemimle zerdüşlüğe yazarım. Gözler ağlamazsa sulanır mı gönül toprağı? Aşkın umutları yeşerir mi? Umutlarını yitirip çöle dönmüş yürekleri gözyaşı ile sulamak gerek. Benim için ağlamak yüreğin gusletmesi, sahte sevgilerle, yalan sözlerle kirlenen yüreğin tövbe etmesi temizlenmesi gibi. Üzüntüyü, aşkı, acıyı, sevgiyi, öfkeyi, korkuyu ve yalnızlığı bir anda silip beni benden kurtaracak bir liman var çünkü bilirim beklemek özlemektir, özlemek ise sevmek.

AYŞEN TOK