Gök Delirmiş & Kova Dolunayı

Tanrı zar atmaz

Albert Einstein

Bir melodidir gökyüzü! Günleri dünlerden ayırır. Devası ve revası asla sorgulanmaz. Küreklerimizde kalmadı bindiğimiz kayıkta öylesine dermekeş sürükleniyoruz dalgası bol denizimizde. Yazın ardı sonbahar Eylül! Sarı yapraklı mevsimlere zerafet yakışsın dileyelim. Keşke dilemeyle olsaydı bu işler. Bir nefeslik mutluluk şarkıların ardına saklandı. Satürn düz seyre döner dönmez Akrep-Boğa-Kova-Aslan-Koç eksenlerine inleyen nağmeleri hatırlattı.

Ah bu gezegenler yok mu? Yaktıkları ateşin kıvılcımı yüreğin en derinine saklanır. Nazende gözyaşları ırmak olur böyle zamanlarda. Tutku bir sağanak halinde iner yaşamlara. Yaşamak ah yaşamak! Vurgun yedi tüm yaşamlar özellikle bazı doğum yılları ve Yükselen ile Ay konumu birde Ekliptik Düzlemi Akrep-Boğa-Aslan ve Kova olanlar. Koç konumu ise Asthama Satürn sürecinde. Dans ediyor bir adam ve bir kadın. Anne ve babasının tartışmalarından bıkmış bir çocuk! Hayat onları dansa kaldırdı. Bir adam, bir kadın ve bir çocuk…!

Gökkubbe pişmanlığın, sessizliğin, çığlığın, feryat ve figanın durağıdır. İki kalp bir olur. Kelimeleri hoyratça savurur. İçerisinden geçtikleri transitlerle, biçareliğin sürgününde yürürler yalnızlıklarına.

Sonra başka bir gezegen gelir dokunur hayatlarına. Gerçekleri sakladıkları gölgelere sığınarak (bu genel anlamda retro zamanlara denk gelir ki) o gölgelerde yeniden kanamaya başlayan yaralarına şifa aramaya başlarlar.

Hayatın taaa kendisidir ayıp ve yasak bilinen coşkunun ismi. Aşk düşer kalplerine, mutluluğu hayal ederken, bir ok gelir vurur her ikisini. Bir adam ve bir kadın gökyüzü altında uykularını yitirirler. Boğazlarına kadar özlem ile dolsalar da ne o adam bir adım atabilir..! Ne o kadın yeniden cesarete bürünebilir.

Bir öyküdür hayat; Çatısı gezegenlerle dolu. Yandık o çatı altında. Zaman yitip giderken aşkı yudumlayamayan o adam ve o kadın mayınlarla çevrili o gerçeklerin içerisinde kendi suretlerinden hayaller kurmaya başlarlar. Bu kaçıncı seviştir? Ya bu kaçıncı ayrılış?

Hüzün yıldız yıldız inerken yeryüzüne, hangi ayda Güneş değecektir kalplerine? Kadın adama der ki; tutuldu nutkum, bağrımda ki alev ile. Adam cevap verir; zincirlerimi çözüp sana gelecek dermanım kalmadı benim…! Bir çift ettiğin acı kelama o ölümsüz aşkı giydiremedim…

Bitti o hikaye. Bir ömür aşkı kederli şarkılarda hissedecekler. Ve o çocuk; üzülür anne ile babasının haline…

Hislerim varya benim işte o hislerle başım belada. Örtüp kalplerimize şimdilerde en gururlu efkarı Ay’ın hiç kararmadığı, Güneş’in hiç batmadığı coğrafyaları aramak vakti! O vakit ki yaşamlarımızın mahcup kıvrımlarında iltica düşleri barındırıyor. Yüzümüzde ki kaygı beynimizi esir aldı. NE OLACAK? Bundan sonra! Fermanlar iniyor göğün aguşundan fersah fersah ve katli vacip oluyor kadersel manada yukarıda yazdığım eksen sahiplerinin. Bu yara ne iyileşir nede dikiş tutar bundan gayrı!

CELLAT diyesim var bazı enerjilere, gecenin ve günün en matem siyahına bürünüp yağıyor çoluk çocuk hepimizin üzerine, öldürüyor yarınlara dair tüm heveslerimizi. Gözlerimiz ufuklarda yine de düşüncelerimiz zincirlense de gönül susmak bilmez. Bir şarkı dinlesek sonra bir tane daha yüreklerimiz o şarkılarla aydınlansa. Dolunay gibi düşse güzellikler düşlerimize. Bir duruş, bir bakış, bir mesaj, bir sağlık, bir şeref, bir kariyer, bir ölümsüz AŞK yeniden can bulsa…

6 EYLÜL KOVA&ASLAN DOLUNAYI

İsmin sevgili; dokunaklı bir serzeniş şimdilerde dilimde…

6 EYLÜL 2017 Kova burcunda saat: 10:00 19:48 enlem değerinde Satabihiska Nakshatra Rahu yönetiminde ki yıldızın 4.padasında pada yöneticisinin Jüpiter olduğu dilimde alemlere şifa niyetine Ay ve Güneş karşıt duracaklar. Yıldızın şifacılık özelliği oldukça baskındır.

Dolunay anında gökyüzünde Lagna Başak burcunda ve hemen Jüpiter 1.evde. 3.evde Akrep burcunda Satürn, 6.evde Ay ve Ketu, 11.evde Yengeç burcunda Venüs, 12.evde Aslan burcunda Mars, Güneş, Merkür ve Rahu. Şükürler olsun ki hiçbir gezegen Retro değil! Fakat Lagnadan itibaren 6.ev ile 12.ev alanında ki enerji ve Ay’ın Ketu beraberliği, Mars, Merkür ve Rahu görünümü ile Satürn kare görünümü başlı başına üzüntüyü iliklerimize kadar hissedeceğimiz ve 12 Ağustos Aslan burcu Güneş tutulması civarında ki konularda kadersel anlamda finale gebe. Her ne ise mevzu evrenin sizin elinizden almak istedikleri var. Bu aşikar ardından gelecek olan şer bildiğiniz durumlar eminim hayra çıkacaktır.

Yalnızlığın dibini bulduğumuz 2017 yılında yaşadıklarımız melankoliye bürürken ruhlarımızı, bazılarımız ise mağrur bir kabulleniş ile kederli sevişmeler yaşadı geçmişiyle. Yaşam bir gün gülmeyi mutlaka öğretecek. Getirilerin bol olduğu zamanların diyetidir götürüler. Bu şekilde benlik gelişir, ruh olgunlaşır. Gülüşü bol bir hayatın dikenli ve dertlerle beslenen ağlayışları vardır ve o süreçlerde esasında ruh kelebekler kadar özgürdür.

Gökyüzü bir aşk benim için. Sizler arzularınızı yitirmiş olabilirsiniz, pusulanızıda kaybetmiş olabilirsiniz, rüyalarınız onlar gerçek düşlerinizdir. Hayat aslında bir yankı gibi geçmişte yaptığınız bir söylem ya da eylem göğün duvarına çarpıp geriye dönüyor. Yıldızlarla sırdaşlık yapıyorum nicedir. Ay; mutlu eden ve arzu ile körükleyen tüm duygularını dolunaya zamanına saklar. Acılar dikenli bir güldür. Sevgiyi, sağlığı, parayı, ün ve şöhreti ıskalamadan bulanlar var bu hayatta. Birde heybesini çile ile dolduranlar. (Yükselen ve Ay konumu Aslan-Akrep-Boğa-Kova-Koç olanlar.)

15 Eylül tarihinde Jüpiter Terazi seyrine başlayacak. 2018 yılının Ekim ayına kadar rüzgarı arkasına alır koşar kimileri, rüzgar yüzüne vurur hızını keser kimilerininde. Ay ve Lagna Terazi, Kova, İkizler, Başak  rüzgar arkanızdan esecek. Koşun koşabildiğiniz kadar. Aşk ülkesinde imparator ve kraliçe olacaksınız. Hiç bitmeyecek bir öyküye ya da ayrılığa hızlı adımlarla ilerleyeceksiniz. Düğümler eksen değiştirecek bir de bunu sizlere ayrıca yazacağım.

”Ayrılığı kim ister ki? Kim yazar bunu böyle kara zamanlarda! Hangi kader? Hangi kağıt? Hangi kalem? Hangi el? Sen mi? Ben mi? Sen benden ayrılsan da, vazgeçsen de kalbimin sızısı. Ben seni hiç bırakmadım ki! Kim bırakır baktıkça AY’I gördüğüm derin gözlerini, kim vazgeçer senin duygu selinden, duyduğumda ayaklarımı yerden kesen sesinden…Aşk-ı şefkati gücü ve sadakati, yıllar sürecek bir efsaneyi, sen yakınımda değilken bile ne hissettiğini bilmeyi, ne hissettiğimi bilmeni…Yüzünün her çizgisinde bende olan, her gözyaşımda, nefesimde sen olan asla senden ayrılmam….”

Desede bazıları 🙂 ayrılığın en kadersel dokunuşlusunu yaşayacak. Vedahi yaşadı. Sevgi kimimiz için dokunulması uzak bir kelime artık. Evrenin en yüce kelimelerini de bulsanız ellerinizi gökyüzüne de açsanız uçurumun kıyılarında dolanacak olanlar var 26 Ekim Satürn Yay seyrine geçer geçmez. Bu işler para ile değil, sıra ile. Balık-Başak-İkizler-Yay eksenleri ile Düğümleri yani Rahuyu Yengeç, Ketuyu Oğlak burçlarında ağırlayacak olanlar. Natal haritalarında bu eksenlerde gezegeni olanlar, Koç ve Teraziyi dahil etmezsem bu masala satırlar ağlar. Bükmeyin öyle boynunuzu her suda yüzülmez elbet! Sevgilisinin yanındayken bile kuğu yeter ki görmesin suyu ve soğuğu, kalbiniz soğuduysa eğer ayaza kesmiş bir dua haliyse raks etseniz de nafile! Gökyüzü masmavi, ışıklar kırılarak iner Ay fazlarında üzerlerimize.  İncitir mi sevgilinin sözleri? İnse gökyüzünden ya da çıksa o masmavi suların dibinden sevgilinin sureti.  Ruhlarınızın dolunay olan yüzü Allah’a ve kadere dönüktür. Tüm hakikatlerin, geçmiş ve gelecek denen bilgilerin bulunduğu an denen içinden geçtiğimiz noktadan kendinize yansıyan nurlarını, ya da tüm zorluklarını kalbe O verir. Kalp içinde bulunduğu Celal ve Cemal haline göre nefise arzularını gönderir. Bu hissiyat hepimiz için geçerlidir. Eğer ki nefis terbiye ve tesviye edilip, idrak penceresindeki perdeleri kaldırdıysa cennettesiniz demektir. Günümüz koşullarından bu zorlu gezegen transitleri esnasında ruh bunu öğreniyor inanın bana. Söylenen her söz ve görülen, bu süreçlerde karşınıza çıkan bireyler dahi, müşahede edilen her şey hakikattir ki hakikate uzanan bir yolculuk için 🙂 (Çok pis Yengeç’liğim tuttu gece gece dile geldim)

Vira Bismillah!!! Ya Hayy La Tahzen Huuuuu

Eğdik mi başımızı birkez daha rıza makamındayız aşk ile…

‘’Ben; Araftayım tüm sensizliğimle! Peki ya sen Sevgili! Tüm hüzünlere gebe, şiirlere, şarkılara konu olmuş, ağlayan ve ağlatan bu üşüdüğüm soğuk yazda, sen neredesin?’’

Rüzgar gibi 2017 geçti ellerimizden, bitirmek üzereyiz, son 4 ay. Felaket dolu son 4 ay! Soğuk mu soğuk fakat anıların kapısını aralayacak bir 2018 yılına hoşgeldin diyeceğiz tüm iyi niyetimizle! Gezegenler yaratacakları etkiler ile bizi beyaz renkli günahlara davet edeceklerdir bilmelisiniz. Çünkü Satürn gandatha geçişinde. Düğüm olan mevzuları daha bir körleştirerek karmamıza yüklemekte. Biz bu sınavla esasında 2016 senesinin Ağustos-Eylül-Ekim aylarında tanıştık. Hatırlar sevgili okurum! Mevzuat aynı…

Bir yanda yaşanmamış yarım kalmış duyguların hırsı, bir yanda boşa geçen günlerin, gecelerin acısı, sarılar arasında umuda uçan turnalar gibiyiz. Katarın başı belli. Hepimiz kendi derdimizde. İşte yine öyle bir DOLUNAY hiç sıradan olmayacak. Mars ASLAN  seyri arzuyu yükseltir mi derseniz ona hiiiç şüphe yok! Umudu Venüs’e bağlamayın hepten sınıfta kalırsınız. 😀 Birde Jüpiter var elimizde Başak yerleşiminde detaylara fazlaca takılırken aneratik derecelerde yüzünü güldürecek Boğa-Oğlak-Başak bireylerinin tabii yaşadıkları Dasa nispetince. Asıl senaryo Rahu ve Ketunun geçiş anında saklı. Ne kaldı geriye? Kıymetini bilin demiştim geçen mutlu günlerin anlık bile olsa. Geçmişten sıyrıldıkta bu gelecek kaygısı ne olacak? Benden söylemesi. Satürn çok tehlikeli derecede ilerlemekte. Sevgililer arası savaşa hoş geldiniz derim ben bu derecelere.

Yaşadığımız transitlerle birlikte paralel hareket eden bir horoskobumuz var. Kimse durduk yere düzenini alt üst etmiyor, kimse durduk yere işinden ayrılmıyor, kimse durduk yere vücuduna ait bir uzvunu kaybetmiyor, kimse durduk yere evliliğini bitirmiyor, kimse durduk yere kazancını milyonlarla katlamıyor ve kimse durduk yere yaşantımıza giremez…Ve örnekler devam eder gider.

Yaşadıklarım bana bunları öğretti aynı sizlerin öğrendiği gibi benden nefret edenlerden, beni sürekli eleştirenlerden memnunum çünkü beni güçlendiriyorlar beraberinde kimseye güvenmemem konusunda eğitici oldular. Beni sevenleri seviyorum çünkü kalbimi büyütüyorlar. Karşılıksız yaptığım tüm iyiliklerin en güzel ceremesi aktif olmadığım andan bana ulaşıncaya kadar her yolu denemeniz. <3 Beni terkedenlerden memnunum çünkü hiç bir şeyin kalıcı olmadığını bana öğretiyorlar olabilirler. Gelirler-öğretirler-giderler yerine evren yenilerini doldurur. Benim yanımda kalanlardan da memnunum çünkü gerçek dostluğun anlamını bana hissettirdiler. Velhasılı insan en nankör canlıdır. (Dilimi bir gün eşek arısı sokmalı, hatta parmaklarımı…)

Ahd-e Vefa duygusu taşımayan insanları sevmiyorum ve entrikacı tipleri …

Ağlıyor ülkemde nicedir kadınlar! Ağlıyor koca koca insanlar! Ağlıyor adamlar! Vuruldu delikanlılar! İstiyorum ki Ay ve Güneş’in yanına çıkıp bir son vereyim bu kıyama! Ne mümkün! Şahit olduğum tabloya belki aşinayım ezelden bu yana. Çelişkiler coğrafyasıdır hayat! Bitmeyen mutluluk yok! Bitmeyecek hüzünde! Mevsim ve zaman sürgün oldu. Her gece daldığımız uykuda rüyalar dahi muhtaç bir avuntu yaşatsada mutlu olabilsek diye ellerimiz semada! Ay doğacakken 6 Eylül’de ufkun ve feleğin 11.kapısı Kova noktasından unutulmuş mutlulukların ülkesinde ki kapıyı aralayacak hepimize. Vazgeçeceğiz birkez daha düşler kurmaktan.

Muammalara gebe evren sizlere göre gökyüzü ya sevgi sunuyor ya isyan. Kâh yapılanıyoruz her düşüşte, kâh kabulleniyoruz her ölüşte. Deli deli hasretler kimimizin gönlünde rotamız hiç belli değil! Oysa ki bu muazzam semayı anlamak öylesine basit ki. Gönlümüzün duvarlarına dertlerden bir sıvama çektik. Yakamoz ile denizlerimizde ki Balıklar buluştuğunda kaybettiğimiz tüm duygular salık veriyor yeniden, o zamanlar benim çok önem verdiğim AY evreleri. Astrologlara göre ise ufuk çok net. ”Yeryüzünün bütün kaya parçalarına en olunmaz dertleri işlesem de ben, yinede senden vazgeçemem.” diyecek bazılarımız 2.5 yılın ardından ya da ”Kaya olan benim, dertler deniz tuzuyla işlendi üzerime”. 🙂 bu AY fazları şair etti beni iyi mi? Alelacele es geçip zamanı hangimiz sarabildik ki gönül yaralarımızı. Sarmak şöyle dursun yara iyileşmeden bir diğerini açtık hemen.

Ay; sakin gecelerin yıldızıdır. Satürn ise karmaşık zamanların… Rahu-Ketu onları hiç sormayın fenalar ayrıca belalı!!!!! Nereden vuracakları, feleği ters mi yüz mü edecekleri hiç belli olmaz. Bireysel anlamda yaşamları karışanları ve güllük gülistanlık olacakları yukarıda yazıverdim işte.  Balıklığım tuttu yine. Bu artık son şans! Yordu evren bence hepimizi, batan geminin malları bunlar misali! Hiç sevmedik şu Satürn Akrep seyrini. Ketu görünümü varsa işin içerisinde kaybedilen ya da geriye dönen geçmişin tezahürüdür. Satürn karesi ise başlı başına sabote mahiyetinde.

Kuvvetli bir olusumla karşı karşıyayız. Açığa çıkacak enerji yansıması beraberin de Aslan tutulması fazında ki enerjiyi tamamlayacak. Yıl bitinceye kadar yüksek bir enerji akıyor zumremize. Bu Gunes Tutulmasında sonra herşey farklı olacaktı. Butun sırlar açığa çıkacak, iyisi mi dürüst olalım, mert olalım, yalan soylemeden, karmamizi bozmadan akışta kalalım. Var mı gizlide kalan sır başka? Bu dönemde, bol bol meditasyon yapmak, dua etmek, samimi ve içten dileklerinizle defi bela icin sadaka vermek tekamulumuz adina rahatlatici olacaktir. Bu tarihe kadar duyguların en pik halini yaşayacağız. Tutulma civarı aldığınız kararları sonra değiştirmek zor olur. O yüzden dikkat edelim. Benim gibi pire için yorgan yakanların daha itinali olmaları şart. Velev ki kavşak sizi yol ayrımına getirdiyse yapacak yok. Ayrılık bâkidir. İş, eş, sevgili, çoluk, çocuk, kariyer her neyse işte!

Bu Kova dolunayı mundane haritada bir virüsü açığa çıkartacak ve 2017 yılı bitinceye kadar su, kan, cinsellik yolu ile bulaşacak bu virüsün kozmik planda kapağı açılıyor. Allah yardımcımız olsun!

DOLUNAY 1.EVDE KOVA Ay ve Yükselen

Kişiliğiniz de değişiklik olabilir. Libidonuz yükselebilir. İmajınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kişisel değişiklikler yapabilirsiniz. Kendinizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Kişinin yaradılışı ve sağlık durumu, fiziksel ve düşünce bazında değişime uğrarken, yaşama gücü, yaşam uzunluğu, mutluluğu, karakteri, dış görünümü, refahı, hayattaki genel konumu, itibar ve  arzuları zorlanabilir. Hemen karşıt evi ile görünümde olacağı için eş ile ilgili konular şayet evli değilseniz, iş ile ilgili ortaklı konularınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

DOLUNAY 2.EVDE OĞLAK Ay  ve Yükselen

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir. Yeni durumlar ortaya çıkabilir. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız, finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz. Zenginliğiniz, aileniz, geçim, beslenme, erkek ve kız çocuk, yüksek eğitim, mesleki konum, eşiniz, evliliğinizin sürekliliği, kıymetli taşlara sahip olmak, nakit para, kazanma kapasiteniz, finansal durumunuz, talihiniz, başarınız, taşınabilir mallarınız, konuşma tarzınız sertleşebilir ve yine AY’ın enerjisi, ağız ve diş sağlığı kapsamında sıkıntıları gün yüzüne çıkartabilir.

DOLUNAY 3.EVDE YAY Ay ve Yükselen

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı dirençler, huzursuz edici koşullar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkileriniz, çocuğunuzun eğitimi ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir. Komşu, kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişir. Yakın çevremiz, kardeşlerimizle ilgili değişiklikler olması mümkündür. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Küçük kız ve erkek kardeşler, komşular, cesaretiniz, fiziksel gücünüz, spor aktiviteleriniz, girişkenlik, girişimci ruhunuzun durağanlaşması, algılama ve öğrenme gücünüz, iletişim, kısa seyahatler, ruhani tekniklere başlayabilmek, yazma ve iletişim kurma kapasitesini zorlayabilir.

DOLUNAY 4.EVDE AKREP Ay ve Yükselen

Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Enerji, eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar bunaltabilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Anne, mutluluk, yetiştiriliş tarzınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız, temel eğitiminiz, sahip olduğunuz araçlarınız, iç huzurunuz, ev ve mal varlığı gibi konularda zorlanmalar olabilir.

DOLUNAY 5.EVDE TERAZİ Ay ve Yükselen

Dolunaylar + ve – olmak üzere 10 günlük zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız AY enerjisi o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyor ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Yol ayrımları yada yeniden başlamalar söz konusu sizler için. Zeka, duygular, sezgi ve ayırt edicilik, entelektüel ve fiziksel yetenekler, hafızanız, yaratıcı zekanız, duygusal mutluluk, sevgi, romantizm, spekülatif yatırımlardan doğan kazançlar, organizasyon kabiliyeti, başarı, çocuklar, bilgi ve bilgelik, yüksek eğitim-öğretim, sosyal hayat, eğilimler, ruhani arayış, spekülasyona açık durumlar, hayattaki yetenek ve hünerleriniz, kavrama konularında zorlanabilirsiniz.

DOLUNAY 6.EVDE BAŞAK Ay ve Yükselen

Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık, kaza olasılıkları artar, yaşantımızda değişiklik yapabiliriz. Münakaşalar, hastalıklar ve yaralanmalar, borçlarınız, düşmanlıklar, varsa dayınız, muhalifler, rakipler, hırsızlar, korkular, şüpheler, endişeler, zaaflar, zayıflıklar, finansal durumunuz, hizmet verdiğiniz iş sahanız, sağlık adına şifalanma, hırsızlıktan kaynaklanan kayıplara karşı korunmak, yanlış anlaşılmalar, yüzleşmeler, veyahut iş değişikliği gündemlerinizde olacaktır.

DOLUNAY 7.EVDE ASLAN. Ay ve Yükselen

İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, bu dolunay ayrılıkla eş anlamlıdır. Zira Güneş tutulması enerjisi tamamlanıyor. Bir ayrılık hayatınıza aniden bir başkasını getirebilir. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Uzun süreli ilişkiler, yasal bağlar, eş, yaşamdaki ya da işteki partnerimiz, yaşama gücümüz, cinsel güç, doğurganlık, tutku, cana yakın mizaç, yetişkinlik, ahlaki davranışlar, zevkler, konfor ve yabancı ülkelerde yaşamak, aşk ilişkilerinde başarı ya da başarısızlık, evlilik hayatı, ev dışı, seyahat, ticaret ve iş, gelişmeleri ile zorlanabilirsiniz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, neden ayrıldık diye düşünmeniz yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa gökyüzünün yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için DOLUNAY birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından aktif olacak tutulma enerjisi yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir. Burası aynı zamanda hukuksal mahkemelerin irdelendiği alandır.

DOLUNAY 8.EVDE YENGEÇ Ay ve Yükselen

Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumlukluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız. Kronik bir hastalığınızla tanışabilirsiniz. Mevcut rahatsızlığınızla ilgili sağlığa kavuşabilirsiniz. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Tutulma enerjisi aktive olurken AY ışığı sayesinde bu durum aydınlığa kavuşur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Kısaca Tutulmalar şu anki mevcut durumun gidişatı ne yönde ise onu sonuçlandırır açığa çıkarır. Yani birkaç ayda alınacak sonuç Tutulma sayesinde kısa bir süre içinde tamamlanır. Aslan Güneş tutulması enerjisini tamamlayacak olan Kova dolunayı tam olarak yıl sonuna kadar etkilidir. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Yaşam uzunluğu, araştırma, mistik bilimlere duyulan ilgi (Astrology gibi) esrarengizlik içeren, gizliliği olan konular, içsel ve dışsal değişim, geçmiş ve gelecek olaylar, miras, ölüm, istek ve vasiyet, sigortadan gelir kazanma, kolay kazançlar, evlilik bağı, yaralanabilirliği belki ayrılık, korku, kazalar, engellemeler, davalar, iflas, hırsızlık, kayıplar, talihsizlikler, gözden düşme ve hayal kırıklıklarını yaşatabilir.

DOLUNAY 9.EVDE İKİZLER Ay ve Yükselen

Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Babanız sağsa şayet, öğretmeniniz, ruhsal öğrenme arzunuz, ruhsal eğilimlere olan meyiliniz, sezgiler, hayırseverlik, iyi ahlak, vazife, meditasyon, yabancı yerlere yolculuklar, kısa zamanlı uzak seyahatler ve yabancı ülkelerdeki yaşam, yabancı ülkelerde eğitim, saygınlık, şans, genel kısmet, ani ve beklenmedik kazanımlar, din görüşler, hac yolculukları, felsefe, hukuksal içerikli konularda zorluklar yaşanabilir.

DOLUNAY 10.EVDE BOĞA Ay ve Yükselen

İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Güneş tutulmalarında potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek farkedilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş Tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Uzmanlık alanınızda değişiklik, kariyeriniz, meslek değişimi, terfi etme, güç, ün, sosyal itibar, statü, pozisyon, onur, karakter, otorite, devlet daireleri, iş veren, yurtdışı yaşamı, hırslarınız, çocuklardan gelecek mutluluk yada mutsuzluk konularında zorluklar yaşanabilir

DOLUNAY 11.EVDE KOÇ Ay ve Yükselen

Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Bugüne kadar hiç deneyimlemediğiniz sosyal ortamlarda bulabilirsiniz kendinizi. Gelir, mal mülk, kazanımlar, elde edilen kar, arkadaşlarınız, abi ya da ablanız, onların adına üzüntü duyacağınız gelişmeler, umutlar ve emeller ve onların gerçekleşmesi konularında zorluklar oluşabilir.

DOLUNAY 12.EVDE BALIK Ay ve Yükselen

İç dünyamızda karışıklıklar yaşarız. İçsel hissedişler artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Sizde bağımlılık yaratan bitirmek istediğiniz alışkanlıklar, ilişkiler ile bağınızı kopartabilirsiniz. Masraflarınız, zararlarınız, hayır için yapılan harcamalarınız, yaşam sonunu düşünme,  kendi iç dünyanıza sürgün edilme, yalnız kalma, yabancı ülkeler gitme ve burada ki yaşam isteği, yaşamdaki engeller, aileden ayrılma, kötü alışkanlıklar kazanma, inzivaya çekilmek, aydınlanmak, gözlerden uzak yerlerde bulunmak, hapsedilmek, kronik rahatsızlıklar için uzun süre hastanede kalmak gibi konuları zorlayacağı gibi gündemlerinizi oluşturabilir.

Ve tabii çok etkili bir dolunay enerji ile karşı karşıya olduğumuz için Yükselen ve Ay konumu Akrep-Balık-Kova bireylerinin görecekleri rüyalar mesaj içerikli olacaktır.

Yüce Yaratanın enerjisini ve sifasını, sevgiyle kabul etmek, değişime direnmemek hayrimiza oluyor. Üzdükçe kendimizi etrafımız dahil yıpranma payımız artıyor. Bir insan; Kalbi sızladığında dinlemeli Ay ışığını ve denizin o hışırtısını, kalplerinizin daha beter sızlayacağını bile bile hem de. Tılsımlı bir kapıdan geçmek gibi gökyüzünün büyüsü bir ucundan diğer ucuna acı ve mutluluk döşeli ama her nasılsa sonsuza dek gezip bitiremediğiniz başka bir evrendir. Biz mavi huyluyuz zira mavi giyer, mavi konuşuruz. Eylül’ün kısa bir dilimine yüz sürecek Jüpiter. Böylesine görsel güzellik hakimken gökyüzünde rahman olan kalplere huşu veriyor ve umut tarlaları bir bir sulanıyor.

‘’Nadiren de olsa gel! SARI YAZA inat doğan Güneş gibi, ara sıra da olsa uğra gözlerime. Aklına estikçe gel! Yaz sıcağına inat; Serin bir rüzgâra katıp kendini, penceremden süzül içeriye. Tenim hissetsin seni! Arada sırada sesini duyur, sevdiğim bir şarkıyı düşür diline, sen biliyorsun hangisi olduğunu, arada bir hayalini bırak rüyalarıma, tıpkı dün gece ki gibi…desin mi yüreği sevda ateşiyle yananlar! Sevgilisini kaybedenler, vakitsizce kara topraklara verenler.’’

Desin!

Yazdıklarım bu kadar netken anlam verebilmek, anlayabilmek kendi içerisinde bir muamma değil inanın bana. Ruhunuzu örseleyen dertlerden belki arınacaksınız, belki de yenileri ile tanışacak. Unutmayın ki kapanan her kapı açılır bir gün yeniden. Açıldığında çıkan gıcırtı, ruhunuzda ki delikten işler içinize. Bir öykü anlattım sizlere uzunca bir makale ile dönüp yeniden yeniden okuyabilmeniz için hepsi sitede kalacak. Kahramanım AŞK, partnerim ise HÜZÜN içerisinden geçtiğim KETU bana neler etti görüyorsunuz. Umut pazarında bazılarınız için gözyaşları satılacak, bazılarınız içinse mutluluk. Payınıza ne düşecekse biliniz ki hayrınıza. Güneş gölgeye gizlenirken sizler dilerim yörüngenizde tutkunuzla yol alırsınız. Kaçan değil, savaşanlarındır güzel günler!

Baki sevgi ve saygılarım ile…

AYŞEN TOK

https://www.youtube.com/watch?v=lu3VTngm1F0