HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS TÜRKİYE ve EKONOMİ

Merhabalar hepinize;

Türkiye Mundane Rasi haritası üzerinden Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos süreci gelişmeleri acaba ne gibi yansımalar yapacak? Finansal Astroloji destekli bu makalemi okurken sizler lütfen 2001 ve 2002 sürecinde ki arşiv yazımı dikkate alınız! Zira benim penceremden durum pek iç açıcı gözükmüyor!

Bknz; KARMİKLER Burç Değiştiriyor Rahu&Ketu ve Türkiye 

19 Mayıs 2019 saat: 00.30 Anuradha Nakshatra Akrep dolunayı

3 Haziran 2019 saat:13:00 Rohinni Nakshatra Boğa yeniay fazı.

Mundane Rasi haritasının 6.ev alanı ve 12.ev alanı ile ilgili konular dahilinde; 6.Ev; Kamusal tüm işçi ve çalışanlar, sendikalar, çalışanlara hizmet eden toplu dernekler, iş durumları, kamunun sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, sağlık çalışanları, lokantalar, yiyecek ve içecek sektörleri, askeri ve güvenlik anlamında tüm personeller, ordu , polis, donanma ve savaş gemileri, sahil güvenlik, asker ve polisi ilgilendiren konular ve savunma sanayimiz ile evcil hayvanlar, küçükbaş hayvanlar gündem oluştururken beraberinde bu enerji 15 Haziran tarihine kadar 12.Ev; Gizli düşmanlar, gizli örgütler, casuslar, derin ve gizli yapılanmalar, şantajlar, hırsızlıklar, suçlular, suikastler, gümrük kaçakçılığı, uyuşturucular, vatan hainleri, işsizlik, grevler, sendika problemleri, hapishaneler, hastaneler, akıl hastaneleri, bakımevleri, cezaevleri, cezaevlerinde ki mahkumları ilgilendiren uyarlamalar, yetimhaneler, klinikler, yardım kuruluşları, ülkelerin vizyonları, inanç evleri, petrol endüstrisi-yağlar ve büyük baş hayvanlar ile ilgili tüm konuları gündemlerimize yansıtacaktır.

Ayrıca Türkiye Tajaka haritasına göre 29 Mayıs-29 Haziran zaman aralığında 7.ev ve 11.ev alanına yerleşen Mun yükselen; Uluslararası ilişkiler, müttefikimiz olan ülkelerin alacağı kararlar, rekabete açık gelişmeler, dış ve iç ticareti ilgilendiren konular,askeri veya sivil savaşlar, anlaşmalar, ultimatomlar, hakemler, kaçak suçlular, açık düşmanlıklar, rekabetler. Müttefik ülkeler, toplumsal kuruluş ve yönetimler, yasa değişimleri, ulusal hareketler, isyanlar, devrimler, şehir meclisleri, belediye yönetimleri, elektrik kaynaklı olaylar, erezyonlar bu ev konularındandır.

23 Haziran seçimlerinin de bu tarih aralığına denk geliyor olması tamamen tesadüf müdür bilmiyorum fakat asparagas haber olarak yorumlanmalıdır zira seçimlerin iptali gibi bir durum benim yorumuma göre söz konusu değildir. 23 Haziran 2019 tarihinde gökyüzüne göre Ay Kova burcundadır. Ay Chandra Lagnadan itibaren 4.ev yöneticisi Venüs kendi öz evinde ve retro Jüpiter görünümü almaktadır. Muhalefet partisini temsil eden bu konum yüz güldürücü etkiye sahiptir. Türkiye Natal haritasına göre Muhalefet partisini temsil eden 4.ev yöneticisi Merkür ise 23 Haziran 2019 günü Yengeç burcunda ve wargottoma etkisi ile Akrep burcunda ki retro Jüpiter’den görünüm almaktadır. 23 Haziran 2019 günü Türkiye’de YSK tarafından iptal edilen ve yeniden seçime gidecek iller bazında ana Muhalefetin yüzü gülecek demektir. Gökyüzüne göre 4 Haziran 2019 ile 29 Haziran 2019 zaman aralığında Venüs (para) yücelim noktasındadır. Bu da piyasalara döviz de yükseliş adına yansıma yapacaktır. Yazdıklarım dahilinde bu zaman aralığında Amerika ile S-400 FÜZELERİ hakkında yaşanılacak olan gelişmelerinde tamamen para ve sermaye piyasalarına yansıma yapacağının unutulmaması iyi olur.

Yine basından duyduğumuz üzere; Rusya’dan satın alınan S-400 hava savunma sistemlerini kullanacak yaklaşık 100 Türk askerin eğitimi bu ay sonunda Rusya’daki bir askeri üstte başlayacak. Rus haber ajansı TASS’da yer alan habere göre, diplomatik bir kaynak açıklamasında “Mayıs ayı sonunda, yaklaşık 100 Türk askeri, anlaşmaya göre 2019’da teslim edilecek olan S-400 hava savunma sistemlerini kullanmak üzere Rusya’da bir askeri üstte eğitime başlayacak” ifadelerini kullanırken, eğitimin yaklaşık 5 ay süreceğini de belirtti. Türk askerlerin, Çin’li askerlerle birlikte eğitim alacağı kaydedildi. İşte tam da bu gelişmeleri bu gökyüzü tablosu onaylamaktadır. Amerika’nın vereceği tepkiyi de!

HAZİRAN ve TEMMUZ

17 Haziran 2019 saat: 10:00 Moola Nakshatra Yay burcu dolunayı

3 Temmuz 2019 saat: 21:30 Aridra Nakshatra İkizler burcu Güneş tutulması

16 Temmuz 2019 saat:23:30 UShadla Nakshatra Yay burcu Ay tutulması

Ketu, retro Satürn, Rahu ve Mars’ın devre de olduğu aneratik dereceli tutulma serisi hoşuma gitmedi arkadaşlar! Yaz sıcağını politik ve ülkeler arası siyasi kulvar da daha da ısıtacak bir enerji ile muhatap olacağız!

Mundane Türkiye Rasi haritasına göre; 1.ev ve 7.ev alanları aktifleşecek iken mesele ‘’S-400 ve Suriye ise biz daha çok gireriz ABD ile gerdeğe’’ yorumunun zamanı gelmiştir. Tutulma enerjisi dahilinde müttefikimiz mi dostumuz mu düşmanımız mı belli olmayan ABD ile sözel ve tepkisel gelişmeler söz konusu olurken Mars ve Rahu’nun devrede olacak olması asker ve polisi işaret etmektedir. Ayrıca Temmuz ayı bir de Yengeç ve İkizler burcunu tetikleyen Merkür retrosu hakimiyetine tanıklık edecektir. 4.ev yöneticisi olan Merkür; Maden ocakları, Muhalefet partileri, Muhalefet liderleri, erezyon ve deprem gibi gelişmlerin sık yaşanılacağı bir aydır. Türkiye komşuları olan tüm ülkeler ile masa başında yeni kararlar alırken işte Temmuz belki de bir yön tayin etmek adına avantajlı bir aydır. Zira tutulma enerjileri sayesinde evren bizleri hızlandıracak ve bir dönemin sayfasını kapatmamıza vesile olacaktır. Tutulma 7.ev alanımızı tetiklerken tahliye beklenen önemli kişiler adına gelişmeler gözlemlenecektir. Yay burcu enerjisi konsolosluklar, üniversiteler, iletişim alanı ve havalanlarını kapsayan alanları tetiklerken, üzücü gelişmeler yaşanabilir.

Tajaka Haritasına göre ise 29 Haziran 2019-29 Temmuz 2019 zaman aralığında; Uluslararası finansal anlaşmalar, uluslararası borçlar, vergiler, tahvil ve bonolar, hisse senetleri, faiz oranları ve gelirleri, dış borsalar, krediler, sigortalar, ipotekler, emeklilik fonları, miras hukuku, kamu gelir ve borçları ile Venüs konumu dikkat çekicidir. Dolar ve Euro hareketi kayda değer bir tırmanış gösterebilir. İletişimsel alanda ki tüm kanallar (radyo, tv, internet, telefon, medya ağları dahil), trafik, demiryolları, demiryolları kazaları, toplu taşımacılık, yollar, caddeler ve sokaklar, kütüphaneler, öğrenci ve öğretmenler, kamunun yazarları ve düşünceleri, fikirleri, komşu devletler, mürteciler ile alakalı gözlerimiz Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın alacağı kararlara odaklanacaktır.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in söylemleri ABD ile diyalogları gerebilecek iken, Rus askeri kabinesiyle bir araya gelerek Rus ordusunun geliştirilmesi konusunda bir dizi talimatlar vererek “Rusya Hava Kuvvetleri’ni uzun menzilli S-400 ve kısa menzilli Pantsir-S gibi en modern hava savunma sistemleri ile donatmak gerekiyor” demesi acaba bir meydan okuma mıydı? Ankara’da, S-400’lerin alınması ve teslimatı konusunda hiçbir tereddüt ya da geri adım söz konusu olmadığı gibi bu konuda üst seviyede bir kararlılık var. İşte Mundane Rasi haritasında 6.ev alanında ki retro Jüpiter savunma sistemi olarak kabul görecek S-400 meselesini gündeme taşır lakin süreci uzatır…

Bu sebepten dolayıdır ki konu yaz sıcağını daha da arttıracaktır. Güneş tutulması ve Ay tutulmasının Mundane haritalarda ki yansıması tamamen bu yön de olacaktır. (Venüs yücelirken)

AĞUSTOS

Türkiye Mundane Rasi haritasına göre;

1 Ağustos 2019 saat: 5:00 Pushya Nakshatra Yengeç burcunda yeniay

15 Ağustos 2019 saat:14:00 Dhanistha Nakshatra Oğlak burcunda dolunay

30 Ağustos 2019 saat: 13:00 Magha Nakshatra Aslan burcunda yeniay

Gümbür gümbür bir Ağustos bizleri bekliyor. Türkiye Rasi haritasına göre ülkenin 2.ev ve 8.ev alanları karşılıklı etkilenirken ayın sonunda ki Aslan burcu yeniay fazı ise Mundane haritanın 3.ev alanıdır. Ülkenin veya kurumun hazinesini, milli zenginlikleri ve gelirleri, banknot durumlarını, borsaları, ekonomiyi, iç borçları, sömürgeleri, bankalar, ticaret, vergiler, paranın değersel durumu kadar  Uluslararası finansal anlaşmalar, uluslararası borçlar, vergiler, tahvil ve bonolar, hisse senetleri, faiz oranları ve gelirleri, dış borsalar, krediler, sigortalar, ipotekler, emeklilik fonları, miras hukuku, kamu gelir ve borçları, genel ölüm oranları, çocuk ölümlerinin sebepleri ve doğum kontrolleri, hayati tehlikeler ve intahar haberlerinde artış. Morglar, ameliyatlar, cerrahlar, fahişeler, eş cinseller, lezbiyenler, laboratuvarlar, nükleer ve kimyasal kuruluşlar, kanalizasyon giderleri, organize suçlar, teröristler, dedektifler, yer altı hareketleri, deprem gibi haberlerin çok sık gündem olacağı bir aydır. Ay sonunu ise; Medya kurumları, gazeteciler, basın yayın kuruluşları, öğretmen ve öğrenciler ile ilgili haberler ile bitireceğiz.

29 Temmuz 2019-29 Ağustos 2019 Tajaka Türkiye Rasi haritasına göre; 9.ev alanına yerleşen Mun yükselen gündemimize birden bire yeniden Cemaatleri taşıyacaktır. Ağustos itibariyle yıl sonuna kadar sınırlarımız da güvenlik amaçlı oluşabilecek bir operasyon dahi söz konusudur. Bu durum tamamen piyasalara yansır. Dış ilişkiler ve ticaret, Dışişleri ile ilgili bakanlık ve kuruluşlar, kanunlar, hakimler, azınlıklar, şirketler ve reklam portföyleri, din ve din adamları, camiler, kiliseler, ülkenin felsefik ve inançsal eğilimleri, göçler, büyükelçilikler, uzun mesafeli kominikasyonlar, çabuk yayılan haberler, yayıncılık, popüler kültür, yabancılar, üniversiteler ve uzmanlık alanlarında ki akademik eğitimciler, sömürgeler, hava yolları ve taşımacılığı, uçuş görevlileri, hava ve deniz ile tren gibi seyahat alanlarında oluşabilecek kazalar, deniz yolları ve taşımacılığı ve görevli personeller, rektörler ve profesörler , profesyonel danışmanlar ile ilgili tüm konular Ağustos gündemimizdir. Venüs Yengeç yerleşimi ile dikkatimi çekti. Alacağı Jüpiter görünümü kurda ki olasılıklı yükselişi desteklemektedir…

Türkiye Natal Rasi haritasında 6.ev alanında Akrep burcunda ki Jüpiter ile T.Jüpiter kavuşum halinde iken biz vazgeçmeyiz S-400’lerden. Dilerim ki Jüpiter EYT ve Cezaevleri uyarlamaları dahilinde 2019 yılının Eylül-Ekim-Kasım aylarına kadar yüz güldürücü gelişmeler ile mutlu etsin milletimizi, umut bekleyenleri…

4.ev alanında ki Mars ile 2019 bitimine kadar kare görünüm oluşturan Ketu-Satürn ve Rahu 4/10 kuralı dahilinde EYLÜL-EKİM-KASIM ve ARALIK aylarına vurgu yapmaktadır. Gelişmeler tamamen asker ve polisimizi ilgilendirecektir. Sınırlarımız dahilinde alınacak bir operasyon kararı da bu süreç içerisine dahildir…

İlim mahiyetinde ki göstergeler eminim ki sizlere yol gösterici olacaktır. Kişisel görüşlerimi bertaraf ederek tamamen detaylı bir çalışmadır sizlere takdim ettiğim. Makale üç aylık enerjiler bazında hazırlanmıştır ve web sitem de kalacaktır. Biliyorum bazılarınız şöyle düşünebilir; Ramazan mübarek gün nereden buldun bu kadar yorumu, keyfimiz kaçtı…

Ben bilmem Allah bilir! Durdum gayp aleminin önünde hissiyat ile dilimdekiler döküldü klavyeye…! “Kuyudaki Yusuf’u Mısır’a sultan eden Allah” görelim neyler, neylerse güzel eyler…!

Hürmetler

AYŞEN TOK