SİYASİ KULVAR

Türkiye’de siyasi kulvar da neler oluyor sorusu sorulduğunda şahsen vereceğim yegane cevap, ‘’Feleğin çarkı kırıldı, Ay düğümleri Rahu ve Ketu ilahi adaleti sorgulamamıza sebep verirken siyaset ve demokrasi kimliğini arıyor’’ demek olur.

Yaşadıklarımız ve dahi yaşanılacak olan tüm gelişmeler 2019 bitene kadar, 2020 yılının da Eylül ayı bitene kadar İktidar partisinin üzerinde ki taşları yerinden oynatırken, dengeler adına zemini sağlamlaştırma fırsatı verecektir.

AK Parti denildiğinde ilk akla gelen birkaç isimden beşini say deseniz, uzun yıllar Sn Recep Tayyip Erdoğan’a yarenlik etmiş, dava arkadaşlığı yapmış isimler arasında Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Bülent Arınç ve kamu oyu yoklamasına göre sizlerin ricası Numan Kurtulmuş üzerine odaklanmama sebep olmuştur. AK Parti Ay düğümlerinin etkisi ile düşünce ayrıcalığı ve yol ayrımına tanıklık ederken bu beş kişinin transitlerini incelemem lüzumdur dedim. Zira YSK kararı sonucunda; Sn Gül ve Sn Davutoğlu attıkları Tweetler dahilinde ağır bir suç işlemiş muamelesi görürken parti içinde ilk isyan gibi mi yorumlanmalıdır?

Hem de yerel seçimlere tepkiler ve destekler yağarken…

Bu beşli ileri de arafta kalmış seçmen kitlesini mi arkasına almayı hedeflerken…

Kaht-ı rical kaderimiz olmamalı, seçimdi, belediyeydi derken olan yine esnafa olurken, bir yaz sezonu daha heba olurken…

Türkiye’nin uluslararası platformlarda sesini duyuracak, öfkesi az, tecrübesi bol siyasetçileri de yoksa şimdi kaderi okuyayım size o zaman. O zaman değil midir bütün mesele as partilerin 1.adam yerine ellerinde 2.adamlarının olmayışı? Biz severdik geçmiş siyaset arşivlerine baktığımızda Sn Gül ve Sn Davutoğlu’nu. Ne oldu da böyle fevri çıkışlar yaparak, reisin ve parti içerisinde ki reis sevdalılarının dikkatini üzerlerine çektiler. Dil sürçmesi mi yoksa Satürn döngüsü mü, yoksa feleğin çarkına mı takıldılar?

Zaten bu sebeple uzanıyorum şimdi gökyüzüne…

ABDULLAH GÜL  

29 Ekim 1950 Kayseri/Türkiye doğum saati bilinmemekle beraber Ay (Chandra) tekniği kullanılmıştır. Yaşamakta olduğu dasa evresi; Sat: 2019-04-24 (14:44:15) – 2038-04-24 (11:47:30) periyotudur. Ay konumu Boğa olan siyasetçi natalında Başak burcunda bulunan Satürn ve Ketu ile Yay burcunda bulunan Satürn ve Ketu 4/10 kare görünüm enerjisi ile spekulasyona ve spekülatif enerji markajına hizmet etmektedir. Yaptığı ve dahi yapacağı tüm söylemlerin kendisine ait sırları da deşifre edeceğini unutmaması gerekmektedir. Bu süreç 2020 yılının sonuna kadar geçerlidir. Son derece olumsuz bir enerji olduğu için bu süreçte yapılacak girişimler de kendisine başarı vermeyecektir. T.Satürn 8.evinden geçip Asthama Satürn evresi yaşatırken üstelik bence, siyasetten uzak durup, sağlığına odaklanması onun yararına olur.

AHMET DAVUTOĞLU

26 Şubat 1959 Taşkent/Türkiye doğum saati bilinmemekle beraber Ay (Chandra) tekniği kullanılmıştır. Yaşamakta olduğu dasa evresi; Merc MD: 2015-12-21 (8:52:32) – 2032-12-20 (17:39:37) periyotudur. Ay konumu Başak olan siyasetçi natalında Başak burcunda bulunan Ay ve Rahu ile Yay burcunda bulunan Satürn ve Ketu 4/10 kare görünüm enerjisi ile Kandaka Satürn periyotu, Ay düğümleri kare enerjisi yaşamaktadır. Natalında Yay burcunda ki Satürn ile T.Satürn kavuşumu ise kafasının son derece karışık olduğunu ve gerçekten siyasi kulvarda kariyerini tamamlamak adına, geçmişte yaşadığı kalp kırıklıklarının intikamını almak adına enerjiyi ısıtıp, önüne sunmuştur. Bu transitler başarı getirmez aksine bu transitler başarısızlık ve spekulasyona ve spekülatif enerji markajına hizmet etmektedir. Yaptığı ve dahi yapacağı tüm söylemlerin kendisine ait sırları da deşifre edeceğini unutmaması gerekmektedir. Bu süreç 2020 yılının sonuna kadar geçerlidir. Son derece olumsuz bir enerji olduğu için bu süreçte yapılacak girişimler de kendisine başarı vermeyecektir. T.Satürn 4.evinden geçip Kandaka Satürn evresi yaşatırken üstelik bence, siyasetten uzak durup, kalp, mide ve göğüs sağlığına odaklanması onun yararına olur. Merkür dasa döneminde ki enerji Sn Gül için değil de Sn Davutoğlu için parti kurma niyetini açık ederken, 10.evinden geçen Rahu spotların onun üzerine yanacağını işaret etmektedir. ORTAK KADER ve ortak pay da buluşmak bu olsa gerek, sosyal medya da yaptıkları peşpeşe açıklamalar, iki siyasetçinin kader beraberliğini de haritalar üzerinde onaylamıştır.

BÜLENT ARINÇ

25 Mayıs 1948 Bursa/Türkiye doğum saati bilinmemekle beraber Ay (Chandra) tekniği kullanılmıştır. Yaşamakta olduğu dasa evresi; Jup: 2009-06-19 (8:37:13) – 2025-06-19 (11:05:17) periyotudur. Jüpiter’in Yay burcunda Ay ile birlikteliği Gaje-Kesari gibi güçlü bir yoganın varlığını siyasetçinin yaşamına sunmuştur. Yine Satürn Yay seyri ile beraber yaşadığı Sadesati sürecinde AK Parti ve Sn Erdoğan ile zaman zaman ters düştüğü hepimizce bilinen bir gerçektir. Şimdiler de Yay burcunda ki Satürn’e eşlik eden Ketu ve hemen ortaklar evinde ki (7.ev) Rahu onu zihnen bir arayışa sevk edebilir. Yıldız ilmine göre 5’i bir yer de 5,li koalisyonda kendisine söz hakkı verilecektir. Sadesati evresinin bitimi ile birlikte bu üç siyasetçiden en avantajlı kendisi olacak ve gökyüzünden inen kaderin tozlu yollarını geride bırakarak 2020-2023 yıllarında son bir sınavı Satürn Satürn karşıtlığında bir sağlık sorunu ardından refah içerisinde yaşayacaktır.

ALİ BABACAN

4 Nisan 1967 Ankara/Türkiye doğum saati bilinmemekle beraber Ay (Chandra) tekniği kullanılmıştır. Yaşamakta olduğu dasa evresi; Sat MD: 2007-09-11 (22:52:33) – 2026-09-11 (19:37:51) periyotudur. Beyefendiliği ve düzgün siyasi kariyeri ile bildiğimiz Babacan için tüm haritaları incelerken beni en hayrete düşüren olmuştur. Kendisi için 2020-2023 zaman aralığında Satürn-Ay teması Sadesati evresi yaşanılacak iken Balık burcunda bulunan Satürn ile Yay burcunda bulunan Satürn arasında ki sert kare görünüm yani 4/10 kuralı ne yazık ki olumsuzluğun tam da girdabına sürüklenişini işaret etmektedir. Gaje-Kesari gibi güçlü yogalara sahip olsa bile hiç bir kuvvet Satürn baskısına engel olamaz. Naçizane tavsiyem suya-sabuna bulaşmadan 3 yıl sürecek olan bu zorluk ve başarısızlıklar ile dolu evreyi atlatmasıdır. Zira yaşam kendisine 2017 ve 2018 yıllarında da bariz hatalar yaptırmıştır. Üstelik Satürn dasa yaşarken dava arkadaşlarına, omuz vereceği yol arkadaşlarına özel ihtimam göstermelidir.

NUMAN KURTULMUŞ 

23 Mart 1959 Ünye/Türkiye doğum saati bilinmemekle beraber Ay (Chandra) tekniği kullanılmıştır. Yaşamakta olduğu dasa evresi; Sat MD: 2018-06-11 (5:24:35) – 2037-06-11 (2:19:42) periyotudur. Bu ismi incelememi sizler istediniz. Ben de ricanızı kırmadım. 5’i bir yer de sloganımızı tamamlayan 5.harita sahibi bu kişi ise feryat figan yorumuma hazır olunuz. Satürn dasa, üstüne Satürn-Satürn kavuşumu bir de Ay düğümleri karesi eklenirken 2020 yılının Eylül ayına kadar reise bir darbe de söylemleri ile vurabilecek potansiyel karakterdir harita sahibi. Spekulasyon adına var gücü ile birleşik hataları beraberinde getirir bu gezegenler…

SÜLEYMAN SOYLU

21 Kasım 1969 İstanbul/Türkiye doğum saati bilinmemekle beraber Ay (Chandra) tekniği kullanılmıştır. Yaşamakta olduğu dasa evresi; Rah MD: 2014-01-07 (8:37:31) – 2032-01-07 (23:24:51) Bu ismi incelememi sizler istediniz. Ben de ricanızı kırmadım. Devlet adamı, iyi bir siyasetçi, halkın güvenini kazanırken, teröristlerin korkulu rüyası Sn Soylu Ay konumu Koç burcudur. Natal Satürn’ü Koç burcundadır. 2020 yılı itibariyle T.Satürn Oğlak seyrine başladığında 10.ev alanından geçerken toplumsal saygınlığını test edecektir. Partisi ile yol ayrımına gidebilir. Rahu dasa, üstüne Satürn-Satürn karesi bir de Kandaka Satürn periyotu. Spekulasyon ve saygınlık adına var gücü ile birleşik hataları beraberinde getirir bu gezegenler…

Bunların hepsi felek midir? Kader midir? Bunların hepsi nasıl bir araya gelmiştir ki oturup tüm AK Parti üyelerinin haritalarını incelesem hangisi başarılı, hangisi başarısız olacak sürecin işlemesine, yaşanılacaklara nasıl destek, nasıl köstek olacaklarını söylerim. Neticede partiye mensup olanlar da bu ülkenin insanları. AK Parti’nin tabanı ile siyasi çevrelerde konuşulan ve yeni bir parti kurulacağı söylemi mahiyetinde Türkiye Natal Mundane Rasi haritasının 7.ev alanından geçen Satürn ve Ketu bu tablo altında zeminin tamamen çürümesi gerekir ki, çok önemli olaylar olması gerekir ki yeni bir enerjiye ihtiyaç duyulsun. Kurarlar mı kurarlar lakin sonu tam bir fiyasko ve başarısızlık ile dolu olacağı aşikardır. Bülent Arınç hariç diğer tüm siyasilerin transitleri uygun değildir.

AK Partili olunca AK Partili olmayanları düşman bilmemek gerekir. Dostu ve düşmanı birbirinden ayırmak için muhteşem bir sürecin tam da başlangıcında iç bünyelerinde yaşanılanlar ise bana kaderin nasıl da muazzam bir ahenk içerisinde işlediğini göstermektedir. Galiba öyle değil mi? Sosyal medya da sanatçılara verilen tepkiler kadar insanların ikiye bölünmesi ve hadsizlik de sınır tanımamaları ziyadesi ile üzücü…

AK Partililer kendi içlerinde düşman mı, düşman değil mi diye ayrışmaya giderken, bazılarının sosyal medya da yapacakları dehşet veren açıklamalara tanıklık etmeye devam edeceğiz.

Ben ne goygoyculuk, ne hoygoyculuk yapıyorum. Ben ilmi yorumluyorum. Bu 5’i bir yer de 5 şahıs sınıfta kalmıştır. Bunlar bir arpa boyu yol alamazlar. Bunlar suyu bulandıran siluetler ve şimdi gerçek yüzlerini gösterme vakitleri. Temizlik imanın yarısıdır der büyüklerimiz! Makale arşivimize eklensin çünkü yazdıklarımı yaşayacağız! En doğrusunu Allah bilir!

Bir kaç güne kadar Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Selahattin Demirtaş Rasi haritalarını okuyacaksınız…

Hürmetler

AYŞEN TOK