Terazi Burcunda Jüpiter Retrosu

“Çok şükür ki gökyüzü henüz hiçbir cüzdana sığmıyor.”

Farid Farjad

9 Mart 2018 ile 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında Güneş sisteminin ve Vedik astrolojinin en büyük gezegeni, göğün dervişi Jüpiter normal seyrine biraz ara verip 4 ay boyunca zararlı çalıştığı Terazi burcunda 29.07 enlem değerinde durarak daha yavaş hareket edecek retro seyrine başlayacaktır. Özellikle Terazi, Kova, İkizler ve Koç burçları ile yükseleni ve Ay konumu bu noktalarda olanlar bu süreçten daha çok zararlı yönde etkilenecekler. Jüpiter eğitim, öğrenim, ahlak, etik kurallar, yabancı kültürler ve felsefeler, hukuk ve dini konular anlatıldığında bu alanlardaki değer yargılarımızı, inançlarımızı, bilgilerimizi sorgulayacağımız bir süreçten geçeceğimizi söyleyebiliriz. Başkasına rehberlik veya önderlik etmektense kendi yönümüzü ve doğrularımızı bulmak, özümsemek önem taşıyacak içimize yönelip geçmişin bir muhakemesini yapma lüzumu duyacağız.

Vediğe göre T.Jüpiter seyir ettiği her evde olumlu enerjiler üretmez. Buna göre gezegen bir burçta yaklaşık bir yıl kalır. Jüpiter oldukça yüksek derecede olumlu ve faydalı bir gezegendir. Gökyüzünde bolluk ve bereketin, ilahiliğin, bütünleşmenin, adaletin, tanrısallığın simgesi Jüpiter’in Terazi burcuna geçişi yeni bir dönemin başlaması, enerjilerin yenilenmesi anlamındadır ki bu durum en fazla hava gruplarının ve Terazi burcunda natal gezegeni bulunanların avantajına oldu. Gerek Vedik gerek Batı için göklerin en şanslı gezegeni, gurusu kabul edilen ve kadın haritalarında eş, çocuk karakası olarak bilinen yıldız fazla verimli olamadığı, hatta birçok abartılı duruma yol açtığı literatüerde zayıf çalıştığı Başak burcunda ki seyrinden sonra, detaycılığı ön planda sergilediği alan olarak bilinen Terazi’de ki yolculuğunda evrensel anlamda retro seyre geçecektir.  Jüpiter gibi (Guru-Şans-Bereket) simgelerini temsil eden bir yıldız bazılarımız için böyle bir alanda yücelecek şefkat, şifa, bağışlayıcılık ve bütünleyicilik adına tüm enerjisini pozitif yönde yansıtacaktır. Jüpiter’in Terazi seyrinin en çok faydası Lagna ve Ay Koç-Terazi ekseninedir. Jüpiter Vedik kurallarına göre 5-7-9.evlerle görünüm kurar. Bu durumda Terazi, Kova, İkizler burçları gezegenin olumlu enerjisinden bireysel anlamda yaşadıkları dasa süreçleri, natal yerleşimde ki Vedha konumları ve Rasi haritalarında ki Sav puanları mahiyetinde faydalanacaklardır. Fakat gelin görün ki biz bunları yazmış olsak da Jüpiter ve Ay düğümleri arasında oluşan kare görünüm faydadan ziyade hüsran yaşatmıştır. Terazi burcunun ve Boğa burcunun yöneticisi gezegen Venüs’tür. Kadim astroloji kurallarına göre Venüs ve Jüpiter buluştuklarında zararlı enerji açığa çıkar. Yan yana gelen iki doğal faydalı Jüpiter-Venüs periyotunda olanlar gezegenlerin yerleştikleri ev ve evlerin yöneticisine göre yorumlanır fakat bu olumlu bir zaman dilimi değildir. Maha dasa, Andardasa ve Bhukti evresi Jüpiter süreçleri şayet Retro evresi Dusthana evler ise bu durumda ve bu süreçte faydalı enerji ile tanışacaklardır. Kim bunlar? 6.8.12.evler Dusthanadır ve doğal faydalılar düz seyirlerinde bu evlerde zararlı çalışır. Şimdi retro sürecinde zarar faydaya dönecektir. Boğa, Balık, Akrep bu gruptur. Kova, İkizler, Terazi ve Koç bireyleri ise enerjiyi 4 ay boyunca zararlı hali ile algılayacaklardır. Diğer evler 2.3.4.10.evler ise yani Başak, Aslan, Yengeç, Oğlak bireyleri evlerin temsili konumları dahilinde fayda göreceklerdir.

Gezegen transit geçerken bulunduğu evden yapacağı görünümler ile etkilediği doğum haritasındaki her hangi bir gezegen üzerinde faydalı enerjiler üretir. Jüpiter doğum da ki bir gezegenin üzerinden geçerken de oldukça güzel sonuçlar çıkartır. Transit Jüpiter’in doğumdaki Ay’a ve Lagnaya göre hesaplanan evlerden geçişlerinde,1. 2.5.7.9.11.evlerdeki yerleşimleri oldukça olumlu ve güzel sonuçlar doğurur. Şayet gezegen olumsuz bir Tara ve zararlı bir Vedha alırsa olumsuzluk beklemek faydadan ziyade daha sıkıntı yaratan enerjilerin açığa çıkması kaçınılmazdır. Retro seyre geçtiğinde ise bu evlerde ve yine yöneticisi olduğu bu evler için zararlı çalışacak, zararlı kabul edildiği evlerde ise 3.4.6.8.10.12.evlerde doğal zararlı Mars ve Satürn retro süreçlerinden daha güçlü fayda ya da zarar üretecektir. Faydalı gezegenlerin retro süreçlerinde çok zararlı çalıştıklarına şahit olmadım aynı şekilde doğal zararlılar içinde böyle bir kural var tabi. Kişinin Rasi haritasında ki yerleşim ve yaşadığı Transitlerle de alakalı. Kendi Rasi haritam ve Nakshatralarım Jüpiter ağırlıklı, seviyorum Jüpiter’i O bizim şans gezegenimiz, görünmezin arkasında ki İLAHİ GÜÇ!

Jüpiter; 1.5.7.9. ve 11. evlerde güçlü çalışır heleki birde rahat ettiği burçta ise değmeyin keyfine. Köşe evlerde de olması gücünü arttırır birey yüce gönüllü ve aile köklerine sağlam bağlılık özellikleri barındırabilir. 1.ev de “digbala” gücü kazanır. 6.8.12. ev de olması Hinduların deyimine göre iyi kabul edilmiyor fakat kendi Rasi haritamda Jüpiter benim 6.evimde ve Yay yerleşimindedir. NavamsaD9 haritamda ise 1.ev Yengeç burcundadır. 6.ev konuları için gerçekten bol düşman verdi bana fakat kilo ya da sağlık sorunları yaratmadı. Yine orada güçlü bir koruma kalkanı oluşturdu. Beni negatif büyü ve nazara karşı koruyor. Jüpiter Balık ve Yay burçlarının yöneticisidir. Vedik astroloji de Satürn sonrası gezegenler kullanılmadığı için bazı gezegenlerin yönettikleri burç sayısı iki tanedir. Büyüme, büyütme, şans ile bağı olan Jüpiter’in retrosunda kişi aynı zamanda görünenin ardındaki felsefi gerçeklere odaklanır. Hayata kendini gösteriş şekli değişir. İmaj, ifade, hatta fiziksel olarak kilo değişime uğrar. Şans gezegeninin her zaman ki enerjisi geri çekildiğinde kişi biriktirdikleri ile baş başa kalır. Hataları saklayan gizemli el çekilir çünkü. Her zaman yiyecekler, bu dönemde kilo aldırırken, fiziksel olarak değişim geçirdiğini gören bireyin aynı zamanda içsel çelişkileri ortaya çıkar.

Zodyak da yer alan 12 ev yerleşimine göre her evin simgeleri açısında Vedik değerleri için Terazi burcu hangi evinize denk geliyorsa transiti bu anlamda değerlendirmelisiniz. Natal gezegen açıları, Tara yerleşimleri, Vedhaları lütfen bunları es geçmeyin. En önemlisi ise yaşadığınız DASA periyotu, Bhukti evresi şayet olumsuz ve zararlı gezegen periyotlarından geçmekte iseniz bu süreç çekilmez olacaktır.

Kendi dünyası var insanın. Anladığı, algıladığı ve bunlarla anlamlandırdığı bir dünya… İnsanın kendi ailesi, kendi akrabaları, kendi iş yeri, kendi komşuları, kendi arkadaşları, kendi evi, kendi köyü, kendi şehri, kendi ülkesi, kendi duyguları, kendi düşünceleri, kendi doğruları, kendi bilgileri, kendi tecrübeleri var ki hepsine birden insanın kendi dünyası değiştirilmesi na mümkün ancak kendi dünyasına kılıf uyduramayanlar için eleştirilmesi serbest bir DÜNYA! Bir de bu günün dünyası var ki bu dünya mevcut dünya, insanın algıladığı dünya değil, gerçek dünya. Acaba insanın kendi dünyası ile bu günün dünyası arasındaki mesafe ne kadardır? Kendi dünyasında yaşayarak bu günün dünyasından kopuk olarak devam eden bir hayat anlamlı mıdır? Bu günün dünyasını anlamadan kendi dünyamızda kurduğumuz hayatlar sürekli olamıyor. Bu günün dünyası ise güven temasından uzak, sahteliklerle dolu 🙂 Şimdi işte iç dünyaya dönme vakti sorgu, hesap, muhasebe vakti.

Mesela insanın iç dünyası dendiğinde, içinden çıkılmaz başlı başına bir sorun ile karşı karşıyayız demektir. İnsanın kalbinden, aklından ve belki ruhundan müteşekkil iç dünyamızda neler oluyor bilen var mı? Ötekini bırakalım kendimiz, kendi iç dünyamızdan ne kadar eminiz? Sevgiyi, Aşkı, nefreti, nefsi, şehveti, tutkuyu, hasedi, kini, riyayı, azmi, iradeyi, günahı, tövbeyi, hırsı, düşmanlığı, muhasebeyi, intikamı zihin yapımızla örtüşen tüm bu duygu selini ne kadar keşfedip de içinden çıkabiliriz?

Bir de yarının dünyası var hep merak edilen 🙂 Geleceği kimse bilmiyor lakin insanda, olacak muhtemel gelişmeler hakkında öngörüde bulunma yetisi de var. Bu kabiliyet insana kendi dünyasını bu günün dünyasıyla paralel doğrultuda yarının dünyasıyla biçimlendirmeye yöneltiyor. Bugün dünyada ise durum hiç de böyle değil, etrafımda hala astroloji ilmine inanmayan, güvenmeyen HAYATIMI BEN YÖNETİRİM diyen zihniyetler hakimken; Ben sizler için bu retronun anlamını yazmaya karar verdim.

Nüfusun çoğu kendi dünyasında yaşıyor. Bugünün dünyası, kendi dünyasında yaşayanlardan yana muzdarip değil, devran devam etsin keseler dolsun, düzen bozulmasın diyorlar. Öyle bir dünya ki sağlık tamam, para tamam, huzur tamam onlara göre. Yaşamamışlar bir SADESATİ evresi, yememişler HAYATIN sillesini. Kendi dünyasında yaşayanların bu dünyadan çıkıp da yarının dünyasına bakabilmeleri de pek mümkün değil sanırım en azından benim hiç umudum kalmadı. Bu süreç oldukça zor atlatılacaktır. Zira göğün ğüğsü iki doğal zararlı ile birlikte birde faydalı kabul ettiğimiz gezegen retrosu ile yaşamlarımızı sınırlara taşıyacak, ‘’yeter artık bitsin’’ diyeceğimiz zamanlara geldik. 2018 Mart itibariyle başlıyor ve kimse unutamayacak! Jüpiter’i takip eden süreç de 26 Mart itibariyle Balık burcunda Merkür retrosu. Başlı başına yazılması gereken bir süreçtir bu. Balık burcunda sezgisel zeka minval yaparken hakikaten hepimizin aklı yerinden oynayacak ve saçmalamaya başlayacağız. 18 Nisan 2018 Yay burcunda Satürn retrosu. Diyorum ya sizlere 2018 tam bir faslı şahane. Sema da ki cümbüş yansırken yeryüzüne bilmem kaçıncı mottan isyanlara soyunacağız…

Lagna ve Ay konumlarınıza göre Jüpiter retrosunun etkilerini yüzeysel yorumlarsak şayet;

AY ve LAGNA ASLAN; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 3.evinizde ; Yakın komşular, arkadaşlar ve kardeşlerle olan ilişkilerinizi, güven duygunuzu, cesaretinizi sorgulayabilirsiniz. Bugüne kadar edindiğiniz bilgi ve eğitimleri irdeleyebilir, daha detaylı bilgi edinmek için bir eğitim programı araştırabilirsiniz ya da bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Kısa mesafe yolculuklarda şanssızlıklar, aksilikler yaşanabilir. Özellikle uzun mesafelere dikkat edin derim. Yazışma ve konuşmalarda, fikir paylaşımlarında dikkatli olmak, iç sesinizi dinlemek, peşin hükümlü veya aşırı bağışlayıcı verici olmamak vermeden önce almayı denemek önem arz edecektir. 3.ev yazım eylemlerinin yapıldığı noktadır sizler için düşüncelerinizi, hissiyatınızı dile getirmek yazmak için harika bir zaman.

AY ve LAGNA BAŞAK; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 2.evinizde; Sahip olduğunuz maddi manevi değerleri, kazanarak alın teri ve emeğin getirilerinin sorgulandığı 2. ev önemlidir. Gelirlerinizde azalış yada artış yaşayabilirsiniz. Bu tamamen yaşadığınız Dasa ve Andardasa gezegen konumlarınız ile bağdaştırılabilir. Bu sebepten dolayı Vedik analizler kişiye özgüdür. Burada yazdıklarım çok yüzeysel yorumlardır sizleri kırmamak adına. 4 ay boyunca maddi anlamda harcamalarınıza dikkatli olmanızı öneriyorum. Ortaklık ve iş birliklerinden, danışmanlık ve halkla ilişkiler gibi çoklu süreçlerde daha bir dikkat!. Belki de gerçek zenginlik üzerine öz güven ile yaklaşma vaktidir. 2.ev ağzımızdan çıkan sözleri de ifade eder lütfen sırlarınıza, size ait olan kişisel bilgilerinize özen gösteriniz.

AY ve LAGNA TERAZİ; VediK değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 1.evinizde; Özellikle sağlık, görev ve sorumluluklarınız, seyahatler, eğitim, öğrenim konularındaki gelişmeleri değerlendireceğiniz, sorgulayacağınız 4 aylık bir süreç olacaktır. Hayattan ve kendinizden beklentilerinizi, neyi yapabileceğinizi daha iyi fark edeceksiniz. Ayrıca olay ve kişilere karşı yaklaşımınızı, inançlarınızı, ahlaki tutumunuzu sorgulayabilirsiniz. Beslenme düzeninizi ve alışkanlıklarınızı da yeniden gözden geçirmeniz için faydalı gezegenlerin Retro süreçlerinde olumlu enerjiler ürettiği konusunda ki gerçeklik payından yola çıkarsak kilo sorunu yaşamanız olası mümkün. BEN diyeceğiniz ama BEN’İ değiştirmeyi de arzulayacağınız bir zaman dilimi. Bu retro karşıt evinizle görünüm kuracağından eş ile yaşadığınız olumlu, olumsuz sözlü ilişkileri de mercek altına alabilirsiniz. İçselleştirdiğiniz konular ile gönül terazinize ayar verme vaktidir.

AY ve LAGNA AKREP; VediK değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 12.evinizde; Mokshadır 12.ev özeldir, anlamı ve açılımı oldukça fazladır. Geçmiş tecrübelerinizi, sizi kayba uğratan veya fedakarlık yapmaya iten konu ve kişileri sorgulayacağınız, irdeleyeceğiniz ve bu mesajları da genel de rüyalar yolu ile alacağımız bir süreç olacaktır. Yukarıda bahsettiğim iç dünya ve dış dünya irdelemesi için fevkalade bir zamandır. Değer yargılarınızı, inançlarınızı tutumlarınızı sorgulayacak gözden geçireceksiniz. Bilinçaltınız bu dönemde oldukça aktif olacağından rüya ve sezgiler sizi doğruya yönlendirecektir. 12.ev uyku halimizin ve gördüğümüz rüyaların yönetildiği alandır. Bu süreçte ilahi güce ulaşmak için ibadete yönelme size fayda sağlayabilir. 12.ev zararlı bir evdir sizin gibi kendi dünyasını, görsel kabukla oluşturan İnsanlar için gizli düşmanlarınızın yeniden zuhur edeceğininde altını çizmekte fayda görüyorum. Yani gizli olması gereken her ne ise şimdi arza ve semaya sunma vaktidir. Kilo alımı görünebilir.

AY ve LAGNA YAY; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 11.evinizde; Büyük umutların, büyük arzuların start aldığı noktadır 11.ev. Hayattan beklenti ve umutlarınızı gözden geçirmek olmayanın sebeplerini sorgulamak isteyebilirsiniz. Sosyal ortamlar, arkadaş ilişkilerinde belki bir ayıklama zamanıdır bu dönem olanı, olmayanı, değeri kadar edeni, son kullanma tarihi geleni yaşamlarınızdan çıkartma zamanıdır. Gerçekleşmeyen arzu ve isteklerinizi yeniden sorgulamak hayatınızı revize etmek için uygun bir zaman dilimi.

AY ve LAGNA OĞLAK; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 10.evinizde; 4 ay boyunca kariyer alanında ilerleme veya iş değiştirme fırsatlarını yakalamayı düşünenleriniz varsa unutun. Yoğun duyguların girdabında kendi kendine acıyı bal eğleyen Oğlak’larım benim. Hatta mevcut düzeniniz bozulmasın diye mümkünse üstlerinizle olan ilişkilerinizde aksilikler, yanlış anlamalar yaşanmaması için LÂL olun derim. İşe ve geleceğe ait beklentilerinizi yenilemek irdelemek, retro bitiminde ise harekete geçmek sizin için çok daha faydalı olacaktır. 4 Ay boyunca işler iyice arap saçına dönebilir hani ‘’demedin’’ demeyin sonra. Zira düğümleri (Ketu-Rahu) üzerinizde ve hemen karşıt evinizde ağırlarken maceraya gerek yok!

AY ve LAGNA KOVA; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 9.evinizde; Adınız çıkmış dokuza inmez sekize özgürlüğü ve asiliği ile ünlü Kova’lar. Astroloji ile ilk tanıştığım yıllarda bir kitap okumuştum. Yazar asla ve asla Kova burcu bir kadın ya da erkeğe aşık olmayın, sizi intihara kadar sürükler diyordu. Buyurun şimdi birde Jüpiter retrosu 🙂 Eğitim ve öğrenim faaliyetlerinde, yurt dışı işler-ilişkiler ve seyahatlerde, hukuk, medya pazarlama faaliyetlerinde daha yavaş ilerleyebilecek bazen de aksiliklerde karşılaşabileceksiniz. 9.ev uzun yolculukların yönetildiği yerdir. Yurt dışı programı düzenleyecek olanlar için vize işlemleri uzun sürebilir. Uzak yerlere yapacağınız seyahatler de aslında kendi içinize çıktığınız bir yolculuk hissi uyandırabilir. Yabancı ülkeler de eski arkadaş, dost, sevgili gibi kişiler size geri dönmek isteyebilir. Hayata bakışınızı, inançlarınızı sorgulamak irdelemek ve geliştirmek bu doğrultuda eğitim almak, harekete geçmek için araştırmalar yapabilirsiniz. Günlük olaylardan çok yaşamın bütününü, ilahi ve evrensel temaları sorgulayan düşünen tartışan bir profil çizebilirsiniz. Mahkemesi olanlar bu süreç de beklemedikleri üzüntü verici gelişmeler ile tanışabilirler. Gezegenin doğum haritanızda ki Tara yerleşimi, şayet varsa aldığı Vedhası özellikle önemlidir.

AY ve LAGNA BALIK; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 8.evinizde: Dusthana evdir 8.ev ve yeniden doğuşun ifade edildiği ölümün mecazı anlam kazandığı alandır. Bu süreçte sağlığa özellikle ciğerlerinize daha fazla özen gösterin. Kişisel anlamda tüm beklentilerinizi, yaptırımlarınızı yeniden gözden geçirmekte fayda var. Ekstra harcama ve ödemelerin evidir burası. Cinsellikten mahrumiyettir. Başkalarından kaynaklı gelir ve harcamalarda, ortak para işlerinde, kredi, miras, nafaka ve vergi işlemlerinde ne kadar aksilik varsa hepsi su yüzüne çıkacak yeniden yapılanmak adına. Alacaklarınızı tahsil etmekte bu süreçte zorlanabilirsiniz. Aile bireyleri ya da siz geçmişten gelen sağlık sorununuz ile alakalı bir ameliyat geçirebilirsiniz. Sırlarınız gömülür mü yoksa gün yüzüne mi vurursunuz bakalım…Jüpiter kadın haritalarında çocuk ve erkek figürlerini temsil ettiği için düze seyrinde kaybettikleriniz yeniden hayatınıza dahil olabilir. Gebe kalmak adına itina gösterin zira Ay düğümleri kare görünümü evrenin elinizden almak istediklerini işaret etmektedir.

AY ve LAGNA KOÇ; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 7.evinizde: Köşe evdir 7.ev binanın 4 kolonundan biridir yorumlanması bana göre çok fazla detay isteyen bir evdir. İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar da ki karşılıklı tutumunuzu beklentilerinizi sorgulamanız açısından 4 aylık bir fırsat kapınızda. Birlikteliklerin ve iş birliklerinin nasıl daha doğru ve iyi olabileceği yönünde fikirler üretmek belki de yürümeyen ya da yürümesini ısrarla istediğiniz beraberlikleriniz açısından sorgu yapma, hata arama, hata onarma zamanı. Yeni ortaklıklar, anlaşmalar, ciddi birliktelikler kurmak sakıncalı olabilecekken, mevcutta ki düzensizliği onarmaya çalışmak daha doğru. Retro seyir sonu yani Temmuz ayına kadar sözleşme ve davaları, ortak işleri, evlilik, nişan tarihlerini ertelemek ise en akıllısı olacaktır. Göğün dervişi Rahu ve Ketu görünümü alırken yaşayacağınız her olay İLİŞKİLER adına kadersel olacak türdendir.

AY ve LAGNA BOĞA; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 6.evinizde: Dusthana evdir 6.ev açık ve gizli tüm düşmanlarımızı bildiğimiz gördüğümüz, zarara uğradığımız alandır. Sağlık kadar çalışma ve iş dünyamızı da kontrol edebildiğimiz yerdir. Hizmetimizde bulunan kişilerden, alt kadromuzda çalışan kişilerden yana bu dönem iç açıcı gelişmeler yok biliniz. İlişkilerinizi sorgulama ve irdeleme eğiliminde olabilirsiniz. Aslında iş yaşamında eksikleri-projeleri tamamlama sürecine giriyorsunuz. Sağlığa özellikle mide ve göğüs bölgesine, ciğerlerinize daha fazla özen gösterin. İş projelerinizden ziyade odaklanacağınız nokta sağlık olmalı. Hadi bakalım düşmanları yenme zamanı.

AY ve LAGNA İKİZLER; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 5.evinizde ve 5.evi yorumlarken nedense bütün çakralarım açılıyor. Aşkın, eğlencenin, spekulasyonların ve çocukların sorgusunun yapıldığı özel bir alandır burası. Aşk hayatı ve çocukların konularına yaklaşım ve tutumlarınızı sorgulamak kendi hatalarınızı da hesaba katmak belki de bir ÖZÜR DİLEMENİN aylar sonra söylenmesi gereken tek kelime olmadığına dair inancınızı geliştirmeniz gereken bir süreç. Hamile olan İkizler’in asla kendilerini yormamasını ve kontrollerine daha özen göstermeleri gerekliliğini vurgulamak isterim zira Jüpiter Vedik değerlerine göre çocuk ve eş karakası gezegendir. Devam eden ilişkinizi ya da eski aşkları özlediyseniz, iletişime geçmeniz için elverişli ama eleştirilerinizi çok duygusal detayları göz önünde bulundurarak yapmanız neticesinde olumlu sonuca ulaşacağınız bir süreç. Sanatsal aktiviteler ve eğlence bu dönemde durağanlaşacaktır. Hakkınızda spekülasyon oluşabilir.

AY ve LAGNA YENGEÇ; Vedik değerlerine göre Jüpiter’in retro seyri 4.evinizde: Vediğe göre Balık ve Yay burçlarının yöneticisidir Jüpiter. Sağlığa özellikle mide ve göğüsler bölgesine, ciğerlerinize daha fazla özen gösterin. 4.ev diğer kolonlardan biridir. Annenin ve genel anlamda mutluluğun ifade edildiği noktadır. Ailenizle olan ilişkilerinizde özellikle anne sağlığı açısında arayışa gireceğinizi ve üzüleceğinizi belirtmek istiyorum. Daha önce fark etmediğiniz, göz ardı ettiğiniz sorunları, onlara olan tutumunuzu yeniden değerlendirmek varsa bir küskünlük ya da kırgınlık onarım vaktidir. Gayrimenkul ve araba alım satım işleri, yer değişikliği için retronun bitimini beklemeniz doğru olandır. Retro süreçlerinde geçmişte aldığımız kararları uygulamak, yeni işlere başlamamak işin gidişatı bakımından önemlidir. Kalp huzurunuz için bir bakın aynadan kendinize, fiziğinize değil ama ruhunuza!

Benden bu kadar eminim faydalı olabildim sizlere şu BALIK halimle. Mundane Türkiye Rasi haritasına göre ayrıca değerlendireceğim. İnsanın dünyasında mutlak sükuneti elde etmek mümkün değil işte sürekli endişe içindeyiz değil mi ki dış dünya ile temasımız, kendimizi kabul ettirme dürtülerimiz ruh tarafında ötelenemeyeceğine göre arzularımız tavan yapmışken, ruh bu tende huzur bulur ya da bulmaz, hayat serüveni içinde hep bir arayışlar, yakınmalar, istekler silsilesinde akışta kalalım derim. Peki, bu dünya hayatı bir düzeni mi andırıyor daha çok, yoksa kousu mu andırıyor? Durun bakalım şimdi dönün içeriye, zihin muhakemesi edelim azıcık, ben matematik derim sizi bilemem? Meselenin özü nefsimizle alakalı belki de şeytan iş başına geçecek kimileri için zihnimizde tutuşturduğu alevler daha yakıcı kıvama gelecek. Jüpiter’in eli kolu bağlı çünkü.

Retroların kıymetini bilelim, her retro yola devam etmek için yeni bir şanstır. Bu süreçte en iyi gelen, içinize çekilmek olur…İçinize saklanmak… İçinizi yıkamak… İçinizde aklanmak….Zamanın yapılan tüm kötülükleri unutturması temennisiyle.

WhatsApp: 0 534 563 72 72

Hürmetler

AYŞEN TOK