Deneme – Yanılma & Oğlak Burcu Ay Tutulması

Ölümsüz dizeler süzmek vergidir bana
Doğruyu söyleyen ses,ime herkesler hayran.
Bu eşsiz gücümle öğünmek zaman zaman
Satın alınır şey değil parayla pulla.
Her şeye dokundum: ateşe, kadınlara, elmalara;
Her şeyi duydum: kışı, ilkbaharı ve yazı;
Her şeyi buldum: hiçbir kapı duramadı karşımda.
Ama şu talih, belki de kör Salih onun adı.
Oyalanıyorum bakıp camekânlara
İşte eldivenler, işte çekler, işte mantarlar
Mutluluk hep altı sıfırlı sayıların ardında.
¨~
Charles Cros, Sonet

Bazen deneme süresi=yanılma süresine eş değerdir. Yavan bir mutluluk hali hakim hepimizin üzerinde. Yaşam kaygısı ve geleceğe dair güvensizlik yağmur halinde doldu hikayelerimize. 2017 yılına retro gezegen enerjileri ile başlamamızdır bunun sebebi ve tabii Satürn efendinin yeniden Akrep döşüne dönüşü, üstelik retro hali, üstelik aneratik seviyesi, üstelik ekliptik düzlem ile oluşturduğu kare görünüm yani 4-10 kuralı.

Yeryüzünü kıskandıran yıldızlar gecenin zifirisinde gülümsesin diye dualarımız bitmemekte. Yıldızıl Zodyak’ta 7 Ağustos 2017 tarihinde saat:21.15’de Sravana Nakshatra da Ya ödül! Ya ceza! Yükselen ve Ay konumu Yengeç-Koç-Terazi-Oğlak eksenleri bu yoğun enerji ile tanışıp 4 yıl kadar ciddi değişim-dönüşüm kulvarlarında yaşamlarnı yeniden şekillendirecekler. Olumsuz anlamda ise en yoğun etki Yükselen ve Ay konumu Aslan-Kova-İkizler eksen sahiplerinedir.

Sonuç ise Dasa evrelerinde gizli ve tabii transit gezegenlerin Vedha, Tara, Sav puanlarında.

Kucaklayıp kocaman bir ömrü ardımıza baktığımızda yinede içimizde ki o coşku yaramaz çocuğa ait. Hayat; bir gülüş, bir sorgu, bir yanılgı, bir pesediş, bir isyan, bir mahcubiyet çokçası. Mutluluk ise az olsa ruhu sevince boğmakta.

Sevişmelere doyamadığımız bu AY fazlarında yerin bin altına, akreplerin yuvalarınada saklansak yok çare! Nafile! Ağlamak; belkide aynalarda ki kırılmışlıklarla tanışmak. Ağlamak; sevilmeyi unutan kadının kalbine dokunabilmek. Peki ya ısrarla ağlatmak ve üzmek karşındakini; kaygıyı ve umutsuzluğu öğrendi çocuklar. İşte o çocuklar yani 2014-2015-2106 yılında yaşadıklarını unutmayan bu çocuklar hayattan 33 yıl sonra hesap soracaklar!

Şimdilerde çığlıklar, sesler tükendi. Öyle ”bittim, öldüm, nefes alamıyorum, benden bu kadar” falan deyip havluyu atmak yok! Bak bakalım oyunu oynadığınız sahnenin perdesi kapandı mı?

Jüpiter dokunsun 12 Eylül tarihine kadar yaşamlara zira o göğün dervişidir! Erenlerin sağı solu belli olmaz! Mutlak yaratıcının görünmeyen eli o gezegenin içinde saklıdır.  Ruhun bekâsı, ruhun üzerinde ki gözle görünmeyen örtü, ruhun bu dünyada ki görevlerine dair alınan dersler, verilen en büyük bedeller. İçimizde ki başka bir ben ya da sen! Ruh ile beyin arasında ki köprü ATMAKARAKA yani doğum anında ki en yüksek boylamlı gezegen AK.

Atmakaraka gezegene ait dünyevi dersler:

Güneş; başarı, şöhret, güç ego, alçak gönüllülük ve mütevazi davranışlar.

Ay; Duygular, mutluluk, sevgi, memnuniyet, tatminkarlık, mutsuzluk. Doğru ile yanlış arasında ki farkları algılayabilme.

Mars; Cinsel eğilimler, tutku, savaşma arzusu, zafer, macera, yenilgi, hırs, şiddet eğilimi.

Merkür;Entelektüel zekanın sergilenişi, gerçeklerle yüzleşmeyi öğrenme, yada yalana başvurmak.

Jüpiter;Çocuklar, maneviyat, dini ve ruhsal açılımlar, eş, her konuda fazla bilmişlik taslamak.

Venüs;Seks, ilişkiler, lüks, şehvet, gizli ilişkiler, ihanet, duygusal kontrolsüzlük.

Satürn; Aşırı disiplin, politika, acı gerçeklerle yüzleşmek, yalnızlık, inziva.

Rahu; Hırs, başarı, hayal kırıklıkları, korkular, kaygılar, dolandırılma, hayata dair ağır deneyimler.

Amaç ne peki? AK gezegeni iyileştirmek. Onun içinde Navamsa D9 haritasını incelemelisiniz. Ve Rasi haritasında ki gezegenin yerleştiği alanı, sav puanını, shadbala değerini…

Hayatı ticaret gibi düşünürsek ya da kaderi AK gezegen sayesinde bazen bakiyemiz bitebiliyor!

23 Temmuz Yengeç yeni ayı takribi 7 Ağustos Oğlak dolunayı. Zehirine vurulduğumun gökyüzü verdi mi dersini? Verdi en afilisinden! Derin bir sessizlikte aneratik derecede ki KETU-RAHU eşliğinde kürek çekiyoruz hep birlikte bilinmeyene. Gündüzden geceye uzanan arsız düşüncelerimiz bizi ne zaman yanıltacak? Hiçbir zaman zira o düşünceler gökkubbe ışık tutacak şimdi. Akı karadan, iyiyi kötüden, dostu düşmandan ayırma vakti.

Bu öyle bir derinlik ve öyle bir inziva hali ki dilerim herkes farkına varır yaşamında ki zayıf ve kopması gereken halkaların. Bazen huzurlu, bazen heyecanlı, hatırlanmak istenmeyecek kadar anı ile dolu geçip gidiyor işte hayat! Bir esirlik halinden kurtulma ihtiyacı, oysa olmazsa olmazların ile kalma hissiyatı esir alıveriyor tüm benliklerimizi. Bu durum normaldir uzun zamandır gökyüzünün en güçlü noktası AK gezegen konumunda ki Rahu ve simgelediği konularda saklı.

Parayı kazandığınız kadar harcayın 🙂 şerde ki hayrı bilir de insan peki ya ölümdekini? Kefenin cebi yok ki anasını satayım. Ne oldu gördük! Sırtını FETÖ’ya dayıyanların akibetini! Dünyada en kötü şey kaybetmek ve herşeyi. Neyi ama diye sormayın işte bu retroda kaybettik vesselam. (Satürn)

Aklımızı, duyularımızı, duygularımızı, dostlarımızı, sizi dinleyenleri, sizi okuyanları, eşinizi, sevgilinizi, sağlığınızı, kariyerinizi, değer verdiğiniz herşeyi işte!

Belki de…Vazgeçemediklerimizi bile…

Ben beni anlamadım, anlatamadım! Siz anlayabilirsiniz belki! İnsanın deliliği veya anormalliği hepsi içinizde ki gökyüzünde saklıdır.

KEL ÖLÜR SIRMA SAÇLI OLUR, KÖR ÖLÜR BADEM GÖZLÜ OLUR. Örnekler ile desteklenmesi muhtemel atasözlerimizden biridir….

“Kaç dil bildiğiniz değildir önemli olan, gönül dili bilmektir insanı değerli kılan.”

İkinci kitabıma neler yazdım bilseniz yazmak için mutlu olmayı beklemeye gerek yok ama tabii yazarken ruh haliniz yansıyor kaleminize. Ya hep karamsar ya hep mutlu. Orta yolu yok mu bu işin? Ne kadar göreceli oldu. Aslında her şey yaşamak için yaşam anlarında ne zaman gülerseniz işte o zaman mutlusunuz belki yazarken belki de arkadaşınızın hediye edeceği bir şarkıyı dinlerken. Hayatınızı güldüğünüz insanlara, ortamlara yönlendirdiğinizde mutlusunuz. Önce kendi değerinizi anladığınızda mutlusunuz. Başka yaşamları iyi analiz edebildiğinizde mutlusunuz. Kimsenin kalbini kırmadığınız da mutlusunuz. Heyecanlandığınız da, çok sevindiğiniz de, merhametli olduğunuzda mutlusunuz. Huzur ne peki? Tüm bunları hepsi ruh halinize yansıyorsa işte MUTLU ve HUZURLUSUNUZ!

Şimdi ben diyorum ki bu retro Satürn çok ince bir hatta ilerliyor tam 25 Ağustos’a kadar sürecek. Hatta Ağustos ayına damga vuracak zira Akrep döşünde kavganın, savaşın, adrenalinin baş komutanı Mars ile önümüzde ki ay kare bakış açısı oluşturacak. Yandı gülüm keten helva! Karamelize oldu vesselam! Retro haliyle kalsa keşke, retro hali bitince eline sopasını alacak.

Jüpiter son günlerinde Başak yatağında 4.evde geçmişte ki sırma saçlıları, badem gözlüleri yerinden uyandırıp sahneye çıkartıvermesin; İsrail, Suriye, Rusya, Yunanistan pusuda bekliyor daha neler neler… (Ayşen farkı!)

Rasi haritalarında Guru-Jüpiter yerleşimi ve Ketu’su güçlü olanlar ulaşır derin Vedic Astrology bilgilerine ve tabii bunların yerleşimlerinin değeri sizleri buluşturur Vedic Astrologlarla…Bilgiyi almak kadar hazmetmektir aslolan. Ya bilgiye ulaşmadan sonrası o bilgiyle mezara girmek! Kadersel planda vakit geldiğinde sahip olduğunuz yeteneğin kutusu açılır ve size biçilen rolü oynamaya başlarsınız. Ben sizlerin kaderini değiştiremem lakin en iyi şekilde yorumlarım! Satürn hakkında retro seyri ile ilgili sorularınız bitmiyor. Uzun zamandır retro seyirde olan gezegen için bitmediğine inandığımız daha öncede yaşamışız gibi hissettiğimiz, tesadüf şeklinde sıralanan olaylar kaderlerimiz de yeniden zuhur etmeye ve yaşamlarımıza imza atmak istiyor demektir anlamı. Yaşayacaklarımız yazgımızda yer alanlar, bu süreçte karşımıza çıkan kişilerse kendi bilincimizle yaşamlarımıza çektiklerimiz, empati ya da antipati, şu an mı önemli? Geçmiş mi? Gelecek mi?

Eksenlere bakacak olursak!

Ay ve Lagna; Akrep-Boğa-Aslan-Kova-Koç sınav başlıyor.

Ay ve Lagna; Başak-Oğlak-İkizler fırsatları değerlendirme.

Ay ve Lagna; Yengeç 🙂 Aşk için ölmeli aşk o zaman AŞK!

Ay ve Lagna; Yay 🙁 bilinçaltına baskı, uykusuz geceler, korkular, kaygılar.

Ay ve Lagna; Balık 🙁 Şansa blokaj.

Bu süreçte yani tam anlamıyla 26 Ekim 2017 tarihine kadar dünyadan alacağınız keyif bir başkasınınki ile çok farklı olacak. Hayatın rengi değişecek. Dilerim Dasalarınız ve Vedhalarınız sizden yana çalışır. Eskisi olmayanın yenisi olmazmış. Kimse sütün içinde ki ak kaşık değil, ya da 10 yaşında ergenliğe geçmemiş çocuk saflığında hiç değil. Evet bu namı değer tabloda ki gökyüzü bir çok bitişi tetikleyeceği gibi yeni başlangıçlara da start verecektir. Ah ki o tutulmalar yılın son tutulmaları, Oğlak zirvesi ve Aslan sahnesi.

Kim istemez Leyla ile Mecnun olmayı belki de Yusuf ile Züleyha. Sonuç nedir bu dönem başlayan ilişkilerin vadesi nedir bunu ancak Rasi haritalarınız da yaşadığınız transitler ve Dasa süreçleri belirleyecektir. Hepimizin aştığı dağlar, sahip olduğumuz tecrübe ile orantılı yaşadıklarımız, yaşanmışlıklarımızın boyutudur tüm kelamlarımız.

İlişkinin can suyu; nezakettir, sabırdır, fedakarlıktır, canını yakanın canı elbette yanacaktır.

Satürn retrosu ve düz seyri 26 Ekim tarihine kadar hayatımızın tam orta yerine b….. sıçacak. Aha bu sizin anlayacağınız türden yorum. Bir düğüne gitmek gibi benim için AY evreleri. En şık giysilerimi giyip, kavalyemi (AY, duygular ve kalemim) koluma takıp sizlerin önünde arz-ı endam ettiğim zamanlar! AŞK benim için gökyüzü!

Göğsünün merhametine sığındığım YENGEÇ! İçimizde biriktirdiklerimiz, öfkemiz, sevgimiz, özlemlerimiz tetiklenir bazı zamanlarda. O duyguların ve o farkındalıkların digbala olduğu süreçlerdir dolunay ve yeni ay fazları. İlişkiler de ve dünyevi değerlere verdiğimiz anlamlar ve karşılığında göremediğimiz değerler, görmek istediğimiz değerler, elimizden sabun gibi kayıp gidenler, verdiğimiz neticede alamadığımız tüm karşılıklar, gidenler, kalanlar, gönül toprağına gömdüklerimiz, zihnimizin uzuvları can bulurken, tüm dertler mabetlerinden hortlar gelir, gelecektir tabii AY fazları anında gündem konuları evren ile bireyler arasında göbek bağı kuracaktır.

Bu evrede sevgiye susayacağız. Doyumsuzluk hat safhada olacaktır. Sevgi ne idi, AŞK ne idi? Dilden ”seni seviyorumlar” değil, onu çocuklar söylüyor birbirine, 😀 seven sevdiğine değer verir, değer gösterir, güven verir, bunu somut olarak görme arzumuz da pik yapacaktır. Kısacası kafaları yemeye hazır olun. Sevgiye bu kadar açken her YENGEÇ-OĞLAK fazında! Her ay gökkubbe de oluşan faz farklı sınar hem beynimizi, hem kalbimizi.

Unutulur mazi ”miş’li” geçmiş zamanları çok severim. Her ay sadece iki sefer yaşanan bu görsel şölen anında bir yanınızı hep eksik hissedersiniz. Dertler şimdilerde bazı doğum yılları ve bazı Yükselen ile Ay konumları için o kadar can sıkıcı ki!

AKREP-BOĞA-KOVA-ASLAN-KOÇ-YENGEÇ bireylerinin hissiyatı; Öylesine içimdesin ki kalbi dışarıda unutulmuş bir vücutsun artık! durumudur. Ha bu iyidir, dibi görmek, yorulmalıyız belki, yormalıyız da, şöyle bir asfalta yapışmalıyız, her konu da dibi bulup, yüzeye çıkmalıyız sonra ki hissiyat ise şudur! ”Duvarlarım yosun tuttu, duvarlarım kaygan, duvarlarımı yükselttim sen ve senin gibiler aşamasın diye. Renklerim değişti bu yıl, Güneş artık içime doğmuyor! Dokunduğum her sana benzeyen değerde pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor ruhuma!” Neler yazdım diye bakarken bu yazdıklarımın sadece kalbinize hitap ettiğini unutmayın emi!

”Allah’ı güldürmek istiyorsanız plan yapın.” Musevi sözü Tevrat’dan alıntıdır ne güzel, ne anlamlı bir sözdür.

Dolunay ya da yeni ay kişisel gezegenlerinizden hangisine denk geliyorsa içereceği konular deformasyona uğrayacaktır. Bunu kabul edin o zaman mevcut duruma daha kolay alışacaksınız. Bakınız örnek ben; Satürn-Satürn karşıtlığı yaşarken 1.ev ve 7.ev alanımda ki Oğlak-Yengeç fazı beni açık açık düşmanlarımla tanıştırdı. Ay konumum Balık bu noktadan bakarsak 5.ev ve 11.ev alanları hakkımda yalan, yanlış spekulasyon oluşmasına ve bu mevzuların sosyal medyada yer almasına sebebiyet verdi! Sınav dedik! Derinden bir Hû çektik bile! Kendine faydası olmayan, sizlere yaralarını göstermeyen, kendini bir halt sananların sözleri ve kelamları ne kadar inandırıcıdır? Torpil yok ki! Gezegenler hepimizi hizaya çekmek adına var olmuş Allah’ın melekeleri…

Tutulmalar sayesinde ve Eylül ayında eksen değiştirecek olan KETU-RAHU sayesinde neler gelecek bu garip başa? Rüzgarın estiği yöne doğru savrulmak zarar verir. Bazen rüzgar öyle bir eser ki o esiş anını arkasına alanlar rüzgarın kendilerine edeceği refakat ile diğerlerinin de boynunu bükük bırakmamak adına savrulmazlar savururlar. Zira vakit savrulmak vakti!

Ay ve Lagna Akrep; Sadesatiniz bitti benim gözümde bitti az kaldı yılın sonlarında bu hissiyat esir alacak zihinleri lakin aldanacaksınız çünkü 2017 bitmeli. Satürn ileri harekete başladığında Jüpiter Terazi geçişiyle daha bir huzura ereceksiniz. Gökkubbe altında yaşadığımız sürece Satürn ile yeniden karşılaşma ihtimaliniz var bir köşe başında, Dünyanın ve insanların haline bakıp tefekkür edip, hastanelik olmadan aklınız başınıza geldiyse sizden bahtiyarı yoktur inanın.

Lüzumundan fazla beyaz olmakta zulümdü zira iyi değildi bu alemde kiri en belli edende beyazdı.

Sadi Şirazi

Feleğin 4. oluşumu YENGEÇ noktası. Yengeç-Oğlak ekseninin ikili ilişkilerinde dolmayan ciddi bir boşluğu oluştu. Aşk’a susamak, çocuklardan yana hüsrana uğramak, sorumlulukların artışı, gözleri kör olurcasına bu sefer evrenle büyük oynamak. 2017 yılı bitiminde Satürn ayrılsın Akrep’ten ne varsa ümitler, umutlar ”ol emri gökyüzünden” müjdeniz ise benden! ”Gel gör ki neler gelir şu garip başa” vedahi gelmedi mi? 😀 😀 😀

Bir kere O BÜYÜK JÜPİTER her evde şenlik oluşturmuyor. 2-5-7-9-11 gerisi hüsran, hüsranın en janjanlısı şeytanla tokalaşma. Hani Jüpiter’e ümit bağlayanlara olsun bu açıklamamız da. Başak seyri alemlere blokajdı. Satürn dayanmış kapıya dağ misali. 🙁 Kâinat ve insan gidişatına ilişkin olarak Vediğe göre Oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma enerjisi oldukça yüksek. Kul rağbet ederse Hakk lütf eyler felsefesi. Bir çok AY ve Lagna AKREP-BOĞA-KOVA-ASLAN eksenleri için mevcut düzen bozulup yerine yenisi gelecektir. Yeni ay enerjileri bitiş temalıdır. Dolunayların ise enerjiyi aktive etmektir tüm doğrultusu. Arzularımız ile ümitsizliğimiz paralel doğrultuda ilerleyecektir. Rüya sona erecek ve yıldızlar görevlerini ifa edecekler ki deva insin yeryüzüne. Mihrabın sorgusundan sual olunmaz! ”Olduğu kadar, olmadığı kader” İlişkilerde huzursuzluk, gerginlik bitişe yönelik ilerleyebilir. insanın yazdığı kelamı anlamayan, anladığını yanlış aktaran, iyi niyetten uzak, kötülük yaparak beslenen insanlar ellerine aldıkları cevizin hepsini kabuk sanar!

AY ve LAGNA YAY-İKİZLER Ekseni: AY Tutulması İKİZLER burcuna göre 8.Ev, Yay konumuna göre ise 2.Evde gerçekleşiyor. Bu durumda İkizler gizliden gizliye izlediğin, çizdiğin, zihninin derinlerine gömdüğün her ne ise çıkıvericek su yüzüne zira 8.ev sırların çözüldüğü mistik bir alandır. Çok dikkatli olmalısınız ortaya çıkacak bu sırlar neticesinde BİTİŞ temalı olgular birden gündemlerinizi değiştirebilir. 8.Ev su burcu ile bağımlıdır ve bu nedenle kendini anlama (moksha) veya ebedi özgürlük evidir. Hayat, Yaşam uzunluğu, Ölüm, Vasiyetnameler ve miraslar, Sigorta kazançları, Ortak paralar, Ortaktan (nafaka dahil) gelecek paralar, Kazalar, Uzun süren hastalıklar, Kronik rahatsızlıklar, İtibar kaybı, talihsizlikler, Sezgi, Ökült bilimler, Gizli güçler,  Cinsel güç, Cinsel hastalıklar dikkat edilmesi gereken ve gündem oluşturacak konular arasındadır. 2.Ev ise kendi potansiyel yeteneğiniz ile kazandığınız Dünyevi varlık, para, Aile, Aile mutluluğu, bilgi, konuşma yeteneği, Eğitim konularının söylenmesi gereken sözlerin ve yalanın yada doğru sözün şeklini tarif eder. Sizin için de sırlar söz konusu olacaktır. Alkol tüketimi için özel dikkat diyorum. Kimseyle özel konularınızı paylaşmayın lütfen.

AY ve LAGNA YENGEÇ-OĞLAK Ekseni: AY Tutulması Yengeç burcuna göre 7.Ev, Oğlak burcu yerleşimine göre 1.Ev öncelikle BEN dediğiniz, egonuzun, libidonuzun, sağlığınızın, görselinizin, romantizm ve tutkularınızın, derinlemesine ruhunuzca sorgu yapacağını belirtmeliyim. Buna karşılık ise Yengeç’e düşen; Evlilik yaşamınız, Eşiniz ile kuracağınız diyaloğunuz, Seks tutkunuz ve şehvetiniz, Her çeşit ortaklı konular ve varsa ortaklarınız, Mahkemesi olanlar içinse nihai kararların gündem oluşturacağının altını çizelim. Radikal kararlar alabilirsiniz.

AY ve LAGNA ASLAN-KOVA Ekseni: AY Tutulması Aslan burcuna göre 6.Ev,  Kova burcuna göre ise 12.Ev şimdi iki zararlı nokta her ne kadar Jüpiter ve Venüs gibi doğal faydalıların yerleşimleri bu noktalara temas etmese de Akrep dürtüselliği ön planda. Öncelikle Boğa; Düşmanlar, rakipler, kıskanç insanlar, hastalıklar, ile uğraşabilirsiniz bir de dayınız yada kuzenleriniz varsa şayet canınızı sıkabilirler. Yediklerinize dikkat edin. Mevcut konumunuzda iş değişikliği yada çalıştığınız ortamda ki çevreniz ile ilgili değişiklikler söz konusu olacaktır. Sağlık önemlidir bu evde. Kova 12.Eve göre; Masraflar ve harcamalar canınızı sıkabilir. Yatak zevkleri, cinsel fanteziler biraz sınanacağınız nokta, uyku sorunu da yaşayabilirsiniz. Gizli Düşmanlarınız açıkça kendilerini ifşa edecekler sonra bana demedin demeyin 🙂 Tüm bu sıkıntılar mahiyetinde maneviyat arayışına yönelebilirsiniz.

AY ve LAGNA BALIK-BAŞAK Ekseni: AY Tutulması Başak konumuna göre 5.Ev,  Balık konumuna göre 11.Ev. Balık ekseni için çocuklar adına üzüntü, zekanızın kıvraklığının önem kazanması, geçmiş anılarınızı sürekli hatırlamanız, spekülasyon yaratabilecek durumlar, romantizm ve aşk adına bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu. Yay’lar  ise arzu evinde ki Tutulma;  Arzular, hedefler, başarma tutkusu, büyük amaçlar, istekler, karşınıza çıkacak fırsatlar, arkadaşlar,  varsa büyük kardeşler, kazançlar, mevcut varlığınızı koruma, ile alakalı konuları gündeminize taşıyacaktır. Büyük bir sevinç yada büyük bir hayal kırıklığı söz konusu olacaktır.

AY ve LAGNA TERAZİ-KOÇ Ekseni: AY Tutulması Terazi konumuna göre 4.Ev; Anne, annenizin sağlığı, anneye duyulacak özlem, kalp (duygular ve tutkular) 🙁 mutluluk, arazi, sabit değerler, gayrimenkuller ve araçlarınız adına üzülebilirsiniz. Vesile ile annenizin ya da kendiniz için KALP kontrollerinizi yaptırmanız gerek diye belirteyim. Koç ekseni ile 10.ev ile kariyerini merak edecek bir kaygı söz konusu, üst düzey yöneticiler tavırlarınızı yanlış algılayabilir dikkatli olmanızda yarar var. Toplum önünde şahsınıza yönelik sizi üzecek gelişmeler yaşayacaksınız. İş değişikliği de söz konusu olabilir.

AY ve LAGNA AKREP-BOĞA Ekseni: Ay Tutulması  Akrep yerleşimi için 3.Ev; Varsa kardeşleriniz, cesaretiniz, serüven yaşama arzunuz, kişisel gayretiniz, yaşam enerjiniz, sezgisel mekanizmanız, motivasyonunuz, arzu ve istekleriniz yakın çevreniz ile kuracağınız iletişim konularında üzüntü verici olabilir. Yanlış anlaşılma ihtimali ile oluşabilecek kırgınlıklar. Sağlık adına göğüs kontrollerinizi ihmal etmeyin derim. Boğa eksenine göre; 9.Ev konuları kapsamında şansınız bir süreliğine izine ayrılmak ister gibi hissettim yazarken babanız varsa şayet sağlığı adına ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun yolculuklara dikkat edin lütfen ve hukuksal konulara. Yüksek Eğitim sürecinde olan Ay Boğa ve Akrep bireyleri ise kendilerini oldukça bunalmış ve yorulmuş hissedebilirler.

İltica kuşlar gibi mahcubiyetler! Kir olmuş yapışmış ellere, sürülmüş yüzlere, karartmış kalpleri….

Sevgiler

AYŞEN TOK