İkinci Şans & Aslan Burcu Güneş Tutulması

“İkinci bir Mihriban daha olur mu?” olmaz yavrum, bir kişiye yıldırım iki defa düşmez..!

Abdurrahim Karakoç

Güneş tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Tutulmanın olması için Ay’ın yeni ay evresinde olması ve Dünya’ya göre Güneş ile kavuşum halinde olması, yani yörünge düzleminin Dünya’nın Güneş çevresindeki yörünge düzlemi ile çakışması gerekir. Bir yıl içinde Ay, Dünya çevresinde yaklaşık on iki kez dönmesine karşın, Ay’ın yörünge düzlemi ile Dünya’nın yörünge düzlemi arasında beş derece kadar bir açı olması sonucu, Ay her defasında Güneş’in tam önünden geçmez ve dolayısıyla bu çakışma seyrek olarak oluşur. Bu yüzden, yılda iki ile beş arasında güneş tutulması gözlemlenir. Bunlardan en çok ikisi tam tutulma olabilir. Güneş tutulması Dünya üzerinde hep bir lokasyon üzerinde gerçekleşmez. Farklı meridyenler yıl içerisinde ki tutulmalara şahitlik ederler.

21 AĞUSTOS 2017 ASLAN BURCUNDA Saat: 21:25 Magha Nakshatrada 2.padada yılın son Güneş Tutulması. Pada yöneticisi Ketu, 2.pada diliminin yöneticisi Venüs’tür. Meal edelim efendim; Ateşle dans ediyor gökyüzü. Sağlık adına bu süreçte, diş rahatsızlıkları, kansızlık, ağız ve diş etlerinde yaralar, karın bölgesinde yoğun ağrı ve şeker hastalıklarında artış gözlemlenecektir.

Neden mi?

Aslan burcunda yerleşen Retro Merkür, Güneş ve Ay ile Rahu’nun ve Kova burcunda ki Ketu’nun görünümü ve diğer tüm gökyüzü argümanlarının Aslan-Kova eksenine sıkışan enerjinin 4 yıllık periyota yayılacağını bilmelisiniz. Tutulma anında Lagna Balık burcu, yöneticisi Jüpiter Başak burcunda Lagnayı desteklemektedir. Venüs ve Mars Yengeç burcunda 5.ev alanındadır. 6.ev olan Aslan burcu ise hem tutulmaya ev sahipliği yapacak hemde geçmiş ve gelecek adına şekillenecek kaderin başrolünü üstlenecektir. 9.ev Akrep burcunda ki, Retro Satürn ise var gücü ile tehlikeli sularda ki yüzüşüne devam etmektedir.  12.evde ki Ketu ise ‘’eyvallah’’ kelimesini bir daha dilimize dolayacak tek enerjidir. Gizem, gizli işler, manevi boyut önem arz edecek. Bu bir yıllık zaman diliminde gezegeni 1.5.7.9.11.ev seyrinde ağırlayanlar (Başak, Boğa, Balık, Oğlak, Akrep) karşı cinsle kolay ilişki kurdu ve yine çekicilik adına hem sosyal ilişkilerinizde hem de sevdiklerinizle ego çatışmasında üstün taraf oldular. Bu süreç 12 Eylül’e kadar devam edecek. Venüs tutulma anında 5.evde Mars ile temas halinde. Yine de mevzu gönül ve ilişkiler olduğunda biraz baskıcı ve agresif olabilirsiniz. Sanat çalışmalarımız, hiperaktifliğimiz, seks gücümüz bunları yatıştırmanın başka bir yolu yok…! Herşey enerjiler kapsamında. Tamamen cinselliği ve şiddeti dile getiren bir kavuşumdur Venüs ve Mars etkileşimi. Retro Satürn ise Akrep burcundan tutulmaya kare görünüm verirken, natal gezegenler ile kavuşum neticesinde hepimizin haritalarında bir yerlerimize dokundu. Gezegenler sayesinde, Ay Düğümleri etkisinde ilahi aşk ile beşeri aşk sınava tabii şimdi. Seks bakımından doyumsuzluk verebilir. Derin bir sevgi anlayışı oluşabilir, tensellikten ziyade direkt sonuç isteyebilirsiniz. Sevginin ruhsal yani ağırlıkta değil ateşli yanı değer kazanır. Mars’ın ve Venüs’ün bulundukları konumların içerdiği konular yasam felsefenizi arttırırken enerjiniz emin olun tükenmeyecek. 2017 yılı karmanın yılıydı. Satürn önce gitti, sonra geri geldi.  Yaşamlarımız arap saçına döndü. Onun haricinde ise tutulmalar etkilerini 3 ay evvelinden hissettirmeye başlar. Temmuz ayında ki tüm makalelerimde hemen hemen değindim yılın son tutulmasına. Aslan sahnesi bu tutulma ile geçen yıldan bu yana yaşadığımız olaylarda artık final istemekte. Düşünün şimdi benim kıymetli okurum? Neresi yaranız? Pansuman yaptınız mı? Kabuk tuttu mu? Tutulma anında gökyüzünde en yüksek boylam dereceli gezegen ATMAKARAKA Rahu. Aldatılma, aldanma hissiyatı ile karşınıza insan görünümlü şeytanları çıkartabilir.

”Mum ateşe gönül vermiş, ateş onu eritip, tüketse de razıymış; çünkü çok seviyormuş… Bu sevdaya hayatını adayan mum’un isetek korkusu, eridiğinde ateşin sönmesiymiş…!

Mum, içindeki can ipliğini yakmaya başlar. Gözlerinden yaşlar akar ve vücudu erir. O eridikçe gözlerinden akan yaşlar ayaklarının altında denizler oluşturur. Veee bir müddet sonra, can ipliği yanmaktan, vücudu erimekten bitap halde, kendi gözyaşlarında boğulur. Aşk, ikisini de mahveder. Var mıdır ötesi artık…?”

Birlikte yanıp, birlikte sönmek…VENÜS Yengeç burcunda. Uzunca bir süre burada konaklayacak ona Mars ateşi ile destek veriyor. Venüs ile Mars yan yana gelirse AŞK tutuşur bu öyle bir tutuşma olur ki kıskançlık ayyuka çıkabilir. Venüs ve Mars’ın bu kombinasyonu Yengeç-Oğlak eksenini yakar!

El çek tabip el çek yaram derinde…..
Yanlış bir kalbe misafir olduysanız şayet evren sizlerin oturmasına değil hemen kalkmasına müsaade eder. Bu zamanları retro süreçlerinde ve tutulmalarda deneyimleriz  yanlış misafirler ve yanlış koltuklar. Aslan Güneş tutulması kimlerin gönül misafirlerini değiştirecek?
Ay ve Lagna; Terazi-Kova-Aslan-Koç.

21 Ağustos Güneş Tutulması 7 Eylül Kova Dolunayı zaman aralığı için ayrı ayrı makaleler yazıyorum sizlere bunu ara sıcak kabul ediniz  Ekliptik düzlemin devrede olduğu 2107 yılı dertlerimizi körükleyen ya da okşayan, göğün göğsünde ki ateşi gizleyerek, düşüncelerimizi eritircesine, aşka yürümeyi ya da aşk yolunda heba olmayı, yargılı, sancılı, sıkıntılı süreçlerin habercisi. Böyle zamanlarda Ay’ı seyretmenin verdiği huzuru hiç bir şeye değişmem. Özellikle deniz kenarında suları okşayan yakamoz beni derinlere götürür. Geçmiş fısıltısını yansıtmaya başlayacak yüzümüze. Ilık ılık esen meltemler gibi bir çoğumuzun gönül köşkü yangın içerisinde sustukça kanıyor.

Karanlıklara gömülü bir çok özlem, sırları açık olmuş hayatların, yılgın gölgelerinde kendi düşleriyle sevişirken, o fakir duygular ve düşünceler can bulur böyle Dolunaylarda. Dört duvar gelir üzerinize de bir şey yapamazsınız. Hayatın celseleri bitmez. Bir şarkı düşer dile, bir yıldız kayar, serçeler gibi kanat çırpar umutsuz yürekler, hazin ve hüzün kadar mutlulukla buluşacak bazılarımız. Gurur düşmez, kaktüse benzer hayat yine de gurur düşmez. 2017 yılının sonunda görüşelim bazılarınızla; o direnişlerinizden eser kalmayacak zira. Açın bakalım tüm belleklerinizi yaralarınızı hayat sarabilecek mi?

Gönül hanenizin; en ücra köşelerinde bekleyen tüm niyetlerinizin kabul olması dileklerimle.

Duygularımız harekete geçiyor…Ola la la la…demek isterken aman Allah’ım hooop Merkür retrosu Aslan burcunda devam edecek. 20 gün kadar sürecek olan Retro adına geçmiş ve geçmek bilmeyen konular için birkez daha hodri meydan! Bir evvel ki retro sürecini hatırlayın yani 4 ay evvelini. Konuşup vizyonlarınıza taşıyamadığınız konuları yeniden ele almak için olumlu bir zaman. Retro etkisi ilişkiler bazında en fazla Aslan-Kova-Koç-Terazi bireylerini etkisi altına alacaktır. Göğsümün en ırak köşesini mesken tutmuş sevgili!! Yağmur bulutları, köpürmüş öfkemi dağıtmadan, keder; ömrümü anlamsızca yargılamadan, ne zaman kulağıma sokulsa bir nefes, aşık olurum seni unuturcasına….Göğün burçlarında dalgalanır şimdilerde tutkularım. Nefesim ateşli, gözlerim buğulu, aşkım ise ölümsüz diye düşünürken, coşkumun ölçüsüzlüğü, kaybederken sevmek, hissiyatımı bitirdi artık…! ”Gün gelir yeni yeni sevdaların tohumları atılır toprağa” demiştim sana…Kuş gönül kafesinde bile olsa uçacaktır. İletişim baş vekili olan muzur gezegen dokunuversin gönül telinizin en ücra tellerine. Her şeyimi anlatacağım birisini ararken, olur ya dertleşmek şart olur bazen zira insan alır insanın zehirini. Kendimi kendimle konuşurken buldum ve anladım ki; insanın en iyi dinleyicisi yine kendisi. Sırlarımızı sakın vermeyelim kimseciklere.

ASLAN-KOÇ-YAY-KOVA yangın var….! Eksende ki kaymadan dolayı esasında 4 kutup aktif oldu. Uzun zamandır Yeni Ay fazlarını Dolunay fazı gibi yaşıyoruz. O yüzden sizlere yazdığım ve Dasa periyotları ile etki altına girecek konu başlıklarının hepsini itina ile okumanız gerekli. İki Aşık’tır onlar….Ay ve Güneş…Etkilerini Kuran-ı Kerim’de belirtilen ayetlerle de tasvir etmiş yüce Yaratan. Ebedi bir kavuşmanın iki yalnızlık yolcusu. Kapsadıkları konular dahilinde yaşamlarımızda yüksek voltajlı aydınlanmaya vesile olan etkilere sahipler. Ölüm ve SONRASI gibi kadersel bir bütün. Bir aynada iki yüz. Karanlıklar içinde bir çift göz. ŞEYTAN VE MELEK kavuşamayan, iki ruh.  Bir gözdeki iki gözyaşı. Buğulu pencerelerde iki yağmur tanesi belki özlemin tarifi, bir kavuşmanın hemen ardından yitirilendir her biri, hiç biri sonsuz aşkı yaşayamamış çünkü…Siz siz olun sevgililer, aşıklar sakın ola tutulma zamanlarında ve retrolarda ayrılma kararı almayın, sonrası pişmanlığı ekmeğin üzerine nutella niyetine sürseniz de nafile!

Ahh Aşk! Ahh o kutsal duygu, ahh o sevgi seli geceler ve bitmeyen sessizliğimiz. Bir masal Aşık’ları onlar AY ve GÜNEŞ tıpkı düşlerdeki gibi tıpkı düşlediğimiz gibi tıpkı düşlenenler gibi tıpkı SEN ve BEN gibi. Ahh döktüğüm hüzün gözyaşları ile GÜLDÜĞÜM MUTLU ANLAR; yorgun ve yaralı. Kırık ve sonsuz umutla yolunu beklediğim sevgili!!!!! Hazır mısınız? Bu duygu tamamlanması vuslata erecek GÜNEŞ ve AY’ın hikayesinde sizde kendi masalınızın kahramanı olmaya? En büyük mutluluk ÖZVERİ!!

Vedic Astrology yorumları sert algılanabilir fakat doğruluk payesi zaman ile orantılıdır. 4 yıl kadar yaşamlarımıza Aslan noktasını tetikleyecek olan bu görsel şölen eşliğinde Ay ve Güneş’e görünüm veren Ay Düğümleri oyunun başrollerini üstlendiyse bu tablodan hayır beklemek ‘’Bal demekle, ağız tatlanmaz’’ misalidir. Herkes gardını alsın arkadaşlar! Bizleri bireysel anlamda oldukça zor süreçler bekliyor.

Yorumlarınızı lütfen Hint astrolojisine göre Yükselen (Lagna), Ay konumu ve Güneş konumunuza göre okuyunuz!

GÜNEŞ TUTULMASI 1.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ ASLAN

Kişiliğiniz ve görselliğinizle ilgili değişiklik yapabilir, ilişkiler adına geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kendimizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Güneş tutulması sizi genel sağlık durumunuzu, davranışlarınızı, motivasyonunuzu ve konsantre durumunuzu, duyarlılığınızı, etkileyecektir. İçine düşeceğiniz hassasiyet ile ilişkilerinizde sevgilinizden, eşinizden, annenizden, ailenizden daha fazla ilgi bekleyebilir, karşılığını bulamadığınız diyaloglarda ilişkinizi sonlandırma kararı alabilirsiniz. Tutulma etkisiyle yeni başlayan bir ilişkinin şansı yoktur ve yol ayrımı kaçınılmaz sondur. Ketu ve Rahu bu ekseni 2016 ve 2017 yılında oldukça zorladı. Kova ve Aslan bireyleri ilişkiler adına ciddi ayrılıklar ve anlaşmazlıklarla mücadele haline girdiler. İlişkiler ekseninde değişiklikler oldu. Kalplerinde yeni yeni siluetlere yer verdiler. Ve bu tutulma 2.5 yıl içerisinde bu etkileri barındıracak ve tetikleyecek demektir. Tutulma etkisiyle yoğun baş ağrısı ve tansiyon etkisi oluşabilir. Egonuz, libidonuz ve öz güveniniz pik yapacaktır. Yeteneklerinizi su yüzüne çıkartma vakti yetemediğiniz nokta da ise başkalarından yardım isteme hakkı bu tutulmanın sırrı kademi. Tutulma etkisiyle ani kararlar almayın faydanıza olacaktır. İlişkiler adına hayatınıza yeni birisi dahil olabilir yada mevcut birisi aniden çıkabilir. ‘’Seni özlemek, benli yerlerde, her şiir de ve her şarkı da şair kesilmek istemeden.’’ Sonra birden dil çözülüyor, susturamıyorum anlatıyor şikayet vari..Bunu bilsemde sizler susun emi!

GÜNEŞ TUTULMASI 2.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ YENGEÇ

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir, yeni durumlar ortaya çıkabilir. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız, finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz.Maddi gelirler, para kazanma, sahip olduğumuz değerler, banka hesapları ve size ait sırlarınız. İlişkiler adına kaybetmek istemediğiniz kişiler varsa şayet mümkün olduğunca iletişimde bulunmanız sizin lehinize olacaktır. Dusthana eksen kabul edilmeli 2.ev alanı sizleri iyi bir mücadele bekliyor. ‘’Ben savaşmaktan yılmam’’ diyorsanız arena sizlerin. Şimdiii biraz düşünelim hiç sevmediğim bir ev benim 2.ev bende olumsuz çalışıyor bu eve denk gelen Dolunay ve Yeni AY evreleri. Maddi anlamda kendinizi başkaları ile kıyaslamanız olasılıklar arasında tabii fakat orada seyir eden Rahu ile 2016-2017 sürecinde doyumsuzluğu hat safhaya taşıdı. 8.evinizde ki Ketu o kadar ekstra masraf açtı ki başınıza. Söylemleriniz bir de sırlarınız dikkatli olmanızda fayda var. Sabırlı davranırsanız şayet yararı sizlerin lehine olacaktır. Sezgilerinizin artışındaki bu sürecin kıymetini bilin ve o içinizde ki sesi mutlaka dinleyin!  ”Cennet ya da cehennem 🙂 nasıl olsa gözlerimdesin benimle her yerdesin.” Bazen bazı değerlerin yokluğunu hiçbir dilde anlatmaya hiçbir kelam yeterli değildir. Koskoca galaksi de sadece bir zerre olduğumu, bencil olanların merhametten yoksun olduğunu anladım. Zoraki ilişkiler insanı olmuyoruz artık.

GÜNEŞ TUTULMASI 3.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ İKİZLER

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı olumsuzluklar, huzursuz edici diyaloglar, koşullar neticesinde dargınlıklar, ayrılıklar, yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde eğitimle ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir, komşu ve kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişebilir. Yeni eğitim olanağı, sizleri cesaretlendirecektir. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Tutulma anında iletişim alanınız doğrudan etkileneceği için yazılı ve sözlü ifadelerde fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. 3.evinizde aklıma ilk gelen cesaretinizin pik yapacağı oldu. Çevrenizde ciddi anlamda değişiklik olabilir. Arkadaşlarınız, komşularınız bu değişime dair. Daha önce ki deneyimlerimden yola çıkarak diyebilirim ki yeni arkadaşlar edineceksiniz eskilerinden ayrılacaksınız. Olayların ardında yatan etkenleri fark edeceksiniz birde geleceğe yönelik adımlar atabilmek için. ”Ey Sevgili! Gece rüya da buluşsak ve orada kalsak, çay içsek birlikte sonra hiç uyanmasak.” İnsan bazen  yaşamı tanımaya çalışırken bir yandan bir farkediyor  ki en gereksiz buldukları hemen yakınındakiler. İşte o yakınlarınızı değiştirme vaktiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 4.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BOĞA

Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Ciddi anlamda kalp kırgınlıkları ve hatıralar kadar uykuda önem arz edeceğe benziyor. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Bu tutulma eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar yükselebilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Ya da yeni bir yerleşim alanında yeni bir garimenkul edinebilirisiniz. 4.evinizden Rahu geçerken; evinizi değiştirebilirsiniz, belki de arabanızı. Kalbinizin orta yerinde oturan bir mutluluk var. Hayattan zevk almanızın karşıt konumda ki Satürn sayesinde olacağını unutmayın.  Gayrimenkulleriniz için tadilat gündeme gelebilir. Alım-satım ve lütfen anne sağlığı bu sizi üzecek nitelikte gözüküyor. ”Bu öylesine derin bir özlem ki koca şehri yerinden oynatasım var…” Yalandan yere gülmeli bazen insan. Gülmeli ki hayatın sizleri yendiğini kimse anlamasın.

GÜNEŞ TUTULMASI 5.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ KOÇ

Tutulmalar geniş zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız bu tutulma o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Ya da mevcut ilişkinizi allak bullak eder ve sonuç ayrılıkla ödüllendirilir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyorsanız ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Bu süreçte geçmişte bitiremediğiniz bir ilişkinizle gel-git yaşamanız tutulmanın etkisidir. Adı konmamış ilişkilerin final sahnesini oynayabilirsiniz. Tutulma 5.evinizde 🙂 Aşk, çocuklar, eğlence ve spekulasyon içerikli tüm konularda şayet dengede kalabilirseniz sağlıklı kararlar alabileceğinize eminim. Tutulma derecesine 1.5.7.ev etkilerine Ay Düğümlerinden Rahu’nun Aslan geçisişi ile hayatınıza ilişkiler adına 3.bir şahsı fakat hiç tanımadığınız yabancı birini dahil olabilir. Yalnız ve ilişkisi olmayanlar için kesinlikle ufukta yeni bir AŞK var. ”Yıldızlar, AY, Güneş bana; ben ise sana sırılsıklam, sitem etmeden ve her şey kısmet diyerek. Hû” Yalnızlıkta gölgesinde dinlendiğiniz ağaç kurur bazen. Ağaçta siz olursunuz, yalnızlıkta, gölgede zira bilmelisiniz ki koyunda sizsiniz bacakta! Güçlü ol derdim hep kendime. Bu güne kadar ne yaparsan yap güç objesi duruşun ifadesi. O sebeple sert görünen hallerimle içimde neler sakladığımı bilen tek kişi var o da Yaratıcı.

GÜNEŞ TUTULMASI 6.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BALIK

Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık, kaza olasılıkları artar, yaşantınızda özellikle iş alanında değişiklik yapabiliriz. 6.evde Dusthana evlerden biridir. İş arkadaşlarınızın çirkin ve düşmanca yüzünü görebilirsiniz. (Ben gördüümmm bennn) Bünyenizde sizin hizmetinizde çalışan kişilerde değişiklik yapabilir ya da onların sorunları ile meşgul olabilirsiniz. Sağlığa azami dikkat! (Bende mesela sağlık tetiklendi. Biliyorsunuz ki AY ve GÜNEŞ Balık konumuna sahibim. Astroloji tam gaz çalışıyor. Dokunulmazlığımız yok! Çok biliyor olmak bazen işe yaramıyor zira kaderin üstünde bir kader var göklerden inen) Siz siz olun dünyevi metaryalleri insandan öne almayın. Güvenin kendize, anın kıymetini bilin. Yaşamak hem uçurum hem o an işte….

GÜNEŞ TUTULMASI 7.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ KOVA

İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, tutulma ayrılıkla eş anlamlıdır. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, ‘’neden ayrıldık diye düşünmeniz’’ yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa Tutulmanın yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için Tutulma, birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından tutulma yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir. Mahkemelik olaylarınızda ilginç gelişmeler yaşadığınız Dasa evreleriyle paralel ilerleyecektir. Açık düşmanlarınızla tanışma vakti. Tutulma enerjisi ile eşinize yada sevgilinize istemeyeceğiniz sözler sarf edebilirsiniz, ilişkinizi riske sokacak, yol ayrımına taşıyacak kelamlar etmemenizi öneririm. Sizi gönül anlamında üzen ve yoran konuları ise bırakın geride, devam edin yolunuza elbet bu yolda size eşlik edecek yeni birileri çıkacaktır karşınıza. Bu herkes için geçerli. Tutulması 7.evinizde öncelik ortaklı konular, ilişkiler ve eş. Eş adına yaşanılacak üzüntüler evet direkt üzüntü diyorum çünkü ASLAN noktasına Satürn görünümü var ve bu eksen Kandaka Satürn sürecinde. Tutulma da sözlü diyalogların ilişkiler adına yoğun yaşanması olası. Burada önemli olan sizin uyum göstermeniz aksi takdirde EYLÜL’de sizin fikirleriniz kimsenin nazarında olmayabilir. Sevdiklerinizden alacağınız haberler mahkemeli konular ile alakalı. Bu dönem genel olarak bireysel  öne çıkmaktan çok, evren sizin diğerleri ile işbirliği yapmanızı ve uyumlu olmayı geliştirmenizi istiyor. Başarınızın sırrı kolektif olmaktan ve işbirliğinden geçecek dediğim gibi egoyu şişirmeyip uyum gösterirseniz helvasını Eylül sonrası yiyebilirsiniz. ”Besmelesiz başladım diye mi doyamıyorum seni sevmelere?” Bazen ne zordur insanın sadece kendine karışması sizler böyle süreçlerdesiniz işte…

GÜNEŞ TUTULMASI 8.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ OĞLAK

Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumluluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız zira burasıda Dusthana eksendir. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir Güneş tutulması. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Tutulma sayesinde bu durum aydınlığa kavuşur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Kısaca Tutulmalar şu anki mevcut durumun gidişatı ne yönde ise onu sonuçlandırır açığa çıkarır. Yani birkaç ayda alınacak sonuç Tutulma sayesinde kısa bir süre içinde tamamlanır. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Sağlık adına ise Jinekolog kontrolleri kadar ameliyat gibi konularda söz konusu olacaktır. ”Bir tutam sevginin avuntusudur, dilimde ki ve sır bellediğim sevgilidir!” Özlenen tüm tatların içinde kaybolmak yorgunsunuz vesselam!

GÜNEŞ TUTULMASI 9.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ YAY

Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Hiç tahmin etmediğiniz bir zaman diliminde yaşadığınız şehirden farklı ve uzak bir şehre yerleşebilirsiniz. Ruhsal gelişiminiz açısında dini mekanlara ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Tutulma 9.evinizde şansınızın kısa süreliğine blokaja uğrayacağını unutmayın. Jüpiter bu alanda Vediğe göre sevgi ve şefkat, ilham, yaratıcılık, eğitim ve uzun yolculuklar, sanatsal yönünüzü besleyeceği gibi perçinleyecektir de. Etrafınızdaki insanlara sevginizi daha çok ifade edebilir ve hayattan daha çok keyif alabilirsiniz. Eğlenme arzunuz yükselecektir ve iştahınız açılacaktır. Üzücü noktası ise babanız sağ ise şayet onun adına kaygıyı tetikleyici bir zaman dilimi başlıyor diyebilirim. ”Yıllarca yaşar sonrasında bir mısraya sığdırırım hem sevdanı hem çocukluğunu.” Bu gezegenler varya 😀 metazori ile insanı şarj ediyor yada mevcut şarjı boşaltıyor. O kadar etkililer hani!

GÜNEŞ TUTULMASI 10.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ AKREP

İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Güneş Tutulmalarında potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek farkedilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir. İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Satürn belası tamda üzerinizde iken…”Sevdiğim; eskiden sen hiç böyle değildin. Kaç mevsim eskittim yüreğimde sana dair gözyaşlarım ile” Tabii şöyle bir durumda var bunca zamandır aşk ve mizaha bakış açım oldukça gelişti. İnsanları kaderleri çerçevesinde yargılamamayı öğrendim. Bir aşk bir aşk yürekler kör düğüm. Ben beyazı gördüm gece de sen bana nasılsın diye soramasan da sevmeyi, sevilmeyi, en zor zamanımda uzanmayan eli gördüm.

GÜNEŞ TUTULMASI 11.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ TERAZİ

Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Aniden arkadaş çevrenizce soyutlanabilirsiniz. Finansal beklentileriniz yada kayıplarınız güveninizi boşa verdiğinizi anladığınız arkadaş ve dostlarınızla yol ayrımına gelebilirsiniz. Şunu da unutmayın keyifli organizasyonların vazgeçilmez ismisiniz o alemler sizsiz olmaz.Tutulma 11.evinizde sosyal ortamlarda sezgileriniz ve gözlem gücünüz artacaktır. Bu atağa geçmeden önce size bir avantaj. İşlerinizi ve arzularınızı genişletmek adına verimli bir süreç ve bu süreçte büyük kardeşlerinizin faydalarını göreceksiniz. Sizler içinde ilişki anlamında ilginç gelişmeler söz konusu. ”Bir yürek var sırılsıklam oldu hatıralarla çok yakında yağmur kokmaya başlayacak.” Üzülmenin ve mutlu olmanın çeşitleri var bunları gökyüzü sayesinde hayattan öğrendim. Bulamadığı cevapları, kaybettiklerini umutla ararya insan işte aynen öyle bir his içinden geçtiğiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 12.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BAŞAK

İç dünyamızda karışıklıklar yaşarız. İçsel hissedişler artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Yakınlarımız için hastane yada hapishane gibi ortamlara ziyaretlerde bulunabiliriz yada bu yönde duyumlarımız artacaktır. Hem zihinsel hem fiziksel değişim zamanı diyor evren. Yatak zevklerinde artış ya da bir dönem sağlık sebebiyle molada diyebiliriz. ”Şu çelişkiler atlasında nicedir hep kayıplar okşadı kalbimi” Bazen insan şöyle düşünür sanki yalnızlığa mahkum edilmiş gibi korkup, sınandığınız, nereye ait olduğunuzu pek dillendiremediğiniz zamanlar…

Gönlünüzden geçenlerin, hayatınıza yansımasını istediğiniz tüm mucizelerin gerçekleşmesi dileklerimle…. Hafızamda bir milyon soru yoğunluğumu nasıl atlatırım bilmem. 🙂 Ettiysek bir kusur affola! İçimde bir suskunluk, T.Satürn’ü 5.evimde ağırlarken kalp ile mantık arasında gidip gelen zihnim, göğsümün penceresine ne menekşeler, ne de kuşlar kondurmuyor emin olun. Sorgular biriktiriyor içimde bir başka kadın ve yorgun bir dirilişle yuvarlanıyorum da yinede canım acımıyor. Bekleyişlerin filmini koyuyorum slayta, çekip gitmelerin fısıltısı çalıyor fonda, mecazi anlamda ölüm seronomisi gibi ölüp yeniden doğmak istiyorum ölemiyorum. Sözler keskin, karanlık gündüzlerim, anılarım kirli, tüm bunların arasında yazdıklarımla damlayan mutlu anlar dilerim devam eder….

Uzun zamandır bu Hiç’lik mertebesini düşünüyorum. İnsanı, evreni ve bu gökyüzünü anlatırken “hiç” kelimesinin ne anlamlar kazandığını bilemezsiniz. Yinede bunaldığım anlarda sizler gibi acı çekmelerim, ağlamalarım, güvensizliğim, tahammülsüzlüğüm, asabi tavırlarım, alınganlığım, yalnızlığım, duygulu hissedişlerim ve duygularımı yansıtamayışlarım, kararsız kalmalarım, anılarda kayboluşlarım, dua ettiğim anlar, amaçsızca yazdıklarım, her gün doğan Güneş, her gece günü teslim alan AY, gözüme HİÇ bu kadar farklı gözükmemişti. Hiç işte adı üstün teslimiyetin öteki adı! (Bunları itiraf edebilmek dahi YÜREK istiyor…) Öyle vakitsiz yok olan Can’lar varya öyle hazin bir sonla (ölümle) tanışan, düşler kuramayan, düşleri yarım kalan, meçhul dokunuşlara imza atan, işte onlar için dinleyin! Güzel olduğu için değil, özel olduğu içinde değil, esasında anlamını bilmeden bütün güzellikleri onda bulduğun için SEVERSİN…Ve bu sevgiye körü körüne bir şarkı eşlik eder.

Mutluluk gözle görülür 🙂 insanın ruhuna yansır 🙂 ruh ise enerjisi ile etrafa. Olumsuz gezegen transitlerine yakalananlar mamafih acının izi yaşamda kalıyor 🙁 acı damarımıza damarımıza basıyor…

Bir çoğunuzun hislerini ve yaşadıklarını bire bir algılıyorum. Bu yaklaşık son bir yıldır böyle ve şimdilerde Navamsa D9 haritasında ekliptik düzlem Rahu ve Ketu natal Rasi haritasında ki yerleşimler ile tersten kavuşum halinde, kopacak olan fırtınada ki rüzgar ıslık çalıyor yaşamlarımızda. Düğümlerin dereceleri gittikçe güçleniyor ve düğümler zodyakta ters yönde seyir ederler.

Natal yerleşim ve kare görünümü olan bir çok birey 1.5 yıldır inanılmaz değişimlere uğradı. Bir çoğunun evliliği bitti, bir çoğu kronik bir rahatsızlıkla tanıştı, bir çoğunun kariyeri hak ettiği noktadan aşağı seviyelere indi ve bir çoğu intihar eyleminde bulundu. Düğümlerin natal gezegenlerle teması çok etkilidir. Bir hayat 🙂 bir nefes değildir. Bir hayat 🙂 bitimsiz bir yol hikayesidir. Yolculuk anında size refakat edenlerin hayırlı insanlar olması dileğiyle…

Ketu&Oğlak-Rahu&Yengeç transit hali 2017 yılının 15 Eylül tarihinde yer değiştirecekler. Bu sefer aynı sınava Ay ve Lagna Koç-Terazi-Yengeç-Oğlak ekseni ile natal düğümleri ve Ay yerleşimi burada olanlar tabii tutulacak.

Gazanız mübarek ola!

Gezegenler dürtülerimizi, burçlar onları nasıl yönettiğimizi gösterirken, evler ise hayatlarımızda bu dürtünün tezahür edeceği alanları simgeler. İlk 6 evin kişisel bir anlamı vardır. İkinci 6 ev ise bir anlamda ilkinin yaşam sahnesinde ki yansımasıdır. Biliyorsunuz ben çok önemsiyorum her ay oluşan Yeni Ay ve Dolunay zamanlarını, kendi yaşantımda gündem konularında hem Astrolojiyi pekiştirmemi sağlarken hemde beni her Ay hayretlere düşürüyor. Bununla birlikte yaklaşık 3 hafta sürecek olan Merkür retrosunda ki önem sizlerin horoskoplarında ki natal Merkür’in yerleştiği alan ile transit halinin kapsadığı konuları içerir.

Gökyüzünden mesajım var sizlere 🙂

Aslan burcunda ki tutulma bana göre zorluda olsa destekleyici ve olumlu bir enerjidir. Merkür’ün doğası Rahunun arsızlığı ruhlarımıza bencilliği lanse ediyor. Sanki ”neden” sorgusu geçmişte ki öfke simülasyonlarımıza ve bundan sonra ki yaşam sorunlarımız için kendimize güvenerek, güçlü bir irade ile dost olanlara dostça davranışı, canlı bir enerjiyi ve iyimserliğin agresif yönünü törpülüyor. Aslan burcunda ki bu görünüm maddi konular da tetikleyicidir. Kadınlar için ise özellikle AY ve LAGNA konumu Koç-Aslan-Yay olan kalbi boş bireyler için kendileri ile ilgilenecek pek çok partner adayını simgeler. Görünümden KOVA ekseni de faydalanacaktır. Akrep burcunda ki Retro Satürn görünümü engellerinde ve zihinsel anlamda kaygının da bu duruma eşlik edeceğini anlatır. Şimdi olaylara açık yüreklilik ve olumlu açıdan bakma zamanı umarım Dasa evrelerinizde destekler. Bu görünümün tek bir handikapı vardır. Uzun yolculuklarda araç kullanan arkadaşların hızdan kaçınmaları gerekir. Rüyalar yine mesaj içerikli olacaktır. Özellikle Boğa ve Başak eksenleri haberci rüyalar görebilirler.

Hayat işte; sabır taşlarını koyuyoruz şimdilerde bir bir yerine. 🙂 Zaman harcıyorsunuz olsun diye, emek, enerji, gözyaşı, bazen belki para maddiyatta girebiliyor ilişkilerde işin içine 🙂 tüm yollar denendiği halde olmuyorsa BIRAKACAKSINIZ! Bazen bırakmak mutluluğa açılan kapının tek anahtarıdır! Mesele silkelenebilmekte! Dünya dönüyor! Nefesininiz kesildiğinde gelmez nasibiniz…. 🙂 İkinci bir şans değil milyon kere de şans verseniz can çıkmadan huy çıkıyor!

Global anlamda ülke natal haritasına baktığımızda kısa ve uzun mesafeli yolculuklar, uçak yolculukları, hava alanları, toplu hayvan ölümleri, ekonomi, para ve sermaye piyasaları, dış devletlerle ilişkiler ve ticaret dış işleri ile ilgili bakanlık ve kuruluşlarda yaşanacak spekulasyonlar, mahkemeler, kanunlar, hakimler, din ve din adamları, dini mekanlar, ülkenin felsefik ve inançsal eğilimleri, göçmenler, sınırlarda ki göçler, büyük elçilikler, yayıncılık, üniversiteler ve uzmanlık alanlarında ki akademik eğitimler,hava yolları ve taşımacılığı, uçuş görevlileri, deniz yolları ve taşımacılığı ve görevli personeller ile ilgili oluşacak haberler gündemlerimizde yer alacaktır.

Ciddi anlamda jeolojik olaylarda artış hissedilebilir.

Hürmetler

A.T