ERKEN SEÇİM bekleyen avucunu yalar…!

Korona krizi bitmeden siyasi arena durmuyor! Yani ülkenin bir yanı bahar bahçe sanki bir yanı kutup gibi. Muhalefet partilerinden sesler yükseliyor. İkiye bölünmüş köşe yazarları yangına körükle gidiyor. ”Erken seçim var” diyenler ve ”Erken seçim yok” diyenler. CHP’nin bir kanadında iktidarın erken seçime gideceği yönünde değerlendirmeler yapılıyor. Erken seçime gidilecekse bu kararı iktidarın alması gerekir. Şeytanın avukatlığını yapan astrologlar ise havayı koklayarak yazmaya, ”ben bunu yazmıştım, ben bunu öngörmüştüm….” demeye devam diyor.

Takip edenler ise ”ne zaman yazmıştınız?” sorusunu sormuyor. Hatta bunlar; minareye göre kılıf uyduran, ilim ile alakası olmayanlar vaktiyle İBB seçimleri iptal olduğunda ”seçim iptali yok, astrolojide böyle bir anlam yok, olsaydı söylerdik…” :)) diye kendilerini rezil etmişlerdir. Her olan bitenin kılıfı ya beş gün sonra hazırlanıp geliyor ya da zaten hazır, anında sokuluyor. Gerekçeleri ise yazmadıkları halde ”ben bunu yazmıştım…” yalanı. Lakin minare ya da mızrak çuvala sığıyor mu? Orası meçhul de değil, manzara kabak gibi açık ve ortada zaten. Astrolojide her şey vardır. Görebilen veya göremeyen diye ayıralım astrologları veya siyasi düşüncesine hizmet edeni ve etmeyeni…

İBB seçimleri hakkında siz istediniz ben 8 tane makale ile sizlere açıkladım. Seçim iptal oldu, mazbata alındı. Tıpkı; 18.5 yıl önce yaşanılan olayların benzerlerini yaşadık. Yeniden seçim ile açık ara oy ile İBB CHP yönetimine geçti. 2020 bitene kadar Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş Rasi haritaları kadersel olaylara hazır zemin ile ilerliyor.

Okuyucu ilmine hizmet edenle, siyasete hizmet edeni ayırt edebildiği için sizlerden bu konuda çok soru aldım. Beni takip edenler gayet iyi biliyorlar ki her şeyi astroloji sayesinde kalemimden olmadan önce öğreniyorlar ve hepsi ispatlı. Miş’li, mış’lı geçmiş zaman ekleri ile işim olmaz!

Gerçi hoş; bir web sitesi olmayan, gündeme göre nabza şerbet veren kişilerin takipçileri de kendileri gibi olur. Yine yalan, yanlış ”vaktiyle yazmıştım….” diye oturdukları rakı sofrasından hava atarlar, kendi egolarını ”ben bilmiştim” sözleri ile cilalarlar. Erken seçimi öngörenler vaktiyle İBB seçimlerinin iptal olacağını öngörememişler!

Astrolojik düşüncem ise; Türkiye’yi erken seçime götürecek etki, Satürn 8.ev alanı Oğlak noktasından geçerken ve ülke Mundane haritasının 5.ev alanında ki Satürn, Güneş, Venüs, Merkür gezegenleri ile kare görünüm yaparken, iktidara yakın muhalefeti temsil eden bir siyasinin ölümü, suikasti, rahatsızlığı sebebiyet verebilir. Bugüne kadar biz erken seçim haberlerini hep MHP lideri Devlet Bahçeli’den öğrendik.

Adalet ve Kalkınma Partisi  (hatırlamak için tıklayabilirsiniz.) 2019 yılının Mart ayında başlayan RAHU/KETU kavuşum etkisinde. 2020 yılının Eylül ayı bitimiyle birlikte Ay düğümlerinin burç değiştirmesi onlar adına yeni bir sürecin işaretçisidir. Ay düğümlerinin kavuşumu içlerinde ki ayıklanmaya sebebiyet vermiştir, vermeye devam edecektir. Ak partiyi 2021 yılında farklı partiler ile koalisyon yaparken gözlemleyeceğiz. 2021-2022 yıllarında önümüze bir İyi Parti/Ak Parti kombinasyonu gelirse bu satırları hatırlarsınız.

Şahsi düşüncem ise; Türkiye’nin bir erken seçime ihtiyacı yoktur. Zaten son 5 yılda 7 seçim mi ne yaptık. Virüs krizi devam ederken ekonomik istikrara, işsizliğe çözüme ihtiyacımız var. Türkiye seçime değil, bir an önce insanımızın yaşadığı sorunların çözümüne yoğunlaşmalı. Zira Eylül itibariyle iş ve işçi bulma kurumlarının, sendikaların, büyük markaların grevlerine, iflaslarına tanıklık edebiliriz. 2021 ve 2022 Tajaka Mundane Rasi haritaları sınırlarımızı, depremi işaret etmektedir. Hızla terörle mücadelede, dış politikada başarıya odaklanmalıyız.

Erken seçim bekleyen avucunu yalar! Taa ki ilahi plana yüce yaratıcı müdahale eder ve siyasi arenada yaşlı siyasilerin vakitsiz kaybı yaşanırsa, o zaman başka ki zaten bunu sizlere çok önce video ile anlatmıştım.

SATÜRN ve TÜRKİYE 

(24 Ekim 2019 tarihli videodur. )

Hürmetler

AYŞEN TOK