Göğsümden Havalanan Kuşa Yazdım & Kova Burcu Güneş Tutulması

Sana en muhtaç olduğum şu anda gel. Yaşamak olsan da gel, ölüm olsan da gel.

Ümit Yaşar Oğuzcan

15 Şubat 2018 saat: 23:00 Kova burcunda 2016 yılından bu yana yaşanılan tutulma serisinin devamı Dhanistha Nakshatra 3.pada da takımyıldızının yöneticisinin Mars pada yöneticisinin ise Venüs olduğu son derece olumlu enerjilerin vuku bulacağı Güneş Tutulması. Meal edelim efendim; Tutulma anının Lagna yerleşimi Terazi yöneticisi Venüs uzun zamandır devam eden Kala Sarpa Yogayı kırarak Kova burcunda ve Güneş ile yakınlık derecesi itibariyle yanık konumda. Hem Satürn görünümü hem Jüpiter görünümü hem de Mars kare görünümü hakimken bunun neresi güzel diyebilirsiniz. Sebebim Jüpiter’in hem güçlü derece de hem yükselen üzerinde olmasıdır. Diğer argümanlar ise duruma kıskançlık ve tutku baskılı duygulardan öte bir şey katmayacaktır.

Geçmiş tutulma derecelerini de baz alırsak şayet mevcut enerjinin etkileri ortalama dört yıla yayılacaktır. Tutulma anında Lagna Terazi yöneticisi Venüs, Merkür ile birlikte 5.ev alanında. 5.ev ateş burcu ile bağımlıdır ve dharma görevindedir. Çocuklar, zeka, hafıza, spekülasyon içerikli konular, romantizm, aşk maceraları, zevkler, ruhsal yönelimler, bilgelik gibi konular ön plana çıkacaktır. Dhanistha sert bir yıldız kabul edilse de içgüdüsel sosyallik ve ifade yolları ile davranışsal özellikleri grup merkezli etkinliklere yönelmiştir. Dhanishta Nakshatra’nın sabır ve sabırsızlık ile direk bağlantısı vardır. Lüks eğilimi ağırdır. Sağlık adına ise boğmaca ve tansiyon kadar anemi kan ile ilgili rahatsızlıkları ön plana çıkartır. Kova burcu 3 adet takımyıldızını 30 derecelik dilimde ağırlar. Bunlardan ilkidir Dhanistha ve son derece sezgisel bir yıldızdır. Ne yazık ki Mars yönetiminde olduğu için evliliği ve ilişkileri çok desteklemez. Hamuru adeta kıskançlık üzerine kurguludur. Enerjinin etkisiyle karşı cinsle kolay ilişki kurabilecek ve çekicilik adına hem sosyal ilişkilerinizde hem de sevdiklerinizle ego çatışmasında üstün taraf olmak isteyecek olabiliriz. Venüs tutulma anında 5.evde sosyalliğe ağırlık verip, özgürlük naraları attığı bir alanda. Yine de mevzu gönül ve ilişkiler olduğunda biraz baskıcı ve agresif olabilirsiniz. Sanat çalışmalarımız, hiperaktifliğimiz, seks gücümüz bunları yatıştırmanın başka bir yolu yok…! Her şey enerjiler kapsamında. Tamamen cinselliği ve şiddeti dile getiren bir kavuşumdur bu tablo. Tutulma etkisi kadın-erkek ilişkilerini ve sanatçılar ile sporculara yönelik haberleri ön plana çıkartacaktır. Mars Akrep burcundan tutulmaya kare görünüm verirken, seyri esnasında hepimizin haritalarında bir yerlerimize dokundu. Gezegenler sayesinde, Ay Düğümleri etkisinde ilahi aşk ile beşeri aşk sınava tabii şimdi. Seks bakımından doyumsuzluk verebilir. Derin bir sevgi anlayışı oluşabilir, tensellikten ziyade direkt sonuç isteyebilirsiniz. Sevginin ruhsal yanı ağırlıkta değil ateşli yanı değer kazanır. Mars’ın ve Venüs’ün bulundukları konumların içerdiği konular yasam felsefenizi arttırırken enerjiniz emin olun tükenmeyecek. 2016 yılından bu yana Kala Sarpa Yoga enerjisi bu kadar hakimken yaşamlarımız arap saçına döndü. Onun haricinde ise tutulmalar etkilerini bazen 3 ay bazen 6 ay evvelinden hissettirmeye başlar. Tutulma anında gökyüzünde en yüksek boylam dereceli gezegen ATMAKARAKA Terazi burcunda ki Jüpiter. Rıza göster diyor gökyüzü ‘’Allah’ın dediği olur.’’ Din, din adamları, eğitim konuları, öğretmenler, rektörler, çocuklar ve erkek figürleri  adına sizleri üzeceğim diyor…

Duygularımız harekete geçiyor…Ola la la la…demek isterken aman Allah’ım hooop önce Jüpiter ardından Satürn ve Merkür Retroları, durmuyor ki yıldızlı sema. 2018 yılının Mart itibariyle ölüp ölüp dirilmeye hazır mıyız? (Mecazi) Konuşup vizyonlarınıza taşıyamadığınız konuları yeniden ele almak için olumlu zamanlardır Retrolar. Retro etkisi ilişkiler bazında en fazla Balık-Başak-Yengeç-Oğlak-Aslan-Kova-Koç-Terazi bireylerini etkisi altına alacaktır. Göğsümün en ırak köşesini mesken tutmuş sevgili!! Yağmur bulutları, köpürmüş öfkemi dağıtmadan, keder; ömrümü anlamsızca yargılamadan, ne zaman kulağıma sokulsa bir nefes, aşık olurum seni unuturcasına….Göğün burçlarında dalgalanır şimdilerde tutkularım. Nefesim ateşli, gözlerim buğulu, aşkım ise ölümsüz diye düşünürken, coşkumun ölçüsüzlüğü, kaybederken sevmek, hissiyatımı bitirdi artık…! ”Gün gelir yeni yeni sevdaların tohumları atılır toprağa” demiştim sana…..Kuş gönül kafesinde bile olsa uçacaktır. Tutulma enerjisi dokunuversin gönül telinizin en ücra tellerine. Her şeyimi anlatacağım birisini ararken, olur ya dertleşmek şart olur bazen zira insan alır insanın zehirini. Kendimi kendimle konuşurken buldum ve anladım ki; insanın en iyi dinleyicisi yine kendisi. Sırlarımızı sakın vermeyelim kimseciklere.

İki aşıktır onlar. Ay ve Güneş. Etkilerini Kuran-ı Kerim’de belirtilen ayetlerle de tasvir etmiş yüce Yaratan. Ebedi bir kavuşmanın iki yalnızlık yolcusu. Kapsadıkları konular dahilinde yaşamlarımızda yüksek voltajlı aydınlanmaya vesile olan etkilere sahipler. Ölüm ve sonrası gibi kadersel bir bütün. Bir aynada iki yüz. Karanlıklar içinde bir çift göz, şeytan ve melek gibi kavuşamayan, iki ruh.  Bir göz de ki iki gözyaşı. Buğulu pencerelerde iki yağmur tanesi belki özlemin tarifi, bir kavuşmanın hemen ardından yitirilendir her biri, hiç biri sonsuz aşkı yaşayamamış çünkü siz siz olun sevgililer, aşıklar sakın ola tutulma zamanlarında ve retrolar da ayrılma kararı almayın, sonrası pişmanlığı ekmeğin üzerine nutella niyetine sürseniz de nafile!

Ahh aşk! Ahh o kutsal duygu, ahh o sevgi seli geceler ve bitmeyen sessizliğimiz. Zihnimizi esir alan özlem, rüyalarda gördüğümüz sevgili! Bir masal aşıkları onlar AY ve GÜNEŞ tıpkı düşlerdeki gibi tıpkı düşlediğimiz gibi tıpkı düşlenenler gibi tıpkı SEN ve BEN gibi. Ahh döktüğüm hüzün gözyaşları ile kimseler anlamasın diye güldüğüm mutlu anlar, yorgun ve yaralı bir hissiyatla 14 Şubat sevgililer gününe denk gelen enerji! Kırık ve sonsuz umutla yolunu beklediğim sevgili! Hazır mısınız? Bu duygu tamamlanması vuslata erecek GÜNEŞ ve AY’ın hikayesinde sizde kendi masalınızın kahramanı olmaya? En büyük mutluluk ÖZVERİ!

Vedik astroloji yorumları sert algılanabilir fakat doğruluk payesi zaman ile orantılıdır. 4 yıl kadar yaşamlarımıza Kova noktasını tetikleyecek olan bu görsel şölen Dhanistha 3.pada diliminde natal gezegen yerleşimi olanları daha fazla etkileyecektir. Daha doğrusu 23:20 Oğlak ile 6:40 Kova diliminde var mı efendim natal gezegeniniz? Güneş, Ay, Merkür, Venüs ya da diğerleri? Varsa şayet sabit burçtaki tutulmanın etkileri kalıcı olur ve bazı durumlarda beklenmedik şiddetli felaketleri hayatımıza getirebilirler. Sabit nitelikli (Kova) bir tutulma olduğu için önümüzdeki altı aylık dönemde tutulma enerjileri altında olacağız. 2019 yılının Şubat sonuna kadar bu tutulmanın etkileri yaşamımıza dahil olmaya devam edebilir. Tutulma en fazla Kova-Aslan eksenini etkileyecektir. Diğer sabit burçlar Akrep ve Boğa burçlarının yukarıda verdiğim derecelerinde gezegeni varsa şayet bir de onları etkileyecektir. İnsan hayatında değişim kolay değildir. Öncesi kargaşa, korku, panik, güvenlik, çok düşünmek, uykusuzluk belki de kaçış….Sonrası yeni bir düzen. Hayatı ve partnerleri değişecek olanlar; KOVA-ASLAN -BOĞA-AKREP-KOÇ.

Hayatınıza yeni girmeye kalkan değerler sizin yörüngeniz de size adapte olacaktır. Alışacaksıniz, alışmaya mecbursunuz. Kendi ruh sağlığınız için gökyüzünden inen kararların önünde boynumuz kıldan ince. Astrolojinin en güzel yanı sizlere iyi zaman ve kötü zaman tarihlerinin başlamasını ve bitmesini haber vermesidir. Zorluklar ne zaman bitecek? Parasal kazançlarınız ne zaman artış gösterecek? Maddi sıkıntı ne zaman son bulacak? Aşk ne zaman kalbinizi şenlendirecek? Ne zaman karşılıklı bir sevgiye düşeceksiniz? Evlilik tarihi en yakın ne zamandır? Ticaretle uğraşanlar için riskli zamanlar nelerdir? Ne zaman çocuk sahibi olacaksınız? Astroloji göstergelerini en güzel, en faydalı şekilde maddi alanlarda kullanmaktır mesela. Akıllı insan böyle yapar. Fakat bir gerçek var ki o da mutlak Yaratıcının belirlediği kaderdir. Ve en sonunda onun dediği olur. Zor zamanlar yaşanırken mutluluk gelmeyecek sanılır. Mutlu zamanlarda ise hiç düzen bozulmayacak zannedilerek hatalar yapılır. Böylelikle bu zamanlarda arada geçen süreç ruhun tekamülü içindir. Yüz mutlaka gülecek ve o yaş mutlaka gözden akacaktır. Ben dahil kimsenin dokunulmazlığı yoktur. Hiçbir şeyi sahiplenerek yaşamayın. Eş, evlat ve sevgili dahil. Gönül ukbedir. Kimler gelir, kimler geçer. Önemli olan hoş bir sedâ ile geçebilmek bu dünyadan…

TÜRKİYE NATAL HARİTASI

2018 yılının ilk Güneş tutulması ülke Mundane haritasına göre 9.ev alanındadır. Dış ilişkiler, dışişleri ile ilgili bakanlık ve kuruluşlarda ki gelişmeler. Mahkemeler, kanunlar, hakimler, azınlıklar, şirketler ve reklam portföyleri, din ve din adamları, ülkenin felsefik ve inançsal eğilimleri, göçler, büyükelçilikleri, uzun mesafeli ticari konuları, üniversiteler ve uzmanlık alanlarında ki akademik eğitimleri,hava yolları ve taşımacılığı, uçuş görevlileri, deniz yolları ve taşımacılığı ve görevli personelleri, rektörleri ve profesörleri , hava alanlarında oluşabilecek durumlar ve uçak kazalarını aktif edebilir. Güneş ülke yönetimi, liderler ve ünlü kişilerin doğal yöneticisidir.

GÜNEŞ TUTULMASI 1.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ KOVA

Kişiliğiniz ve görselliğinizle ilgili değişiklik yapabilir, ilişkiler adına geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kendimizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Güneş tutulması sizi genel sağlık durumunuzu, davranışlarınızı, motivasyonunuzu ve konsantre durumunuzu, duyarlılığınızı, etkileyecektir. İçine düşeceğiniz hassasiyet ile ilişkilerinizde sevgilinizden, eşinizden, annenizden, ailenizden daha fazla ilgi bekleyebilir, karşılığını bulamadığınız diyaloglarda ilişkinizi sonlandırma kararı alabilirsiniz. Tutulma etkisiyle yeni başlayan bir ilişkinin şansı yoktur ve yol ayrımı kaçınılmaz sondur. Ketu ve Rahu bu ekseni  destekliyor. Kova ve Aslan bireyleri ilişkiler adına ciddi ayrılıklar ve anlaşmazlıklarla mücadele haline girecekler.Ve bu tutulma 2.5 yıl içerisinde bu etkileri barındıracak ve tetikleyecek demektir. Varsa eşiniz ya da sevgiliniz onu ne kadar çok sevdiğinizi anlayabilir ya da tamamen bu sevgiden vazgeçebilirsiniz. Tutulma etkisiyle yoğun baş ağrısı ve tansiyon etkisi oluşabilir. Egonuz, libidonuz ve öz güveniniz pik yapacaktır. Yeteneklerinizi su yüzüne çıkartma vakti yetemediğiniz nokta da ise başkalarından yardım isteme hakkı bu tutulmanın sırrı kademi. Tutulma etkisiyle ani kararlar almayın faydanıza olacaktır. İlişkiler adına hayatınıza yeni birisi dahil olabilir ya da mevcut birisi aniden çıkabilir. ‘’Seni özlemek, benli yerlerde, her şiir de ve her şarkı da şair kesilmek istemeden.’’ Sonra birden dil çözülüyor, susturamıyorum anlatıyor şikayet vari. Bunu bilsem de sizler susun!

GÜNEŞ TUTULMASI 2.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ OĞLAK

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir, yeni durumlar ortaya çıkabilir. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız, finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz. Maddi gelirler, para kazanma, sahip olduğumuz değerler, banka hesapları ve size ait sırlarınız. İlişkiler adına kaybetmek istemediğiniz kişiler varsa şayet mümkün olduğunca iletişimde bulunmanız sizin lehinize olacaktır. Dusthana eksen kabul edilmeli 2.ev alanı sizleri iyi bir mücadele bekliyor. ‘’Ben savaşmaktan yılmam’’ diyorsanız arena sizlerin. Şimdiii biraz düşünelim hiç sevmediğim bir ev benim 2.ev bende olumsuz çalışıyor bu eve denk gelen Dolunay ve Yeni AY evreleri. Maddi anlamda kendinizi başkaları ile kıyaslamanız olasılıklar arasında tabii fakat orada seyir eden Rahu doyumsuzluğu hat safhaya taşıyabilir. Söylemleriniz bir de sırlarınız dikkatli olmanızda fayda var. Sabırlı davranırsanız şayet yararı sizlerin lehine olacaktır. Sezgilerinizin artışındaki bu sürecin kıymetini bilin ve o içinizde ki sesi mutlaka dinleyin!  ”Cennet ya da cehennem 🙂 nasıl olsa gözlerimdesin benimle her yerdesin.” Bazen bazı değerlerin yokluğunu hiçbir dilde anlatmaya hiçbir kelam yeterli değildir. Koskoca galaksi de sadece bir zerre olduğumu, bencil olanların merhametten yoksun olduğunu anladım. Zoraki ilişkiler insanı olmuyoruz artık.

GÜNEŞ TUTULMASI 3.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ YAY

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı olumsuzluklar, huzursuz edici diyaloglar, koşullar neticesinde dargınlıklar, ayrılıklar, yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde eğitimle ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir, komşu ve kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişişebilir. Yeni eğitim olanağı, sizleri cesaretlendirecektir. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Tutulma anında iletişim alanınız doğrudan etkileneceği için yazılı ve sözlü ifadelerde fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. 3.evinizde aklıma ilk gelen cesaretinizin pik yapacağı oldu. Çevrenizde ciddi anlamda değişiklik olabilir. Arkadaşlarınız, komşularınız bu değişime dair. Daha önce ki deneyimlerimden yola çıkarak diyebilirim ki yeni arkadaşlar edineceksiniz eskilerinden ayrılacaksınız. Olayların ardında yatan etkenleri fark edeceksiniz birde geleceğe yönelik adımlar atabilmek için. ”Ey Sevgili! Gece rüya da buluşsak ve orada kalsak, çay içsek birlikte sonra hiç uyanmasak.” İnsan bazen  yaşamı tanımaya çalışırken bir yandan bir farkediyor  ki en gereksiz buldukları hemen yakınındakiler. İşte o yakınlarınızı değiştirme vaktiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 4.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ AKREP

Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Ciddi anlamda kalp kırgınlıkları ve hatıralar kadar uykuda önem arz edeceğe benziyor. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Bu tutulma eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar yükselebilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Ya da yeni bir yerleşim alanında yeni bir garimenkul edinebilirisiniz. Kalbinizin orta yerinde oturan bir mutluluk var. Hayattan zevk almanızın sizi terk eden Satürn sayesinde olacağını unutmayın.  ”Bu öylesine derin bir özlem ki koca şehri yerinden oynatasım var…” Yalandan yere gülmeli bazen insan. Gülmeli ki hayatın sizleri yendiğini kimse anlamasın.

GÜNEŞ TUTULMASI 5.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ TERAZİ

Tutulmalar geniş zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız bu tutulma o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Ya da mevcut ilişkinizi allak bullak eder ve sonuç ayrılıkla ödüllendirilir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyorsanız ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Bu süreçte geçmişte bitiremediğiniz bir ilişkinizle gel-git yaşamanız Tutulmanın etkisidir. Adı konmamış ilişkilerin final sahnesini oynayabilirsiniz. Tutulma 5.evinizde 🙂 Aşk, Çocuklar, eğlence ve spekulasyon içerikli tüm konularda şayet dengede kalabilirseniz sağlıklı kararlar alabileceğinize eminim. Tutulma derecesine 1.5.7.ev etkilerine Jüpiter sayesinde hayatınıza ilişkiler adına 3.bir şahsı fakat hiç tanımadığınız yabancı biri dahil olabilir. Yalnız ve ilişkisi olmayanlar için kesinlikle ufukta yeni bir aşk var. ”Yıldızlar, AY, Güneş bana; ben ise sana sırılsıklam, sitem etmeden ve her şey kısmet diyerek.” Yalnızlıkta gölgesinde dinlendiğiniz ağaç kurur bazen. Ağaçta siz olursunuz, yalnızlıkta, gölgede zira bilmelisiniz ki koyunda sizsiniz bacakta! Güçlü ol derdim hep kendimi bu güne kadar ne yaparsan yap güç objesi duruşun ifadesi. O sebeple sert görünen hallerimle içimde neler sakladığımı bilen tek kişi var o da Yaratıcı.

GÜNEŞ TUTULMASI 6.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BAŞAK

Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık, kaza olasılıkları artar, yaşantınızda özellikle iş alanında değişiklik yapabiliriz. 6.evde Dusthana evlerden biridir. İş arkadaşlarınızın çirkin ve düşmanca yüzünü görebilirsiniz. Bünyenizde sizin hizmetinizde çalışan kişilerde değişiklik yapabilir yada onların sorunları ile meşgul olabilirsiniz. Sağlığa azami dikkat! Siz siz olun dünyevi metaryalleri insandan öne almayın. Güvenin kendize, anın kıymetini bilin. Yaşamak hem uçurum hem o an işte….

GÜNEŞ TUTULMASI 7.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ ASLAN

İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, tutulma ayrılıkla eş anlamlıdır. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, ‘’neden ayrıldık diye düşünmeniz’’ yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa Tutulmanın yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için Tutulma, birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından tutulma yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir. Mahkemelik olaylarınızda ilginç gelişmeler yaşadığınız Dasa evreleriyle paralel ilerleyecektir. Açık düşmanlarınızla tanışma vakti. Tutulma enerjisi ile eşinize ya da sevgilinize istemeyeceğiniz sözler sarf edebilirsiniz, ilişkinizi riske sokacak, yol ayrımına taşıyacak kelamlar etmemenizi öneririm. Sizi gönül anlamında üzen ve yoran konuları ise bırakın geride, devam edin yolunuza elbet bu yolda size eşlik edecek yeni birileri çıkacaktır karşınıza. Bu herkes için geçerli. Tutulması 7.evinizde öncelik ortaklı konular, ilişkiler ve eş. Eş adına yaşanılacak üzüntüler evet direkt üzüntü diyorum çünkü ASLAN bireyleri Satürn’ü 5.evlerinde ağırlıyorlar. Eş, sevgili ve çocuklar adına sorumlulukları ziyadesiyle arttı. Tutulma da sözlü diyalogların ilişkiler adına yoğun yaşanması olası. Burada önemli olan sizin uyum göstermeniz aksi takdirde Retrolar başladığında sizin fikirleriniz kimsenin nazarında olmayabilir. Sevdiklerinizden alacağınız haberler mahkemeli konular ile alakalı. Bu dönem genel olarak bireysel  öne çıkmaktan çok, evren sizin diğerleri ile işbirliği yapmanızı ve uyumlu olmayı geliştirmenizi istiyor. Başarınızın sırrı kolektif olmaktan ve işbirliğinden geçecek dediğim gibi egoyu şişirmeyip uyum gösterirseniz helvasını 2018 sonrası yiyebilirsiniz. ”Besmelesiz başladım diye mi doyamıyorum seni sevmelere?” Bazen ne zordur insanın sadece kendine karışması sizler böyle süreçlerdesiniz işte…

GÜNEŞ TUTULMASI 8.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ YENGEÇ

Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumluluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız zira burasıda Dusthana eksendir. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir Güneş tutulması. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Tutulma sayesinde bu durum aydınlığa kavuşur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Kısaca Tutulmalar şu anki mevcut durumun gidişatı ne yönde ise onu sonuçlandırır açığa çıkarır. Yani birkaç ayda alınacak sonuç Tutulma sayesinde kısa bir süre içinde tamamlanır. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Sağlık adına ise Jinekolog kontrolleri kadar ameliyat gibi konularda söz konusu olacaktır. ”Bir tutam sevginin avuntusudur, dilimde ki ve sır bellediğim sevgilidir!” Özlenen tüm tatların içinde kaybolmak yorgunsunuz vesselam!

GÜNEŞ TUTULMASI 9.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ İKİZLER

Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Hiç tahmin etmediğiniz bir zaman diliminde yaşadığınız şehirden farklı ve uzak bir şehre yerleşebilirsiniz. Ruhsal gelişiminiz açısında dini mekanlara ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Tutulma 9.evinizde şansınızın kısa süreliğine blokaja uğrayacağını unutmayın. Jüpiter bu alanda Vediğe göre sevgi ve şefkat, ilham, yaratıcılık, eğitim ve uzun yolculuklar, sanatsal yönünüzü besleyeceği gibi perçinleyecektir de. Etrafınızdaki insanlara sevginizi daha çok ifade edebilir ve hayattan daha çok keyif alabilirsiniz. Eğlenme arzunuz yükselecektir ve iştahınız açılacaktır. Üzücü noktası ise babanız sağ ise şayet onun adına kaygıyı tetikleyici bir zaman dilimi başlıyor diyebilirim. ”Yıllarca yaşar sonrasında bir mısraya sığdırırım hem sevdanı hem çocukluğunu.” Bu gezegenler varya metazori ile insanı şarj ediyor ya da mevcut şarjı boşaltıyor. O kadar etkililer hani!

GÜNEŞ TUTULMASI 10.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BOĞA

İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Güneş Tutulmalarında potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek farkedilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir. İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Satürn belası tamda üzerinizde iken…”Sevdiğim; eskiden sen hiç böyle değildin. Kaç mevsim eskittim yüreğimde sana dair göz yaşlarım ile” Tabii şöyle bir durumda var bunca zamandır aşk ve mizaha bakış açım oldukça gelişti. İnsanları kaderleri çerçevesinde yargılamamayı öğrendim. Bir aşk bir aşk yürekler kör düğüm. Ben beyazı gördüm gece de sen bana nasılsın diye soramasan da sevmeyi, sevilmeyi, en zor zamanımda uzanmayan eli gördüm.

GÜNEŞ TUTULMASI 11.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ KOÇ

Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Aniden arkadaş çevrenizce soyutlanabilirsiniz. Finansal beklentileriniz ya da kayıplarınız güveninizi boşa verdiğinizi anladığınız arkadaş ve dostlarınızla yol ayrımına gelebilirsiniz. Şunu da unutmayın keyifli organizasyonların vazgeçilmez ismisiniz o alemler sizsiz olmaz. Tutulma 11.evinizde sosyal ortamlarda sezgileriniz ve gözlem gücünüz artacaktır. Bu atağa geçmeden önce size bir avantaj. İşlerinizi ve arzularınızı genişletmek adına verimli bir süreç ve bu süreçte büyük kardeşlerinizin faydalarını göreceksiniz. Sizler içinde ilişki anlamında ilginç gelişmeler söz konusu. ”Bir yürek var sırılsıklam oldu hatıralarla çok yakında yağmur kokmaya başlayacak.” Üzülmenin ve mutlu olmanın çeşitleri var bunları gökyüzü sayesinde hayattan öğrendim. Bulamadığı cevapları, kaybettiklerini umutla ararya insan işte aynen öyle bir his içinden geçtiğiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 12.EVDE LAGNA-AY-GÜNEŞ BALIK

İç dünyamızda karışıklıklar yaşarız. İçsel hissedişler artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Yakınlarımız için hastane yada hapishane gibi ortamlara ziyaretlerde bulunabiliriz yada bu yönde duyumlarımız artacaktır. Hem zihinsel hem fiziksel değişim zamanı diyor evren. Yatak zevklerinde artış ya da bir dönem sağlık sebebiyle molada diyebiliriz. ”Şu çelişkiler atlasında nicedir hep kayıplar okşadı kalbimi” Bazen insan şöyle düşünür sanki yalnızlığa mahkum edilmiş gibi korkup, sınandığınız, nereye ait olduğunuzu pek dillendiremediğiniz zamanlar…

Gönlünüzden geçenlerin, hayatınıza yansımasını istediğiniz tüm mucizelerin gerçekleşmesi dileklerimle…. Hafızamda bir milyon soru yoğunluğumu nasıl atlatırım bilmem. 🙂 Ettiysek bir kusur affola! İçimde bir suskunluk, T.Satürn’ü 6.evimde ağırlarken hangi taşın altından gizli bir düşmanım çıkacak diye sorgulayan zihnim, göğsümün penceresine ne menekşeler, ne de kuşlar kondurmuyor emin olun. Sorgular biriktiriyor içimde bir başka kadın ve yorgun bir dirilişle yuvarlanıyorum da yine de canım acımıyor. Bekleyişlerin filmini koyuyorum slayta, çekip gitmelerin fısıltısı çalıyor fonda, mecazi anlamda ölüm seronomisi gibi ölüp yeniden doğmak istiyorum ölemiyorum. Sözler keskin, karanlık gündüzlerim, anılarım kirli, tüm bunların arasında yazdıklarımla damlayan mutlu anlar dilerim devam eder…

“Üzülme” kelimesi kadar yaralayıcı başka bir kelime yoktur. Bazı sözler bazı zamanlarda sarf edilse de o babayani sözler yarayı daha beter acıtır. Her çığlık ve her isyan yaşadığınız hezeyanı anlatır. Bir destandır silemediğiniz anılar, bir düşün vazgeçemeyeceğiniz hikayesidir. Tenimizde ki o istekli arzular buluşsun vuslat ile Ay’ın Yen’i Ay ve Dolunay zamanlarında. Ve ezber edelim vefasızlığı, aşkı, hainliği, adaletsizliği, ilgisizliği, bencilliği, yarım kalmışlığı. Ruh aynalara anlatsın hikayesini, bize ise gerçekler düşsün acıda olsa en acı gerçek YALANDAN iyidir…Bir çoğumuz için elde var hüzünlerle yeniden hayata tutunmak olacak 2018-2019-2020 yılları eminim. Dağılmış bir öykünün arta kalmış satırlarında göğsünüzden havalanan kuşa yazdım…

Nedir bu gökyüzünün derdi anlamadım?

Devamı gelecek…

Hürmetler

AYŞEN TOK