Kaçan Değil, Savaşanlarındır Güzel Günler! Kova Burcu Güneş Tutulması

Sen rüzgâr gibisin. Biz de sanki tozuz. Rüzgâr gizli ama tozu aşikârdır…

Rumi

15 Şubat 2018 tarihinde; Kova burcunda Dhanistha Nakshatra da saat: 23:00’de gerçekleşecek olan yılın ilk GÜNEŞ TUTULMASI için Yükselen, AY ve GÜNEŞ konumlarınıza göre okumanız için hazırladım. Vedic; kaderin yorumlanmasında bir kılavuz görevi görürken insanları 12 tipe bölmenin bu ilmin ağırlığını zedeleyeceğini düşünüyorum. Zira her birey yaşadığı Dasa periyotu ve Rasi haritalarında ki gezegen yerleşimlerine göre müşterek kadere mensup değildir. Öncelik LAGNA ve AY yerleşiminize göre okumalısınız. Başka bir yöntem de Vediğe göre Güneş’inizin bulunduğu evi 1.ev sayarak okumanız yönünde olabilir. Örnek verecek olursam; Güneş’i Terazi burcunda olan biri tutulmayı 5.evinde deneyimleyecektir. Güneş’i Yay burcunda olan biri ise 3.evinde. Güneş’i Balık burcunda olan biri 12.evinde. O yüzden Güneş yerleşimlerinize göre de etkilerini yazdım. Tutulma derecesi, tutulma anında aynı Nakshatra ve etkilenen N.gezegen derecesi teması ile  T.Mars’ın seyrinde, bir karşıt, iki kare, bir kavuşum görünümünde eyleme geçecektir. Yine belirtmek gerekirse GÜNEŞ TUTULMASI herkesi derinden etkilemeyecek; Vediğe göre 26 Ocak-6 Şubat arası doğanlar ve Oğlak-Kova diliminde N.gezegeni olanlar 1.derece etkilenecektir. Tutulmalar eski çağlardan bu yana tüm toplumların ilgisini çekmiş ve gök bilimi ile ilgilenenlerin faydalı/faydasız gördüğü tüm olayları aktif etmiş hızı bir doz arttırılmış olaylardır. Güneş tutulmaları Yeni Ay evresini yaşatır. Ay tutulmaları ise Dolunay fazlarıdır. Bu tutulmanın tamamlanışını 2 Mart tarihinde Aslan burcunda ki Ay fazı ile daha belirgin halde hissedeceğiz. Kova burcunda gerçekleşecek bu Güneş tutulması hayatımızda nelere tutku ve sevgiyle bağlı olduğumuzu ortaya koyarken bizleri bağımlılıklarımızdan kurtaracak türdendir. Bu tutulmaya Satürn ve Mars olumsuz görünüm verirken, Terazi burcunda ki Jüpiter ise destekleyici enerji gönderiyor. Tutulmalar değişimleri aşamalar halinde yaşatırlar. Üryanların burcunda ki enerji özgürlük nidaları ve kimliğinizi dışarı vurma imkanı getirecektir. Dolunay fazının oluşacağı takımyıldızı enerjileri beraberinde Venüs ve Mars’ın baskın rol oynayacağı tutulma ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, sosyal faaliyetler, çocuklar adına girişim yapma imkanı sunuyor.

GÜNEŞ TUTULMASI 1.EVDE KOVA Ay, Güneş ve Yükselen

Kişiliğiniz de değişiklik olabilir. Geleceğinizi etkileyecek yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Kişisel değişiklikler yapabilirsiniz. Kendinizi yeni duygular ve idrakler içinde bulabiliriz. Kişinin yaradılışı ve sağlık durumu, fiziksel ve düşünce bazında değişime uğrarken, yaşama gücü,yaşam uzunluğu,mutluluğu, karakteri, dış görünümü, refahı, hayattaki genel konumu, itibar ve, arzuları zorlanabilir. Hemen karşıt evi ile görünümde olacağı için eş (sevgili) ile ilgili konular şayet evli değilseniz, iş ile ilgili ortaklı konularınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 2.EVDE OĞLAK Ay, Güneş ve Yükselen

Para durumunuzla ilgili değişiklikler olabilir. Yeni durumlar ortaya çıkabilir. Değer yargılarımızı değiştireceğimiz olaylar yaşarız, finansal sürprizlerle karşılaşabiliriz. Zenginliğiniz, aileniz, geçim, beslenme, erkek ve kız çocuk, yüksek eğitim, mesleki konum, eşiniz, evliliğinizin sürekliliği, kıymetli taşlara sahip olmak, nakit para, kazanma kapasiteniz, finansal durumunuz, talihiniz, başarınız, taşınabilir mallarınız, konuşma, ağız ve diş gibi konularda zorluklar oluşabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 3.EVDE YAY Ay, Güneş ve Yükselen

Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı dirençler, huzursuz edici koşullar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir. Yakın çevre ilişkileriniz, çocuğunuzun eğitimi ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir. Komşu, kardeşlerle ilişkilerin boyutu değişir. Yakın çevremiz, kardeşlerimizle ilgili değişiklikler olması mümkündür. Kısa yolculuklarda üzülebiliriz. Yeni fikirler üretebiliriz. Küçük kız ve erkek kardeşler, komşular, cesaretiniz, fiziksel gücünüz, spor aktiviteleriniz, girişkenlik, girişimci ruhunuzun durağanlaşması, algılama ve öğrenme gücünüz, iletişim, kısa seyahatler, ruhani tekniklere başlayabilmek, yazma ve iletişim kurma kapasitesini zorlayabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 4.EVDE AKREP Ay, Güneş ve Yükselen

Gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Bu tutulma eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bu günü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız her şeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir. Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar yükselebilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Çocukluk yıllarımızla ilgili şeyler ortaya çıkabilir, aile içi sorunlar çıkabilir, eski dostlarla karşılaşabiliriz. Anne, mutluluk, yetiştiriliş tarzınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız, temel eğitiminiz, sahip olduğunuz araçlarınız, iç huzurunuz, ev ve mal varlığı gibi konularda zorlanmalar olabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 5.EVDE TERAZİ Ay, Güneş ve Yükselen

Tutulmalar geniş zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır. Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız bu tutulma o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Ya da tüm aleviyle yeniden başlayabilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyor ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Çocuklar beklenmedik sürprizler çıkarabilir. Aşk yaşamımız karışabilir. Yeni kişilerle tanışabiliriz. Yol ayrımları ya da yeniden başlamalar söz konusu sizler için. Zeka, duygular, sezgi ve ayırt edicilik, entelektüel ve fiziksel yetenekler, hafızanız, yaratıcı zekanız, duygusal mutluluk, sevgi, romantizm, spekülatif yatırımlardan doğan kazançlar, organizasyon kabiliyeti, başarı, çocuklar, bilgi ve bilgelik, yüksek eğitim-öğretim, sosyal hayat, eğilimler, ruhani arayış, spekülasyona açık durumlar, hayattaki yetenek ve hünerleriniz, kavrama konularında zorlanabilirsiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI 6.EVDE BAŞAK Ay, Güneş ve Yükselen

Günlük sıkıntılarla karşılaşabiliriz, hastalık, kaza olasılıkları artar, yaşantımızda değişiklik yapabiliriz. Münakaşalar, hastalıklar ve yaralanmalar, borçlarınız, düşmanlıklar, varsa dayınız, muhalifler, rakipler, hırsızlar, korkular, şüpheler, endişeler, zaaflar, zayıflıklar, finansal durumunuz, hizmet verdiğiniz iş sahanız, iyi sağlık, hırsızlıktan kaynaklanan kayıplara karşı korunmak, yanlış anlaşılmalar, yüzleşmeler, veyahut iş değişikliği gündemlerinizde olacaktır.

GÜNEŞ TUTULMASI 7.EVDE ASLAN. Ay, Güneş ve Yükselen

İki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, tutulma ayrılıkla eş anlamlıdır. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için iyi düşününüz. Uzun süreli ilişkiler, yasal bağlar, eş, yaşamdaki ya da işteki partnerimiz, yaşama gücümüz, cinsel güç, doğurganlık, tutku, cana yakın mizaç, yetişkinlik, ahlaki davranışlar, zevkler, konfor ve yabancı ülkelerde yaşamak, aşk ilişkilerinde başarı yada başarısızlık, evlilik hayatı, ev dışı, seyahat, ticaret ve iş, gelişmeleri ile zorlanabilirsiniz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, neden ayrıldık diye düşünmeniz yanlış olur. Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa Tutulmanın yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için Tutulma, birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından tutulma yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Evlilik ilişkileri gündeme gelir, birlikte çalışılan kişilerle ilgili sürprizler olabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 8.EVDE YENGEÇ Ay, Güneş ve Yükselen

Ortak kazançtan pay alabilirsiniz miras sahibi olabilirsiniz. Sorumlukluklarınızdan bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırsınız. Kronik bir hastalığınızla tanışabilirsiniz. Mevcut rahatsızlığınızla ilgili sağlığa kavuşabilirsiniz. Başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Tutulma sayesinde bu durum aydınlığa kavuşur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür. Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Kısaca Tutulmalar şu anki mevcut durumun gidişatı ne yönde ise onu sonuçlandırır açığa çıkarır. Yani birkaç ayda alınacak sonuç Tutulma sayesinde kısa bir süre içinde tamamlanır. Devletle ilgili işlerle uğraşmak zorunda kalabiliriz, seks konusunda yeni tecrübeler yaşanabilir, manevi karışıklıklar doğabilir. Yaşam uzunluğu, araştırma, mistik bilimlere duyulan ilgi (Astroloji gibi) esrarengizlik içeren, gizliliği olan konular, içsel ve dışsal değişim, geçmiş ve gelecek olaylar, miras, ölüm, istek ve vasiyet, sigortadan gelir kazanma, kolay kazançlar, evlilik bağı, yaralanabilirliği belki ayrılık, belki sağlık adına kronik bir rahatsızlık, korku, kazalar, engellemeler, davalar, iflas, hırsızlık, kayıplar, talihsizlikler, gözden düşme ve hayal kırıklıklarını yaşatabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 9.EVDE İKİZLER Ay, Güneş ve Yükselen

Yabancılarla ilişkilerde yüksek eğitimde uzun yolculuklarda hukuksal konularda yeni bir durum ortaya çıkar hayatınıza giren yeni bir kişiyle bir eğitimle yapılan bir işbirliğiyle hayatınızda yeni bir sayfa açılabilir mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Eğitim, öğrenim konularında yeni durumlar ortaya çıkabilir, yolculuk yapmak üzücü olabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Babanız sağsa şayet, öğretmeniniz, ruhsal öğrenme arzunuz, ruhsal eğilimlere olan meyiliniz, sezgiler, hayırseverlik, iyi ahlak, vazife, meditasyon, yabancı yerlere yolculuklar, kısa zamanlı uzak seyahatler ve yabancı ülkelerdeki yaşam, yabancı ülkelerde eğitim, saygınlık, şans, genel kısmet, ani ve beklenmedik kazanımlar, din görüşler, hac yolculukları, felsefe, hukuksal içerikli konularda zorluklar yaşanabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 10.EVDE BOĞA Ay, Güneş ve Yükselen

İş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Söz gelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu. Güneş tutulmalarında potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek farkedilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş Tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir İş hayatımızda karışıklıklar olabilir, değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. Beklenmedik bir üne kavuşabilir veya gözden düşebiliriz. Uzmanlık alanınızda değişiklik, kariyeriniz, meslek değişimi, terfi etme, güç, ün, sosyal itibar, statü, pozisyon, onur, karakter, otorite, devlet daireleri, iş veren, yurtdışı yaşamı, hırslarınız, çocuklardan gelecek mutluluk yada mutsuzluk konularında zorluklar yaşanabilir

GÜNEŞ TUTULMASI 11.EVDE KOÇ Ay, Güneş ve Yükselen

Dostlarımız hakkında yeni şeyler öğreniriz, bunlar üzücü veya sevindirici olabilir. Grup çalışması yapıyorsak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bir şey keşfedebilir veya yeni bir konuya ilgi duyabiliriz. Bugüne kadar hiç deneyimlemediğiniz sosyal ortamlarda bulabilirsiniz kendinizi. Gelir, mal mülk, kazanımlar, elde edilen kar, arkadaşlarınız, abi ya da ablanız, onların adına üzüntü duyacağınız gelişmeler, umutlar ve emeller ve onların gerçekleşmesi konularında zorluklar oluşabilir.

GÜNEŞ TUTULMASI 12.EVDE BALIK Ay, Güneş ve Yükselen

İç dünyamızda karışıklıklar yaşarız. İçsel hissedişler artar. Bazı şeyleri hissetmekten sıkılabiliriz. Düşünmediğimiz yardımlar yapmak zorunda kalabiliriz. Sizde bağımlılık yaratan bitirmek istediğiniz alışkanlıklar, ilişkiler ile bağınızı kopartabilirsiniz. Masraflarınız, zararlarınız, hayır için yapılan harcamalarınız, yaşam sonunu düşünme, kendi iç dünyanıza sürgün edilme, yalnız kalma, yabancı ülkeler gitme ve burada ki yaşam isteği, yaşamdaki engeller, aileden ayrılma, kötü alışkanlıklar kazanma, inzivaya çekilmek, aydınlanmak, gözlerden uzak yerlerde bulunmak, hapsedilmek, kronik rahatsızlıklar için uzun süre hastanede kalmak gibi konuları zorlayacağı gibi gündemlerinizi oluşturabilir.

Kendi geleceklerimizi kendimiz hazırlar, sonra da kader deriz değindiğimiz konu ise gerçekten KADERDİR.

Hayat, başımıza gelenler mi? Yoksa yazdığımız bir hikaye mi? Hepimizin hayatından birileri gelip geçiyor…Kimini biz istemiyoruz bizim istediklerimizse bizi istemiyor…Biri var ama engeller çıkıyor ya da çıkmıyor …Neticede nedir KADER? Önceden yazılmış mıdır? Yoksa biz mi seçiyoruz? Eğer doğum-evlilik-ölüm kaderse bazılarımız neden ilişkimiz bittiğinde üzülüyor ? Madem kader;  O insan ne olursa olsun bizi bulacak diye düşünmek mi lazım? Ya da her şeyi kadere bağlayıp mücadele etmemek mi?

Daha doğduğunda kiminle evleneceğin, ne zaman öleceğin bellidir. Ancak evlenilecek kişi dua ile değiştirilemez keza ölüm zamanı da. EVLİLİK seçim değil alın yazısıdır. Kader konusu zaten her zaman insanın kafasını karıştıran bir şeydir yaşadıklarımızı sadece kader ya da sadece seçim diye değerlendiremeyiz, kaderimiz önceden bellidir, doğdumuz da bellidir yani ancak bunu seçimlerimizle biz değiştirebiliriz. Bu yine kader olur ama sen seçtiğin için yaşamışsındır. Kaderi değiştiremezsen zaten cennet ya da cehennemin anlamı olmazdı. Allah’ın sana yazdığı kaderi yani senin elinde olmayan şeyleri yaşardın ki o zaman ameller günah haram vs olmazdı. Kısmet mevzuna gelince…

Kimi insanlar, kendi bahtlarını kısmetsiz görürler. Etrafındaki insanların bir şekilde (mutlu veya mutsuz) evlendikleri halde kendilerinin bir türlü evlenmemiş olmalarını, kısmetsizliklerine yorarlar. Bu durumun kimi zaman kendilerinden, kimi zaman da başkalarının tesiriyle meydana geldiğini düşünürler. Hâyal kırıklığı ve kasvetin hüküm sürdüğü mutsuz bir hayatta, ölmeyi beklemek gibi iki olumsuz yaşamın devamı ve sürdürülmesi, kimselerin başına gelmemesini isteyeceğim en büyük dileğimdir. Yaşamda evlilik alanı mutsuzlukla sarsılı bireylerin harita yerleşimlerinde 1-7 ekseni genelde Ekliptik Düzlemlerin hakimiyetinde yani Rahu ve Ketu baş rollerde. Ortada bir çocuk varsa şayet bir taraf daha fedakardır devamı için elinden geleni yapar ve bu kadındır genelde ANNEDİR. Zamana yayılı, anlaşırız, mutlu oluruz, her şey düzelir gibi beklentiler İnsanı tüketmeye eş değerdir. “Daha doğmadan bellidir insanın kaderi” derler.  Yani kader ve kısmetiyle birlikte doğarmış insanoğlu. “Öleceği yer ve zaman da bellidir” derler ya… Gerçekten belli haritaları kurduğumuzda deneyim kazandıkça bir kişinin yaşam sonu dahi Vedik horoskoplarda şifreli yeter ki şifreleri çözebilecek kadar tecrüben olsun. Çok sorulan bir soruydu KADER, ÖLÜM ve EVLİLİK kısacık değinmiş oldum.

Güneş tutulmasından korkmayın. Bireysel anlamda etkisi 4 yıla yayılacak lakin herkesi etkilemeyecek. Olumsuz anlamda etki yükselen, Ay, Güneş olarak Balık-Başak ve Yengeç ile Oğlak bireylerinedir. 10 Şubat itibariyle enerjiyi daha yoğun algılayabiliriz. Etkileri en baskın + ve – olmak üzere 5 gün evveli ve sonrasına yayılır. Bu süreçte rüyalarında mesaj alacak olanlarınız Lagna, Ay ve Güneş konumu; Akrep ve Balık olanlardır.

Yazdıklarım bu kadar netken anlam verebilmek, anlayabilmek kendi içerisinde bir muamma değil inanın bana. Ruhunuzu örseleyen dertlerden belki arınacaksınız, belki de yenileri ile tanışacak. Unutmayın ki kapanan her kapı açılır bir gün yeniden. Açıldığında çıkan gıcırtı, ruhunuzda ki delikten işler içinize. Bir öykü anlattıyorum sizlere geride bir sürü makale ile dönüp yeniden yeniden okuyabilmeniz için hepsi sitede kalacak. Kahramanım AŞK, partnerim ise HÜZÜN. Umut pazarında bazılarınız için gözyaşları satılacak, bazılarınız içinse mutluluk. Payınıza ne düşecekse biliniz ki hayrınıza. Güneş gölgeye gizlenirken sizler dilerim yörüngenizde tutkunuzla yol alırsınız. Kaçan değil, savaşanlarındır güzel günler!

Baki sevgi ve saygılarım ile

AYŞEN TOK