Türkiye & Güneş Tutulması & Venüs Retrosu

Vimsottari Dasa:

Ven MD:  2000-03-02  –  2020-03-02

Merc AD:  2016-03-02  –  2019-01-03

Mars PD:  2017-08-04  –  2017-10-05

Yaşanılan Dasa süreci Venüs-Merkür-Mars evresidir. Her Dasa evresinin ilk 3 ve son 3 yılları oldukça zorludur.

Görmüş olduğunuz ülke kuruluş anı Rasi haritasıdır. Venüs 5.ev, Merkür 1. ve 4.ev, Mars ise 6.ev ve 11.ev yöneticisidir.

Fevkalade iyilik namzeti olarak adlandırılan Jüpiter’ın ettiklerine bakın hele! Mundane Rasi haritasında 4.evde Başak burcunda seyir eden gezegen Balık burcunda ki Mars ile karşı karşıya. Ne senaryolar, ne mutluluk tabloları çizilir. İlk defa geçmiyor Türkiye haritasına göre 4.evden.  Jüpiter transitine bakarsak bazıları rahmet indirdi göğün göğsünden de biz öğlen uykusundaydık herhalde yağmadı üstümüze o rahmet! Kural neydi? Doğal faydalı gezegenler Retro evrelerinde Dusthana evler haricinde ki evlerde olumsuz enerji üretir.

26 Şubat 2017 tarihinde Türkiye natal haritasında 9.evde 14.10 enlem değerinde saat:17:15’de Satabihiska Nakshatra Rahu yönetiminde ki yıldızın 3.padasında, pada yöneticisi Satürn yılın ilk Güneş  tutulmasını deneyimleyeceğiz. Geçen yıl ki tutulmanın devamı denilebilir. Tutulmaların etkilerini en yoğun ilk 1 ay ve son 1 aylık zaman diliminde hissederiz. Daha sonra T.Mars  tutulma derecesine yapacağı bir kavuşum, iki kare ve bir karşıt görünüm hali yine konu gündemlerinin etkilerini önümüze serer.

Jüpiter’in Türkiye’nin 4. evinde gerçekleştireceği transit süresince; Mundane astrolojide, muhalefet, ülkenin toprakları, çiftlikler, zirai işler, madenler, ülkenin gayrimenkul değerleri, kuşatma altında ki yerler, müzeler, anıtlar, yer altı zenginlikleri, petrol, halkın derin saklı korkuları, ülkenin geçmişi, iç güvenlik.. nüfusun yaşam koşullarına karşılık gelir, konut, gayrimenkul, tarım ve tarım, bitkiler. Bu ev vatan, bayrak ve vatanseverlik değerlerini temsil eder. maden, maden, mineraller, kömür ocakları, taş ocakları kuralları. Deprem, heyelan, orman yangınları, sel, madencilik afetler, savaş adına sınırlarımızı ilgilendiren tüm detaylar, burada ki arazi ve hava koşulları üzerine yansıtır. Muhalefet partisi, ya da parti kurallarına vurgu yapacaktır. Jüpiter 5-7-9.evlerle kuracağı görünümlerle resmi dairelerde ve kamu kuruluşlarında, kamu görevlilerinin istifalarına, birçok medya-basın-yayın organının yayınlarına yasaklı süreç getireceğini, alacağı Satürn kare görünümü ile hissettirecektir. Yani 4-10 kuralı. Jüpiter natal Lagna ve Ay konumundan itibaren ülke haritasında 8.10. ve 12.evlerle görünüm halindedir.

Ayrıca büyük iyilik gezegeni Jüpiter 🙂 karakaları arasında bankalar ve finans kurumları, ülkede ki din adamları, deniz ve deniz trafiği, taşımacılığı, hukuk Profesörleri, dini görev icra eden makamlar ve çocuklar vardır. Bu durumda hukuk ve adalet ile ilgili radikal değişimler ve genel hukuka aykırı uygulamalarla karşı karşıya kalınabileceği gibi adalet sistemimizi yeniden revize etmek zorunda yeni bir oluşuma gidebiliriz. Bununla birlikte Vedic Astrology’nin fenomeni Satürn’ün 7. evde Yay  burcunda olması, Balık burcunda ki Mars’ın ise kurala göre 4-7-8.evlerle görünüm oluşturması ve Satürn ile kontak kurması, toplumsal isyana, polis ve asker, müdahalelerin gerçekleşeceği, ayrıca 7.evin konuları kapsamında Mundane  kaçaklar, savaş-barış-uluslar arası anlaşmalar, uluslar arası hukuksal davalar, kaçak suçlulular, dış ilişkiler, uluslararası anlaşmazlıklar, savaş ve barış, anlaşmalar, ittifaklar, ateşkesler ve anlaşmazlıklar, ve açık düşmanları karşılık gelir. Ayrıca, ulusal anlaşmazlıklar ve müdahale veya kamu uyumu. Başkaları, iş ilişkileri, birleşme ve anlaşmalar ile ilişkilerinde kurallar. Bu ev evlilik ve boşanma ve evlilik ve boşanma oranları karşı kamu tutum temsil edeceğinden gündem belirleyici olacaktır.

Türkiye’nin değişime olan arzu eksikliği, toplumun bir kesiminin yoğun direnişi ve muhafazakar duygularına rağmen problemlerini aşacak güçte olacağı zamanlarda gelecek elbette. Güneş tutulmasının etkisi ile mücadele ve müdahale gerektiren siyasi gerginlikler ve ülkenin iç güvenliğini kapsayan dış saldırılar ve sınırlarımızı da ilgilendiren durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Basına yapılan saldırılarda gelinecek son nokta Venüs Retro etkisi ile Venüs’ün 5.ev ve 12.ev yöneticisi olması ve 10.evde Retro seyre geçmesi yine 5.ev açısından; Mundane   astolojide, diplomatlar, elçiler, eğlence yerleri, sanatsal faaliyetler, tiyatrocular, eğlence yerleri,halk kahramanları, sporlar,sporcular. çocuklar ve ilgi, eğlence parkları, sinema, tiyatro, sanat, eğlence yerleri, spor ve eğlence karşılık gelir. Bu kumar, piyango, şans oyunları, spekülatif ilgi kuralları ve Borsa spekülasyon aracılığıyla ekonomiye bağlantılıdır. Yani parasal değerler özellikle Döviz kurları üzerinde etkili bir süreçtir. Bu ev keyfi, eğlence, sosyal fonksiyonlar, sosyete ve kamu mutluluk ya da üzüntü temsil eder. Bu büyükelçiler ve hükümet temsilcilerini işaret eder. 12.ev mahiyetinde bakılacak olursa; Mundane astrolojide, gizli olanlar, gizli düşmanlar, cezaevleri, suç ve suçlular, terör faaliyetleri, perde arkasında manipülasyon, rehin durumunda olanları temsil eder.

Venüs; Sanatçı ve müzisyen, sanat, müzik, eğlence, ünlüler, moda, kültür, güzellik, kadın, sosyete, sinema ve parayı temsil eder. Bu durumda kadın terörist, kadın sanatçı ve kadın politikacılara yapılacak suikast, onlar hakkında çıkacak asparagas ve spekülasyon içerikli haberler gündemlerimizde yer alacak demektir. Bu bir aşk skandalıda olabilir. Çocuklar ve kadınlara yönelik tecavüz, cinsel istismar gibi olaylarda artış yaşanacağı aşikardır.

Venüs  retrosununda Balık burcunda Retro Jüpiter görünümü ve Satürn karesine maruz kalacağını düşünürsek; hükümet için Jüpiter’in de 4.evde yaratacağı enerji ile dünya basınında siyaset, ekonomi ve dış güvenliğimizle ilgili daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalabiliriz. Komşularımızla diyaloglarımız bozulabilir. Güneş tutulmasının etkisiyle ülke natalında 8.ev, 10.ev ve 12.ev Jüpiter görünümünde. Etnik köken ayrılıkları ve aşırı dinci grupların kendi içlerinde bölünmeleri ve diğer insanları birbirine düşürecek ayrıştırmalara sebep olacak tutumlar; halkı polis ve asgari güçle karşı karşıya getirip, şiddeti, kazaları, suikast eylemlerini tetikleyebilir. Medya ile iktidarın savaşı büyük kaosa neden olabilir. 3. ev ve 9.ev son kez devrede. Mundane haritalarda 4.Ev; Toprakları, yerleşimi, maden ocaklarını, muhalefet partilerini, liderlerini ve tarımı temsil eder.10.Ev ise Devletin başını, hükümeti ve iktidar partisini yansıtır. Bu enerjilerle doğal afet kapsamında Deprem gibi üzücü bir enerjiyi Jüpiter bu noktalardan ayrılmadan yaşatır.  Ketu’nun 9.ev seyri geçtiğimiz 1 yıllık zaman diliminde Jüpiter’in Aslan seyri esnasında hükümete ait çok fazla skandal içerikli olayların gündemlerimize yerleşmesine sebep olmuştur ki yine iktidar T.Ketu natal haritada 9.evdeyken cemaat, Üniversiteler ve dini oluşumlar adına riskli süreç 2017 yılının Ağustos ayına kadar devam edecektir.

2017 yılında yaşanılacak enerjiler ile düğümlerin natal haritada 3.ev ve 9.ev kapsamında düzden kavuşumları Türkiye’de çok yıkıcı bir dönemin ardında ki değişimi işaret etmektedir. 16 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak olan referandum esnasında gökyüzünde 3 adet Retro gezegen mevcuttur. Referandum spekulasyonlu geçecektir. Jüpiter, Satürn ve Merkür. Bunu ayrıca değerlendireceğim. Medya ve cemaat ile kalemi kırılacak köşe yazarları bu gündemin baş maddeleri olacağa benziyor. Mevcut yönetim 2023 yılına kadar T.B.M.M’de yer almaya devam edecektir. Yine birçok vekilin partiler arası transferi ve istifası bizleri şaşırtmasın. Venüs retrosu devletin en tepesi adına oldukça ilginç ve bir o kadar hareketli bir zaman aralığını işaret ediyor.

İçeri de İktidarın kalbinde KADIN bir casus var. O KADIN ifşa olacaktır…

Hak-hukuk-adalet ne varsa iste! Yukarıda ki usta durumları görüyor.

Hürmetler

AYŞEN TOK