Suyun Hafızası & Yengeç Burcu Ay Tutulması

 

Sevgi ve aşk adına ezberleri bozma zamanı GÖKYÜZÜ sayesinde…

Gizem güzeldir ? insan karşısında ki kişi hakkında ne kadar az konu bilirse o kadar çok güvenir, bilgi arttıkça malum kirlilik ve yalanlarda artıyor zira duyguları yöneten akıl değil o sadece suç ortağı. Kalp tutulmasının yaşanacağı bir sürece hazır mıyız? Her anlamda tekrarı olmayan bir süreç aşıklar tutkuyla tanışacaklar kıymet bilin derim. Hatırlarsanız sizlere demiştim Satürn Akrep seyrindeyken sığ ve karanlık bir süreçtir içinden geçtiğimiz. Renkli renkli hareler çiziyorum ki sizlere esas tabloyu anlamanız adına. Bilseniz ne mailler geliyor. En başından söylüyorum sürecin berbat geçeceğini. Satürn Yay seyrine başlamış olabilir. Ama aneratik, ama retroya dönecek, ama kısa bir süre sonra yeniden Akrep burcunda üstelik retro ve aneratik derece ile. Filmi başına sarıyor evren.

Tutulma anına eşlik eden Venüs-Mars kombinasyonu Balık burcunda sevginin bam teline basarken, Venüs’ün aldığı Jüpiter görünümü mü yoksa Satürn karesi mi hakim olacak yaşam anınıza buda sizlerin horsokoplarında ki enerjilerde saklıdır. Satürn için 64Navamsa temasını, Jüpiter için Bhrigu Bindu noktası görünümünü kimse bertaraf edemez w3x85hc.

”Ne zaman ağlamak istesem, hep sen geliyorsun aklıma mesela dün gece!”

Eskisi olmayanın yenisi olmazmış. Kimse sütün içinde ki ak kaşık değil, yada 10 yaşında ergenliğe geçmemiş çocuk saflığında hiç değil. Evet bu namı değer tablo bir çok bitişi tetikleyeceği gibi yeni başlangıçlara da start verecektir. Kim istemez Leyla ile Mecnun olmayı belki de Yusuf ile Züleyha. Sonuç nedir? Bu dönem başlayan ilişkilerin vadesi nedir? Bunu ancak Rasi haritalarınız da yaşadığınız transitler ve Dasa süreçleri belirleyecektir. Hepimizin aştığı dağlar, sahip olduğumuz tecrübe ile orantılı yaşadıklarımız, yaşanmışlıklarımızın boyutudur tüm kelamlarımız. İlişkinin can suyu; nezakettir, sabırdır, fedakarlıktır, canını yakanın canı elbette yanacaktır. Yazdıklarımı sert algılamayın arkadaşlar beni tanıyorsunuz ne ise o sözüm dosdoğru kıvırmanın ya da yorumları süslemenin manası yok!!!!!

Kalbi boş ve ilişkisi olmayanlar için bitişler kadar yepyeni başlangıçlar sizlere göz kırpacak. Fakat; Satürn sürecine kişisel gezegenlerinizden hangisi denk geliyorsa içereceği konular deformasyona uğrayacaktır. Bunu kabul edin o zaman mevcut duruma daha kolay alışacaksınız. Başak-Balık-Boğa-Oğlak burcunda Mars’ı ve Venüs’ü ya da Jüpiter’i olanlar, Yay burcunda yine bu gezegenleri bulunanlar, dokunayım gönül telinize…..Gönlümden çağlayan tüm suları durdursam, süzülüp kalbime, Güneş’e ve Ay’a açsam yüreğimi, yıkasam yüzümü bir kez daha umut suları ile….

Mart ayında başlıyor Venüs retrosu, sonra Satürn retrosu 2017 yılının tamamında alemlerden, şekillerden, ölümlerden (mecazi anlamda) aşklardan, nefretlerden ne beğenirseniz avucunuzda ? Gülüşüm aldatmacı bir gölge oyunu…Evrene serpilecek AŞK polenleri gibi….

Astrology alanında ve diğer konulara dair tüm yazarların kendilerine özgü yaşadıkları tecrübe, edindikleri deneyimler, kalemleri, kalemlerinden dökülen kelamlar bizlere öyle güzel bilgiler verir ki Astrology ilmi ile ilgilenenler yazıyı yazan kişinin Rasi haritasında Venüs, Merkür yada Mars hangisi güçlü hemen algılar. Yazma eylemi ve sanatsal yetenekler 3.ev konuları kapsamındadır. Yazılan her metinde duygu içerikli paylaşımlar esasında kişinin kendisini karşı tarafa ifade ediş şeklidir.

Herkesin bir kalbi, içinden geçenleri, kalbinde barındırdıkları, kırgınlıkları, özel kelimeleri, duygularına kurban olduğu müzik parçaları, isyanları, özlemleri, arzuları, hayal ettikleri, aslında onlar için kaderin en motta gücüyle çalışan, hissettiren algı biçimidir. Şairler bir Aşk’ın acısını hep aynı kelimelerle anlatırlar. Hep aynı sözler, klişeleşmiş duygulara marka gibidir. Hayal etmek ne büyük bir lütuftur. Balık burcu olarak diyorum ki edebiyat, şiir, müzik, kelamlar, dizeler ve hayaller olmasa ne yapardık acaba? Bazı durumlarda hayallerin yerine kahkaha atmak gerek içinde bir dünya ümit taşıyıp o ümitlerin olmayışına. Bazı zamanlarda ise hayallerden sıyrılıp gerçekleri hatırlamak, neyi hissedip neyi hissetmemek arasında sıkışmaktan kurtulmak. Bunu da sizlere hissettirdiğimi biliyorum.

Yorgun fakat gururludur kalbi kırılmış kişiler. Kadın yada erkek fark etmez! Fakirdir iç sesleri, içlenişleri, ağlamaları, aşkları, hüzün bırakmaz yakalarını. Yeryüzünde ki feryat göğe ulaştığında kıyamet kopacak. Unutur insan çokça kendini unutur önce ağır gezegen evrelerinde. Zümremizde kopacak her fırtına mevsim coşkusu, her aşk ise ömür törpüsü olacaktır bu süreçte. Hayatımı bölerken tam ortadan gerçekler ve yalanlar her gün doğumunda, ruhumun ağırlığında öfke kusmakta. Uzun bir yoldur özlem! Dünde kalmış yaralı hatıralar, merhabalar, geçmişin hacminde boğulacak. Geçmiş canlanır mı demeyin sakın MART öyle bir aydır. Fakir ve mağrur hayatlarımızda mevsimler SEVGİNİN, MERHAMETİN kokusunu dahi çok uzaklara götürecek.

ŞUBAT ve MART

Birisinin kalbini kırmışsanız ve bu durumu umursamıyorsanız, zaten sizin için yapılacak ve üzülecek bir zamana dahi gerek yoktur. Affedilmeyi ve sevilmeyi hak etmeyen kişisiniz demektir. En doğrusu giden günlerin geri gelmediğini düşünerek sevdiğinize, sevginizi söylemek, ona değer verdiğinizi anlatabilmektir. Sevginize,sevgilinize sahip çıkmak, değerini bilmek, kıymetini bilmek ve anı yaşamak adına rahatlayacağımız zamanlar gelecek. Gönül sefasının baş sorumlusu Venüs Balık burcunda ve direk Satürn görünümü altındayken kalemimden dökülenler bunlar.

İlişkilerde karşılıklı olan her tavırda en önemlisi bir sevginin içinde, sizi en çok üzecek olan şeylerden birisi verdiğiniz değeri karşı taraftan görememektir. Nedir değer vermek ya da değer almak? Kıstaslarımız farklı, arzularımız haritalarımızda bulunan Venüs-Mars etkilerinden zuhur ediyor. Çok bir şey istemez ki kadınlar erkeklerden, kırıldıklarında bunu anlasın ve telafi etsin diye beklerler ama maalesef her zaman bu mümkün olmuyor, sevdiğiniz kırdığını anlamayabiliyor, kendini haklı görebiliyor, ya da hatasını anlasa bile telafi etme yoluna gitmek yerine her şeyi oluruna bırakıyor ya da bunu intikama veyahut bir güç savaşına döndürüyor. Her şeyi oluruna bırakmalı mı, nasılsa unutuyor diye beklemeli mi, kalbini kırmış olsa bile bir süre geçince yine her şey eskisi gibi oluyor diye düşünmeli mi, ‘’ben her zaman haklıyım’’ düşüncesiyle umursamamalı mı? İşte böyle böyle tükeniyoruz. Gladyatör savaşı vermekten, egoları çarpıştırmaktan. Kimse eşek değil. Ne yapılanlar ne söylenenler unutulmuyor bir gün mutlaka birikimler patlıyor ve büyük bir isyan neticesinde kalp kan kaybından gönlünde açılan yaradan helak duruma düşüyor çevresine olan güvenini yitiriyor.

Kısacık dünyada sevdiklerimizi kırmaya değer mi? Ölümü düşünerek kıymet vermeyi unutmamalısınız. Hayat bu neler neler geçer, Ana, Baba, Ata, Dost, Sevgili….neler geçer ve biz dinleriz o unutulmaz şarkıyı ”seni ben ellerin olsun diye mi sevdim” buyurun Efendim! Aslında geçen her şey yüreğimizin en baş köşesinde saf tutmuştur gün gelir aynisi yaşanır adı karma olur, ders alınır tecrübe olur, elimizde kalan koca bir hiç ile güven duygumuzu kaybederiz….Tüm değerlere karşı yine yitiriyoruz sevdiklerimize olan GÜVENİ! Gökyüzü eşliğinde gladyatörlere karşı silahşörler.

Doyduğun kadar yiyebilirsin, sevilip sayıldığın sürece sever ve sayarsın, kördüğüm olmuş hayatların içerisinde güleceğin günleri umutla beklemen palavra değil bilakis hediyedir….Derler ki birini ”tanıdım” demeden önce işret sofrasında halini görecek ya da yola gideceksin. Pek üstünde durulmaz bazı durumlarda verilen sözlerin fakat yinede kişiye dair dip notlar oluşturur o sözler! Sesim ve sözüm; havayım, suyum ve toprağım; soruyum ve tüm cevaplar yine bende, ben ne miyim bir HİÇ’im…Gönül telimizde inleyen nağmeler. Sevdiğinizle kalın, sevgiyle kalın…Özellikle diline dikkat etmesi gerekenler tüm AY ve LAGNA; KOVA-ASLAN-İKİZLER-YAY konumları bence. Değer mi? Değerse söz sizin! Zor bir kaç ay bizlerle. Allah büyüktür..!

Lagna ve Ay konumu BALIK; Ay tutulma 5.evinizde. Satürn 10.evinizde. Jüpiter 7.evinizde retro seyre döndü. 5.ev konuları kapsamında Aşk, ilişkiler, çocuklar, hobiler ve yaratıcılığınız, spekulasyon ve para, hayatta keyif aldığınız konular ön planda. İlişkilerinizde gerek aşk gerekse arkadaş çevreniz olsun beklenmeyen, ummadığınız durumlar yaşanabilir. Bir ilişkinin sonlanması ya da mazide kalan bir aşk size kendini hatırlatabilir. Retro Jüpiter’i düşünecek olursak gebelik adına dikkat edilmesi gereken bir süreçtir.

Lagna ve Ay konumu KOÇ; Ay tutulması 4.evinizde. Satürn 9.evinizde. Jüpiter 6.evinizde retro seyre döndü. Araçlarınız, yaşadığınız eviniz, aileniz, ebeveynleriniz, gayrimenkulleriniz, alım-satım işleri, uykunuz, kalp kırgınlıklarınız, kalp rahatsızlıklarınız gündemlerinizde olacaktır. Yaşadığınız evi, şehri, iş yerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Konular bir süre daha çözüm bulacağa benzemiyor. Bu bireysel analizlerden içinden geçtiğiniz Dasa evreleriyle anlaşılır.

Lagna ve Ay konumu BOĞA; Ay tutulması 3.evinizde. Satürn 8.evinizde. Jüpiter 5.evinizde retro seyre döndü. Durum pek iç açıcı değil. 3.ev konuları kapsamında kardeşleriniz, kuzenleriniz, komşularınız, yakın çevreniz, kısa yolculuklar, adına iletişim ön planda olacak. Yeni bir ilişki, anlaşma veya seyahat planları yapabilirsiniz. Mahkemelik olanlar için hukuksal konularınız çözüme kavuşabilir. Kırgınlık yaşadığınız bir arkadaşınızla yüzleşebilir, ya ipleri tamamen koparır ya da barış sağlayabilirsiniz.

Lagna ve Ay konumu İKİZLER; Ay tutulması 2.evinizde. Satürn 7.evinizde. Jüpiter 4.evinizde retro seyre döndü. 2.ev konuları kapsamında maddi kazanımlar ve genel yaşam mutluluğu yer alır. Gelir-gider tablonuzu yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilir ve bir kaygıya kapılarak kemer sıkma politikasını uygulayabilirsiniz. Sırlar oldukça önemlidir bu alanda.

Lagna ve Ay konumu YENGEÇ; Ay tutulması 1.evinizde. Satürn 6.evinizde. Jüpiter ise 3.evinizde retro seyre döndü. İnternet ortamında yazışmalarınıza dikkat edin lütfen. 1.ev dış görünümle alakalıdır. Dış dünyanın ve toplumun sizi algılayışı yine buradan analiz edilir. Libidonuz bu süreçte yükselebilir ve sizler ”önce ben” demeye başlayabilirsiniz. Hemen karşıt evinizde ki enerji aktif olacağı için duygusal dünyanız ve ilişkileriniz ile ilgili aniden, önemli kararlar alabilirsiniz. Özellikle evlilik, gönül ilişkisi ve ortaklıklar ile ilgili kafanızda netleşmeler yaşayabilirsiniz. Bir sağlık sorununuz nüksedebilir. Erkek figürü kim varsa hayatınızda onlara karşı düşüncelerinizi dile getirebilir ve yol ayrımlarına gidebilirsiniz.

Lagna ve Ay konumu ASLAN; Ay tutulması 12. evinizde. Satürn 5.evinizde. Jüpiter ise 2.evinizde retro seyre döndü. 6.ev konuları mahiyetinde sağlık ön plana çıkar ve iş yaptığınız, bünyenizde çalışan kişiler. Sağlık sorunu olanlar için belirsizlikler yerini tedavi aşamasına bırakabilir. Sırlar açığa çıkabilir ki 6.ev Dusthana etki barındırır. Hayata dair evren sizlere mesajları rüyalarınızda verecektir.

Lagna ve Ay konumu BAŞAK; Ay tutulması 11.evinizde. Satürn 4.evinizde. Jüpiter ise 1.evinizde retro seyre döndü. Sosyal ortamları, arkadaş gruplarını, büyük kardeşlerle ilişkilerimizi deneyimlediğimiz bu alanda ki tutulma sizleri bir yol ayrımına götürecektir. İdeallerinizi planlamak ve eyleme dökmek adına olumlu bir süreç. Çocuk sahibi olanlar, çocukları adına yaşayacakları deneyimlerle biraz üzülebilirler. Kilo alımına dikkat.

Lagna ve Ay konumu TERAZİ; Ay tutulması 10.evinizde. Satürn 3.evinizde. Jüpiter ise 12.evinizde retro seyre döndü. Toplumsal saygınlık ve kariyer hayatınız ile ilgili konuları irdelediğimiz alandır burası. Üst düzey yöneticileriniz eksiklerinizi yüzünüze vuracaklar. Bir erkek için hastane, cezaevi ziyareti yapabilirsiniz. Belki de bu konular aydınlanacak Ay ışığı etkisiyle. Yeni çevrelere katılabilir. Bazı arkadaşlarınızla üzüntü verici ilişkiler deneyimleyebilirsiniz.

Lagna ve Ay konumu AKREP; Ay tutulması 9.evinizde. Satürn 2.evinizde. Jüpiter ise 11.evinizde. Kimseciklerle konuşmak dahi istemediğiniz durgun bir dönem. Daha çok kaygılarınız parasal meselelerden yana. Sosyalleşmek biraz iyi gelecektir. Yeni gruplara dahil olabilirsiniz. Uzun yolculuklar ise Şubat ve Mart gündeminiz. Kişisel eğitimler, yurt dışı ve uzak mesafe yolculuklar, yabancılar, hukuksal ve mahkemelik konular adına ilerleme kaydedeceksiniz.

Lagna ve Ay konumu YAY; Ay tutulması 8.evinizde. Satürn 1.evinizde. Jüpiter 10.evinizde retro seyre döndü. Neyi bitiriyor ve maziyi gömüyorsunuz böyle? İlişkiler adına ilginç deneyimler kazandığınız zaman diliminde sanki para ana konunuz gibi. 8.ev Dusthanadır ve başkaları üzerinden yapacağımız alacak ve giderleri gösterir. Banka kredileri, alacaklar ve borçlar, vergi, miras, nafaka konuları ile ilgili konularda da netleşmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönem ameliyatlar gündem olabilir. Ortaklı işlerinizden elde ettiğiniz gelirlerinizde veya eşinizin gelirlerinde artışlar söz konusu olabilir. Sırların evidir burası, mecazi anlamda ölümün ve cinselliğin. Ay ışığı dilerim ki aleyhinize aydınlatsın zümrenizi lakin öyle gözükmüyor.

Lagna ve Ay konumu OĞLAK; Ay tutulması 7.evinizde. Satürn 12.evinizde. Jüpiter 9.evinizde retro seyre döndü. Evlilik ortağınız, evliliğiniz, ilişkiniz, ortaklığınız alanında bir tamamlanma. Bir ilişkiyi bitirirken yeni ve kalıcı ilişki başlatabilir, mevcut ilişkinizle yolları birleştirme ve ayırma kararı alabilirsiniz. 7.ev açık düşmanlarımızı gösteren alandır ve mahkemeli olduğumuz konuları aydınlatır aynı zamanda. Memnuniyet ve memnuniyetsizliğinizi irdeleceğiniz bir süreç özellikle ilişkiler anlamında. Bir şey var biten. Üzülmeyin hayırlısı arkadadır.

Lagna ve Ay konumu KOVA; Ay tutulması 6.evinizde. Satürn 11.evinizde. Jüpiter ise 8.evinizde retro seyre döndü. Gizli düşmanlık, sağlığınız, beraber çalıştığınız kişiler, gizli işler, açığa çıkacak sırlar, bağımlılıklarınız adına üzüleceğiniz ve bir çok finale imza atacağınız bir enerji ile karşı karşıyasınız. 6.ev Dusthanadır. Kalp sağlığınıza dikkat edin lütfen. Masraflarınız oldukça ağır ve giderek artacaklar.

Yılın ilk Ay tutulması Yengeç burcunda olurken yılın ilk Güneş tutulması ise Kova burcunda gerçekleşecek.

26 ŞUBAT KOVA BURCUNDA YILIN İLK GÜNEŞ TUTULMASI

26 Şubat 2017

Saat: 17:30

Nakshatra: Satabihiska yöneticisi. Rahu. 3.Padada. Pada yöneticisi Satürn

Ekliptik düzlemin devrede olduğu, Satürn ve Mars kare görünümü ile Kova burcunda Ketu, Merkür, Güneş ve Ay halvet edecekler. Zamanı geldiğinde detaylarıyla yazacağım. Sadece etkilerini 1 ay evvelinden almaya başladığımız bu akustiğin gündemlerinizde oluşturacağı konuları bilmeniz adına ufak bir hatırlatmadır bu. Dertlerimizi körükleyen ya da okşayan, göğün göğsünde ki ateşi gizleyerek, düşüncelerimizi eritircesine, dertlere ve aşka yürümeyi ya da aşk yolunda heba olmayı, yargılı, sancılı, sıkıntılı süreçlerin habercisi.

Tutulma anında Lagna Aslan ve yöneticisi Güneş. Rahu ile birlikte durumlara görünüm vermekte. Lagnadan itibaren 1. ve 7.ev alanlarında oluşacak tutulma. Açığa çıkacak enerjinin transit Mars görünümleriyle 2.5 yıl kadar daha belirli zamanlarda tetikleneceğini göstermektedir. Bu tutulmada yaşayacağınız olayların devamını ilk olarak yaz aylarında hissedeceksiniz.

Karanlıklara gömülü bir çok özlem, sırları açık olmuş hayatların, yılgın gölgelerinde kendi düşleriyle sevişirken, o fakir duygular ve düşünceler can bulur böyle tutulmalarda. Dört duvar gelir üzerinize de bir şey yapamazsınız. Hayatın celseleri bitmez. Bir şarkı düşer dile, bir yıldız kayar, serçeler gibi kanat çırpar umutsuz yürekler, hazin ve hüzün kadar mutlulukla buluşacak bazılarımız. Gurur düşmez, kaktüse benzer hayat yine de gurur düşmez. 2017 yılının sonunda görüşelim bazılarınızla; o direnişlerinizden eser kalmayacak zira. Açın bakalım tüm belleklerinizi yaralarınızı hayat sarabilecek mi?

Tutulmanın olumsuz vuracağı eksenler; Kova-Aslan-Oğlak-Yengeç-Başak-Balık.

Sinsi bir tabudur bazı AY evreleri….

1-7 ekseni yani Ay KOVA-ASLAN hattı; Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı konular, Davalar, eşin geliri ekstra çıkan harcamalar, eşin gelirinde artış, eşin sebebiyet vereceği maddi kayıplar, açık düşmanlar, iş ortağınızın arkanızdan çevirdiği mevzular. Evlenme yada boşanmaya dair alacağınız kararlar.

2-8 ekseni yani Ay OĞLAK-YENGEÇ hattı; Kazandığınız paranız, geliriniz ve giderleriniz ani oluşan maddi kayıplar, söylemleriniz, eylemleriniz, sırlarınız, cinsel organlarınızda oluşabilecek arazlar. Cinsel arzularınızda aşırı artış. ÖLÜM mecazi anlamda kurtarmaya çalıştığınız bir çok değerin kaybı, gönlünüzde ki bitişlerin kabullenişi, anılarınızın canlanması. Gizli bilgilere ulaşmanız.

3-9 ekseni yani Ay YAY-İKİZLER hattı; Yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz, uzun yolculuklarda meydana gelebilecek kaza durumları, babanız, cesaretiniz, eğitim aldığınız konular ve eğitmenleriniz. Ani eğitim kararları almanız, yakın çevrenizde değişiklik.

4-10 ekseni yani Ay AKREP-BOĞA hattı; Eviniz, evinizde oluşabilecek ufak çapta kazalar, satış yapmak yada almak istediğiniz gayrimenkulleriniz, araçlarınız, evinizde böcek yada hayvanlara karşı koruma tedbiri alma isteğiniz (düğümler devrede) kariyeriniz, anneniz, annenizin sağlığı, annenizden beklediğiniz manevi destek, anneniz ile diyaloğunuz, kırgınlıklar, uykusuzluk, toplum önünde ki duruşunuz, üst yöneticileriniz ile yaşayacağınız polemikler.

5-11 ekseni yani AY TERAZİ-KOÇ hattı; Aşk hayatınız, yeni bir ilişki, ayrılık, çoçuklarınız, hayalleriniz ve umut ettikleriniz, eğlence hayatınız, isminizin karışacağı spekulasyon içerikli konular. Çocuklarınız adına duyacağınız kaygı, sorumluluklarda artış. Yeni hamile olan bireylerin bu süreçte gebeliklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Mars ve Güneş 5.evinizle görünüm kurarsa düşük tehlikesi yaratabilir.

6-12 ekseni yani AY BAŞAK-BALIK hattı; Çalışma ortamınız, iş arkadaşlarınız, uykusuzluk, gizli düşmanlarınız, sağlığınız, yaşadıklarınızla paralel dini inanış ve içe dönüşünüz, yatak zevklerinden mahrumiyet, bir yakınınız adına hastane ziyaretleriniz. Ekstra çıkacak masraflar. Yatak zevklerinde tatminsizlik.

İçli bir iç çekişiniz olmasın, dilerim yüzlerimiz bir nebze gülsün.

Hürmetler

AYŞEN TOK