YENGEÇ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI

Nahl Suresi, 12.ayet: Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin emrinize verdi; yıldızlar da O’nun emriyle emre hazır kılınmıştır. Şüphesiz bunda, aklını kullanabilen bir topluluk için ayetler vardır.

Ay ya da Güneş Tutulmaları hayatımızda nasıl bir yol oynar?

Kimilerinin basit olarak gördüğü bu doga olayı, astrolojik açıdan bakıldığında her zaman yeniliklerin temeli olarak görülmüştür. Tutulmaların takip edildiği süreçte gerek kişinin yaşamında, gerekse ülkeler bazında bazı olağanüstü durumlar göze çarpar. Tarihte süregelen önemli olayların öncesi her zaman bir tutulmaya rastlamıştır. Sizce bu bir tesadüf müdür? Siz de yaşamınızda imkansız dediğiniz her şeyi sansa yoranlardan misiniz, yoksa yaşantınızda kendini gösteren bu olağanüstü durumların öncesinde ya da tam gününde yaşanmış bir tutulmaya tanıklık ettiniz mi?

Güneş Tutulması: Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayisiyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Tutulmanın olması için Ay’ın yeniay evresinde olması ve dünyaya göre Güneş ile kavuşum halinde olması, yani yörünge düzleminin dünyanın Güneş çevresindeki yörünge düzlemi ile çakışması gerekir.

Ay Tutulması: Ay, kendi yörüngesinde dolanırken, kimi zaman dünyanın gölgesine girer. Buna Ay tutulması denir. Ay Tutulması, Dolunay zamanında ve ayın düğüm noktalarina yakin olması durumunda meydana gelir. Ay’ın dünyanın gölgesine girmesi ile güneşten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülür.

Tutulmalar, gücü birkaç kat arttırılmış yeniay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Kadersel olarak görülebilecek, tutulmanın büyük enerjisi ile yüklü etkiler, yaşamınızda da astrolojik ev etkinliklerine bağlı olarak kendilerini gösterirler.

Güneş Tutulmaları kat kat güçlü yeniay etkisi yaratırlar ve başlangıçlarla ilgili olarak yorumlanırlar. Elbette ki her bitişte yeni bir başlangıç, yeni bir başlangıçta da bir bitiş vardır ama Güneş tutulmalarında öne çıkan, asıl önemi arz eden konu başlangıçtır. Benzer şekilde, Ay Tutulmalari da Dolunay etkisi ile bitiş veya sonuca odaklanmamızı sağlarlar. Tutulmaların sarsıcı etkileri vardır. Bu etkiler, bizi daha da olgunlaştırmak için gerekli önemli olayları meydana getiren aracılardır. Aslında tutulmaları kötü nitelikli olarak adlandırmak zordur. Kötü nitelikli tabir edilen, acı verici ve zor durumları oluşturan tutulmalar bile aslında bize bir şeyler öğretmek, kazandırmak için meydana gelirler. Her zaman alınılacak bir ders, ilerleyecek bir yol, bittiği için kendimizi kötü hissetsek de yerine gelecek yenisi ile daha iyi konuma gelmemizin mümkün olacağı bir süreç vardır. İşte o süreçlerde ki ruhsal sıçrayışı tutulmalar sayesinde deneyimleriz.Tutulmalar sırasında, yaşamın bir safhasından diğerine geçtiğinizi hissedebilirsiniz. Belli bir konu veya kavramı ebediyen arkanızda bırakıp yeni şeylere doğru ilerlemek, hep tutulmaların kesin etkilerinin tanımlandığı olaylardır. Bunun sebebi, tutulmaların haberler, olaylar ve daha önceden bilinmeyenler hakkında getirdikleri bilgilerdir ve bizleri de bu yeni şartlar altında farklı bir yöne ittirirler.

Tutulmalar önemli haberleri de beraberlerinde getirirler. Başarıdan bebek doğumuna, önemli bir seyahatten mezuniyete, emlak alim satımından, iş görüşmelerine kadar aklımıza gelebilecek her konuda, burç ve yerleşim sembollerine bağlı olarak çeşitli haberler almamızı sağlarlar. Bu haberler, nitelikleri ne olursa olsun, yaşamımızda eksik yaptığımız bazı şeyleri düzeltmek için harekete geçme fırsatı verirler. Yine de tutulma esnasında gelen haberler, genelde belli bir süre degiştirilemeyecek durumları ifade ederler. Burada ki mücadele, elden bir şeyin gelmediği durumlarda bile belli bir konuya takılıp kalmak yerine ilerlemeye devam etmek, gelen haberlerin bizi ilerlemeye zorladığı bir yön varsa da buna ilerlemek konusunda isteksizlik etmemektir. Bazen gelen haberlere hızlıca cevap vermek, şartların gerektirdiğini çabucak yapmak lüzumu doğar ki, bu esneklik sağlandığı zaman sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz yetenekleriniz ışıldamaya başlayabilir.

Tutulmalar, aklınıza bile gelmeyen veya sadece hayalinizi süsleyebilecegini inandiginiz gelişmeleri de gündeme getirirler. İmkansiz dediğiniz şeyleri başarabilir, birdenbire kendinizi hayalini kurduğunuz ancak gerçekleşeceğine inanmadiginiz için girişim yapmadiğiniz konularda çalişirken bulabilirsiniz. Gerçekten de ne olduğunuz bile anlamadan, “kaderin bir cilvesi” olarak kendinizi Everest’e tirmanmaya baslamiş halde, hatta belki de zirvede belki de birden mesleki kariyer alanında düşüş yaşarken bulabilirsiniz. Elbette bu bir benzetme zira yaşaminizdaki olay, kavram veya hedefleri düşünmeliyiz. Her tutulma herkesi 1.dereceden etkilemez ki. Birdenbire kendiniz o büyük amaciniza son derece yaklasmiş halde bulabilirsiniz. Uzun zamandir yapmaya çekindiğiniz bir aşk itirafini yapmis bitirmis olmak da sasirtici olmayacaktir. Ortadan kaldirmaya korktugunuz, savasmaktan kaçindiginiz zorluklar mı? Herhalde birisi siz bakmiyorken elinizi kolunuzu sanki bir kuklaymissiniz gibi oynatip hepsini bertaraf etti. Belki de bunu siz yaptiniz ama öyle büyük bir güçle ileri dogru firlatildiniz ki daha ne oldugunuzu anlamadan fersah fersah yol kat ettiniz.

Tutulmalar sizi yoğun biçimde etkilemese bile çevrenizde artan hareketliliğin farkına varmamaniz imkansiz. Bazi insanlar o kadar büyük bir koşuşturmaca içerisine girer ki, bazı konularda sizden destek istemek zorunda bile kalabilirler. Bu durumda siz de hareketin kalbine çekilmiş olursunuz. Aslında sadece kendi sosyal veya is çevrenizde degil, tüm dünyada da gözle görülür bir hareket baslar. Dogum gününüzde gerçeklesen tutulma, önünüzde uzanan yılı oldukça hareketli kılabilir. Özellikle haritanizin tutulmayla ilgili bölümünün temsil ettigi konular, güçlü biçimde gündeminizin bir numaralı maddesi olarak kalabilirler. Tutulmanin baslattiğı değisim, bu durumda, tüm bir yila yayilan, yavas bir süreç içerecektir. Mars bu konu da son derece etkilidir. Gezegenin tutulma derecesine yapacağı görünümler olayları aktifleştirir ve sizleri sonuca ulaştırır. Jüpiter’in teması ise ”mucize” diye nitelendireceğimiz gelişmeler ile gerçekten ilahi plan içerisinde dahil olduğumuz kavramları içselleştirmemize yardımcı olur. Tutulmanin doğum gününüze veya doğum gününüzün yakinlarina denk gelmesi ya da yükselen burcunuzda olmasi, yorgunluk ve sağliginizla ilgili yorgunluktan kaynaklanan gelişmeler anlamina gelebilir. Özellikle Ay tutulmalari, duygusal hareketlenmeler meydana getirirler. Bu da elbette hareket seklimizin mantiktan daha çok duygularla sekillenmesine, tepkisel hareketlere, yanlis yargilara sebep olur. Bazen de konu veya kavramlarin etraflica incelenmeden, yüzeysel bir bakis ile kabul veya reddedilmesi sonucunu da dogurur. Tutulma dönemlerinde karsilasilan olaylar, alinan teklifler, yapilan öneriler dikkatlice incelendigi sürece ise mutlaka olumsuz sartlar olusacak diye bir kural da geçerli olmaz. Hint sistemi dasa evrelerine önem verdiği için içerisinden geçmekte olduğunuz dasa süreçleri yorumlara netlik kazandırır.

Tutulmalar sirasinda sert tepkiler, tehditler, ani ve kesin kararlar vermektense, durumu gözden geçirmeye devam etmek, tutulmalarin getirdigi elektrigin bosalmasini beklemekte fayda vardir. Olan biteni gözlemlemek, insanlarin söylediklerine kulak vermek ama ani hareketlerde bulunmamak, kafaya koymus oldugumuz seyi yapmaya girismemek, belli bir kisinin eylemlerinden dogan sikintiyi bu kisiye iletmek için tutulmalarin birkaç hafta sonrasini beklemek gereklidir. Eski astroloji yazmalarinda, tutulma dönemlerinde uygulamaya konan planlarin beklenen sonuçlara ulasamadigi yazmaktadir. Tutulmalar, niteliklerine göre ilgili olduklari konularda bilinmeyenlerin de gün isigina çikmasini saglarlar. Gizemler aydinlanir ve maskeler düşer. Bulmacanin eksik parçalari önümüzdedir. Böylece sartlari daha iyi degerlendirebilir, kendimize daha bilinçli sekil de yol çizer ve harekete geçeriz.Tutulmalarla ilgili olaylarin, tutulma tarihinin 5 gün önce veya sonrasini da kapsayan bir zaman dilimi içerisinde ortaya çiktiklari kabul edilir. Bu yanlis degildir, ancak Tutulmalarin zamanlamasi sadece bundan ibaret de degildir. Özellikle bir Ay Tutulmasinin etkileri, bazen 2 hafta önceden kendisini gösterir. Bazen de yasamimizda bir köseye gizlenmis gibidir, 6 ay sonra bile etkileri görülebilir. Ayrica önemli buluşmalar ve ayriliklar ya da birinin isini degistirmesi, Tutulmalarda sik rastlanan olaylardandir.

Tutulmalar, sanki kaderinizde yaziliymis gibi görünen bir olayı da getirebilir.

Eger bir tutulma doğum gününüze denk geliyorsa, o günden sonra olan olaylara dikkat edin. Çünkü;Hayat çizginizde bazi büyük degisiklikler yasayabilirsiniz. Aşk, iş, aile ve özellikle sagliginizla ilgili gelismeleri mutlaka yakindan takip etmelisiniz…Önemli kararlarinizi, tutulma sonrasina birakin; Evlilik teklifi, iş anlaşmasi, imzalanmasi gereken hayati kararlar, konuşulmasi gereken konular vs…Bir Tutulma sirasinda kendinizi her zaman olduğunuzdan çok daha fazla duygusal hissedebilirsiniz, özellikle de bu bir Ay Tutulmasi ise duygusalliğiniz en üst boyuta çikacaktir. Görüsünüz zayif ya da bilgi parçalari eksik olabileceginden, duyduklariniz hakkinda düsünmek için mümkün olduğu kadar fazla zaman kazanin. Eğer size biri yeni bir teklif ile gelirse, üzerinde çok dikkatli düsünün. Ancak her yönüyle inceledikten sonra hoşunuza gidiyorsa devam edin. Her güneş tutulmasının ardından yaşanan Ay tutulması enerjiyi tamamlar. Tutulma yakinlarinda aldiginiz tüm haberlere dikkat edin. Çoğu zaman haberler çok belirgin ve dramatik bir sekilde ortaya çiksa bile bazen bu haberler bir dedikodunun parçası ya da gizli bir sir gibi belli belirsiz ortaya çikabilir.

Tutulmalar her yıl yaklaşık 6 bazen 3 bazen 1 ay arayla gerçekleşir. 13 Temmuz İkizler-Yengeç burcu aralığını kapsayan Tutulmanın yaşandığı dekanat ve enerji toplu insan ve hayvan ölümlerini tetikleyecekti. Yunanistan ve muhtelif ülkeler ile ülkemiz de ki haberler tutulma enerjisi ile açığa çıkmıştır. Önümüzde ki 2.5 yıllık zaman diliminde yaşam sahnemizde Lagna, Ay ve Güneş yerleşimlerinden itibaren İkizler-Yengeç burçlarına ait ev yerleşimleri hangi konuları kapsıyorsa o konular bazında kadersel olaylar yaşayacağız. Her yıl 4 veya 5 tutulma gerçekleşir ve tutulmalar Ay düğümlerinin transitlerine göre burçları takip ederler. Ay düğümleri her 18 ay da bir yani 1.5 yılda bir burç değiştirirler. Tutulmalar da Ay düğümlerini takip ettikleri için yaklaşık 1,5- 2 yılda bir burç değiştirirler. Ay düğümleri retro seyir ederler. Yani 30.00 geriden başlarlar. Düğümlerin yaşattığı olaylar kaderseldir. Şayet tutulma anında natal bir gezegeniniz ile temas kurarlarsa yaşam sahnenizde önemli değişimler görülür. Tutulma burçlarının değişmesinin sebebi budur. Vediğe göre Rahu Yengeç burcunda ve Ketu Oğlak burcundadır. Önümüzde ki süreç de geçen zamanın Aslan-Kova ekseninde ki Tutulma serisi bitip, tutulmalar Yengeç-Oğlak-İkizler-Yay burçlarında yansımalar sunacaktır. Ay ve Güneş’in Ay düğümlerine yakın fazlarda ki oluşumları Tutulmanın gücünü bir o kadar arttırır. Etkileşim genelde 10-25 derece civarında gözlemlenir. Yani evveli ve sonrası. Tutulmalar Ay düğümlerine ne kadar yakın gerçekleşirse tutulmanın gücü ve yansıması tam Tutulma, parçalı Tutulma, halkalı Tutulma şeklinde yorumlanır. Tabii Tutulmaların görüldüğü coğrafyalar da bu durumdan 1.derece etkilenir. Astrologların yaptığı bu teknik terimin sizlerin anlayacağı dilde ki meali budur. Astroloji de tutulmalar gerek Batı gerek Vedik için son derece önemlidir. Dikkatli olunulması gerek diyemem. Kader dediğimiz doğum anında ki yazgının şekillenmesine vesiledir bu gök olayı. Tutulmalar yaşamın büyük olaylarının haberlerini getirir. Tüm Tutulmalar da bir şey biter ve başka bir şey başlar. Hele ki tutulma anında natal bir gezegen (doğum anında ki) etki alırsa durum daha belirgin hale gelir. Güneş tutulmaları yeniay etkisindedir. Yeni başlangıçlar için ya da mevcut eskiyi bitirip yerine yeni olanı getirmek için vardır. Dolunay fazları ise yani Ay tutulmaları daha duygusal ve heyecanlıdır. Tamamlanma odaklıdır. Özellikle Hint astrolojisi Ay hareketlerine çok büyük önem verir. Ay hareketleri hesaplanarak doğa olayları üzerinden özel bir harita okuma tekniği vardır. Bu harita tekniğine Samhita denir. Samhita doğa olayları; Deprem, sel, yangın ve afet gibi jeolojik olaylar da kullanılır. Benim de deprem öngörülerinde kullandığım harita budur. Bu yıl oldukça önemli Tutulma serisi yaşanılacak sema da ve yine retro gezegenler son derece ilginç.

Bir Tutulma sizlere etkisini en az bir, en fazla altı ay evvelinden hissettirir. Sizin kontrolünüz dışında gerçekleşen olaylar bazen hayr, bazen şer doludur. Tutulma yakınlarında eşinizle ilgili bir konuda aydınlanabilirsiniz mesela, sevgilinizle barışabilir, ya da ayrılabilirsiniz. Tutulma size yeni bir aşk getirebilir. Bebeğiniz olacağı haberi alırsınız. Anneniz ya da babanız ya da kardeşinizle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. İşiniz, sağlığınız, ilişkileriniz, maddi durumunuz, evliliğiniz, mahkemelik bir durumunuz, borçlarınız, ödemeleriniz, alacaklarınız, kariyeriniz, eğitiminiz, öğretmenleriniz ile ilişkileriniz, manevi dünyanız, yapacağınız yolculuklar kısacası yaşamsal enerjiniz aktif olurken hayat sizleri hızlandıracak ya da yavaşlatacaktır. Ayrıca Tutulmaların en büyük özelliği hayatınızda ki kişilerin gerçek yüzünü görmenize vesiledir. Dedikodu bile duysanız lütfen unutmayın. Zira Mars’ın tutulma derecesine yapacağı bir karşıt, iki kare ve bir kavuşum durumları ayan beyan edecektir. Tutulmanın gerçekleşeceği ev ve burada ki gezegenler önemlidir. Sebep-sonuç ilişkisinin yoğunluğu neticesinde değişim elimizde olmayan sebeplerden ötürü zorunlu hale gelebilir. Aklımızın ucundan bile geçmeyen ihtimallerin gerçekleşmesi tamamen kaderdir. Çünkü ilahi bir amaca hizmet ederler.

11 Ağustos 2018 – Yengeç burcu Güneş tutulması saat:13:00 itibariyle Yengeç burcunun 26.37 enlem değerinde Ashlesha Nakshatra da gerçekleşecektir. Bu takımyıldızı kadim öğretiler de belirtildiği üzere son derece tehlikeli bir yıldızdır. Yıldız ‘’Yılan figürü’’ ile temsil edilir. Yılan hem şifacı hem zararlıdır. Yaşamsal anlamda bu yıldızı Rasi haritalarında barındıran kişiler bir çok manevi değerden mahrum kalırlar. Ashlesha Nakshatra 16:40 ila 30:00 derece arası Yengeç diliminde yer alır. Ashlesha Nakshatra zalimce, cesurca ve öfkeye yatkındır. Aynı cinsiyetten insanlarla yaşama eğilimi gösterirler. Yani bir çok eşcinselin doğum haritasında bu yıldız hakimdir. Bir amaca yönelik hizmet etmezler ve istenmeyen işler üstlenirler ve genellikle cinsel olarak hüsrana uğrarlar. Alacağı görünümler ile şifa verme veyahut verdiği şifayı zehire döndürme etkisi vardır. Yöneticisi Merkür’dür. Sembolü ise sarılmış yılan, daire veya tekerlek, yılan zehiri, korku, bilgelik figürlerini anlatır. Bu takımyıldızında doğan insanlar çok iyi bir görünüme sahip değillerdir. Bu kişilerin haritalarında şayet görünüm alırsa Mars’ın etkisiyle kaba bir görünüme sahip olurlar. Yağlanmaya olan meyilleri de bu duruma neden olabilir. Bu insanlar doğuştan utangaçtırlar. Çok yüksek ahlâki değerlere sahiptirler. Bu kişiler, bir şeye körü körüne baştan ya da başkalarından duyarak inanmazlar.  Zengin ya da  fakir, iyi ya da kötü insanlar arasında herhangi bir ayrım yapmazlar. İnsanları, insan oldukları için severler. Kendi yaşam alanına dahil ettiği, karşılıklı olarak saygı duyduğu ve saygı gördüğü kişilerin dediklerini yapmaya hazırdırlar. Bu kişiler, sevdikleri insanlar için her şeyi feda edebilir. Sanat ve ticaret konusunda, kendi eğitimini kendisi yapar. 35. ve 36. yaşlarında ağır para kaybı yaşabilirler. Ashlesha Nakshatranın Merkür ve Ay yöneticileri olduğundan , büyük bir zihin gücü taşırlar ve son derece özgür yaşayan insanlardır. Bu kişiler, yeryüzünde fethi ve araştırmacıları ortaya çıkarır. Kitleleri farklı yönlere yönlendirirler; çünkü bu insanlara da duygusal olarak farklı güç vermişlerdir. Saldırgan kişilikler oldukları gibi küstah ve zalim de olabilirler ve etraflarına çok kolay sertleşebilip küstahlaşırlar…Kumar, cinayet, hırsızlık ve kara para pazarlama gibi yasa dışı ve ahlaka aykırı alanlara yönelebilir ve yaşamında kişilere ihanet etme yolunu izlemekten hiç çekinmeyenlerdir. Başkalarına yardım etmekten hoşlanırlar, ancak başkalarına yardım ederken asıl ihtiyacı olan konuları görmezden gelebilir ve herkesin aynı şeyi istediklerini düşünürler.

Ashlesha takımyıldızında doğanlar 35 yaş ve 36 yaşlarında mali ve duygusal kayıplara maruz kaldıkları görülmüştür, 40 yaşını doldurduklarından yaşam yolunda şaşırtıcı derecede maddi kazanımlardan gelir elde ederler. Sağlık sorunları arasında gastirit, makat sorunu, bacaklarda ağrı ve sarılık yanı sıra uyuşturucu ve içecek bağımlılığı da olabilir. Güneş tutulması yıldızın 3.padasında gerçekleşecektir. Kova Navamsa’daki Ashlesha üçüncü padası Satürn tarafından yönetilmektedir. Bu aşamada gizlilik hakim olacak ve olayların gizli tarafıyla ilgilenirken etki annelerin sağlığı üzerinde baskın rol oynayabilir.

Mundane haritalarda özellikle ülkemiz Rasi haritasında Tutulma Lagna ve Ay konumuna göre 2.ev alanında, Güneş konumuna göre ise 10.ev alanında gerçekleşecektir.

Peki parçalı Güneş tutulması hangi ülkelerde izlenebilecek?

11 Ağustos 2018’de gerçekleşecek Parçalı Güneş Tutulması ne yazık ki dünyanın her yerinden izlenemeyecek. Ay’ın Güneş’i örterek dünya üzerine düşürdüğü gölgesi çok büyük olmadığı için yalnızca bazı bölgelerde parçalı Güneş tutulması gözlemlenebilecek.

Parçalı Güneş Tutulması yalnızca Kuzey Yarım Küre’de görülecek. Kuzey ve Doğu Asya, İskandinavya’nın bazı bölgeleri, İzlanda, Grönland, Kanada ve çevresinde Parçalı Güneş Tutulması izlenecek. Parçalı Güneş Tutulması Türkiye’den izlenemeyecek. Parçalı Güneş Tutulmasının en net görüleceği yer, Güneş’in yüzde 50’sinin örtüleceği Rusya’nın Yakutistan Cumhuriyeti olacak. Bu oran Norveç’e bağlı Svalbard Adası’nda yüzde 45, Çin ve Güney Kore’de yüzde 20, Oslo, Stokholm ve Helsinki’de yüzde 4, Sankt-Peterburg’da yüzde 9 olacak. Tutulmanın en net görüleceği yer Kuzey Kutup Noktası olacak ve burada Güneş’in yüzde 65’i siyaha bürünecek.

Parçalı Güneş Tutulması ne zaman?

11 Ağustos 2018 Cumartesi günü Türkiye saati ile 11:02’de başlayacak olan Parçalı Güneş Tutulması saat 12:46’da doruk noktasına çıkacak ve saat 14:30’da sona erecek. Tutulma Vedik astrolojiye göre Ashlesha Nakshatranın 23:30 enlem derecesinde başlarken 30:00 enlem değeri bitinceye kadar devam edecek. Kadim kaynaklarda Yengeç burcunun bu derecelerinde 3.dekanat içerisinde oluşabilecek Güneş ve Ay Tutulmaları için der ki; Denizlerin nehirlere, nehirlerin denizlere açılan noktalarından üreyip, çözümü bulunmayan bir virüsün dağılımı söz konusudur. Ve bu virüs toplu insan ve hayvan ölümlerini getirir. Sediment, pestilence ve hastalık. Sediment hakkında araştırma yaptım. Deniz ve nehir yataklarında ki tortuların bu isimle sıfatlandırıldığını öğrendim. Kitap da ismi geçen pestilence ise veba demektir. Aslesha, Jyeshta veya Revati takımyıldızlarında oluşan enerjiler sonrasında yaşamda büyük değişiklikler beklenir. Dünyanın bir deniz kıyısında, okyanuslar, nehirler, göller Rahu’nun Ketu’nun etkisi altında olacaktır. Bu zaman zarfında suyun sebep olacağı sebeplerden dolayı bazı kazalar olabilir. Bazı bölgeler flaş taşkınlarından etkilenecektir. Yüzmekten uzak durmak belki de aşırı dikkatli olmak da fayda vardır. Mars’ın tutulma anında karanlık da ve gölge de kalması olası mümkün hastalıkların kan ve cinsel yolla da yayılabileceğini işaret etmektedir. Türkiye natal haritasında 2018 Ekim itibariyle 6.ev Akrep burcunda seyre başlayacak Jüpiter yolculuğu ev konuları kapsamınca üzüntü yaratmaya meyilli olacaktır. Zira 6.ev; Genel sağlık ve sağlık sektörü, silahlı kuvvetler, salgın hastalıklar, memurlar, işçiler, ordu, polis, sanayii, kamu sektörünü ilgilendirir. Bu ev aynı zamanda halkın sağlığı, sağlık hizmetleri ve sağlık çalışanları temsil eder.

2018 Ekim itibariyle Sağlık Bakanlığı çok iyi hizmet verecektir. Bunun yanı sıra tutulma enerjileri 2023 yılına kadar devam edeceği için de üzerine çok iş düşmektedir. 2.ev ise; Ülkenin veya kurumun hazinesini, milli zenginlikleri ve gelirleri, banknot durumlarını, borsaları, ekonomiyi, iç borçları, sömürgeleri, bankaları, ticareti, vergileri, paranın değersel durumunu, ülke veya kurumun sanatsal yaklaşımlarını inceler. 8.ev ise; Uluslar arası finansal anlaşmalarını, uluslar arası borçları, vergileri, tahvil ve bonoları, hisse senetlerini, faiz oranlarını ve gelirleri, dış borsaları, kredileri, sigortaları, ipotekleri,emeklilik fonlarını, miras hukukunu, kamu gelir ve borçlarını, genel ölüm oranlarını, çocuk ölümlerinin sebepleri ve doğum kontrollerini, hayati tehlikeler ve intahar durumlarını, morgları, ameliyatları, cerrahları, nükleer ve kimyasal kuruluşları, kanalizasyon giderlerini, organize suçları, teröristleri, dedektifleri, silahları, arazileri, yer altı hareketlerini temsil eder. 10.ev ; Hükumet, devlet başkanları, iktidarlar, yönetimsel olarak başta olanlar, otoriter her konum bu evin konularındandır. Devletin dış ülkelerce itibarı, kariyeri, kuruluşların kariyerleri, halkın öne çıkan kişileri, diğerleri tarafından tanınanlar, ün ve tanınmışlık, hortumlar ve dağlık bölgelerde ki doğal olaylar bu ev kapsamında incelenir.

Bu konular 2023 yılı bitene kadar ağırlıklı bir şekilde gündemlerimiz de ve sürekli değişiklik hissedilerek yaşanılacaktır. Satürn ölüm getiren bir gezegendir. Tüm maddi ve manevi kayıpların altında mutlaka Satürn imzası vardır. Satürn 2020 yılının Ocak ayına kadar Yay seyrinde yer alırken 2020-2023 aralığında Oğlak burcu yolculuğuna başlayacaktır. Oğlak burcu Mundane Türkiye Rasi haritasına göre ülkenin 8.ev alanıdır. Ve bulaşıcı bir virüs yüzünden ülke de toplu insan ölümlerini tetikleyebilir. Mutlak suretle tedbir alınmalıdır ki tedbir hikmet gereğidir. Tutulma anına eşlik eden retro gezegenler ise enerjinin hemen hissedilmeyeceğini ilk belirtilerin Eylül itibariyle ve takip edecek süreçler de Mars’ın Tutulma derecesine yapacağı bir kavuşum, iki kare ve bir karşıt görünüm ile açığa çıkacağını çok net göstermektedir.

Yıldızları semaya yerleştiren alemlerin Rabbi her şeyin en doğrusunu en hayırlısını bilen mutlak yaratıcıdır. Böyle bir virüs bulgusu asla komplo teorisi değildir. Tutulma enerjisinin yansıması olarak düşünülürse tradisyonel tüm kadim öğretiler de tutulmalardan tüm uluslar ve hükümdarlar korkmuştur ki arşivler kurcalandığında çok bariz örneklere ulaşılmaktadır. İlla ki ülkemiz de yaşanılacak diye bir durum da yoktur. Tutulmanın gözle gözlemleneceği tüm ülkeler de bu tip virüs tabanlı hastalıklar da belirgin gözle artış yaşanılacağı bariz olacaktır. İlaveten bu dünyayı ilgilendiren bir durumdur. Yazımız burada kalsın. Vakti zamanı geldiğinde ilmin her zaman olduğu gibi ne kadar doğru yorumlandığını hatırladığınızda dönüp okuyabilirsiniz…

Aklımızı kullanalım ve bu yıldızların etinden sütünden faydalanalım derim.

Hürmetler

AYŞEN TOK