Eylül 2016

rrrrr rrrrrr

Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.
ATATÜRK

Ven MD: 2000-03-02 (13:23:15) – 2020-03-02 (16:16:18)
Merc AD: 2016-03-02 (15:49:28) – 2019-01-03 (5:38:07)

Sol tarafta görmüş olduğunuz Türkiye kuruluş anı Rasi haritasıdır. Sağ taraftaki ise EYLÜL TAJAKA haritasıdır. Ülke Natal haritasında yaşanılan süreç Venüs-Merkür evresidir. Merkür Rasi haritasında 1.ev ve 4.ev yöneticisidir. 2019 Ocak ayı bitinceye kadar gündemlerimiz değişmez. Ve 2019 Ocak ayına kadar jeolojik oluşum dikkat çekici yöndedir.

2016 yılına ülke olarak güzel başlayamadık. Ay düğümleri ve T.Satürn ile T.Mars’ın AKREP noktasında ki kavuşumu son 8 ayımızı derbeder eyledi. Tarzımız belli ama benim ülkemi sevmem için nedenlerim göğün mavisi kadar net doğrusu. Güney Doğu’da verilen mücadele Türk ordusu ve İktidar adına büyük zaferlerin habercidir. Politik kulvarlar da ciddi istifalar ve sansasyonlar gündem oluşturmaya devam edecek. Bunun süreci ise 2017 yılının Mayıs ayına kadardır. Yorumunu ilk defa ülke Natalında denediğim Tajaka (Güneş Dönüşü ) Haritası bireysel anlamdada aylık olarak hazırlandığında beni şaşırtmadı. Kendi yaşantımda uyguluyorum hatta bir çok Arkadaşım der ki ”seni seviyoruz ama Tajaka haritasını da seviyoruz”. Nasıl bir Eylül olacak 1 yıllık harita kendi içerisinde 12 aya bölünebiliyor. Çok fazla politikadan anlamasam da yine ülkem söz konusu olduğunda bu yorumları yaparken milli duygularım hep pik seviyelerde. FETÖ’cüler  geçmişte “Kasım’a kadar Erdoğan gidecek” diyorlardı. Oysa gökkubbe öyle söylemiyor ve biz yazıyoruz. AKB 2023 yılına kadar tek başına iktidardır. Ve Sn Cumhurbaşkanı R.T.E’nin Rasi haritası yükseliştedir. Birileri de bu hep yalan çıkan kehanetlere inandı taki bizim kalemimizle tanışana kadar. Hakikat şu ki, kimin ne olacağını yalnız Allah bilir.. Hüküm Allah’ındır.. Bana düşen ise ilim çerçevesinde gökkubeyi yorumlamaktır.

Sizlere sunacağım 2016 EYLÜL ayına ait olan. Bu makale 29-8-2016 ile 29-9-2016 tarihlerini kapsamaktadır.

Vedic Astrolojide gelecek yıl içinde olacakların yorumlandığı iki harita vardır.

1) Tajaka horoskopu.

2) Tithis Pravesha haritası.

Güneş horoskopunun adı “TAJAKA” olup Güneş’in her yıl doğumdaki yerine gelme zamanı için hazırlanan horoskoptur.

Haritanın analizinde başlıca beş önemli nokta vardır :

1) Muntha yerleşimi ve Muntha yönetici gezegenin yerleşimi.

2) Yıllık haritanın yöneticisi (Yılın yöneticisi)

3) Yıllık haritanın Yükselen Burç yöneticisi.

4) Doğum haritasının Yükselen burcunun Yıllık haritadaki yerleşimi.

5) Yıllık haritadaki Güneş yerleşimi.

Burada açıklanan beş noktanın yıllık haritadaki yerleştikleri evler haritanın hazırlandığı yıl içinde olacakların en önemli yaşam alanlarını belirtir.

2016 EYLÜL ayı için;

Tajaka Haritasında Lagna Yay burcunu gösteriyor EYLÜL diliminde. Yöneticisi Jüpiter 4.evde Başak burcunda 4.ev Mundane (Politik)  Astrolojgde muhalefet partilerini, ülkenin topraklarını, çiftlikler, zirai işler, madenlerimizi, ülkenin gayrimenkul değerlerini, kuşatma altında ki yerleri, iç güvenliğimizi, sınırlarımızı, vatan, bayrak sevgimizi, maden, kömür ocaklarını, deprem, heyelan, orman yangınları, sel, savaşı temsil eder. Jüpiter’in Başak burcuna geçişi esasında tamda bu saydığım konularda ülkemizde gündem oluşturmaktadır. Sınırlarımızda oluşan gelişmeler 23 Ağustos itibariyle Eylül ayına damgasını vuracakken beraberinde milli servet kabul edilecek, gayrimenkul değeri olarak düşünürsek Yavuz Sultan Selim Köprüsü ya da Üçüncü Boğaz Köprüsü, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan kuzey tarafında hizmete girmiştir.

MUNTHA

Progres (ilerletilmiş) haritada doğum yükseleni (Lagna) “Muntha” adını alır. Her doğum yıl dönümünde Muntha sonraki burca geçer. Örneğin doğumda Muntha yükselen burçta olur ve sonraki yılda 2.eve geçer. Yıllık haritada Muntha’nın düştüğü ev yaşam alanları içinde en önemli yeri gösterir. Bu evin konuları yaşam alanı içinde diğer konulara hakim olacak ve önem kazanacaktır. Olumlu veya olumsuz olan olaylar bu yaşam alanları içinde geçecek ve öne çıkacaktır.

2016 yılının Tajaka haritası Eylül ayında Muntha Yükselen Yay burcunda ve Natala göre 7.evde, Lagnaya göre 1.evde yerleşmiştir ve yöneticisi gezegen Jüpiter Başak seyri ile Natala göre 4.ev, Lagnaya göre 10.evdedir. 10.ev Mundane (Politik) Astrologyde Mundane; iktidar partisinin yaptırım gücünü, ülkenin toplumsal ve global anlamda toplumsal saygınlığını, Cumhurbaşkanı ya da Başbakan simgeler. T.Jüpiter’in Tajaka Eylül ayında ki bu yerleşimi İktidar partisinin güç kazandığını göstermektedir. Jüpiter olumsuz bir gezegen görünümü almamakla birlikte HDP’li vekillerin TSK’dan ateş kesmesi istemi neticesinde aynı zamanda açlık grevine başlamaları ise Astrologynin bir kez daha rüştünü ispat etmiştir.

6.8.12. evler Dusthana zararlı olduğundan bir harita da önceliğimiz bu evlerin ve yöneticilerin temiz olmasıdır. Muntha yükselenin yerleştiği Yay burcu Rahu görünümü almaktadır. Rahu’nun Muntha yükselene göre 9.evde olması kanunları, din işlerini, hukuku, dini görüşler altında örgütlenen gizli kuruluşları, devlet ve yaşam felsefesini temsil eder. Ayrıca denizcilik, deniz trafiği, uçaklar ve endüstrisi, uzun yol trafiği, yolcular ve ticaret, uluslararası iletişim, ibadet yerleri, üniversiteler ve kadroları, din ve felsefe yayınları evin simgeleri arasındadır. Rahu’nun Natal Lagnaya göre 3.evde yer alması ise Mundane (Politik)  Astrologyde sınırdaş olduğumuz komşularımızı, kısa mesafe ulaşım, uluslararası antlaşmaları, Kuzey ve Kuzey-Doğu ile Basın-Yayın organlarını, internet ortamı gibi haber alış verişinin yapıldığı tüm iletişim bölümlerini simgeler.

Aslan burcu yöneticisi Güneş’in simgeleri arasında yer alan konuların Akrep burcunda ki Satürn ve Mars kare görünümü kapsamında zor bir ay daha yaşayacağımızı vurgulamaktadır. Önemli bir uçak yada gemi kazasına şahitlik edebiliriz. Eylül Tajaka haritasında Kala Amrita Yoga eşliğinde Lagnadan itibaren Ay Düğümlerinin arasında sıkışan gezegenlerin haricinde AY dışarıda kalarak yogayı bozmuştur.

Tajaka Haritasında EYLÜL Mudda Dasa Tablosuna baktığımda Satürn Dasa başlangıç süresi hakimdir.

Mudda/Vimsottari Dasa: Maha Dasas:

Sat: 2016-08-29 (10:34:35) – 2016-09-03 (8:21:32)

Merc: 2016-09-03 (8:21:32) – 2016-09-07 (17:31:06)

Ket: 2016-09-07 (17:31:06) – 2016-09-09 (12:45:39)

Ven: 2016-09-09 (12:45:39) – 2016-09-14 (16:07:11)

Sun: 2016-09-14 (16:07:11) – 2016-09-16 (5:04:08)

Moon: 2016-09-16 (5:04:08) – 2016-09-18 (18:35:01)

Mars: 2016-09-18 (18:35:01) – 2016-09-20 (13:35:22)

Rah: 2016-09-20 (13:35:22) – 2016-09-25 (3:57:07)

Jup: 2016-09-25 (3:57:07) – 2016-09-29 (5:46:51)

Vedic haritalarında haritanın gücü ve getirileri önce Yükselen burçtan analiz edilir. Yukarıdaki 2016 Tajaka EYLÜL AYI haritasında Yükselen burç YAY olup AY Yengeç burcunda yerleşmiştir. Halk birlik ve beraberlik adına tüm değerlerine sahip çıkma düşüncesindedir. Mundane Haritalarda Ay; Halkın, kadınların ve kalabalıkların temsilcisidir. Halkın davranışlarını ve genel davranışların işaretidir. Mundane haritada Ay yerleşimi halkın dikkatinin yoğunlaştığı alanları gösterir. Mundane horoskoplarında ülkenin kadınları önce Ay ve ardından Venüs’e bakılarak değerlendirilir. Mundane 8.ev anlamı; Bir ülkenin mali durumunu temsil eder. Para, sermaye ve borsa, ekonomik dalgalanma, finans sektörü ile yönsel olarak Batı ve Güney Batı simgeleri arasındadır. Doğu’da yaşanılanlar Batı’da sermaye ve para piyasalarına yansıyacaktır. Venüs parayı temsil eder. Jüpiter ile teması değerlerinin olumlu yönde ilerlemesine sebeptir. Dolarda ki artış EYLÜL-EKİM-aylarında hissedilecek türden Kasım’da ise kur sabit değerlere yeniden oturur.

Venüs Tajaka Haritasında 10.evde kadim öğretilere göre çok zayıf çalıştığı Başak burcundadır ve hemen karşıtında yer alan Balık yöneticisi  Jüpiter ile aynı alandadır. Sağlıklı bir yorum yapabilmek için sav puanlarını kontrol ettim. Venüs Ülke Natalına göre 4 puan almış Jüpiter ise 5 sav puanı değerinde, Demek oluyor ki 2016 yılı Eylül içerisinde Ülke’de yaşanacak olayların çoğunluğu ülkemiz sınırlarını, topraklarımızı, muhalefet ve iktidar partileri ile ceza evleri, dini konular, Cemaati, Üniversiteleri, Yüksek Eğitim kurumlarını temsil eden enerjiler barındıracaktır.

Bütün terör örgütleri, biri dini, biri ırkı kullanarak hareket edenler. ABD ve AB ülkeleri yıllardır Türkiye ile olumlu tablo sergilerken bir yandanda PKK, PYD ve paralel yapıya destek halindeler. Ha Arap Hasan, ha Hasan Arap. Ülkemizden uzak dursunlar. Eylül tamda bunun ayı, Eylül Türk ordusunun zaferini gösteriyor. Eylül devletin en tepesini ve muhalefeti, siyasi liderlerden birine yapılacak suikast eylemini, Eylül sarı yaprakların her tonunu gösteriyor.

Ay Düğümlerinin Natal haritada ki düzden kavuşumu ve yine T.Satürn’ün 6.ev seyri Cemaat, gizli düşmanlarımız ve Hükümet arasında kılıçlar iyice bileniyor. Bir çok hukuk danışmanı, üst icra kurulu yöneticileri, savcı ve hakim göz altına alınmaya devam edecektir. 3.evde yerleşen Güneş bir komşumuzdan alacağımız desteği simgeliyor ki bu ülke RUSYA! Merkür’ün Retro süreci kendi menzilinde hareket etmesi fakat Tajaka Eylül haritasına Retro olarak yansımayışı. Güneş ise; Başbakanı, monarşiyi, aristokrasiyi, hakimleri, otoritedeki tüm kişiler ile itibarlı insanları, bakanları temsil eder. Bundan başka ulusal kahramanların ve şampiyonların temsilcisidir. Mundane haritalarda 7.ev; Yabancı devlet konularını, savaşı ve adetleri (örf) temsil eder. Yabancı devletlerle ilişkiler, ulusal evlenme ve boşanma nispetleri evin simgeleri içindedir. Ülke de yaşanacaklar Medyanın Başbakan’ın ve Devlet yetkililerinin yanında yer alacağını vurgulamaktadır.

Bunlarla birlikte Aslan burcunda yer alan Rahu ise; Yabancıları, yeniden yapılanmaları, değişim ve dönüşüm enerjilerini barındırır. Hemen karşıt 10.evde Kova burcunda yer alan Ketu ise bu yazdığım konularda yaşanacak kayıpların habercisidir. Aşırılıkları, ani kayıpları, sağ kanatta oluşacak Politik fikirleri, sosyalizmi, komunizmi, solcuları, gizlice yapılacak ve politik kariyer ve dini titri, köşe yazarı, üniversite rektörü kimliği taşıyan kişilerin uğrayacağı suikast girişimli saldırıların habercisidir.

Vedic Astrologyde 140 adet farklı harita olmasına rağmen, kurallar bir bütündür. Buna göre Satürn bulunduğu evden 3.7.10.evlerle kontak kurar ve bu evler de üzüntü, sıkıntı, kayıplar, kısıtlanmalar söz konusudur.( Tajaka Lagnaya göre; 2.12.3.evlerle görünüm kuracaktır).  3.ev konularını yukarıda vermiştim. Mundane (Politik) Astrologyde 2.ev; ülkenin maddi durumunu, bankaları, ülke ekonomisinin gidişatını, para piyasalarını simgeler ki piyasalar küçük esnafın durumunu oldukça zorlamaktadır. 12.ev ise; Gizli grupları, tarikatları, hapishanelerde tutulan kişileri,  tutuklanan yada serbest bırakılan mahkumları, suikastleri, casuslar ve gizli düşmanları, terör faaliyetlerini temsil eder. T.Satürn 2017 yılı bitinceye kadar maalesef Akrep noktasında ve Devletimizin, Devlet yetkililerinin azami tedbir alması şarttır. Mars ise bulunduğu evden 4.7.8. evlerle bakış açısı oluşturur. Tajaka Haritasında EYLÜL diliminde Akrep burcuna yerleşen ve burada var gücüyle çalışan gezegen için Tajaka Lagnaya göre kontak kuracağı evler 3.6.8.evlerdir. 6.ev; Sağlık sektörünü, bulaşıcı hastalıkları, silahlı kuvvetlerimizi, memurlarımızı, ordumuzu, uğrayacağımız gizli düşmanlıkları simgeler. Geçen sen 30 Ağustos tarihinde yazdığım ‘’Ölüm denizden ve su yolu’’ ile gelecek dediğim öngörüler bu zamanları hesaplayarak savunduğum kehanetlerdi ki Mars ve Satürn Akrep’de suyun merkezinde Elbistan’da ve bazı illerde sudan zehirlenme vakalarını tetiklemiştir. Sizlere hazırladığım 100 yıllık öngörüler kitabında geleceğe yönelik çok daha fazla bilgi bulacaksınız.

Tüm bu belirtilen konular dahilinde Tajaka Haritalarında Muntha Yükselen derecesi ile Rahu dereceleri kontrol edilir şayet Rahu derece olarak Muntha yükselen derecesinin önünde ise geçecek AY zorluklar barındıracak demektir. Muntha Yükselen derecesi: 14.59 boylam değeri ile P.Shada Nakhastrada  yöneticisi Venüs olan Takımyıldızında yerleşmiştir. Bu zorlu olumlu bir Nakhastradır. Ekiliptik nokta kabul ettiğimiz ve KADER ile direkt bağlantılı Rahu derecesi ise 18.39 boylam değeri ile P.Phalguna yöneticisi Venüs olan Takımyıldızında yerleşmiştir. Düğümler 30.00 den başlayarak saat yönünde geriden hareket eder. Bu durumda Rahu derece itibariyle Muntha Yükselenin gerisindedir.  Karanlık ve karanlıkta kalan bir çok konunun gün ışığına çıkarak tarihin tozlu raflarında yer alacağı bir AY olacaktır.

EYLÜL ayı birde Güneş tutulması ve Ay tutulmasına ev sahipliği yapacak. 1 Eylül Aslan burcu Güneş tutulması, 16 EYLÜL Balık burcu Ay tutulması ile tamamlanırken, 30 EYLÜL Başak burcunda YENİ AY ile bizlere ve ülkemize veda edecektir. Dolunay ve Yeni Ay etkilerini zamanı geldiğinde detaylı yazacağım.

Eskiden çok eskiden cemaat diye bildiğimiz bu küçük yapılar kendi içlerinde giderek büyüdü. Gelinen noktada gökyüzü enerjileri göstermektedir ki dershaneler, yurtlar, kurslar, bu denizden çıkacak olan tufanın ilk kurbanlarıdır. Serveti, gücü, iktidarı paylaşmak için kolları sıvayan kişiler için evren start aldı. Eylül gündemimiz her ne kadar bu deniz mevzuları olsa da gerçekleştirmemiz gereken toplum bilinci ile hareket etmemiz yönündedir. BİZ olmamız gerekiyor. Her birimiz tek bir kişiyiz. Bizim mezhebimiz, tarikatımız, ideolojik, politik, felsefi ve vicdani kanaatlerimiz farklı olabilir, ama yüzümüzün gerçeklere dönük olması gerekiyor. Tahminlerim odur ki zorlu bir süreç bu AY yaşanacaklar Mısır’ı, Suriye’si, Pakistan’ı, Bengladeş’i, Kerkü’ğü  ile, Müslüman dünyanın bir iç arınma, zihinsel yenilenme, sorgulama ve yeniden yapılanması açısından Acem diyarına da sıçrayacağa benziyor. Cemaat denen yapının diğer İslam ülkelerinde örgütlü olduğunu biliyoruz ve bu süreç içinde belki de tarihin en kapsamlı davasına, örgüt skandalına şahit olacağız. Benim tahminim EYLÜL için iş siyasi ve hukuki sorun haline gelecek. Ayın 2.yarısı bu sürecin skandallarla dolu, sansasyonel olayları ile geçecek. Eylül aynı zamanda jeolojik oluşum adınada önemlidir.

Bu kargaşaların ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel, teolojik, esoterik boyutları da var tabii. Garip bir şekilde Şiisi ve Sünnisi ile İslam dünyasında Mehdi-Mesih, Deccaliyet tartışmaları başlayabilir. Cemaat kendi içerisinde yeniden yapılanmaya yönelecektir. Bu gelişmeler Hristiyan dünyasıyla da ilgili beklentileri de harekete geçirebilir. Türkiye’de son dört aylık zaman diliminde tüm etnik kökenlere yönelik konular yeniden gündeme gelecektir.

Zor bir dönem anlayacağınız..6 tane önemli tarih vardır Eylül içerisinde. Eylül sonrası için sanki bir kırılma noktası gibi. Bu analizin geçerliliği 1 aylık süreç içindir.

Vedic Astrology göre 2016 yılı, EYLÜL AYI Tajaka Haritasında yücelen ATMAKARAKA GEZEGEN MARS der ki: Mundane haritalarda ki simgeleri açısından, ASKER ve POLİS teşkilat olarak yeniden yapılanmaya gidecek ve güç kazanacaktır. Bu ayın başarı tespit raporu uluslararası sistem dahilinde Temmuz ve Ağustos’tan sarkan, bir örgüte bu kadar güvenerek Türkiye’yi, dahası tüm İslam ülkelerini ve Müslüman dünyayı karşısına alacak kadar yok edeceğimiz CEMAAT, PKK, İŞİD ve uzantıları olacaktır.

Tajaka Haritası EYLÜL ayı Jüpiter’in Lagnaya 4.ev yerleşimi, bulunduğu yerden 5.7.9. evlerle kurduğu açı değeri pozitif işlemeyecek aksine, sorunları büyütme enerjisi ile çalışacaktır. Gezegen Tajaka Lagnaya göre 2.4.6.evlerle kontak halindedir. Yılın son dört ayı ülkemin vereceği sınavların göstergesidir. İktidar Partisi adına güç olmanın anlamı açıktır. Parti Rasi haritasına göre Yargı-siyaset ilişkisi mahkeme ve döneme bağlı olarak kimi zaman değişim kimi zamansa değişime direnç yönünde hukuk ve kanunun sınırlarını zorlayan bir şekilde ilerleyecek olsa da en azından kamuoyunda bunun böyle olduğuna dair güçlü bir kanaat oluşacak ve tüm dikkatler bu gerçekler üzerinde yoğunlaşacaktır. Tarafıma çok sorulan soru var. OHAL uygulaması devam edecek mi? Diye. Şahsi görüşümü kapsamında EYLÜL-ARALIK dilimi oldukça zor enerjilerle yüzleşecekken bence devam etmeli. Benden bu kadar gerisi köşe yazarlarının işidir.

Allah; Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize ve yöneticilerimize zeval vermesin. Ekim ve Kasım ayları içerisinde çok önemli tarihler var. O tarihlerde Türk Ordusunun geri çekilmesi lehimize olacaktır.

Baki Sevgi ve Saygılarım ile

A.TOK