Nisan 2015

RR   RRRR

BU COĞRAFYA BÜTÜNLEŞMEYİ HAK EDİYOR; BÖLÜNMEYİ DEĞİL. Türkiye ağır saldırılara maruz kaldı, Can’lar verdik, vermeye de devam edeceğiz, yıkmaya çalıştıkları tam bu noktada YİNE AYAĞA KALKACAĞIZ. 

A.TOK

Fazla uzun yazdım bu yazımı sadece önemli birkaç görünüm oluşuyor. Bunun üzerine düşüncelerimi belirtmek istedim. Ben köşe yazarı değilim, yaşanılacaklar köşe yazarlarının kalemlerini coşturacak aynı zamanda da kırdırtacak nispettedir. Nisan-Mayıs-Haziran ayları ülkem için önemli zaman dilimleridir.

Görmüş olduğunuz Ülke Natal Haritasıdır. Ankara Saat: 20.30 29 Ekim 1923 tarihine göre çıkartılmıştır. Sol tarafta ki ise ÜLKE NİSAN TAJAKA haritasıdır.

Vedic kurallarına göre Gökyüzünde Ülke Mundane haritasında 10.evde Balık burcunda yerleşen N.GÜNEY Ay Düğümü KETU ile T.Güneş 15.56 boylam değerinde Uttarabahdar Nakhastra yöneticisi Satürn olan takımyıldızında kavuşum yaptı. Tereddütsüz 31 Mart 2015 günü Türkiye için her anlamda karanlık bir gün oldu… Tıpkı 17 Aralık 2013 gibi…İki terörist, Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı önce rehin aldı ve başına silah dayalı halde fotoğrafını sosyal medyada paylaştılar… Saldırganlar, eylemi Berkin Elvan’ın anısına ve devleti protesto için yaptıklarını söylediler…Devletin makamı, Devletin savcısı…? Belli ki uç noktalar seçim öncesi yine ülke de bir kous oluşturma niyetindeler Gökyüzü de desteklerken eylemler, amaçlar emel bulur mu bulur…!

Mundane haritalarda her evin ayrı ve her gezegenin de ayrı birer anlamı vardır. Türkiye Rasi haritasında Güneş Ay ve Lagnaya göre 3.ev yöneticisidir. Ve yine Güneş şu sırada 10.evde seyir halindedir. Simgeleri açısından Güneş; Başbakanı, monarşiyi, aristokrasiyi, yargıçları, savcıları, otoritedeki tüm kişiler ile itibarlı insanları, bakanları temsil eder. Bundan başka ulusal kahramanların ve şampiyonların temsilcisidir. 3.Ev ise Eğitim, kültür, iletişim, bilim ve ülkenin komşularını temsil eder. Ülkenin iç ulaşımının tüm alanlarıdır. Kara yolları, demiryolları, nehir ve kanal ulaşımı, araçlar vs bu evin alanlarıdır. Postaneler, internet ve TV yayınları temsil alanlarıdır. 9.ev yöneticisi Satürn ise Terazi burcunda ve 6.evdedir. Fakat Navamsa D9 haritasında 5.evde seyir etmektedir ve 2012-2014 sürecinde yarım bıraktığı her meseleyi temizlemek adına ant içmişe benziyor. Vediğe göre Terazi genel olarak parayı temsil eder ki medya da yer alan sıkandalların ardı arkası kesilmemektedir. 5.ev ise tüm bu sansanyonel haberler için gerekli zemindir. 8-9-10-11-12 NİSAN tarihleri oldukça önemlidir. T.Mars Koç burcunda seyir ederken ülke natalında 5.evde yerleşen Güneş-Venüs-Satürn-Merkür ile karşıtlık oluşturacak ki 2012-2014 yılları arasında Koç-Terazi ekseninde ki Güneş ve Ay Tutulma dereceleri de bu transit anında tetiklenecektir.

Bu kavuşumun yani KETU ve GÜNEŞ temasının önemli bir nakhastrada buluşması manidardır. Uttarabhadra karşı gelme, isyan ve eksantrik olma gibi Balık burcuna özgü enerjiler barındırır. Bu Nakhastrayı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği sır (secret) gizlilik taşıması ve esrarlı olmasıdır. Natal Haritada Yeni AY’ın yani Güneş Tutulmasının 10.evde oluşması, Ketu derecesi ile tam temas kurması, Rahu’dan, üstelik Retro Jüpiter’den görünüm alması, 10.ev ve 4.ev konuları açısında tüm dikkatlerin halkın üzerinde toplanacağı yönünde olacaktır.Halkın dikkatini çekecek düzeyde ve başrollerini İktidar Partisi ile Muhalefet partilerinin oynayacağı, figüranların ise HALK ve POLİS kadar Cemaat, Kanunlar, din, devlet ve yaşam felsefesi, Parlamento, topraklarımız, JEOLOJİK afetler, yasal uyarlamalar, ülkenin anıtsal ve tarihsel değerleri, barınak evleri, maden ocakları, DEVLETİN DIŞ ÜLKELER tarafından uğrayacağı itibar söz konusu olacaktır. Kambersiz düğün olmaz; Güneş-Ketu teması geçmişten gelen bir yüzleşmeyi, bir sorunu ve Ülke olarak bizleri de ilgilendirecek konularla yeniden yüzleşmemize vesile olacaktır. 20 MART 2015 Balık Yeni Ayında beklentim bence lanetin tecellisi dedirtecek sırları gün yüzüne çıkartacaktır 4 NİSAN 2015 BAŞAK AY TUTULMASIN da gizli zira Tutulma Natal Mars’ın tam üzerinde aynı PADA değerinde gerçekleşecek. Bir içsavaş bu sefer hedef ASKERİ GÜÇLER-POLİS’E YAPILACAK SALDIRI mahiyetindedir. Vatikan ve Amerika sessiz, Güney Doğu Anadolu’da hiçbir icraat yok. Dikkatlerimiz yine farklı yönlere kaydırılıyor. 🙂

Derin devlet, derin sırlar mahiyetinde İktidarı suçluyor oysa ki Cemaat denen kurgunun para transferi Müslüman komşu Devletlerce finanse edilmektedir. Buna karşılık Muhalefet hala daha kaş yaparken göz çıkartacak, diline doladıkları öfke akıllarının tutulmasına sebep. Skandallar ile pire için yorgan yakma modunda. Yoksa onların sayesinde Midyat’da ki pirince giderken evde ki bulgurdan olduk haberleri yok.
Haklı olmuş olmak için başkasına haksızlık yaparak kızan ve oyunu terk eden kişinin zeka kapasitesinden şüpheye düşerim ben. Meclis’te siyasetten başka her türlü konuşma hakim. Bakıyorum da yolsuzluk tartışmalarında ipin ucu iyiden iyiye kaçtı. İşte tam bu yazdığım konular 5.ev dahilinde vuku buldu. Ne ile yüzleşebiliriz geçmişe dair? Navamsa haritasında 5.eve dönen T.Satürn yansımalarıdır hepsi. Ayrıca T.Satürn ülkede çok sevilen bir sanatçının kaybı ile de üzecektir halkı…

Irak ile olan sınır Kürtlerin kontrolünde bu zaten çok uzun zamandır gündemde olan bir konuydu ne oldu da son 2 yıldır söz edilmemekte. Suriye sınırının yaklaşık yarısı da PYD’nin. Bunun tehlikeli olup olmadığını söylemek, Türk hükümet ve devletinin algılarına bağlıdır işte şimdi bu kavuşum ile bunlarla yeniden yüzleşebiliriz. Acem’ler fırsat bu fırsattır deyip yeniden ortamı ısıtabilirler. Zaten bu açı MART ayında gerçekleşen Güneş Tutulmasına da 5 Trikona ev görünümü vermektedir. Peki, Suriye ile olan sınırın geri kalan bölümünde durum ne? Buyurun size bir madde daha. Burada konuşlanan tüm gruplar Ülkem için tehlike arz etmektedir. Acem’lerin hesabına göre sınırda konumlanan bu gruplar Esad’ı devirip kendi hükümdarlıklarını kurarlarsa işte o zaman 3 yıl önce bahsettiğim ”Güney Doğu Anadolu sınırlarımız tehlike altına girebilir”. Yorumlarım gerçekleşecektir.

Bu kavuşum ve Yeni Ay ile DOLUNAY tümüyle bu durumları tetikleyecektir. Tüm bu yazdıklarım dahilinde AK Parti seçimlerde 1.parti çıkar mı? Çıkmasına da Ülkemin şanzımanı iyice dağılmıştır. Kimse tehlikenin boyutunun farkında değil yazık ki oysa Vedic Astrology gözünde her şey açık ve net bakmasını bilene Türkiye sonucu bilinmeyen meçhul bir yolculuktadır. EKİM 2016 ÜLKEM için çok önemli bir tarihtir. Güney Doğu’da ki Komşu Devletlerin bu sessizliği hiç hayra alamet değildir. 1 NİSAN tarihinden sonra güne her gün yeni bir haberle uyanmaya hazır olun. Asıl yüzleşmeler SATÜRN ve MARS Retrolarında yaşanır ki retro SATÜRN rahat durmayacağa benziyor.
Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra İktidar istişare toplantısını partide milletvekilleriyle yaparken bundan sonra izleyeceği yol haritası belli oldu. Tek başına 400 Milletvekili diyecek yok..! Ülke Natal haritasında halen devam eden Vimsottari Dasa:

Vimsottari Dasa:

Ven MD: 2000-03-02 (13:11:12) – 2020-03-02 (16:04:10)
Sat AD: 2013-01-02 (16:32:18) – 2016-03-02 (15:37:23)
Mars PD: 2015-02-02 (4:06:37) – 2015-04-09 (15:53:31)
Dasa sürecinde tam Dasanın etkilerini basında yer alan Polis ve kollu kuvvetler-Terörist saldırılar, Kadına uygulanan şiddet, Kadın ölümleri, Çocuklar adına üzücü haberler ile kendini gösteriyor. Ülke Mundane Haritasın da Venüs 5.ve 12.ev yöneticisi Satürn ise 8.ve 9.ev yöneticisi bir olumlu ve bir olumsuz Gezegenin Dasası yöneticisi oldukları evler mahiyetinde olumsuz çalışır.

NİSAN Ayı Tajaka yorumumuzu anlatmaya başlamadan önce gündem konularımızın bu etkiler altında devam edeceğini bilmenizi istiyorum.

Vedic Astrolojide gelecek yıl içinde olacakların yorumlandığı iki harita vardır.
1) Tajaka horoskopu.
2) Tithis Pravesha haritası.

Güneş horoskopunun adı “TAJAKA” olup Güneş’in her yıl doğumdaki yerine gelme zamanı için hazırlanan horoskoptur.

Haritanın analizinde başlıca beş önemli nokta vardır :
1) Muntha yerleşimi ve Muntha yönetici gezegenin yerleşimi.
2) Yıllık haritanın yöneticisi (Yılın yöneticisi)
3) Yıllık haritanın Yükselen Burç yöneticisi.
4) Doğum haritasının Yükselen burcunun Yıllık haritadaki yerleşimi.
5) Yıllık haritadaki Güneş yerleşimi.
Burada açıklanan beş noktanın yıllık haritadaki yerleştikleri evler haritanın hazırlandığı yıl içinde olacakların en önemli yaşam alanlarını belirtir.

2015 NİSAN Ayı için;

Tajaka Haritasında Lagna Aslan burcunu gösteriyor NİSAN diliminde ve yöneticisi GÜNEŞ 10.evde Balık burcunda 10.ev Devletin zirvesini ve bu kademelerde çalışan üst düzey yöneticileri simgeler. Fakat Navamsa D9 haritasında Güneş ve retro SATÜRN ile birlikte Lagnaya göre 5.evde kavuşum halindedir.

MUNTHA

Progres (ilerletilmiş) haritada doğum yükseleni (Lagna) “Muntha” adını alır. Her doğum yıl dönümünde Muntha sonraki burca geçer. Örneğin doğumda Muntha yükselen burçta olur ve sonraki yılda 2.eve geçer. Yıllık haritada Muntha’nın düştüğü ev yaşam alanları içinde en önemli yeri gösterir. Bu evin konuları yaşam alanı içinde diğer konulara hakim olacak ve önem kazanacaktır. Olumlu veya olumsuz olan olaylar bu yaşam alanları içinde geçecek ve öne çıkacaktır.

2015 Yılın Tajaka haritası NİSAN ayında Muntha Yükselen İkizler Burcunda MART ayında Boğa burcundaydı MART makalemizde halen sitemizdedir oradan kontrol edebilirsiniz. 🙂 Yazılarımız tamamen ilme dayalı Astrology içeriklidir teknik açıklamalıdır, zeka bazında yada sezgisel boyutta yazılmamıştır. Muntha yükselen 1.evde yerleşmiştir ve yöneticisi Gezegen Merkür 10.evde Güneş ve Ketu ile birlikte kavuşum halindedir. Nisan ayı içerisinde Hükümetin Yabancı Devletler ile kuracağı önceliğini finansal konuların kapsayacağı diyaloglar ön planda olacaktır lakin hepsi kayıp ve üzüntü getirecek düzeydedir. Ketu ve Güneş beraberliği ile Satürn ile Rahu görünümü ve Mars görünümü Muntha yükselen yöneticisine zarar vermektedir.

Muntha Yükselenin yerleştiği İkizler Burcu zararlı gezegen görünümü almaktadır. Muntha Yükselen noktasının 10.evde olması beni sevindirdi. Köşe evler olan 1-4-7-10.evler bir haritayı ayakta tutan 4 direkten biridir. Yöneticisinin bu kadar zararlı görünüm alması üzdü beni açıkçası. Muntha Dasa Tablosu Jüpiter Dasa ile başlamaktadır. Jüpiter Mundane haritalarda Din ve Hukuku, Dini yerleri, Adalet sistemimizi temsil eder. Satürn ve Mars görünümü ile bu konular kollu kuvvetler tarafından Devletin de içerisinde gelişecek gerilimin devam edeceği yönündedir. Rahu Başak burcunda güçlü çalışır Muhalefet ve Ülke topraklarında fizyolojik ve jeolojik hareketlenmeler demektir. Jüpiter görünümü altında olan Güney Ay Düğümü Din ve hukuk konularının, adalet sisteminin, ulusal değerlerimizin, allak bullak edileceği sürecini yaşatmaktadır. NİSAN Tajaka Haritasında 11.evde MARS; Orduyu, Askerleri, Polisleri, savaşı, terörizmi, aykırılıkları, karşıt güçleri ve kayıpları simgeler. 11. Ev; Parlamentoyu ve mahalli idareleri simgeler. Başak-Balık ekseninde oluşan zararlı Gezegen görünümleri dikkatlerimizin yöneleceği alanları belirledi. 4.Ev: Toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder. Bunların sahiplerini, burada çalışanları simgeler. Tarım ürünlerini, madenleri ve yapıları kapsar. Bu evin çizgisine yakın veya kavuşum da olan gezegen karakterine bağlı olarak havayı etkiler. Bu evdeki zararlı bir gezegen 10. ev karşıtı olarak devleti etkiler. NİSAN ayı Tajaka haritasında 4.ve 10.ev hattında KETU-GÜNEŞ kavuşumu ve RAHU karşıtlığı hakimdir. Ay: Halkın, kadınların ve kalabalıkların temsilcisidir. Halkın davranışlarını ve genel davranışların işaretidir. Mundane haritada Ay yerleşimi halkın dikkatinin yoğunlaştığı alanları gösterir. Ekliptik düzlem kare görünüm vermektedir ki bu kadersel etkiler barındıran bir görünümdür.

Bu karşıtlık Mudda/Vimsottari Dasa:
Mudda/Vimsottari Dasa:

Ket MD: 2015-04-09 (17:01:26) – 2015-04-11 (11:48:03)
Rah AD: 2015-04-10 (10:50:35) – 2015-04-10 (17:15:34)

NİSAN ayı içerisinde yaşanacak Jeolojik özellikle Toprak kaybı ve Deprem için tetikleyicidir. Olası bir doğal jeolojik, göçük ve konularda üzüntü verici durumlar yaşanabilir.
Mudda/Vimsottari Dasa:

Maha Dasas:

Jup: 2015-03-27 (12:34:07) – 2015-03-31 (13:40:19)
Sat: 2015-03-31 (13:40:19) – 2015-04-05 (9:17:59)
Merc: 2015-04-05 (9:17:59) – 2015-04-09 (17:01:26)
Ket: 2015-04-09 (17:01:26) – 2015-04-11 (11:48:03)
Ven: 2015-04-11 (11:48:03) – 2015-04-16 (14:13:26)
Sun: 2015-04-16 (14:13:26) – 2015-04-18 (3:00:41)
Moon: 2015-04-18 (3:00:41) – 2015-04-20 (16:23:31)
Mars: 2015-04-20 (16:23:31) – 2015-04-22 (11:24:46)
Rah: 2015-04-22 (11:24:46) – 2015-04-27 (2:15:09)

Yazdığım tüm yorumlar 27 MART ve 27 NİSAN tarih aralığı için geçerlidir. 4 Nisan tarihinde Başak burcunda Hastha Nakhastra da gerçekleşecek AY tutulması Tajaka haritasının Lagnaya göre 4.evinde yani Ülkenin iç güvenliğini, sınırlarının ve Askeri güçlerinin sevap günahlarının diyetini hazırlayacak türden olacaktır. Niçin böyle söyledim benim muhataplarım olan sizlere açıklama yapalım muhatap almadıklarımda bu yorumlara kusur bulmaya devam etsinler.

10.ev Ketu ekseni ile; Aşırlıkları, ani değişimleri, sağ kanat politika fikirlerini, girişimleri ve bilimsel olayları temsil eder.Sosyalizmi, komünizmi, solcuları ve böyle akımları, kayıpları ve gizli kapaklı konuları temsil eder. 4.ev ise Rahu ekseni ile; Yeniden yapılanmaları ve değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerinini temsilen yaşanılacak oluşumları hazırlayacaktır. NİSAN ayı içerisinde 64Navamsa noktası 8.evde yerleşmiş ve Satürn görünümü almaktadır. 8.Ev: Yabancı ülkelerle finans ilişkilerimizi, halk güvenliğini ve suçları, ölüm oranlarını, ölen insanların sınıfları ve nedenlerini simgeler.

NİSAN ayı Tajaka haritasında Lagna, Ay, Güneş, Ketu, Rahu ve Mars arasında zorlu büyük bir kare oluşuyor. Değişimler iyidir sancılı olur fakat şarttır. Mevcut düzen bozulsa da yeni düzene elbette alışılacaktır. Tüm bu belirtilen konular dahilinde Tajaka Haritalarında Muntha Yükselen derecesi ile Rahu dereceleri kontrol edilir şayet Rahu derece olarak Muntha yükselen derecesinin önünde ise geçecek AY zorluklar barındıracak demektir. Muntha Yükselen derecesi: 14.59 boylam değeri ile Aridra yöneticisi Rahu olan Takımyıldızında yerleşmiştir. Bu olumlu bir takımyıldızı değildir. Ancak Muntha yöneticisi Merkür’ün 10.ev yerleşimi ve aldığı zararlı görünümler yorumumu daha sert kılacak belki de 2015 yılı içerisinde geçirilecek en zorlu Ay olarak ifa etmektedir. Ekiliptik nokta kabul ettiğimiz ve KADER ile direkt bağlantılı Rahu derecesi ise 15.59 boylam değeri ile Hastha yöneticisi AY olan Takımyıldızında yerleşmiştir. Düğümler 30.00 den başlayarak saat yönünde geriden hareket eder. Bu durumda Rahu derece itibariyle Muntha Yükselenin önündedir. Karanlık ve karanlıkta kalan bir çok konunun gün ışığına çıkarak tarihin tozlu raflarında yer almaya devam edeceği, biraz kül biraz duman misali yarınlarımızı bu günler de yaşayacağımız ZOR bir AY olacaktır. Bu Ülke ve bu coğrafya Gökyüzünden gelecek dinamik etkiler neticesinde bir kadere boyun eğecek sonrasına ise yönüne şekil verecektir.

Kalemimizi ve tüm bu yazdığım yazıları takip eden bazılarınızdan mailler alıyorum. Siz İktidarın kalemşörü müsünüz diye? Bu satırları yazarken her seferinde belirtmekten usandım. Beni yakından tanıyanlar sağ görüş mensubu olduğumu ayrıca da çok koyu bir Milliyetçi olduğumu gayet iyi bilirler. Bilmeyenlerde öğrenmiş olsunlar. Siyasi görüş belirtilecek bir platform değildir burası, yazdıklarımız ilim ışığında yapılan yorumlardır. Bazıları kehanette bulunmak istemez fakat Astrology ilmi yarınlardan haber verecek yada tahmini yorumlarda bulunulacak bir yıldız ilmidir. Önümüzde ki sürece imzasını atacak tutulma serisi BALIK-BAŞAK eksenlerinde devam edecek ki DEVLETİN zirvesi yeniden şekillenecek. Şaşalı başlangıçlar, ölümler ve doğumlar, yeniden var olmalar, Anka kuşu gibi adeta küllerinden doğmalar bizim Milletimizin baş edemeyeceği konular değildir. Ocak-Şubat-Mart ve Nisan yorumlarımız icra ettiğimiz Vedic ilminin Dasa süreçleri yorumlarıyla farkını sizlere ispat etmiştir. Bu yorumlarda şahsi görüş mahiyetinde yazılmamıştır.

Bu arada önümüzdeki günler ve aylar, dini açıdan önemli günler. Nisan ayı ile birlikte mübarek 3 ayların başlangıcına adım atacağız. Herkes için bir sebep sebepler içerisinden ise vesile bulmak mümkün. Bahar geldi hoş geldi hep birlikte yaşayıp göreceğiz. İğdeler, portakallar, narlar çiçek açtı her yer missssss bu coşkuya eşlik edecek olan gönüllerinizin şenliği ile……………………….

Hürmetler

A.TOK