Aralık 2014

RR      RR

Vimsottari Dasa:
Ven MD: 2000-03-02 (13:11:12) – 2020-03-02 (16:04:10)
Sat AD: 2013-01-02 (16:32:18) – 2016-03-02 (15:37:23)
Moon PD: 2014-10-31 (11:40:27) – 2015-02-02 (4:06:37)

Sol tarafta ki Ülke Natal Rasi haritası ve sağ tarafta ki ise KASIM Ayı Tajaka Haritasıdır. Rasi Mundane haritasında yaşanan dasa süreci ve Andardasa dilimi. Venüs-Satürn-AY olarak devam etmektedir. Kayıplar, acı verici üzüntüler, Kadın cinayetleri, Kadın haklarında ki yasa ve Anayasa maddelerin de ki değişiklikler bu süreçte söz konusu olacaktır. Sanatçı ölümleri, spor camiasında spekulasyon içerikli konular. İlaveten Venüs Ülke haritalarında madenleri simgeler, Satürn ise Ulusal üzüntüleri ve kayıpları. Soma’da yaşanan vahim olay benzer yönde farklı noktalar da Jeolojik Depremler niteliğin de Mars transitinin Tutulma derecelerine teması ve oluşturacağı görünümler ile tetiklenecektir. Bunlar yaşanan Maha ve Andardasa evrelerinin yansımalarıdır.

Astrolojik anlamda yaşanan transitler, göksel açılarla değerlendirilmekte bu ülkeler horoskobu adını verdiğimiz Mundane yorumları içinde geçerli ben farklı bir uygulama sunuyorum sizlere 1 yıllık Tajaka analizini aylara bölerek. Ocak ayından bu yana yazdığımız aylık Tajaka dizimizin 12.bölümü Aralık ayına geldik nihayet. Solar döngüde incelediğimiz tarih Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu baz alan zaman dilimidir. 29 EKİM 2014 Tarihinde Ülkem için yeni bir solar süreç başlamıştır. Astroloji eğer her konuda kehanet de bulunma metodu ise dünyevi kaderimizi de bilebilir ve doğduğumuz coğrafyanın, ekonomisini, uluslar arası ilişkilerini, yer altı kaynaklarını, ekonomik değerlerini vs…. konularında aydınlatıcı bilgileri verir.

Fazla uzun yazdım bu yazımı düşüncelerimi belirtmek istedim. Mundane haritalarda her evin ayrı ve her gezegenin de ayrı birer anlamı vardır. Türkiye Rasi haritasında Güneş; Ay ve Lagnaya göre 3.ev yöneticisidir. Ve yine Güneş şu sırada 6.evde seyir halindedir. Simgeleri açısından Güneş; Başbakanı, monarşiyi, aristokrasiyi, yargıçları, otoritedeki tüm kişiler ile itibarlı insanları, bakanları temsil eder. Bundan başka ulusal kahramanların ve şampiyonların temsilcisidir. 6. Ev ise Çalışan sınıfları, halk sağlığını, hastalıkları, salgınları, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder. Ticaret birlikleri, işçileri ve sendikaları simgeler. 8.ev ve 9.ev yöneticisi Satürn ise Akrep burcunda ve 6.evdedir. Vediğe göre Akrep köklü değişimlerin yaşandığı genel olarak mecazi anlamda ölümü temsil eder ki 2.5 yıl sürecek bu etki Ülkeyi köklür reform ve değişikliklere sürükleyecektir. 6.evde birde natal Jüpiter bulunmakta ki 2.5 yıllık transit Satürn seyri Jüpiter’in simgeleyeceği değerler üzerinde çok etkili olacaktır. Jüpiter natal haritada 7.ev ve 10.ev yöneticisidir. Jüpiter: Din ve hukuku, din kurumlarını ve ibadet yerlerini, Camileri, Kliseleri, adalet sistemini, yargıyı, ulusal varlıkları, bankaları ve bankerleri, basın yayın kurumlarını, Denizcilik ve uzun yolları temsil eder. Halkın dikkatini çekecek düzeyde ve başrollerini İktidar Partisinin oynayacağı, figüranların ise Cemaat, Muhalefet, Üniversiteler, Kanunlar, din, devlet ve yaşam felsefesi, denizcilik, deniz trafiği, uçaklar ve endüstrisi, uzun yol trafiği, yazarlar, profesörler, büyükelçilikler, yolcular ve uluslar arası ticaret, uluslar arası iletişim, ibadet yerleri, olacağı kesindir.
Kambersiz düğün olmaz; Güneş geçmişten gelen bir yüzleşmeyi, bir sorunu ve Ülke olarak bizleri de ilgilendirecek konularla yeniden yüzleşmemize Aralık ayında vesile olacaktır. Derin devlet derin sırlar mahiyetinde İktidarı suçluyor oysa ki Cemaat denen kurgunun para transferi Müslüman komşu Devletlerce finanse edilmektedir. Buna karşılık Muhalefet hala daha kaş yaparken göz çıkartıyor. Haklı olmuş olmak için başkasına haksızlık yaparak kızan ve oyunu terk eden kişinin zeka kapasitesinden şüpheye düşerim ben. Meclis’de siyasetten başka her türlü konuşma hakim. Bakıyorum da yolsuzluk tartışmalarından hiç bahseden yok!

Ne ile yüzleşebiliriz geçmişe dair?

6 Aralık tarihinde Ülke Natal haritasında 12.evde Rohinni Nakhastrada Dolunay oluşacak. 12. Ev; Gizli düşmanlarımızı, gizli örgütleri, casusları, derin ve gizli yapılanmaları, şantajlaır, hırsızlıkları, suçluları, suikastleri, gümrük kaçakçılığını, uyuşturucuları, vatan hainlerini, işsizlik oranını, grevleri, sendika problemlerini, hapishaneleri, hastaneleri, camileri, petrol kaynaklarını, temsil eder. Dolunay anında bu konular ivme kazanacaktır. Gökyüzü enerjilerinin altında 2015 yılına dair bir darbe girişimin, sözünün, konusunun gündeme geleceği bir krizle karşı karşıyayız. Kriz ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal hayatımızı altüst edecek enerjilere gebe. Ve MİT gibi özel istihbarat birimlerini ilgilendiren, kendilerini de büyük ölçüde kapsama altına alacak deşifre olunacak çok konu var 2015 yılında. Yeryüzünde hiçbir ruh için cennet ve ebedi bir hayat vaad edilmedi. Bu süreçte bir çok yayın kuruluşuna sansür, bir yazara göz altı süreci, bir yazara suikast yada bir yazarın intihar girişiminede şahitlik edebiliriz. Tıp alanında ün ve kariyer sahibi bir çok profesörün ölümü yine toplumu üzecektir. Jüpiter çocuk ve eş karakasıdır. Çocuk ölümleri ve aile bireylerinden erkek figürü rolünde ki bir çok kişinin kaybı vereceğimiz sınavlar dahilinde olacaktır. 9 ARALIK tarihinde Tajaka haritasında T.Jüpiter retro seyre geçecektir bir çok ceza evinde isyan ve baş kaldırı gözlemlenebilir. Aralık Tajaka haritasında Jüpiter yerleşimi 12.evdedir ve Ketu görünümü ile Mars görünümü almaktadır.

SATILMIŞ TÜRK MEDYASI

Satılmış Türk Medyası hiç bir olanı biteni doğru düzgün yansıtmıyor. Şimdi evrenin sopası onlara. Oysa ki Türkiye’nin Doğu’sunda Gezi Parkı eylemlerini aratmayacak türden direnişler var. Cemaat’in tamda yorumlarımda yazdığım gib liberal kanadı tedirgin. Özellikle de deşifre olmaktan çok rahatsızlar. Oyları bölünme aşamasında bir kısmı MHP bir kısmı CHP. Bütün gelecek hayallerinin yok olmasından öte sanık sandalyesine oturtulmaktan, uluslararası sistemle ilişkilerin hesabının kendilerinden sorulmasından korkuyorlar. Neler yaptılarsa artık.

Cemaatten nemalanan birileri de bu projenin iflası halinde kazandıklarını kaybetmekten korkuyor. İşte bu kesim şu an Türkiye’de mevcut ekonomik krizden asla etkilenmeyen kesim. Cemaatin hiçbir planı tutmuyor. Erdoğan’ı, AK Parti’yi suçluyorlar sadece. Kendileri ile ilgili iddiaları ve ithamları sadece reddediyorlar….. Kaleminizin kırılmasını diliyorum. Siz ki uzun zamandır senfoni orkestrası modunda bildiğinizi çaldınız, koyun gibi gördünüz asil Türk Milletini!

ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART ayında yaşanacaklar, kaleme aldığım olaylar aynen zuhur edecektir. Satılmış Türk Medyasında bir çok yayın kuruluşuna sansür ve tedbir cezalarına şahitlik edeceğiz.

Tajaka Aralık haritasının Navamsa D9 haritasında T.Satürn 2.evde Yengeç burcunda yerleşmiş ve doğal zararlı Mars’tan ve faydalı gezegen Venüs’ten görünüm almaktadır. Buda demek oluyor ki ekonomik anlamda dış Dünyaya açılan yönümüz üzüntü ve kaygı uyandıracak boyutta, Toplum ve Halk üzerinde Askeri (Mars kollu kuvvetler) baskı söz konusu. T.Satürn Akrep geçişinde 6.ev seyri ise daha bir manidar. Bu yeni karışık ortamda Türkiye ne yapacak? 6 ev Mundane horoskoplarda; Çalışan sınıfları, halk sağlığını, hastalıkları, salgınları, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder. Ticaret birlikleri, işçiler ve sendikalar simgeleri içindedir. Kamusal sektöründe ki tüm işçi ve çalışanları, sendikaları, çalışanlara hizmet eden toplu dernekleri, iş ve işçi bulma kurumlarını, kamunun sağlığını, sağlık sektöründe hizmet veren tüm kurumlarda ki yapılanmaları, bulaşıcı hastalıkları,sağlık çalışanlarını askeri ve güvenlik anlamında tüm ordu, polis, donanma ve savaş gemilerini, ev içerisinde beslenen evcil hayvanları simgeler. Bir çok firmada toplu işten çıkarılmalar söz konusu olabilir. İş ve İşçi sendikaları büyük grevlerle medyada yer alacaklar.

ARALIK

Vedic Astrolojide gelecek yıl içinde olacakların yorumlandığı iki harita vardır.

1) Tajaka horoskopu.
2) Tithis Pravesha haritası.

Güneş horoskopunun adı “TAJAKA” olup Güneş’in her yıl doğumdaki yerine gelme zamanı için hazırlanan horoskoptur.
Haritanın analizinde başlıca beş önemli nokta vardır :

1) Muntha yerleşimi ve Muntha yönetici gezegenin yerleşimi.
2) Yıllık haritanın yöneticisi (Yılın yöneticisi)
3) Yıllık haritanın Yükselen Burç yöneticisi.
4) Doğum haritasının Yükselen burcunun Yıllık haritadaki yerleşimi.
5) Yıllık haritadaki Güneş yerleşimi.

Burada açıklanan beş noktanın yıllık haritadaki yerleştikleri evler haritanın hazırlandığı yıl içinde olacakların en önemli yaşam alanlarını belirtir. Ben bu yıllık haritayı 12 aya böldüm.

2014 ARALIK Ayı için;

Tajaka Haritasında Lagna Aslan gösteriyor ve yöneticisi Güneş 4.evde Akrep burcunda Venüs, Güneş, Satürn ve Merkür burada bulunan natal Jüpiter ile kavuşum halinde.

MUNTHA

Progres (ilerletilmiş) haritada doğum yükseleni (Lagna) “Muntha” adını alır. Her doğum yıl dönümünde Muntha sonraki burca geçer. Örneğin doğumda Muntha yükselen burçta olur ve sonraki yılda 2.eve geçer. Yıllık haritada Muntha’nın düştüğü ev yaşam alanları içinde en önemli yeri gösterir. Bu evin konuları yaşam alanı içinde diğer konulara hakim olacak ve önem kazanacaktır. Olumlu veya olumsuz olan olaylar bu yaşam alanları içinde geçecek ve öne çıkacaktır.
2014 Yılının Tajaka haritası Aralık ayında Muntha Yükselen 7.evde ve Kova burcunda yerleşmiştir. Natal haritaya göre yükselenden itibaren Kova 9.ev konumundadır. Mun yükselen Dustana evlere yerleşmemelidir. Nokta natal ketu ile temas natal Rahu’dan ise karşıt görünüm almaktadır. 7.ev; Uluslar arası ilişkileri, Askeri veya sivil savaşları, eylemleri, anlaşmaları temsil eder. 9.Ev konularına yukarıda değinmiştim. Mun yükselenin yerleştiği alan gündemlerimizi belirleyecektir.

YENİ SOLAR DÖNGÜ 2015 YILI içerisinde Ülkemin vereceği sınavlar bu konular üzerine yoğunlaşacaktır. ARALIK makalemizde konular; 28 .11.2014- 28.12.2014 zaman aralığıdır.

Mudda/Vimsottari Dasa:

Maha Dasas:

Jup: 2014-11-28 (20:19:16) – 2014-12-02 (19:04:47)
Sat: 2014-12-02 (19:04:47) – 2014-12-07 (11:28:48)
Merc: 2014-12-07 (11:28:48) – 2014-12-11 (15:55:18)
Ket: 2014-12-11 (15:55:18) – 2014-12-13 (9:14:36)
Ven: 2014-12-13 (9:14:36) – 2014-12-18 (7:11:46)
Sun: 2014-12-18 (7:11:46) – 2014-12-19 (18:33:13)
Moon: 2014-12-19 (18:33:13) – 2014-12-22 (5:27:40)
Mars: 2014-12-22 (5:27:40) – 2014-12-23 (22:41:03)
Rah: 2014-12-23 (22:41:03) – 2014-12-28 (8:40:08)

Mundane horoskoplarında o ülkenin kadınları önce Ay ve ardından Venüs’e bakılarak değerlendirilir. Venüs Tajaka Haritasında Lagnaya göre 4 evde Akrep burcunda doğasının ve kimyasını bozulduğu yerdedir. Güneş ve Satürn arasında sıkışarak (Hemmed) konumda olmasından dolayı enerjisi zayıflamıştır. Navamsa da ise zararlı Oğlak yerleşiminde Mars ile yer almaktadır. Bu ay bir sanatçı için üzülebiliriz. Venüs Ülkeler horoskobundaki simgeleri; Kadınlarla ilgili alanları, doğumları ve evlilik ve çocuklarla ilişkili konuları, yer altı madenlerini, ayrıca sanatkârları, spor ve eğlenceyi, barış ve diplomasiyi temsil etmesidir. Demek oluyor ki 2014 yılın son ayı yaşanacak olayların bir çoğu 5.ev ve 12.ev konuları kapsamında yaşanılacaktır.

Aralık haritasında Lagnaya göre BAŞAK Burcunda yer alan 2.evdeki Rahu ve 64Navamsa yılı ciddi bir ekonomik krizle bitireceğimizinde temsilcisidir. Hemen karşıt transit hali ile 7.evde yer alan Ketu ise bu yazdığım konularda yaşanacak kayıpların habercisidir. Aşırılıkları, ani kayıpları, sağ kanatta oluşacak Politik fikirleri, sosyalizmi, komunizmi, solcuları, gizlice yapılacak suikast girişimli saldırıların habercisidir. Devletin üst liderlerinin başı yabancı devletler ve kadınlarla derde girecektir.

Vedic Astrolojide 140 adet farklı harita olmasına rağmen, kurallar bir bütündür. Astroloğun yorumu farklı olur. Buna göre Satürn bulunduğu evden 3.7.10. evlerle kontak kurar ve bu evler de üzüntü, sıkıntı, kayıplar, kısıtlanmalar söz konusudur. Lagnayagöre; 8.11.ve 2.evle görünüm kuracaktır. Mars ise bulunduğu evden 4.7.8. evlerle bakış açısı oluşturur. Tajaka Haritasında ARALIK diliminde Oğlak yerleşiminde bulunan Gezegen lagnaya göre görünüm kuracağı evler 11. 2.3.dir. MARS : Orduyu yönetir, askerleri ve denizcileri simgeler.Savaşı, terörizmi, grevleri ve aykırılıkları, karşıt güçleri, yangınları ve kayıpları simgeler. üm bu belirtilen konular dahilinde Tajaka Haritalarında Muntha Yükselen derecesi ile Rahu dereceleri kontrol edilir şayet Rahu derece olarak Muntha yükselen derecesinin önünde ise geçecek AY zorluklar barındıracak demektir. Muntha Yükselen derecesi: 14.59 derece ile Satabihiska yöneticisi Rahu olan yıldızda 3.padada yerleşmiştir.

Ekliptik nokta kabul ettiğimiz ve kader ile direkt bağlantılı Rahu derecesi 24.02 enlem değeri ile Chitra yöneticisi Mars olan takımyıldızında 1.padada yer almakta. 30.00 den başlayarak saat yönünde geriden hareket eder. Bu durumda Rahu derece itibariyle Muntha Yükselenin gerisindedir. İlginç bir Ay olacaktır. Ayın Atmakaraka Gezegeni Jüpiter’dir. Ülke üzerinde 9 Aralık itibariyle retro seyre dönecek olan Gezegen simgeleri açısında şansı bir süreliğine bloke edecek ve olumsuzluklar neticesinde sorunları büyüterek yol alacaktır.

Mudda/Vimsottari Dasa:

Jup MD: 2014-11-28 (20:19:16) – 2014-12-02 (19:04:48)
Sat MD: 2014-12-02 (19:04:47) – 2014-12-07 (11:28:48)
Ket MD: 2014-12-11 (15:55:18) – 2014-12-13 (9:14:36)
Mars MD: 2014-12-22 (5:27:40) – 2014-12-23 (22:41:03)
Mudda Dasa tablosunda bu vermiş olduğum tarihler son derece önemlidir.

Özellikle 6.ev konuları kapsamında Tajaka haritasında ki 7.ev ve 10.ev yöneticisi Jüpiter’in transit Satürn ile teması etkin zamanlardır. 2014 yılının bitimi 2015 yılı enerjileri aynen devam ediyor demek yerinde olur bu oluşan yeni solar ile tabii ben sizler için yine aylık Tajaka yazılarımı yazmaya devam edeceğim.

Uzun lafın kısası bu ay Gökyüzünde derin güçler derin kuyular kazacak kadar öfkeli. Ülke topraklarında yeniden filizlenen barış sürecine yönelik çözümler ve yabancı ülkelerinde konuya dahil olması ile nasıl şekil alacak hep birlikte izleyeceğiz. 2015 yılı içerisinde cevabını arayan bir sürü soru kadar gözlerimiz büyük ölçüde yaşanılacak ve yıkıcı etkiler barındıran Depremde olacaktır. Seçimlere tam olarak 7 ay var siyasi piyasa epey hareketli neredeyse her gün birileri yeni parti kurmakta lakin iktidara ait çok sayıda Milletvekilinin istifasına da şahitlik edeceğiz. İkitidar sağ kanatta bir koalisyona gidebilir açıkçası. Yeni kurulan partiler İktidarı zorlamaz ama Muhalefet için tehlike var denilmesi doğru olur. Hakikatleri söylemek cesaret ister bende o cesaret mevcut. Mevcut yönetim ve İktidar Partisi Türkiye’de bir çığır açmıştır ve devam edecektir. Muhalefet ise bir değişim-dönüşüm gerçekleştirebilirse tarihte yer alabilir diye düşünüyorum. Kısacası basiret meselesi bu işler. 🙂

Hürmetler

A.TOK